Tolnai Népújság, 2005. április (16. évfolyam, 75-100. szám)

2005-04-11 / 83. szám

SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2005. ÁPRILIS 11., HÉTFŐ 10 Éllovast vert a DFC-Rutin LABDARÚGÓ NB 1,20. FORDULÓ labdarúgás Újra nyílt a bajnokság Az NB III-as labdarúgó­bajnokság Dráva-csoport- ja rangadóján a Dombó­vári FC-Rutin Bolyban tu­dott nyerni, így újra nyílt a bajnoki elsőségért zajló küzdelem. Tudósítóinktól My-Dombóvári FC-Rutin 1-2 (0-0). Bóly, 200 néző. V: Mohai Bóly: Stettner- Tóth T, Tóth B., Éles, Suba- Leipold, Morvái, Fischer (Szíjas), Göller- Vígh, Varga L Edző: Varga László. Dombóvár: Szabados- Hopp, Vá­rai, Banal P.- Nagy N., Lassú- Kovács R., Pest R., Kázmér (Szabotin)- Varga T. (Steiger), Fábián (Kása). Edző: Horváth Árpád. Az 55. percben Varga tar­totta meg a labdát a 16-oson, visszagurítását Pest 18 méterről lőtte a bal alsó sarokba (0-1). A 75. percben Végh húzta meg a baloldalt és a kifutó Szabados fö­lött 11 méterről a hosszú sarok­ba emelt (1-1). A 85. percben Szabotin viharzott el a balolda­lon, beadását Varga 8 méterről lőtte a felső léc alá (1-2). Mindkét csapat győzelemre játszott, a színvonalas mérkőzé­sen a több helyzetet kidolgozó DFC győzelme megérdemelt Jók: Vígh, Morvái, Göller, illetve Varga T. és Pest R. vezérletével az egész vendégcsapat Horváth Árpád: - A három pont mellé jó játék is párosult. Gratulálok a csapatomnak. NYÁRI RÓBERT Kozármisleny-Bonyhád Völgység LC 4-2 (3-1). Kozár- misleny, 150 néző. V: Szűcs. Kozármlsleny: Kácsor- Both, Kovács, Kanizsai, Bodor- Mi- czek, Dani, Schmidt (Dankó), Fülöp (Lauer)- Gergely (Koro- secz), Hergenrőder. Edző: Ud- vardi Zoltán, Nagy Gábor. Bonyhád: Kovács- László, Pál, Hegedűs L, Calka- Zsók Á., Köllő, Tálas, Letenyei (Horváth P.)- Miklóssy, Bíró (Varga Á.). Játékos-edző: Kiss János. A 8. percben jobboldali partdobást követően Fülöp közelről talált a hálóba (1-0). A 12. percben egy bal oldalról elvégzett felívelést a 11-es pontnál felugró Miklóssy csúsztatta a kapuba (1-1). A 17. percben baloldali szögletrúgást követően Bodor közelről fejelte a labdát a hálóba (2-1). A 35. percben baloldali szögletrúgást követően Hergenrőder közelről talált a hálóba (3-1). Az 58. perc­ben egy baloldali beívelést Zsók közelről, 4 méterről rúgott a há­lóba (3-2). A 70. percben Kovács kapus rövid felszabadítását Her­genrőder megszerezte, és 11 mé­terről a bal sarokba lőtt (4-2). A 86. percben Zsókot törlesztésért a játékvezető kiállította. Az első félidei bonyhádi vé­delmi megingások eldöntötték a találkozót Jók: Hergenrőder, Bodor, Miczek, Fülöp, illetve Kovács, Tálas. Kiss János: - Az első félidei egyéni hibáink miatt veszítet­tünk. VARGA TIBOR Szekszárdi UFC-Nagyárpád 1-0 (1-0). Szekszárd, 250 néző. V: Hegyi A Szekszárd: Horváth B - Pál L, Fehér, Pulcz, Torma- Vesztergombl (Csende L), Hor­váth J., Krausz, Vituska (Kuta- si)- Galambos J., Csende R. (Má­té). Játékos-edző: Máté Csaba. Nagyárpád: Herczog- Nagy, Czieger, Tóth J. (Farkas), VégJ- Györkl (Albertkovics), Iván (Ba­lázs F.), Kun, Béres- Balázs G., Teszárik. Edző: Sztázlcs Márk. A 44. percben Fehér kanyarította a labdát a védők mögé, a csere­ként beállt Csende I. pedig bal­ról, mintegy 9 méterről a kapu jobb oldalába bombázott (1-0). A 91. percben Fehér és Béres csapott össze a vendégek 16- osán belül, a játékvezető az asz- szisztens jelzésére ütésnek mi­nősítette előbbi megmozdulását, és kiállította az UFC védőjét. Küzdelmes találkozón a győ­zelmet jobban akaró hazaiak rászolgáltak a három bajnoki pontra. Jók: Pulcz, Horváth J., Csende L, Horváth B., illetve Kun, Czieger. FOTÓ: GOTTVALD KÁROLY Máté Csaba: - Három pont, három sérült, két eltiltott a kö­vetkező fordulóra - ez a találko­zó mérlege. Bízom benne, hogy nem fizettünk túl nagy árat a győzelemért. fekete László Tamási SE-Pécsi VSK 1-2 (0-1). Tamási, 250 néző. V: Böröczi. Tamási: Bogyay- Ko­vács (Márkus), Elés, Juhász G., Grósz- Tóth T. (Czinkon), Herr, Füótás, Juhász I. (Szesztrás)- Benics, Szakács. Edző: Lanczkl Gusztáv. PVSK: Viszt- Szakály, Nagy, Relth, Dénes- Laki (Kresz), Godvár, Csizmadia (Szijjas), Frank (Kaszás)- Hal­lá, Stem. Edző: Mészáros Fe­renc. A 22. percben egy hazai védelmi hibát követően Frank elé került a labda, aki 10 méter­ről a kapu jobb oldalába lőtt (0-1). Szünet után, a 88. perc­ben a kitámadó tamási csapatot egy gyors kontrával átjátszották a pécsiek, Kresz lövése előbb Bogyayról a kapufára perdült, a visszapattanót azonban a csere- játékos a hálóba passzolta (0-2). A 93. percben Herr 25 méterről, középről hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba (1-2). A hazaiak csak egy érvényte­lenített találatig jutottak, a kontrákra építő pécsiek pedig a két védelmi megingást kihasz­nálva eldöntötték a mérkőzést A PVSK együtteséből Relth, Szakály és Dénes dicsérhető. Lanczkl Gusztáv: - A jövő hé­ten fel kell ráznom a csapatot. További eredmények: Baja- Mohács 1-0, Balatonboglár- Nagyatád 1 -0, Beremend- Len­gyeltóti 7-1. Csende Roland (középen) sokat futott és harcosan futballozott A B-közép hitt a könnyeknek Móczán Z. László Csaba, a Fradi vezetőedző­je elsírta magát a Kaposvár elle­ni döntetlen után a pálya köze­pén, a B-középnek is zokogva magyarázta a bizonyítványt. (Egyes hírek szerint „felülről" nem engedik, hogy a tunya légió­sok helyett a fiatalokat játszas­sa.) Megvallom, én még nem is hallottam olyanról, hogy egy edző a B-közepes kigyúrt fiúk vállán ríja el bánatát. Próbálok visszaemlékezni, hogy a tavalyi szezonban Pintér Attila szája mi­kor görbült sírásra egy-egy pont­vesztés után, de valahogy nem bukkannak fel Uyen képek. Az annál inkább, hogy Pintér alapo­san lehordja azt a futballistát, aki lelazsál egy meccset - Sopron­ban is ez jellemző rá -, egy ilyen meccs után már csak a hangere­jétől is kitörtek volna az Üllői úti öltöző ablakai, talán nem is cso­da, hogy játékosai nemes egysze­rűséggel megbuktatták, habár bajnokságot és kupát nyert (Ga­rami József élőmunkájával). László Csaba nem Uyen habitusú ember, edzések alatt nem mű- brazilozik, talán még Shakes- peare-t is idéz néha, viszont az őszi hárompontos előnyből mára hárompontos hátrány lett, igaz, ettől még ugyanúgy duplázhat, mint elődje. Csak attól tartok, aki ebben a közegben egyszer meg­mutatta emberi gyengeségét, azt szánakozás nélkül felfalják, felál­dozzák azok, akik híján vannak bármiféle megértésnek, empátiá­nak, ráadásul a tartozásokért ők j a felelősök, csak eszük ágában § sincs elvinni a balhét. Bár ez J nem segít László Csabán, a B-kö- s zép hitt neki szombaton este. Padlón a PMFC? FTC-KaDosvárl-líO-i) Debrecen-MTK 3-0 (2-0) Páoa - Nvíreevháza 0-0 PMFC-Fehérvár 0-2 Í0-1) Ferencváros: Kaposvár: Debrecen: MTK: Pápa: Nyíregyháza: PMFC: Fehérvár: SzűcsL Balajcza Csemyánszki Végh Szép Németh V. Németh G. Tudor Vukmir Farkas N. Nikolov Balogh B. Farkas V. Tímár Pavicevic Csizmadia Gyepes Hegedűs Éger Juhász R. Farkas A. Szatke Dienes Fehér Zs. Botis Petrák Komlósi Lambulic Mutica Ambrusz Bergmann Kuttor Penksa Kovácsevics Halmosi Pollák GeriT. Vasas (Kulcsár, 33.) Vincze Z. (Tőzsér, 57.) (Mező, 74.) Dombi Bori Lászka Némedi Szekeres Győrök (Nagy D., 61., Rósa D. Andruskó (Madar, 62.) Jezdimirovic (Szabó Z., 63.) Miskolczi Berdó Fodor 76.) Lipcsei Máté Habi Zabos Kincses (Pintér A., 62.) Lantos Lattenstein Huszti TóthB. SándorT. (Hrepka, 69.) Tüske Minczér (Notheisz, 58.) Schwarcz Sowunmi Maráti Böör Fűzi Á. (Medved, 63.) Laskai (Sipos N., 62.) Szabados Bozsics Sasu Jovánczai Kerekes (Czvftkovics, 46.) Szabó T. Nikolic PestK. Tereánszki-Tóth Bajevski (Kardos, 78.) (Dzsudzsák, 79.) Kanta J. Róth (Szűcs M., 74.) (Kenesei Z.,62.) Montvai (Sipos, 65.) (Kerek, 78.) (Bartha, 75.). Oláh (Zsolnai, 85.). Bogdanovic. Silva. Hercegfalvi. Lengyel. Horváth Gy. Magasföldi. Vezetőedző: Vezetőedző: Vezetőedző: Szakmai igazgató: Szakmai igazgató: Szakmai tanácsadó: Vezetőedző: Vezetőedző: László Csaba. Prukner László. Supka Attila. Garami József. Szentes Lázár. Détári Lajos. Nagy Tamás. Csertői Aurél. Budapest, 2500 néző. Debrecen, 7500 néző. Pápa, 1000 néző. Pécs, Játékvezető: Sápi Csaba (★★★★). Játékvezető: Megyebíró János (★★★★). Játékvezető: Bede Ferenc (★★★★). 1500 néző. Gólok: 0-1 Petrák (7. p.), 1-1 Rósa D. (91. p.). Gólok: 1-0 Bogdanovic (19. p.), 2-0 Sándor Sárga lap: Farkas V. (44. p., 81. p.), Játékvezető: Erdős József (★★★★). Sárga lap: Sasu (53. p.), Botis (61. p.), T. (44. p.), 3-0 Madar (71. p.). ill. Miskolczi (41. p.), Pintér(69. p.), Gólok: 0-1 Tereánszki-Tóth (40. p.), ill. Maráti (38. p.), Farkas N. (85. p.), Sárga lap: Halmosi (34. p.j, SándorT. (41. Kenesei Z. (91. p.). 0-2 Kerek (80. p.). Kardos (90. p.). p.), ill. Jezdimirovic (13. p.), Silva (16. p.). Kiállítva: Farkas V. (81. p.). Sárga lap: Horváth Gy. (68. p.). Űloest-Vasas 4-0 (3-0) Sopron - Békéscsaba 3-2 (0-1) Z1E- Diósgyőr BFC 3-2 (2-0) ___ Ho nvéd -Gvőr 2-3 (0-0) Újpest Vasas: Sopron: Békéscsaba: ZTE: Diósgyőr: Honvéd: Győr: Vlaszák Posza Balogh J. Simunlc Varga Z. Urai Takácsi Stevanovic Fehér Cs. (Vérmes, 80.) (Tóth Z„ 46.) Bagoly Vasiljevic Kocsárdi Katona Mészáros A. Pusztai Juhár Balog Fehér Z. Vilotic Sebők V. Gáspár Budovinszky Horváth R. Böjté Janjics Szekeres T. Brlázs Kozmer Máté Takács Z. (Vén, 52.) Jaki Vanczák Tóth A. Földvári Bujákl Balog Cs. Dianu Kovács N. Zsók (Gránát 81.) Sírnék (Kőhalmi, 78.) Kiss (Kovrig, 46.) (Csordás, 44.) (Kocsis, 61.) Babati (Sabo, 63.) Mogyoródi Lázár Tóth P. Erős K. Szanyó Somorjai (Sifter, 80.) Lázok Ljubojevic Hompoth Vadócz Lendvai Farkas B. Molnár Z. Lazic Simic (Németh, 83.) (Halgas, 73.) Danes Vincze 0. Tóth N. Gaál L (Fűzi K., 75.) Szabó 0. Bozovic Józsi Sipeki (Pólyák, 60.) Genito (Dobos, 62.) Pomper Feczesin Weitner Bárányos Ursz KoplárcMCS (Sellei, 76.) Vitelki (Virág, 56.) Herczeg (Sándor Gy., 64.) (Németh N., 60.) Horváth P. Tóth M. Drobnjak SebőkJ. Tisza (Kozarek, 52.) VargaZ. Rajczi. Waltner. Balaskó. Kulacsik Andorka. Egressy. Szili. Priskin (Makra, 70.). Vezetőedző: Vezetőedző: Edző: Pályaedzö: Vezetőedző: Vezetőedző: Vezetőedző: Szakmai igazgató: Mészöly Géza. Egervári Sándor. Pintér Attila. Jakab Péter. Gellei Imre. Gálhidi György. Szurgent Lajos. Reszeli Soós István. Budapest, 2513 néző. Játékvezető: Arany Tamás Sopron, 2400 néző. Játékvezető: Szabó Zsolt Zalaegerszeg 1500 néző. Játékvezető: Sóthy Budapest, 2000 néző. Játékvezető: Fábián (★★**). Gólok: 1-OTóth N. (33. p., U-esből), (★★★*-). Gólok: 0-1 Bozovic(20. p.), 1-1 András (★★★★). Gólok: 1-0 Kocsárdi (9. Mihály (★★★★). Gólok: 0-1 Varga Z. (50. 2-OTóth N. (34. p.), 3-0 Vanczák (45. p.), 4-0 Szabó 0. (52. p.), 1-2 Vasiljevic (59. p., 11­p.), 2-0 Józsi (45. p.), 3-0 Andorka (51. p.), p.), 0-2 Tóth P. (71. p.), 1-2 Vadócz (78. p„ Rajczi (77. p.). Sárga lap: Tóth N. (34. p„ 66. p.), esből), 2-2 Csordás (87. p.), 3-2 Bagoly (90. p.). 3-1 Tisza (70. p.), 3-2 Egressy (74. p.). Sárga 11-esből), 1-3 Varga Z. (85. p.), 2-3 Szili ill. Szanyó (16. p.), Posza (32. p.), Weitner(66. Sárga lap: Bárányos (54. p.), Bagoly (90. p.), ill. lap: SebőkJ. (88. p.), III. Katona (20. p.), (89. p.). Sárga lap: Budovinszky (36. p.), ill. p.), Tóth Z. (90. p.). Kiállítva: Tóth N. (66. p.). Ursz(17. p.), Vasiljevic (53. p.), Kocsis (88. p.). Pólyák (90. p.). Kiállítva: Tisza (84. p.). Pusztai (53. p.), Pomper(61. p.). A forduló játékosa ______ Va rga Zoltán (Győr) Reszeli Soós Istvánnak idén nem lehet panasza játékosaira, min­den mérkőzésen akad valaki, aki csapata javára el tudja dönteni a mérkőzést. Ezúttal a csatársorban játszó Varga Zoltán volt az, aki két góllal vette ki részét az idegenbeli sikerből, érdemeit növeli, hogy tu­lajdonképpen a második félidő­ben két próbálkozásból érte el a gólokat. A győrieknek nagy szük­sége is volt erre a két találatra, hiszen a Honvéd kétszer is szépített kétgólos hátrányából, és igen közel volt az egyenlítéshez is. A kisalföldiek eddig remek tavaszt pro­dukálnak, lassan akár a bajnoki címért folyó versenyben is lehet velük számolni. Góllövőlista_______________________ 11 gólos: Oláh Lóránt (Kaposvár). 10 gólos: Bárányos Zsolt (Sopron), Rajczi Péter (Újpest). 9 gólos: Kerekes Zsombor (Debrecen), Waltner Róbert (ZTE 7, Vasas 2). 8 gólos: Aleksandar Bajevski (FTC), Balaskó Iván (Sopron), Igor Bogdanovic (Debrecen), Ferenczi István (Vasas), Illés Béla (MTK). 7 gólos: Thomas Medved (Pápa), Vincze Ottó (Győr), Tisza Tibor (Diósgyőr). 6 gólos: Józsi György (ZTE), Marian Nikolic (Nyíregyháza), Rósa Dénes (FTC), Sowunmi Thomas (FTC), Robert Vagner (FTC). 5 gólos: Bükszegi Zoltán (Újpest), Egressy Gábor (Diósgyőr), Germán Ferenc (Pápa), Horváth Péter (Vasas), Montvai Tibor (PMFC), Priskin Tamás (Győr), Tóth Balázs (Fehérvár), Tóth Mihály (Sopron), Tóth Norbert (Újpest). Az NBI állása 1. Debrecen 20 13 3 4 35-15 42 2. Ferencváros 20 12 3 5 44-20 39 3. Győr 20 11 4 5 29-20 37 4. Újpest 20 9 7 4 38-24 34 5. MTK 19 10 4 5 29-20 33 6. Zalaegerszeg 20 9 4 7 32-31 31 7. Fehérvár 20 9 6 5 30-20 30 8. Sopron 19 8 4 7 32-33 28 9. Honvéd 20 8 2 10 31-43 26 10. Vasas 20 8 1 11 28-30 25 11. Kaposvár 20 6 5 9 26-36 23 12. PMFC 20 5 5 10 19-27 20 13. Pápa 20 5 4 11 25-30 19 14. Diósgyőr 20 6 1 13 22-36 19 15. Békéscsaba 19 4 5 10 20-38 17 16. Nyíregyháza 19 2 8 9 23-40 14 Az MTK-tól 1, a Fehérvártól 3 pont levonva A 21. forduló tinóiéi A forduló válogatottja Nyíregyháza - Ferencváros 2-1 Békéscsaba - Győr 1-3 Balajcza Diósgyőr - Honvéd 2-1 (Kaposvár) Fehérvár - Zalaegerszeg 3-1 MTK-PMFC 5-1 Kaposvár - Debrecen 1-2 Bagoly Horváth R. Kozmer Vanczák Vasas - Pápa 3-1 (Sopron) (Győr) (ZTE) (Újpest) Sopron - Újpest 2-2 A forduló játékvezetője _______ Me gyebíró János (★★★★) Debrecen - MTK 30 (20) A forduló egyik rangadója végül simán eldőlt, nem is volt különösebben nehéz dolga Megyebíró Jánosnak. Talán egy hibája volt, amikor partjelzője intésére les miatt tévesen megállított egy debreceni támadást, de a végered­ményből kitűnik, ezzel nem okozott tö­rést a nagy kedvvel játszó debreceniek játékában. Síinek Habi Sándor T. (Újpest) (Debrecen) (Debrecen) SzabóO. (Sopron) Bogdanovic (Debrecen) Varga Z. (Győr) A forduló mérkőzése_________ Új pest - Vasas 40 (30) Potyogtak a gólok a 20. fordulóban, válto­zatos, fordulatos meccsek szórakoztatták a szurkolókat. Az újpestiek fölényes győzel­me abból a szempontból ugyan kilóg a sor­ból, hogy látszatra a Vasas nem volt ellen­fél, viszont a hazaiakra úgy tűnik, hatottak a tulajdonos fegyelmező intézkedései, a futballisták megértették, a pénzért igenis meg kell dolgozni, úgy kell focizni, hogy a közönség kijöjjön a stadionba, mert ezzel nó a bevétel, közvetve a fizetésük. Ezért az­tán igyekeztek feltörni a Vasas védelmét, majd a három rúgott gól után, tíz emberre fogyatkozva sem álltak le, és ha nem hagy­ják ki a büntetőt, teljesen padlóra küldték volna a piros-kékeket. Kellett ehhez az Is, hogy a nyíregyházi döntetlen után Mészöly Géza ne zokogjon a pálya közepén, hanem meghúzza, meghúzhassa a szükséges drasztikus lépéseket. Igaz, elvenni csak on­nan lehet, ahol adnak is. á * « *