Tolnai Népújság, 2004. november (15. évfolyam, 255-279. szám)

2004-11-08 / 260. szám

SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2004. NOVEMBER 8., HÉTFŐ 10 LABDARÚGÓ NBI, 12. FORDULÓ Ilyen koreográfiát már láttunk Az előzetes hírek szerint Magyarországon még nem látott koreográfiával készültek a kelet-magyarországi rangadóra a diósgyőri szurkolók, pénzt gyűjtöttek a minél hatáso­sabb látvány érdekében, érdekelt, mit tud­nak kihozni a lehetőségekből. Nos, a vasár­napi tudósításokból nem sok derült ki ezzel kapcsolatban, hiszen a mérkőzés végének eseményei elvették a helyet az ötletes druk­kerek megoldásainak dicséretétől. A kevésbé ötletes hazai ultrák ugyanis a vereséget köve­tően nemes egyszerűséggel megpróbálták el­kalapálni a vendégszurkolókat, még a stadio­non kívül is kisebb utcai csetepaték alakul­tak ki. Többek között négy rendőr is megsé­rült, több drukkert is előállítottak, szóval nyugodtan mondhatjuk, a forgatókönyv a szokásos volt, Uyen szurkolói koreográfiát már többször is láttunk a magyar pályákon és környékükön. Pedig két helyszínen is bebizonyoso­dott, van igény a magyar futballra, hiszen ép­pen Diósgyőrben gyűltek össze tízez­ren, és Debrecen­ben is telt ház volt, a nézőszámra tehát nem lehetett panasz. De évek óta megold­hatatlan probléma a kultúrált szurkolás meg­teremtése, szócséplésen túl más nem történik ezen a téren. Pedig ebben is illene utolérni Európát, hiszen a Fradi már ott vitézkedik, rassziz­mus elleni kampányunk is van, mégis alig látható a változás. A diósgyőri szurkolóknak nem ez az első balhéjuk az idei szezonban Debrecen - Ferencváros 2-0 (1-0) MTK - Békéscsaba 1-110-0) Diósgyőr - Nyíregyháza 0-1 (0-1) PMFC-Pápa 2-1 (1-1) Debrecen: Ferencváros: MTK: Békéscsaba: Diósgyőr: Nyíregyháza: PMFC: Pápa: Csemyánszki SzűcsL Végh Simunics Kövesfalvi Németh V. Németh G. Szép Bemáth Vukmir Balogh B. Paróczai Mogyorósi Szatke Dienes Radics Éger Gyepes Juhász R. (Lázok, 89.) Horváth T. Némedi Szabados Farkas V. Komlósi Balog L Lambulics Grujic (Rubint, 83.) Máté P. Vasas Szekeres Zs. Farkas A. Szatmári. Leandro Pollák Vilotics Hotnyák(Krajncz, 88.) (Hegedűs, 68.) Pavicsevics Geri Dombi (Madar, 88.) Rósa D. Bori Ursz Belényesi Miskolczi Bajusz (Berdó, 46.) Kincses Virág Lipcsei (Németh N., 79.) BalogZs. (Pólyák, 66.) Tóth Sz. (Csillag, 81.) Szögedi (Tóth Cs., 82.) Sándor!, Zováth Jezdimirovics Grúz Vitelki Cipf ErősG. Orovecz (Tüske, 63.) Halmosi (Penksa, 62.) Horváth L Vasziljevics Katona Bánka (Baumgartner, 46.) Kovács P. Bogdanovic Huszti (Tözsér, 71.) (Zabos, 46.) Simon A. Virág Pintér A. Kulcsár Germán (Hegedűs, 91.) Vagner Kanta J. (Illés, 46.) (Tóth Gy., 58.) Tisza Rob (Darák, 46.) Montvai Somfalvi Kerekes (Sowunmi, 79.) W. Silva Funk Egressy Faragó. (Lantos, 74.) (Vörös, 46.) (Sitku, 68.). Bajevszki. Fűzi Á. Miculescu. (Mogyoródi, 77.). Szakmai Horváth Gy. Medved. Vezetőedző: Vezetőedző: Szakmai igazgató: Megbízott edző: Vezetőedző: tanácsadó: Vezetőedző: Szakmai Igazgató: Supka Attila. László Csaba. Garami József. Jakab Péter. Gálhidi György. Détári Lajos. Nagy Tamás. Tóth Bálint. Debrecen, 7500 néző. Budapest 1000 néző. Diósgyőr, 10 000 néző. Pécs. 1500 néző. Játékvezető: Abrahám Attila (***). Játékvezető: Arany Tamás (****). Játékvezető: Vad II. István (****). Játékvezető: Erdős József (****). Gólok: 1-0 Bogdanovic (15. p.), 2-0 Bogda­Gólok: 1-0 Illés (50. p.), 1-1 Vilotics (59. p.). Gőí: 0-1 Vasas (23. p.). Gólok: 1-0 Montvai (27. p., 11-esből), 1-1 novic (90. p.). Sárga lap: Kerekes (37. p.), Sárga lap: Pollák (16. perc), illetve Grúz (24. Sárga lap: Tóth Sz. (55. p.), Szatke (62. p.), Germán (39. p.), 2-1 Horváth Gy. (54. p.). Sándort (59. p.), ill. Huszti (31. p.). perc). Csillag (84. p.). Sárga lap: farkas A. (65. p.). Gvőr -Vasas 2-1 (2-11 ZTE-Újpest 1-0 (1-0) Fehérvár - Kaposvár 1-1 (0-1) Honvéd - Sopron 2-1 (2-0) Győr: Vasas: ZTE: Újpest Fehérvár Kaposvár: Honvéd: Sopron: Stevanovic Posza VargaZ. Vlaszák Tudor SzűcsL Erdélyi Balogh J. Jaki Kollár Kocsárdi Grósz Csizmadia Finta Bébik Földvári Stark (Szanyó, 46.) Sebők V. Tamási Kuttor Zahorecz Budovinszky Szekerest Horváth R. Plókai Csóka Juhár Koller Kovácsevics Stamenic Fehér Z. Sándor Gy. Tóth A. Szamosi Vanczák Horváth G. FarkasN. Mészáros Hanák (Makra, 80.) ' RósaH. Kaj Simek Lattenstein (Szakály, 90.) Genito Sira Vincze 0. Ködöböcz (Babati, 79.) ErősK. Schwarcz Bank Vadócz Bagoly Vincze G. Schultz (Bárdi, 68.) Balog Cs. (Polonkai, 62.) (Bozics, 66.) Nagypál Szili (Dobos, 72.) (Pintér Z., 46.) Varga Z. Kovrig Ljubojevic Farkas B. Szabó T.(Kriston, 66.) Andruskó Vén Lazic (Pomper, 89.) GaálL Koplárovics Tóth N. Tóth 1. B. Tóth II. B. Herczeg M. (Horváth A., 58.) Tóth P. (Fűzi K„ 35.) Sebők J. Bükszegi Magasföldi Kardos (Danes, 84.) Bárányos Peric(Zsók, 67.) Ferenczi (Gyánó, 51.) (Kovács Z„ 71.) (Csordás, 54.) (Zsolnai,63.) Drobnjak Szabó (Sifter, 19.) Priskin. Horváth P. Waltner. Rajczi. Horváth F. Oláh. (Csobánki, 89.). Tóth M. Szakmai igazgató: Vezetőedző: Vezetőedző: Vezetőedző: Vezetőedző: Vezetőedző: Vezetőedző: Edző: Reszeli Soós István. Egervári Sándor. Gellei Imre. Mészöly Géza. Csertői Aurél. Prukner László. Bognár György. Pintér Attila. Győr, 1000 néző. Zalaegerszeg, 7500 néző. Székesfehérvár, 1000 néző. Budapest 1500 néző. Játékvezető: Makai János (★★★). Játékvezető: Dubraviczky Attila (****). Játékvezető: Hanacsek Attila (***). Játékvezető: Fábián Mihályt****). Gólok: 0-1 Ferenczi (8. p.), 1-1 Gy. (30. p.), Gól: SebókJ. (4. p.). Gólok: 0-1 Tóth II. B (17. p.), 1-1 Csordás Gólok: 1-0 Budovinszky (31. p.), 2-0 2-1 Priskin (43. p.). Sárga lap: Csóka (31. p.), Kocsárdi (75. p.), (78. p.). Budovinszky (39. p.), 2-1 Sira (49. p.). Sárga lap: Makra (87. p.), illetve Grósz (36. p.), Vanczák (79. p.), Tóth Sárga lap: Tóth 1. B. (25. p.), Lattenstein (42. Sárga lap: Herczeg (77. p.), ill. Bagoly (36. illetve Plókai (86. p.). (87. p.). p.), ill. Kovácsevics (32. p.), Nagypál (43. p.), p.), Sifter(75. p.), Hanák(89. p.). Kiállítva: Grósz (59. p.). Kardos (45. p.), Finta (56. p.). Kiállítva: Szekeres (74. p.). A forduló játékosa __________ Gó llövőlista Az NBI állása Budovinszky Krisztián (Honvéd) 7gólos: KerekesZsombor(Debrecen),Oláhljótánt(Kaposvár). 1. Ferencváros 12 9 1 2 29-10 28 A fővárosiak hátvédje egyébként is kissé kimagaslik a me­zőnyből, hiszen 193 centijével a hórihorgasabb játékosok kö­zé tartozik, ezért azt vámé el tőle az ember, hogy védőként pontrúgásoknál előrelopakodva fejjel veszélyeztessen. Ehhez képest két pazar szabadrúgásgól fűződik a nevéhez, előbb nagy erővel lőtte ki 28 méterről a bal alsó sarkot (egyes szak­6 gólos: Bárányos Zsolt (Sopron), Igor Bogdanovic (Debre­cen), Ferenczi István (Vasas). 5 gólos: Alekszandar Bajevszki (FTC), Bükszegi Zoltán (Új­pest), Germán Ferenc (Pápa), Illés Béla (MTK), Tomas Medved (Pápa), Rajczi Péter (Újpest), Tisza Tibor (Diós­győr), Robert Vagner (FTC), Vincze Ottó (Győr), Waltner Ró­2. Debrecen 12 8 1 3 22-11 25 3. Zalaegerszeg 12 7 3 2 23-12 24 4. Újpest 12 6 4 2 21-14 22 5. Győr 12 6 2 4 16-13 20 6. MTK 12 5 4 3 16-11 19 írók szerint közönséges halandó innen nem is lát el a kapuig), bért (ZTE). 7. Kaposvár 12 5 3 4 15-19 18 majd rúgótechnikáját megcsillantva 18 méterről csavart szin­4 gólos: Józsi György (ZTE), Pest Krisztián (PMFC), Welten Silva 8. Fehérvár 12 4 5 3 19-12 17 tén szabadrúgásból a jobb felső sarokba. Emellett védői ké­pességére is szükség volt, igaz csak rövid ideig, hiszen a sop­roniak mindössze negyedórára tudták nyomás alá helyezni a Honvéd kapuját Társaival ezt is megoldotta, így elvitathatat­lan érdemei vannak a három pont otthon tartásában, no és abban, hogy csapata pillanatnyilag stabilan a középmezőny­(MTK), Thomas Sowunmi (FTC), Tóth Balázs (Fehérvár), Tóth Mihály (Sopron). 3 gólos: Budovinszky Krisztián (Honvéd), Halmosi Péter (Deb­recen), Hercegfalvi Zoltán (Fehérvár), Herczeg Miklós (Hon­véd), Horváth Gyula (PMFC), Koller Ákos (Fehérvár), Kopláro­vics Béla (ZIE), Montvai Tibor (PMFC), Marian Nikolic (Nyíregy­9. Pápa 12 4 3 5 17-17 15 10. PMFC 12 4 2 6 13-17 14 11. Honvéd 12 4 2 6 19-26 14 12. Sopron 12 3 4 5 17-23 13 13. Vasas 12 3 1 8 15-20 10 ben tanyázik. Ezzel a két góljával egyébként megosztva vezeti háza), Rósa Dénes (FTC), Sebők József (ZTE), Sira István (Sop­14. Diósgyőr 12 3 1 8 12-21 10 a házi góllövőlistát is egy csatárral (Herczeg Miklós) és egy kő­ron), Tóth Balázs (Kaposvár), Vámosi Csaba (Honvéd), Vén 15. Nyíregyháza 12 1 6 5 14-25 9 zéppályással (Vén Gábor). Gábor (Honvéd). 16. Békéscsaba 12 1 4 7 10-27 7 A13. forduló tippjei Nyíregyháza - Fehérvár 1-4 Pápa - Zalaegerszeg 1-2 Kaposvár - MTK 1-2 Újpest-Honvéd 3-1 Sopron - Győr 2-2 Vasas - Diósgyőr 3-1 Békéscsaba - Debrecen 1-3 FTC - PMFC 4-0 A forduló játékvezetője Vad II István (****) Diósgyőr - Nyíregyháza 0-1 (0-1) Igazán éles mérkőzést kapott ebben a fordu­lóban a fiatal játékvezető, hiszen a két csa­pat közelsége és régi ellentéte mellett valódi alsóházi rangadó volt, amely akár majdan a kiesésről is dönthet Vad II. játékvezető azonban közel kifogástalanul látta el felada­tát mezőnyben minden szabálytalanságot észrevett, egyetlen egy esetben hibázott, se­gítőjét felülbírálva hazai szöglet helyett nyír­egyházi kirúgást ítélt. A forduló válogatottja Németh V. Níregyháza Kocsárdi ZTE Dienes Budovinszky Vasas PMFC Honvéd Nyíregyháza Genito Sándor Gy. Sándor T. Koplárovics Honvéd Győr Debrecen Zalaegerszeg Illés B. MTK Bogdanovic Debrecen A forduló mérkőzése Debrecen - Ferencváros 2-0 (1-0) Új edzővel készült a második helyezett Deb­recen az UEFA-kupában a Feyenoord ellen döntetlenező listavezető Ferencváros ellen. Már a két csapat tabellán elfoglalt helyezé­se, no meg az elmúlt esztendők egymás elle­ni eredménye is azt sejttette, az átlagnál legalábbi parázsabb találkozóra van kilátás. Ez mindenképpen igazolódott, szerencsére csak a pályán, no meg a sportszerű szurko­lás révén, de azért futball is volt bőven. Igaz, ezt inkább a hazaiakjátszották, de összessé­gében az iramra nem lehetett panasz, a hoz­záállásból látszott, mindkét gárda presztízs­nek tekinti a vasárnapi matinéöszsze- csapást Ez leginkább a szabálytalanságok­ban mutatkozott meg, amúgy viszont tiszta játék folyt a pályán, többször is tetszetős ak­ciót vezetett a Debrecen. Végül egy nagyon szoros, harcos összecsapáson volt ok az iz­galomra mindkét szurkolótáborban, és a semleges néző is hazai szinten legalábbis ki­emelhető mérkőzést láthatott a televízióban. Labdarúgó NB III. Dráva-csoport 13. forduló BVLC: páratlan feltámadás A labdarúgó NB III Dráva- csoportja vasárnapi for­dulójában a Bonyhád 1 -4-ről állt talpra a Nagy­árpád ellen, sőt a hajrá­ban a Kiss-legénység akár a győzelmet is megszerez­hette volna az izgalmas összecsapáson. 1. Bóly 12 9 2 1 27-10 29 2. PVSK 12 7 1 4 23-16 22 3. Tamási 12 6 4 2 15-11 22 4. Nagyatád 12 6 3 3 21-12 21 5. Beremend 12 7 — 5 15-12 21 6. Dombóvár 12 6 1 5 20-16 19 7. Baja 12 5 3 4 25-21 18 8. Szekszárd 12 5 2 5 16-15 17 9. Kozármisl. 12 5 1 6 20-19 16 10. Mohács 12 4 2 6 17-21 14 11. Marcali 12 4 2 6 16-24 14 12. Nagy£rpád 12 3 4 5 17-19 13 13. Bonyhád 13 4 1 8 21-27 13 14. B.boglár 12 3 3 6 14-22 12 15. Lengyelt. 13 1 3 9 15-37 6 A bonyhádi Bíró Norbert (9) közel járt a harmadik góljához... Bonvhád Völgység LC-Nagyároád 4-4 (1-21 Kovács L Kovácsfi szélen, centerezésétTopp 7 méterről a háló­Calka (Máté R.) Kun ba lőtte (0-1). A 23. percben Letenyei László Dárdai lövésszerű beadása Czigerrál pattant a Pál Albertkovics (Béres) kapuba (1-1). A 35. percben jobb oldali Máté N. Tóth vendégtámadás után az asszisztáló védők Horváth P. (Kiss J.) Cziger között Albertkovics 11 méterről helyezett a Hegedűs L Nagy hálóba (1-2). Az 57. percben remek Köllő Hegedűs P. (Kollár) vendégtámadás végén Balázs jó cselek után Letenyei Teszárik a védők díszkísérete mellett 12 méterről Bíró N. Balázs rúgta be a baranyaiak újabb gólját (1-3). A Varga (CzékmányT.) Topp (Tomola) 65. percben Albertkovics labdájával Balázs Játékos-edző: Edző: lépett ki és több védőt kicselezve közelről Kiss János Tézics Márk talált a hálóba (1-4). A 70. percben Köllő Bonyhád, 150 néző. Vezette: Bencze. (2-4), a 75. percben Horváth passzát Gólok: Bíró N. (2), Letenyei, Máté N„ illetve értékesítette Bíró (3-4). A 82. percben Balázs (2), Topp, Albertkovics. Czékmány szabadrúgását a kapus kiütötte, Jőlc Kovács L, Letenyei, illetve Albertkovics, és az előrelopakodó Máté N. közelről a háló­Balázs, Topp. ba bombázott (4-4). Tudósított: Hunyadi István. Kiss János: - A sírból hoztuk vissza az egyik pontot. Bóly-Tamási SE 2-0 (0-0) Boly: Tamási SE: A 47. percben egy erőtlen lövésbe Bogyay Antal Bogyay szerencsétlenül ért bele, ami róla a kapuba Tóthi Kovács R. pattant (1-0). A 77. percben Varga kiugratá­TóthB. Juhász G. sával Vígh meglépett a félpályánál, rávezette Éles Herger a labdát Bogyayra, aki az első lövést még Morvái Juhászl. hárította, de a kipattanót Vígh közelről a Héjas Schell kapuba rúgta (2-0). Leipold Tálas Kész(Schneidei) Tóthi Az első félidőben kiegyenlített mezőnyjáték Göller (Kelbert) Herr folyt a pályán. A második játékrész rosszul Vígh (Sági) Czinkon (Márkus) kezdődött a Tamási számára, egy ártalmat­Varga Benies 1. (Pájer) lan szituációból a hazaiak vezetést szereztek. Edző: Edző: A kitámadó vendégcsapat csak helyzetekig Varga László Molnár László jutott, és egy kontra megpecsételte sorsát Bóly, 200 néző. Két jő csapat találkozóját a szerencsésebbik Vezette: Agócs. együttes nyerte. Gólok: Vígh (2). MolnárLászló: - Egy jó színvonalú mérkőző­Jók: Antal, Héjas, Leipold, illetve Tálas, sen két egyéni hibánkat kihasználta az éllo­Juhász G., Czinkon, Kovács Z. vas. Csak úgy lehet keresnivalónk, ha a hely­Tudósított Vámosi Ferenc. zeteinket berúgjuk. Balatonboglár-Dombóvári FC-Rutin 1-0 (0-0) Balatonboglár: Dombóvár: Az 50. percben Szabados rossz ütemű Brakszatórisz Szabados kifutása után Horváth Szabolcs 20 méterről Buzsáki Hopp az üres kapuba lőtt (1-0). Hajmás! Várai Gosztonyi Banai A gyengén játszó dombóváriak na© Csák NagyN. lehetőséget szalasztottak el, hiszen egy Horváth Sz. (Fenyvesi) Steiger (Kőhalmi) esetleges sikenel a második helyre léphettek Szentkirályi Farkas volna előre a tabellán. Tarr(Ozsváth) Lassú Fehér Szabotin (Kovács) Horváth Árpád: - Megérdemelt hazai Olajos Fábián (Kása) győzelem született. Kalász (Horváth A.) Varga T. Edző: Edző: Mészáros József Horváth Árpád További eredmények: B.boglár, 100 néző. Lengyeltóti-Mohács 3-4 Vezette: Ursprung. Gólok: Horváth Sz. Beremend-Marcali 2-0 Jók: Csák, Olajos, Buzsáki, Horváth Sz. Kozármisleny-Baja 2-4 Tudósított: Csetneki László. A Nagyatád együttese szabadnapos volL PVSK-Szekszárdi UFC 3-1 (1-1) PVSK: Szekszárd: A 11. percben Laki utolsó emberként gól­Kresz Horváth B. helyzetben buktatta a kitörő Csende Rolan­Laki Mosonyi P. dot, amiért a játékvezető kiállította a pécsi Halla Pulcz védőt. A szabadrúgást a sértett 22 méterrel Nagy A. Tóth A. csavarta a jobb sarokba (0-1). A 20. perc­Szakály Torma ben Szakály tört előre, majd 12 méterről job­Dénes Kutasi (Domonkos) bal a hálóba lőtt(l-l). NagyCs. Horváth J. (Lizák) Szünet után, a 48. percben Csizmadia, 22 Án©án(Szemmelroth) Dienes (Dömötör) méterről végzett el szabadrúgást, élesen Csizmadia Csende 1. meglőtt labdája egy védőn irányt változtatva Stem (Magyar) Máté Cs. a hálóba vágódott (2-1). A 89. percben Godvár (Dezső) Csende R. Szakály szerzett labdát a felezővonal táján, Edző: Játékos-edző: majd a felfutó Stem elé játszott, aki 8 méter­Mészáros Ferenc Máté Csaba ről beállította a végeredményt (3-1). Pécs, 100 néző. Vezette: Mohai. Gólok: Szakály, Csizmadia, Stem, illetve Csende R. Jőlc Kresz, Halta, Szakály, Csizmadia, Stem, illetve Tóth A., Csende R. Kiállítva: Laki a 11. percben. Tudósított DN. Sorozatban harmadik meccsén maradt pont nélkül az UFC, amely 80 percnyi emberelő­nyét sem tudta gólra váltani. Máté Csaba: - Saját magunkat vertük meg... i i FOTÓ: GOTTVALD KÁROLY