Tolnai Népújság, 2004. november (15. évfolyam, 255-279. szám)

2004-11-15 / 266. szám

TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2004. NOVEMBER 15., HÉTFŐ SPORT 11 NB ll-es labdarúgó-bajnokság, Hummel-csoport 14. forduló PSE: győztes búcsú a hazai közönségtől Győzelemmel búcsúzott közönségétől a labdarúgó NB II Hummel-csoport- jában, szereplő Paksi SE együttese, amely az idény utolsó hazai mérkőzésén legyőzte, s ezzel lerázta az üldöző Celldömölköt. Paksi SE-Celldömölk 2-0 (0-0) Paksi SE: CelUömölk: Kovács A. Tarczi Tóth P. Bodor Benedeczki Győrvári Pintér Subicz Vizdár Csákvári Tóth J. (Bán) Vajda Mészáros 1. Szabó L. Osztermájer (Varga) Manganelli (Németh) Búzás Beke Bódé D. (Szili) Palkovics KissT. Hegyi Edző: Edzó: Lengyel Ferenc Sebestyén Attila Paks, 300 néző. Vezette: Holczimmer(Filus, Molnár). Gót Varga L (75.), Vizdár(85.). Jók: Bode D., Búzás, Vizdár, Kiss T, illetve Tarczi, Bodor, Győrvári. Tudósított: Zerza József. Mestermérfeg _______________ Lengyel F erenc: - Örülök, hogy saját közön­ségünk előtt ismét sikerült nyernünk. Úgy érzem, rászolgáltunk a győzelemre. További eredmények____________ DA C-Győr-Barcs 4-1, Komló-Pénzügyőr l-l,Szentlőrinc-GyirmótO-l, Budaka- lász-Kaposvölgye 0-2, Soroksár-Budafok 4-1, Felcsút-Mezőfalva 3-2. A Balaton- lelle-Veszprém találkozó elmaradt. A bajnokság állása 1. Felcsút 14 9 2 3 26-15 28 2. Soroksár 14 7 6 1 28-14 2 7 3. Paksi SE 14 8 3 3 23-13 27 4. B.kalász 14 6 5 3 27-18 23 5. Gyirmót 14 6 4 4 23-18 22 6. Barcs 14 6 4 4 20-16 22 7. DAC-Györ 14 7 1 6 26-25 22 8. Celldöm. 14 6 3 5 22-16 21 9. B. lel le 13 6 3 4 21-19 21 10. K.völgye 14 6 3 5 17-19 21 11. Veszpróm 13 5 3 5 15-14 18 12. Mezőfalva 14 4 3 7 26-26 15 13. Szt.lőrinc 14 4 2 8 18-21 14 14. Komló 14 3 5 6 15-19 14 15. Budafok 14 3 2 9 12-25 11 16. Pénzügyőr 14 1 1 12 8-44 4 A hazaiak kezdtek jobban, a 10. percben Kiss Tamás húzott el a jobb szélen, de beadásáról a belsők lemaradtak. A 23. percben Győrvári 30 méteres szabadrúgása megcsúszott a vizes füvön, de Kovács kapus másodszorra megkaparintotta a labdát. A 30. percben Bődét buktat- táka vendégeka 16-os oldalvonalánál, OsztermájerszabadrúgásátTarczi bravúrral védte. A 38. percben Búzás jól ugratta ki középen Kiss Tamást, a középpályás becsapta őrzőjét, de 15 méteres lövése elsuhant a jobb kapufa mellett. A 43. percben egy előrevágott labdát Búzás lekezelt, 16 méteres lövését Tarczi hántotta. A szünet után a hazaiak gyorsan döntésre akarták vinni a dolgot, sorra vezették támadásaikat, de a celldömölki védelem szilárdan állt a lábán. A 65. percben Tóth P. átadását Búzás maga elé tette, ám 16 méteres, nagy erejű lövését a vendégek kapusa szögletre tenyerelte. A 75. percben egy előrevágott labdát Bán középre ívelt, s a csereként beállt Varga L. 10 méterről a léc alá fejelt (1-0). A 85. percben Búzás jobb oldali szögletét Vizdár az ötösről fejelte a hálóba (2-0). A víztócsákkal tarkított pályán folyamatos játék nem alakulhatott ki, a küzdelem, az akarat dominált A találkozót végig a Duna-partiak irányították, a vendégek szórványos kontrákkal próbálkoztak, de ezeket a hazaiak könnyűszernél hárították. A nagy fölényben futballozó paksi­ak az utolsó negyedórában szerzett kétfejesgóllal megérdemelten tartották otthon a három pontot Jók: Bődé 0., Búzás, Vizdár, Kiss I, illetve Tarczi, Bodor, Győrvári. Tóth Péter (jobbról) és a PSE-védelem hibátlanul látta el feladatát az őszi idény utolsó hazai találkozóján Megyei L osztályú labdarúgó-bajnokság, 14. forduló __________ _______________ _______________________________ _______________ Bá taszéken is nyerni tudtak a tolnaiak Gábor Gergő (középen) nem sok lehetőséghez jutott a tolnai védők szorításában. Meg is lett az eredménye... A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 14. for­dulójában eldőlt, hogy az őszi első Dunaszentgyörgy mögött a Tolna telel a második, míg a Bölcske a har­madik helyen. Tudósítóinktól A hét végi forduló rangadóját Bátaszéken vívta a Tolna csapa­ta. A vendégeknek korábban nem sok babér termett a Fiáth Tamás dirigálta egylet otthoná­ban, ám ezúttal simán nyertek a vendégek (0-3), akik különö­sen a második félidőben ural­ták a játékot. Az éllovas Dunaszentgyörgy sokkal job­ban megszenvedett a sikerért Kajdacson, a győztes találatot csak a hajrában érte el Dienes Pál gárdája, amelyben az osz­tály legjobb mesterlövésze, Krepsz Krisztián duplázott (1-2). A harmadik helyezet Bölcske értékes pontot veszített hazai pályán az Ozora ellen (1-1). Blatt Pál tanítványai hiá­ba támadták végig a találkozót, számtalan helyzetükből egyet sem tudtak értékesíteni, s a lá­togatók egy, az utolsó percek­ben elért góllal elvitték az egyik pontot. A Tevel eddigi produk­tuma alapján favoritként uta­zott Nagymányokra, s nyert is könnyedén 6-0-ra. Köő László­nak sok dolga lesz a téli szünet­ben, ha a tavaszra ütőképes együttest szeretne összehozni. Sorozatban harmadik találko­zóját nyerte meg az Őcsény csa­pata, amely ezúttal Kétyről hoz­ta el a három pontot (3-2). Új­fent nyert a Dunafóldvár csapa­ta: a szenvedő fél a kiesé elkerü­léséért harcoló Döbrököz volt (6-2). Ötöt rúgott a sereghajtó Simontornyának az újonc Ma- jos (5-2), míg a Kakasd- Duna- kömlőd rangadót a rossz pálya­viszonyok miatt el kellett ha­lasztani Az if nél elveszítette veret­lenségét a Bátaszék, miután ott­honában 4-0-ra kikapott a Tol­nától. Az üldöző Dunafóldvár ellenben nyert (8-0), s pont­számban beérte riválisát. A forduló mérkőzése: Bátaszék-Tolna VFC 0-3 (0-0) Bátaszék: Tolna: Fügedi Szabó M. Sárközi Wéber Hauwasser Klein M. Péter Zörényi Kovács Cs. Pálinkás KisL Mátyás Rupa Horváth E. (Izsák) Bene (Kovács L.) Szabó N.(Szegfű) Berényi (Szabados) Fauszt Csontos M. (Orsós) Bencze (Juhász V.) GáborG. Volár (Guth) Edző: Játékos-edző: Fiáth Tamás WiesnerJózsef Bátaszék, 200 néző. Vezette: Bányai Gyula. Gól Volár (52.), Juhász V. (86.), Szabó N. (91). Jók: a vendégcsapatból Szabó M., Szabó N., Bencze, Volárés Klein M. dicsérhető. Ifjúsági méltózés: 0-4. Tudósított Sági István. Az 52. percben egy kipattanó labda a bal oldalon érkező Volár elé került, aki kapásból, 17 méterről a jobb sarokba lőtt (0-1). A 86. percben az elcsúszó védő mellett Juhász V. elvitte a labdát a jobboldalon, majd a bal sarokba lőtt (0-2). A 91. percben egy kipat­tanó labdát Szabó N. 16 méterről a bal sarokba lőtt (0-3). A végig szakadó esőben lejátszott méltózésen második félidőben nyújtott jobb játékuk alapján a tolnaiak megérdemelten nyertek. Fiáth Tamás: - A győzelmet jobban akaró vendégek megérdemelten nyertek. WiesnerJózsef: - Le a kalappal a fiúk előtt, az otthon eddig százszázalékos Bátaszék otthonából nagyon fontos hárorrvpontot vit­tünk haza. Bölcske-Ozora 1­-1(0-0) Bölcske: Ozora: Süvöltós Somogyi Somogyi L(SzauerZs.) Sarudi Jenei Miklós Tamási Bebesi Bodonyi Dobos SzauerG. Túrós Ledneczki Tóth Tóth Gy. Kovács Besenczi Papp (Bodnár) Hargitai Pokorny Szabadi Tolmácsi Edző: Edzó: Blatt Pál Siklósi János Bölcske, 100 néző. Vezette: Tamás Lajos. Gól: Szabadi, illetve Bodnár. Jók: Jenei, illetve Somogyi, Miklós, Kovács P., Tóth. Ifjúsági méitózés: 3-4. Tudósított: Sulák András. Nagvmánvok-Tevel 0-6 (0-2) Nagymányok: Tevel: TöpfnerT. Szőcs Á. Bíró NagyB. Guzorán Stumpf Lakatos Ambrus(GetgelyJ.) Ecker Kerekes (Nagyfalusi T.) Gdlld Dézsi (Kovács G.) Szabó P. Macsuka Miszler Illés Cs. Barabás (Herger) Till N. Pataki Szőcs R. Nagy Pfeiffer Edző: Edző: Köő László Szabó Dénes Nagymányok, 100 néző. Vezette: György József. Gót Macsuka (2), Szőcs R. (2), Illés Cs., Ambrus. Kiállítva: Guzorán a 17. percben. Jók: Nagy B., Macsuka, Szőcs R. IQűsági mérkőzés: 1-6. Tudósított Borbély Sándor. Kaidacs-D.sztgvörgy 1-2 (1-í) Kajdacs: Dunaszentgyörgy: Cziráki Szlanyinka Lengyel J. Aradi Vecsei Somogyi Kárpáti Horváth L. Kovács L (Mészáros) Aschermann Bierer NagyZs. Varga (Farkas) Horváth G. Lengyel M. Krepsz Borbély (Kovács Z.) Mizser Hegedűs A. Kovács L Hencz Magyar Edző: Edző: Horváth Péter Dienes Pál Kajdacs, 100 néző. Vezette: RáczZoltán. Gól: Hegedűs A., illetve Krepsz (2). Jók Lengyel M., Kárpáti, Lennel J., Cziráki, Ve- csei, illetve Aradi, Horváth L, Krepsz, Horváth G. Ifjúsági méitózés: 4-2. Tudósított: DeákJózsef. Dunaföldvár-Döbrököz 6-2 (4-1) Dunafóldvár FC: Döbrököz: Mráz Simon J. Prekop Prógli Antal Horváth L. Lesnyík (Alberczki G.) Gillich Princz(Lukács) Varga Alberczki Cs. Simon L. Lacza 1. (Fröhlich) Szabó NagyL László Schulteisz A. (Berényi) Góvnik Farsang Szőts Kindl Zrinyi Játékos-edző: Edzó: Kindl István Olasz János D.földvár, 200 néző. Vezette: Tinnyei Sándor. Gól: Farsang(2), Schulteisz(2), Lacza I., NagyL, illetve Varga, Zrinyi. Jók: Farsang Lacza, Schul- teisz, Prekop, illetve Simon J., Horváth, Szőts. ifjúsági mérkőzés: 8-0. Tudósított Kindl István. Maios-Simontomva 5-2 (4-0) Majos: Simontornya: Fábián (Vita J.) Tóth A. PálK. Pordán Németh Győré (Simoni) Hadikfalvi TakácsN. Stangliczky Csepregi Varga (Török) Ferencz Fodor (Harangi) Pekli Vendég (Pál 1.) Szőke Vita N. Kovács György Borbás Dani Czank(Romek) Edző: Edzó: ifl. Lőrincz Antal Csepregi György Majos, 50 néző. Vezette: Botos Miklós. Gól: Hadikfalvi, György, Varga I., Vendég Török, illetve Szőke, Kovács Jók: Hadikfalvi, Fodor, György, illetve Pekli, Szőke, Borbás. Ifjúsági méitózés: 5-6. Tudósított Lőrincz Antal. Kétv-0csénv2-3 (1-1) Kéty: Őcsény: Prantner Császár Beda Kadosa Kalmár F. Balázs Turbuk Varga Dani Babanics Molnár D. KnieszT. Nagyváradi (Bősz) Boros (Janó) Fazekas R. Jaksa Walter (Forrai) Lubastyik Márton Acsádi (Juhász) Szedlák TakácsG. Edző: Játékos-edző: Márton Emil Boros Attila Kéty, 50 néző. Vezette: Forrai Barna. Gól: Turbuk (2), illetve Acsádi (2), Jaksa. Jók: Nagyváradi, Dani. Fazekas R., Molnár D„ illetve Jaksa, Varga, Kadosa, KnieszT. Hjúságj mérkőzés: 2-5. Tudósított Gödrei Zoltán. Macsuka László (Tevel) Az őszi idény eddigi meglepetéscsapata két­ségkívül a Tevel gárdája, amely egy fordulóval az őszi idény vége előtt a 4. helyet foglalja el a tabellán, s legrosszabb esetben sem végezhet a 6. helynél lejjebb. A gárda vasárnap Nagymányokon rendezett gólfesztivált, s úgy nyert 6-0-ra, hogy akár kétszer annyit is rúghatott volna. A csapat legjobbja, egyben az egész forduló legjobbja az a Macsuka László volt, aki két gólja mellett még két gólpasszal is kivette a részét a sikerből. A fáradhatatlan védekező játékos a pálya minden szegletében feltűnt, s ha kellett, olykor a védelmet is kisegítette. Macsuka az idényben már hatszor ünnepel­hetett, amivel a házi góllövőlistán a második helyen áll a 9 találattal legeredményesebb Szőcs Roland mögött. A góllövőlista állása_________________________________ 22 gólos: Krepsz Krisztián (Dunaszentgyörgy) 18 gólos: Gábor Gergő (Bátaszék) 14 gólos: Szabadi Adrián (Bölcske) 12 gólos: Rácz István (Bölcske) 11 gólos: Lilinger Roland (Dunakomlód), Hencz Balázs (Kajdacs) 9 gólos: Szedlák László (Kéty), Volár András (Tolna), Szőcs Roland (Tevel) 8 gólos: Lacza István (Dunafóldvár), Orosz Tamás (Kéty), György Attila (Majos) 7 gólos: Pataki Tamás (Nagymányok), Hegedűs Attila (Kajdacs), Lengyel Miklós (Kajdacs), Varga Imre (Majos), Pataki Tamás (Nagymányok), Tolmácsi Tibor (Ozora) 6 gólos: Szőts Balázs (Döbrököz), Kovács László (Dunaszentgyörgy) Farsang János (Dunafóldvár), Tóth Attila (Kakasd), Bősz József (Kéty), Kalmár Ferenc (Kéty), Kovács Péter (Ozora), Macsuka László (Tevel), Ambrus Zoltán (Tevel), Bencze Balázs (Tolna), Horváth Ervin (Tolna). A bajnokság állása 1. D.györgy 14 13 1­51-17 4f 2. Tolna 14 11 1 2 33-10 3. Bölcske 14 9 2 3 43-19 4. Tevel 14 7 4 3 35-22 5. Bátaszék 14 8 — 6 44-24 24 6. D.kömlöd 13 7 2 4 31-21 23 7. Ozora 14 6 4 4 26-24 22 8. Kajdacs 14 6 2 6 30-29 2< 1 9. Kakasd 13 6 1 6 22-23 10. Majos 14 6 1 7 28-44 11. Kéty 14 5 3 6 39-35 lö 12. D.földvár 14 5 2 7 27-29 17 13. Őcsény 14 4 2 9 24-28 14 14. N.mányok 14 2 1 11 18-58 7 15. Döbrököz. 14 1 2 1 1 19-51 5 16. S.tornya 14. 1­13 18-52 3 A15. forduló programja _________ No vember 20., szombat Dunaszentgyörgy- Dunaföldvár FC13. Vasárnap: Tolna- Nagymányok, Tevel-Kéty, Dunakömlőd- Bátaszék, Őcsény-Kajdacs, Döbrököz- Bölcske, Ozora-Majos, Simontornya- Kakasd 13.