Tolnai Népújság, 2005. december (16. évfolyam, 280-306. szám)

2005-12-19 / 296. szám

FOTÓ: GOTTVALD KÁROLY TO LNAI NÉPÚJSÁG - 2005. DECEMBER 19., HÉTFŐ SPORT 11 Ünnepeltek az MTK juniorjai labdarúgás A Horfer Serleg csapatának ezúttal sem jött össze A gólkirályi címet elhódító Kiss Tamás (a labdával) a döntőben duplázott, a végén mégis Rodenbücher István (jobbról) és az MTK fiataljai örülhettek Az MTK juniorjai meg­szakították a szekszárdi sikercsapat sorozatát: Teodoru Vaszilisz és Pölöskei Gábor tanítvá­nyai a Karácsony-Horfer Serleg-kupa döntőjében büntetőkkel verték a Szekszárdi UFC-Tóth Bt. gárdáját, s első ízben hó­dították el a serleget. Rónai Gábor Mint azt lapunkban is megír­tuk: a kék-fehérek győzelmi szándékkal érkeztek a megye- székhelyre, s eleget is tettek edzőik kívánságának. A cso­portmeccsek során ugyan ki­kaptak az UFC-től, ám a finálé­ban ők voltak a szerencséseb­bek. A kékek kapitánya, a Németkérről indul Rodenbü- cher István is úgy vélte, megér­demelten lettek elsők. „Tehetséges fiatalok alkották csapatunkat, gyors focit játszot­tunk, azt hiszem joggal lett a miénk a kupa” - mondta az MTK felnőttcsapatának oszlo­pos tagja, aki elismerte ugyan, hogy szerencséjük is volt, de azt is hozzátette: szerencséje csak a jó csapatnak van. A fővárosiak játékát dicsérte Vass László, a Ferencvárossal egy hónapja szakító tréner is, aki ezúttal a szervező Gálffy Dezső felkérésére a fforfer Ser­leg gárdáját trenírozta. „Ebből a csapatból többen is megmutatták már magukat az NB I-ben, s ez meglátszott pro­dukciójukon is. Néhányan sokra vihetik” - mondta az ugyancsak megyei kötődésű szakember. Saját csapatáról, a Horfer Serlegről csak annyit mondott: „A hosszú szezon alaposan ki­facsarta a játékosokat, most ennyire futotta. Ha fittebbek va­gyunk, ott lehettünk volna a döntőben, de ezúttal a fiatalok jobban bírták” - utalt az MTK és a Dunaújvárosi Kohász ifistáinak produkciójára. A Karácsony-Horfer Serleg­kupa pozitív és negatív hőse egyaránt Kiss Tamás volt. A Szekszárdi UFC-Tóth Bt. futbal­listája végig remekül játszott, s öt találatával a gólkirályi címet is elhódította. A fináléban két­szer is betalált az MTK junior kapujába, a mindent eldöntő büntetőt azonban a felső lécre emelte. Dráma a javából... A kék-fehér fiúk önfeledten ünnepelték a győzelmet, a csar­nok közepén egy pillanat alatt egy kupacban volt az összes MTK-futballista. Jó volt nézni az örömöt, azt, hogy ezek a fiata­lok mennyire tudnak örülni még egy ilyen „barátságos” ku­pagyőzelemnek is. Ok még a játék szépségeiért szeretik a focit... Hiába maradt veretlen a Szekszárdi UFC-Tóth Bt. együttese Eredmények, A-csoport Szekszárdi UFC-Tóth Bt.-Tolna VFC3-1 (1-1), MTKjunior-Tolna VFC 2-1 (0-1), Szekszárdi UFC-Tóth Bt. -MTK junior 3-1 (1-0). A csoport végeredménye: 1. Szekszárdi UFC-Tóth Bt. 6 (6-2), 2. MTK junior 3 (3-4), 3. Tolna VFC 0 (2-5) ponttal. B-csoport Horfer Serleg-Szentlőrinc 413 (2-1), Dunaújvárosi Kohász-Szentlőrinc 2-2 (1-1), Dunaújvárosi Kohász-Horfer Serleg 6-1 (5-1). A csoport végeredménye: 1. Dunaújvárosi Kohász 4 (8-3), 2. Horfer Serleg 3 (5-9), 3. Szentlőrinc 1 (5-6) ponttal. Az elődöntőben: Szekszárdi UFC-Tóth Bt -Horfer Serleg 5-2 (2-0). Gól Tálas Z., Barics R, Tóth R, Mészáros /., Kiss T, illetve WeitnerÁ., Cseke L. MTK junior-Dunaújvá- rosi Kohász 3-0 (1-0). Gól: Hauser, Horváth L, Bonifert. A 3. helyért Dunaújvárosi Kohász-Horfer Serleg 7-3 (3-2). Gól: Nagy I. 2, Rátkai, Facskó, Micskó, Riedl, Kohány, illetve Búzás, Weitner, Márton K. A döntőben: MTK junior-Szekszárdi UFCTóth Bt 2-2 (2-2), büntetőkkel: 5-4. Gól: Melczer, Sütő, illetve Kiss T. 2. A különdíjasok A Karácsony-Horfer Serleg­kupa különdíjasai A legjobb mezőnyjátékos: Roden bücher István (MTK). A legjobb kapus: Klézli Ta­más (Szekszárdi UFC). Gól­király: Kiss Tamás (Szek­szárdi) 5 találattal. A legjobb szekszárdi játékos: Tálas Zoltán. A legjobb Szekszárd- ról elszármazott játékos: Nikolov Balázs (Horfer Ser­leg). A legszimpatikusabb já­tékos: Nagy István (Dunaúj­város). Bianca Vescan (a labdával) 10 pontot tett be a közösbe Egerszegen Nyerőemberek a pádról kosárlabda Négy perccel a vége előtt még a Szekszárdnál volt az előny Az A-csoportos női ko­sárlabda-bajnokság 14. fordulójában az Atom- erőmű-KSC Szekszárd szoros csatában maradt alul Zalaegerszegen. Varga Andor Zala Volán-ZTE-Atomerőmű- KSC Szekszárd 71-66 (21-11, 12-12, 15-23, 23-20). Zala­egerszeg, 300 néző. V: Váradi, Gelencsér. ZTE: Heller (5/3), Németh (12/3), Szélesy (9/6), Iibicova (8), Moua (11). Cse­re: MALES (15), SZŐKE (11/9). Edző: Bencze Tamás. Szekszárd: HOFMANN (15/9), Tóth (4), CZUKOR (12/3), Varda (11), VESCAN (10/6). Csere: Bukovszki (6), Tamás (6/3), Lódi (2). Edző: Újhelyi Gábor. Az eredmény alakulása: 5. perc: 8-7, 15. p.: 23-13, 24. p.: 35-29, 35. p.: 55-55. Kipontozódott Vescan (40.). A harmadik percre 5-1-es vezetést szereztek az elszán­tan kezdő szekszárdiak, ám a Volán - annak ellenére, hogy rengeteg hibával játszott -, a nyitó negyed derekán előbb beérte riválisát, a felvonás vé­gére pedig megnyugtató előnyt szerzett. A második tíz perc a rendkívül rossz dobó­teljesítményekről, és a kevés kosárról marad emlékezetes. A két gárda játékosai közül a vendégek céloztak valamivel pontosabban, ám a hazaiak a játékrész utolsó másfél percé­ben visszaszerezték korábbi, tízpontos előnyüket. A fordulás után a rendkívül fegyelmezetlenül játszó zalai­ak feltámasztották ellenfelü­ket. Az atomosok a harmadik negyedben nyolc pontot farag­tak hátrányukból, a záró felvo­nás közepén pedig utolérték vendéglátóikat. Négy perccel a végső dudaszó előtt még veze­tett is a Szekszárd, a hajrában a pádról induló Males és Szőke nyerőembernek bizonyult. Bencze Tamás: - Fegyelme­zetlenségünk miatt nagyon meg kellett szenvednünk ezért a győzelemért. Újhelyi Gábor - Ismerve a Volánra nehezedő terhelést, meglepetésgyőzelemre ké­szültünk, ám miután a zalaiak nemzetközi porondon edződ­nek, végül túl nagy falatnak bizonyultak számunkra. FOTÓ: TN-ARCHÍV/M. D. Magyar bronz, orosz arany Szentpéterváron Jogos az öröm: a világbajnokság legjobb irányítójának választott Görbicz Anita (13) és társai - túlteljesítve a célokat - bronzérmesek lettek TN-információ A célkitűzést túlteljesítve a har­madik helyen végzett a magyar női kézilabda-válogatott a szent­pétervári világbajnokságon, mi­után a vasárnapi bronzmérkőzé­sen izgalmas csatában legyőzte az olimpiai bajnok Dániát. Magyarország-Dánia 27-24(14-15) Szentpétervár, 1500 néző. V: Polagyenko, Csernyega (orosz). Magyarország: Pálinger- Kova- csicz 1, Borbás 4, Tóth T. 2, Szűcs 1, Vérten 1, Görbicz 7 (2). Csere: Sugár (kapus), Mehl- mann 2, Balogh 1, Hornyák, Ke­nyeres 3, Siti 3, Ferling 2. Szö­vetségi kapitány: Németh And­rás. A dánok legjobb gólszerzői: Fruelund 7(1), Touray 3, Bröds- gaard 3, Brandt 3, L. Nielsen 3. Mindkét csapat idegesen kez­dett, a sok hiba miatt kevés gól esett. A magyarok szereztek előnyt, de Fruelund révén a dá­nok emberelőnyben 6-5-re fel­zárkóztak. Azonos létszám mel­lett visszaállt a korábbi kétgó­los előny, köszönhetően elsősor­ban Mehlmann bátor és sikeres próbálkozásainak. Hullám­völgybe került Németh András csapata, és a rivális a 21. perc­ben előbb egyenlített, majd for­dított (10-9). A szövetségi kapi­tány cserélt, Kenyeres egalizált, majd kiállítása alatt a skandiná­vok szereztek újra előnyt (12-10), amelyből egy gólt a szünetig is megőrzött. A pihenő jót tett a magyarok­nak, mert a második félidő ele­jén Ferling és Siti góljaival, és a Dániában játszó Pálinger védé­seinek hála, fordított a váloga­tott. Bizonytalanná vált az ötka­rikás bajnok, ezt kihasználva három góllal megléptek a mie­ink (20-17). A dánok még em­berfórban sem tudtak közelebb kerülni a magyarokhoz. A rivá­lis 23-19-nél időt kért, ám a szünet sem törte meg a mieink lendületét (27-22). Dánia az utolsó percekben egész pályás letámadással is próbálkozott, de hiába. A magyar csapat 1971,1975 és 1978 után végzett ismét a harmadik helyen világ- bajnokságon.- A bronzmérkőzést a csaló­dott csapatok találkozójának is nevezik, így általában az a kér­dés, hogy melyik válogatott te­szi túl magát hamarabb az elő­ző napi vereségen. Lelkileg és fizikailag is a dánok fölé nőt­tünk, a második félidőben pe­dig úgy játszott a csapat, mint amikor a nagy, kemény csatá­kat megnyerte. Úgy gondolom, ezzel a bronzéremmel bőven túlteljesítettük, amit ígértünk, és amit vártak tőlünk - értékelt Németh András kapitány. A döntőben: Oroszország-Ro- mánia 28-23. i ♦