Tolnai Népújság, 2006. augusztus (17. évfolyam, 178-204. szám)

2006-08-21 / 195. szám

Taroltak a fővárosi lánycsapatok a XIII. Radenska-kupán kézilabda A legkisebbek korcsoportjában a rendező UKSE együttese állhatott fel a dobogó legfelső fokára 2006. AUGUSZTUS 21., HÉTFŐ - TOLNAI NÉPÚJSÁG .. SPORT gyalfóldi Sportiskola egyetlen góllal verte a döntőben a Spar- tacust. A lányok mezőnyében a következő három döntőben is csak budapesti együttesek vol­tak érdekeltek, s a torna talán legszínvonalasabb fináléját vív­ta a gyermek „A” korcsoport­ban a Fradi és az ASI. A serdü­lőknél megadatott a visszavá­gás lehetősége az angyalföldi csapatnak, és az egykor Szek- szárdon is edzősködő Papp György tanítványai éltek is az eséllyel. A második játékrész derekán egy emberelőnyt ki­használva négy góllal ellépett a Vasas, s előnyét a lefújásig meg­őrizte. Az ifjúságiak mezőnyé­ben ismét a főváros két promi­nense csapott össze, a IX. kerü­letiek magabiztos sikerükkel a második kupagyőzelmüket sö­pörték be. A fiúk négy korcso­portban mérték össze az erejü­ket, a gyermek „A” mezőnyében délszláv testvérháború dúlt a parketten, s az egygólos horvát sikert követően magasra csap­tak az indulatok a tolnai sport- csarnokban. A serdülők mező­nyében szintén déli szomszéda­ink örülhettek, ráadásul a Du- naferr legyőzésével kisebb bra­vúrt vittek véghez. Az ifjúsági­aknál aztán az újvárosiak vi­gasztalódhattak, bár a szerb Zemun együttese nem adta könnyen magát. Az első játék­részben még a látogatók vezet­tek, fordulás után azonban a Dunaferr együttese tarolt. A döntőkben: Lányok, ifjúságiak (1988/89): Ferencvárosi TC-Bp. Spartacus 24-18. Serdülők (1990/91): Vasas ll-FTC II18-17. Gyermek A (1992/93): FTC III-Angyalföldi Sl 20-19. Gyermek B (1994/95): ASI-Bp. Spartacus IV 7-6. Gyermek C (1996 után szüle­tettek): UKSE VII-UKSE Vili 15-9. Fiúk, juniorok (1984-87): Kalo- csa-Berettyóújfalu 29-25. Ifjúsági­ak (198889): Dunaferr-ORK Ze­mun (szerb) 31-24. Serdülők (1990-91): RK Moslavina (horvát)- Dunaferr II 24-20. Gyermek A (1992-93): RK Virovitica (hor- vát)-RK Partizán Beograd (szerb) 18-17. Az UKSE csapatai közül a legfiatalabbak házidön- tőjében a rendező klub hetedik számú együttese nyert a Radenska-kupán. Balázs László Vasárnap igazi fesztiválhangu­lat uralkodott a városi sport- csarnokban, amikor is a 13. Radenska-kupa nemzetközi ké­zilabda utánpótlástorna döntőit rendezték. Az UKSE korosztá- „ lyos csapatai közül az 1996-ban f született lányoknak kellett ko- 1 rán kelniük, hiszen a szekszár- J di gárda két alakulata vívta en- J nek a korcsoportnak a döntőjét. £ Egy korosztállyal feljebb az An- Az ifjúsági lányoknál a Fradi 24-18-ra verte a Spartacus együttesét A Tamási remekül hajrázott labdarúgás Másodszor is kikapott a bajnokságban a Dombóvár Az NB Ill-as labdarúgó- J bajnokság hétvégi fordu- | lójában két pont jutott a | Tolna megyei gárdáknak. |----------------------------------------------g Tu dósítóinktól DUNA-CSOPORT Tamási SE-Taksony 3-3 (1-2). Tamási, 500 néző. V: Farkas T. Tamási: Kiss- Pintér (Vlocskó), Grósz, Kovács R., Juhász L- Tóth J., Beides, Fejes, Gyánó (Béres)- Schell, Kovács P. Edző: Molnár László. Taksony: Ger- steinbrein- König, Hégner, Bor­da, Kelényi- Benedek (Zacso- vics), Szabó T., Komori (Kalá- nos), Mészáros- Gégény, Somo- rai (Dudás). Edző: Vitencz Ti­bor. A 8. percben Szabó T. 18 méterről lövésre vállalkozott, és megpattanó labdája Kiss kapus fölött a hálóba pattant (0-1). A 34. percben egy jobboldali sza­badrúgást követően Pintér 8 méterről, a hálóba fejelt (1-1). A 45. percben egy jobboldali szabadrúgás kipattant a hazai védőkről és Borda 16 méterről a kapuba lőtt (1-2). Az 56. perc­ben egy védelem mögé beívelt labdát Fejes 14 méterről a ka­pus fölött a hálóba emelt (2-2). A 76. percben egy jobboldali be­ívelést követően a hosszú olda­lon érkezett a vendégek játéko­sa, Kalános és laposan a hosszú sarokba passzolt (2-3). A 88. percben Fejes szemfülesen to­vábbtolta a kapusról kipattanó labdát, és közelről a hálóba lőtt (3-3). A hazai csapat végig kapasz­kodott az eredmény után, de az utolsó pillanatokban sikerült egyenlítenie, és ezzel nagy örö­met okoztak a végig énekelő 500 tamási nézőnek. Jók: Grósz, Kovács R., Tóth J., Fejes, Schell, illetve Gersteinbrein, Szabó, Borda. Molnár László: - Aki nem rúgja be a helyzeteit, az ne cso­dálkozzon, hogy a végén így jár. Vámosi Ferenc DRÁVA-CSOPORT Bonyhád Völgység LC-Csurgó 1-1 (1-0). Bonyhád, 200 néző. V: Burzán. Bonyhád: Kovács L- Takács N., Hosnyánszki Zs., Máté N.- Hegedűs L, Tálas Z.- Zsók Á., Köllő (Máté P.), Hosnyánszki T. (Pap R.), Letenyei (Máté R.)- Bíró. Játé­Mint ahogy Kovács Péter (középen), úgy csapata, a Tamási SE is megszenvedett a Taksony elleni rangadón kos-edző: Kiss János. Csurgó: Bolla- Dezső, Somogyi, Ben- csik, Bodó (Bódis G.)- Szabó, Balogh (Kozma), Németh, Ok- bogó- Ismaila, Kütsön (FÚipo). Edző: Bódis János. A 27. perc­ben formás bal oldali támadást követően Zsók önzetlenül Bíró­hoz játszott, és a támadó kilőtte a jobb alsó sarkot (1-0). A szü­net után, a 72. percben a késle­kedő bonyhádi védők között a jól kontrázó csurgóiak Szabó ré­vén egyenlítettek (1-1). A jó képességű Csurgó ellen a Bonyhád nem tudta megismé­telni a Komlón mutatott játékát, így meg kellett elégednie a dön­tetlennel a völgységi alakulat­nak. Jók: Kovács L., illetve Okbogó, Ismaila, Szabó. Kiss János: - Sajnos ennyi volt bennünk, összességében az egy pontnak is örülhetünk. Varga Tibor Dombóvári FC-Rutin-Mo- hács 0-2 (0-1). Dombóvár, 200 néző. V: Mód. Dombóvár: Szabados- Banai P., Lassú, Kadarkutí- Nagy N. (Kázmér), Banai G. (Várai)- Kovács R., Jovánczal (Varga), Kőhalmi- Egle, Farkas N. Edző: Hanusz János. Mohács: Vukmann- Harth, Strigencz, Schipp, Hor­váth (Fischer)- Peterke, Faze­kas (Neher), Dávid (Végh), Schwarczkopf- Gillich, Bohner. Edző: Bíró Ferenc. A 40. percben Gillich passzol­ta Bohnerhez a labdát, és a csa­tár 12 méterről lőtt a kapu jobb oldalába (0-1). A 75. percben jobb oldali ellentámadásból Fischer indította Bohnert, és a csatár a kapust is kicselezve lőtt a kapu közepébe (0-2). Az első félidőben többnyire a dombóváriak előtt adódtak helyzetek, de a hazaiak nem tudtak élni a lehetőségekkel. A második félidőben is a DFC ját­szott fölényben, de nem tudta bevenni a mohácsiak kapuját. A hazaiak egyenlítésért indított rohamai miatt fellazult a hátsó alakzatuk, és egy újabb kontra­támadás végén a vendégcsapat bebiztosította a győzelmét. Jók: Kőhalmi, Kadarkuti, illetve Bohner, Fazekas, Vukmann. Hanusz János: - Van egy biz­tató a mai eredményben, hogy innen csak felfelé mehetünk. Nyári Róbert A Dráva-csoport további ered­ményei: Bogád-Szentlőrinc 2-2, Beremend-Komló 1-4, Bóly-Nagyatád 0-1, PVSK- Marcali 3-1, Siklós-Kozármis- leny 0-2. A Duna-csoport eredményeit és bajnoki tabelláját a Tolnai Népújság keddi számában tesz- szűk közzé. m HIRSAV Győzelmekkel kezdett az olimpiai bajnok Az amerikai csapat két győ­zelemmel mutatkozott be a Japánban zajló férfi kosár­labda-világbajnokságon, ti­zenegy ponttal verték Puer­to Rico-t, és magabiztosan győzték le Kínát. Ugyanak­kor meglepő módon két ve­reséggel rajtolt a címvédő szerb-montenegrói együttes: az alaposan megfiatalított gárda Nigériától kapott ki hét ponttal, majd a franciák­kal szemben is alulmarad­tak. Az olimpiai bajnok Ar­gentína is két győzelemmel mutatkozott be, a dél-ameri­kaiak a franciákat verték tíz ponttal, majd Libanont múl­ták felül könnyedén. Dárdai gólt szerzett Huszti Szabolcsék ellen A Hertha BSC hazai pályán négy góllal nyert a Hanno­ver 96 ellen a német labda­rúgó-bajnokság 2. fordulójá­ban, a házigazdák második találatát Dárdai Pál szerezte, aki a kapufáról lepattanó labdát továbbította a hálóba. A vendég hannoverieknél Huszti Szabolcs egy órát töl­tött a pályán, a középpályás a 26. percben sárga lapot kapott. A látogatók Tárnát kiállítása miatt 40 percig emberhátrányban voltak. Szélesi Zoltán nélkül ját­szott döntetlent az Energie Cottbus a Hamburger SV el­len, és Szabics Imre sem lé­pett pályára a Dortmundban pontot szerző FSV Mainz 05 együttesében. A bajnoki címvédő Bayern nehezen nyert a Bochum otthonában. PB TABELLÁK A bajnokság állása l.ZTE 3 3 _ _ 8-3 9 . 2. Tatabánya 3 2 1­8-3 7 3. MTK 3 2­1 8-2 6 4. Diósgyőr 3 2­1 4-4 6 5. Vasas 2 1 1­3-2 4 Újpest 3 1 1 1 3-2 4 7. Debrecen 2 1 1­2-1 4 8. Győr 3 1 1 1 4-4 4 9. Kaposvár 3 1 1 1 3-3 4 10. PAKS 3 i 1 1 2-3 4 11. Sopron 3 1­2 3-7 3 12. Pécs 3­2 1 6-7 2 13. Honvéd 3­2 1 3-5 2 14. Fehérvár 3­1 2 5-7 1 15. Vác 3­1 2 2-5 1 16. REAC 3­1 2 2-8 1 A bajnokság állása 1. Mohács 2 2 _ 5-2 6 2. Nagyatád 2 2­­3-1 6 3. Szentlőrinc 2 1 1 6-2 4 4. Bonyhád 2 1 1­4-2 4 5. Komló 2 1­1 5-4 3 6. Marcali 2 1­1 4-3 3 PVSK 2 1­1 4-3 3 8. K.misleny 1 1­2-0 3 9. Bóly 2 1­1 1-1 3 10 Bogád 1­1­2-2 1 11. Csurgó 2­1 1 1-2 1 12. Beremend 2­­2 3-7­13. Siklós 2­­2 0-5­14. Dombóvár 2­­2 0-6­A bajnokság állása 1. Őcsény 2 2 _ _ 7-1 6 2. Szekszárd 2 2­­9-4 6 3. Decs 2 2­­7-2 6 4. D.földvár 2 2­­3-0 6 5. D.györgy 2 1 1­5-2 4 6. Kakasd 2 1 1­6-4 4 7. D.kömlőd 2 1 1­4-3 4 8. Bölcske 2 1 1­3-1 4 9. Geijen 2­1 1 1-2 1 10. Bátaszék 2 — 1 1 2-4 1 Kajdacs 2­1 1 2-4 1 12. Tolna 2­1 1 2-6 1 13. Ozora 2­2 3-7­14. Tevel 2­­2 0-4­15. Madocsa 2­— 2 2-7 — 16. Majos 2­“ 2 0-6­Első helyen zárt a női válogatott a Pannon-kupán A magyar válogatott százszáza­lékos mérleggel nyerte a női ké­zilabda Pannon Kupát, miután a záró mérkőzésen simán le­győzte a világbajnok orosz csa­patot a budapesti Körcsarnok­ban. A mérkőzés elején még ve­zettek az oroszok, ám a folyta­tásban fokozatosan lépett el a hazai csapat, és negyedóra el­teltével 11-7-re vezetett. Az idő­kérés sem segített a vendége­ken, és már a szünetre jelentős­sé nőtt a különbség. A második félidő örömkézilabdát hozott, izgalomra nem volt ok, a ma­gyarok szép játékkal nyertek. Eredmény: Magyarország- Oroszország 42-33. Korábban: Magyarorzság-Koreai Köztár­saság 34-31. Magyarország- Magyarország „B” 29-22. A végeredmény: 1. Magyaror­szág 6 pont, 2. Koreai Köztár­saság 4, 3. Oroszország 2, 4. Magyarország „B”. ■ A 33. hét eredményei 1. Aachen-Schalke 0-12 2. Bremen-Leverkusen 2-11 3. Cottbus-Flamburg 2-2 X 4. Dortmund-Mainz 1-1X 5. Frankfurt-Wolfsburg 0-0 X 6. Hertha-Hannover 4-01 7. Bielefeld-Stuttgart 2-3 2 8. Arsenal-Aston Villa 1-1X 9. Bolton-Tottenham 2-01 10. Newcastle-Wigan 2-11 11. West Ham-Charlton 3-11 12. Man. Utd.-Fulham 5-11 13. Chelsea-Man. City 3-01 Pluszmérkőzés 14. Bochum-Bayern M. 1-2 2 « l 1