Tolnai Népújság, 2004. november (15. évfolyam, 255-279. szám)

2004-11-04 / 257. szám

TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2004. NOVEMBER 4., CSÜTÖRTÖK SPORT 13 Az STC tízzel felelt a háromra ökölcsata Szó szerint megverték az UKSE-t Pécsett Weitner Nórát (a labdával) korán „kivonták” a játékból a pécsiek Az NB Il-es kézilabda-baj­nokságok hét végi fordu­lójában a nőknél Pécsett elszenvedte idei első vere­ségét az UKSE, míg a Ce- Si a végén engedte ki ke­zéből az egyik pontot. A férfiaknál az STC pazar játékkal vágott vissza a PEAC-nak tavaszi veresé­géért. Rónai G., Varga L. Nők. PEAC Pikker Ü-Varga Trans-Fer UKSE Szekszárd 25-19 (10-7). Pécs, 100 néző. V: Keszi, Pelikán. UKSE: Nagy T.- Német 2, Weitner N. 2, Eszterbauer, Szilágyi 5, Tisch- § ler 8, Bálint 1. Csere: Varjú 1, | Kubatovics, Szabó, Göttlinger, | Brunner. Edző: Tabajdi Ferenc, f Jól kezdett az UKSE, amely az 5. f percben még 3-2-re vezetett a néhány rutinos játékossal meg­erősített NB I-es pécsi tartalék ellen. A hazaiak a folytatásban inkább testi erejükkel tűntek ki, amelynek eredménye az lett, hogy a negyedóra alatt már har­madszor leütött Weitner Nóra a Délnyugati csoport, nők 1. Szekszárd 8 7 - 1 270-172 14 2. PEAC n 8 6 1 1 250-204 13 3. Hévíz 8 6 1 1 226-185 13 4. K.misJeny 8 .6 | 1 ,201-184 13 5. Fonyód 8 5 3 238-199 10 6. Pécsvárad 8 4 - 4 187-180 8 7. Mohács 8 3 1 4 218-219 7 8. Z.egcrszcg 8 3 - 5 181-208 6 9. Siófok 8 3 - 5 184-222 6 10. Ce-Si 8 1 1 6 198-274 3 11. Bácska 8 1 - 7 180-235 2 12. Csurgó 8 - 1 7 187-238 1 17. percben végleg elhagyta a pályát. A PEAC egy 6-0-ás ro­hammal lerázta ellenfelét, s bár a szekszárdiak mentek előre, a szünetig csak 3 gólra tudtak fel­zárkózni. A fordulás után to­vább faragta hátrányát a ven­déggárda (41. perc: 13-11), ám a hajrára teljesen elfogyott az ereje, s miután a cserék közül senki sem tudott hozzátenni a játékhoz, idei első vereségét könyvelte el a Tabajdi-csapat. Jó: Nagy T. Ifi: 27-30. Cece-Simontomya KC-Csur­gó 35-35 (18-17). Simontor- nya, 100 néző. V: Ropoli, Sala­mon. Ce-Si: Végh- Dolovai 3, Kapinya 9, Tibor, Nagy 4, Baski 16, Cseh 3. Csere: Szabó, Dailos. Edző: Dravecz Károly. Tíz percig csak ismerkedtek egymással a csapatok, keresték ellenfelük gyenge pontjait (6-6), majd öt perc alatt zsinór­ban három gólt lőttek Baskiék (9-6), s ezt az előnyt még a 25. percben is őrizték (15-12). Az előnyt mégsem sikerült megtar­taniuk (több kapufát is lőtt a Ce­Si), így a szünetig felzárkózott a vendég. A második félidőben kétszer is 3 gólra növelte elő­nyét a Ce-Si (39. p.: 23-20, 43. p.: 24-21), de a remek szélsőjá­tékot bemutató Csurgó az 52. percre egyenlített. Nem min­dennapi izgalmak közepette a vendéglátó négy perccel a vége előtt még 33-31-re is vezetett, de rutintalansága miatt végül csak egy ponttal gazdagodott. Ifi: 33-28. Férfiak. PEAC-Simontomyai TC 27-37 (7-17). Pécs, 50 néző. V: Keszi, Pelikán. STC: Pech- Simigh, Takács 8, Varga A 5, Teimel J. 1, Varga L 11, Nacsa 9. Csere: Reichert (kapus), Ba­logh 1, Teimel Zs. 1, Bóvári 1. Edző: Farkas Attila. Alaposan bekezdett az STC, az egyetemis­ták trénere már a 7. percben kénytelen volt kikérni idejét (0-6). Az örökifjú Teimel József vezérletével nagyon jól védeke­zett a Simontornya, támadásban pedig Takács és Varga László volt rendre eredményes. Szem­re is szépen, ötletesen játszot­tak, sőt a folytatásban a fiatal Nacsa is bekapcsolódott a góllö­vésbe. A tízgólos lélektani előnyt a 26. percben érték el a vendégek (5-15). A szünetig lé­nyegében eldőlt a találkozó. Fordulás után nagy adok-kapok csata alakult .ki, mindkét csapat 20 gólt szerzett. Jó játékkal, ala­posan visszavágott az STC tava­szi háromgólos vereségéért. Jók: Pech, Varga L., Takács, Nacsa, Teimel J. Ifi: 27-38. A Feyenoordtól sem kell félni MTI-információ Csütörtök este120.45 órakor a Puskás Ferenc-stadionban a holland Feyennoord ellen mu­tatkozik be az UEFA-kupa cso­portkörében a Ferencváros. A zöld-fehérek riválisa tegnap 12.45 órakor landolt Ferihe­gyen. A rotterdamiak 19.30-tól gyakoroltak a mérkőzés hely­színén. A ferencvárosiak már korábban birtokba vették a léte­sítményt: László Csaba vezető­edző 16.30-tól vezényelt edzést az övéinek. „Az ellenfél elemzé­sén már túl vagyunk, remélem, játékosaim sok mindent megér­tettek a Feyenoord játékából. El kell érnünk, hogy a találkozó után ők nézzenek fel ránk, és minden játékosnak úgy kell pá­lyára lépnie, ez a meccs az év mérkőzése számára” - nyilatkoz­ta a fiatal szakvezető. A meccsen szlovén játékveze­tő fújja majd a sípot, és az FTC minden bizonnyal a Szűcs L- Vukmir, Gyepes, Botis- Balogh, Lipcsei, Kapic, Huszti- Tőzsér, Vagner, Sowunmi összeállítás­ban fut ki a pályára. A találkozóra már több mint 20 ezer jegy elkelt, így minden bizonnyal telt ház (29 ezer né­ző) előtt játszhatnak Lipcseiék. Merkl Mátyás ontja a gólokat HIBÁTLANOK A Tolna és a Simontornya még nem kapott ki TN-információ Pályacsúcsok Jlerr Ferenc Férfi Szuperliga. Nagyberki- Attala Tengeriszem-Szent- gotthárd 7:1 (3385:3054). Egy fölényes győzelem és három szenzációs pálya­csúcs. Ez volt az attalai gár­da mérlege a Szentgotthárd elleni Szuperliga találkozón. Páll és Péter az első párok­nál kiváló játékkal győzte le ellenfelét, közel 100 fás előnyhöz és két ponthoz jut­tatva csapatát. A második sorban Oláh ugyan vesztett, ám Kisházy kiváló teljesít­ménnyel, új ifjúsági pálya­csúcsot (575) ért el, 3:l-re módosítva az eredményt. A harmadik körben Kecskés kisebb sérüléssel bajlódva is pontot szerzett, Németh pe­dig 636 fával felnőtt pálya­csúcsot gurított. A harmadik pályacsúcsot a csapat érte el, amely 89 fával túlszár­nyalta eddigi rekordját. Pontszerzők: Németh (636), Kisházy (575), Páll (561), Pé­ter (554), Kecskés (528). If­júságiak: 0:4 (902:992). MEGYEI SERDÜLŐ LABDARÚGÓ­BAJNOKSÁG. sió-csoport, 4. for­duló: Kajdacs-Dunaszentgyörgy 3-1, Bölcske-Gerjen 2-2, Nagy- dorog-Németkér 4-2, Dunaföld- vár-Dunakömlőd 3-0. 5. for­duló: Dunaszentgyörgy-Duna- földvár 1-3, Kajdacs-Németkér 1-4, Dunakömlőd-Bölcske 6-2. 6. forduló: Németkér-Duna- szentgyörgy 4-3, Kajdacs-Ger- jen 5-0, Nagydorog-Dunaköm- lőd 5-1, Bölcske-Dunafóldvár 0-11.7. forduló: Gerjen-Német- kér 0-12, Dunaföldvár-Nagy- dorog 2-1, Dunakömlőd-Kaj- dacs 1-0. AZ ÁLLÁS: 1. Dunaföldvár 19 (7 mérkőzés), 2. Németkér 15 (7), 3. Kajdacs 13 (7) ponttal. A GÓLLÖVŐLISTA ÉLCSOPORTJA, 16 gólos: Princz Gábor (Duna- fóldvár), 13 gólos: Walner Dé­nes (Németkér), 11 gólos: Szen- di Miklós (Kajdacs). kapos-csoport, 1. forduló: Kéty-Tevel 12-1. 4. forduló: Tevel-Iregszemcse 0-7, Gyönk­Döbrököz 0-5, Kéty-Simontor­nya 2-7, Kaposszekcső-Ozora 7- 3. 5. forduló: Simontornya- Gyönk 8-0, Ozora-Tevel 20-0, Iregszemcse-Kéty 5-0, Döbrö- köz-Kaposszekcső 7-0. 6. for­duló: Tevel-Kaposszekcső 2-5, Kéty-Ozora 10-2, Simontornya- Döbrököz 3-0, Gyönk-Iregszem- cse 1-3. 7. forduló: Iregszem- cse-Simontornya 1-3, Kapos- szekcső-Kéty 9-0, Ozora- Gyönk 8- 4, Döbrököz-Tevel 16-0. az állás: 1. Simontornya 21 (7 mérkőzés), 2. Döbrököz 16 (7), 3. Regszemcse 13 (7) ponttal. A GÓLLÖVŐLISTA ÉLCSOPORTJA, 17 gólos: Lepsényi János, Papp Szilárd (mindkettő Simontor­nya), 13 gólos: Kovács János, 12 gólos: Szűcs Mihály (mindkettő Döbrököz). sárköz-csoport, 4. forduló: Szekszárd-Harc 9-0, Kakasd- Tolna 1-17, Őcsény-Nagymá- nyok 7-1. 5. forduló: Harc- Őcsény 0-12, Bogyiszló-Szek­szárd 15-2, Tolna-Bátaszék 3-0, Majos-Kakasd 8-0. 6. for­duló: Kakasd-Nagymányok 2-5, Szekszárd-Tolna 1-8, Bogyiszló-Harc 14-1, Bátaszék- Majos 8-1. 7. forduló: Tolna- Bogyiszló 6-1, Nagymányok- Bátaszék 7-2, Őcsény-Kakasd 9-1, Majos-Szekszárd 11-0. az állás: 1. Tolna 18 (6 mér­kőzés), 2. Bátaszék 15 (7), 3. Őcsény 15 (6) ponttal. A GÓLLÖVŐLISTA ÉLCSOPORTJA, 28 gólos: Merkl Mátyás (Tolna), 18 gólos: Balogh Attila (Bogyisz­ló), 14 gólos: Békefi Zsolt, 13 gólos: Péter Krisztián (mindket­tő Bátaszék). MEGYEI U-13-AS BAJNOKSÁG, 4. forduló: Bonyhád-Szekszárd 7-2, Hőgyész-Dombóvár 6-1, Iregszemcse-Tamási 0-2. 5. forduló: Tamási-Hőgyész 3-8, Dombóvár-Bonyhád 3-6, Paks­iregszemcse 6-3. az állás: 1. Bonyhád 12 (4 mérkőzés), 2. Tamási 10 (5), 3. Hőgyész 9 (4), 4. Paks 7 (4) ponttal. A GÓLLÖVŐLISTA ÉLCSOPORTJA, 10 gólos: Tóth B. Róbert (Hő­gyész), 9 gólos: Sebestyén Nor­bert (Bonyhád). Tizenegy szekszárdi tripla is kevés volt Sólyomvári Nándor NB U-es férfi kosárlabda-baj­nokság. PEAC-Marley-FKSE Szekszárd 88-82 (22-18, 19-19, 31-17, 16-28). Pécs, 200 néző. Vezette: Fekete, Stickel. Szekszárd: Tunczin- ger (32/18), Juhász (-), Dorogi (17/9), Heimann (-), Somod! (10/6). Csere: Éberling (4), Császár (17), Talabos (-), Tóth (-), Barkóczi (2). Edző: Murvai Árpád. Rendkívül megillető- dötten kezdtek a szekszárdiak a pécsi oroszlánbarlangban, aminek eredményeként 9 ponttal elhúztak a vendéglátók (5. perc: 9-0). Időkérés után aztán helyreállt a rend és sike­rült ledolgozni az időközben 11 pontosra hízott hátrányból 7 pontot. Nem tört meg a lendü­let a folytatásban sem, sőt az igen jó napot kifogó Császár vezérletével a 15. percre a veze­tést is átvette a Marley (27-30). A szépnek tűnő kilátásokra ár­nyékot vetett, hogy a csapat ne­gyedbeli pontjait - két büntető kivételével - Császár és Tun- czinger szerezte. Ráadásul egy kétperces 9-0-ás hazai roham­nak köszönhetően a szünetre a pécsiek tértek előnnyel pihe­nőre. Egy estleges győzelem reménye a már-már legendá­san gyenge 3. negyedben úszott el, ahol a hazaiak négy triplát dobva alaposan kihasz­nálták a vendégek védekezési lazaságait. Amikor pedig egy igen durva pécsi támadást kö­vetően Bakóczinak még a szája is felrepedt, végleg megpecsé­telődött a szekszárdiak sorsa. A szekszárdi kispad ellen ítélt technikai már csak hab volt a „tortán”. Minden mindegy ala­pon végre ismét a kosárlabda került előtérbe a zárónegyed­ben és 7 triplával sikerült fel­zárkózni 6 pontra. Különösen Dorogi volt tarthatatlan ekkor, de a még szebb végkifejletet ki­pontozódása megakadályozta. Mint ezen a napon minden ne­gyed, a mérkőzés is Tunczin- ger hárompontosával zárult, melyet ugyan elveszített a Marley, de játékosai emelt fő­vel jöhettek le a pályáról. Kitűnt Császár, Tunczinger, Dorogi. Aranyhalmozó utánpótlás Rónai Gábor Ahogy az elmúlt években megszokhattuk már, idén is Koperben zárták az évet a tol­nai kajakosok. Az Alois Dall- mayr-Tolnatext KKSC 28 fős delegációval utazott a szlové­niai városba, ahol egy korosz­tályos versenyen is rajthoz áll­tak Barina József tanítványai. A helyi Adria Ankarán és a tolnai egyesület között immá­ron tizenegy éve tart a baráti kapcsolat, így biztosra vehető, hogy jövőre is Koperben bú­csúztatják a megerőltető idényt a tolnaiak. Eredmények, fiúk, 15 éve­sek: 1. Nagy Dávid. 14 évesek: 1. Kapfinger Bálint. 13 éve­sek: 1. Bucher Barnabás, 2. Herbstsommer György, 3. Szekretár Endre, 4. Adorján Balázs. 12 évesek: 1. Zörényi Márk, 2. Tóth Gergő, 3. Pálin­kás Máté, 5. Solymár Ákos, 6. Oláh Gábor, 7. Rikk Márk. 11 évesek: 1. Klézli Barna. 10 évesek: 1. Oláh Szabolcs, 2. Szigetfalvi János. 9 évesek: 1. Csíki Dávid. Lányok, 14 évesek: 1. Bu c-her Ivett, 2. Persies Mari­ann. 13 évesek: 1. Mozbacher Rita, 2. Freund Fanni, 3. Tóth Kinga, 4. Solymár Anna, 5. Fauszt Alexandra, 6. Tóth Vi­vien. 12 évesek: 1. Szommer Anita. 11 évesek: 2. Kosztolá­nyi Adrienn. 10 évesek: Mozbacher Fanni. Bátaapátiban „tájoltak" Zerza József A megyei tájfutó szövetség a hét végén Bátaapátiban tartot­ta hagyományos, háromnapos edzőtáborát, melynek vezetője Mittler József volt. Az első na­pon dr. Lux Iván, a Magyar Tájfutó Szövetség elnökségé­nek tagja tartott tájékoztatót a tájfutás múltjáról, jelenéről, és jövőjéről. Örömmel újságol­ta, hogy 2009-ben újra ha­zánkban rendezik meg a tájfu­tó világbajnokságot. A máso­dik napon „a szakmáról” tar­tott előadást Kiss Gábor, a PVSK elsőosztályú versenyző­je, valamint Bernáth Zsolt és Balogh Róbert, a szekszárdi Fehérlófia két versenyzője. A záró napi Gemenc Kupa regio­nális egyéni versenyen, több mint félszázan álltak rajthoz. Eredmények: Lányok, sza­lagos pálya: 1. Tantos Dorina (Gerjen), 2. Haraszti Mónika (Szekszárdi Fehérlófia), 3. Má­té Anna (Gerjen). N-16: 1. Jeszenka Boglárka (PSE), 2. Szebényi Anita (Gerjen), 3. Sá­gi Olivia (PSE). N-21:1. Böröcz Ildikó (PSE). Fiúk, szalagos pálya: 1. Dobai Barnabás (Ger­jen), 2. Márton Imre (Szek­szárdi Fehérlófia), 3. Tursch Bence (Szekszárdi Fehérlófia). F-14: 1. Földesi Bence, Orsós János (Gerjen), 2. Mihalics Gá­bor (PSE), 3. Genye Norbert, Bán András (Gerjen). F-16: 1. Bodnár Márton (PSE), 2. Domonyik Lázár (PSE), 3. Séllei Márton (PSE). F-18: 1. Haraszti Krisztián (Szekszár­di Fehérlófia), 2. Nagy Márton Géza (PSE), 3. Séllei Roland (PSE). F-21: 1. Kovács János (Kalocsa), 2. Kiss Péter (PSE), 3. Rácz Roland (Szekszárdi Fehérlófia). Szeniorok: 1. End- rődi József (PSE), 2. Szebényi Béla (Kalocsa), 3. Kovács Imre (Kalocsa). A hét végén a PSE verseny­zői a Bakonyban sorra kerülő kétnapos Nemzetközi Sparta­cus Kupán vesznek részt.