Tolnai Népújság, 2006. február (17. évfolyam, 27-50. szám)

2006-02-06 / 31. szám

TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2006. FEBRUÁR 6., HÉTFŐ 9 SPORT Francia arany, spanyol ezüst a svájci férfi kontinenstornán A francia válogatott nyerte a svájci férfi kézilabda Európa- bajnokságot, miután a vasárna­pi zürichi döntőben 31-23-ra legyőzte a világbajnok spanyol csapatot. Franciaország- Spanyolor­szág 31-23 (17-13). Ld: Kara- batic 11, Abati 6, Narcisse 4, il­letve Garcia 6, Urios Fonseca, Rocas 4-4, Romero 3. A franciák ezt megelőzően sohasem sze­reztek érmet Eb-n, most viszont nagyon magabiztosan verték a hispánokat. A kontinensviadal harmadik helyén a - végül a 13. pozícióban végzett - magyarok­kal azonos csoportban szereplő dánok zártak, akik a bronz­meccsen ugyancsak biztosan nyertek a horvát válogatott el­len (32-27). A magyar férfi kézilabda-vá­logatottnak Szlovákia csapata ellen kell kivívnia a 2007-es né­metországi világbajnokságon való részvétel jogát - derült ki a svájci Európa-bajnokság utolsó napján, Zürichben megtartott sorsoláson. Skaliczki László szövetségi kapitány együttese az első mérkőzést idegenben játssza június 10-én vagy 11-én, a visszavágót pedig Magyaror­szágon - a tervek szerint Szom­bathelyen, az új sportcsarnok­ban - rendezik egy héttel ké­sőbb. Megerősítette helyét a KSC kosárlabda Tóthék biztosan verték a közvetlen rivális győrieket Az A-csoportos női kosár­labda-bajnokság szombati játéknapján a szekszárdi­ak fölényesen nyertek a rivális Győr ellen, s ezzel megerősítették nyolcadik helyüket a táblázaton. Balázs László Atomerőmíí-KSC Szekszárd-Rába Quelle Foton Győr 60-44 (18-11, 12-7, 16-7, 14-19). Szekszárd, 250 néző. V: Fekete L, Makovszky. Szekszárd: BU- KOVSZKI (9), Hofmann (7), TÓTH ZS. (19/3), Vescan (5), Varda (7). Csere: LÓDI (11), Ta­más (2), Bálint (-). Edző: Újhelyi Gábor. Győr: Koncz J. (6), Hadarics (3), Antolovics (4), Horváth A (5/3), MARGEVI- CIUTE (13). Csere: Ürmös (2), PÉNZES (11), Takács (-). Edző: Magyar András. Az eredmény alakulása: 5. p.: 14-9, 15. p.: 27-13, 25. p.: 41-21,35. p.: 54-33. A közvetlen riválisnál egy mérkőzéssel és egy győzelem­mel többet számláló, sérülés miatt Czukort nélkülöző szek­szárdiak első 12 pontját a Bu- kovszki-Tóth duó termelte. A két kosaras nem csak jól dobott, de hasznosan is játszott, nekik Hofmann Petra (a labdával) és Danijela Varda egyaránt hét ponttal vette ki a részét a szekszárdiak Győr elleni értékes győzelméből köszönhetően a KSC végig Irá­nyította az első játékrész törté­néseit. A második felvonásban a hazaiak ötöse ott folytatta, ahol az elsőben abbahagyta, míg a vendégek kényszerhely­zetből elengedett dobásai pedig rendre célt tévesztettek. A fordulás után a győriek több mint nyolc perces kosár­csendjét kihasználva az atomo­sok húsz pontra hizlalták a kü­lönbséget (41-21). A harmadik szakaszban a látogatók zónavé­dekezése ellen sem akadozott a hazai támadójáték, egyéni betö­rések végén rendre eredménye­sek voltak Hofmannék. A záró etap első perceit átaludták a ha­zaiak, ám mielőtt a vendégek vérszemet kaptak volna, Bu- kovszkiék gyorsan tudatosítot­ták: ezen az estén nincs keres­nivalójuk a zöld-fehéreknek. A jól lepattanózó Szekszárd ilyen különbséggel is megérdemel­ten nyert, hátha még játékosai pontosabban céloznak (1/19) a triplavonal mögül is. Újhelyi Gábor: - Remélem, végre az illetékesek is felfigyel­tek eredményeinkre. Csak gra­tulálni tudok játékosaimnak, hogy ilyen körülmények között is biztosan hozták a kötelezőt. Magyar András: - Ilyen dobó- százalékkal nem lehet meccset nyerni. A 91 pont is kevés volt a győzelemhez kosárlabda A Dombóvár végig nyílttá tette az Álba elleni meccset, tudása alatt játszott az ASE Brett Harper (a labdával) 24 pontjával a mezőny legeredményesebb kosarasa volt az Albacomp elleni találko­zón, ám csapata veresége miatt ennek nem tudott szívből örülni a dombóváriak kitűnő légiósa Az élvonalbeli férfi kosár- I o labda-bajnokság első ta- | vaszi fordulójában mind­két Tolna megyei csapat 91 pontot dobott, ám még ez sem volt elég a győzel­mükhöz. Tulézi Gy., Schmidt F. Dombóvár KC- Albacomp 91-95 (21-28, 23-22, 24-27, 23-18). Dombóvár, 1000 néző. V: Kóthay, Pozsonyi, Györfl. Dom­bóvár: HARPER (24), Rudzitis (10), IVERSEN (23/9), Ocittí (1), LISAUSKAS (16). Csere: Simon (9/3), Dávid (8/3). Edző: Bálind József. Albacomp: NISAVICS (16/3), Spivey (12/9), HOR­VÁTH L (20/6), Bencze (9), Flowers (4). Csere: Góbi (8), Bó- di (2), KÁMÁN (15), Wittmann (9). Edző: Fodor Péter. Az eredmény alakulása: 5. perc: 8-13,15. p.: 25-37, 25. p.: 58-64, 35. p. 81-85. Kipontozódott: Flowers (38.), Góbi (39.). A találkozó előtt a dombóvári vezetők köszöntötték az immár 30 esztendeje a klub szolgálatá­ban álló Bálind Józsefet. Az ün­nepség után azonnal egymás­nak estek a csapatok. Eleinte felváltva hullottak a kosarak, aztán elég volt egy kis kiha­gyás, s a fehérváriak kihasznál­va a hibákat hét pontos előny­nyel zárták a nyitó negyedet. A második felvonás elején pontos távolikkal tovább növelte elő­nyét az Álba. A félidő végére az­tán magára talált a Dombóvár, és Iversen ponterős játékával faragott hátrányából. A remek hangulatú találkozó feszültségét jelzi, hogy a harma­dik negyed elején Bálind edző technikait kapott. Érdekes mó­don ez a hazaiakat nyugtatta meg. A 26. percben Iversen hár­masával 61-64-re módosult az állás, a következő támadásnál pedig Harper zsákolt, s máris minimálisra csökkent a különb­ség. Ekkor azonban az Álba is összekapta magát, és két perc alatt 10 ponttal lépett meg. Si­mon hármasa és duplája vezette be az utolsó játékrészt, amely­ben kifejezetten jól játszott a DKC. Negyven másodperccel a vége előtt, 87-89-nál támadást vezethetett, ám a közeli dobás kimaradt. Ettől kezdve felváltva büntetőztek a csapatok, amely­ből a fehérváriak jöttek ki job­ban, pedig a Dombóvár az utolsó negyedig hibátlanul célzott a vo­nalról. A hazaiak nagyszerű já­tékkal végig nyílttá tudták tenni a csatát az immár bajnokesé­lyessé előlépő Albacomp ellen. Bálind Józsefi - A végjáték­ban a büntetőit jobban értékesí­tő vendégcsapat szerezte meg a győzelmet. Fodor Péten - A hazaiak min­den támadását visszavertük, és megérdemelten nyertünk. Soproni sÖrdögök- Atomerőmű SE 96-91 (30-14, 19-32, 20-18, 27-27). Sopron, 600 néző. V: Földházi, Hegedűs, Frányó. Sopron: CARR (14/3), Duscak (11/9), PORZINGIS (16/3), VULETA (18/3), Bowman (15). Csere: PALOTAI (17/12), Boldizsár (5). Edző: Sterbenz László. ASE: Mészáros Z. (6), MONROE (28/9), GRIZZARD (28/3), Djo­go (5), Czigler (7). Csere: Panta (3/3), Pavlik (14/12), Kiss Zs. (-). Edző: Zsoldos András. Az eredmény alakulása: 5. perc: 14-7, 15. p.: 32-34, 25. p.: 58-60, 35. p.: 77-71. Kipontozódott: Grizzard (40.). Ha nincs Grizzard, akár az el­ső negyedben eldőlhetett volna a meccs, a vendégek védekezé­se ugyanis csődöt mondott, az amerikai pedig egyedül igyeke­zett versenyben tartani csapa­tát. A második negyedben se­bességet váltott az ASE: Pavlik és Grizzard pontjaival egy 16-0-ás rohanást produkálva a 24. percben beérte ellenfelét. A folytatásban kiegyenlítettebb lett a játék. A hazaiaknál Palo­tai, a vendégeknél az ugyan­csak csereként pályára lépő Pavlik felelt a pontokért. A nagyszünet után a Paks Monroe találataival fordított, de továbbra is akadozó védekezé­se, és pontatlan játéka miatt nem tudott ellépni riválisától. Sőt, a hazaiak kihasználták az atomosok hibáit, és öt pontos előnnyel várhatták az utolsó fel­vonást. Az atomosok Grizzard és Monroe kosaraival a 33. percben egyeüen pontra csök­kentették hátrányukat (72-71), ám a fordítás elmaradt, sőt is­mét megugrott a Sopron, és a végső dudaszóig megőrizte elő­nyét. Közepes színvonalú mér­kőzésen a soproniak akarata ér­vényesült az ezúttal tudása alatt teljesítő ASE ellen. Sterbenz László: - Meríte­nünk kell a jövőben ebből a nagy győzelmünkből. Zsoldos András: - A Sopron megérdemelte a győzelmet, mi megérdemeltük a vereséget. Csapatban javítottak a párbajtőröző hölgyek Szép magyar sikerrel zárult a franciaországi Saint-Maur- ban rendezett női párbajtőr Világkupa-verseny: aranyér­met szerzett a Tóth Hajnalka, Hormay Adrien, Szász Eme­se, Révész Julianna összeállí­tású csapat A magyar együt­tes a döntőben a francia válo­gatottal találkozott - akár csak ősszel, a lipcsei világbaj­nokságon -, ezúttal azonban kiélezett csatában egy tussal, 45-44-re győzött. A mieink sikere már csak azért is külö­nösen értékes, mert egyéni­ben nem voltak versenyben az érmekért. Hat magyar arany a Bocskai emlékviadalon Remekül zárult magyar szempontból a jubileumi, 50. Bocskai István nemzetközi ökölvívó emlékverseny, mi­vel a 11 súlycsoportból hat­ban hazai siker született. A magyar bokszolok közül mindenki hozta a tőle elvár­hatót, sőt, talán a reméltnél is jobban szerepeltek, hiszen hazai öklöző csak honfitár­sával szemben hagyta el vesztesen a szorítót. Győzött a világbajnoki ezüstérmes Bedák Pál (48 kg), akit az emlékverseny legjobbjának is megválasztottak, valamint Bedák Zsolt (54 kg), Varga Miklós (57 kg), Káté Gyula (64 kg), Szili István (69 kg) és Darmos József (+91). Újabb fiatal magyar focista veszítette életét A közelmúltban Cipruson el­hunyt Zavadszky Gábor után újabb fiatal magyar labdarú­gó veszítette életét: Bánka Kristófot, a harmadosztályú Fót 24 éves játékosát ottho­nában érte a halál. Az elsőd­leges vizsgálatok alapján a halál oka szívroham. Bánka korábban többek között sze­repelt a REAC, az Újpest, az MTK, a BKV Előre, a Nyír­egyháza és legutóbb a har­madik vonalbeli Fót csapatá­ban is. Az első osztályban 19 mérkőzésen lépett pályára és 1 gólt szerzett. Kálovics Anikó nyerte a milánói mezei versenyt Kálovics Anikó győzött, Bene Barnabás a hatodik helyen végzett az IAAF Permit-soro- zatába tartozó müánói mezei- futó-versenyen. Az Európa- bajnoki bronzérmes Kálo­vics 6 kilométeren nyert, míg a kétszeres junior Európa- bajnok Bene a 10 kilométeres távon lett hatodik. Grönholm születésnapi győzelme a Svéd-ralin A végig vezető finn Marcus Grönholm nyerte a Svéd-ralit, a világbajnokság második fu­tamát, s így győzelemmel ün­nepelte 38. születésnapját A második helyen a vb-dm- védő francia Sébastien Loeb, a harmadikon pedig a hazai nézők kedvence, Daniel Carlsson végzett. A szezon­nyitó Monte Carlo-ralin is győztes, korábbi kétszeres (2000, 2002) világbajnok Grönholm pályafutása 20. fu­tamgyőzelmét aratta. I ( i ■4