Tolnai Népújság, 2005. március (16. évfolyam, 50-74. szám)

2005-03-07 / 55. szám

2005. MÁRCIUS 7., HÉTFŐ - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT 9 Vert helyzetből álltak fel kosárlabda Parádés utolsó negyedet produkált a Szekszárd Az élvonalbeli kosarlab- da-bajnokság szombati já­téknapján duplán sikere­sek voltak csapataink, hi­szen a dombóváriak és a szekszárdiak is rivális otthonában harcolták ki a rendkívül értékes sikert. TN-információ ZTE KK-Gunaras KC Dombóvár 75-76 (15-18, 16-19, 19-19, 25-20). Zalaegerszeg, 700 néző. V: Forrai, dr. Páll. ZTE: Cseszlal (-), Kováts (3/3), KÁMÁN (27/9), Wehner (4), KERESZ­TES (23). Csere: Hofmann (8/6), Simon (8/3), Wolf (-). Edző: Kiss Attila. Dombóvár: Krasznai T. (7), FORBES (33/12), RADNÓTY (9/3), Edmonson (7), Panta (10/3). Csere: HEND- LEIN (12/6), Mohs (-), Tömös- váry (-). Edző: Kovács Nándor. Eredmény alakulása: 3. perc: 9-2, 11. p.: 15-21,14. p.: 18-29, 22. p.: 34-39, 28. p.: 47-54, 34. p.: 61-59, 39. p.: 68-68. Kipontozódott: Edmonson (38.), Radnóty (39.). Úgy tűnt, az ZTE állva hagyja ellenfelét, ám a Dombóvár ösz- szekapta magát, és főként véde­kezésben feljavulva előbb egyen­lített, majd átvette a vezetést. A második negyedben sem ha­gyott alább a vendégek lendüle­te, sőt a csereként pályára lépő Hendlein két triplájával tíz pont fölé nőtt a látogatók előnye (18-29). A zalaiak egyik erőssé­gét, Kámánt nagyon jól semlege­sítették a vendégek, ezáltal a ha­zai alakulat nem tudott felpörög­ni. A nagyszünet után sem válto­zott semmi, a Gunaras biztosan tartotta négy-hat pontos elő­nyét, a hazaiakon cseppet sem látszott, hogy fordítani tudná­nak. Forbes mindig a legjobb­Duke-Germayne Forbes 33 pontjával kor lökte meg a GKC szekerét, így az utolsó negyednek is úgy indultak neki a vendégek, hogy kézben tartják a játék irányítá­sát. A zalaiak azonban nem akartak veszíteni, s a 34. perc­ben - hosszú idő után - ismét vezettek (61-59). A dombóvári­akat meglepte ugyan a fordulat, ám Forbes szíve megint a he­lyén volt, az amerikai újra egyenlített. Az utolsó percek rendkívül izgalmasan alakul­tak, fej-fej mellett haladtak a fe­lek. Aztán a végjátékban döntő­nek bizonyult, hogy Forbes ér­tékesítette büntetőit, így a Gunaras fontos győzelmet ara­tott a sérülések miatt ezúttal is tartalékos ZTE ellen. oroszlánrészt vállalt a GKC sikeréből Kovács Nándor: - Ennél szebb debütálásról nem is ál­modhattam, vesztett állásból is fel tudtunk állni. Szeretném megköszönni Bálind Józsefnek, hogy egész héten és a meccsen is segítségemre volt. BEAC-Atomerőmű-KSC Szekszárd 49-64 (14-10, 17-12, 12-15, 6-27). Női NB I. Budapest, 50 néző. V: Gorka, Szilas. BEAC: Kiss (9/3), Kovács (6), Izsák (9/3), Koncz Zs. (11), Kárász (8/3). Csere: Klnter (-), Szabó (6). Edző: Ba­logh Judit Szekszárd: Hofmann (-), Koncz J. (8), Czukor (6), Bradford (7), Varda (13). Csere: Szentkirályi (10), Bukovszki (10), Bulatova (-), Tamás (10/3). Edző: Vertetics István. Az eredmény alakulása: 5. perc: 5-7, 15. p.: 24-14, 25. p.: 35-26, 35. p.: 47-45. Kipontozódott Czukor (30.), Kárász (34.), Bradford (35.), Kiss (40.). A hazaiak öt pontjára gyors kosarakkal válaszoltak Kon- czék, és át is vették a vezetést. Ezután azonban érthetetlen mó­don kapkodni kezdett a KSC, előkészítetlen dobásaik és kiha­gyott ziccereik miatt meglépett a BEAC (14-7). Jókor jött Varda és Szentkirályi kosara, a ne­gyed végéig csökkent a hátrány. Bár a második felvonás (is) Koncz kosarával indult, a foly­tatásban öt perces szekszárdi gólcsendet kihasználva a hazai­ak 12 ponttal megugrottak. Vertetics edző sokat cserélt, de nem találta a csapat vezérét. A negyed második felében Czukor és Varda eredményessé­gével valamelyest faragott hát­rányából a KSC. A harmadik negyedben Bulatova megsérült, Czukor ki­pontozódott, s úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés, hiszen a fővárosiak 38-26-ra vezettek. A legjobbkor talált a gyűrűbe Bradford és Szentkirályi, percek alatt meg­feleződött a hátrány. Az utolsó negyed első három percében csak a szekszárdiak dobtak ko­sarat, és a 33. percben átvették a vezetést (43-45). A hazaiak ugyan még két kosárral vála­szoltak, de a folytatásban Ta­más és Bukovszki eredményes­sége révén fordított az Atom, sőt a 39. percben tíz pont fölé nö­velte előnyét (47-58). A BEAC még a félszáz pontot sem érte el, így Tamás triplájával és Bukovszki büntetőjével a végé­re 15 pontra hízott a különbség. Vertetics István: - A már veszni látszó mérkőzésen óriási lelkesedéssel fordított a csapat. TN-információ Braun-arany, Bor-ezüst cselgáncs A sérüléséből felépülő Kovács Antal ötödik helyen zárt A tavaly év végén az Universia- dén szerzett egyéni bronz- és csapat ezüstéremmel „vissza­térő” Braun Ákos már a febru­ári budapesti Hungária Kupán is remekelt, hiszen a harma­dik helyen zárta a 73 kg-osok küzdelmeit. Hangyási László mesteredző tanítványa fan­tasztikusan versenyzett a len­gyel fővárosban, hiszen az első fordulóból erőnyerőként to­vábblépve előbb a hazai tata­min szereplő Garszteckit verte ipponnal (10:0), majd a svájci Papaux ellen diadalmaskodott (3:0). Az elődöntőben a német Michael Möbiusszal nézett far­kasszemet, aki két ippon- győzelemmel jutott a négy kö­zé. Braunt azonban ez a tény sem tántorította el, és remekül küzdve ezt a mérkőzését is idő előtt zárta le (10:0). Nem sok hiányzott hozzá, hogy Braun után BOR barna (+100 kg) is a dobogó tetejére állhasson. A Hungária Kupa megnyerésével melegítő juni­or korú dzsúdós kivétel nélkül ippon-győzelmekkel menetelt a fináléig, ám a döntőben ugyancsak hasonlóan gyors csata végén kikapott (0:10) a német Andreas Toelzertől. Az Achilles-ín operációjából felépülő olimpiai és világbaj­nok - az elődöntőig Borhoz hasonlóan csupa ippon-sike- rekkel menetelő - kovács AN­TAL (jobbról) úgy zárt az ötödik helyen, hogy a bronzmecs- csen attól a Hadfi Dánieltől (0:5) szenvedett vereséget, akit pedig az elmúlt években rendre legyőzött. Braun Ákos (jobbról) remek teljesítménnyel szerzett aranyérmet Remekeltek az Atomerő­mű SE dzsúdósai a hét végi lengyelországi Vi­lágkupán: Braun Ákos arany-, Bor Barna ezüst­érmes lett, míg Kovács Antal ötödik helyen zárt a Varsóban lebonyolított viadalon. A paksiak kiválósága a finá­léban Nick Tritten ellen lépett tatamira, s a kanadai sem húzta sokáig: alig több, mint két perc elteltével az ASE dzsúdósa ugyancsak ippont érő akciót mutatott be. Első bajnokiját nyerte a Tolna KC kézilabda Nem tudtak szívből örülni Tököl elleni sikerüknek a Tamási játékosai A tolnai Weltner Adrienn (a labdával) három gólt lőtt a Goldberger ellen Öt földvári gól TN-információ Labdarúgó felkészülési mér­kőzés: Dunavecse-Duna- fóldvár FC 2-5 (1-1). Duna- vecse, 50 néző. V: Sümegi. GÓL Berényi 2, Alberczki Cs., Schulteisz A., Alberczki G. Simontomya-Kajdacs 2-1 (1-1). Simontornya, 50 néző. V: Beidek. GÓL Szőke, Tóth A., illetve Borbély. A West Brom már nem utolsó MTI-információ Fontos három pontot szerzett Gera Zoltán csapata, a West Bromwich Albion a vendég Birmingham City ellen az angol labdarúgó Premier League 28. fordulójának va­sárnapi mérkőzésén. A haza­iak magyar futballistája vé­gigjátszotta az összecsapást, és több veszélyes kísérlete is volt. A West Bromwich ezzel a sikerrel elmozdult a tabella utolsó helyéről. A női kézilabda NB I/B Nyugati-csoportjában jó napjuk volt csapataink­nak: a Tolna KC a Gold­berger ellen megszerezte első győzelmét a bajnok­ságban, a Fino Tamási KC pedig a papírformának megfelelően fektette két vállra a Tökölt. TN-információ Tolna KC-Óbudai Goldberger 33-32 (19-15). Tolna, 200 né­ző. V: Kiss, Kóbor. Tolna: Sulyok- Reisch 4, Újvári, Weit- ner 3, Sipos Á 9, Szepesi 6, Szalai 2. Csere: Szabó A (ka­pus), Novográdecz 9 (5), Adá- csi. Játékos-edző: Szalai Eszter. Szakmai igazgató: Takács Ist­ván. Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 8/5, ill. 8/8. Remek védekezéssel nyitottak a tolnaiak, a vendégek hosszú percekig csak büntetőből tudtak a hálóba találni, így a hazaiak két gyors indításból szerzett találat­tal, és Sipos átlövésgóljával a 7. percben három góllal megléptek (5-2). A folytatásban átmeneti­leg ugyan megtorpant a TKC, ám a házigazda még időben „kap­csolt”, elhúzott, sőt emberelőny­ben ráduplázott ellenfelére (18. p.: 12-6). Hiába kértek időt a fő­városiak, a tolnaiak pontosan és eredményesen játszottak, Weitnert csak szabálytalanság árán tudták tartani a látogatók, így a 27. percig nem is csökkent a különbség. A szünet előtti per­cek azonban a Golinak sikerül­tek jobban, ám így is négy gól maradt a vendéglátó előnyéből. A fordulást követően Sípos duplájával tartotta távol magá­tól ellenfelét a Tolna, a hazaiak egyedül a vendégek átlövőjét, Fericsánt nem tudták tartani, aki 13 alkalommal talált a háló­ba. Negyedórával a vége előtt még mindig öttel ment a TKC (29-24), ám ahogy fogyott a len­dület, úgy csökkent az előny is: a Goldberger az 58. percre mi­nimálisra faragta hátrányát (32-31). Ennél közelebb azon­ban nem kerültek riválisukhoz, izgalmas végjátékban a tolnai­ak kicsikarták a 2004/2005-ös idény első bajnoki győzelmét. Küzdeni akarásáért az egész csapat dicséretet érdemel. Fino Tamási KC-Tököl KC 33-22 (14-11). Tamási, 250 né­ző. V: Kovács, Pauer. Tamási: Nagy E.- Filótás 1, Varga N. 12 (3), Szabó Bakos 3, Pavelekné 7, Oblisz 6, Varga B. 3. Csere: Siklósi (kapus), Boda, Grúber, Horváth Z., Kövesdi 1, Kondor B. Edző: Árva Csaba. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 7/4. A vendégek Csuk három gól­jával szereztek vezetést, és a 18. percben még mindig a Tö­köl tartott előbbre (7-8). A foly­tatásban aztán emberfogással „kivette” a játékból az átlövőt a Tamási, támadójátéka is felja­vult, így a szünetig három gó­los előnyt szerzett a hazai együttes. A fordulást követően tovább tartott a házigazda lendülete, a 38. percben már 19-13-ra ve­zettek a Koppány-partiak. A Fino minden posztról eredmé­nyesen támadott, Nagy Erika kapüs vezérletével védekezése is megfelelően zárt, így a kü­lönbség folyamatosan nőtt. A 44. percben Varga N. 12. gólját lőtte, ám rosszul fogott talajt, és súlyosnak tűnő bokasérülést szenvedett. A Tamási biztosan hozta a hazai mérkőzést, ám já­tékostársuk sérülése miatt nem lehetett teljesen felhőtlen Obli- szék öröme. Jók: Nagy E., Varga N., Pavelekné, Szabó Bakos, Oblisz, Varga B. * k ♦ I