Tolnai Népújság, 2006. december (17. évfolyam, 281-304. szám)

2006-12-30 / 304. szám

2006. DECEMBER 30., SZOMBAT - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT 15 visszapillantás Braun Ákos és Bor Barna is aranyéremmel zárta a főiskolai vébét. A Szekszárd AC továbbjutott, az Atomerőmű SE kiesett az európai küzdelmekből. A paksi Kozmann György párosban egy aranyat és egy bronzot nyert a szegedi kajak-vb-n A PAKSI DZSÚDÓSOK ÉVE VOLT AZ IDEI 9. Egy-egy arany-, ezüst-, és két bronzérmet szereztek az Alois Dallmayr-Tolnatext KKSC spor­tolói a szlovákiai Trencsénben a második maratoni kajak-ke­nu Világkupán. A kajakos Jám­bor Attila párosban Homoki Tamással győzött, egyesben pedig második helyen ért cél- |>a. Kenu egyesben Győré Atti­la a dobogó alsó fokára léphe­tett fel. Az ifjúsági lányoknál Buchmüller Judit szintén har­madikként zárt. 22-23. Nyolc aranyérmet sze­reztek a magyar sportolók a paksi XXI. OTP Bank Atom Ku­pa nemzetközi cselgáncsverse­nyen. Egy érem jutott a házi­gazda paksiaknak: a 73 kg-os Csoknyai László remek teljesít­ménnyel ezüstérmet szerzett. 22-23. Csillag Balázs két érmet szerzett a debreceni llí. orszá­gos atlétikai bajnokságon: 1500 méteren harmadik, míg 5000 méteren második helyen vég­zett az AC Szekszárd középtáv­futója. Mindkét számban nagy riválisa, a pécsi Bene Barnabás nyerte meg a bajnoki arany­érmet. 28. Sikeresen mutatkozott be az élvonalbeli labdarúgó­bajnokságban az újonc Paks csapata. Az idénynyitón Len­gyel Ferenc együttese az ugyancsak újonc Vác otthoná­ban lépett pályára, és Búzás Attila, valamint Kiss Tamás góljaival 2-0-ra győzött. Augusztus 20. Alaposan kitettek magukért a Tolna megyei sportolók a sze­gedi 35. síkvízi kajak-kenu vi­lágbajnokságon: a paksi Koz­mann György társával, Kolo- nics Györggyel az oldalán 1000 Braun Ákos a tavaly megszerzett világbajnoki és Európa-bajnoki aranyak mellé 2006-ban a főiskolai és egyetemi vébé első helyét is megszerezte méteren arany-, míg 500-on bronzérmet szerzett a kenu kettesek versenyében. Boros Gergely 200 méteren az utolsó métereken csúszott le a dobo­góról. Szeptember io. Mészáros Anett, az Atom­erőmű SE 70 kilogrammos cselgáncsozója aranyérmet szerzett a tallini junior Európa- bajnokságon: a paksi hölgynek 2004 után akasztották ismét a nyakába a legfényesebb medá­liát a kontinenstornán. 23. Az Alois Dallmayr-Tolnatext KKSC versenyzői négy érmet szereztek a franciaországi Trémolatban megrendezett ma­ratoni kajak-kenu vébén. A Csabai Edvin, Győré Attila pá­ros megvédte címét a kenu ket­tesek mezőnyében. A Faldum Bereniké, Szabó Ágnes páros harmadik helyen ért célba. A férfiaknál Jámbor Attila és Ho­moki Tamás bronzot nyert. Október 1. Véget értek a szekszárdi Sió­kupa nemzetközi női kosárlab­datorna küzdelmei. Az első helyet a vendéglátó Atomerő- mű-KSC Szekszárd szerezte meg, a román BC Arad előtt. A legeredményesebb a KSC-s, Danijela Varda lett 62 ponttal. Ahogy azt már megszokhatták olvasóink, az óév utolsó napjaiban a mögöttünk hagyott év megyei vo­natkozású sporteredményeit elevenítjük fel. A sport­barátoknak, a Tolna megyei sportolóknak igazán nem lehetett okuk a panaszra: kijutott a sikerekből bőségesen szőkébb régiónk sportolóinak 2006-ban. Kétrészes összeállításunk második részében az óesztendő utolsó hat hónapját vettük górcső alá. 15. Mészáros Anett címvédő­ként ezüstérmet nyert a domi­nikai junior cselgáncs-világbaj­nokságon. A 70 kilogrammos paksi versenyző az Ázsia-baj- nok, japán Ueno Tomoétól ka­pott ki a fináléban. 28-29. Három aranyérmet nyer­tek a Tolna megyei versenyzők a szekszárdi uszodában meg­rendezett 27. Sipos Márton-em- lékversenyen. Gyurkó László, Bakonyi Bernadett és Bognár Gergely állhatott fel a dobogó tetejére. November 5. Gyurkó László a Szekszárdi Vízmű SE úszója négy egyéni 1-3. A szlovák Martin Prazd- novsky nyerte a 32. Alisca Bau Gemenci Nagydíj nemzetközi országúti kerékpárosversenyt. A második helyet az ugyancsak szlovák Miroslav Keliar szerez­Július te meg. A legjobb magyar, Iva- nics Gergely hatodik lett. számban is diadalmaskodott a zalaegerszegi országos rövidpá­lyás bajnokságon, ezzel az egész mezőnyt tekintve a leg­eredményesebb versenyzőnek bizonyult. A dombóvári Laczkó Dániel pedig 50 méteres mell­úszásban beállította Rózsa Nor­bert serdülő csúcsát. 11-20. Pályafutása legjobb ered­ményét érte el a bonyhádi Ta­más Zsolt a mexikói Monter- reyben megrendezett tízszeres Ironman-versenyen. A völgysé- gi Vasember 174 órás, 37 per­ces és 28 másodperces össz- idejével az összetett 7. helyen teljesítette a 38 kilométer úszásból, 1800 kilométer kerékpározásból és 420 kilo­méter futásból álló távot. 26. Bor Barna a +100 kilo­grammos súlycsoportban arany-, Mészáros Anett a 70 kilogrammosok mezőnyében ezüstérmet nyert a cselgáncso- zók moszkvai U-23-as Európa- bajnokságán. December 12. Három év kihagyás után tért vissza a nemzetközi kosár­labdaporondra az Atomerőmű SE férficsapata. Zsoldos András tanítványainak nem jutott si­kerélmény, hiszen hat meccsü­ket elveszítve az utolsó helyen zártak az Európa-kupa C- csoportjában. 15. Első helyen jutott tovább csoportjából a Klubcsapatok. Szuperligájában szereplő Szek­szárd AC női asztalitenisz-csa­pata. Sáth Sándor szakmai igazgató együttese januárban a horvát Mladost Zagrebbel mér­kőzik az elődöntőbe kerülésért. 17. Nagy paksi sikerrel zárul­tak a dél-koreai Szuvonban megrendezett egyetemi és főis­kolai cselgáncs-világbajnokság küzdelmei: nehézsúlyban Bor Barna, míg 73 kilogrammban Braun Ákos szerzett aranyér­met. Az Atomerőmű SE +100 kilogrammos sportolója egyet­len meccsén sem töltött öt per­cet a tatamin. Ötvenen indultak a szilveszteri diákversenyen Az esélyesek jutottak be a nyolc közé teremfoci A címvédő Welorex az amatőröknél és a profiknál is áll még A Sió-Generál csapata nyerte a Sano-kupát SZEKSZÁRD AC-SZILVESZTER-KU- PA ASZTALITENISZ-VERSENY. ERED­MÉNYEK. fiúk, alsósok: 1. Enye- di Tamás (V. sz. iskola), 2. Ka­szás Kristóf (V. sz. iskola), 3. Marton Roland (Fastron AC Tol­na) és Pechár Patrik (Nagy- mányok). felsősök: 1. Enyedi Péter (V. sz. iskola), 2. Petőcz Erik (V. sz. iskola), 3. Pelczer András (Fastron AC) és Lacza Martin (Dunaszentgyörgy). lá­nyok, alsósok: 1. Balaskó Beáta (Szekszárd AC), 2. Kiss Réka (Gyönk), 3. Major Lili (Babits is­kola). VEGYES MIX-CSOPORT: 1. Bálint Péter (Szekszárd AC), 2. Straubinger Szilvia (SZAC), 3. Tóth Erzsébet (SZAC) és Pong- rácz Ildikó (SZAC). ■ Az előzetes esélylatolgatások­nak megfelelően a favoritok ju­tottak be a legjobb nyolc közé a Bátaszéken zajló XXIV. Fenyő­kupán. Az elmúlt évben az ama­tőrök és a profik mezőnyében is győztes Welorex eddig mindkét fronton vette az akadályokat. Az amatőröknél a címvédő mellett a Sulc FC, a Kovács Kertészet és a Kispályások jutott be az egyik csoportból, míg a másikból az előző évek többszörös bajnoka, a Speed, valamint a Molnár Burko­latok, a Patyolat-Chemical és a Hunyadi FC lépett tovább. A lá­tottak alapján a győzelemre a Welorex mellett a Speednek le­het a legnagyobb esélye, de ott lehet a végelszámolásnál a Pa­A Cikádor Autóház együttese bejutott a nyolc közé a profik mezőnyében tyolat és a Molnár Burkolatok is. A profiknál a nagy neveket, vá­logatott játékosokat ígérő Civil Roma Egyesület győzelem nél­kül esett ki. Itt az egyik csoport­ból a Welorex, az utóbbi évek­ben jól játszó Cikádor Autóház és a bátaszéki ifistákra alapozó Sáskányok, míg a másikból a Gold Car, a Bowdentechnika, a Tolna VFC és a Kriszt Kft. jutott be a nyolcba. Ha nem borul fel a papírforma, a Welorex, a Ciká­dor Autóház, a Bowdentechnika és a Kriszt Kft. közül kerülhet ki a 2006-os Fenyő-kupa győztese. A döntők előtt 17.10-től a Báta- szék és a Szekszárdi UFC után­pótláscsapatai játszanak bemu­tató mérkőzést. ■ R. G. A Sió-Generál együttese nyerte a tamási városi sportcsarnokban megrendezett Sano-kupát. A rangos teremlabdarúgó-tornán a második helyet az Ozora, a har­madikat pedig a Szakszó London szerezte meg. A legjobb kapus Somogyi Krisztián (Tamási válo­gatott), a legjobb mezőnyjátékos Pfeiffer Krisztián (Ozora), a leg­jobb védő Fehér Gábor (Sió- Generál), a legtechnikásabb játé­kos pedig Baranyai Péter (Ozora) lett, míg a gólkirályi címet Sza­kács Szabolcs (Humpi és Társai) szerezte meg. A díjakat és a ser­legeket Hamar László volt nem­zetközi játékvezető adta át a he­lyezetteknek és az egyéni győz­teseknek. ■ L. B. I »