Tolnai Népújság, 2004. november (15. évfolyam, 255-279. szám)

2004-11-02 / 255. szám

SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2004. NOVEMBER 2., KEDD A végén már jól is játszott az Atom HELYTÁLLÁS A Gunaras KC Dombóvár 35 percen át állta a sarat Zunlgáék (13) 35 percen át tartották a lépést a paksiakkal A férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján me­gyei rangadót rendeztek Dombóvárott, a Gunaras KC az Atomerőmű SE gár­dáját látta vendégül. A ta­lálkozóra kilátogató nyolcszáz néző zöme bí­zott benne, hogy a hazai­ak meglephetik bomba­erős riválisukat, ám az ASE végig vezetve, bizto­san győzött. Gaál István, Rónai Gábor Gunaras KC-Dombóvár- Atomerőmű SE 67-93 (17-25,20-14,20-24,10-30). Dombóvár, 800 néző. V: Bod­nár, Papp. Dombóvár; Krasznai T. (-), ZUNIGA (17), Török (3), Panta (4), FISHER (20/6). Cse­re: RADNÓTY (14/12), Boldi­zsár (2), Balogh L. (5/3), Lukács (2). Edző: Bálind József. ASE: Mészáros Z. (8/3), MONROE (17/3), Smith (5/3), RIDL (27/6), Czigler (10). Csere: Sítku (5/3), PAVLIK (19/9), Kiss Zs. (-), Dohár (2). Edző: Zsoldos András. Az eredmény alakulása: 5. perc: 8-14,15. p.: 21-30, 25. p.: 45-53, 35. p.: 64-78. Kipontozódott: Zuniga a 39. percben. Tizennégyből tizennégy. Az élvonalbeli csapatok trénerei közül éppen ennyien gondolták úgy az idény kezdete előtt, hogy az ASE játékosai nyakába kerül majd a bajnoki arany. Köztük Bálind József, a hazaiak meste­re is, aki azonban a meccs előtt úgy vélte, fiai a januári MK- mérkőzéshez hasonlóan meg­lephetik bombaerős riválisukat. Az edző szemmel láthatóan feltüzelte játékosait, akik elein­te nem is engedték meglépni a paksiakat. Az Atomban Ridl hat pontig jutott négy perc alatt, miközben a Gunaras kosarai­nak javát Zuniga szállította. Míg azonban a vendégeknél a horvát mellett Czigler (5 pont) is remekelt, a mexikóinak nem akadt társa (8-14). Bálind mes­ter észlelte is a bajt, időt kért, és Török helyére Radnótyt küldte pályára. Az új fiú triplával kö­szönte meg a lehetőséget, újabb hármasával pedig már lőtávol- ban volt a Gunaras (9. p.: 14-17). A következő hazai pon­toknál Zsoldos edző gondolta úgy, hogy ki kell rántania csa­patát a hullámvölgyből. Pedig jól játszott az ASE, de rontott dobásaikat rendre kosarakkal büntette a lelkes Dombóvár. Pörgős, jó játékot láthatott a publikum, amely nem véletle­nül tapsolta megállás nélkül a produkciót. A második tíz perc­re kissé visszavettek a tempó­ból a felek. Az első kosarat Zuniga szerezte 180 másodperc elteltével (19-25), amire Mon­roe éppen a negyed felénél vála­szolt. Ha már az első kosarak­nál,tartunk, Rafael Török a 16. percben talált be először, ami azért is érthetetlen, mert a Gunaras vezetői ettől a meccs­től tették függővé, szerződtetik- e a német-izraeli kettős állam­polgárságú légióst. Fishernek viszont biztos a helye Dombó­várott, az amerikai be is vágott egy triplát, újra lázba hozva ez­zel a közönség hazai részét (17. p.: 28-32). Ki más, mint az ASE karmestere, Mészáros hármasa adott új lendületet a Paksnak, ám a tarthataüan amerikai, és Zuniga mégis egy duplányi kö­zelségbe hozta a Gunarast. Zsoldos mester a nagyszü­netben bizonyára felhívta játé­kosai figyelmét arra, hogy ez a produkció kevés lesz a sikerhez, mert Monroe két duplájával és Ridl hármasával alaposan be­kezdett a Paks. A hazaiaktól Radnóty talált a gyűrűbe, a fia­tal kosaras harmadik próbálko­zása is három pontot ért. To­vábbra is Zuniga és Fisher vitte vállán a Dombóvárt, amely 43-51-nél sem adta fel, s a két légiós pontjaival, valamint Radnóty negyedik triplájával is­mét felkapaszkodtak (28. p.: 52-53). Az Atomerőmű cseh vá­logatott irányítója először a 29. minutum elején rázta meg ma­gát. Pavlik mindjárt egy hár­massal indított, és a folytatás­ban pontjaival és gólpasszaival igazolta: kivételes képességű kosaras. Az utolsó negyedre hat­pontos paksi előnnyel futottak ki a csapatok, s egészen a 34. percig tartotta magát a Gunaras. A dombóváriak azonban a végé­re elfáradtak, Ridl és Pavlik - a cseh a támadóidő lejártának pil­lanatában a félpályáról is beta­lált - vezérletével a- paksiak padlóra küldték ellenfelüket. A Gunaras gárdáját dicséri, hogy a megyei rangadón három és fél negyeden át tartani tudta a lé­pést a klasszisok sorát felvonul­tató paksiakkal. Bálind Józsefi - Európai szin­tű sztárcsapat ellen 35 percig bírtuk. Zsoldos András: - Nagyon ke­ményen meg kellett küzdenünk a győzelemért. Ez a találkozó is bizonyította, hogy mindenki el­len száz százalékot kell nyújta­nunk. A végén helyenként már jól is játszottunk, de dicséret il­leti a lelkes hazaiakat is. A hajrára elfáradt a KSC A női kosárlabda NB I 5. fordulójában az Atom- erőmű-KSC Szekszárd balszerencsés vereséget szenvedett a rivális Zala Volán otthonában. Földesi József Zala Volán-Atomerőmű- KSC Szekszárd 69-63 (24-19,11-17,14-12,20-15). Zalaegerszeg, 150 néző. V: dr. Hollósy, Sabáll. Zala Volán: Németh (5/3), HELLER (15/3), Szőke (8/3), Ruzicsková (8), VIALL (23). Csere: Fowler (3), Szélesy (5/3), Rajki-Csontos (2). Edző: Bencze Tamás. Szek­szárd: TAMÁS (8), KONCZ (9/3) Czukor (6), LÓDI (20), Varda (13). Csere: Bereczki (4), Szentkirályi (3). Edző: Vertetics István. Az eredmény alakulása: 5. perc: 15-8, 15. p.: 34-25, 25. p.: 44-42, 35. p.: 56-54. Kipontozódott: Viall a 36., Bereczki a 38. percben. Szegény embert még az ág is húzza: Hofmann után újabb irányítót, Bukovszkit is nélkü­löznie kellett Vertetics edző­nek. Koncz kosarával indult a mérkőzés, de Viall vezérleté­vel a hazaiak gyorsan átvették az irányítást és a vezetést Lódi kosarai éltették a reményt, a tízpontos hátrányt a negyed végére megfelezték az atomo­sok. A második periódusban négy percen át kiegyenlített já­ték folyt, ezt követően azonban ismét kilenccel megléptek a zalaiak. A szekszárdiak felja­vuló védekezése meghozta az eredményt: a második negyed második felében produkált 1-11-es rohammal fordítottak. A fordulás után Lódi és Ta­más kosaraira még válaszol­tak a hazaiak, s így újra előny­höz jutottak, de előbb ki­egyenlített, majd Varda 2+1-es akciójával a 36. percben ismét vezetett a Szekszárd (58-59). A nagy iram azonban sokat ki­vett a vendégekből, az atomo­sok védekezése fellazult, s miután az utolsó három perc­ben a hazaiak kilenc pontjára mindössze kettővel tudtak vá­laszolni, így elmaradt a bra­vúr. Vertetics István: - Taktiku­san játszottunk, fegyelmezet­ten védekeztünk, de sajnos kevesen vagyunk, s így a vég­játékra elfáradtunk... Lódi Eszter (7) hiába jutott 20 pontig, mégis a zalaiak örülhettek Tsmmm A Ford Focus WRC-vel ver­senyző mark kő martin sike­rével zárult a Katalán-rali, a világbaj­nokság 15., utolsó előtti futama. Az észt pilóta mögött a finn Marcus Grönholm (Peugeot) és az idény végén visszavonuló spanyol Carlos Sainz (Citroen) végzett. A vi­lágbajnoki címét már koráb­ban bebiztosító francia Loeb (Citroen) már szombaton ki­esett. A végeredmény: 1. Martin, Park (észt-brit, Ford Focus WRC) 3:40:43.8 óra, 2. Grönholm, Rautiainen (finn, Peugeot 307 WRC) 3:41:07.0, 3. Sainz, Marti (spanyol, Cit­roen Xsara WRC) 3:41:21.5, 4. Sarrazin, Privato (francia, Subaru Impreza WRC) 3:43:34.2, 5. Solberg, Mills (norvég, brit, Subaru Impre­za WRC) 3:43:50.5, 6. Sola, Amigo (spanyol, Mitsubishi Lancer WRC) 3:44:39.5. A vb-pontverseny állása: 1. (már világbajnok) Loeb (fran­cia, Citroen Xsara WRC) 108 pont, 2. Solberg 82,3. Mártin 79, 4. Sainz 73, 5. Grönholm 62. Nem voltak egy súlycsoportban ÄDU Márkus Enikő volt a nyerő „lap” a vendégek „paklijában” A fotó szimbolikus, hiszen az Akvaplast Kft.-SZAC klasszisai közül ezúttal a kínai Li Meng Jiao (balról) járt élen a pontszerzésben Kétség sem férhetett a vendég Akvaplast Kft.- SZAC tolnai sikeréhez. A női asztalitenisz Extra Li­ga szombati, megyei rangadóján a jóval esélye­sebb szekszárdiak papír­forma győzelmet arattak a házigazda Fastron AC ellen. Fekete László Fastron AC Tolna-Akvaplast Kft-SZAC 4:10. A két szom­szédvár megannyi remek, szo­ros csatát vívott már az elmúlt években, ám a képlet ezúttal teljesen más volt: az Akvaplast Kft.-SZAC együttese ugyanis idén minden téren felülmúlja a tolnaiakat. Az erőviszonyokat jelzi, hogy a mérkőzés előtt a hazaiak trénere, Balogh Ilona három, míg a vendégek szak­mai igazgatója, Sáth Sándor öt partit „írt” Fastron neve mellé... A párosoknál a tolnaiak a Majzik Zsuzsa, Wittinger Judit duóban bíztak, ám a hazaiak el­ső számú kettőse nem boldo­gult a Mariana Stoian, Márkus Enikő duóval, a Li Meng Jiao, Viera Marcekova szekszárdi pár csak bemelegített Lucia Balas és Báli Ibolya ellen. Az el­ső egyes körben már győzelem­nek is örülhettek a tolnai szur­kolók, igaz csak Wittingerének, aki Stoiant verte nagy csatában. Ötszettes mérkőzést vívott ugyan Majzik és Márkus is, ám ott az Akvaplast Kft.-SZAC pingpongosa összpontosított jobban a döntő játszmában. A vendégek játékosát feldobhatta az értékes siker, mert a követ­kező partiban Wittinger ellen is 2:1-ről fordított. Az első körben „bakizó” Stoian a román házi rangadón Balas ellen javított, így amikor Marcekova másod­szor asztalhoz lépett, már 7:l-re vezettek a szekszárdiak. A szlo­vák légiós láthatóan nehezen mozgott (mint később kiderült, légszomjjal küszködött), így az idén már a States Pótát is legyő­ző Majzik nullára nyert, miköz­ben Li Meng hasonló „tempó­ban” húzta be a Báli elleni köte­lezőt (2:8). Nem tudni, Márkus megelé­gedett-e a Majzik és Wittinger ellen aratott fontos győzelmek­kel, mindenesetre játéka a Balas elleni találkozón cseppet sem emlékeztetett a korábbira. A három tolnai ponton így éppen három já­tékos osztozott, de - miután a kínai Majziknak sem ke­gyelmezett - dupláznia csak Wittingernek sikerült, aki 0:2-ről, és két meccslab­dáról fordított a végére „ki­fulladó” Marcekova ellen. A „kegyelemdöfést” Stoian ad­ta meg a Tolnának, aki a pa­pírformának megfelelően három szettben nyert Báli ellen. Eredmények, páros: Majzik, Wittinger-Stoian, Márkus 1:3 (8, -8, -6, -5), Balas, Bali-Li Meng, Marce­kova 0:3 (-5, -9, -9). Egyéni: Balas-Li Meng 1:3 (9, -8, -3, -4), Wittinger-Stoian 3:2 (-6, -6,3,9,10), Majzik-Márkus 2:3 (4, -5, 4, -4, -2), Bali-Marce- kova 0:3 (-4, -2, -8); Balas- Stoian 1:3 (-11, -10, 8, -3), Wit- tinger-Márkus 2:3 (-7, 5, 9, -8, -8), Majzik-Marcekova 3:0 (7, 10, 6), Bali-Li Meng 0:3 (-5, -4, -4); Balas-Márkus 3:0 (5,10, 8), Wittinger-Marcekova 3:2 (-5, -10, 10, 9, 10), Majzik-Li Meng 1:3 (-3, -2, 10, -2), Bali-Stoian 0:3 (-8,-2,-4). KÉZILABDA NŐI KÉZILABDA NB I/B, NYUGATI CSOPORT. Tolna KC-Nagyatád 22-36 (12-17), Tolna, néző. V: För- dős, Széman. Tolna: Sulyok- Reisch 3, Mészáros 6 (1), Adácsi 2, Újvári, Novográ- decz 2, Szalai 6. Csere: Weit- ner A. 2, Törő 1. Edző: Tei- mel Lajos. Hétméteres: 2/1, ill. 11/11. Kiállítás: 10, ill. 6 perc. Lelkesen kezdett az ezút­tal két alapemberét, Szepesit és Nagyot is nélkülöző Tolna, és a 20. percig (10-10) fej-fej mellett haladt a listavezető Nagyatáddal. A játékvezetői kettős - túlságosan is jószí- vűen - az első félidő utolsó tíz percében hat hétméteres­sel „lepte meg” a vendégeket, s ezeket értékesítve a szüne­tig elléptek a somogyiak. A második félidőben aztán a rövid cserepad miatt egyre inkább elfáradt a házigazda Tolna, a látogatók pedig foko­zatosan növelve előnyüket végül fölényes győzelmet arattak. A bajnokságban pontveszteség nélkül élen ál­ló Nagyatáddal húsz percen át tartotta a lépést a tolnai együttes. Jók: Sulyok, Szalai, Mészáros. A Fino-Tamási KC együttese szabadnapos volt. k t i f 1