Tolnai Népújság, 2005. március (16. évfolyam, 50-74. szám)

2005-03-21 / 66. szám

2005. MÁRCIUS 21., HÉTFŐ - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT 9 Csak a Dombóvár örülhetett labdarúgás Kétgólos előnyről sem tudott nyerni a Bonyhád Az NB Ill-as labdarúgó­bajnokság hét végi fordu­lójában a Tolna megyei gárdák közül csak a Dom­bóvár tudott nyerni, a Bonyhád kétgólos veze­tést adott le a Baja ellen, míg az UFC és a Tamási gólnélküli meccsen szer­zett (vesztett?) pontot. Tudósítóinktól Bonyhád Völgység LC-Baja 2-2 (2-0). Bonyhád, 200 néző. V: Imhoff. Bonyhád: Kovács L- László, Tálas, Calka, Máté Z.- Hegedüs L (Kiss J.), Köllő (Hor­váth P.), Zsók, Letenyei- Bíró N. (Varga Á.), Miklóssy. Játé­kos-edző: Kiss János. Baja: Nuspl- Faldum, Végh, Angeli, Müassin- Kiss J., Trucz, Papp, Hernádi (Haász)- Nagy E., Teket (Sziegl). Edző: Raffai Ru­dolf. A 32. percben Tálas indí­totta a bal oldalon megiramodó Letenyeit, aki 15 méterről nagy gólt rúgott a kapu bal oldalába (1-0). A 40. percben Letenyei kapott remek labdát, betört a 16-oson belülre, a kapus mellett is elvitte a labdát, és 10 méter­ről a hálóba vágta a hazaiak ^második gólját (2-0). A 65. percben Nagy E. jobb oldali be­adását László Kiss J. elé csúsz­tatta, és a bajai középpályás 16 méterről a jobb sarokba lőtt (2-1). A 83. percben bonyhádi szöglet után Nagy E. vitte fel a labdát a hazaiak kapujáig, pasz- szát Sziegl vágta a hálóba (2-2). Az első félidőben a bajaiak négyszer vágták ki a labdát a gólvonalról. A fordulás után két kontrából kiegyenlített a Baja, így a völgységiek ahelyett, hogy gólarányt javítottak volna, érté­kes pontokat hullajtottak. Jók: Letenyei, Tálas, illetve Nagy E., Nuspl. Kiss János: - Szégyenletes teljesítményt nyújtottunk a má­sodik félidőben, hunyadi istván Lengyeltóti-Szekszárdi UFC 0-0. Lengyeltóti, 150 néző. V: Bawiecz. Lengyeltóti: Kovács- Hársházi, Schmida, Mezriczky, Szecsődi (Szabó)- Presits (Geor- gi), Szentes, Tarr, Molnár L- Bertus, Varga. Edző: Nagy La­jos. Szekszárd: Horváth B.- Pál Z., Tóth A, Pulcz, Torma- Vitus- ka (Molnár Zs.), Hegedűs P. (Horváth J.), Csende R., Krausz- Csende I. (Kutasi), Ga­lambos J. Játékos-edző: Máté Csaba. Az UFC végig nyomasz­tó mezőnyfölényben játszott, de támadásaikból hiányzott az átü­tőerő, a befejezésekbe pedig rendre hiba csúszott. A harco­said játszó hazaiak olykor ke­mény belépőkkel akadályozták meg a vendégakciókat. Jók: Ko­vács Z., Schmida, Szentes, Mol­nár Á., illetve Pulcz, Krausz. Máté Csaba: - Nyomasztó mezőnyfólényünket nem tud­tuk gólra váltani, nem találtuk az ellenfél sok szabálytalanság­gal tarkított játékának ellen­szerét. SALLAI JÓZSEF Nagyárpád-Dombóvári FC- Rutin 0-1 (0-0). Nagyárpád, 150 néző. V: Bencze. Nagyár­pád: Herczog- Tomola (Topp), Dárdai, Nagy, Tóth- Cziger, Ba­lázs Zs. (Hegedűs), Farkas, Teszárik (Németh)- Balázs G., Béres. Edző: Sztázics Márk. Dombóvár: Szabados- Hopp, Várai, Banai- Lassú, Nagy N.- Kovács R. (Kőhalmi), Steiger, Szabotin (Nagy T.)- Pest R., Fá­bián (Farkas). Edző: Horváth Árpád. A 63. percben Szabotin baloldali éles beadását pest ROLAND 10 mé- térről bombáz­olB ta a kapu jobb fK r oldalába (0-1). I 4T, j Jók: Herczog, Dárdai, Balázs, W/mf- A illetve Banai, Pest R., Szabotin, Hopp. Horváth Árpád: - Egy szívós ellenfél ellen értékes győzelmet arattunk. csetneki László Tamási SE-Marcali 0-0. Ta­mási, 200 néző. V: Harmatos. Tamási: Bogyay- Füótás, Ko­vács Z., ülés- Tóth T., Schell, Grósz (Pájer), Szesztrás (Juhász L), Szakács- Czinkon (Már­kus), Beides. Edző: Lanczki Gusztáv. Marcali: Tánczos- Borbély, Latyák, Károli, Kor­mos (Szilágyi)- Mixtai, Virág, Somogyi, Törtei- Körösi, Tóth Cs. Edző: Hanusz János. Két kö­zel azonos képességű csapat alig közepes színvonalú mérkő­zésén jobbára a küzdelem do­minált. Miután egyik csapat sem* tett többet a másiknál a győzelemért, így a döntetlen igazságos. A találkozó 70. per­cében Grósz egy balszerencsés ütközés következtében arcsérü­lést szenvedett. Jók: Illés, Benics, illetve Tánczos, Borbély, Körösi. Lanczki Gusztáv: - Küzdel­mes mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt egy pontnál töb­bet. VÁMOSI FERENC A bajnokság állása 1. Bóly 16 11 2 3 32-16 35 2. Dombóvár 16 10 1 5 27-18 31 3. Bcremcnd 16 10 1 5 23-14 31 4. Tamási 16 7 6 3 17-13 27 5. Nagyatád 16 6 5 5 24-17 23 6. PVSK 15 7 2 6 27-23 23 7. Szekszárd 16 6 4 6 18-17 22 8. Baja 16 6 4 6 30-31 22 9. Kozármisl. 16 6 3 7 23-23 21 10. Marcali 16 5 5 6 21-28 20 11. B.boglár 15 5 3 7 20-23 18 12. Nagyárpád 15 4 4 7 21-22 16 13. Mohács 15 4 4 7 20-25 16 14. Bonyhád 16 4 4 8 28-34 16 15. Kengyelt. 16 1 4 1 1 17-44 7 Böde volt a nyerő csere labdarúgás Kiss Tamás csodagólja Az NB Il-es labdarúgó­bajnokság Hummel-cso- portja első tavaszi mér­kőzésén a Paksi SE könnyedén gyűjtötte be a kötelező három pontot az utolsó előtti helyezett Budafok otthonában. Karszt József Budafok-Paksi SE 0-2 (0-1). Budafok, 100 néző. V: Nagy I. Budafok: Kaszás- Bihari, Czipó, Máj- Nap, Felipe, Tóth, Herczku (Gyulai, 55.)- Újhe­gyi, Magossi (Szabó G., 80.), Reibl. Edző: Géléi Károly. Paks: Kovács A.- Tóth P., Hosnyánszki Zs., Benedeczki, Vizdár- Mészáros L, Heffler (Osztermájer, 78.), Bán- Ivitz (Tóth J., 65.), Kiss T., Búzás (Böde, 65.). Edző: Lengyel Fe­renc. A 34. percben Kiss Ta­más előbb a hazai védőket, majd a kapust csapta be egy „esernyőcsellel”, aztán az üres kapuba lőtte a labdát (0-1). A 66. percben Bán a ki­futó kapus mellett beadott, a kapu előtti tömörülésben pat­togó labdát az érkező Böde el­ső labdaérintéséből a bal alsó sarokba lőtte (0-2). Nehezen lendült játékba a paksi csapat, a nyolc új játé­kossal felálló és a kispadon debütáló Géléi edző vezette Buda­fok ellen. A hazaiak sza­bálytalansá­gokkal tör­delték a játékot, kontrákra rendezkedtek be. Kiss Tamás szenzációs megoldása után előnnyel vonultak pihenőre a zöld-fehérek. Szünet után ál­landósult a paksi fölény, és Lengyel Ferenc kettős cseréje után Böde Dániel bebiAosítot- ta a megérdemelt vendéggyő­zelmet. Jók: Kaszás, Czipó, Felipe, Tóth, illetve Kiss T., Benedeczki, Hosnyánszki Zs. Lengyel Ferenc: - Az első meccs mindig fontos, ezért is örülök, hogy idegenben két gólt tudtunk rúgni és egyet sem kaptunk. Fogunk mi azonban még ennél jobban is játszani. A bajnokság állása 1. Felesül 16 11 2 3 29-16 34 2. Soroksár 16 9 6 1 36-16 33 3. Paksi SE 16 9 3 4 25-16 30 4. B.kalász 16 7 5 4 30-21 26 5. B.lelle 16 7 5 4 23-21 26 6. K.völgye 16 7 4 5 20-19 25 7. Gyirmót 16 6 6 4 24-19 24 8. Barcs 16 6 5 5 21-18 23 9. Celldöm. 16 6 4 6 23-18 22 10. DAC-Győr 16 7 1 8 28-29 22 11. Veszprém 15 6 3 6 19-19 21 12. Szt.lőrinc 15 5 2 8 23-21 17 13. Komló 16 3 7 6 15-19 16 14. Mezőfulva 16 4 4 8 26-31 16 15. Budafok 16 4 2 10 13-27 14 1.6. Pénzügyőr 16 1 114 8-50 4 Szép tavaszt ígér az őcsényi nyitány labdarúgás Mindkét élcsapat, a Dunaszentgyörgy és a Tolna is megszenvedett a győzelemért A hét végén megkezdőd­tek a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság ta­vaszi idényének küzdel­mei. A forduló rangadó­ján nem bírt egymással a harmadik helyen álló Tevel és a negyedik Bölcske. Tudósítóinktól A forduló mérkőzése Tevel-Bölcske 1-1 (1-1). Tevel, 200 néző. V: Bányai Gy. Tevel: ülés Zs.- Jakab, Stumpf, Kere­kes, Ferenc (ülés Cs.)- Dézsi (Nagyfalusi L), Ambrus, Macsu­ka, Till N.- Szőcs R., Gergely Cs. (Pfeifer). Edző: Szabó Dé­nes. Bölcske: Süvöltős- Boda- helyi (Böndicz), Jenei, Tamási- Bodonyi, Szauer G., Rácz, Tóth Gy., Besenczi- Hargitai, Szaba­di. Edző: Blatt Pál. A 37. perc­ben egy jobb oldali bölcskei tá­madásnál a hazai védők hibáz­- tak, Szabadi pedig egy csel után ^ megszerezte a vezetést a vendé­- geknek (0-1). Öt perccel ké- *sőbb Ambrus szabadrúgását Macsuka öt méterről lőtte a há- * lóba (1-1). A második félidő­ben, a 62. percben Jakabot má­sodik sárga lapja után kiállítot­ták, a 86. percben Tamási jutott hasonló sorsra. A helyzetek alapján a döntet­len igazságos. Jók: Macsuka, TUI N., ületve Süvöltős vezérle­tével az egész vendégcsapat Szálló Dénes: - Helyzeteink alapján győzelmet érdemeltünk volna, a bölcskeiek egy helyzet­ből egy pontot szereztek. Blatt Pál: - A mozgékony teve- liek ellen egy ponttal tudtunk hazatérni, minden játékosomat dicséret illeü. zwick jakab Dunaszentgyörgy-Kakasd 2-1 (1-1). Dunaszentgyörgy, 300 néző. V: Makai J. Duna­szentgyörgy: Szlanyinka- Aradi G., Horváth L., Aschermann (Horváth G., Somogyi), Ács- Nagy Zs., Radics, Krepsz, Mi- zser- Magyar (Lugos), Kovács L Edző: Dienes PáL Kakasd: Csonka- Farkas, Kvanduk J., Nagy Z., Eisensehr- Sebestyén M., Kvanduk E., Kovács B., Tóth L (Palkó)- Rikkers (Tóth A), Nagy G. Edző: Kniesz Mátyás. A nagyiramú, izgalmas összec­sapást megérdemelten nyerte meg a szentgyörgyi csapat. G: Magyar, Nagy Zs., illetve Tóth L. Jók: Aradi G., Horváth L, Nagy Zs., illetve Kvanduk ]., Nagy Z., Nagy G. DÖMÖTÖR ENDRE Simontomya-TolnaO-1 (0-0). Simontomya, 200 néző. V: Bo­tos. Simontomya: Tóth A- Mol­nár T. (Borbás), Kapinya, Kara, Csepregi- Tóth L. (Herczeg), Árvái M., Karbuczky (Romek), Rabóczki- Szőke, Győré. Edző: Csepregi György. Tolna: Szabó M.- Wéber, Klein M., Kiss Cs., Pálinkás- Mátyás (Fekete), Szabó N., Taijáni Gy. (Stadler)- Horváth E. (Szegfű), Juhász V. (Izsák), Bencze (Kiss G.). Edző: Wiesner József. A jól játszó ha­zaiak ellen nehezen érvényesí­tették a papírformát az egysége­sebb vendégek. G: Horváth E. Jók: Tóth A., Árvái M., Kapinya, Csepregi, illetve Klein M., Kiss Cs., Horváth E., Tarjáni Gy. VARGA LÁSZLÓ Ozora-Dunakömlőd 3-2 (2-1). Ozora, 150 néző. V: Bíró R. Ozora: Rajna R.- Sarudi (Pokomy), Miklós (Papp), Bebe- si, Dobos- Tóth R., Túrós Sz. (Pfeifer), Rajna P. (Bodnár)- Szép, Tolmácsi, Kovács P. Edző: Siklósi János. Dunakömlőd: Vesza- Füredi, Borsi, Szél (Ma­yer), Wolf- Kiss, Büttl, Lilinger, Ritter (Poroszkai)- Kajári, Fritz. Edző: Kovács Dénes. Jó csapatot fektetett két vállra az ozorai gárda. G: Kovács P. 2, Tol­mácsi, illetve Büttl, Lilinger. Jók: Rajna R., Tóth R., Kovács R, illetve Borsi, Büttl, Wolf, Lilinger, Kajári. dölles Ferenc Őcsény-Majos 5-0 (2-0). Őcsény, 100 néző. V: TLnnyei. őcsény: Cziráki- Kadosa, Var­ga, Manhalt, Lubastyik- Baba- nícs N. (Ház), Acsádi, Boros (Balázs), Kniesz (Szunyogh)- Babanics Sz. (Jaksa), Puskás P. Játékos-edző: Boros Attila. Ma- jos: Bagoly- Pál K., Németh, Farkas (Kajtár), Varga (Török)- BiUczkl Zs., Bajkai, Pál I. (Sántha), György- Schmidt, Fo­dor. Edző: Új. Lőrincz Antal. Jó iramú küzdelmes mérkőzésen könnyedén fektette két vállra jól játszó ellenfelét az őcsényi csapat. G: Acsádi 2, Puskás, Baba-nics N., Jaksa. Jók: az egész hazai csapat, illetve Né­meth, Biliczki Zs. figler József Döbrököz-Bátaszék 1-4 (1-3). Döbrököz, 150 néző. V: Molnár I. Döbrököz: Simon J.- Nébli (Szabó), Regényi (Horváth L), Gilllch, Engelbrót (Simon L)- Fehér, Zrínyi (László), Szőts, Szűcs- Prógli, Góvnik. Edző: Olasz János. Bátaszék: Tencz- linger- Hauwasser, Makk, Macsuka László (balról) szerezte a teveliek találatát a forduló rangadóján (Tevel-Bölcske 1-1) Faddí (Kovács L), Szabados- Kis L (Diriczi), Péter (Kiss Z.), Rupa, Berényi- Csontos (Ko­vács Cs.), Gábor G. (Sárközi). Já­tékos-edző: Faddi Máté. Három elkerülhető gólt szedett be a ha­zai csapat, a jól játszó vendégek győzelme ennek ellenére meg­érdemelt. G: Szőts, illetve Gábor 2, Csontos 2. Jók: Gábor, Cson­tos, Rupa, Hauwasser, illetve Prógli, SZŐCS. KOVÁCS VENDEL Kéty-Kajdacs 3-2 (2-0). Kéty, 100 néző. V: Bese. Kéty: Prantner- Kalmár L, Fazekas R., Juhász B. (Márton L), Dani- Beda, Dér (Turbuk), Szedlák (Fazekas L), Orosz (Bősz)- Kal­már F., Márton R. (Walter). Edző: Márton Emü. Kajdacs: Rács T.- Lengyel J., Vecsei, Var­ga (Kasza), Farkas- Kovács (MUák), Borbély, Kárpáti, Bie- rer- Lengyel M., Hencz. Edző: Horváth Péter. A hajrát végigtá­madta a vendégcsapat, a nagy lelkesedéssel játszó hazaiak si­kere azonban megérdemelt. G: Orosz 2, Szedlák, illetve Kasza, Bierer. Jók: Dani, Fazekas R., Ju­hász, illetve Lengyel M., Bierer. GÖDREI ZOLTÁN N agymányok-Dunafóldvár FC 1-6 (0-3). Nagymányok, 200 néző. V: Bauer I. Nagy­mányok: Töpfner T.- Bíró, Feil, Kresz, Kelemen- Balázs (Bara­bás), Szabó P., Miszler (Teleki), Töttős (Lakatos)- GaUa, Kovács K. Edző: Incze Zoltán. Dunafóld- ván Molnár- Jakab (Mihályi), Antal, Lesnyik (Princz), Kindl- Fröhlich, Lacza I., Nagy L. (Alberczki G.), Berényi P.- Far­sang, Schulteisz A. Játékos­edző: Kindl István. A földváriak ilyen arányban is megérdemel­ten nyertek. G: Galla, illetve Lacza 2, Farsang 2, Nagy L., An­tal. Jók: Barabás, Töpfner T., il­letve Lacza L, Nagy L, Berényi P., Fröhlich, borbély Sándor Ifjúságiak: Tevel-Bölcske 4-0, Dunaszentgyörgy-Kakasd 4-1, Simontornya-Tolna 0-6, Ozo­ra-Dunakömlőd 2-7, Döbrö­köz-Bátaszék 1 -6, Őcsény-Ma­jos 8-0, Kéty-Kajdacs 2-1, Nagymányok-Dunaíöldvár 0-3. A bajnokság állása 1. D.györgy 16 15 1 56-19 46 2. Tolna 16 13 1 2 39-12 40 3. Tevel 17 9 5 3 44-24 32 4. Bölcske 16 9 3 4 45-22 30 5. Bátaszék 16 9 1 6 50-27 28 6. Ozora 16 8 4 4 30-26 28 7. D.kömlöd 16 8 3 5 38-27 27 8. Kéty 16 6 3 7 42-42 21 9. Őcsény 16 6 2 8 32-30 20 10. D.fÖldvár 16 6 2 8 34-33 20 11. Kajdacs 16 6 2 8 34-35 20 12. Kakasd 16 6 2 8 25-29 20 13. Majos 16 6 1 9 33-45 19 14. Döbrököz 16 2 2 12 22-56 8 15. N.mányok 16 2 1 13 21-69 7 16. S.tornya 16 1 1 14 19-54 4 > V > I