Tolnai Népújság, 2006. szeptember (17. évfolyam, 205-230. szám)

2006-09-18 / 219. szám

SPORT 11 2006. SZEPTEMBER 18., HÉTFŐ - TOLNAI NÉPÚJSÁG A bajnok ellen feltámadt a BVLC labdarúgás A 86. percig győztesnek látszott a Tamási SE együttese Enyingben Letenyei Gábor (balról) és a bonyhádi játékosok nagy bravúrt hajtottak végre azzal, hogy pontot raboltak a bajnoki címvédő szentlőrinciektől Győzelemmel zárt a magyar csapat, de csak harmadik lett csoportjában A magyar férfi kosárlabda-válo­gatott utolsó Európa-bajnoki se­lejtezőjén 75-59-re legyőzte a belga csapatot, így a csoport harmadik helyén végzett. Eredmény, 6. forduló, (/cso­port: Magyarország-Belgium 75-59 (13-13, 19-19, 23-10, 20-17). Pontszerzők: Németh 18, Báder 13, Simon 12, Hor­váth 10, Bencze 6, Fodor 5, Gu­lyás 4, Molnár 4, Kámán 2, Fo­dor 1. Az már korábban eldőlt, hogy a magyar csapat nem jut­hat tovább csoportjából, de sze­rette volna győzelemmel zárni a sorozatot. Ezt a harmadik negyedben a jól játszó Gulyás alapozta meg. A magyar csapat pótselejtezőt játszik majd. ■ Vinokurov nyerte a Vuelta Espana kerékpárversenyt A kazah Alekszandr Vinokurov nyerte a 61. Vuelta a Espana ke­rékpáros országúti körversenyt a spanyol Alejandro Valverde, valamint a szintén kazah And­rej Kasecskin előtt. Az utolsó, madridi szakaszon a német Erik Zabel győzött megelőzve a norvég Thor Hushovdot, és a svájci Aurelien Clercet. A 142,2 kilométeres etapon Bodrogi László a 64. helyen végzett, így a Crédit Agricole magyar ver­senyzője összetettben a 74. he­lyen zárta a viadalt. „Rendkívül nehéz volt nyer­ni, hiszen fantasztikus ellenfe­leim voltak, ugyanakkor min­den egyes szakasz után érez­tem, hogy jobb vagyok” - mondta a győztes Vinokurov. Eredmények: 21. (utolsó) sza­kasz: Madrid és környéke, 142,2 km: 1. Erik Zabel (német, Miiram) 3:40:47 ó, 2. Thor Hushovd (norvég, Crédit Agri­cole) azonos idővel, 3. Aurelien Clerc (svájci, Phonak) a.i., ...64. Bodrogi László (Crédit Agrico­le) 3 mp hátrány. Az összetett végeredménye: 1. Alekszandr Vinokurov (ka­zah, Astana) 81:23:07 ó, 2. Alejandro Valverde (spanyol, Caisse d’Epargne) 1:12 perc hátrány, 3. Andrej Kasecskin (kazah, Astana-Würth) 3:12 p.h., ...74. Bodrogi 1:59:57 ó.h. ■ Az NB III-as labdarúgó­bajnokság 6. fordulójában s a Dráva-csoportban sze- s replő Bonyhád pontot ra- § bolt a bajnoki címvédő I Szentlőrinctől. A Tamási négy perc alatt bukta el a győzelmet Enyingen. Tudósítóinktól Dráva-csoport Bonyhád Völgység LC-Szent- lőrinc 0-0. Bonyhád, 200 néző. V: Wittmann. Bonyhád: Kovács L- Takács N., Tálas, Calka- Varga B., Máté N.- Zsók L, Köllő (Csontos), Hosnyánszki T., Letenyei- Bíró N. (Papp). Edző: Kiss János. Szenüőrinc: Horváth Gy.- Zámbó (Weit), Schuszter, Krausz, Papes- Berklcs, Leipold, Wittrédi, Krász (Fodor)- Gálffy, Pincehe­lyi (Reich). Edző: Mészáros Fe­renc. Küzdelmes mérkőzésen job­bára mezőnyben folyt a játék, a kapuk ritkán forogtak veszély­ben. A lelkes Bonyhád ezúttal felnőtt a feladathoz, és remélhe­tőleg a listavezető elleni pont­szerzés lökést ad a további foly­tatáshoz. Jók: Kovács L., Tálas, Zsók Á., Takács N., Hosnyánsz­ki T., illetve Gálffy, Wittrédi, Leipold, Papes. Kiss János: - A heti esemé­nyek után elégedettek lehetünk a pontszerzéssel, és emellett jól is játszottak a fiúk. Hunyadi István Csurgó-Dombóvári FC-Rutin 4-2 (3-2). Csurgó, 200 néző. V: Kasza. Csurgó: Bolla- Kozma, Somogyi (Beke), Szabó, Ben- csik- Ogbodo, Németh J., Bódis G., Filipó- Goclove (Tóth G.), Balogh, (Bodó). Edző: Bódis Já­nos. Dombóvár: Szabados- Kadarkuti, Várai (Kázmér), Szabotin- Nagy N., Lassú- Ko­vács (Farkas), Égje, Kőhalmi (Banai)- Tolnai J., Farkas N. Edző: Hanusz János. A 4. perc­ben Kadarkuti szabálytalan szereléséért megítélt büntetőt Balogh értékesítette (1-0). A 32. percben Szabotin szabályta­lankodott a tizenhatos előtt, a 17 méteres szabadrúgást Né­meth lőtte a jobb felső sarokba (2-0). A 34. percben Szabó lé­pett ki a védők közül, s a kapust is kicselezve lőtt a kapu közepé­be (3-0). A 44. percben Kőhal­mi bal oldali beadását Farkas N. lekészítette Eglének, aki öt mé­terről lőtt a kapu jobb oldalába (3-1). A ráadásban Farkas N. szerzett labdát a védőktől, be­adását Tolnai hat méterről lőtte a hazaiak hálójába (3-2). A 85. percben Goclove szerzett labdát a védőktől, elhúzta a labdát a kimozduló Szabados mellett is, majd négy méterről gurított a kapu közepébe (4-2). A negyedik percben kapott gól megzavarta a vendégeket, amit az újonc hazaiak ki is hasz­náltak, s tekintélyes, 3-0-ás előnyre tettek szert A játékrész hajrájában a DFC magára talált, és faragott a hátrányából. A for­dulás után a Dombóvár sorra alakította ki a helyzeteit, az egyenlítés helyett azonban újabb gólt kapott a hajrában. Jók: Németh, Goclove, Balogh, illetve Szabotin, Szabados, Égje. Hanusz János: - Hiába rúg­tunk két gólt, a jobb helyzetki­használás döntött. Nyári Róbert További eredmények: Kom- ló-Nagyatád 1-1, Mohács-Mar­cali 1-2, Beremend-Kozármis- leny 0-4, Bóly-Bogád 0-2, Sik- lós-PVSK 2-2. Duna-csoport Enying-Tamási SE 2-2 (0-1). Enying, 350 néző. V: Kovács B. Enying: Szabó- Gosztonyi, Soós, Nyers, Juhász T.- Sallai, Dénes (Gerván), Tárkányi (Pa- luska L), Vájná (Horváth Gy.)- Harth, Paluska K. Edző: Almir Filipovics. Tamási: Kiss G.- Grósz, Pintér, Kovács R., Juhász I.- Tóth J. (Béres), Gyánó G., Schell, Kovács P.- Sztojka- Kovács, Fejes (Vlocskó). Edző: Molnár László. A 10. percben Sztojka-Kovács balról beívelt labdáját Szabó ka­pus kiejtette, Schell középre passzolt és Tóth János 7 méter­ről a kapuba lőtt (0-1). A 72. percben Schell a felezővonalról végzett el szabadrúgást, Pintér üresen érkezett és a bal alsó sa­rokba fejelt (0-2). A 86. perc­ben Sallai középről, 40 méterről végzett el szabadrúgást, amit Horváth 13 méterről a jobb alsó sarokba fejelt (1-2). A 90. perc­ben Juhász István kézzel ért a labdába a 16-oson belül, a meg­ítélt 11-est Sallai a kapu bal ol­dalába lőtte (2-2). A Tamási az utolsó négy percben engedte ki a győzelmet a kezéből, a jól hajrázó enyingi­ek a látottak alapján rászolgál­tak az egyik pontra. Kiállítva: Paluska K. a 86. percben. Jók: Horváth Gy., illetve Kovács P., Schell, Juhász I., Pintér. Molnár László: - Egy mérkő­zés kilencven percig tart. Vámosi Ferenc A Duna-csoport eredményeit és tabelláját kedden közöljük. NB III, Dráva-csoport }. Marcali 6 5 ■_ I 13- 7 15 2. Sz.lőrinc ó 4 2­17- 4 14 3. Nagyatád 6 4 2­12- 4 14 4, K.rmsleny 6 4 1 1 12- 5 13 5. Komló 6 3 1 2 12- 8 10 6. Bogad 6 2 ;A::; 1 7-5 9 7. Mohács 6 3 3 10-10 9 8. Csurgó 6 2 i 3 9-10 7 9. Boly 6 2 4 3-8 6 10. PVSK 6 1 2 3 9-11 5 11. Bonyhád 6 1 2 3 8-14 5 12. Dombóvár 6 1 t 4 3-11 4 13. B erem end ó l 1 4 5-14 4 14. Siklós 6 M 2 4 3-12 2 EGY GÓL A SZUPERRANGADÓKON. A Chelsea a Liverpoolt, az Arsenal a Manchester Unitedet győzte le 1-O-ra az angol labdarúgó-bajnokság két vasárnapi szuperrangadóján. A Premier League tabelláját meglepe­tésre nem a nagyok valamelyike, hanem a Portshouth vezeti A Tamási nyerte a rangadót kézilabda A tapasztalat diadalmaskodott a megyei derbin Az NB I/B-s női kézilab­da-bajnokság Nyugati csoportjában megyei ran­gadót játszottak a hétvégén Tamásiban. Dravecz Károly Tam Bau-Tamási KC-Varga Trans-Fer UKSE Szekszárd 26-20 (13-8). Tamási, 300 néző. V: Pék, Szentesi. Tamást Nagy- Varga 2, Zsákai 3, Takács 7, Pavelekné 6 (2), Vágvölgyi 3, Killer 2, Csere: Siklósi (kapus), Bilik 1, Filótás 2, Adácsi, Rácz. Edző: Varga László. Szekszárd: Nagy T.- Német 5, Eszterbauer, Szabó, Hegyi 1, Szilágyi 6 (1), Bálint. Csere: Almási (kapus), Uzorás 2, Brunner 1, Göttlinger, Nagy Sz, Pusztai 4 (4), Farkas 1. Edző: Tabajdi Ferenc. Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5. Kiállítások: 18 perc + kizárás, ill. 12 perc. A mérkőzés előtt búcsúztat­ták a munkahelyi elfoglaltság miatt a kézilabdát befejező Sza­bó Bakos Zitát, a hazaiak irá­nyítóját. A játékvezetők késése miatt 15 perces csúszással kez­dődött a találkozó. A hazaiakat fűtötte a visszavágás vágya (ta­vasszal súlyos vereséget szen­vedtek az UKSE-től), s ennek szellemében kezdték a találko­zót. A jó védekezésük párosult a jó támadásbefejezéssel, így a 12. percben 6-1-re elléptek Vágvölgyiék. A fiatal vendégek támadásaiba sok hiba csúszott, a szünetig állandósult a hazai gárda ötgólos előnye. A fordu­lás után tizenöt perc alatt egy 6-2-es szériát produkált a ven­déglátó, így a 45. percben már kilencgólos különbség, 19-10 állt az eredményjelzőn. Küz­dött, hajtott a lelkes vendégcsa­pat, de hat gólnál közelebb nem kerültek a Tamásihoz. A hazai­ak rutinja diadalmaskodott a fi­atalos lendület, hév felett. Az UKSE-nek nagyon nehéz dolga lesz, ha meg akar kapaszkodni a második vonalban. Jók: Silósi, Takács, Pavelekné, ill. Szilágyi, Német. Barrera egyhangú pontozással nyert, így megőrizte övét A mexikói Marco Antonio Barrera megvédte nagypehely­súlyú világbajnoki címét, mivel Las Vegasban egyhangú ponto­zással nyert az amerikai Ri­cardo Rocky Juarez ellen. Mind­három bíró Barrerát látta jobb­nak (117:111, 115:113, 115:113), ugyanakkor a közönségnek egyáltalán nem tetszett a pro­dukció, az AP és az AFP beszá­molója szerint a nézők fújjolás- sal, fütyüléssel adták a küzdő felek értésére, hogy több akciót, dinamikusabb bokszolást vár­nak. A két öklöző május 20-án már megmérkőzött egymással a Boksz Világtanács (WBC) övé­ért, akkor is Barrera címvédésé­vel zárult a találkozó. ■