Tolnai Népújság, 2004. június (15. évfolyam, 126-151. szám)

2004-06-14 / 137. szám

10. OLDAL SPORT 2004. Június 14., Hétfő Labdarúgó NB II, Hummel-csoport Labdarúgó NB IH, Dráva-csoport, 30. forduló; a szünet után összeomlott az UFC Klement István elköszönt Szép győzelemmel zárta a 2003/2004-es bajnokságot a Paksi SE gárdája, amely szom­baton simán nyert az erős kö­zépcsapatnak számító Buda­kalász otthonában. A találko­zó egyben Klement István bú­csúmeccse volt: a PSE siker­edzője három szép esztendő után távozik az élvonalbeli Győri ETO-hoz, ahol a junior gárda edzője lesz. Budakalász-Paksi SE 2-4 (0-1) Budakalász, 100 néző. V: Takács (Kovács, Makk). Budakalász: Veres- Völgyi, Kult, Gál, Blaskó- Sagát (Lá­zár, 25.), Lestár, Crave- ro, Rézmányi- Kané, Takács. Edző: Kardos József. Paksi SE: Sipos G.- Wolf, Abonyi, Hos- nyánszki, Rein (Rózsi, 70.)- Herger, Radics (Búzás, 46.), Böde D., Bán (Osztermájer, 60.)- Galam­bos J., Rompos. Edző: Klement István. A 24. percben Böde- Hosnyánszki-Bán akció után utóbbi beadását Herger éles szög­ből lőtte a hálóba úgy, hogy a lab­da mindkét kapufát érintette (0-1). A szünet után, a 48. perc­ben Blaskó óriási hibája után Herger szerzett labdát az alapvo­nalon, visszagun'tását Galambos az ötös sarkáról a hosszú sarokba emelte (0-2). A 61. percben Rein hazafejelt labdájánál Sipos elcsú­szott, Kané pedig hat méterről a kapuba bombázott (1-2). A 65. -percben Sipos tért ölelő kirúgásá­val Rompos kiugrott a védők kö­zül, majd a kapust is kicselezve lőtt a kapu jobb oldalába (1-3). A 80. percben Osztermájer átadásá­val Galambos lépett ki a védők kö­zül, a kapus mellett is elhúzta a labdát, és közelről az üres kapuba lőtt (1-4). A hátralévő időben Ga­lambos, Búzás és Osztermájer is egyedül vezette a kapusra a lab­dát, de mindhárom esetben el­szórakozták az ordító lehetősé­get. A 90. percben büntettek a ha­zaiak: a szabadon hagyott Gál 20 méterről nagy erővel a léc alá bombázott (2-4). A mindössze négy állandó kezdőjátékosával felálló PSE harcosan, lendületesen kezdte a találkozót, az utóbbi hetek után meglepően jó, bátor és felszaba­dult játékkal rukkoltak ki Hosnyánszkiék. A védők reme­kül hatástalanították a hazai próbálkozásokat, a középpá­lyán Böde D. nemcsak termeté­vel, hanem munkabírásával és játékintelligenciájával is a me­zőny fölé nőtt. A csatársorban a távozó Rompos nagy­szerű megoldásokkal vétette észre magát, csatártársával, Galam­bossal végig nyomás alatt tartották a hazai védelmet. A szünet után aztán Osztermá­jer és Búzás beállása után macska-egér harc folyt a pályán, a zöld-fehérek gá­lamérkőzést idéző nagyszerű já­tékkal búcsúztatták a három év után a gárdával két bronzérmet szerző, Győrbe távozó mesterü­ket, Klement Istvánt. A találko­zó méltó megkoronázása volt a gárda egész éves remek teljesít­ményének. Jók: Kult, Gál, Ta­kács, illetve Böde D. vezérletével az egész vendégcsapat. Klement István: - Ma bebizo­nyosodott, hogy vannak még fia­tal értékei ennek a csapatnak, és ha Osztermájer és Búzás tanítgat- ja őket egy-két évig, kiváló labda­rúgók lehetnek. Köszönöm a fi­úknak, a munkatársaimnak és a szurkolóknak ezt a gyönyörű há­rom évet, és ha elhívnak jövőre, szeretném velük ünnepeim a má­sodosztályba jutást. További eredmények: Mező- falva-Mosonmagyaróvári TE 2-4, Pénzügyőr-Tata 1-4, Kaposvöl- gye-Veszprém 0-5, Celldömölk- Sárvár 2-2, Szigetszentmiklós- Komló 0-1, Barcs-ESMTK 1-0. ■ A dombóváriaké lett az ezüstérem A Dombóvári FC-Rutin gárdája szerezte meg a 2003/2004. évi bajnokság második helyét, miután a vasárnapi ezüstrang­adón legyőzte a Beremend gárdáját. A DFC fennállása legjobb eredményét érte el az évadban, ráadásul újkori történetében először a Magyar Kupa főtáblájára is kijutott. Szabotin Péternek (a labdával) és a többi DFC-játékosnak nem csak a Beremend- del, de az irreális talajjal is meg kellett küzdenie fotó. bakó jenő Dombóvári FC-Rutin-Beremend 2-0 (2-0). Dombóvár, 300 néző. V: Lencsés. Dombóvár: Bonto- vics- Hopp, Lassú, Várai- Nagy, Németh (Steiger)- Farkas (Ba- nai), Pest R., Szabotin- Fábián (Varga), Jéger. Játékos-edző. Horváth Árpád. Beremend: Or- gyán- Halász, Kislőrincz, Bábli, Borsos- Horváth T., Macsi, Vida, Tamás (Patai)- Polgári, Telek (Valkai). Edző: Kislőrincz István. A 15. percben Farkas indította a jobb oldalon meglóduló Pestet, a játékmester középre adott, és a ll­es pontnál érkező Jéger a kapu bal oldalába fejelt (1-0). A44. percben Szabotin labdájával Jéger a félpá­lyánál kilépett a védők közül, ki­cselezte a kapust is, majd a kapu közepébe lőtte a labdát (2-0). A szünet után, a 75. percben szöve­gért Polgárit kiállította a játékveze­tő. A 78. percben Németh bukta­tott a 16-oson belül, a megítélt li­est Vida végezte el, de lövését Bontovics védte. A nagy esőzés miatt felázott pá­lyán folyamatos játék nem alakult ki. Mindkét csapat nagy elánnal ve­tette magát a játékba, a nagyiramú mérkőzésen mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, de ebből az első félidőben csak a Dombóvár tu­dott kihasználni kettőt. A szünet után ismét egymásnak estek a csa­patok, a Beremend mindent egy lapra téve támadott, de a hazaiak jól állták a sarat és a nagyobb lehe­tőségek is előttük adódtak. A kiha­gyott 11-es és a kiállítás megpecsé­telte a vendégek sorsát. A Dombó­vár teljesen megérdemelten nyert, és szerezte meg az ezüstérmet. Az érmeket a Dráva-csoport verseny- bizottsága elnökhelyettese, a TMLSZ főtitkára, Dárdai Ferenc adta át a hazai nézők vastapsa kö­zepette. Jók: az egész hazai csapat, illetve Orgyán, Vida, Macsi, Kis­lőrincz. Horváth Árpád: - A fiúk egész évben az ezüstért hajtottak, és to­vábbjutottak a kupában is. Mind­két célunkat elértük, ezért gratulá­lok a csapatomnak, nyári Róbert Mohács-Bonyhád Völgység LC 2-1 (2-0). Mohács, 100 néző. V: Bodó. Mohács: Kovács- Dárdai (Keibl), Knézics, Peterke, Schep- pi- Stang, Nagy, Kucs, Dikán- Somodi (Fischer), Männer (Kolics). Edző: Nagy Ervin. Bony­hádi Szabó- László (Kiss J.), Pál, Hegedűs L., Letenyei- Horváth P., György, Köllő (Máté), Dani- Bíró N., Gergely Cs. Játékos-edző: Kiss János. A 30. percben Nagy E. jobb oldali beadását Somodi a ll­es pontról félfordulattal helyezte a hálóba (1-0). A 42. percben Somodi bal oldali jól eltalált lapos szabadrúgásába Szabó csak bele­ütni tudott, a kipattanót Männer közelről passzolta a hálóba (2-0). A 75. percben Kucs megkapta má­sodik sárga lapját, a játékvezető pedig kiállította. A 80. percben László mintaszerű beadásába Ko­vács kapus csak beleütni tudott, a kipattanó labdát Bíró közelről passzolta a hálóba (2-1). A bonyhádiak egy félidőnyi előnyt adtak a mohácsiaknak, sőt a hosszabbítás perceiben a játékve­zető szabályos góltól fosztotta meg a völgységieket. Jók: Somodi, Scheppi, Nagy E., Männer, ületve Szabó, László, Horváth. Kiss János: - Sajnálom hogy az utolsó mérkőzésen nem sikerült pontokat szerezni, de az egész éves teljesítményéhez gratulálok. VARGA TIBOR Szekszárdi UFC-Bóly 1-4 (1-0). Szekszárd, 60 néző. V: He­gyi A. Szekszárd: Csonka- Ga­lambos (Kutasi), Tóth A., Pulcz, Torma- Péter, Berengyán, Máté, Domonkos (Csontos)- Benics, Zsók (Molnár). Játékos-edző: Máté Csaba. Bóly: Antal- Nagy (Szabó), Tóth B., Vessző, Éles- Tóth T„ Leipold, Göller, Szíjas (Kelbert)- Vígh (Csizmadia), Korosecz. Edző: Nagy Gábor. A 26. percben Máté szöktette re­mek ütemben a védők között kilé­pő Berengyánt, aki bevezette a lab­dát a 16-oson belülre, majd a ki­mozduló Antal mellett a bal sarok­ba helyezett (1-0). Szünet után, a 47. percben Máté-Benics összjátékot követően utóbbi centerezett, s bár a labda nem jutott el a hazaiak játékos­edzőjéhez, Máté harcosan vissza­szerezte, amikor a feleslegesen ki­mozduló Antal kapus elhúzta a lá­bát. A megítélt büntetőt Csonka vé­gezte el, ám „kollégája” gyors vető­déssel kiütötte a labdát. Az 53. percben egy bal oldali bólyi szög­letre Leipold érkezett a legjobb ütemben, és 6 méterről a léc alá fe­jelt (1-1). A 65. percben Beren­gyán labdájával Zsók lépett ki, 13 méterről elgurított a kivetődő Antal hasa alatt, ám a labda lelassult a sárban, és a védők a gólvonalról mentettek. A 75. percben labdát szereztek a vendégek a félpályánál, Csizmadia balról keresztbe ívelt, Csonka rosszul számította ki a fü- vön megcsúszó labdát, Göller pe­dig közelről az üres kapuba helye­zett (1-2). Két perccel később Korosecz tört be a 16-oson belülre, amikor a becsúszó Tóth A. buktat­ta. A 11-est Göller a jobb sarokba lőtte (1-3). A 90. percben bal olda­li vendégszöglet után Göller 16 mé­terről, kapásból a léc alá bombá­zott (1-4). A szekszárdiak bő egy félidő alatt eldönthették volna a mérkőzést, ám ziccerek mellett 11-est is hibáztak, ezt pedig a tavaszi szezon egyik leg­jobb csapata, a Bóly a mesterhár­mast elérő Göller vezérletével bün­tette. Jók: Máté, Péter, illetve Göller, Antal, Leipold, Csizmadia. Máté Csaba: - A mai találkozó hűen tükrözte egész éves teljesítmé­nyünket. Köszönet a játékosoknak, hogy a nehéz körülmények ellenére végig kitartottak a bajnokság folya­mán. Remélem jövőre javítani tu­dunk a feltételeken. ifeketei További eredmények: PVSK- Harkány 2-1, Szentlőrinc-Kozár- misleny 3-1, Nagyatád-Hidas 6-0, Baja-Marcali 3-1, Zamárdi-Balaton- boglár2-3. __________________■ ____________Me gyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 30. forduló; Hencz Balázs ötször köszönt be a búcsúzó bogyiszlóiak kapusának___________ Kr epsz és Kollár lett a legjobb góllövő Befejeződtek a megyei élvonal 2003/2004-es idényének küzdelmei. A zárófor­duló egyetlen nyitott kérdésre kereste a választ, mégpedig arra, hogy az utolsó kör előtt egyaránt 34 találattal álló Kollár Sándor, avagy Krepsz Krisztián lábára kerül-e az idény legjobb góllövőjének járó .Aranycipő”. Kollár és Krepsz végül egyaránt 3-3 gólt szerzett, így megosztva nyerték a gólkirályi címet. A Molnár László (balról) dirigálta tamásiak öt góllal búcsúztak el közönségüktől fotó^ bakó jenő Tamási-Őcsény 5-0 (2-0). Pincehely, 100 néző. V: Tinnyei. Tamási: Pék- Ko­vács Z., Szabó, Kovács R. (Schell), Filótás (Béres)- Illés (Pájer), Magócs, Molnár L, Szakács- Márkus (Vlocskó), Herr (Juhász I.). Játékos-edző: Molnár László. Őcsény: Palkovics- Rovacsek, Lubastyik, Bajomi, Molnár D.- Baba- nics, Janó, Puskás P., Puskás Z.- Sárkö­zi, Juhász B. (Szunyogh). Edző: Laki Zoltán. A jól játszó Tamási szép győze­lemmel köszönte meg szurkolóinak és tá­mogatóinak az egész éves segítséget. G: Szakács 3, Magócs, Béres. Jók: Pék vezér­letével az egész hazai csapat, illetve Palkovics, Lubastyik. lanczki Gusztáv Nagymányok-Dunakömlőd 0-1 (0-0). Nagymányok, 100 néző. V: Bányai. Nagymányok: Ziener- Borbély S., Somogyvári, Lakatos, Szabó F.- Szabó P., Amrein, Óber, Barabás (Guzorán)- Ecker (Teleki), Bordács (Töpfner M.). Edző: Mucska Gyula. Dunakömlőd: Vesza- Prantner (Mayer), Szabó, Borsi, Frast- Kiss (Füredi), Fritz, Büttl, Pesti- Kajári, Szabadi (Taba). Edző: Kolarics Zsolt. Irreális talajon mindkét csapat jól játszott, a szerencsésebb vendégek vitték el a három pontot. G: Mayer. Kiállítva: Kajári a 80. percben. Jók: Ziener, Somogy­vári, Amrein, illetve az egész vendégcsa­pat dicséretet érdemel. borbély Sándor Tolna-Tevel 2-0 (0-0). Tolna, 120 né­ző. V: Haraszin J. Tolna: Kékesi- Fekete, Volár, Szegfű, Fazekas D.- Wéber (Má­tyás), Klein M., Horváth E., Tarjáni Gy.- Juhász V. (Kiss A.), Izsák. Edző: Mausz Antal. Tevel: Bogos- Nagyfalusi T., Ja­kab, Ambrus, Macsuka- Dézsi, Nagy B., Illés Cs., Bátyi- Szőcs, Pfeifer. Edző: Sza­bó Dénes. A 70 percig emberhátrányban játszó tolnai csapat jó játékkal búcsúzott el közönségétől. G: Klein M„ Juhász V. Kiál­lítva: Izsák a 20. percben. Jók: Kékesi ve­zérletével az egész hazai csapat, illetve Ambrus, Dézsi, Macsuka. tarjáni gyula Kajdacs-Bogyiszló 7-2 (3-2). Kaj- dacs, 150 néző. V: Tóth K. Kajdacs: Deák- Kovács L. (Szőke), Varga, Kovács Z. (Farkas), Lengyel J.- Bierer, Kárpáti, Kapás (Váncsodi)- Hencz, Lengyel M. (Borbély), Kasza. Edző: Király Tamás. Bogyiszlói Kun- Kristály (Boros), Csur- gai, Kocsis, Bajusz- Póta, Zsolnai, Bár­dos T., Paksi- Gáncs (Kutasi), Lépő. Já­tékos-edző: Bárdos László. Szépen bú­csúzott közönségétől a kajdacsi csapat. G: Hencz 5, Lengyel M„ Kárpáti, ületve Póta 2. Jók: Hencz (a mezőny legjobbja), Kár­páti, Varga, ületve Póta, Kocsis, deák József Ozora-Bátaszék 1-8 (0-2). Ozora, 150 néző. V: Kiss Z. Ozora: Rajna (Somo­gyi)- Molnár, Miklós (Sarudi), Surányi, Viszti- Nádasdi, Tóth (Bodnár)* Tolmá- csi, Bebesi- Papp, Pokomy. Edző: Végh István. Bátaszék: Tenczlinger (Grill)- Hauwasser (Diriczi), Vecsei, Kovács L. (Kiss Z.), Szabados (Kovács Cs.)- Sárkö­zi, Rupa, Péter, Berényi- Hegedűs A., Kollár. Edző: Fiáth Tamás. Az ezer sebből vérző hazai csapat a második félidőt lélek­ben is feladta. G: Tolmácsi, illetve Kollár 3, Hegedűs A. 3, Berényi, Péter. Kiállítva: Molnár a 29. percben. Jók: Rajna, Bebesi, Surányi, Pokomy, Tolmácsi, illetve az egész vendégcsapat. cziráki József Kéty-Simontomya 6-0 (2-0). Kéty, 50 néző. V: Somogyi. Kéty: Faragó- Faze­kas, Nagyváradi (Zengai), Beda, Dani- Orosz, Kalmár F., Szedlák, Kalmár L.- Tompai, Márton R. Edző: Márton Emil. Simontomya: Tóth A.- Borbás, Takács (Ihász), Szőke, Cseh L- Németh, Pekli, Borbás, Tóth J - Cseh J., Famadi. Edző: Csepregi György. Megérdemelten nyert a végig lelkesen és nagy kedvvel játszó hazai csapat. G: Orosz 2, Márton R„ Szedlák, Beda, Kalmár F. Jók: Kalmár F. vezérleté­vel az egész hazai csapat, ületve Ihász, Pekli, Cseh. gödrei zoltán Bölcske-Kakasd 1-2 (0-2). Bölcske, 100 néző. V: Szommer A. Bölcske: Rei­chert- Bodahelyi, Szili, Tamási- Bodo- nyi, Szauer G., Sulák, Ledneczki, Tóth Gy.- Hargitai, Szauer Zs. Edző: Blatt Pál. Rakasd: Sebestyén A.- Kvanduk J., Ka­ra, Gál, Nagy Z. (Eisensehr) - Novák, Ko­vács B. (Tóth L.), Nagy G., Sebestyén M. (Sebestyén F.)- Rikkers (Daradics), Sza­bó G. (Tóth A.). Edző: Kniesz Mátyás. A bölcskei fiatalok végig partiban voltak a jobb játékerőt képviselő Kakasddal. G: Szili L, illetve Tóth A., Nagy G. Jók: Boda­helyi, Tamási, Sulák, Ledneczki, ületve Kvanduk J„ Gál, Novák, Nagy G. SULÁK ANDRÁS Ifjúságiak: Tamási-Őcsény 6-4, Tolna- Tevel 4-2, Nagymányok-Dunakömlőd 1-2, Kajdacs-Bogyiszló 9-2, Bölcske-Kakasd 4-2, Dsztgy-Dunaföldvár 0-9, Ozora-Báta- szék 0-14, Kéty-Simontomya 0-2. _____■ A forduló mérkőzése Dunaszentgyörgy-Dunaföldvár FC 3-1 (1-0). Dunaszentgyörgy, 150 né­ző: V: Tóth L Dunaszentgyörgy: Szlanyinka- Tóth Z., Horváth J., Horváth G., Ács- Nagy Zs., Horváth L. (Bese, Tancsa), Krepsz, Mizser- Magyar, Kovács L Edző: Dienes Pál. Dunaföldvár: Molnár- Jakab, Antal, Lesnyik (Szilasi), Kindl- Nagy L, Lacza I., Alberczki G. (Princz), Schulteisz A.- Far­sang, Berényi. Játékos-edző: Kindl István. A 29. percben Kovács L. balról nagyszerűen adta be a labdát, és Krepsz gyönyörű fejesgóllal vezetést szerzett a hazaiaknak (1-0). Egy perc múlva Krepszet felvágták a 16-oson belül, a 11-est a sértett lőtte, de a kapufa mentett. A szünet után, a 66. percben Nagy Zs. vég­zett el szabadrúgást, mintegy 30 méterre a kaputól, lövése irányt változtatott a sorfalon, és Krepsz a hálóba talált (2-0). A 72. percben Farsang ment el a jobb oldalon, beadását Berenyi lőtte a kapuba (2-1). A 89. percben Krepsz cselso­rozata után már a 16-oson belül járt, amikor buktatták. A büntetőt ezúttal is Krepsz lőtte, és másodjára már nem hibázott (3-1). A végig zuhogó eső ellenére nagyon jó mérkőzést vívott a két Duna-parti csapat, amelyen a hazaiak győzelme megérdemelt. Jók: a hazai csapat minden tagja dicséretet érdemel, illetve Molnár, Schulteisz A., Berényi. Dienes Pál: - Jobban játszottunk ellenfelünknél, a helyzeteink alapján akár na­gyobb arányú győzelmet is arathattunk volna. Kindl István: - Jó iramú, izgalmas mérkőzésen megérdemelten nyert a Duna­szentgyörgy. Gratulálok csapatomnak egész éves teljesítményéhez és az ezüst­éremhez. DÖMÖTÖR ENDRE