Tolnai Népújság, 2005. január (16. évfolyam, 1-25. szám)

2005-01-12 / 9. szám

2005. JANUÁR 12., SZERDA - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT 13 FKSE: egy sima, egy fordított KOSÁRLABDA Tunczinger 36, Lukács 33 ponttal tért vissza A Marley-FKSE Szekszárd kosarasa, Somodi Csaba (a labdával).a Mór elleni, fölényesen megnyert találkozón nyújtott jobb teljesítményt Az NB Il-es férfi kosárlab- g da-bajnokság hét végi for- ! dulójában a szekszárdiak i egy könnyed siker után \ kikaptak a csoport favo- 1 ritjától, míg a bonyhádiak kiütéses verést mértek a Komáromra. Sólyomvári N., Kiszler F. Marley FKSE Szekszárd-Móri SE 117-49 (34-8,18-17,27-12, 38-12). Szekszárd, 100 néző. V: Gelencsér, Kapitány. Szek­szárd: Tóth (11/3), Éberling (8), Somodi (11/3), Dorogi (18/6), Keresztes (8). Csere: Rutkai (10) , Tunczinger (23), Juhász (11) , Talabos (5/3), Kovács (2), Oláh (4), Vígh (6). Edző: Murvai Árpád. Magabiztosan kezdtek a hazaiak, és jegy 17-0-ás soro­zattal már a 4. percre eldöntöt­ték a mérkőzést. A szekszárdi sorcseréknek köszönhetően a második felvonást szorossá tet­ték a móriak, ám a nagyszünet után a Marley szebbnél szebb kosarakkal újra elhúzott (25. p.: 71-31). A vendégek végül a fél­száz pontot sem érték el, míg a Marley meg sem állt 117-ig. Hosszú sérüléséből ponterős já­tékkal tért vissza Tunczinger Attila, ám a mérkőzés igazi po­zitívumát a fiatalok - Vígh, Tóth és Oláh - lelkes, és jó játé­ka jelentette. Kitűnt: Dorogi, Tóth, Vígh. Marley FKSE Szekszárd- Albacomp II 103-113 (28-34, 19-29, 26-22, 30-28). Szek­szárd, 100 néző. V: Márton, Du­dás. Szekszárd: Tunczinger (36/15), Somodi (8/3), Rutkai (6), Dorogi (23/6), Juhász (10). Csere: Császár (8/6), Tóth (-), Éberling (3), Keresztes (3), Talabos (6). Edző: Murvai Ár­pád. Nagyszerűen kezdtek a szek­szárdiak a csoport legjobbjának számító fehérvári fiatalok ellen (3. perc: 10-0). A törvényszerű vendég időkérés és cserék után további két percig még futott a szekér (17-5), ám ezt követően megtört a hazaiak lendülete, és az A-csoportban is rendre szó­hoz jutó Wittmann vezérletével újabb két perc elteltével fordí­tottak a vendégek (20-21). Hiá­ba kért időt Murvai edző, az FKSE védekezése kritikán aluli volt. A Marley mélyrepülése a második negyedben is folytató­dott, a különbség csak Császár pályára lépése után állandósult. Hatalmas elszántsággal kezd­ték a második félidőt a hazaiak. A vendégek ó percen át nem ta­láltak a gyűrűbe a palánk alól, pedig rendkívüli magassági fö­lényben játszottak. Sajnos a triplák semlegesítése már nem ment ilyen jól, és a személyi hi­bák is vészesen szaporodtak. A záró negyedben megkezdte ugyan a felzárkózást az FKSE, ám Rutkai gyors kiponto- z(ód)ása (33. perc) végleg meg­pecsételte a szekszárdiak sor­sát. Az idény legjobb játékát produkáló fehérváriak megér­demelten nyertek. Kitűnt: Doro­gi, Juhász, Császár. Bonyhádi KSE-Komárom 125-61 (27-18, 27-16, 43-14, 28—3). Bonyhád, 100 néző. V: Reisz, Szabó G. Bonyhád: Szabó (19/3), Keszegh (11), Puha (6/3), Vörös (11/6), Szili (15/9). Csere: Lukács (33/12), Végh (10), Geyer (12), Gálos (8). Edző: Mészáros András. Nagy lendülettel kezdett a Bonyhád, és pillanatok alatt 16-1-re elhúzott. A negyed má­sodik felében felzárkózott a Ko­márom, de a 8. percben pályára lépő, ismét bonyhádi színekben játszó Lukács Attila kosaraival újra megnyugtató lett a hazai előny. A folytatásban fokozta a tempót a Bonyhád: a nagyszü­netig húsz, a záró periódus előtt pedig már egy híján félszáz pont volt a különbség a két csa­pat között (97-48). A 33. perc­ben Vörös jegyezte a völgységi- ek 100. pontját, és a végjáték­ban is tetszés szerint találtak gyűrűbe a Mészáros-tanítvá­nyok. Az új év első mérkőzésén ilyen különbséggel is megérde­melten nyert a BKSE, amelynek minden játékosa dicséretet ér­demel produkciójáért. Hazai pályán remekeltek LABDARÚGÁS A teveliek ősszel tartották a lépést a nagyokkal Szőcs Roland (jobbról) a leggólerősebb teveli volt az őszi idényben Az elmúlt években meg­szokottól eltérően ezúttal egyenként értékeljük a megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság csapatai­nak őszi idényben nyúj­tott teljesítményét. Rónai Gábor Valamennyi edzőnek ugyanazt a három kérdést tettük fel: 1. Az elvárások tükrében miként ér­tékeli csapata produkcióját, véleménye szerint me­lyek voltak az jÉf idény legjobb és leggyen­gébb mécs­eséi? 2. Egyénileg ki vagy kik voltak azok a játékosok, akik jól teljesítettek, és akadtak-e olya­nok, akik csalódást okoztak? 3. A csapat mikor kezdi a felké­szülést, várhatók-e változások a keretben, és változnak-e a célki­tűzések? Tevel, szabó Dénes 1. - Az első öt hely valame­lyikének megszerzését tűztük ki célul, illetőleg azt, hogy ne szakadjunk le a dobogósoktól. A csapat megfelelt az elvárá­soknak, sőt azokon a meccse­ken, amelyeken vereséget szen­vedtünk, a helyzeteket tekintve végig partiban voltunk ellenfe­leinkkel. Az egyetlen kivételt a bölcskei vereségünk jelenti. Az ősz legjobb meccseit a Bátaszék (3-2), a Majos (6-1), illetve a 2-0-ás vereség ellenére a Tolna ellen játszottuk, ahol a „furcsa” kiállításig jól ment a szekér. A leggyengébb produkciót a Bölcske ellen (0-7) nyújtottuk, de a győzelem ellenére nem igazán ment az Őcsény (1-0) el­len, és ugyanez igaz a kajdacsi találkozóra (2-2) is. 2. - Kapusaink, Szőcs Árpád és Illés Zsolt egyenletes, jó telje­sítményt nyújtottak. Az ősz leg­jobbja Macsuka László volt, de egy-két mérkőzés kivételével Szőcs Roland és Till Norbert is húzóember tudott lenni. Csaló­dást senki sem okozott, néhány játékosban azonban maradtak tartalékok, remélem, hogy ta­vasszal ez kijön belőlük. 3. - A csapat január 18-án kezdi a felkészülést, heti 3-4 tréninggel készülünk, de terve­zek egy 4-5 napos napközis rendszerű edzőtábort is. Január 22-én részt veszünk a Váz-Bau Kupán, emellett 6-7 edzőmér­kőzést szeretnénk játszani. A jelenlegi álláspont szerint új já­tékos nem érkezik, és távozási szándékát sem jelentette be senki. Az őszi produkciónkat alapul véve nem megvalósítha­tatlan cél, hogy tavasszal egy hellyel feljebb lépjünk. Ez volta Tevel őszi idénye Összesen- 4. hely, 15 mérkőzés, 8 győzelem, 4 döntetlen, 3 vere­ség, 40-22, 28 pont. Hazai pályán: 7 mérkőzés, 6 győzelem, 1 döntetlen, 29-7,19 pont. Idegenben- 8 mérkőzés, 2 győzelem, 3 döntetlen, 3 vere­ség, 11-15, 9 pont. A házi góllövőlista, 11 gólos: Szőcs Roland, 7gólos: Ambrus Zoltán, 5 gólos: Macsuka László, Dézsi János, 3 gólos: Till Nor­bert, Illés Csaba, 2 gólos: Lakatos Huba, 1 gólos: Gergely Jó­zsef, Incze Tamás, Kovács Gábor, Ferenc Gábor. Három atomos arany cselgáncs Rajcsányi Paksra igazolt A hét végén Budapesten rendezték az év első cselgáncsrangsorverse- nyét, melyen az Atom­erőmű SE dzsúdósai is tatamira léptek. A pak­siak Braun Ákos, Bor Barna és Rajcsányi Ger­gő révén három arany­éremmel tértek haza. TN-információ Az év első erőpróbája nem okozott valódi meglepetése­ket, igaz így is akadt néhány kemény összecsapás. A 73 kg- osok döntőjében a paksiak fő­iskolai vb-bronzérmese, Bra­un Ákos aranyponttal verte Bere Tamást. A nehézsúlyúak mezőnyében az ASE junior Európa-bajnoka, Bor Barna nyert, míg a harmadik arany­érem az Újpestről frissen iga­zolt Raj-csányi Gergő nevéhez fűződött, aki a 90 kg-osok kö­zött végzett az első helyen. A paksiak további két pontszer­zője az egyaránt hetedik 66 kg-os Pfeffer Árpád, és a 73 kg-os Csoknyai László. A magyar férfi válogatott vasárnaptól már az ausztriai Mittersilben edzőtáborozik Hangyási László szakágvezető irányításával. Pécsre került a serleg teremfoci Parketten a fiatalok A tolnai Merkl Máté (balról) 9 gólt rúgott a Galagol Kupán Az Atomerőmű SE után- pótláslabdarúgó-szakosz- tálya vasárnap hatodik alkalommal rendezte meg Galagol Kupa elne­vezésű teremtornáját az 1990 január 1. után szü­letett fiatalok számára. Pálfi Katalin A hétcsapatos tornán 21 mér­kőzést rendeztek, a találkozók 20 perces játékidőben zajlot­tak, a mérkőzések között 5 perces szünetekkel. A kupa- győzelmet a vereüen Pécsi MFC gárdája szerezte meg a Kaposvár és a Dunaújváros előtt. A Kalocsa és a Tolna egy­aránt 6-6 pontot gyűjtött, így az egymás elleni eredmény döntött a helyezés sorsáról. Mivel a Duna-partiak 3-2-re nyertek a tolnaiak ellen, így ők lettek a negyedikek. A további két Tolna megyei gárda közül a Szekszárd a hatodik, míg a vendéglátó ASE a hetedik he­lyen zárt. A paksiak egyetlen sikerüket éppen a szekszárdi­ak 4-3-as legyőzésével jegyez­ték. Az érmeseknek Kiss Sán­dor, a Galagol Kft. ügyvezetője adta át a díjakat. A legjobb kapusnak Antus Sándort (Tolna), a legjobb me­zőnyjátékosnak Bárdonicsek Tamást (Pécsi MFC) választot­ták. A gólkirályi címet 9 talá­lattal Major Ádám (Kaposvár) érdemelte ki, míg a legjobb paksi játékosnak járó díjat Galgel Balázs vehette át. A kü- löndíjakat Éger László, a DVSC paksi származású válo­gatott labdarúgója adta át. Egymillió dollár a tét MTI-információ Idén ismét hat állomásból áll az atlétikai Golden League- sorozat, az egymillió dolláros fődíjból az részesülhet, aki mindegyik helyszínen meg­szerzi a győzelmet. A sorozat július 1-jén Párizsban kezdő­dik, majd Róma (július 8.) és Oslo (július 29.) következik. A Helsinkiben sorra kerülő sza­badtéri világbajnokság (au­gusztus 6-14.) után Zürich (augusztus 19.), Brüsszel (au­gusztus 26.) és végül Berlin (szeptember 4.) lesz a házi­gazda. Tavaly a svéd hármas­ugró Christian Olsson és a ba­hamai Tonique Williams- Darling (400 m) osztozott a Jackpoton.