Tolnai Népújság, 2006. október (17. évfolyam, 231-255. szám)

2006-10-26 / 251. szám

2006. OKTOBER 26., CSÜTÖRTÖK - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT 15 Bajnokesélyest kaptak el a bonyhádi férfi kosárlabdázók Férfi kosárlabda NB/B, 3. fordu­ló. B-BETON Bonyhád-Pápa Hun- garotel KC 103-91 (29-19, 27-32, 30-21, 17-19). Bony- hád, 150 néző. V: Reisz, Maár. Bonyhád: RUTKAI (17/3), LU­KÁCS (22/3), TURÓCZI (24/3), VÖRÖS (9/3), BARTA (15/3). Csere: KOVÁCS (11/9), Geyer (5), Kaltenecker (-), Verli (-). Edző: Mészáros András. A bajnokság egyik esélyesét látta vendégül a Bonyhád az el­ső hazai bajnoki mérkőzésén. Jól kezdte a mérkőzést a ven­déglátó, a védekezés mellett a pontgyártásból is szinte min­denki kivette a részét. A 8. perc­re 27-11-re vezetett a Mészá­ros-legénység. A második ne­gyed elején megtorpantak Lukácsék, a pápaiak viszont öt hárompontos kosarat értek el zsinórban, így a 15. percre 38-35-re felzárkóztak. A 19. percben már csak egyetlen pont választotta el a feleket egy­mástól (50-49). Nagyszünet után Turócziék ismét az első ne­gyedbeli arcukat mutatták, és a 26. percre 74-59-re megléptek ellenfelüktől. A záró tíz perc elején egy 8-0-s, szériát produ­kálva 86-80-ra felzárkózott a Pápa, de Lukács és Rutkai kosa­rai után 96-82 bonyhádi előnyt mutatott az eredményjelző. Iz­galmas mérkőzésen, megérde­melten győzött a Bonyhád. A völgységiek legközelebbi hazai mérkőzése október 27-én 19 órakor, a Siófok ellen lesz. Ifi: Bonyhád-Pápa 61-90. ■ Kiszler Ferenc A második sor kevés volt labdarúgás Elbúcsúzott a Magyar Kupától a Paks együttese Nem került a labdarúgó Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé a Paks, miu­tán Dunaújvárosban 2-0- ás vereséget szenvedett. Rónai G., Ferenc T. Dunaújváros FC-Paks 2-0 (0-0). Dunaújváros, 1500 néző. V: Solymosi. Dunaújváros: Baranyai- Nagy A. (Ghéczy, 86.), Közül,' Vaskó, Hrncar- Grósz, Miro, Tóth G., Simon (Micskó, 73.)- Perez (Riedl, 80.), Potemkin. Vezetőedző: Ivan Katalinic. Paks: Pokorni- Tóth R, Benedeczki, Fehér A., Vizdár (Barics, 36.)- Mészáros L, Böde D.- Ambrus, Heffler (Búzás, 60.), Báló- Varga L. (Kiss T., 60.). Vezetőedző: Len­gyel Ferenc. Az 55. percben Böde és Fehér próbált felszabadítani a 16-os vonalánál, a labda Perezről Potemkin elé pattant és a haza­iak támadója 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-0). A 90. percben Potemkin ívelt át a bal oldalról a jobbösszekötő helyé­re, Riedl levette a labdát, majd 18 méterről a kapu jobb alsó sarkába bombázott (2-0). A szombatig veretlen Zala­egerszeg legyőzésével nagy tet­tet hajtott végre a Paks, Lengyel Ferenc edző jutalmul a teljes kezdősorának pihenőt adott a Magyar Kupa találkozóra. Az NB II Nyugati csoportjában har­madik helyen álló Dunaújváros FC ellen így a többnyire csere­Heffler Tibor járt a legközelebb a gólszerzéshez az újvárosi kupamecs- csen: a paksiak középpályása az első félidőben a keresztlécet találta el ként szóhoz jutó futballistákra várt a feladat, hogy kivívják a továbbjutást. Szó mi szó, a Zete- verőket és a szerdai csapatot nem lehet egy lapon említeni, .ennek ellenére joggal remélte a paksi mester, hogy aki lehetősé­get kap, ezúttal él is vele. Saj­nos nem így történt, a Paks hiá­ba játszott mezőnyfölényben, gólt képtelen volt szerezni - Heffler jár a legközelebb ehhez -, s ahogy arra számítani lehe­tett, az idő előrehaladtával egy­re inkább felbátorodott a ven­déglátó. Olyannyira, hogy a má­sodik félidő elején egy védelmi hiba után meg is szerezte a ve­zetést. Ezután már hiába küldte pályára Búzás Attilát és Kiss Ta­mást is Lengyel-edző, továbbra is passzív mezőnyfölényben fo­cizott a Paks, s a hajrában egy kontra után a Kohász el is dön­tötte a továbbjutást. Ez a talál­kozó is fényesen bizonyította, hogy kulcsjátékosai nélkül se­bezhető a paksi gárda. Böde Dá­nielen kívül nem akadt olyan futballista - Heffler Tibor, Mé­száros István és Fehér Attila hellyel-közzel jól játszott -, aki a kilencven perc alatt olyan jó produkcióval rukkolt volna elő, hogy az alapján kihagyhatatlan legyen a Sopron elleni bajnoki­ra készülő csapat keretéből. Lengyel Ferenc: - Az első gó­lig mi irányítottuk a játékot, az­tán kinyíltunk, és törvényszerű volt, hogy az ellenfél egyik helyzetét kihasználja. Csalódott vagyok, hiszen a továbbjutás volt a célunk. Fél tucatot rúgott a Döbrököz Kaposszekcsőn labdarúgás Továbbra is hibátlan a Tolnanémedi és az Alsónána csapata a megye háromban Tudósítóinktól Megyei III. osztályú labdarúgó­bajnokság, 10. fordulójában is megőrizte veretlenségét az Al­sónána és a Tolnanémedi. Nyugati csoport Űjireg-Hőgyész 0-0. Újireg, 50 néző. V: Albert. Ifi: 1 -6. Mucsfa-Kocsola 1-2 (1-0). Mucsfa, 50 néző. V: Somogyi F. Gól: Varga, illetve Szabó Z. (2). Szakcs-Tolnanémedi 1-2 (1-1). Szakcs, 50 néző. V: Ju­hász Cs. Gól: Koncz, illetve Bodó, Sülyi. Ifi: 5-2. Závod-Felsőnyék 2-1 (0-0). Závod, 60 néző. V: Tasi. Gól: Rá- duly, Szabó K., illetve Farkas G. Kaposszekcső-Csikóstőttős - Döbrököz 0-6 (0-3). Kapos- szekcső, 150 néző. V: Szappa­nos. Gól: Török Cs. (2), Török A. (2), Szűcs, Bor. Kurd-Izmény 3-1 (1-1). Kurd, 50 néző. V: Farkas I. Ifi: 11-1. Iregszemcse-Dalmand 3-1 (1-1). Regszemcse, 80 néző. V: Albert J. Gól: Rádi, Végh, Hor­váth R., illetve Bartha. Szabadnapos: Magyarkeszi. Keleti csoport Tengelic-Pálfa 3-0 (1-0). Ten- gelic, 70 néző. V: Tóth J. Gól: Sárközi (3). Ifi: 2-2. Váralja-Harc 2-3 (1-2). Vár­alja, 80 néző. V: Lubastyik. Gól: Nyúl, Rupa, illetve Nyúl Zs., Mester, Bálint. Nagydorog-Györköny 3-2 (2-2). Nagydorog, 100 néző. V: Balogh J. Gól: Csikó, Horváth I., Varjú, illetve Búzás, Heidecker. Dunaföldvár STE-Báta 1-0 (1-0). Dunaföldvár, 50 néző. V: Szilágyi A. Gól: Dunai. Ifi: 3-4. Bonyhádvarasd-Kölesd 1-4 (0-3). Bonyhádvarasd, 50 néző. V: Mészáros. Gól: Mészáros, illetve Varga (2), Széti, Pató. Pusztahencse-Fadd 3-3 (1-3). Pusztahencse, 50 néző. V: Ledneczky. Gól: Jóni, Takács, Wascher, illetve Flórián, Dré- szer, Laták (öngól). Gyapa-Alsónána 2-3 (1-2). Németkér, 50 néző. V: Venter I. Gól: Poroszkai, Fodor, illetve Varga (2), Kovács. Az élcsoport, Nyugati cso­port 1. Magyarkeszi 24 (46-8), 2. Tolnanémedi 24 (25-9), 3. Döbrököz 22 (43-13) ponttal. Keleti csoport 1. Alsónána 26 (36-18), 2. Dunaföldvár STE 25 (32-12), 3. Pusztahencse 21 (26-16) ponttal. Johansson és Piatini avatta az új székházat Lennart Johansson, az Euró­pa Labdarúgó Szövetség (UEFA) elnöke és Michel Piatini, a Nemzetközi Lab­darúgó Szövetség (FIFA) végrehajtó bizottságának tagja adta át szerdán a ma­gyar tagszervezet (MLSZ) új székházát, amely az UEFA és a FIFA hathatós támoga­tásával épült fel. Az ünnep­ségen megjelent Buzánszky Jenő és Grosics Gyula, az Aranycsapat két legendás játékosa, valamint Puskás Ferenc felesége, továbbá megtisztelte jelenlétével az eseményt Vlatko Markovié, a horvát szövetség elnöke és Gyárfás Tamás, az EURO- 2012 pályázati bizottság magyar elnöke is. Priskin Tamás győztes gólt lőtt a Ligakupában Priskin gólja továbbjutást ért Priskin Tamás, a Watford magyar labdarúgója győztes gólt szerzett a másodosztá­lyú Hull City elleni (2-1) Li­gakupa mérkőzésen. A fiatal támadó kezdőként lépett pá­lyára a találkozón, majd az 54. percben Ryan France át­adását értékesítette. Gera Zoltán, a West Bromwich Albion légiósa az 58. perc­ben csereként lépett pályára az Arsenal elleni összecsa­páson, melyet a londoniak Jeremie Aliadiere duplájával 2-0hra nyertek. A legna­gyobb szenzációt a West Ham United búcsúja jelen­tette, a Kalapácsosok ugyan­is a harmadosztályú Ches­terfield otthonában szen­vedtek vereséget. A hazai­aknál Kovács János a cse­repadon kapott helyet. Erővel jobban bírta a Tolna kézilabda A tavalyi bronzérmest múlta felül az STC Balázs L., Varga L. Kézilabda NB n, Délnyugati csoport Nők. Tolna KC-Mo- hács 37-17 (18-6). Tolna, 150 néző. V: Horváth, Szabó. Tolna: Szabó- Reisch 13, Szeip 5, Szalai 6, Konkoly 1, Sipos 11 (2), Weitner A. Csere: Sulyok (kapus), Pál 1(1), Széles. Edző: Takács István. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1. Kiállítások: -, ill. 6 perc. A tolnaiak agresszív, kemény védekezésükkel már a mérkő­zés elején meglepték a vendég- csapatot, akik nem találták a já­tékstílus, a gyors indításgólok ellenszerét. A hazai csapat ki­használva a látogató tehetetlen­ségét, már az első félidőben el­döntötte a két bajnoki pont sor­sát. Fordulás után még jobban kidomborodott a felek közötti taktikai különbség, a vendéglá­tó jobb erőnlétét kihasználva végül fölényes győzelmet ara­tott. Jók: Reisch, Sipos, Szalai, Szeip. Ifi: 17-22. Férfiak. Kalocsa-Simontor- nyai TC 27-36 (15-16). Kalo­csa, 150 néző. V: Babity, Palko- vits. Simontornya: Pech- Wil­helm, Kiss 6, Varga A. 9, Teimel J. 2, Varga L. 6, Kovacsik 5. Cserék: Farkas 4, Gadányi 4, Liptai, Pásztor, Nagy. Edző: Farkas Attila. Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4. Kiállítások: 8., ill. 4 perc. Nagy lendülettel kezdett az STC a tavalyi bronzérmes ottho­nában, a 19. percben négy gól­lal vezetett (8-12). A félidő vége előtt lőtt gólokkal a szünetig egy gólra feljött a Kalocsa. A második játékrészben a vendé­gek állva hagyták ellenfelüket: Pech kapus a bravúrok soroza­tát mutatta be, az addig jobbára csak a védekezésben jeleskedő Varga László is elkapta a fona­lat. A második félidőben pályá­ra lépő, még serdülőkorú Far­kas Levente és az ifjúsági játé­kos Gadányi Tibor is bátran és eredményesen játszott. Az STC győzelme a kiváló egyéni telje­sítmények mellett a csapatjáték diadala. Ifi: 35-30. 0 tolnajob.hu Állások az interneten I /l, Lj-::—:: JJ\ i