Tolnai Népújság, 2004. október (15. évfolyam, 230-254. szám)

2004-10-04 / 232. szám

TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2004. OKTÓBER 4., HÉTFŐ SPORT 11 Leltén véget ért a Paksi SE sorozata ■ Kiss Tamás (középen) csapattársaihoz hasonlóan csak helyzetekig jutott Balatonlellén FOTÓ:GOTTVALD Öt veretlenül megvívott találkozó után Balatonlellén vereséget szenvedett a Paksi SE együttese. Lengyel Ferenc tanítványai az idény leggyengébb játékával rukkoltak elő, így esélyük sem volt a pontszerzésre. A PSE a 6. helyre csúszott vissza a tabellán. Balatonlelle-Paksi SE 1-0 (1-0) BaMelle: Paksi SE: Gyenes Bárdi Deme Abonyi Búza Hosnyánszki Zs. Kenéz TóthP. Graszl K. Vizdár Földes 1. Tóth J. (Tóth Á, 76.) Himics Mészáros I. Takács Osztermájer (Búzás, 65.) Varsányi KiSST. Silimon (Fenyvesi, 74., Makarész, 91.) Heftier (Bődé D, 65.) Baji (Graszl N, 57.) Varga L Edző: Edző: Kobvics Zoltán Lengyel Ferenc BaMnMe. Nézőszám: 250. Játékvezető: Bognár (Komjáti, Auth). Gólok: Takács (8.). Jók: Kenéz, Deme, Takács. Tudósított: Karszt József. A 8. percben Graszl Károly ívelt a paksi kapu előterébe, a tétovázó védők között Silimon kapura fordult 12 méteres lövése a felső lécről kipattant amit Takács küldött a paksi kapu­ba ll-OI. A14. percben újabb paksi megingás, Takács kiugrott a védők között, majd 14 méterről a bal kapufa mellé lőtt A 32. percben Hosnyánszki tértölelő indításával Tóth János lefutotta a hazai védőket, majd a 1&os vonaláról a kapu fölé emelt A szünet után, az 58. percben Kiss Tamás baloldali beadását Varga nagy helyzetben 5 méterről fölé fejelte. A 83. percben Tóth Árpád elfutott a bal oldalon, kitűnő beadását Varga és Kiss Tamás is elhibázta. A 90. percben a kitörő Búzást Búza lerántotta, ezért a játékvezető kiállította a hazaiak futballistáját. Csapkodó játékkal indult a mérkőzés, aztán a vendégvédelem asszisztálása mellett a haza­iak szereztek vezetést. Enyhe mezőnyfölényben játszottak a vendégek, de támadásaikba rengeteg hiba csúszott, a hazaiak pedig apró szabálytalanságokkal tördelték a játékot és őrizték előnyüket. Szünet után is folytatódott az alacsony színvonalú, csapkodó játék, a zöld­fehérek nyomaikban sem emlékeztettek az utóbbi hetek sikereire, így megérdemelt vereséget szenvedtek. Lengyel Ferenc: - Az idény leggyengébb játékát produkálva, megérdemel vereséget szenvedtünk. Előre tekintve, ez is „csak” három pont volt További eredmények: Soroksár-Szenttőrinc 4-1, Pénzügyőr-Celldömölk 0-1, DAC-Győr-Felcsút 1-2, Komló-Mezőfalva 1-0, Budafok-Kapos- völgye 1-0, Barcs-Veszprém 1-0, Budakaász- Gyirmót 1-3. A bajnokság állása 1. Felcsút 8 6 1 1 17- 8 19 2. Soroksár 8 5 3 — 19- 8 18 3. B.lelle 8 5 1 2 17-13 16 4. B.kalász 8 4 3 1 18- 8 15 5. Celldöm. 8 5­3 16- 9 15 6. Paksi SE 8 4 2 2 12- 5 14 7. Barcs 8 4 2 2 1 1- 6 14 8. Mezőfalva 8 3 2 3 16-12 1 1 9. Gyirmót 8 3 2 3 14-14 1 1 10. Komló 8 2 3 3 10- 9 9 11. DAC-Győr 8 3 — 5 13-17 9 12. Veszprém 8 2 2 4 8-13 8 13. K.völgye 8 2 2 4 8-15 8 14. Budafok 8 2 2 4 7-14 8 15. Szt.lőrinc 8 1 1 6 7-15 7 16. Pénzügyőr 8 8 4-31 Megyei I. osztályú bbdarúaó-bainoksán. 8. forduló______________________________ _____ _____ Sz abadi egyedül verte meg a Tolnát FOTÓ: GOTTVALD KÁROLY A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság hét végi for­dulójának rangadóján a Kakasd otthonában győzte le a Kajdacs együttesét. Megszerezte első győzelmét az Őcsény, amely az idény eddigi meglepetéscsapatát, az Ozorát ütötte ki. Ez bizony beakadt. Rikkers bombagóljával már 2-0-ra vezetett a Kakasd Kajdacson Tudósítóinktól A 8. fordulót követően sem vál­tozott a helyzet a dobogón, to­vábbra is a még hibáüan Duna- szentgyörgy vezet, a Tolna és a Bölcske előtt. Az éllovas a hét végén ugyan alaposan meg­szenvedett a győzelemért, hi­szen a 82. percben még O-O-ra állt a döbrököziek elleni hazai­ja, végül azonban sikerült be- gyűjtenie a három bajnoki pon­Kajdacs: Kakasd: Cziráki Sebestyén A Kovács L (Kovács IIZ.) Eisensehr Veeset Gaál Lengyel J. Kvanduk J. (Kara) Kovács IZ. (Milák) Sztehtó Farkas Tóth L Lengyel M. Novák Kárpáti Kvanduk G.(Kovács B.) Bierer Sebestyén M. (Daradics) Hegedűs A Rikkers Hencz Tóth A Edző: Edző: Horváth Péter Kniesz Mátyás Kajdacs. Nézőszám: 150. Játékvezető: Bíró Roland. Gálob Hencz (11-esből), illetve Tóth A, Rikkers. Kiállta: Hencz a 60. percben. Jáfc Vecsei, Lengyel J., ill az egész vendégcsapat Tudósított Deák József. Kéty-Bátaszék 1-5 (1-4) Kéty: Bátaszék Prantner Tenczlinger Dani Kiss Nagyváradi Hauwasser (Simon) Beda Kovács L. Bősz (Pál) Kovács Cs. Kalmár F. Diriczi Molnár D. Péter Orosz (Fazekas R.) Rupa Forrai Berényi Szedlák Csontos M. Turbuk Gábor G. (Orsós) Edző: Edző: Márton Emil Fiáth Tamás Kély. Nézőszám: 100. Játékvezető: Vincze István. Gólok: Szedlák. illetve Rupa, Kovács L, Diriczi, Gábor G., Csontos M. Jók: Dani, illetve Rupa, Péter, Kovács L, Berényi. Tudósított: Gödrei Zoltán. tot (3-0). A két üldöző egymás ellen csatázott, s miután össze­csapásukból a Bölcske került ki győztesen, a Dieties-alakulat már két győzelemnyire szakadt el riválisaitól. A bölcskei össze­csapás hőse Szabadi Adrián volt, aki három góljával egyma­ga intézte el a gyengén játszó tolnaiakat (3-2). A negyedik helyre a Bátaszék lépett előre, amely Kétyen parádézott (5-1), míg az Ocsényben alaposan A 23. percben egy jobboldali beadást Tóth Attila az elalvó védők mellett 8 méterről fejelt a kapu­ba |0-1|. A 28. percben a kaputól mintegy 25 méterre, a jobb oldalról járt szabadrúgás a vendégeknek a letett labdát Rikkers Péter bom­bázta a jobb felső sarokba (0-2). A 29. percben egy vendégvédő kézzel ért a labdához a l&oson belül A megítélt 11-est Hencz Balázs lőtte a kapuba (1-2). A szünet után, a 60. percben a reklamáló Henczet a játékvezető piros lappal kiállította. Egy dönteUenszagé találkozót nyert meg a kakasdi együttes. A pontosztozkodás igazságosabb lett volna. Horváth Péter: - A gyorsan bekapott két gól után már kezdett talpra állni a csapat, de Hencz kiál­lítása megpecsételte sorsunkat. Kniesz Mátyás: - Az idény legjobb játékával nyertünk. Remélem most már tényleg elindul felfelé a csapat a tabellán. Öcsény-Ozora 4-0 (3-0) Öcséit»: Ozora: Császár Rajna Kadosa Sarudi Manhatt Bebesi Varga Miklós Lubastyik Pokorny Babanics Szép Boros (Sütő) Kovács Jaksa (Acsádi) Viszti Kniesz T. Papp Szunyogh (Takács G.) Tolmács! Puskás Dobos Játékos-edző: Edző: Boros Attila Siklósi János Őcsény. Nézőszám: 100. Játékvezető: Bese Zoltán. Gólok: Puskás, Szunyogh, Jaksa, Takács G. Jók: Kadosa, Kniesz T, Babanics, Puskás, Jaksa, illetve Rajna Tudósított Rgler József. „helyben hagyott” Ozorát a Simontornyát legyőző (4-1) Tevel, valamint a Dunakömlőd és a Kakasd is megelőzte. Utób­bi gárda egyre inkább magához tér, hiszen Kajdacson (2-1) már sorozatban harmadik sikerét je­gyezte. Nem megy viszont a já­ték a tavalyi ezüstérmes Dunafóldvárnak, amely gárdát ezúttal a Majos tréfálta meg (1-2) hazai pályán úgy, hogy mindössze kétszer lépte át a fe­lezővonalat. Az alsóházban a helyzet annyiban változott, hogy sikerével az Őcsény el­mozdult az utolsó pozícióból, ahová a Nagymányok együttese zuhant. D^entgyörgy-Döbrököz 3-0 (0-0) Dunaszentgyörgy: Döbrököz Oláh Simon J. Aradi Eigenbrót Somogyi Szűcs Mihály Horváth L. Varga L Aschermann Szabó S. Bese (Magyar) Prógli Nagy Zs. Góvnik Horváth G. NagyÁ Mizser Fandák Krepsz Szőts Kovács L. Zrínyi Edző: Edző: Dienes Pál Olasz János Duraszsntgyőrgy. Nézőszám: 200. Játékvezető: Szommer Attila Gólok: Horváth L, Nagy Zs., Kovács L Jók: Aradi, Aschermann, Mizser, illetve Simon J, Szűcs Mihály, Varga L Tudósítóit Dömötör Endre. Nagymányok-Dunakömlöd 1-6 (1-4) Nagymányok: Dunakömlőd: Töpfner T. Vesza (Reichert) Bíró Füredi Guzorán (Miszbr) Szabó 1. Nagy (Rupa) Frast Szabó F. Pajor (Mayer) Szabó P Taba Borbély Cs. Kiss (Széli) Pataki Büttl (Pápista) ­Galla Lilinger (Poroszkai) Kecskeméti Fritz Barabás Kajári Edző: Eózó: Köő László Kovács Dénes Nagymányok. Nézőszám: 150. Játékvezető: Somogyi Zoltán. Gálok: Pataki, illetve Biittl (2), Lilinger, Kajári, Fritz, Széli Jók: a vendégek valamennyiJátékosa dicsérhető. Tudósítón: Borbély Sándor. Böteske-Tolna 3-2 (1-0) Bölcske: Tolna: Süvöltós Szabó M. Tamási Wéber Jenei Volár Somogyi Klein M. Besenczi Szegfű (Kiss A) Ledneczki Szabó N. (Fekete) Nagy D. Kiss Cs. Rácz (Tóth Gy.) Horváth E. SzauerG. Schaffer (Guth) Hargitai (Szauer Zs.) Bencze (Fauszt) Szabadi Juhász V. Edző: Játékos-edző: Blatt Pál WiesnerJózsef Bölcske. Nézőszám: 250. Játékvezető: Molnár István. Gólok: Szabadi (3), illetve Schaffer, Juhász V. Jók: Szabadi, Ledneczki, Sonlbgyi, Nagy D„ illetve Wéber, Horváth E, Volár. Tudősfloft Sulák András. A góllövőlista élcsoportja 16 gólos: Krepsz Krisztián (Dunaszentgyörgy). 12 gólos: Gábor Gergő (Bátaszék). 10 gólos: Szabadi Adrián (Bölcske). 7 gólos: Rácz István (Bölcske), Lilinger Roland (Dunakömlőd), Szedlák László (Kéty). 6 gólos: Volár András (Tolna), Hencz Balázs (Kajdacs). 5 gólos: Varga Imre (Majos), Hegedűs Attila (Kajdacs), Szőts Balázs (Döbrököz), György Attila (Majos), Szócs Roland (Tevel), Tóth Attila (Kakasd). 4 gólos: Farsang János (Dunaföktvár FC), Kovács Péter (Ozora), Hargitai Gergely (Bölcske), Lengyel Miklós (Kajdacs), Nagy Zsolt, Kovács László (mind­kettő Dunaszentgyörgy), Dani Zoltán (Majos), Dézsi János, Ambrus Zoltán (mindkettő Tevel). Dunaföklvár FC-Majos 1-2 (!-!) Dunaföklvár FC: Május: Nagy Z. Fábián Jakab (Prekop) Németh Antal Pál K. Princz Hadikfalvi Kindl Varga (Török) Alberczki Cs. (Aberczki G) Vendég Lacza Dani (Papp) NagyL Stangliczky Berényi (Fröhlich) Kővári Schulteisz A György (Schmidt) Farsang Vita (Páll.) Játékos-edző: Edző: Kindl István if. Lörincz Antal Dunaföktvár. Nézőszám: 200. Játékvezető: Horváth Tamás. Gólok: Schulteisz A, illetve Vendég, Dani. Jók: Stangliczky, György, Vendég, Dani. Tudósított Kindl István. Szabadi Adrián (Bölcske) A bölcskeiek fiatal támadója kétségkívül kiérdemelte a forduló legjobbja elmet hiszen három találatával egy­maga intézte el a tolná együttest. Szabadi, aki egy rövidke dunakömlődi kitérő után a nyári szünetben tért vissza Bölcskére, már a 10. gólját jegyezte az idény­ben. A villámgyors támadót sehogy sem tudták tartani a vendégek védői, ezt a luxust pedig vétek lett volna ha nem használja ki a bölcskei együttes. Ifjúsági mérkőzések Tevel-Simontornya 5-2 Kajdacs-Kakasd 3-2 Dunaföldvár-Majos 12-1 Öcsény-Ozora 3-0 Tevel-Simontornya 4-1 (2-1) Tevel: Simontomya: Szócs Á. Tóth A Jakab Pordán Stumpf Győré Kerekes (Ferenc) Kapinya Macsuka Csepregi (Kovács L.) Nagy B. (Lakatos) Romek Ambrus (Nagyfalusi T.) Ferencz Illés Cs. Pekli Till N. Tóth Z. Szócs R. Szőke (Czank) * Dézsi (Kovács G.) Takács N. Edző: Edző: Szabó Dénes Csepregi György Tevőt Nézőszám: 200. Játékvezető: Haraszin József. Gólok: Ambrus (2), Dézsi, Szócs R. Jók: Ambrus, Macsuka illetve Tóth A, Győré, Pekli, Csepregi. Tudósított Zwick Jakab. Nagymányok-Dunakömlöd 1-1 Kéty-Bátaszék 10-2 Bölcske-Tolna 2-2 D.sztgyörgy-Döbrököz 3-4 A forduló mérkőzése Kajdacs-Kakasd 1-2 (1-2) A bajnokság állása 1. D.györgy 8 8 _ _ 35-10 24 2. Tolna 8 6 — 2 20- 8 3. Bölcske 8 5 1 2 26-10 4. Bátaszék 8 5 — 3 29-13 5. Tevel 8 4 3 1 19-16 15 6. D.kömlőd 8 4 1 3 19-12 13 7. Kakasd 8 4 1 3 17-16 13 8. Ozora 8 4 1 3 12-14 13 9. Majos 8 4 1 3 18-28 10. Kajdacs 8 3 2 3 18- 1 6 11. Kéty 8 3 1 4 19-20 12. D.földvár 8 2 2 4 12-15 8 13. őcsény 8 1 2 5 10-18 5 14. Döbrököz 8 1 1 6 10-24 4 15. S.tornya 8 1 — 7 6-25 3 16. N.mányok 8 1­7 9-32 3