Tolnai Népújság, 2004. október (15. évfolyam, 230-254. szám)

2004-10-18 / 244. szám

TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2004. OKTÓBER 18., HÉTFŐ SPORT 11 Labdarúgó NB II, Hummeksoport 10. forduló Pontmentés a ráadásban A labdarúgó NB II Hummel csoportja 10. fordulójában a Paksi SE a 90. percben szerzett góllal mentett pon­tot a Gyirmót ellen, így megőrizte negyedik helyét a tabellán. Mindössze két perc telt el a szünet után, mikor Németh IIL. kemény belépőjét a felezővonalnál sárga lappal jutalmazta a játékvezető. Miután a játékos az első félidőben már begyűjtött egy kártyát, villant a piros is. Egy perc múlva Korsós kényszerítőzött a hazai 16-oson belül majd kapura bombázott, a labda a kapufáról kipat­tant s az érkező Pólyák 10 méterről a hálóba lőtt (O-ll. A 91. percben gólé érett a hazai nyomás: Vizdár fejelte vissza az ötösről a labdát, a jó ütemben érkező Kiss T. pedig bevette Vörös kapuját (1 -1). Paksi SE-Gyirmöt 1-1 (0-0) Paks Gyirmót Bérdi Vörös Abonyi (Tóth Á, 72.) Tóth A Hosnyánszki Zs. Mracskó Pintér Szabó Cs. Vizdár Németh 1L Tóth J. Bieder (Tóth N„ 82.) Mészáros 1. Pólyák Osztermájer (Búzás, 50.) Horváth R. KissT. Németh IIL Heftier (Bódé D, 50.) László T. (Bognár, 74.) Szili Korsós A Edző: Edző: Lengyel Ferenc Horváth László Paks. Nézőszám: 400. Játékvezető: Kovács G. (Kerékgyártó, Tóth S.). Sálak: Kiss T. (91.), illetve Pólyák (48.). Kiállítva: Németh Illa 47. percben. Jak a vendégektől Vörös, Mracskó és Pólyák dicsérhető. Mstott: Rákosi Gusztáv. Úgy kezdődött a meccs, ahogy a hazai szurkotok elvártak, az első ől percben előbb a gólvonalról vágták ki a vendégvédők a játék­szert majd Oszfcrmájer 25 méteres lókelét tornászta ki a léc alól a gyirméti kapus. Ezzel nagyjából ki Is merült az ebé' félidőben említésre méltó események sora. A hazaiak támadásaiban ugyanis nem sok elképzelés volt rentaresen el is akadtak a rutinos Mracskó irányította védőfalban. Osztormájer és Abonyi próbálkozott néhány átlövéssel eredmény nélkül Szünet után furcsa fordula­tot vett a mérkőzés: előbb tíz főre olvadt a Gyirmót majd egy percen belül gólelőnyre fordították emberbákányukat Ettől kezdve a konka tehetőségeit Is leladta a vendég Mutat csak a rombolással törődtek. A hazai cserék sem hoztak változást s bizony, az emberelőny sem látszott Bár a pálya lelbillent sok tudatosságot továbbra sem, legfeljebb lelkesedést lebetolt felfedezni a PSE játékában. Már-már úgy tűnt elúszik a meccs, ám a zőkttehér egyletiek a ráadásban sikerült megmentenie az egyik pontot IKestermérleg Lengyel Ferenc - Tanácstalan vagyok, miért játszottunk ilyen gyen­gén. Biztató azonban, hogy egy hét áll rendelkezésemre a hibák kijavítására. További eredmények: Soroksár-Celtíömölk 0-0, Pénzügyőr-Veszp- rém 0-2, Budakalász-Felcsút 2-2, Győri DAC-Mezőfalva 3-1, Komló-KaposvölgyeWagyberki 0-1, Budafok-Barcs 1-2. A Batatonklb-Szentlórinc találkozót a pálya rossz állapota miatt későbbi időpontra halasztották. A bajnokság állása 1. Felcsút 10 7 2 1 21-10 22 2. Soroksár 10 5 5 — 20- 9 20 3. Celldöm. 10 6 1 3 19-10 19 4. Paksi SE 10 5 3 2 16- 8 18 5. Barcs 10 5 3 2 14- 8 18 6. B.kalász 10 4 4 2 22-13 16 7. B.lcllc 9 5 1 3 17-15 16 8. DAC-Győr 10 5 — 5 19-19 15 9. Veszprém 10 4 2 4 12-13 14 10. K. völgye 10 4 2 4 11-16 14 11. Gyirmót 10 3 4 3 16-16 13 12. Mezőfalva 10 3 3 4 18-16 12 13. Komló 10 2 3 5 11-13 9 1 4. Budafok 10 2 2 6 8-18 8 1 5. Szt.lőrinc 9 1 1 7 8-18 7 16. Pénzügyőr 10­-­9 5-35­Szili Péternek nem sok lélegzetet hagytak a gyirmót! védők. Meg is lett az eredménye... S8S88aiia88ligjaiSillffli|M8B|88|^^ ■ Megyei I. osztályú bbdarúgéliajnokság, 10. forduló Nem csak az eső, a gólok is hullottak A dunaföldvári játékosok alkalmazkodtak jobban az irreális talajhoz, így újra győzelmet ünnepelhettek A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 10. for­dulójában nemcsak az eső, de a gólok is hullottak szép számmal. A nyolc összecsapáson pontosan 50 találat esett. Kétyen és Tevelen nem unatkoztak a nézők, előbbi helyszínen 12, utóbbin 9 gólt láthattak. Tudósítóinktól A dobogós csapatok tovább dik­tálják az iramot, a Dunaszent- györgy, a Bölcske és a Tolna is három ponttal gyarapította meglévő pontjai számát. Az él­lovas Őcsényben (4-2), a Bölcs­ke hazai pályán a Kakasd ellen (2-0), míg a Tolna Majoson nyert (4-1). A forduló rangadó­ját a Dunaföldvár FC nyerte a Bátaszék ellen (2-1). Rá is fért már a siker Kindl István tanít­ványaira, akik az előző évek eredményei után „szégyen­szemre” az alsóházban kullog­tak. Itt jegyezzük meg, hogy az ifirangadót a Bátaszék nyerte 2- 1-re, így egyedüliként őrzi hi­bátlan mérlegét. A bátaszéki „nagyok” vereségükkel kényte­lenek voltak átadni helyüket az idén eddig remeklő Tevelnek, amely hazai pályán az újonc Döbrököznek sem kegyelme­zett (8-1), s nagyon úgy tűnik, hogy félidőben ott lesz az él­bolyban. Pazar meccset és 12 gólt láthattak a nézők Kétyen, ahol a vendég Simontornya hiá­ba vezetett már 3-0-ra is, Már­ton Emil gárdája a szünet után hétszer is bevette a teljesen széteső vendégcsapat kapuját, így megsemmisítő vereséget mért a sereghajtóra (8-4). A kö­zépmezőny élén most a Duna- kömlőd áll, amely Kajdacson nyert (3-2), s úgy tűnik, egyre inkább magához tér az Ozora is, amely Nagymányokon tar­tott „lőgyakorlatot” (6-2). A forduló mérkőzése Dunaföldvár FC-I Dunaföldvár FC: Bátaszék: NagyZ Tenczlinger Jakab Kiss L NagyL Kovács L Prekop Sárközi Lesnyik (Alberczki G.) Kovács Cs. Alberczki Cs. Csontos Lacza 1. Péter R. Kindl Diriczi Mihályi (Berényi R) Berényi Sz. Farsang Orsós(Szabados) Schulteisz A Gábor G. Játékos-edző: Edző: Kindl István Ráth Tamás DunaföUvár. Nézőszám: 150. Játékvezető: Tamás Lajos. GőMc Jakab, Lacza I., illetve Serényi Sz Jele Lacza, Nagy L, Farsang, Schulteisz, illetve Tenczlinger, Kovács L, Kovács Cs, Berényi Sz Tudósitolt Kindl István. Öcsény-Dunaszentgyörgy 2-4 (1-2) Űcsény: Dunaszentgyörgy: Palkovics Szlanyinka Manhalt (Balázs) Varga Lubastyik Kadosa Aradi Horváth J. (Antalka) Somogyi Aschermann KnieszT, Boros Szunyogh (Takács G.) Babanics (Janó) NagyZs. Krepsz Magyar Á(Bese) Mizser Jaksa . Acsádi (Juhász) Horváth L (Gödör) KovácsL Játékssedzs: Edző: Boros Attila Dienes Pál Űcsény. Nézőszám: 100. Játékvezető: Szendrei József. Sóktc Szunyogh, Kadosa (11-esből), illetve Kovács L, Horváth L, Nagy Zs, Krepsz (11-esből). Jók: Kadosa, Varga, illetve Aschermann, Nagy Zs, Horváth L Tudósát Flgler József. izék 2-1 (1-OJ A 8. percben egy hazai szöglet után Tenczlinger még barvúrral védett, ám a kipattanót Jakab kö­zelről a hálóba lőtte (1-01. A szünet után, a 60. percben Lesnyik remek kiugratásával, Lacza lé­pett ki a védők közül és védhetetlenül a kapu bal alsó sarkába rúgta a labdát 12-01. A 70. perc­ben Schulteisz A a kapuba rúgta a Kovács Lászlótól megszerzett labdát, de a játékvezető ér­vénytelenítette a találatot A 75. percben Szaba­dos beadását a tétovázó védők között Berényi Sz. fejelte a kapuba |2-1|. A 85. percben 11-est hibáztak a hazaiak. Sok megpróbáltatás után végre Ismét képes volt rangadót nyerni a Dunaföldvár FC csapata. Kindl István: - Akartunk, küzdöttünk, és ez győzel­met eredményezett Úgy gondobm, helyzeteink alapján rászolgáltunk a sikerre. Ráül Tamás: - Irreális talajon, a játék összképe alapján nem érdemeltünk vereséget. Nagymányok-Ozora 2-6 (1-3) Nagymányok: Ozora: Töpfner T. Rajna R. (Somogyi) Bíró Sarudi (Dobos Z.) Guzorán (Szigeti) Viszti Nagy (Ecker) Bebesi Szabó P. Dobos J. Borbély Cs. Tóth (Pfeifer) Pataki Túrós (Pokomy) Galla Rajna P Barabás Papp Miszler Tolmácsi Szabó F. Kovács P. Edző: Edző: Köő László Siklósi János Nagymányok. Nézőszám: 100. Játékvezető: Minker Norbert Sótok: Barabás, Borbély Cs, illetve Kovács R (2), Tolmácsi (2), Dobos J. (2). Jók: a vendégektől Viszti, Papp, Tolmácsi, Kovács. Tudósát Borbély Sándor. Oölcske-Kakasd 2-0 (0-0) Bölcske: Kokasd: Sűvöltös Sebestyén A Somogyi (Bodahelyi) Sztehló Jenei Kvanduk J. Tamási Gaál Besenczi Sebestyén M. Ledneczki (Tóth Gy.) Kvanduk G. (Bozsó) NagyD. Kovács B. Rácz (Szauer Zs.) Novák Szauer G. Palkó Hargitai Rikkers (Kara) Szabadi Tóth A (Daradics) Edző': Edző: Blatt Pál Kniesz Mátyás Bölcsőé. Nézőszám: 150. Játékvezető: Horváth Gábor. Gólok: Kvanduk J. (öngól), Nagy D. Jók: Besenczi, Nagy D, Somogyi, Jenei, illetve Sebestyén A, Sztehtó, Kvanduk J. Tudósított Sulák András. Kajdacs-Dunakömlöd 2-3 (1-0) Kajdacs: Dunakömlöd: Cziráki Vesza Kovács Borsi Vecsei Füredi Milák (Vámosi) Pajor Lengyel J. FTast Bierer (Kovács IIZ.) Pápista (Kajári) Lengyel M. Büttt Varga Kiss Farkas Taba (Szél) Hencz Lilinger Mészáros Fritz Edző: Edző: Horváth Péter Kovács Dénes Kajdacs. Nézőszám: 100. Játékvezető: Bauer János. Gélek: Hencz, Varga illetve Kajári, Büttt Fritz. Jók: Cziráki, Lengyel M, illetve Füredi, Fritz, Kajári, Lilinger. Tudósított Deák József. Majos-Tolna 1-4 (1-3) Majos Tolna: Fábián Szabó M. Pál K. (Harangi) Wéber Németh Klein M. Kővári Zörényi Stangliczky Szegfű Török Mátyás (Fauszt) Hadikfalvi (Pál 1.) Horváth E. (Guth) Vendég KissCs. Vita Schaffer (Pálinkás) Dani Volár (Izsák) György Bencze Edző: Játékos-edző: if. Lőrincz Antal Wiesner József Majos. Nézőszám: 50. Játékvezető: Csobot Lajos. Gólok: György, illetve Bencze (2), Volár, Horváth E. Jók: Török, Vita, illetve Szabó M, Bencze, Zörényi, Horváth E Tudósíkit Lőrincz Antal A góllövőlista élcsoportja 18 gólos: Krepsz Krisztián (Dunaszentgyörgy) 13 gólos: Gábor Gergő (Bátaszék) tü gólos: Szabadi Adrián, Rácz István (mindkettő Bölcske). 8 gólos: Lilinger Roland (Dunakömlöd), Szedlák László (Kéty). 7 gólos Volár András (Tolna), Hencz Balázs (Kajdacs). Orosz Tamás (Kéty). 6 gólos Bencze Balázs (Tolna), Szöcs Roland (Tevef), Pataki Tamás (Nagymányok), Szőts Balázs (Dőbrökőz), György Attila (Majos), Kovács Péter (Ozora). 5 gólos Varga Imre (Majos), Hargitai Gergely (Bölcske), Hegedűs Attila (Kajdacs), Kovács László (Dunaszentgyörgy), Ambrus Zoltán, Dézsi János (mindkettő Tevel). Tevel-Dőbrökaz 8-1 (2-1) Tevel: Dőbrökőz Illés Zs. Simon J. Incze (Nagyfalusi I) Eigenbrót (Horváth) Stumpf (Ferenc) László Macsuka (Kovács G.) Varga Kerekes Szabó (Fandák) NagyB. Prógli Ambrus Szűcs Mihály Lakatos Simon L Till N. Szóts Dézsi Nagy Illés Cs. Góvnik (Balogh) Edző’: Edző: Szabó Dénes Olasz János Tevel Nézőszám: 250. Játékvezető: Péter Imre. Gátak: Macsuka (2), Illés Cs. (2), Ambrus, Dézsi, Till N„ Kovács G, illetve László. Jók: a hazai csapatból Nagy B„ Macsuka, Ambrus. Tudósított Zwick Jakab. A forduló játékosa Kalmár Ferenc (Kéty) Nem volt könnyű kiválasztanunk a forduló legjobbját hiszen igazán kiugró produkcióval senki sem rukkolt ki, ellenben több játékos is egyenletes teljesítménnyel járult hozzá csapata sikeréhez Közülük a Simontornya legyőzésében kulcsszerepet játszó kétyi Kalmár Ferencre esett a választásunk, aki a negyedik „ikszen” túl is olyan teljesítménnyel rukkol elő hétről hétre, ame­lyet példaként lehelne állítani a mai fiatalok elé. Ifjúsági mérkőzések Dunaföldvár-Bátaszék 1-2 Kajdacs-Dunakömlöd 1-2 Tevel-Döbrököz 6-2 Őcsény-Dszlgyörgy 15-1 Kéty-SImontornya 8-4 (1-3) Kék: Simontornya: Prantner Tóth A (Simon) Nagyváradi (Bősz J.) Pordán Bei Győré Kalmár Kapinya Turbuk Csepregi Orosz Takács N. Walter Pekli Szedlák Ferencz Fazekas Tóth L Zengai Szőke(Kovács) Dani Czank (Cseh, Romek) Edző: Edző: Márton Emil Csepregi György Kéty. Nézőszám: 80. Játékvezető: Álló Tibor. Gólok: Kalmár F. (2), Bősz (2), Orosz, Turbuk, Szedlák, Walter, illetve Ferencz (2), Takács, Kovács. Jók Orosz Zengai, Bősz, ill Szőke, Pekli, Csepregi. Tudósított Gödrei Zoltán. A bajnokság állása 1. D.györgy 10 9 1 40-13 28 2. Bölcske 10 7 1 2 33-10 22 3. Tolna 10 7 1 2 25-10 22 4. Tevel 10 5 4 1 28-18 19 5. Bátaszék 10 6­4 35-15 18 6. D. köm löd 10 5 2 3 24-16 17 7. Ozora 10 5 2 3 19-17 17 8. Kakasd 10 5 1 4 20-20 16 9. Kéty 10 4 2 4 28-25 14 10. Majos 10 4 1 5 19-36 13 1 1. D.földvár 10 3 2 5 16-19 11 12. Kajdacs 10 3 2 5 20-24 11 1 3. Ocsény 10 2 2 6 15-24 8 14. N.mányok 10 2­8 16-41 6 15. Döbrököz 10 1 1 8 13-35 4 16. S.tornya 10 1­9 13-38 3 Nagymányok-Ozora 3-2 Kéty-Simontornya 1-5 Majos-Tolna 0-1 Bölcske-Kakasd 8-0 V t * i i