Tolnai Népújság, 2006. november (17. évfolyam, 256-280. szám)

2006-11-06 / 259. szám

SPORT 10 Kecskemétre utazik ma a Szekszárd AC gárdája A női asztaliteniszezők Ext­ra Ligájának hétfői össze­csapásán a Szekszárd AC a Kecskemét otthonában áll asztalhoz. A találkozó 17 órakor kezdődik. A meccs esélyese Sáth Sándor gárdá­ja, annak ellenére is, hogy az alföldiek jelenleg harma­dik helyen állnak a bajnok­ságban, míg a tolnai megye- székhely gárdája az ötödik pozíciót foglalja el. A Kecs­kemét legutóbb Soltvadker- ten nyert (6:3), míg a SZAC Orosházán győzött (7:0). Bergamóban botlott azAC Milan csapata Az AC Milan nagy meglepe­tésre kétgólos vereséget szenvedett az Atalanta ott­honában, az olasz labdarú­gó-bajnokság 10. fordulójá­ban. A helyiek az ötvenedik percben szerezték meg a ve­zetést Nicola Ventola révén, majd a hajrában Andrea Soncin állította be a vég­eredményt. Az éllovas Inter simán nyert az Ascoli ellen. Az élbolyhoz tartozó Paler­mo a Sampdoria ellenében tartotta otthon a három pon­tot (2-0). Davigyenko győzött a párizsi tenisztornán Nyikolaj Davigyenko győzel­mével fejeződött be a 2,45 millió dollár összdíjazású párizsi keménypályás férfi tenisztorna, miután az orosz játékos a döntőben 1 óra 38 perc alatt, három sima szett­ben (6:1, 6:2, 6:2) verte a szlovák Dominik Hrbatyt. Davigyenko idei ötödik, pá­lyafutása tizedik ATP-tor- nagyőzelmét szerezte meg egyesben, és sikeréért 378 ezer eurót kapott. A vesztes 189 ezerrel vigasztalódott. Az amerikai Briggs a WBO új bajnoka Az amerikai Shannon Briggs a Boksz Világszervezet (WBO) új nehézsúlyú világ­bajnoka, miután a Phoenix- ben rendezett címmérkőzé­sen technikai KO-val diadal­maskodott az övét eddig bir­tokló fehérorosz Szergej Lijakovics felett. A 34 éves Briggs a 12 menetes össze­csapás utolsó felvonásában végig támadta ellenfelét, aki végül nem is tudott kitartani a végső gongszóig. A tenge­rentúli öklöző ezzel 48 győzelem/4 vereség/1 dön- teüenre javította mérlegét. A hetedik meccsén nem talált be az orosz Maikin Megszakadt az újonc orosz Jevgenyij Maikin remek gól­lövősorozata az észak-ameri­kai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknap­ján. A Pittsburgh Penguins 20 éves csatára a San Jose Sharks elleni, 3-2-re elvesz­tett találkozón - ellentétben eddigi hat mérkőzésével - nem tudott eredményes len­ni, így nem döntötte meg a bajnokság erre vonatkozó rekordját. Az újoncok csú­csát társbérletben tartja Joe Malone-nal, Newsy Lalonde- dal és Cy Denneny-nel. TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2006. NOVEMBER 6., HÉTFŐ Ez már ASE-szintű kosárlabda volt kosárlabda Idénybeli első győzelmét ünnepelhette a KSC Szekszárd együttese Tamás Rita (a labdával) a cserepadról beszállva tudott lendíteni a KSC szekerén. A bedobó 17 pontig jutott Az élvonalbeli kosárlab- g da-bajnokság hét végi for- = dulójában a nőknél első | győzelmét ünnepelhette a J fiatal szekszárdi együttes, s Tudósítóinktól Atomerőmű SE- Nyíregyháza 84-64 (25-11, 13-19, 26-15, 20-19). Férfi NBI. Paks, 800 néző. V: Páli, Fekete, Márton. ASE: MÉ­SZÁROS Z. (21/6), WALTERS (12/3), Sommerville (16/6), HORVÁTH Z. (12), Josipovic (16/9). Csere: Czigler (2), Kiss Zs. (2), Panta (1), Lőrincz (2). Vezetőedző: Zsoldos András. Nyíregyháza: Savic (10/9), LÁSZLÓ (26/3), Bódi (-), Sitku (13/3), Scott (2). Csere: Simon N. (5/3), Gráczer (-), Trepák (8). Vezetőedző: Horváth Imre. Kipontozódott Czigler (33.), Scott (34.), Savic (39.). Nagy iramban estek egymás­nak a csapatok, a vendégek nyílt sisakkal támadtak. Óriási ováció fogadta, amikor a koráb­bi paksi kedvenc, Sitku két do­bását is blokkolták a paksiak - előbb Horváth Zoltán, majd Josipovic. Utóbbi rögtön egy szép távolival aratott további babérokat. Jobban játszott az ASE, vezetett is, sőt egyre ma­gabiztosabban kosarazott. Sor­ra bejöttek a távoli dobások, nyoma sem volt a hétközi, Falco elleni beüinek. A második ne­gyedre sérülése után beállt Czigler is, bár nem ezért, de ha­mar közelebb zárkózott a Nyír­egyháza: 27-17 volt az ered­mény a 13. percben. A vendé­gek védekezése is feljavult, a csereként beállt Simon pontok­kal is segítette csapatát, így ál­landósult a tíz pont körüli kü­lönbség. A folytatás is az ASE- nak sikerült jobban. Előbb az addig pont nélkül álló Walters szerzett négy pontot, majd Josipovic a távoli után megítélt büntetőt is értékesítette, három perc alatt 50-34-re lépett meg a Paks. Mészáros vezérletével - aki ezúttal a pontokat is szépen gyűjtötte - egyre nagyobb fö­lényben játszott a bajnoki cím­védő. Különösen Walters len­dült bele, a harmadik negyed első hat percében 11 egységet termelt, majd hozzátett még egyet, s ezzel 20 pont főié nőtt a hazai vezetés (60-39). A záró negyedben már kevesebb ener­giát fektettek a védekezésre a csapatok, de alapvetően így sem változott a játék képe, ma­radt a hazai dominancia, a re­mekül játszó Mészáros dirigál­ta Atom magabiztosan nyert. Zsoldos András: - Nagyon örülök, hogy meccsről meccsre fejlődünk, ma egészen jól véd- keztünk, és a második félidő­ben már támadásban is szép dolgokat nyújtottunk. Dolgo­zunk tovább. Dombóvár KC- Kaposvári KK 73-91 (12-27, 22-29, 19-22, 20-13). Dombóvár, 1500 néző. V: Bod­nár, Vétek, Kis B. Dombóvár: Thomas (11/3), Kukielka (4), Balogh (3), Beckles (10), Metelski (8). Csere: Majoros (11/3), Hartvich (10/6), Deák (16/9). Edző: Kis Attila. Kapos­vár: UHEGWU (13/3), PHIL­LIPS (25/3), Szőke (7). HEND- LEIN (19/9), Orosz (6), Csere: Csirke (7/3), Filipovic (4), Dávid (5), Kiss (2), Vojvoda (-), Kasza (3/3). Edző: Dzunics Braniszlav. Kipontozódott: Beckles a 29., Balogh a 32. percben. Telt ház előtt, nagyszerű han­gulatban indult a szomszédvári rangadó. A hazai szurkolóknak hamar rémálommá vált a talál­kozó, az 5. percben 13-2-re ve­zetett a Kaposvár. A vendégek agresszív védekezését hagyták a játékvezetők, s ez ellen a hazai játékosok nem tudtak mit kez­deni, így magabiztos előnnyel zárta az első félidőt a Kaposvár. A második játékrészben folyta­tódott a dombóvári vesszőfutás, amelybe az is belejátszott, hogy az eredetileg kiírt vasárnap he­lyett szombaton - két nappal a soproni győzelem után - kellett pályára lépni. A kaposváriak öt­letes támadásokat vezettek, Hendlein és Phillips vezérleté­vel uralták a mérkőzést, s maga­biztosan győztek. Kis Attila: - Nagyon gyengén kezdtünk, nem tudtunk úgy ját­szani ahogy terveztük, a Kapos­vár pedig „megvert” minket. Atomerőmű-KSC Szekszárd- BEAC-Újbuda 61-54 (10-17, 18-10, 14-8, 19-19). Szekszárd, 150 néző. V: Tóth, Kapitány. Szekszárd: Bukovszki (13/6), Hofmann (4), Szentki­rályi (-), Lódi (6), VARDA (21/3). Csere: TAMÁS R. (17/3), Bálint (-). Edző: Újhelyi Gábor. BEAC: Pálinkás (8), KISS (14/6), Szász (8), Bagi (2), Koncz Zs. (14). Csere: Karlik (-), Kinter (8/6), Sülé (-), Hor­váth (-). Edző: Balogh Judit. Kipontozódott: Bagi a 33., Kiss a 38. percben. A két nyeretlen csapat talál­kozóján álmosan kezdett a ha­zai gárda, az egy-egy elleni já­tékban jól kombináló egyete­misták irányítottak az elején. A második tíz percben Bukovszki egy triplával jelezte, hogy ő is a pályán van, Tamás duplájával pedig két pontra csökkent a kü­lönbség (13. p.: 15-17). Danijela Varda dupla-tripla kombináció­jával pedig először vezetett a KSC (18. p.: 28-27). Nagyszü­net után védekezést váltott a Szekszárd, a BEAC játékosok kényszerhelyzetben elengedett dobásai rendre célt tévesztet­tek. A záró tíz percben Bu­kovszki Mónika alakította a fő­szerepet hazai oldalon, az irá­nyító tíz pontja mellett jobbnál jobb labdákkal tömte társait, a vendégek megpróbálták ugyan szorossá tenni a derbi végét, ám a hazaiak taktikusan játszva nem engedték ki a kezükből a győzelmet. Újhelyi Gábor: - A nagy tét rányomta a bélyegét mindkét csapat játékára, egyetlen dolog fontos a számunkra, az, hogy végre megeszereztük idénybeli első győzelmünket. Második helyen telelhet a Tamási SE együttese labdarúgás A rivális Tököl vereséget szenvedett, így előzni tudott Molnár László csapata Második helyen telel a Duna-csoport tabelláján a Tamási SE együttese. Vámosi Ferenc Tamási SE-Dorog 2-1 (0-0). Tamási, 300 néző. V: Kassai. Ta­mási: Kiss G.- Vlocskó (Béres), Schell, Juhász L, Grósz- Tóth J., Gyánó G., Benies L, Kovács R, Sztojka-Kovács- Fejes. Edző: Molnár László. Dorog: Tóth G.- Méhes (Nagy Zs.), Farkas, Fara­gó, Robotka- Nász, Szőgyéni, Minczér, Gyementka- Schau- ker (Papp), Vígh. Edző: Farkas László. Az 51. percebn Vígh üre­sen kapott egy átadást, a kapu­tól 18 méterre és a kint álló Kiss Tóth János (a labdával) 11 találattal járult hozzá a jó őszi szerepléshez Gergely mellett a kapu közepé­be gurított (0-1). A 64. percben a hazaiak szöglete után Béres elé került a labda, a középpá­lyás 25 méteres lövése a kapu­fáról Juhász elé pattant, és a vé­dő a kapu közepébe lőtt (1-1). A 73. percben Gyánó 25 méteres szabadrúgásból nagy erővel a léc alá bombázott (2-1). A Tamási csapata nehezen is, hozta a kötelezőt. Győzelmével - és a Tököl vereségével - Mol­nár László együttese a második helyről várja a tavaszt. Jók: Schell, Juhász L, Gyánó, Béres, illetve Faragó, Minczér, Vígh. Molnár László: - Megérde­melt győzelmet arattunk. Kö­szönjük szurkolóinknak, hogy az egész idényben kitartottak mellettünk. További eredmények: Száz­halombatta-Taksony 6-1, Bp. Erőmű-Mór 2-1, Szigetszent- miklós-Enying 2-0, Budaka- lász-Pénzügyőr 0-2, Martonvá- sár-Tököl 1-0, III. Kér. TUE- Tata 4-1. NB III, Duna-csoport 1. Pénzügyőr 13 10 2 1 32-15 32 2. Tamási 13 8 2 ! 3 36-21 26 3. Tököl 11 7 3 3 15-1024 4. M.vásár 13 7 1 5 21-20 22 5. Sz.batta 13 6 2 5 30-18 20 6. Sz.miklós 12 6 1 5 24-20 19 7. III. kerület 13 5 2 6 21-23 17 8. Tata 13 5 2 6 15-23 17 9. B kalász 13 5 1 7 16-26 16 10. Enying 12 4 3 5 15-19 15 11. Dorog 13 4 2 7 17-25 14 12. Taksony 13 3 3 7 23-27 12 13. Mór 11 3 1 7 13-19 10 14. Erőmű 13 1 5 7 8-20 8 t i i I f É