Tolnai Népújság, 2006. július (17. évfolyam, 152-177. szám)

2006-07-24 / 171. szám

9 2006. JÚLIUS 24., HÉTFŐ Csoknyai László döntőig jutott cselgáncs Hét éremmel zárták a magyarok a paksi XXI. OTP Bank Atom Kupát Hét magyar érem szüle­tett a Pakson zajló XXI. OTP Bank Atom Kupa nemzetközi junior csel­gáncsversenyen. Zerza József Az ESZI-sportcsarnokban 17 nemzet 286 sportolója lépett ta­tamira, a népesebb mezőny a férfiaké volt (173), de a gyen­gébbik nem is szép számban (113) képviseltette magát a ran­gos viadalon. A hét magyar érem közül egy jutott a paksi­aknak: a 73 kilogrammos Csoknyai László remek teljesít­ményt nyújtva ezüstérmet szerzett, s ezzel kivívta a jogot az észtországi Eb-n való részvé­telre. Csoknyai ippongyő- zelmekkel jutott a döntőig, ahol az ukrán Iatanowal került szembe. A két sportoló a négy perc alatt csak kereste a fogást egymáson, de pontot nem tu­dott szerezni. A hosszabbítás­ban az ukrán ipponnal győzött. Nem jött ki a lépés a paksi­ak klasszisának, Mészáros Anettnak, aki második mécs­esén megsérült és veszített, s hiába ment neki jól a dzsúdó- zás a vigaszágon, sérülés miatt második meccsén leléptette a bíró. A paksiak közül Kiszl Gabriella ötödik helyen vég­zett, Pfeffer Árpád és Csoknyai Ákos helyezetlenül zárt. A XXI. OTP Bank-Atom Ku­pán a legeredményeseb nemzet Ukrajna volt 17 érmével. A hazai színekben versenyző Csoknyai László (jobbról) egészen a döntőig menetelt, amivel megváltotta jegyét az észtországi kontinensviadalra Taroltak a kelet-európaiak: tizenhét éremmel zárták a XXI. OTP Bank-Atom Kupát az ukrán válogatott versenyzői A XXI. OTP Bank-Atom Kupa dobogósai és a magyarok he­lyezései Szombat Nők, 48 kg; 1. Valentina Moscatt (olasz), 2. Ungurean (román), 3. Maros Barbara és Chernyak (ukrán). 52 kg: 1. Karakas Hedvig, 2. Hebondian (ukrán), 3. Chitu (román) és Pouch (olasz). 57 kg: 1. Hegedűs Dóra, 2. Ketis (szlovén), 3. Loselein (né­met) és Herglotz (osztrák). Férfiak, 81 kg: 1. Milan Randi (szlovák), 2. Szemán Gergely, 3. Bogunovic (szerb) és Pacen- te (olasz). 90 kg: 1. Maxim Schinhojfer (osztrák), 2. Sy- nyavskyy (ukrán), 3. Mátéi (ro­mán) és Aurelin (ukrán), ...5. Madarász Tamás. 100 kg: 1. Mykola Kartoskin (ukrán), 2. Aydeyev (ukrán), 3. Tonoyan (ukrán) és Juhász Ádám, ...5. Hoppál Dániel. +100 kg: 1. Romano (olasz), 2. Bondaren­ko (ukrán), 3. Akpinar (török) és Stancin (román). Vasárnap, nők, 63 kg: 1. Selba Karatag (török), 2. Kákonyi Ninetta, 3. Gerber (német) és Hushyeva (ukrán), 5. Kiszl Gabriella (ASE). 70 kg: 1. Pit- zani (olasz), 2. Bändel (német), 3. Lechenauer (osztrák) és Sabenko (ukrán), 5. Dávid Zs, 7. Mészáros Anett. 78 kg: 1. Viktorya Denysenko (ukrán), 2. Pichler (osztrák), 3. Murko (szlovén) és Gehrmann (né­met), 5. Halász Tímea. +78 kg: 1. Svetlana Yaryomka (ukrán), 2. Conesero (spanyol), 3. Tan- gorre (olasz) és Daher (német). Férfiak, 60 kg: 1. Georgi Zanta­: raia (ukrán), 2. Hedvigyan ' (ukrán), 3. Laskuta (ukrán) és : Zámbori Bence, 5. Hardi Ta- : más. 66 kg: 1. Michael Mayr i (osztrák), 2. Ramirez (spa- ■ nyol), 3. Tyvonyuk (ukrán) és : Urbancsok Tamás, 7. Lukács • József és Béki Sándor. 73 kg: 1. • Iran Iatanov (ukrán), 2. Csok- : nyai László (ASE), 3. Carebian : (olasz) és Sarlays (ukrán). Csillag Balázs két érmet nyert a debreceni atlétikai ob-n Elmaradt a visszavágás, Csil­lag Balázs mindkét számban kikapott riválisától, Bene Barnabástól a Debrecenben rendezett 111. országos atlé­tikai bajnokságon. Az AC Szekszárd futója a rövidebb távon hajszálnyival maradt le a fényesebb éremről, 5000 méteren azonban nem tudta megszorítani pécsi riválisát, aki a befutónál lehajrázta a magyar csúcstartót. Eredmények, 1500 m: 1. Bene Barnabás (PFK) 3:45.54, 2. Szemed Péter (ÚTÉ) 3:46.59, 3. Csillag Balázs (AC Szek­szárd) 3:46.97. 5000 m: 1. Bene B. 14:19.05, 2. Csillag B. 14:24.23, 3. Tóth László (PFK) 14:25.58. ■ Bődé Dániel három gólt lőtt a kajdacsiaknak Felkészülési labdarúgó-mér­kőzések. Duna-kupa, Géder- lak. Szakmár-Madocsa 1-3 (1-0). Géderlak, 100 néző. V: Árvái. Madocsa: Araczki Attila- Baka, Blatt, Araczki I., Szili Z.- Tancsa, Araczki Antal, Wascher (Haag), Taba G.- Hargitai, Besenczi I. Játé­kos-edző: Blatt Pál. Gól: Taba G., Araczki Antal, Hargitai. Kajdacs-Paksi SE ligacsa­pat 2-5 (2-1). Kajdacs, 100 néző. V: Haszeg. Kajdacs: Bí­ró- Kovács L., Lengyel I. (Ko­vács K.), Zámbó (Milák), Czi- nege (Tornóczi)- Gazdag, Hajpál, Bierer (Ignácz)- Lamm, Száraz (Deák), Bor­bély. Edző: Horváth Péter. Paks: Knapp- Fenyősi, Kőkú­ti, Meleg, Sipos (Horváth Bálint)- Pákái (Széles), Heff- ler, Csíki (Schulteisz N.), Horváth Balázs- Böde D., Farkas (Lógó). Edző: Szellák Sándor. GÓL Lamm 2, illetve Böde 3, Horváth Balázs, Hor­váth Bálint. ■ L. Gy.-D. J. Floyd Landis nyert a Tour de Franceon kerékpársport Norvég szakaszgyőzelemmel ért véget az idei körverseny TN-összefoglaló Az amerikai Floyd Landis nyer­te a 93. Tour de France kerékpá­ros körversenyt. A Phonak klasszisa egy nappal a zárás előtt vette vissza az összetettbe­li elsőséget, a szombati 57 kilo­méteres egyéni időfutamon nyújtott jó teljesítményével ke­rült vissza az élre. Ezt megelő­zően többször is változott a hely­zet: kedden még rajta volt a sár­ga trikó, majd másnap nagyon rosszul ment, ám csütörtökön egyéni szökés után nyert, és fél percre megközelítette az akkor még vezető spanyol Pereiro Siót. | Szombaton aztán ezt a különb- = séget dolgozta le. A mezőny va­Floyd Landis (balról) fogadhatta a gratulációkat. Ő volt idén a legjobb sárnap Sceaux-Antonyból tekert Párizsba, ahol a hagyományos belvárosi körözéssel ért véget a viadal. Az utolsó, 154.5 kilo­méteres szakaszt a norvég Thor Hushovd nyerte. 20. szakasz, Sceaux-Antony- Párizs, 154.5 km: 1. Thor Hus­hovd (norvég, Crédit Agricole) 3:56:52 óra, 2. Robbie McEwen (ausztrál, Davitamon) azonos idővel, 3. Stuart O'Grady (auszt­rál, CSC) a. i. Az összetett végeredmény: 1. Landis 89:39:30 óra, 2. Pereiro Sió 57 másodperc hátrány, 3. Klöden 1:29 perc hátrány, 4. Carlos Sastre (spanyol, CSC) 3:13 p h., 5. Cadel Evans (auszt­rál, Davitamon) 5:08 p h. ■ Spitzmüller Csaba nyert a címvédő ifj. Tóth előtt TN-összefoglaló Spitzmüller Csaba nyerte a Veszprém-ralit, a hétfutamos országos bajnokság ötödik via­dalát. A címvédő, pontverseny­ben éllovas ifj. Tóth lános lett a második, míg a harmadik he­lyen Túri Tamás végzett. „Sok gondom volt, a váltó nem működött megfelelően, az­tán mégis sikerült célba érni. Volt egy defektem is, de ezt is sikerült átvészelnem. Végtele­nül örülök a győzelmemnek” - mondta Spitzmüller Csaba. „Már a verseny előtt tudtuk, hogy nem lesz sétagalopp a via­dal. Tény, a második hely nem olyan jó, mintha nyertem volna, ennek ellenére elégedett va­gyok a teljesítményemmel” - ér­tékelt a sokszoros bajnok ifj. Tóth János. Veszprém-ralí, végeredmény (9 gyorsasági szakasz, 138 km): 1. Spitzmüller Csaba (Mitsubi­shi Lancer 05WRC) 1:24:42.5 óra, 2. ifj. Tóth János (Peugeot 307 WRC) 18.3 mp hátrány, 3. Túri Tamás (Skoda Fabia WRC) 1:31.9 perc h. A pontversenyben (két fu­tammal a zárás előtt): 1. ifj. Tóth 90 pont, 2. Bénik (Ford Fcous WRC) 62, 3. Spitzmüller 59. Az országos bajnokság idei hatodik versenyét, a nemzetkö­zi Budapest-ralit augusztus 11- 13-án rendezik. ■ I I 4 1 f