Tolnai Népújság, 2005. március (16. évfolyam, 50-74. szám)

2005-03-24 / 69. szám

2005. MÁRCIUS 24., CSÜTÖRTÖK - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT 15 Elindult felfelé a Bonyhád labdarúgás Pont nélkül tért haza Balatonboglárról az UFC „Csúcsforgalom” a dombóvári kapu előtt. Ebből a bonyhádi helyzetből ugyan nem született gól, ám a völgysé- giek tíz perc alatt szerzett két találattal tulajdonképpen eldöntötték a megyei rangadót Az első fordulóból elha­lasztott mérkőzéseiket pó­tolták szerdán az NB III- as labdarúgó-bajnokság Dráva-csoportjában sze­replő Tolna megyei együt­tesek. A rangadón a Bony­hád legyőzte a Dombó- várt, a Szekszárd viszont hiába vezetett a szünet­ben, a fordulás után vé­delme háromszor is kapi­tulált Bogláron. Hunyadi I., Sallai J. Bonyhád VLC-Dombóvári FC-Rutin 2-0 (1-0) Bonyhád, 150 néző. V: Kasza. Bonyhád: Kovács- László, Pál, Calka, Máté Z.- Zsók, Köllő, Tá­las, Letenyei (Horváth P.)- Bíró N. (Varga), Miklóssy (Hege­dűs). Játékos-edző: Kiss János. Dombóvár: Szabados- Hopp, Várai, Banal- Nagy N. (Steiger), Lassú- Kovács R., Pest, Szabo- tin (Kőhalmi)- Varga, Fábián (Kása). Edző: Horváth Árpád. A 38. percben 22 méterről vé­gezhetett el szabadrúgást a Bonyhád, Bíró Norbert állt a labda mögé, lövése a sorfalról visszapattant elé, és kapásból, 18 méterről a jobb felső sarokba bombázott (1-0). Szünet után, a 47. percben Zsók szemfülesen lecsapott Szabados kapus kigurítására, néhány lépést tett a labdával, majd nagy erővel, 18 méterről a hálóba zúdította a játékszert (2-0). A 70. percben egy dom­bóvári beívelést követően Ko­vács kapus tenyerelte ki a lab­dát, az előrehúzódó Hopp elől Letenyei elrúgta a labdát, a vé­dő elesett, a játékvezető pedig meglepetésre a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Pest bizto­san értékesítette (2-1). Az első húsz percben a Dom­bóvár játszott mezőnyfölény­ben, ám komoly gólhelyzetig nem jutottak a vendégek. A fél­idő derekán a BVLC előtt adó­dott két lehetőség, de Tálas és Miklóssy is hibázott A játék­rész hajrájában aztán némi sze­rencsével, de pazar lövéssel ve­zetést szereztek, a második 45 perc elején Zsók szemfülessé- gének köszönhetően pedig megduplázták előnyüket a völgységiek. A vendégek kettős cseréje ellenére feljavult a Bonyhád, ám a 70. percben egy ajándéknak tűnő 11-es Ismét nyílttá tette a mérkőzést. A dombóváriak játékában azon­ban nem volt elég átütőerő, így további gól már nem esett Két dönteüen után a BVLC megsze­rezte első tavaszi sikerét Jók: Calka, Köllő, Zsók, illetve Ba­nal, Várai. Kiss János: - Végre siker ko­ronázta akarásunkat. Remé­lem, győzelmünk hozzájárul Krähling József mielőbbi gyó­gyulásához. Horváth Árpád: - Pontatlanul játszottunk, a Bonyhád megér­demelten nyerte a megyei rang­adót. Balatonboglár- Szekszárdi UFC 3-2 (0-1) Balatonboglár, 100 néző. V: Herbai. Balatonboglár: Bala­ton- Buzsáki, Hajmási, Szuko- ván- Osváth, Olajos, Gosztonyi, Tar, Vájná- Takács, Tárnoki (Kalász). Edző: Mészáros József. Szekszárd: Horváth B.- Pál Z., Pulcz, Tóth A, Torma- Vituska (Ranga), Horváth J., Csende R. (Lizák), Krausz- Molnár Zs., Csende I. (Máté). Játékos-edző: Máté Csaba. A 27. percben Csende R. a sa­ját térfeléről cikázva három vé­dőt is kicselezve a kimozduló kapus mellett 18 méterről mes­terien lőtt a jobb alsó sarokba (0-1). Szünet után, a 64. percben egy hazai támadás végén Ta­kács berobbant a védők közé és 5 méterről a kapuba lőtt (1-1). A 69. percben a menteni igyek­vő Tóth Andrást az egyik hazai játékos kilökte a labda alól, majd Kalász a kapujából kilépő Horváth fölött a hálóba emelt (2-1). A 75. percben Pulcz 25 méteres szabadrúgása a bal fel­ső sarokban kötött ki (2-2). A 82. percben Vájná 8 méteres lö­vését Horváth még bravúrral hárította, de a kipattanót a szemfüles Takács 6 méterről a hálóba bombázta (3-2). A vendégek kezdtek jobban és sorozatos támadásaik egyike góllal is zárult A második fél­időben a nagy elánnal játszó hazai csapat irányította a játé­kot, és Takács vezérletével a hajrában a maga javára fordí­totta a mérkőzést A dönteüen igazságosabb lett volna, a 89. percben Krausz szabadrúgása a kereszüécen csattant Jók: Haj­mási, Olajos, Tar, Takács, illet­ve Pulcz, Csende R. Máté Csaba: - Általában a vé­dekezés az erősségünk, de ma ez volt a gyengénk. Csak saját magunknak köszönhetjük a ve­reséget. További eredmények: Len­gyeltóti-Marcali 1-2, Nagya- tád-Baja 1-0, Nagyárpád-Mo- hács 1-2, Beremend-Pécsi VSK 0-0. A Tamási SE szabadnapos volt, míg a Kozármisleny-Bóly mérkőzést ma rendezik. Csende Roland (balról) góljával a szünetben még vezetett a Szekszárd Kilenc bátaszéki arany karate Huszonnégyszer a dobogón Március 20-án az auszt­riai St. Pöltenben ren­dezték meg az IWKU Open elnevezésű nem­zetközi Wado-ryu karate versenyt. TN-információ A viadalra öt ország küldte el sportolóit, a magyar és az oszt­rák versenyzők mellett Romá­niából, Szlovákiából és Íror­szágból érkeztek karatékák. A Bátaszék SE egy bécsi város­nézés után érkezett St. Pöltenbe, ahol egy hálózsákos tornatermi éjszaka után kez­dődött a megmérettetés. Há­rom küzdőtéren zajlottak a mérkőzések, s a bátaszékiek ezúttal sem vallottak szégyent. Sőt, a nézők mindig arra cso­portosultak, ahol éppen Nagy Ákos tanítványai mérkőztek, és a viadal technikai igazgató­ja, Shibamori Kandó mester is elismerően nyilatkozott a bátaszékiek teljesítményéről. A bátaszéki érmesek, arany: Szabó Andrea (kata), Antal Andrea (kata), Nagy Ákos (kata), Horgász Dezső (kata), Faller András (kumite), Matzkovics Márk (kata), Mó- rocz Máté (kata), Kocsis Ben­ce (kata), Antal Krisztián (ka­ta). Ezüst Köbli Kata (kumi­te), Köbli Dávid (kumite), Sallai Dejan (kumite), Rózsa­hegyi Dóra (kumite), Berg Má­té (kumite), Brachinger Ba­lázs (kata), Horgász (kumite). Bronz: Nyári Edina (kumite), Romhányi Vid (kata), Puskás Fruzsina (kata), Sztojka Krisz­tina (kata), Pulger Attila (kumite), Vargha Márton (ka­ta, kumite), Köbli K. (kata), Matzkovics (kumite). Erősek voltak a riválisok futsal Tolnában a TMNSE a jobb R.‘G. Hat csapat részvételével ren­dezték meg a Contagro-Tavasz Kupa női útánpóüás (U-13) futsaltornát a tolnai városi sportcsarnokban. Az 1992. ja­nuár 1. után született lányok­ból álló gárdák vetélkedését a Szeged nyerte a Veszprém és a Pécs előtt. A negyedik a Sió­fok lett, míg az ötödik és hato­dik helyen megyénk két kép­viselője, a Tolna-Mözsi NSE és a Völgység NSE Bonyhád csa­pata végzett. A Tolna megyeiek eredmé­nyei: Tolna-Pécs 0-1, Bony- hád-Szeged 0-9, Tohia-rBany- hád 2-0, Bonyhád-Siófok 0-1, Tolna-Siófok 0-1, Bony- hád-Pécs 0-3, Tolna-Veszp- rém 0-1, Bonyhád-Veszprém 0-2, Tolna-Szeged 0-3. A Contagro-Tavasz Kupa leg­jobb kapusának a Tolna-Mözs hálóját védő Bán Gabriellát választották. Brazília maradt az elen labdarúgás Magyarország csak a 69. TN-információ Változatlanul a világbajnok Brazília vezeti a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) vi­lágranglistáját Franciaország és Argentína előtt. Magyaror­szág négy pozíciót rontott, s a 69. helyen áll. A 2006-os né­metországi vb selejtezőjében a magyarokkal azonos csoport­ban szereplő Svédország a 13., Horvátország a 24., Bulgária a 39., Izland a 95., Málta pedig a 137. a rangsorban. FIFA-vüágranglista (zárójel­ben a korábbi helyezés) élcso­portja: 1. (1.) Brazília 836, 2. (2.) Franciaország 782, 3. (3.) Argentína 777, 4. (4.) Csehor­szág 774 5. (5.) Spanyolország 759 ponttal. Hírek, pletykák a sportvilágból Federer és Sarapova díjai tenisz A svájci remekelt 2004-ben TN-információ Szekszárd. Március 25-ig még lehet nevezni a szek­szárdi kispályás bajnokság­ra. A szervezők női és férfi csapatok jelentkezését is várják. Érdeklődni és ne­vezni Odor Jánosnál lehet a 20/233-4985-ös telefonon. A városi bajnokság első for­dulóját április 4-én rende­zik. Bonyhád. Április 6-ig várják a nevezéseket a bonyhádi kispályás bajnokság szerve­zői is. Érdeklődni Bíró Nor­bert főszervezőnél lehet a 30/400-6076-os telefonon. A völgységi tornára - amely idén április 11-én rajtol - nemcsak bonyhádi, de kör­nyékbeli csapatokat is vár­nak. Reyes a Reálban, a Marca című spanyol sportnapilap szerint jósé Antonio REYES, az Arsenal spanyol labdarúgója már csak egy lépésre van a Real Madrid­tól, és nagy va­lószínűséggel nyáron a kirá­lyi alakulathoz szerződik. A lap úgy tudja, hogy Reyesért cserében az angol válogatott Michael Owen kerülne Lon­donba. A spanyol csatár a Se­villától érkezett az Arsenalhoz 2004 elején, amikor is négy és fél évre kötelezte el magát. A 2001-ben aranylabdás Owen tavaly augusztusban került a Liverpooltól Madridba, s négy plusz egy éves szerződést kö­tött. A császár elnök lesz? franz beckenbauer komolyan fontol­gatja, hogy elfogadja a Német Labdarúgó Szövetség (DFB) pénteki felkérését és harcba száll az euró­pai szövetség (UEFA) elnöki posztjáért. A jelenlegi veze­tő, Lennart Johansson mandátuma 2006-ban jár le, ám elképzelhető, hogy csak 2007-ben tartják a választást, amennyiben az UEFA április 21-i tallinni kongresszusán el­fogadják a nemzetközi szövet­ség (FIFA) erre irányuló kéré­sét. A múlt héten a franciák futball-legendája, Michel Piatini is jelezte: szívesen be- töltené a pozíciót. Kaszparov vezet Továbbra is a linaresi sikere után visszavo­nulását bejelentő orosz garri kaszparov (2812) áll az élen a Nemzetközi Sakk Szövetség (FIDE) április 1-jétől érvé­nyes világ- ranglistáján. Az első tízben két magyar ta­lálható, Lékó Péter (2762) a negyedik, Polgár Judit (2732) a hetedik. Lékó Wijk aan Zee-i tornagyőzelmé­vel egy helyet lépett előre, Pol­gár Judit pedig szülés után visszatérve foglalja el az előke­lő hetedik pozíciót. A klasszi­kus világbajnoki címét Lékó Péter ellen megőrző Vlagyimir Kramnyik (2752) csak ötödik a listán. A világelső, 2004-ben 11 tornán diadalmaskodó svájci Roger Fe­derer és a wimbledoni bajnok, a 17 esztendős orosz Marija Sara­pova vehette át a tavalyi év leg­jobbjának járó díjat a férfi és a női profi teniszezőket tömörítő szervezetek, az ATP és a WTA első közös, Miamiban tartott díjátadó gáláján. > i