Tolnai Népújság, 2005. szeptember (16. évfolyam, 204-229. szám)

2005-09-12 / 213. szám

SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2005. SZEPTEMBER 12., HÉTFŐ JEGYZET Az amatőröknek járt a taps vérbeli kupameccset vívott szombaton a Bonyhád Völgység LC és a Budapest Honvéd együttese. Minden adva volt, ami a remek szórakozáshoz szükséges: szép gólok, parádés ka­pusteljesítmények, fordulatok és nem mellékesen, dugig telt lelátó. Ilyen közegben nem is lehetett kétséges, hogy ki­tűnő' meccs kerekedik az összecsapásból, és valóban, a Bonyhád és a Honvéd is mindent megtett azért, hogy a né­zők elégedetten állhassanak fel helyükről a lefújást követő­en. Zúgott is rendületlenül a „Hajrá Bonyhádi”, a megye fut­ballrajongói tizenkettedik játékosként buzdították a hazaia­kat. furcsa volt látni ugyanakkor, hogy egy Tamásiból és Dombó­várról érkező kis csoport tagjai kiterített transzparenseik mögül a Honvéd sikeréért szorítanak. Tolnaiak, Tolnában egy tolnai csapat ellen. Bizonyosan nem esett jól mindez a bonyhádiaknak, mégha nem is a tamásiakon és a dombó­váriakon múlt a kispestiek sikere. Lehettek volna akár ez­ren is az ellendrukkerek, ha Máté Norbert a hajrában 2-1- nél belövi helyzetét, semmit sem tehettek volna új kedven­ceikért. A Honvéd mehetett volna haza, a Bonyhád pedig várhatta volna a MK harmadik fordulójának sorsolását. Per­sze a fociban nincsen ha, a Honvéd végül érvényesítette a papírformát, a völgységi játékosok pedig azzal a tudattal jö­hettek le a pályáról, hogy megszorongattak egy NB I-es együttest. Egy olyan gárdát, amely ugyan a sokat szidott NB I-ben sem számít meghatározó együttesnek (ilyen telje­sítménnyel nem is válik azzá mostanában), keretét mégis csak profi játékosok alkotják. A félezres közönség a lefújás után mégis az amatőröknek tapsolt, úgy ünnepelte a bony­hádi focistákat, mintha ők jutottak volna tovább. Mert az kétségtelen, szombaton az amatőrök adtak leckét a profik­nak. Hozzáállásból és futball iránti alázatból, rónai Gábor Szedres: ez aztán bravúr labdarúgás Búcsúzó Szentgyörgy Tudósítóinktól A Magyar Kupa megyei selej­tezőjének első fordulójában a legnagyobb meglepetést a Szedres szolgáltatta, amely el­búcsúztatta az NB IITas Duna- szentgyörgy gárdáját. Szedres-Dunaszentgyörgy 4-3 (2-2). Szedres, 200 néző. V: Kiss Z. G: Deli, Vörös, Bíró Adrián, Bíró Attila, ül. Dö- mény, Radics 2. Szakos-Dombóvári FC­Rutin 0-9 (0-2). Szakcs, 100 néző. V: Bíró R. G: Nagy T. 2, Nagy N. 2, Tolnai 2, Hopp, Var­ga, Kőhalmi. Mucsfa-Tamási SE 1-4 (1-1). Mucsfa, 60 néző. V: Érett. G: Rózsa, ilL Szili, Ko­vács, Tóth, Pájer. Felsőnyék-Űjireg 6-1 (2-1). Felsőnyék, 50 néző. V: Horváth I. G: Molnár V. 3, Viszti A. 2, Kiss P., ill. Pápai L. Izmény-Tevel 0-6 (0-3). Izmény, 110 néző. V: Takács Z. G: Szőts R. 4., Gergely, Nagy D. Dalmand-Döbrököz 1-5 (0-2). Dalmand, 150 néző. V: Tóth. G: Kovács P., ill. Kása 2, Szabó, Erdős, Török. Závod-Kaposszekcső 2-1 (0-1). Závod, 50 néző. G: Szász, Palkó, ill. Schiffer. Györköny-Kajdacs 3-1 (2-0). Györköny, 80 néző. V: Rácz G. G: Bogáncs 2, Deák, ill. Borbély. Majos-Decs 2-0 (0-0). Majos, 150 néző. V: Csoboth. G: Szabó 2. Dunakömlőd-Dunaföldvár 1-0 (1-0). Dunakömlőd, 100 néző. V: Tamási L. G: Brill. Fadd-Sióagárd 2-4 (1-2). Fadd, 50 néző. V: Horváth. G: Muskovics, Gerendái ill. Sörös 2, Kész, Dudás. Kocsola-Magyarkeszi 3-1 (2-0). Kocsola, 70 néző. V: Al­bert. G: Dobosi, Szabó, Mátrai, ill. Krasnyánszki. Kölesd-Kéty 2-1 (1-0). Kölesd, 100 néző. V: Fazekas. G: Holler, Nagy, ill. Turbuk Z. Iregszemcse-Kurd 3-4 (1-1). Regszemcse, 150 néző. V: Bauer. G: Horváth, Kanyó J., Somogyi, ill. Szőts 3, Topánka. Dunafóldvár STE-Pálfa 0-1 (0-1). Dunaföldvár, 40 néző. V: Rácz Z. G: Szebek K. Kiállít­va: Boros R. 25. percben (Dunaföldvár). Nagydorog-Bölcske 1-11 (1-4). Nagydorog, 50 néző. V: Molnár. G: Száraz, ill. Hargitai 3, Shulteisz 2, Besenczi 2, Ledneczki, Süvöltős, Araczki, Tóth Gy. Bogyiszló-Tolna 1-4 (0-1). Bogyiszló, 150 néző. V: Álló T. G: Lépő, ill. Izsák, Kiss G., Klein, Tarjáni. Báta-Nagymányok 2-3 (0-3). Báta, 50 néző. V: Hor­váth. G: Kiss 2, ill. Herger, Rein, Barabás. Mórágy-Bátaapáti 2-3 (2-1). Mórágy, 150 néző. V: Lehel. G: Márton, Sztojka, ill. Dér 2, Ömböli. Cikó-Kakasd 1-2 (0-0, 1-1). Cikó, 100 néző. V: Tóth K. G: Forrai Cs., ill. Kvanduk J. (11-esből), Gaál. Alsónána-Bátaszék 0-15 (0-4). Bátaszék, 100 néző. V: Dunai. G: Kovács L. 6, Simon 4, Bene 3, Kiss M., Kiss Z. A Németkér-Simontomya 0-2 és a Tolnanémedi-Pusz- tahencse 2-3 találkozóról részletes beszámoló nem ér­kezett. Korábban: Tengelic-Szek- szárdi UFC 1-7 (1-5), Mado- csa-Paksi SE 0-9 (0-3). Majosi hetes idegenben Megyei I. osztály, az 1. fordu­lóból elmaradt mérkőzés: Si- montomya-Majos 0-7 (0-5). Simontornya, 100 néző. V: Rácz Z. Az elképzelés nélkül, akaratgyengén futballozó ha­zaiak ellen a Majos helyzeteit maximálisan kihasználva, jó játékkal nyert. GÓL Varga I. 2, Domonkos 2, György 2, Szabó. Jók: az egész vendégcsapat di­cséretet érdemel. Ifi: 15-0. Hét percnyire a csodától labdarúgás A Budapest Honvéd a hosszabbításban döntötte el a továbbjutást. Emelt fővel jöhettek le a pályáról a bonyhádiak Nem volt ritka az ehhez hasonló tumultus a bonyhádiak kapuja előtt, de azért a kispesti védelemnek is akadt dolga a szombati MK-találkozón Hét percnyire volt a to­vábbjutástól a Bonyhád VLC gárdája, amely szombaton a labdarúgó Magyar Kupa 32 közé ke­rüléséért rendezett össze­csapáson az NB I-es Bu­dapest Honvédőt fogadta. Az 1600 néző előtt leját­szott találkozó a rendes játékidőben 2-2-es dön­tetlennel ért véget, a hosszabbításban azonban érvényesült a kispestiek erőfölénye. Rónai G., Hunyadi I. Bonyhád Völgység LC- Budapest Honvéd 2-5 (1-1,2-2,2-3) Bonyhád, 1600 néző. V: Kovács Zs. (Ferencz, Golubics). Bony­hád: Kovács L- Calka, Hos- nyánszki Zs., Takács N. (László, 95.), Máté N.- Horváth P., Zsók Á,, Tálas, Hosnyánszki T. (Köl- lő, 75.)- Bíró N., Letenyei (Var­ga Á., 104.). Játékos-edző: Kiss János. Honvéd: Tóth I.- Kovács N., Mészáros, Udvari, Takács Z.- Dobos (Miro, 45.), Lázár (Zana, 65.), Genito, Kovács Z.- Alves, Bozsovics (Venczel, 57.). Vezetőedző: Aldo Dolcetü. All. percben Bozsovics futott el a baloldalon, középre lőtt lab­dáját Genito a második hullám­ban érkező Kovács Z. elé gurítot­ta, a kispesti középpályás pedig 20 méterről, középmagasán a kapu jobb oldalába vágta a lab­dát (0-1). A 45. percben Tálas labdájával Letenyei lépett ki a védők közül, 14 méteres lövését Tóth I. nagy bravúrral védte. A kipattanó Tálas elé került, a völgységi karmestert Udvari csak szabálytalanul tudta sze­relni a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Bíró N. a kapu bal olda­lába vágta (1-1). A szünet után, a 76. percben Zsók vezette fel a labdát a kispestiek térfelén, majd 22 méterről nagy gólt ra­gasztott a kapu bal felső sarkába (2-1). A 81. percben Máté N. lá­bában volt a meccslabda, ám a balhátvéd 6 méteres emelése hajszállal a keresztléc felett hagyta el a játékteret. A 83. percben Takács Z. ívelt be a bal­oldalról, a hosszú oldalon érke­ző Alves pedig három méterről a rövid sarokba vágta a kispesti­ek egyenlítő gólját (2-2). A hos­szabbítás 100. percében Zana ugratta ki Venczelt a lesre játszó hazai védők között, a cserejáté­kos pedig 8 méterről Kovács L. felett a kapu bal oldalába emelt (2-3). A 115. percben Alves cse­lezgetett a balszélen, középre lőtt labdáját Takács Z. megszelí­dítette, majd 12 méterről a kapu bal oldalába vágta (2-4). A 118. percben Miro jobboldali szögle­ténél Kovács kapus kiejtette a labdát, Venczel pedig közelről a kapuba fejelte a Honvéd ötödik gólját (2-5). Régen látott, szépszámú né­zősereg előtt léphettek pályára a csapatok, legutóbb 13 eszten­deje, a Videoton eUeni MK- meccsen volt ekkora az érdek­lődés a bonyhádi gárda össze­csapása iránt A Honvéd eüeni találkozóra megmozdult a vá­ros: idősek, fiatalok egyaránt ott ültek a lelátón, hogy hozzá­segítsék a hőn áhított bravúr­hoz a kedvenceket A Sport2 te­levízió is lecuccolt a Völgység fővárosába, remélve, hogy iz­galmas, élvezetes meccsel lep­hetik meg a tévénézőket Jól vá­lasztottak, hiszen egy igazán él­vezetes meccs kerekedett ki az összecsapásból, amely elsősor­ban az NB m-as hazaiak érde­me volt A bonyhádiak egyálta­lán nem ijedtek meg nagynevű ellenfelüktől, s a rendes játék­idő letelte előtt 7 perccel (!) még továbbjutásra álltak. A nagy bravúr azonban elmaradt, a Honvéd egyenlíteni tudott, a hosszabbításban pedig már ér­vényesítette a papírformát A 2-5-ös végeredmény eüenére azonban csak az elismerés hangján lehet szólni a völgysé- giek játékáról, Kiss János csa­pata olyan futbaüal rukkolt elő, amelyért jogosan járt a meccs végén percekig zúgó vastaps. A kispesti gárda játékából nem tűnt ki, hogy az NB I-ben szere­pelnek, az már most látszott, hogy az Auxerre-hez távozott Vadóczot nem lesz könnyű pó­tolniuk. A Honvéd a rendes já­tékidőt tekintve szerencsével jutott a Magyar Kupa legjobb 32 együttese közé. Jók: Tálas vezérletével az egész hazai csapat dicsérhető, Uletve Takács Z., Kovács Z., Genito, Miro, Alves. Kiss János: - Kalapot kell emelnem játékosaim teljesítmé­nye előtt. Mindent elmond a csapat produkciójáról, hogy hét perccel a lefújás előtt még mi álltunk továbbjutásra. Aldo Dolcetti: - A Bonyhád alaposan megnehezítette a dol­gunkat, de a kiesésünket csakis magunknak köszönhettük vol­na. A hosszabbításban már uraltuk a találkozót. Elmaradt bravúrok A kiscsapatoknak idén nem sok babér termett a kupá­ban, valamennyi párharc­ban az esélyesek léptek a kö­vetkező fordulóba. Érdekesebb eredmények: Pénzügyőr SE (NB III)-Tata­bánya 0-3, Cegléd (NB III)-MTK 0-3, Dorog (NB III)-Győri ETO 2-4 (2-2), Kozármisleny (NB III)-FC Fehérvár 2-3 (0-3), Nagy­atád (NB III)-Zalaegerszegi TE 0-5 (0-3), Enying (NB III)-Pécsi MFC 2-5 (1 -2), Szolnoki Spartacus (NB III)- Újpest 0-7 (0-3), Boly (NB III)-Kaposvár 0-4 (0-4). így látták az MK-összecsapást a VIP-páholyban helyet foglalók DR. BAYER JÓZSEF, OzAxd SpringerMa- gyarország Kft ügyvezető igazgatója: - A rendes já­tékidőben ki­egyenlített mérkőzést láttunk, ha jobban koncentrálunk, meg lehetett vol­na a továbbjutás. Sok tehetséges játékos futballozik a BVLCben, akik még sokra vihetik a fut­ballban. Egy ilyen teljesítmény után a csapat tagjai emelt fővel jöhettek le a pályáról potápi árpád, Bonyhád pol­gármestere: ­Nagyon jó meccset lát­hattunk, a második fél­idő kifejezet­ten élvezetes volt. Azt hiszem, a szépszámú közönség is remekül szórako­zott. Sajnos, a hosszabbítás­ban kiütközött a két csapat közti erőnléti különbség, ennek ellenére csak az elismerés hangján szólhatok a bonyhádi játékosok teljesítményéről. varga tibor, a Bonyhád VLC klubelnöke: ­Felemelő ér­zés volt a Bu­dapest Hon­véd ellen ját­szani. Nyolc­vanhárom percig a továbbjutás kapujá­ban álltunk, sőt a Honvéd egyenlítő gólját követően ne­künk volt meccslabdánk. Azt gondolom, ez mindent elmond a játékosok teljesítményéről. Gratulálok a fiúknak, köszön­jük a közönség buzdítását. t i 1 k a