Tolnai Népújság, 2004. március (15. évfolyam, 51-76. szám)

2004-03-22 / 68. szám

EletMód NŐI KOSÁRLABDA NB i, A-CSOPORT Értékes KSC-győzelem Az élvonalbeli női bajnokság középszakaszának hétvégi fordulójában az Atomerőmű- KSC Szekszárd ott folytatta, ahol egy hete a BEAC otthoná­ban abbahagyta, vagyis jó vé­dekezéssel, a döntő szituáci­ókban higgadt játékkal újabb értékes győzelmet aratott. Atomerőmű-KSC Szekszárd-Zala Volán 73-64 (17-19, 19-17, 18-14, 19-14). Szekszárd, 250 néző. V: Técze- ly, Vétek. Szekszárd: HOF­MANN (10/3), Hersics (7/3), TÓTH (22/3), NÉMETH (9), VILUTYTE (17/3). Csere: Ta­más (8/6), Antolovics (-). Edző: Vertetics István. Zala Volán: Szentkirályi (9/3), Heller (5), Zsovár (5/3), RUZICSKOVÁ (11), LICHNEROVÁ (18). Csere: Ma­jor (7/3), Varga R. (2), Vágvöl- gyi (7/3), Hanzséros (-). Edző: Horváth József. Az eredmény alakulása: 5. perc: 13-6, 8. p.: 13-13, 14. p.: 26-23, 18. p.: 28-34, 23. p.: 42-38, 28. p.: 52-48, 33. p.: 56-52, 36. p.: 63-52. Kipontozódott: Lichnerová a 39., Szentkirályi a 40. percben. A KSC jó védekezésének, a sa­ját palánk alatt begyűjtött lepatta­nóknak, valamint Tóth és Vilutyte kosarainak köszönhetően öt perc elteltével hét pontos előnyt gyűjtött. Horváth edző időkérését követően azonban átvették az irá­nyítást Lichnerováék, és az első negyed végén ők vonulhattak egy duplányi előnnyel a rövid pihenő­re. A második periódus elején óri­ási dob'ópárbaj alakult ki, amiből szinte mindenki kivette a részét, így jó kosárlabdát láthatott a várt­nál valamivel alacsonyabb létszá­mú nézősereg. A félidő vége előtt néhány perccel Majoréknak sült jobban a kezük, a ZTE hatpontos vezetésre tett szert, de a vendég­látók megrázták magukat, és Ta­másnak a szinte a dudaszóval egy időben beszórt triplájával beérték riválisukat. A nagyszünetet követően egyre jobban élesedett a csata, és Tóth Zs. javuló dobóteljesítményének köszönhetően állandósult a pár pontos hazai előny. Az utolsó fel­vonás elején két kimaradt egerszegi kísérlet, és három szek­szárdi eladott labda jelezte, nem kicsi a tét. Szerencsére a hazaiak nyugodtak meg előbb, s hiába kért időt a vendégcsapat trénere, Németh, Hersics, Tóth és Vilutyte rendre eredményesen játszotta át a szigorú zalai védelmet, így négy perccel a vége előtt tíz pont fölé nőtt az atomosok előnye. Horváth mester egész pályás letámadást vezényelt, azonban a higgadtan kosarazó szekszárdiak nem hagy­ták kiénekelni a sajtot a szájukból. Vertetics István: - Megismé­telve a BEAC elleni védekezésün­ket, és a második félidőben nyúj­tott higgadt támadójátékunknak köszönhetően fontos győzelmet arattunk, ráadásul fizikálisán is jól bírtuk a kemény összecsa­pást. FINTA VIKTOR Tóth Zsuzsa (a labdával) különösen a második félidőben volt ellenállhatatlan ■ Tolnai Népújság--------­Sc humacher elsősége Schumacher révén maga­biztos Ferrari-sikert hozott a második futam 11 oldal SPORT Összedőlt a piramis Munkát kerestek, s valójá­ban fizettek a hamis ajánla­tért 12 oldal 9. OLDAL Tuti szerelem Rátalál a szerelem minden egyetemistára, aki Trond- heimben tanul 14.oldal Férfi kosárlabda NB I: rangadót veszített az ASE és a Gunaras KC Idegenben nem sikerült a bravúr Az élvonalbeli férfi bajnokság szombati játéknapján me- LeGrange (12/3), Deák (13/3), gyénk két férfi együttese egyaránt látogatóként szenvedett ve- Sola (20/6), Bódi (1), Fisher reséget: a paksiak Kaposvárott, a dombóváriak Sopronban (15/3). Csere: Panta (3), maradtak alul a rájátszás előtti pozíció szempontjából fontos Krasznai T. (10), Krasznai M. találkozón. Kaposvári KK-Atomerőmű SE 84-75 (17-27, 28-13, 17-16, 22-19). Kaposvár, 1600 néző. V: dr. Vígh, Ádám. Kaposvár: SIMON (14/3), JAMES (15/3), Szőke (3/3), Sanders (8), IVKOVICS (17). Csere: Trepák (4), Varga (3/3), DÉNES (12/3), Filipovics (8). Edző: Kmézics Zorán. ASE: MÉSZÁROS (13/6), Da­vis (6), Kiss (6/3), SMITH (14/3), Czigler (7). Csere: R1DL (16/3), Érsek (7/6), Cseszlai (3/3), Csaplár-Nagy A. (3). Edző: Zsoldos András. Az eredmény alakulása: 5. p.: 7-9, 15. p.: 29-34, 25. p.: 53-48, 35. p.: 74-62. Kipontozódott: Filipovics a 34., Ridl a 40. percben. Davis találatával indult a rangadó, a paksi előnyt Mészáros duplázta meg. A hazaiak elő­ször a harmadik percben találtak be, az ex-dom- bóvári Szőke szórt triplát. Smith pontjaival to­vábbra is az atomosok jártak előbbre, a kaposvá­riak erejéből csak az egyenlítésre futotta. Aztán Mészáros Zalán két hármasával pillanatok alatt hat ponttal meglépett az ASE, s bár Simon bün­tetőivel felzárkózott a somogyi egylet, a csere­ként pályára lépett Ridl kosaraival tíz pontos előnnyel zárta az első negyedet a Paks. A máso­dik felvonásban nagy fordulatot vett a mérkőzés. A Kaposvár Ivkovics és Sanders találataival csök­kentette hátrányát, ám ezt a rohamot Ridl és Smith kosaraival még visszaverte az Atom. A so­mogyiak a csereként pályára lépő Dénes hét pontjával beérték a három személyi miatt pihenő Mészárost és Cziglert nélkülöző paksiakat, majd •Filipovics és Simon találataival a nagyszünetig öt pontos előnyt gyűjtöttek. A fordulást követően a hazaiak játékmestere növelte csapata előnyét, ám a paksiak egyik leg­jobbja, Smith egy triplával és egy duplával jelent­kezett, s máris szorosabbá vált a csata. A kapos­váriak James és Dénes kosaraival őrizték előnyü­ket, s a záró tíz percnek hat pontos somogyi előnnyel futhattak neki a csapatok. Az ugyan­csak csereként pályára lépő Varga egy triplával adta meg az alaphangot az utolsó negyedre, ezt Ivkovics toldotta meg még két duplával, s máris tíz pont fölé nőtt a különbség. Smith és Ridl ko­saraival kapaszkodtak az atomosok, de csak pil­lanatokra tudott közelebb kerülni ellenfeléhez, s ez köszönhető többek között a gyenge százalék­kal dobott büntetőknek. Szoros, küzdelmes mér­kőzésen, igazi rangadón a hazaiak koncentráltak jobban. Zsoldos András: - Az első félidő végén kien­gedtük kezünkből a mérkőzést, a hajrára pedig nem koncentráltunk eléggé. ischmidti Soproni Ászok-SMAFC- Gunaras KC-Dombóvár 95-76 (22-22, 28-20, 20-10, 25-24). Sopron, 400 né­ző. V: Váradi, Kiss L. Sopron: Pojbics (6), McDaniel (14/6), RAWLINS (13/3), VAVRA A. (15), POKRAJAC (19/3). Csere: WALKE (11/9), PALOTAI (9/9), Körtélyesi (2), Balogh G. (4), Mogyorósy (2). Edző: Vetési Imre. Dombóvár: (-), Balogh L. (2), Sallay (-). Edző: Bálind József. Az eredmény alakulása: 5. perc: 10-12, 15. p.: 36-26, 24. p.: 61-44, 35. p.: 81-61. Az első negyedben felváltva vezettek a csapa­tok, a dombóváriak Sola eredményessége révén tartották a lépést a hazaiakkal. Az első negyed hajrájában a kanadai-horvát légiós két hármasá­val lett egyenlő az állás. A második negyedet Fisher kosarával a Gunaras kezdte jobban, ám gyorsan fordult a kocka, a soproniak egy 9-0-ás rohammal elléptek, és a nagyszünetig nyolc pon­tot megőriztek előnyükből. A paksi Czigler László (jobbról) ezúttal nem bírt Sztojan Ivkoviccsal. A kaposváriak légiósa győzelemre vezette csapatát fotó: g. k. A második félidőt is dombóvári kosár vezette be, Krasznai T. duplájára a „veterán” Walke mindjárt három triplával válaszolt, miközben a vendégek ismét néhány perces kosárcsendet tar­tottak. A látogatók büntetőket is hibáztak, nem volt vezéregyéniség, aki magával ragadta volna társait, így ebben a periódusban gyakorlatilag el­dőlt a mérkőzés. A dombóváriak fáradt, motivá­latlan társaság benyomását keltették, így a mér­kőzés képe alapján a közel 20 pontos különbség sem meglepő. Az alapszakasz egyik legfonto­sabb mérkőzésén ennél mindenképpen többet várhattak a vendégek, Fisher, Sola és Deák is csupán igyekezete miatt dicsérhető. Bálind József: - Az első félidőben még min­den rendben volt, a másodikban már szinte sémit sem tartottunk be a megbeszéltekből. Nagy lehetőséget szalasztottunk el. (kollár) További eredmények: MAFC-Újbuda-Falco KC 69-77, PVSK-Panthers-MOL-Szolnok 98-82, Nyíregyházi KK-Univer Kecskemét 86-76. ■ Braun Ákos rotterdami pontjai Cselgáncs A hétvégén Rotterdamban ren­deznek A-kategóriás Világkupát a férfiak számára. A hollandiai via- •dalon a Paksi Atomerőmű SE olimpiai kvalifikációért hajtó Bra­un Ákos is ta­tamira lépett. H a n g y á s i László 73 kg- os tanítványa ezúttal egye­dül képviselte a paksi klub­színeket, miu­tán a tízhóna­pos kényszerpihenő után Prágá­ban mindjárt Vk-győzelemmel visszatért olimpiai- és világbaj­nok Kovács Antal pihenőt kapott. Antí már korábban is szinte biz­tos athéni indulónak számított, ám a cseh fővárosban aratott nagyszerű sikerével - a hátralévő viadalok eredményétől függetle­nül - már a 100 kg-os súlycsoport ötkarikás küzdelmeire készülhet. Az európai rangsorban pilla- natnyüag nyolcadik (az olimpiára súlycsoportonként a legjobb ki­lenc utazhat) Braunnak azonban még küzdenie kell a görögországi repülőjegyért, s ezért egyetlen versenyt sem hagyhat ki. Prága után tehát ezen a hétvégén Rot­terdamban lépett tatamira, s a sorsolását látva minden esélye meg is volt egy dobogós, vagy do­bogó közeli eredményre. A paksi fiú ennek megfelelően be is kez­dett, hiszen a francia Guillaume ellen mindjárt ipponnal nyert. Sajnos a folytatás már kevésbé volt sikeres, a román Basteán nem tudott akciót csinálni, s vé­gül riválisa egy yukóval jobbnak bizonyult. Braun a vigaszágon két újabb ippon-győzelemmel menetelt előre, előbb a brit Johns-t, majd a kanadai Marceau- t verte idő előtt. Ötödik mérkőzé­sén a szlovén Jerebbel találko­zott, és sikere esetén a belga Sleeckx ellen már a dobogóért harcolhatott volna. Sajnos, a pak­si dzsúdóson „kifogott” a szlo­vén, Braun nem tudott értékelhe­tő akciót csinálni vetélytársán, Jereb pedig egy yukóval meg­nyerte az összecsapást. Braun vé­gül három győzelemmel és két vereséggel hetedikként zárt, s az ezért járó pontokkal azonban vár­hatóan nem javít a ranglistán el­foglalt pozícióján. A rotterdami viadalon remek magyar siker született: az Euró- pa-bajnok Ungvári Miklós meg­nyerte a 66 kg-os súlycsoport küzdelmeit, s ezzel Kovács An­tal után immár ő is olimpiai résztvevőnek számít. ■ NŐI KÉZILABDA NB l/B, NYUGATI CSOPORT! NEM BORULT A PAPÍRFORMA TOLNÁN A Tamási nyerte a megyei rangadót A női NB I/B Nyugati csoportjában megyei rangadót rendeztek Tolnán, melyet a papírformának megfelelően a vendég Tamási nyert meg. Tolna KC-Fino- Tamási KC 26-35 (10-19) Tolna, 200 néző. V: Kecskeméti, Szabó. Tolna: Sulyok- Reisch 2, Szokodi 10 (5), Takács 5, Újvári, Sowunmi 7, Szalai 2. Csere: Gödrei (kapus), Samu. Edző: Dravecz Károly. Tamási: Siklósi— Nagy R. 1, Varga N. 7 (2), Szabó Bakos 6 (3), Pavelekné 9(1), Vágvölgyi 4, Var­ga B. 3. Csere: Hingyi B. 3, Kondor 2, Grúber, Filótás, Jurasits, Herr, Agócs. Edző: Varga László. Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 7/6. Megyei rangadóra készült a hazai ké­zilabdázás második vonalához tartozó, a tabella 13. helyén álló Tolna és az előke­lő ötödik helyet elfoglaló Tamási. A mér­kőzést megelőzően a két csapat három­szor találkozott egymással, a hazai együttesnek többszörösen is presztízs­nek számított a találkozó. A kieső jelölt kispadján az a Dravecz Károly ül, akivel a Tamási kiharcolta az NB I/B-be jutást, ráadásul a tolnai lányoknak az elmúlt két évben még nem sikerült pontot szerezni­ük a Koppány-partiak ellen. Jól kezdte a találkozót a Fino, gyors, ötletes támadójátékot vonultattak föl Vágvölgyiék. A tolnai fiatalok nehezen vették fel a játék ritmusát, közülük is csak Sowunmi találta meg a rést a sárga­kékek védekezésén (11. perc: 3-7). A kö­vetkező tíz perc a vendégeknek a menny­ország, míg a hazaiaknak a pokol volt. Varga László csapata szárnyalt, Varga Ni­koletta büntetőkből, az egykor még tol­nai színekben gólkirálynői címet szerzett Pavelekné beállóból, Nagy R. és Varga B. pedig szélről volt eredményes. A hetek óta szenzációsan védő Siklósi kapus pe­dig megbabonázta Szokodiékat (21. perc: 4-15). A megnyugtató előny birtokában lazábbra vette a játékot az idei bajnokság meglepetéscsapata, a Tamási. A hazaiak Szokodi átlövéseivel és Sowunmi betöré­seivel az utolsó tíz percben megdupláz­ták góljaik számát, ám ezzel is csak tízen belülre tudtak kerülni. A Koppány-partiak Hingyi duplájával a 35. percben már 12 góllal is vezettek, a következő öt percben azonban megmu­tatta oroszlánkörmeit a fiatal tolnai csa­pat. Dravecz mester lányai pazar kézilab­dát mutattak be: Gödrei kapus bravúrt bravúrra halmozott, míg Szokodi átlövés- ből, Takács és Sowunmi betörésből és in­dulás után, valamint Szalai szélről lőtt ta­lálataival sokkolták a Tamásiból szép számmal érkezett nézőket, köztük a Sár­ga Ultrákat. A vendégcsapat ezekben a pillanatokban csak Siklósi bravúrjainak köszönhetően tartotta az időközben felé­A tolnai Takács Mónika (a labdával) és társai csak a szünet után tudták feltörni a tamási falat fotó: bakó re olvadó előnyét (41. perc: 17-22). Az­után időkérés után rendezték soraikat a látogatók, így hosszú percekig nem válto­zott a különbség. A mérkőzés hajrája is­mét a tamási lányoké volt, Szabó Bakos találataival a végére visszaállt a szünet­beli 9 gólos differencia. A megyei rangadót a jobb és egysége­sebb erőkből álló vendégcsapat magabiz­tosan nyerte a „rövid kispaddal” rendel­kező, ám remekül küzdő tolnaiakkal szemben. Jók: Gödrei, illetve Siklósi, Pavelekné, Varga N„ Szabó Bakos. HORVÁTH ZSOLT t