Tolnai Népújság, 2005. október (16. évfolyam, 230-255. szám)

2005-10-17 / 243. szám

TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2005. OKTÓBER 17., HÉTFŐ SPORT 9 Tamás Rita jókor villant kosárlabda Idénybeli első győzelmét aratta a KSC Szekszárd Tamás Rita (balról) a cserepadról beszállva döntötte el a találkozót. A záró negyedben négy triplát is szórt Az A-csoportos női kosár- g labda-bajnokság ötödik fordulójában a BEAC le- | győzésével idei első sike- | rét aratta az Atomerőmű- £ KSC Szekszárd. F. L. Atomerőmíí-KSC- BEAC-Újbuda 63-46 (18-11, 10-16, 14-10, 21-9). Szekszárd, 250 néző. V: Técze- ly, dr. Hollósy. Szekszárd: HOF­MANN (7), SZENTKIRÁLYI (11/3), Tóth Zs. (4), Vescan (11), Varda (8). Csere: Czukor (4), TAMÁS (18/12), Urse (-). Edző: Vertetics István. BEAC: Szász (6), Kiss G. (10/3), Pálin­kás (6), Koncz Zs. (4), Bagi (4). Csere: Kárász (-), KOVÁCS K. (16/6), Rubold (-), Kinter (-). Edző: Balogh Judit Az eredmény alakulása: 5. perc: 11-6, 15. p.: 22-21,25. p.: 31-34, 35. p.: 54-42. Kipontozódott Tóth Zs. a 34., Szász a 35. percben. A 22 éven aluliak mérkőzé­sén a fővárosi egyetemisták el­ső keretéből nyolcán is pályára léptek, s bizony nagy verést mértek a szekszárdiak fiatal, tartalékos csapatára. Mindez csak azért kívánkozik ide, mert a felnőtt találkozón sokáig ész­revehetetlen volt, hogy a BEAC néhány kosarasa bizony már második mérkőzését játssza. Hiába vezetett a Szentkirályi vezérelte KSC tíz perc után hét egységgel, a lelkes vendégek a második negyed közepén fordí­tottak (22-23). A nagyszünet­ben ugyan 28-27 állt a táblán, a 25. percben ismét a Balogh Ju­dit dirigálta látogatók tartottak előbbre egy triplánylval. Ebben az időszakban kezdte megtalál­ni önmagát a Szekszárd, amely szorosabbra húzta védekezését, támadásban pedig Tamás Rita állt az atomos sereg élére. A cserepadról 'induló kosaras a harmadik negyedben hét, az utolsó felvonásban pedig továb­bi 11 ponttal - közte négy hár­massal - oroszlánrészt vállalt a KSC idei első sikerének kihar­colásában. A BEAC a végére el­fáradt, játéka szétesett, a záró tíz percben csak Kovács talált a szekszárdi gyűrűbe. Talán még­is sokat kivett a fővárosi fiata­lokból a juniormeccs. Vertetics István: - A harma­dik negyed közepéig nem mer­tük azt játszani, amit tudunk. Amikor bátrabbak lettünk, máris kijött a különbség. Balogh Judit - A győzelem is benne volt a meccsben, ám ke­vés volt a jó egyéni teljesítmény. További eredmények: BSE- Szeged 74-69 (22-20, 12-21, 21-12, 19-16), Zala Volán-Di- ósgyőr 67-74 (7-13, 20-20, 15-29, 25-12), Foton Győr- Szolnok 52-77 (16-26, 8-21, 13-18, 15-12). Tolnai ezüstök a világbajnokságról kajak-kenu Szakály Viktor és Buchmüller ludit is második lett. Az aranyesélyes Jámbor-Salga egység nem ért célba Perthben SZAKÁLY VIKTOR és Buch­müller Judit révén két ezüstéremmel térhetnek haza az Alois Dallmayr- Tolnatext KKSC sportolói az ausztráliai Perthben megrendezett maratoni kajak-kenu világbajnok­ságról. TN-információ A tolnai-kaposvári formáció re­mek versenyzéssel lépett fel a dobogó második fokára a távoli kontinensen, pedig előzetesen Jóslói' \ áriává áldozta azonban fel az egyest a legeredményesebb magyar maratonistának számító Jám­bor, ezúttal nemhogy a dobogós helyek sorsába nem tudtak be­leszólni, de célba sem értek. Nem úgy Szakály Viktorék, akik fantasztikus hajrával akár a győzelmet is megszerezhették volna, végül azonban egy (!) = másodpercnyi különbséggel a '2 második helyre szorultak az \ Aizpurua-Busto duó mögé. Az I ifjúsági korú hölgyek versenyé- f ben is egy ezüstérem jutott a Tolnatextnek, mégpedig Buch- müller Judit révén, aki a tisza- újvárosi Nagy' Anikóval egy ha­jóban evezve ért célba második­ként a Hegyi Réka-Hegyi Zo- milla kettős mögött. Buch- müller a nagy világversenyeket tekintve második ezüstjét sze­rezte, hiszen a csehországi Eb-n is ezüst került a nyakába. Ba- rina József tanítványai közül szombaton Faldum Bereniké negyedikként ért célba a felnőtt egyesek küzdelmeiben. A vasárnapi párosverseny­ben a Csabai Edvin-Györe Atti­la kenus duó sorozatban hete­dik alkalommal nem talált le­győzőre, s ugyancsak aranyér­met vehetett át az egy év kiha­gyás után visszatérő Csay Renáta-Szonda Kornélia duó is. A felnőtt küldöttség három­három arany- és ezüst-, vala­mint egy bronzéremmel zárta a vb-t, s ezzel a nemzetek közötti versenyben az élen végzett. Buchmüller Judit az Eb után a világbajnokságon is ezüstérmet szerzett Braun ipponáló fölénye cselgáncs Itthon is legyőzhetetlen Az esélyesek sikereit hozta a Miskolcon ren­dezett cselgáncs orszá­gos bajnokság, melyen megyénk sportolóinak három érem jutott. TN-információ braun Ákos, a paksiak 73 kg- os Európa- és világbajnoka először lépett tatamira ideha­za a rotterdami kontinensvia­dalon aratott sikere óta. Hangyási László tanítványa magabiztos versenyzéssel dia­dalmaskodott, hiszen minden mérkőzését ipponnal nyerte. Ugyancsak fináléba jutott a súlyos sérülésből felépült Rajcsányi Gergő, aki a 90 kg- os súlycsoportban ezüstérmet szerzett. A paksi különítmény harmadik tagja, a 66 kg-os 2. ■ pád az ötödik Jnf* érem jutott ^ Tolna megyei dzsúdósoknak, hiszen ugyan­ebben a súlycsoportban a szekszárdi Szepesi Dávid (Ge­menc JK) a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A győztesek és a Tolna me­gyei eredmények. Férfiak, 60 kg: 1. Burján László (UTE). 66 kg: 1. Neu Gábor (BHSE), ...3. Szepesi Dávid (Gemenc JK Szekszárd), ...5. Pfeffer Árpád (ASE). 73 kg: 1. Braun Ákos (ASE, edzője: Hangyási Lász­ló). 81 kg: 1. Kállai Zoltán (KJC). 90 kg: 1. Szabó Csaba (SZJS), 2. Rajcsányi Gergő (ASE). Czigler László felépült kosárlabda Biztató formában a Paks Schmidt F. Az élvonalbeli férfi kosárlab­da-bajnokság 2005/2006-os idényének nyitányára készülő Atomerőmű SE Kecskeméten játszotta utolsó felkészülési mérkőzését. A paksiak első bajnokijukon, csütörtökön 18 órától a Soproni sÖrdögök csa­patát fogadják. A találkozót a Sportl televízió 17.45 órától élőben közvetíti. Férfi felkészülési mérkőzés. Univer KSE-Atomerőmű SE 95-91 (27-24, 23-17, 20-30, 25-20). Kecskemét, 400 néző. V: Ádám, Virág, Bogáti. ASE: Pavlik (14/9), Monroe (27/6), G r i z z a r d (16/3), Djogo (15/3), Hor­váth Z. (4). Csere: Panta (7/3), Czigler (9), Lőrincz Kiss Zs. (-). Vezetőedző: Zsoldos András. A Kecskemét legjobb dobói: Bradford (30/12), Horváth Cs. (16), Lapov (13), McClendon (12). Két jó csapat kiegyen­lített, végig szoros csatájából já hazaiak és a nézők kerültek ki győztesen. A paksiaknál talp- sérüléséből felépülve ezen a mérkőzésen tért vissza Czig­ler László. Újpest-siker a rangadón labdarúgás Pécsen nyert a Fehérvár TN-információ A hazai pályán játszó Újpest a hajrában szerezte meg a győz­tes gólt a Ferencváros elleni rangadón a labdarúgó Borsodi Ligában. Borsodi liga, 8. forduló: Űj- pest-Ferencváros 2-1 (0-1). Szusza Ferenc-stadion, 8000 néző. V: Megyebíró. Újpest Illyés- Vanczák, Böjté, Vaskó (Freud, a szünetben), Tóth B.- Sándor Gy., Erős, Vituska (Hullám, 65.), Kőhalmi (Ver­mes, 76.)- Kovács Z., Tóth N. Vezetőedző: Mészöly Géza. Ferencváros: Szűcs- Balog, Botis, Laczkó- Tímár- Bog­nár, Csepregi (Erős, 73.), lip­csei, Tőzsér- Rósa, Nógrádi (Jovánczai, 20., Bartha, 85.). Vezetőedző: László Csaba. Az újpestiek az első perctől többet birtokolták a labdát és végig irányították a feszült hangulatú, de nem túl magas színvonalú találkozót. Az utolsó 20 percben teljesen be­szorult a Ferencváros. A lila­fehérek a hajrában szerezték meg a győztes gólt, melyet nyilvánvaló szabálytalanság előzött meg. Gól: Vermes (79.), Kovács Z. (92.), illetve Böjté (30., öngól). További eredmények: Pécsi MFC-Fehérvár FC 0-2 (0-1). Pécs, 2000 néző. V: Szabó Zs. GÓL Koller (43.), Sitku (89.). MIK-Pápa 7-0 (3-0). Hun­gária krt., 1000 néző. V: Ha- nacsek A. Gól: Kanta J. (4., 59., utóbbit 11-esből), Mutica (ön­gól, 17.), Balogh B. (22.), Lam- bulics (56.), Bori (73.), Czvit- kovics (88.). REAC-Debrecen 1-2 (0-1). Budai II László-stadion, 1500 néző. V: Szarka Z. Géb Nyer­ges (68.), illetve Máté P. (32.), Sándor T. (62.). Győri ETO-Budapest Hon­véd 1-2 (1-1). Győr, 2000 né­ző. V: Makai J. Gól: Kenesei (28., 11-esből), illetve Miro (10.), Takács Z. (87.). Vasas-Tatabánya 1-1 (0-1). Fáy utca, 3500 néző. V: Gergely S. Gól: Waltner (79.), illetve Filó T. (33.). Diósgyőr-FC Sopron 1-1 (1-1). Diósgyőr, 5500 néző. V: Sápi Cs. Gól: Gáspár (26.), il­letve Gáspár (öngól, 3.). Kaposvár-Zalaegerszeg 1-1 (0-0). Kaposvár, 3000 né­ző. V: Vad III. Gól: Zahorecz (50., 11-esből), illetve Sabo (55.). A bajnoki tabellát a 11. olda­lon találják. 4 I t i j