Tolnai Népújság, 2004. szeptember (15. évfolyam, 204-229. szám)

2004-09-27 / 226. szám

TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2004. SZEPTEMBER 27., HÉTFŐ SPORT 10 Labdarúgó NB I., 7. forduló Móczán Zoltán Hét fordulónak kellett eltelnie ahhoz, hogy a komplett hétvégi élvonalbeli futball­meccsek összesített nézőszáma megköze­lítse a harmincezret. Egy nyugati klub pénztárosa ekkora nézőszámnál már si­ránkozik, hova tűntek a szurkolók, mi lesz az eltervezett bevétellel. Nálunk meg büsz­kék leszünk, milyen sokan voltak meccsen a hétvégén. Nézzük meg azért azt is, kik voltak kinn a stadionokban szombaton. Di­ósgyőrben szurkolók rohantak a lefújás után a pályára, kergették a győri játékoso­kat, tojással dobták meg a vendégek szak­vezetőjét. A Fradi-botrányból kiindulva, miután nem rúgták vesén Reszelit, és nem is voltak annyian a pályán, mint 2003. má­jusában a fradisták, bezárják egy meccsre a miskolci pályát, és fi­zet 20-25 milliót a klub. (Talán kapnak majd három vigasz­pontot is.) Kaposváron a pécsiek valósították meg lakberendezési elképzeléseiket, és Nyíregyházán is ke­reste egymást a két tá­bor. Szóval a sok néző sem jó, mert nem tud­ja kezelni a rendőrség és a rendezőség. De a pénztárosok legalább elégedettek lehetnek. Sopron - Pápa 1-0 (1-0) Sopron: äs Pápa t£l Molnár ‘«Irl» Szép IJ Földvári Ftadics (Kincses, 78.) Debnár Szekér Bagoly Farkas A Szekeres Róth Sira (Pintér Z, 83.) Tóth Cs. (Kvasz, 67.) Lazic Kovács R Bárányos Lászka Szabó 0. (Hanák, 67.) Somfalvi (Vörös, 70.) Balaskó (Fehér Z, 46.) Medved Tóth M. Stevica Edző: Szakmai Igazgató: Dajka László Tóth Bálint Sopron. Nézőszám: 3800. Játékvezető: Erdős József (★**★) Gól: 1-0 Sira (42. p.). Sárga lap: Bagoly (6. p.), Lazic (34. p.), ill. Szekér (2. p.), Radios (71. p.), Kvasz (86. p.). Fehérvár - Honvéd 4-1 (2-0) Fehérvár Honvéd: t - a Oraze 'fjjT Csizmadia Mészáros A Kuttor Vámosi Kolter Stamenic Horváth G. Horky Lattenstein (Kriston, 59.) Dobos Bozic (Szabi, 84.) Bébik (Bojtor, 63.) Tóth B. Vadócz Szabó T. Danes (Zana, 85.) Hercegfalvi Herczeg Magasföldi (Csordás, 75.) Drobnjak (Csobánki, 46.) Vezetőedző: Vezetőedző: Csertői Aurél Bognár György Székesfehérvár. Nézőszám: 1000. Játékvezető: Szarka Zoltán (kHHHkj. Gálok: 1-OHercegfalvi (18. p.), 2-0 Tótti B. (30. p), 2-1 Kuttor (69. p, öngól), 3-1 Szabó T. (72. p.), 4-1 Kriston (91. p ). Sárga lap: Tóth B. (30. p.), Csizmadia (55. p.), Kriston (72. p.j, ill Herczeg (84. p.). Vasas - Ferencváros 0-1 (0-0) Vasas: FTC: Posza y Szűcs L. -1yp Molnár Z. Balog (Kiss, 71.) Fiókái Lipcsei Vass Gyepes Gaál L Vukmir Schultz RósaO. Győri Kapic RósaH. Tőzsér (Zováth, 84.) Ködöböcz (Da Silva, 84.) Zavadszky (Penksa, 57.) Bárdi (Szanyó, 68.) Bajevszki Ferenczi Vagner Vezetőedző: Vezetőedző: Egervári Sándor László Csaba Budapest Nézőszám: 4000. Játékvezető: Bede Ferenc (★★★*). Gól: 0-1 Rósa D. (75. p, 11-esből). Sárga lap: Rósa H. (24. p.), Penksa (90. p.), ill. Vukmir (4. p.). Kiállítva: Kapic (80. p.). Békéscsaba - Újpest D-5 (0-2) Békéscsaba: Újpest jf*. Simunic Vbszák SäP Schindler Grósz Vibtic (Grúz, 81.) Tamási Grujic Juhár Funk Gaál M. (Vermes, 46.) Balog Zs. Simek Simon Erős Pozsár Farkas B. Ursz (Pribisalic, 58.) Tóth N. (Kőhalmi, 82.) Miculescu Bükszegi (Feczesin, 61.) Tóth Gy. (Kubcsik, 78.) Rajczi Szakmai igazgató: Vezetőedző: Vágó Attila Mészöly Géza Békéscsaba. Nézőszám: 4000. Játékvezető: Makai János (★★★★). Gálok: 0-1 Rajczi (19. p.), 0-2 Tóth N. (45. p.), 08 Simek (73. p.), 04 Rajczi (76. p.), 05 Rajczi (90. p.). Sárga lap: Grujic (86. p.j, ill. Juhár (14. p.), Tamási (42. p.), Tóth N. (73. p.). MTK - ZTE 2-0 (2-0) MIK: SFJ ZTE Ä& Végh Varga 18P Balogh B.-Kocsárdi Lambulic Sebők V. Juhász Csóka Polák (Kanta Sz, 87) Szamosi Bori Babati Jezdimirovic Józsi (Sabo, 75.) Horváth Janjic (Balog Cs., 88.) Fűzi Koplárovics (Selei, 63.) Kanta J. (W. Silva, 74.) Sebők J. Illés (Németh N, 88.) Waltner Szakmai Igazgató: Szakmai igazgató: Garami József Gebei Imre Budapest Nézőszám: 2000. Játékvezető: Arany Tamás (**★*■*■) Gólok: 1-0 Bori (5. p.), 2-0 Kanta J. (33. p). Sárga tep: Szamosi (56. p.). Diósgyőr - Győr 2-3 (0-1) Diósgyőr: hj Győr Kövesfalvi Stevanovic ífe? Mogyorósi Regedei Hornyák Stark Máté Vincze G. Virág (Krajncz, 64.) Tóth P. Vitelki Pomper Katona (Papp G., 36.) Jaki (Peric, 31.) Sipeki Vincze 0. Mogyoródi (Müller, 69.) VargaZ. Tisza Nicsenko (Sándor, 62.) Egressy Priskin (Balás, 88.) Vezetőedző: Szakmai Igazgató: Kiprich József Reszeli Soós István Diósgyőr, Nézőszám: 5000. Játékvezető: Sápi Csaba (★★★★★). Gálák: 01 Vincze 0. (22. p.), 02 Varga Z. (62. p.), 03 | Vincze 0. (80. p, 11-esből), 1-3 Tisza (90. p.), 2-3 Egressy (91. p.). Sárga lap: Vincze 0. (23. p.), Vincze G. (28. p.). Kaposvár - PWIFC 2-1 ((H)) Kaposvár r.Á PMFC: .^Kpál. Babjcza ’-3 ” Németh G. W Finta Bajúsz Zahorecz Dienes Kovácsevics Lőrinc (lantos, 46.) Farkas N. Kulcsár Máté P. Sipos Bank (Nagypál, 81.) Pavicevic Andruskó Szögedi Kardos (Tóth B„ 64.) Baumgartner (Montvai,37.) Jovánczai Pest K. (Kordé, 63.) Oláh (Mező, 87.) Horváth Gy. Vezetőedző: Vezetőedző: Prukner László Nagy Tamás Kaposvár. Nézőszám: 3000. Játékvezető: Sóthy András (★★*★). Gólok: 1-0 Jovánczai (54. p.), 2-0 Máté (76. p.), 2-1 Montvai (81. p.). Sárga lap: Jovánczai (17. p.), Farkas N. (92. p.), ill Kulcsár (5. p.), Bajusz (10. p.j, Szögedi (55. p.j. Nyíregyháza - Debrecen 0-2 (0-0) Nyíregyháza: **>. Debrecen: Németh Csemyánszki V Lakatos Bernáth (Nikotov, 46.) Tejnóra Éger Hegedűs Komtósi Szatke Szatmári (Madar, 46.) Laskai (Turóczi, 72.) Dombi Márton (Lehoczki, 74.) Sándor Miskolczi (Némedi, 66.) KissZ. Cipf Halmosi Daró Kerekes (Sitku, 83.) Térjék Bogdanovic Szakmai tanácsadó: Vezetőedző: Détári Lajos Szentes Lázár Nyíregyháza. Nézőszám: 7000. Játékvezető: Hanacsek Attila (★+*★). Gálok: 01 Dombi (56. p.), 02 Kerekes (65. p.). Sárga ép: Lakatos (40. p.), ill. Bernáth (27. p.), Dombi (28. p), Éger (66. p.). A forduló játékosa Rajczi Péter (Újpest) Döntő szerepe volt abban, hogy a fővárosi lilák kiütéses vereséget mértek a viharsarki lilákra. A fiatal csatár három gólt szerzett és egy gól­passzt is adott, csapata minden akciójában benne volt. Sokat futott, nem tudtak vele mit kezdeni a hazai védők, különösen az első gólját megelőző cselsorozat mutatta, sokra viheti még ebben a sportágban a fiatal támadó. Hogy egy kis bírálat is érje: még így is akadt kihagyott lehetősége, ha jobban kon­centrál, akár öt gólt is berámolhatott volna Simunic kapujába, de így is vitathatatlanul ő érdemli meg a forduló játékosa címet Góllövőlista 5 gólos: Vincze Ottó (Győr) 4 gólos: Germán Ferenc (Pápa), Oláh Lóránt (Kaposvár), Tóth Mihály (Sopron), Robert Vagner (FTC), Waltner Róbert (ZTE). 3 gólos: Bárányos Zsolt (Sopron), Halmosi Péter (DVSC), Thomas Medved (Pápa), Rajczi Péter (Újpest), Rósa Dénes (FTC). 2 gólos: Dusán Bajevszki (FTC), Balaskó Iván (Sopron), Igor Bogdanovic (DVSC), Csillag Krisztián (Nyíregyháza), Ferenczi István (Vasas), Funk Zoltán (Békéscsaba), Fűzi Ákos (MTK), Herczeg Miklós (Honvéd), Horváth Gyula (PMFC), Jovánczai Zoltán (Kaposvár), Juhár Tamás (Újpest), Kanta József (MTK), Kerekes Zsombor (DVSC), Kopbrovics Béla (ZTE), Valentin Miculescu (Békéscsaba), Montvai Tibor (PMFC), Rob Kornél (Nyíregyháza), Rósa Henrik (Vasas), Simek Péter (Újpest), Sira István (Sopron), Tisza Tibor (Diósgyőr), Tóth Balázs (Kaposvár), Vadócz Krisztián (Honvéd), Zavadszky Gábor (FTC). Az NB I. állása 1. Ferencváros 7 6 0 1 16-6 18 2. Debrecen 7 5 0 2 12-7 15 3. Győr 7 5 0 2 13-9 15 4. Pápa 7 4 1 2 13-6 13 5, MTK 6 4 0 2 9-3 12 6. Újpest 6 3 2 1 13-9 11 7. Zalaegerszeg 6 3 2 1 9-6 11 8. Kaposvár 7 3 2 2 9-10 11 9. Sopron 7 2 4 1 11-10 10 10. PMFC 7 3 0 4 7-8 9 11. Fehérvár , 7 2 2 3 8-9 8 12. Honvéd 7 2 1 4 10-14 7 13. Békéscsaba 7 1 2 4 8-16 5 14. Vasas 7 1 1 5 6-12 4 15. Nyíregyháza 7 0 3 4 6-17 3 16. Diósgyőr 6 0 0 6 6-14 0 A 8. forduló tippjei A forduló válogatottja A forduló mérkőzése Diósgyőr - Békéscsaba 2-1 Győr - Fehérvár 1-0 Honvéd - MTK 1-2 ZTE-Kaposvár 1-1 PMFC - Nyíregyháza 3-1 Debrecen - Vasas 4-1 Ferencváros - Sopron 1-1 Pápa - Újpest 1-0 Nyíregyháza - Debrecen Gros* Újpest Németh V. Nyíregyháza Stark Bagoly Győr Sopron Vermes Újpest 1 0-2 (0-0) Már a beharangozónál is tudni lehetett, hogy ez lesz a szezon egyik rangadója, hiszen a két csapat és különösen szurkolótáboruk ősi riválisoknak számítanak. Nem is okozott csalódást a találkozó, szinte telt ház, fantasz­tikus hangulat várta az együtteseket. A ven­dégek számítottak esélyesebbnek, de a A forduló játékvezetője Simek Sándor T. Újpest Békéscsaba Máté P. Szabó T. Kaposvár Fehérvár Nyíregyháza lelkesedéssel, küzdeni tudással kiegyenlítette a játékosállományok közti kü­lönbséget, és 55 percen keresztül méltó el lenfele volt a Lokinak. A vendégvezetést kö­vetően igyekezett átvenni az irányítást a nyírségi csapat, de ezzel kinyílt a védelme, és törvényszerű volt az újabb gól a végig nagy iramú, élvezetes találkozón. Ahogy a hazaiak új szakvezetője, Détári Lajos fogak mázott, ha majd 90 percen keresztül tudják nyújtani a megalkuvás nélküli futballt, akkor a szurkolóknak is több örömük lesz a csapatban. Sápi Csaba (★★★★★) Diósgyőr - Győr 2-3 (0-1) Kerekes Rajczi Sápi dolga már csak azért sem volt könnyű ezen a mérkőzésen, mert - mint azt a lefújás utáni balhé bizonyítja - elég ideges hangulat uralkodott a stadionban. Ő azonban függetlenítette magát ettől, és a 90 perc alatt mindössze egy leshelyzet megítélésében tévedett Debrecen Újpest Labdarúgó NB III, Dráva-csoport 7. forduló Csak az UFC örülhetett A bajnokság hét végi for­dulójában a Tolna megyei gárdák közül csak a Szekszárdi UFC örül­hetett győzelemnek. A Tamási elszenvedte idénybeli első vereségét, míg a Bonyhád futbal­listái továbbra is vészes góliszonyban szenved­nek. A DFC egy perc híján pontot szerzett. 1. PVSK 7 5 1 1 15- 9 16 2. Bóly 5 4­1 14- 7 12 3. Nagyatád 7 4 — 3 14-10 12 4. Beremend 7 4 — 3 9-10 12 5. Tamási 6 3 2 1 8- 7 11 6. Baja 6 3 1 2 13- 9 10 7. Dombóvár 6 3 1 2 9- 6 10 8. Marcali 6 3 1 2 11-10 10 9. Nagyárpád 6 2 2 2 7- 7 8 10. Szekszárd 6 2 2 2 5- 5 8 11. Kozármisl. 6 2 1 3 10- 7 7 12. Mohács 6 2 1 3 11-13 7 13. Bonyhád 7 2­5 10-15 6 14. B.boglár 6 1 1 4 8-13 4 15. Lengyelt. 7­1 6 5-21 1 Szekszárd: Mohács: Horváth B. Kralt Mosonyi P. Peterke Tóth A Dárdai Pulcz Kmézics Galambos G. (Lizák) Scheppi Kutasi Fscher K Máté Cs. Nagy E. Horváth J. Keibl Csende 1. (Hegedűs R) Diósi (Domokos) Molnár Zs. Demeter Csende R. (Dömötör) Kollár Jélékosedző: Játékos-edző: Máté Csaba Nagy Ervin Szekszárd Nézőszám: 100. Játékvezető: Hosszú. Gól: Csende R. a 47. percben. Jók: Mosonyi, Putcz, Csende R, Kutasi, illetve Kraft Fischer K„ Nagy E. Tudősrtott Sallai József. Máté Csaba, az UFC játékos-edzője győzelmet ünnepelhetett a hét végén Az 5. perben Máté-Molnár összejáték után előbbi lövését Kraft kapus csak másodszorra hárította A 40. percben Nagy E.-Demeter-Kollár adogatás után az egykori bátaszé- ki csatár 15 méterről kevéssel lőtt a jobb alsó sarok meló. Szünet után, a 47. percben Csende R. kapott remek labdát Mátétól, majd egy igazítás után 18 méterről jobbal kilőtte a jobb alsó sarkot (1-0). A 72. percben Kutasi jobb oldali szöglete után Máté emelt Molnár elé, ám a csatár 11 méterről elhamarkodottan a kapus kezébe emelt A csúszós talajú pályán a hazaiak légék tel émadóég, és sorra vezeték akcióikat a szervezetén védekező, helyenként él harcos vendégek elén, de az első felvonásban adósak maradtak a góléi A szünet után azonban csak kél percet keléit várni, hogy minégy tudatosítva a mohácsiakban, ki a jobb, egy remek laééttal vezetést s egyben igen érékes három pontot is szerezék. a mindent éküzdő és égyőző hazaiak a mezőnyben egyenrangú Dunapartak elén. Máé Csaba: - Hasmenés, láz, agyrázkódás, égési sérülés és a Mohács volt az ellenfelünk. Mindegyiket tegyöztük. Szekszárdi UFC-Mohács 1-0 (0-0) Marcali-Dombóvári FC-Rutin 1-0 [0-0) Marcali: Dombóvár: Kirí Szabados Szabó Hopp Csonka Lassú Borbély Banai Mixtai .. Nagy Virág Várai Szilágyi Farkas 1. (Regényi) Tőstei Pest R. Csíkvár Kőhalmi (Steiger) Fenusz (Csizmadia) Fábián 1. Bekk (Váradi) Kovács R. (Horváth Á.) Edző: Jáékosedző: Szekeres Tibor Horváth Árpád Marcali. Nézőszám: 300. Jóékvezető: Kozári. | Gólok: Virág a 90. percben. Jóé Virág, Mixtai, Csíkvár, illetve Szabados, Hopp, Farkast Tudósrbtt Nyári Róbert Kozármisleny: Tamási: Torma Bogyay Both Pilótás Papp Juhász G. (Márkus) Kovács T. Herger Bánfai (Nagy R.) Juhász 1. Farkas TóthT. Kanizsai Tálas Tóth Z. Herr Suba(Csapó) Kovács R. Hergenrőder Czinkon (Béres) Lauer (Tankó) Benics 1. Edző: Edző: Udvari Zoltán Molnár László Kozármisteny. Nézőszám: 250. Játékvezető: Bencze. Góék: Lauer (2), Hergenrőder. Jóé Lauer vezérletével az egész hazai csapat Tudósiéit Vámosi Ferenc. A 90. percben Virág egyéni akció végén 11 méterről lőtt a kapu jobb oldalába ll-OI. Az első télidében kiegyenlített mezőnyjéék folyt a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A szünet után a hazai csapat kezdeményezett többel de helyzetet ekkor sem tudott éaéküani. A vendégek szórványos támadásai ugyancsak kevés veszélyt jeénéték a marcali kapura. A mérkőzés képe alapján a hazai csapat rászolgált a győzeéntre. Horváth Árpád: - A második félidei kényszerű cserék eldön­tötték a meccset. További eredmények: Nagyárpád-Pécsi VSK 2-3, Balatonboglár-Lengyeltóti 4-0, Bóly-Nagyatád 5-3. Tolnai mesterlövészek 6 gólos: Pest Roland (Dombóvár), 5 gátas: Bíró Norbert (Bonyhád), 4 gólos: Tálas Zoltán (Tamási), 3 gíés: Kész Gábor (Szekszárdi, 2 gólos: Herr Norbert (Tamási), Letenyei Gábor, Köllő Roland (mindkettő Bonyhád). A 2. percben Benics egy jobb oldali szögtetet kapura csúsztatott a labda a felső kapuiéról pattant ki. Az 5. per­cben Tálas 25 méterről kapásból lőtt, ismét a felső kapu­fa mentett A 45. percben hazai szöglet után a kapura lőtt labda üresen találta a hosszú ötösön Bánfait aki senkitől sem zavartatva a jobb oldali kapufára rúgta a labdát A szünet után, az 55. percben Lauer középen megtolta a labdát és 28 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba ll-OI. Az 58. percben Lauer 10 méterről Csinált egy esernyőcselt és a felpattanó labdát a hálóba vágta I2-0I. A 81. percben egy jobb oldalról középre lőtt labdát Hergenrőder 8 méterről rúgott a kapuba I3-0I. A iá napot kifogó hazai csapat megérdemelt győzelmei aratott az enervéltan játszó tamásiak elten. A Koppány-partiak - akik az első' félidőben még Így Is símén vezethetlek volna - idénybeli eted vereségüket szenvedték el így nincs már veretlen együttes a Dráva csoportban. Molnár László: - Gratulálok a Kozármislenynek, ma csak ennyit tudtunk. Kozármisleny-Tamási SE 3-0 (0-0) Beremend-Bonyhad Völgység LC 2-1 (1-0 Beremend: ___________ Bnnybád: Ko vácsevics Kovács L Halász Calka Macsi Pál K. Papp Hegedűs L Vida Máté N. Horváth Horváth P. (Varga Á) Etek ZsókÁ Nagy (Telek) Köllő (Biliczki Zs.) Juhász Zs. (Valkai) Letenyei Szabó Zs. (Tamás) Bíró N. Polgári Gergely Cs. (Czékmány) Edző: Jélékosedző: Bíró Ferenc Kiss János Berememl Nézőszám: 100. Jóékvezető: Agócs. Gólok: Polgári, Telek, illetve Letenyei. Jók: Polgári, Vida, Macsi, Kovácsevics, illetve Kovács L, Letenyei. Tudósított: Varga Tibor. A 3. percben bal oldali beívelést Polgári Csaba senkitől sem zavartatva fejelte kapura, labdája a kapufáról pattant a hálóba ll-OI. A szünet után, a 70. percben mintaszerű bonyhádi támadás után Zsók nagyszerűen tálalt a berob­banó Letenyei elé, a középpályás pedig 11 méterről ballal hatalmas gólt ragasztott a hálóba 11-1L A 79. percben a késlekedő bonyhádi védők között egy balról belőtt labdát Telek közelről fejelt a hálóba 12-11. A találkozó e bonyhádiak meccsein Idén megszokott koreográfia szerint zajlott: a völgységiek sorra dolgozták, s sorra hagyták ki jobb­nál jobb helyzeteiket A gyors hazai gél után többször is egyenlíthet lek volna Bírnék, ém a géllövéssel továbbra is hadilábon állnak. Az egyenlítés a 70. percben jött össze a vendégeknek, a BVLC védelme azonban a hajrában egy újabb találattal ajándékozta meg a béremén- dl együttest Sokadik találkozóiát veszíti el ilyen körülmények között a Bonyhád, amelynek tudása alapién az élmezőnyben tenne a helye. Most mér jé tenne elkezdeni a felzárkózást.. Kiss János: - Ismét nagylelkűek voltunk, megajándékoztuk a Beremendet 3 bajnoki ponttá