Tolnai Népújság, 2006. október (17. évfolyam, 231-255. szám)

2006-10-05 / 234. szám

2006. OKTÓBER 5., CSÜTÖRTÖK - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT Az utolsón aratta az elsőt autósport Fekete futamgyőzelemmel ünnepelte a bronzérmet Fekete Krisztián nagy tettet hajtott végre az idény utolsó versenyén, hiszen pályafutása első futamgyőzelmével koronázta meg harmadik helyét Első győzelmét ünnepelhette a Szekszárd AC az Extra Ligában Női asztalitenisz Extra Liga, 4. forduló: Szekszárd AC-Buda- örs 6:2. A SZAC első győzelmét aratta a bajnokságban, s három pontjával a hatodik helyen áll a tízcsapatos mezőnyben. Sáth Sándor szakmai igazgató tanít­ványai nem izzadtak meg, igaz az meglepetésként hatott, hogy a párosmeccset elveszítették. A folytatásban a Molnár Zita, Li Meng Jiao, Varga Tímea hár­mas már nem hibázott. Az 5. fordulóban a SZAC az utolsó he­lyen álló Orosházához utazik. Győztesek: Molnár Z. 2, Li Meng Jiao 2, Varga T. 2, illetve Németh Á. és a Csernyik-Recs- kó páros. ■ Szalai Dániel első helyen végzett a soproni vébén Sopron adott otthont az első IFAA terepíjász-világbajnokság- nak, ahol 27 ország több mint négyszáz versenyzője mérte össze tudását. Tolna megyét az Alisca Nyilai Szekszárdi íjász­egyesület négy versenyzője képviselte a viadalon. A nehéz pályán nem születtek túl jó eredmények, a legutóbbi össze­sítés szerint az ifjúságiak kö­zött 3D kategóriában ifj. Bóka László az 5. helyen, csigás irányzók nélkül (JMBH) Szalai Dániel az első, Péterbence Ist­ván a férfi bare bow kategóriá­ban 8., Huszár Zoltán a 3D kate­góriában a 20. helyen zárt. ■ Minden jó, ha jó a vége - tartja a szólás. Milyen igaz, mondhat­ja Fekete Krisztián, hiszen a szekszárdi autóversenyző a sze­zon utolsó viadalán aratta első futamgyőzelmét. A formaautók mezőnyében - a Szász Motorsport színeiben - egy Coloni-Nissannal verseny­ző pilóta a hétvégén a Hunga- roringen megrendezett idény­zárón bajnoki harmadik helyé­nek bebiztosításáért állt rajt­hoz. Nem kezdődött jól a viadal Fekete számára, hiszen a pénte­ki időmérőn tönkrement a váltó egyik alkatrésze, így a szek­szárdi versenyző csak a hatodik helyre kvalifikálta magát. A szombat reggeli futam rajtját azonban kitűnően kapta el, és egy látványos előzést követően a második kanyarban már má­sodikként fordult. Ezt a helyet megtartva csapattársa, a már bajnok Chanoch Nissany mö­gött az ezüstös pozícióban futott célba. A bronz tehát megvolt, de a nagy dobás hátra volt. A má­sodik időmérőn a leggyorsabb kört teljesítette, vasárnap pedig az élről indulva rajt-cél győzel­met aratott. Pályafutása során először a formaautók között.- Úgy gondolom, a korábbi futamokhoz képest elsősorban fejben voltam erős - értékelt Fe­kete Krisztián. - Igyekeztem mindenre odafigyelni, a legki­sebb hiba lehetőségét is kizárva csak a pályára koncentrálni. Nem vállaltam felesleges koc­kázatot, ám még így is biztosan magam mögött tudtam tartani az üldözőket. Nagyon örülök a sikernek, pályafutásom legjobb hétvégéjét zártam vasárnap a Hungaroringen. A szekszárdi végül 126 pont­tal zárt a harmadik helyen Nissany és a tavalyi bajnok Pö­dör Balázs mögött. Fekete ma­rad a bevált technika mellett, és 2007-ben is a Coloni-Nissan vo­lánjánál igyekszik növelni fu­tamgyőzelmei számát. A ben­zingőzzel fertőzött családban jö­vőre Krisztián öccse, Balázs is kipróbálja magát együléses au­tóban: nyílt edzéseken és teszte­ken egy Toms Toyotát terelget majd. Ki tudja, 2008-ban talán újabb tehetséggel bővül a nép­szerű formaautós mezőny. ■ Balatonbogláron lejtett a hazai pálya kézilabda A játékvezetőkkel is meg kellett küzdenie a Simontornyának Tippjeink a 40. hétre: 1. Magyarország-Töröko. 1 2. Örményo.-Finnország 2 3. Szerbia-Belgium 1 4. Olaszország-Ukrajna 1 5. Skócia - Fra nciaország 2 6. Wales-Szlovákia 1, 2 7. Ciprus-írország X 8. Oroszország-Izrael 1 9. Dánia-É.-írország 1 10. Lettország-lzland 1, X 11. Svédország-Spanyolo. 1, X 12. Bulgária-Hollandia 2 13. Románía-Fehérorosz. 1 Pluszmérkőzés 14. Görögország-Norvégia 2, X Varga László Négy kezdőjátékosa nélkül is helytállt a Simontornya NB Il-es férfi kézilabdacsapata, amely szoros mérkőzésen maradt alul a harmadik fordulóban. Balatonboglár-Simontomyai TC 28-25 (12-11). Öreglak, 50 néző. V: Kálmán, Nagy. STC: Pech- Wilhelm 1, Kiss 8, Varga A. 7, Pásztor, Takács 3, Kova- csik 4. Csere: Lampert 2, Liptai, Nagy. Edző: Farkas Attila. Hétméteresek: 6/6, ill. 1/1. Kiállítások: 4., ill. 18 perc. Jól kezdett a négy játékosát nélkülöző STC, a 8. percben két góllal vezetett (2-4). Pech ka­pus bravúrok sorozatát mutatta be, a támadásoknál pedig Kiss és Kovacsik rendre eredmé­nyes volt. Annak ellenére, hogy a játékvezetők az ítéleteikkel a Simontornyát sújtották - sorra állították ki a vendégjátékoso­kat -, csak a félidő hajrájában vezetett először a Boglár. Szü­net után fej-fej mellett haladtak a felek, a 49. percben 22-21-re átvette a vezetést a hazai gárda. A mérkőzés hajrájában a bíró­páros kétes szituációkban bün­tetőket ajándékozott a vendég­látónak, aki köszönte szépen, s ha nehezen is de a maga javára fordította a találkozót. Jól küz­dött, helyenként tetszetős akci­ókat vezetett a Simontornya, de a mérkőzés egészében ránehe­zedő játékvezetői nyomást nem bírta el a Tolna megyei alakulat. Jók: Pech, Varga A., Kiss, Kova­csik. Ifi: 19-25. HÍRSÁV Elkésett a linzi gárda, a SZAC lett a győztes Az előírt egyórás várakozási időt is túllépve, több mint 75 percet késett az LZ Linz- Froschberg csapata az aszta­liteniszezők Klubcsapatok Szuperligájának tegnapi mérkőzésén, így a verseny­bírók 7:0-s szettaránnyal a Szekszárdot hozták ki győz­tesként. Sáth Sándor csapata így két győzelemmel áll, és szinte már továbbjutott. Hazai pályán vesztett pontokat az Öregfiúk Baranya megyei szenior lab­darúgó-bajnokság, rájátszás. Öregfiúk 73 FK Bonyhád- Szentlőrinc 3-3 (2-0). Bony- hád, 50 néző. V: Hosnyánsz- ki Zs. Bonyhád: Szabó D.- Genczler, Pfeiffer, Németh (Beke L), Keresztúri- Bús (Hüber), Juhász, Vendég, Czinkon- Szigeti (Bogos Cs.), Beke F. (Darabos). Csapatvezető: Beke Imre. GÓL Szigeti, Beke F., Czin­kon. Jók: Pfeifer, Vendég. A 83. percig 2-0-ra vezető ha­zai csapat pontot mentett az utolsó percben. Nagy Tímea aranyat, Nemesik ezüstöt nyert Az egyéni versenyek során négy érmet szereztek a ma­gyarok a torinói vívó-világ­bajnokságon, ezzel már a csütörtökön kezdődő csapat­viadalok előtt teljesítették a hivatalos elvárást. A vb első szakaszában győzött a két­szeres olimpiai bajnok pár­bajtőröző, Nagy Tímea, má­sodik lett a kardozó Nem­esik Zsolt, harmadik pedig a tőröző Mohamed Aida és a párbajtőröző Szász Emese. Bor Barna arannyal tért haza Belgrádiról A szerb fővárosban meg­rendezett nemzetközi meg­hívásos versenyen vett részt a magyar U23-as vá­logatott. A mieink négy arany-, három ezüst- és négy bronzéremmel térhet­tek haza. A nehézsúlyúak versenyében Bor Barna vit­te el a pálmát, a Paksi Atomerőmű SE Európa-baj- noki ötödik helyezettje a fi­náléban nagy riválisát, a bolgár Hievet győzte le. Szekszárdi dzsúdósiker a fővárosban cselgáncs A csapatversenyben az első helyen végzett a Gemenc JK Az Újpest-csarnokban rendez- g ték a diák B (1995-ben születet- | tek) ob-t. A versenyen a hazai élmezőny színe-java képvisel­tette magát, több mint ötven egyesület 175 fiú és 50 lány ver­senyzője lépett a küzdőtérre. A Gemenc Judo Klub hat csel- gáncsozója állt tatamira, né­gyen kitűnően szerepeltek: éremmel tértek haza. Égi Bar­nabás mind a négy mérkőzését ipponnal nyerte. A bronzérmes versenyzők mindegyike egy ve­reséggel kezdett - kivéve Kacz Dánielt ezt követően azonban a vigaszágon három győzelmet arattak. A MOB olimpiai pont- számítása alapján - amibe csak a nagy versenyek eredményeit A Gemenc JK sikercsapata. Balról, fent: Szepesi József edző, Égi Barna­bás, Uzorás Bence, Hunyadi Bence és Kacz Dániel (lent) számolják - a fiúknál a szek­szárdi egyesület 18 ponttal az első helyen végzett. Ezzel az eredménnyel olyan kiváló után­pótlás-nevelő klubokat utasítot­tak maguk mögé, mint a Hon­véd, vagy a hatszáz igazolt ver­senyzőre építő Miskolc. Szepesi József, Patyi Károly és Tancs Gábor edzők szisztematikus ne­velőmunkájának is köszönhető­en sikerült a tavalyi bronzér­met fényesebbre cserélni. A szekszárdiak legközelebb októ­ber közepén Solton, a serdülő B magyar bajnokságon indulnak. Eredményeit, 29 kg: 3. Kacz Dániel. 45 kg: 1. Égi Barnabás. 41 kg: 3. Hunyadi Bence. 50 kg: 3. Uzorás Bence. ■ Braun Ákos különleges cselgáncsversenyen indult Az elmúlt hétvégén különös újí­tással próbálkoztak a lettek: a rigai Volvo-sportcsarnokban új szabályok szerint csatáztak egymással a dzsúdós csillagok, köztük Braun Ákos. A meghívásos nemzetközi verseny helyszíne a rigai Volvo- sportcsarnok volt, amely egyéb­ként a balti ország egyik legte­hetősebb dzsúdós egyesületé­nek, a Dzudo Klubs Lidónak az otthona - az aréna közepén fel­állított tatamin olimpiai, világ- és Európa-bajnokok csatáztak, köztük az Atomerőmű SE vb- és Eb-aranyérmese, Braun Ákos. „Két kategóriában zajlott a speciális verseny, a hetvenöt ki­logrammnál könnyebbek, illet­ve az annál nehezebbek csatáz­tak. A szabályok is különlege­sek voltak, a küzdelmek az első értékelhető akcióig tartottak, vagyis úgy ment minden, mint­ha a hosszabbításban az arany­pontért küzdenénk. Nem mon­danám, hogy túl jól sikerült, igazság szerint csúnyán a há­tamra raktak. Az első körben egy hazai versenyzőt sikerült legyőznöm, aztán a litván Tec- hov megtréfált. Maga a verseny amúgy nagyon jó hangulatú volt, egy szőnyegen gyakorlati­lag két óra alatt lementek a mérkőzések, úgy, hogy a szüne­tekben különféle programok szórakoztatták a közönséget - mondta Braun Ákos. ■ v