Tolnai Népújság, 2005. április (16. évfolyam, 75-100. szám)

2005-04-11 / 83. szám

TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2005. ÁPRILIS 11., HÉTFŐ SPORT 9 így is tud játszani az ASE kosárlabda Tizenhárom triplát szórt a Szolnok Dombóváron Kiss Zsolt (a labdával) 8 pontot - közte egy triplát - ért el a Falco ellen Az élvonalbeli férfi kosár­labda-bajnokság hét végi fordulójában az Atomerő­mű SE jó játékkal és köny- nyed győzelemmel feled­tette a debreceni kisik­lást, a Gunaras KC azon­ban nem tudta megnehe­zíteni a távolról remekül célzó szolnokiak dolgát. Medgyesy R, Gaál I. Atomerőmű SE-Falco KC Szombathely 89-60 (27-18, 16-16, 22-10, 24-16). Paks, 1100 néző. V: Ádám, Bog­nár. ASE: MÉSZÁROS (8), MONROE (20/3), Kiss Zs. (8/3), Mélicie (10), Czigler (14). Cse­re: Sitku (5/3), PAVLIK (21/15), Lőrincz (3/3), Dohár (-), Jilling L (-). Edző: Zsoldos András. Falco: Henrik (4/3), GRÁCZER (14/3), PANKAR (15/6), Reed (7), Crouse (8/3). Csere: Hor­váth B. (-), Feigl (3), Mándity (-), Borszéki (5/3), Váradi K. (4). Edző: Váradi Attila. Az eredmény alakulása: 4. perc: 16-2, 9. p.: 24-13, 13. p.: 35-21, 17. p.: 39-27, 24. p.: 51-38, 28. p.: 63-42, 35. p.: 75-48, 39.: 87-55. Kipontozódott: Mélicie a 34. percben. Mindkét fél egy-egy meghatá­rozó játékosa nélkül kezdte a mérkőzést, hiszen a paksiaknál a Debrecenben megsérült Smith, míg a vendégeknél a be­tegeskedő Kálmán hiányzott. Az első pillanatok Mélicieről szól­tak, az atomosok francia légiósa előbb szép összjáték után talált a gyűrűbe, majd egy látványos blokkolást követően egyedül száguldott végig a pályán, és fe­jezte be kosárral akcióját. Az 5. perc elejére az Atom kezdői kö­zül már mindenki feliratkozott a dobólistára, míg szombathelyi részről Pankárra maradtak a terhek. Bár a válogatott játékos közelről és távolról is pontosan célzott, a hazaiak 8-10 pont kö­rüli vezetését egyedül nem tud­ta megakadályozni. A hét közbe­ni, fájdalmas betűt hozó debre­ceni fellépéshez képest nagy­ságrendekkel jobban kosárlab­dázó ASE teljesítményén a beál­ló Pavlik csak tovább lendített, a cseh irányító pillanatok alatt nyolc egységet termelt, ám Gráczer és Henrik találataival ekkor még nem hagyta leszakí­tani magát a Falco. A vezér nél­kül maradt vendégek nem ad­ták könnyen a bőrüket, Váradi edző gyakori cserékkel igyeke­zett frissen tartani csapatát A szünet után tovább fokozta a tempót az Atom, ám nem csak gyorsan, eredményesen is járat­ták a labdát a paksiak. Reed igyekezett pótolni az éppen pi­henőn lévő Pankár pontjait, ám ez csak időlegesen sikerült ne­ki. Jól játszottak az atomosok, Mészárosék tulajdonképpen esélyt sem adtak az egyre fára­dó, s így pontatlanabbá váló va­siak számára. A harmadik ne­gyedben újabb jó tíz egységet tett hozzá előnyéhez az ASE, különösen Monroe volt elemé­ben, aki a három etap után 20 ponttal állt úgy, hogy nem té­vesztett dobást. A záró tíz perc már semmi izgalmat nem tarto­gatott, jelentős fölénye birtoká­ban szó szerint játszott az ASE, és Zsoldos András a keret vala­mennyi tagját pályára küldte. Az örömkosárlabdában ismét csak Pavlik jár az élen, szebb­nél szebb találatokkal vétette magát észre. A paksiak meg­győző különbséggel nyertek, s egyszersmind feledtették az el­múlt forduló kisiklását. Zsoldos András: - Ma szépen játszott a csapat, megoldotta a feladatot, és a pályára lépők megfelelően pótolták sérültjein­ket. Jól teljesítve, magabiztos győzelmet arattunk. Gunaras KC Dombóvár- Szolnoki Olaj KK 72-84 (15-21, 15-24, 18-23, 24-16). Dombóvár, 500 néző. V: dr. Vígh, Szilas. Dombóvár FOR­BES (18/9), Radnóti (-), HEND- LEIN (10/3), Edmonson (6/3), PANTA (26/3). Csere: Mohs (4/3), Krasznai T. (2), Tömös- váry (4), Balogh L. (2). Edző: Ko­vács Nándor. Szolnok: THO­MAS (24/15), Majoros (8/3), ALEKSZICS (18/6), STROUD (8/3), Frana (7/3). Csere: Tóth V. (-), Szarvas (6/6), Fülöp (6), Dávid (7/3), Balogh Gy. (-). Edző: Pór Péter. Az eredmény alakulása: 5. perc: 6-11,15. p.: 25-30, 25. p.: 41-54, 35. p.: 59-73. Kipontozódott: Krasznai T. (40.). Az esélytelenebb hazai együttes 30 másodperc eltelté­vel alaposan meglepte a ven­dégként remek mutatókkal bí­ró, ezúttal öt légióssal kezdő szolnokiakat (4-0). Aztán per­cek alatt helyreállt a rend, az Olaj három pontos távolival gyorsan fordított (4-9), s elő­nyét őrizte is, miközben a haza­iak kulcsembere, Forbes a 6. percben talált be először. A má­sodik negyedet jól kezdte a Dombóvár, Forbes és Hendlein kosaraival egy pontra zárkózott fel a GKC (20-21). A vezetést azonban nem tudta átvenni a hazai gárda, a játékrész köze­pén, amikor Edmonson triplát szórt, már öttel ment az Olaj, aztán Alekszics vezetésével a nagyszünetig tizenöt pontosra hizlalta előnyét a vendégcsapat. A fordulás után Alekszics és Panta is négy-négy egységet jegyzett, így állandósult a tíz pont feletti különbség. Az utol­só etapot a csereként beálló Ba­logh kosara vezette be, s ezzel a Gunaras átlépte a félszázas ha­tárt. A különbség azonban so­káig nem csökkent, aztán a haj­rában az Olaj talán már zseb­ben érezhette a sikert (63-78), mert kiengedett, a Dombóvár pedig megfelezte hátrányát (70-78). Az utolsó percekben hiába tett meg mindent a negyedet végül megnyerő GKC, Thomasék rutinja döntött, így a Szolnok végül biztosan nyert. Kovács Nándor: - Egy ilyen jó csapat ellen nem elég pár per­cig jól játszani. Félidőnyi tolnai helytállás kézilabda Ötgólos Fino-vereség a bajnokesélyestől Az NB I/B-s női kézilab­Előny a Lipcsénél MTI-információ Kritikusnak tűnő, hatgólos hátrányba került a Győri Graboplast ETO KC a német HC Leipzig otthonában a női kézilabda EHF-kupa elődön­tőjének első mérkőzésén. Női EHF Kupa, elődöntő, 1. mérkőzés: HC Leipzig (né- met)-Győri Graboplast ETO KC 33-27 (16-11). Gól: Sör- lie-Lybekk 7, Langkeit, Rei­che, Radzeviciute 6-6, Dani- lovic 4, Wörz 2, Albert, Pietzsch 1-1, illetve Gogirla 11, Vérten 5, Görbicz 4, Mör­tel 3, Kovacicova, Mehlmann 2-2. A jövő vasárnapi, 17.30 órakor kezdődő győri vissza­vágó hatalmas csatát ígér. A másik ágon, pénteken: Cornexi-Alcoa-HSB Holding- Ferencváros 30-31 (18-14). A visszavágót jövő pénte­ken 19 órakor rendezik a Nép­ligetben. da-bajnokság Nyugati csoportja hét végi fordu­lójában a Tolna és a Ta­mási is esélyesebb riváli­sától szenvedett tisztes vereséget. TN-információ Nagyatád-Fino-Tamási KC 30-25 (15-12). Nagyatád, 300 néző. V: Székely, dr. Vattai. Ta­mási: Nagy E.- Filótás 1, Szabó Bakos 1, Varga B. 5, Pavelekné 5 (1), Oblisz 11 (1), Horváth Z. 1. Csere: Siklósi (kapus), Boda, Grúber 1, Kövesdi, Horváth V., Kondor B. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 4/2. A hetedik percig tartotta a lé­pést a listavezetővel a Tamási (4-4), egy kihagyott vendég le­hetőség után először vezetett két góllal a Nagyatád (6-4), és a különbséget a szünetig még eggyel megtoldottak. A fordulás után, 18-15-nél emberhátrány­ba kerültek a vendégek, ezt jól használta ki a somogyi gárda, és hat góllal ellépett (21-15). A folytatásban ismét emberelő­nyös szituációban növelte elő­nyét a hazai csapat, amely az 54. percben már 9 góllal veze­tett. A hajrában aztán jobban koncentrált a Fino, és a lefújá­sig öt gólra csökkentette hátrá­nyát. A Tamási játékosai tisztes­séggel helytálltak a bajnokesé­lyes Nagyatád otthonában. Jók: Oblisz, Varga B., Pavelekné. Marcali-Tolna KC 35-30 (22-15). Marcali, 300 néző. V: Kiss Z., Kóbor. Tolna: Sulyok- Reisch 1, Adácsi 5, Sipos Á. 3, Weitner A., Újvári 4, Szalai 8. Csere: Novográdecz 7 (2), Nagy T. 2. Edző: Szalai Eszter, Po- tyondi József. Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 9/6, ill. 2/2. Nem ületődött meg a fiatal tolnai csapat, sőt Sulyok kapus bravúrjainak is köszönhetően a 17. percben még négy góllal ve­zetett (6-10) a jóval esélyesebb Marcali otthonában. Ezt követő­en a hazaiak egy 4-0-ás szériá­val egyenlítettek, majd 11-11 után az első játékrész utolsó nyolc percében állva hagyták ellenfelüket. A fordulás után is a hazaiak akarata érvényesült, s a 44. percben már 11 góllal tartottak előbbre a somogyiak (30-19). Az utolsó negyedórára rendezte sorait a Tolna, határo­zottabb védekezéssel és türel­mesebb támadójátékkal a lefú­jásig megfelezte hátrányát. A rutinosabb hazaiak megérde­melten nyertek, de a második félidőt megnyerő tolnaiak küz­deni tudása is dicséretes. Jók: Sulyok, Újvári, Szalai. Dzunics lett az új edző kosárlabda Kovácstól elköszöntek A korábbi válogatott ko­saras, a Kaposvárral baj­noki címeket szerzett Dzunics Braniszlav lett a Gunaras KC Dombóvár új szakvezetője. MTI-információ Az élvonalbeli férfi kosárlab­da-bajnokságban szereplő ki­sebbik Tolna megyei egyletnél hat fordulóval ezelőtt Kovács Nándor ült le a kispadra, ám a zalai sikert nem követték újabbak. A vezetőség tegnap közös megegyezéssel szerző­dést bontott a trénerrel, egy­szersmind a szezon végéig megállapodott Dzunics Bra- niszlawal, aki vasárnap már le is vezényelte első edzését. Zakó a Városmajorban asztalitenisz Csak Li Meng nyert A női asztalitenisz Extra Liga felsőházi küzdelme­inek szombati játéknap­ján a rossz napot kifogó Akvaplast Kft.-SZAC gár­dája megszorítani sem tudta a házigazda BSE együttesét. TN-információ BSE-Akvaplast KfL-Szek- szárd AC I 10:1. Az ezúttal dekoncentráltan, indiszponál- tan játszó vendégek csak az egyes szetteken belül tudták megszorítani a Vajda Korné­lia, valamint a rutinos Braun, Iszajeva duó vezérelte város­majoriakat. A SZAC egyetlen sikerét a hétközben remek for­mát mutató Li Meng aratta, aki - csakúgy, mint a két gár­da szekszárdi mérkőzésén - Demeter ellen győzött. Győztesek: Vajda 3, Braun 2, Iszajeva 2, Demeter, vala­mint a Braun-Iszajeva és a Vajda-Demeter pár, illetve Li Meng. Az alsóházban szereplő Fast- ron AC Tolna szerdán a Statisz­tika Il-t fogadja. Li Meng Jiao egymaga nem tehetett csodát a BSE otthonában Loeb nyert Új-Zélandon ralisport A címvédő már második A címvédő francia Sébastien Loeb nyerte a 20 gyorsasági sza­kaszból álló Új-Zéland Ralit, a világbajnokság negyedik futamát. MTI-információ Loeb idei második sikerével a második helyre jött fel az összetett pontversenyben az ezúttal harmadikként záró subarus norvég Pettier Solberg mögé. Az Űj-Zéland-rali végered­ménye: 1. Loeb, Elena (fran­cia-monacói, Citroen Xsara WRC) 3:34:51.6 óra, 2. Grönholm, Rautiainen (finn, Peugeot 307 WRC) 49.8 mp hátrány, 3. Solberg, Mills (norvég-brit) 1:08.7 p h. A pontverseny állása: 1. Solberg 26 pont, 2. Loeb 25, 3. Mártin 23. A citroénes Loeb, Elena duó idei második vb-futamát nyerte * » l « t