Tolnai Népújság, 2005. április (16. évfolyam, 75-100. szám)

2005-04-13 / 85. szám

2005. ÁPRILIS 13., SZERDA - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT 15 Tizennyolc pontos ASE-előny kosárlabda Biztos paksi győzelem Zsoldos mester szünnapjára Sejo Bukva (jobbról) és a Debrecen gárdája nem tudta megállítani a Mészáros Zalán irányította Atomerőmű SE együttesét A férfi kosárlabda Ma­gyar Kupa negyeddöntő­jének első mérkőzésén a paksiak - különösen a harmadik negyedben mu­tatott remek játékukkal - 18 pontos előnyt gyűjtöt­tek a pénteki, debreceni visszavágóra. Medgyesy Ferenc Atomerőmű SE- Debrecen 77-59 (12-13, 14-12, 34-15, 17-19). Paks, 900 néző. V: Hartyáni, Pállá. ASE: MÉSZÁROS (11/9), MONROE (24/9), Kiss Zs. (3/3), Mélicie (2), Czigler (6). Csere: PAVUK (20/15), SUKU (11/3). Edző: Zsoldos András. Debre­cen: Toya (6), LEE (14), Horvat (5), SZENDREI (12), Bukva (7). Csere: Thomson (4), Lóránt (-), Tóth G. (8), Trümmer (3/3). Edző: Robert Reid. Az eredmény alakulása: 5. p.: 7-3,13. p.: 20-16,18. p.: 23-20, 24. p.: 39-29, 29. p.: 57-38, 33. p.: 65-42, 38. p.: 75-51. Kipontozódott: Mészáros (39.), Trümmer (40.). Óriási lendülettel kezdett az Atom, Bukva három pontjára zsinórban héttel válaszoltak a hazaiak, miközben Toya és Lee hét perc alatt dobóhelyzetig sem jutott. Később előbbi pont­jai már vendég vezetést ered­ményeztek, a frissen beállt Sitku szép zsákolással törte meg a vendégek 8-0-ás rohaná­sát. A paksi erőcsatár és Pavlik öt-öt pontjával 20-16-ra lépett meg az ASE, itt aztán percekre befagyott az eredmény. A szünet után Sitku, Monroe és Mészáros pontjaival a 24. percben már tízzel mentek a hazaiak. Egyedül Lee tartotta -a frontot, ám Monroék nagyon el­kapták a fonalat, pontos távolik­kal megduplázták korábbi elő­nyüket. A szenzációsan dobó Pavlik negyedik triplájával már 60-38 állt a táblán. Az utolsó percekben némiképp kienge­dett az ASE, büntetők maradtak ki, így végül 20 pont alá csök­kentették hátrányukat a vendé­gek. A születésnapos Zsoldos András együttese így is több, mint használható előnyt gyűj­tött a visszavágóra. Zsoldos András: - Bizonyítot­tuk, csak kisiklás volt a debre­ceni játékunk. A visszavágón is győzelemre játszunk, hiszen még nem dőlt el a továbbjutás. ■rcmrcnw asztalitenisz: Női Extra Li­ga, alsóház: Fastron AC Tol­na I-Statisztika II16. KOSÁRLABDA: Férfi NB II: Marley FKSE Szekszárd- Bonyhádi KSE 20.30. Baranya megyei szenior baj­nokság. Öregfiúk '73 FK Bonyhád-Kozármisleny 6-2 (5-2). Bonyhád, 50 néző. V: Müller. Bonyhád: Szabó- Genczler (Sántha), Hüber, Németh, Beke I. (Keresztú­ri)- Bonyai, Pfeifer (Szegedi J.), Csoboth G., Kovacsevics (Pfeifer)- Szőts (Czinkon), Beke F. (Szigeti). Csapatveze­tő: Beke Imre. A látogatók szereztek vezetést, a hazaiak azonban hamar egyenlítet­tek és a szünetig eldöntötték a találkozót. GÓL Bonyai 2, Szőts 2, Pfeifer, Beke F. HUNYADI ISTVÁN ÍÍÜI illfíiíiliflici: A Tolnai Népújság tippjei a totó 15. heti szelvényén sze­replő mérkőzésekre: 1. Ferencváros-Vasas 1 2. Zalaegerszeg-MTK X 3. Bremen-Hertha BSC 1 4. Dortmund-Bielefeld 1 5. Freiburg-Leverkusen 2 6. Hannover-Bayern M. 2 7. Rostock-Stuttgart 2 8. Schalke-Hamburg 1 9. AS Roma-Reggina 1 10. Bologna-Lazio X 11. Inter-Cagliari 1 12. Juventus-Lecce 1 13. Siena-AC Milan 2 Pluszmérkőzés 14. K.lautern-Bochum 1 Lukács-varázslat a PEAC ellen kosárlabda Későn kezdett el játszani a Szekszárd Az NB Il-es férfi kosárlab­da-bajnokság hét végi for­dulójában a Lukács vezé­relte Bonyhád idén har­madszor is legyőzte a pé­csieket, így már csak egyetlen győzelem vá­lasztja el a völgységieket az osztályozótói. Kiszler F., Sólyomvári N. Bonyhádi KSE-PEAC 94-74 (26-17, 19-13, 26-22, 23-22). Bonyhád, 100 néző. V: Farkas, Kollár. Bonyhád: Puha (8/6), Lukács (45/30), Vörös (24/6), c Szili (-), Geyer (12). Csere: Sza- I bó (4), Keszegh (1), Végh (-), | Gálos (-). Edző: Mészáros And- f rás. A vendégek érték el az első kosarat, a válaszként érkezett Lukács-tripla aztán megadta a mérkőzés alaphangulatát. Kitű­nően védekezett a bonyhádi csapat, Lukács pedig akkor ta­lált be távolról, amikor csak akart. A második negyedben már Vörös és Geyer is eredmé­nyes volt, így megnyugtató, 15 pontos hazai előnnyel tértek pi­henőre a csapatok. A fordulást követően fokozta az iramot a völgységi gárda, fo­kozatosan növelte előnyét, mely a 29. percben 26 egységnyire nőtt (71 -45). A záró tíz percben 77-61-re feljött ugyan a PEAC, de Lukács és Vörös továbbra is ellenállhatatlanul szórta a kosa­rakat, így a végére ismét húsz pontosra nőtt a különbség. Megérdemelten, ebben a kiírás­ban immár harmadszor nyert a Bonyhád a pécsi egyetemisták ellen. Kitűnt: Lukács (a mezőny legjobbja), Vörös, Geyer, Puha. Albacomp B-Marley FKSE Szekszárd 104-90 (30-23, 23-22, 36-18, 15-27). Székes- fehérvár, 50 néző. V: Bognár, Szőcs. Szekszárd: Tunczinger (16/6), Somodi (27/6), Rutkai (25/12), Dorogi (11/3), Juhász (4). Csere: Éberling (3), Császár (4), Heimann (-). Edző: Murvai Árpád. A harmadik hely meg­szerzése szempontjából sors­döntőnek ígérkező találkozón a Marley csapatában eleinte csak Rutkai jeleskedett, ennek elle­nére sokáig együtt haladt a két együttes. A 8. percben még 22-22 állt a táblán, ám a nyitó negyed hajrája az Albának sike­rült jobban. A folytatásban újra felváltva estek a kosarak, aztán fokozatosan 13 pontosra hízott a különbség (18. p.: 49-36). A nagyszünet előtt Somodi és Tunczinger két-két triplát szórt, így nyílt maradt a mérkőzés. A fordulás után négy percen át állta a sarat az FKSE, ám egy 10-0-ás fehérvári rohanás vég­leg megtörte a szekszárdiak el­lenállását. Ettől kezdve a hazai­ak könnyű kosarakkal a záró negyed közepéig 31 egységnyi­re növelték előnyüket (104-73). Szinte varázsütésre kezdett el kosarazni az addig jobbára csak erőlködő szekszárdi gárda, és egy nagyszerű, 17-0-ás sorozat­tal „emészthetővé” tette a vere­séget. Kitűnt: Somodi, Rutkai. A bonyhádi Lukács Attila 45 pontot - közte tíz triplát - szórt a PEAC-nak Eger László jubileuma labdarúgás Kétszázadik mérkőzését játszotta a válogatott védőjátékos Jeles jubileumhoz érke­zett az MTK ellen Éger László, a Debreceni VSC futballistája. A Paksról indult, a válogatottban is megfordult hátvéd 200. mérkőzését játszotta a honi első osztályban. R. G. Éger László 1998-ban az Atomerőmű SE-től szerző­dött a Duna- ferrhez, ahol öt esztendő alatt bajnoki címet és bronzér­met szerzett az újvárosi együt­tessel. A Debrecenbe 2003 nyarán tette át székhelyét, ahol tavaly úgy nyert bajnoki ezüstöt, hogy egészen az utol­só fordulóig esélye volt csapa­tának az aranyra is. A 2004-es esztendőben a védő régi vágya teljesült azzal, hogy bemutat­kozhatott a magyar válogatott­ban, múlt szombaton az MTK elleni-3-0-ás siker alkalmával pedig pályafutása jeles jubile­umát ünnepelte: 200. alkalom­mal léphetett pályára az NB I- ben. A kétszáz találkozó alatt kilencszer vette be az ellenfe­lek kapuját, azaz ha ma Kapos­várott gólt rúgna, újabb jubile­umhoz érkezne.- Büszke vagyok rá, hogy kétszáz meccsen játszottam az élvonalban, s arra is, amit ez idő alatt elértem - értékeli eddigi pályafutását Éger Lász­ló.- Nyertem bajnoki címet, játszhattam a magyar váloga­tottban, a Bajnokok Ligájában és az UEFA-kupában. Eddig szerencsém volt a klubválasz­tásokkal, hisz Dunaújváros­ban is remekül éreztem ma­gam, s a DVSC-nél sincs okom a panaszra. Jó csapatunk van, első helyen állunk a bajnok­ságban, s minden esélyünk megvan rá, hogy megvalósít­suk a klubvezetés által kitű­zött célt. Égernek szinte minden megadatott, amiről egy honi futballista álmodhat, egy nagy álmát azonban még szeretné megvalósítani.- Szívesen kipróbálnám magam egy nívós európai baj­nokságban - mondja távlati tervéről.- Fia újfent kilépünk a nemzetközi porondra, és jó teljesítménnyel rukkolunk ki, talán megakad rajtam egy játékosmegfigyelő szeme. Egy magyar futballista ugyan nem igen válogathat az ajánlatok között, de a Bundesligában nem lenne rossz futballozni. Atomos siker a hajrában sakk Újra dobogón a paksi csapat Nagyarányú győzelmé­vel visszavette dobogós helyét az Atomerőmű SE első osztályban szereplő sakkcsapata a hétvégi, utolsó előtti fordulóban. Molnár Béla Atomerőmű SE-Postás-Matáv 9:3. Az atomosoknak látható­an jót tett a háromhetes bajno­ki szünet, hiszen frissen és lendületesen játszottak a fővá­rosiak ellen. A Berkes, Ács, Nevednichy trió révén az éltáblákon fontos győzelmek születtek, és a lendület a kö­zépső csapatrésznél sem ha­gyott alább: Papp Gábor, Györ­kös Lajos és Vidéki Sándor is érvényesítette az előnyét. Há­tul Szabó Krisztián és Tóth Li­li révén született újabb két pont, a végeredmény pedig a csapatkapitány Csőm István, illetve Tóth András remijével alakult ki. Az összevont utolsó forduló előtt a paksiak biztos előnnyel állnak a harmadik helyen, és 3.5 pontos hátrányuk nem tű­nik ledolgozhatatlannak az utolsó helyen álló Vasas ellen, annál is inkább, mert a rivális Nagykanizsa a bajnokjelölt Zalaegerszeg ellen ül asztal­hoz. A bajnokság állása: 1. Zala­egerszeg 82.5 pont, 2. Nagy­kanizsa 74, 3. Atomerőmű SE 70.5, 4. Statisztika 68, 5. Hon­véd 62.5,6. Hajdúböszörmény 57.5, 7. Piremon SE 56, 8. Ma­kó 53, 9. Haladás VSE 51.5,10. Postás-Matáv SE 49,11. BEAC 49, 12. Vasas 46.5. Sztancs újabb címvédése cselgáncs Négy Gemenc JK-érem Grazban rendeztek nemzetkö­zi felnőtt és utánpótlás csel­gáncsversenyt, melyen a szek­szárdi Gemenc JK sportolói is tatamira léptek, és négy érmet szereztek. A 16 fős szekszárdi csapat­ból négyen is döntőzhettek, ám mindannyiuknak meg kel­lett elégednie az ezüsttel. A legbosszantóbb a 66 kg-os Sze­pesi Dávid második helve, aki imponáló magabiztossággal menetelt a fináléig, s bár ott is vezetett, a végére kiengedett. Diák C (10 évesek), 35 kg: 5. Märcz Péter. 45 kg: 2. Uzo- rás Bence. 50 kg: 2. Égi Barna­bás. Junior, +100 kg: 2. Nász András. Felnőtt, 66 kg: 2. Sze­pesi Dávid. 81 kg: 4. Feil Péter. Sztancs harmadszor A Gödöllőn rendezett szenior országos bajnokságon Sztancs Gábor zsinórban harmadik al­kalommal nyerte meg a 81 kg küzdelmeit, Császár József pe­dig a 90 kg-os súlycsoportban nem talált legyőzőre.