Tolnai Népújság, 2006. szeptember (17. évfolyam, 205-230. szám)

2006-09-11 / 213. szám

Q 2006. SZEPTEMBER 11., HÉTFŐ Bronzérem jutott a női csapatnak a vízilabdázók belgrádi vb-jén Bronzéremmel térhet haza a szerb fővárosból a magyar női vízilabda-válogatott, amely az Európa-bajnokság szombat esti kisdöntőjében egy góllal nyert Spanyolország legjobbjai ellen. Nők, a 3. helyért: Magyaror­szág-Spanyolország 12-11 (5-3,1-1,4-4, 2-3). A magyar góldobók: Tomaskovics 3, Drávucz 3, Valkay Á. 2, Pelle A. 2, Takács 1, Pelle Á. 1. A döntőben: Oroszország- Olaszország 12-10 (4-2, 5-3, 1-2, 2-3). A férfiak döntője, a Magyar- ország-Szerbia találkozó lap­zártánk után fejeződött be. Az eredményről keddi számunk­ban tudósítunk. ■ Magyar góloknak is tapsolhattak a Német Kupában Három élvonalbeli csapat, a Werder Bremen, a Hamburger SV és a Szélesi Zoltánt is foglal­koztató Energie Cottbus búcsú­zott a labdarúgó Német Kupa 1. fordulójában. A 2004-es bajnok brémaiak és a hamburgiak egy­aránt harmadosztályú riválistól kaptak ki: előbbiek a Pirma­sens ellen estek ki büntetőpár­bajban, utóbbiakat pedig a Stuttgarter Kickers búcsúztatta 4-3-mal hosszabbítás után. Az újonc cottbusiak a másodosztá­lyú Essen otthonában szenved­tek 1-0-s vereséget. A sorozat első fordulójában két magyar játékos is eredményes volt. Huszti Szabolcs a szerdai Eb-se- lejtező után klubcsapatában is betalált: a Bundesligában még pont nélkül álló hannoveriek harmadik gólját szerezte a Dresden otthonában 3-2-re megnyert mérkőzésen. Hajnal Tamás pedig a másodosztályú Kaiserslauternnek az amatőrli­gás Gera 03 felett aratott 2-0-s sikeréből vette ki a részét, a kö­zéppályás a 61. percben állította be a végeredményt. ■ Egy pontot megérdemeltek volna labdarúgás A hajrában kapott góllal maradt alul az MTK otthonában a Paks Montvai Tibor (balról) nyerőember is lehetett volna az MTK ellen, mint ahogy Báló Tamás is nagy ziccerben rontott, s ez sokba került a Paksnak MTK-PAKS1-0 (0-0) Hidegkúti-stadion, 1000 néző. V: Fábián M. (Kelemen, dr. Varga). IVÜK PAKS Végh Kovács A. Balogh B. Molnár Z. Lambulics Salamon Rodenbücher Horváth S. Pollák Barics Bori (Belényesi, 72.) Horváth L. Tamási Zabos (Varga L, 83.) (Urbán, 72.) Zováth Czvitkovics Kiss T. (Németh K., 53.) Mészáros 1. Kanta J. BálóT. (Pintér Á., 87.) Montvai Hrepka (Búzás, 81.) Szakm. igazgató Vezetőedző Garami József Lengyel Ferenc A Borsodi Liga 5. forduló­jában a Paks egy hajrá­ban kapott góllal maradt alul az MTK-val szemben. Rónai Gábor Nem a legjobb előjelekkel uta­zott el a fővárosi összecsapásra a Paks. Lengyel Ferenc gárdája legutóbbi két összecsapását egyaránt elveszítette: Tatabá­nyán 3-0-ra, hazai pályán az FC Fehérvártól pedig 2-0-ra kaptak ki Buzásék. Kissé meg­rogyott a Vácott 2-0-ra nyerő, majd a bajnoki címvédő DVSC ellen 0-0-t játszó alakulat, Len­gyel edző ezért elsősorban fut­ballistái lelkiállapotán igyeke­zett javítani a válogatott mérkő­zés miatti kéthetes szünetben. Az első játékrész feléig úgy tűnt: ez sikerül is. A paksiak meglepően jól és szervezetten futballoztak. Később ugyan az MTK átvette az irányítást, gyor­san és pontosan játszottak a ha­zaiak, de igazán nagy helyzetet egy kivételtől eltekintve nekik sem sikerült kialakítaniuk. A második játékrészben gyorsan döntésre akarta vinni a dolgot az MTK, de a nagyobb helyzetek mégis a Paks előtt adódtak. Báló a játékrész köze­pén el is dönthette volna a há­rom pont sorsát, ám hibázott és ahogy az ilyenkor lenni szokott, az MTK büntetett. A hajrában a csereként beállt Urbán megsze­rezte a győztes gólt, így a Paks a megszolgált egy pont helyett üres kézzel tért haza a Hideg­kúti-stadionból. Lengyel Ferenc alakulatának így mindenkép­pen nyernie kell szombaton a Diósgyőr ellen, ha meg akarja kezdeni a középmezőnyhöz való felzárkózást. EZ TÖRTÉNT Az 5. forduló további eredmé­nyei: FC Fehérvár-Vasas 2-0 (1-0). Gól: Mohi (40.), Fehér Zs. (66.). Tatabánya-Kaposvár 4-2 (2-0). Gól: Kouemaha (28.), Megyesi (45.), Vámosi (48.), Hajdú (57), illetve Alves (59.), Zahorecz (74., 11-esből). Ujpest-Zalaegerszegi TE 0-1 (0-0). Gól: Sebők J. (61.). REAC-Bp. Honvéd 3-4 (0-2). Gól: Nyerges (70. 85., 11-es- ből), Makra (94.), illetve Genito (17.), Szentpéteri (26., öngól), Budovinszky (60.), Hercegfalvi (68.). Győri ETO FC-FC Sopron 2-0 (1-0). Gól: Szabó Zs. (25.), Nyári (90.). Pénteken játszot­ták: Diósgyőr-Pécs 1-3 (0-2). Gól: Simon (91.), illetve Kulcsár (1.), Pest (3.), Balaskó (76.). Hétfőn rendezik: Debreceni VSC-Vác 18. PERCRŐL PERCRE 9. perc: Molnár ívelt az MTK tizenhatosán belülre, ahol üresen érkezett Zováth és nyolc méterről fél méter­rel a kapu fölé fejelt. 19. perc: Kiss Tamás egy bal oldali kisszöglet után veszé­lyesen csavart az ötösön be­lülre, de Végh kiütötte a lab­dát az érkező vendégcsatá­rok elől. 35. perc: Egy hosszan előre­vágott labda után Kanta lé­pett ki teljesen egyedül a jobbösszekötő helyén, majd a tizenhatoson belülre érve el akarta húzni a labdát a rá­támadó Salamon mellett, de a védő odapiszkált, és mire az MTK támadója újra bir­tokba vette a labdát, addigra visszazártak a vendégvédők. Nagy lehetőség volt. 67. PERC: Kiss cselezett a jobb oldalon, majd középre passzolt, a labdát az érkező Zováth átlépte, ami így a tel­jesen üresen álló Báló elé került, a paksi támadó azon­ban 12 méterről, ordító hely­zetben az égbe lőtt. 78. perc: Kanta végzett el szabadrúgást 20 méterről, a jobbösszekötő helyéről, a labda a sorfal érintésével a felső lécen csattant, a kipat­tanóra Urbán érkezett, és nyolc méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1-0). 94. PERC: Horváth Sándor ta­rolta le Németh Krisztiánt, ezért a kiállítás sorsára ju­tott a paksiak védője. BAJNOKI TABELLA 1. ZTE 2. MTK 3. Debrecen 4. Tatabánya 5. Győr 6. Fehérvár 7. Újpest 8. Vasas 9. Diósgyőr 10. Sopron 11. Pécs 12. Honvéd 13. Vác 14. Kaposvár 15. PAKS 16. REAC 1 - 11-5 13 ~ 1 10-2 12 1 - 7-2 10 1 1 12-7 10 2 2 1 2 12 2 1 2 2 1 2 2-3 2-3 8-6 8 9-7 7 5-4 7 5-7 7 5-8 6 4-9 6 1 2 2 9-9 5 1 2 1 1 1 1 1 1 2 8-11 5 2 5-6 4 3 6-9 4 3 2-6 4 1 4 6-14 1 Értékes sikerrel tért haza a Győr otthonából a Tamási KC kézilabda Nem tudta megszorítani a bajnoki címvédő Veszprém együttesét a megfiatalított szekszárdi csapat A női kézilabda NB I/B hétvégi nyitófordulójában a Tamási teljesen megér­demelt győzelmet aratott a Győr vendégeként. Balázs László Varga Trans-Fer UKSE-Veszp- rém Beton KC 23-32 (9-20). Szekszárd, 200 néző. V: Kisfal­vi, Péli. Szekszárd: Nagy T.- Né­met 3, Brunner 2, Hegyi 6, Szi­lágyi 6 (2), Eszterbauer 1, Bá­lint 2. Csere: Almási (kapus), Göttlinger 2, Uzorás 1, Farkas, Szabó, Pusztai, Nagy Sz. Edző: Tabajdi Ferenc. Kiállítások: 2, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 3/0. Bálint Tímea (a labdával) és az UKSE nem bírta a Veszprém szorítását A találkozó elején jól tartotta magát a szekszárdi csapat (10. perc: 4-4), ezután azonban a rutinos vendégek egy nyolcper­ces hazai gólcsendet kihasznál­tak, s ennek köszönhetően a ta­valyi bajnok nyolc góllal ellé­pett riválisától (4-12). Tabajdi edző cserékkel próbált frissíte­ni fiatal együttese játékán, de a kihagyott helyzetek miatt to­vább nőtt a felek közötti kü­lönbség. A második játékrész elején a lelkesen és megalku­vás nélkül küzdő vendéglátó feljebb tudott kapaszkodni (23-32). Veresége ellenére vol­tak bíztató jelek az UKSE játé­kában, ám a gyenge kapustelje­sítmény és a védekezésbeli hiá­nyosságok miatt nem tudta job­ban megszorítani ellenfelét a hazai gárda. Jók: Hegyi, Szi­lágyi. Ifi: 17-21. Győri Graboplast ETO KC B-Tam-Bau Tamási KC 25-29 (9-13). Győr 100 néző. V: Gó­lya," Vaday. Tamási: Nagy E.- Killer, Vágvölgyi 9, Takács 3, Pavelekné 11 (4), Zsákai 6, Var­ga B. Csere: Siklósi (kapus), Filótás, Grúber, Adácsi, Rácz (kapus). Edző: Varga László. Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4. Kiállítások: 6 perc, ill. 4 perc. A győriek gyors játékkal pró­bálták meglepni a Tamásit, de nem tudtak meglépni ellenfe­lüktől (23. perc: 9-9). A félidő végén hatékonyabb védekezésé­nek köszönhetően meglépett a vendéggárda, s egy 4-0-s roha­násnak is betudhatóan előny­nyel térhetett pihenőre Varga edző csapata. Fordulás után hig­gadt, taktikus játékkal őrizte előnyét a látogató. A vendéglátó védekezést váltott, s ennek ered­ményeképpen felzárkóztak egy gólra a győriek (49. p: 19-20). Rendezte sorait a vendéggárda, s a visszatérő Vágvölgyi fontos találataival bebiztosította meg­lepő, de teljesen megérdemelt sikerét. Győrben eddig nem sok babér termett a Koppány-parti alakulatnak, de a kitűnő csapat­munka meghozta a gyümölcsét. Jók: Vágvölgyi, Pavelekné, Zsákai, Takács. Ifi: 42-22. 4 Í > >