Tolnai Népújság, 2004. március (15. évfolyam, 51-76. szám)

2004-03-08 / 57. szám

2004. Március 8., Hétfő 11. OLDAL S P O R T Bajnoki tabellák Labdarúgó NB Hl, Dráva-csoport: gyenge játékkal is simán nyertek a völgységiek NB III Dráva-csoport 1. Szentlőrinc 16 16 _ _ 52- 3 48 2. Dombóvár 16 10 4 2 34-16 34 3. Marcali 16 10 2 4 35-21 32 4. Beremend 16 9 3 4 28-17 30 5. Bonyhád 16 9 1 6 32-29 28 6. Nagyatád Bóly 16 9 1 6 27-25 28 7. 16 7 2 7 20-26 23 8. Baja 16 7 1 8 41-34 22 9. Harkány 16 5 4 7 18-22 19 10. Mohács 16 5 4 7 23-31 19 11. Szekszárd 15 5 1 9 21-25 16 12. B.bogi ár 15 4 3 8 31-37 15 13. Kozármisleny 16 4 3 9 28-36 15 14. Zamárdi 16 3 4 9 22-29 13 15. Hidas 16 4 1 11 16-56 13 16. Pécsi VSK 16­6 10 16-36 6 Megyei I. osztály Felnőttek 1. Tamási 16 15 1 _ 54-14 46 2. Dunaföldvár 16 12 1 3 47-22 37 3. Bátaszék 16 11 2 3 52-12 35 4. Tolna 16 9 5 2 41-20 32 5. D.szentgyörgy 16 9 2 5 34-23 29 6. Kakasd 16 7 5 4 39-24 26 7. Dunakömlőd 16 ,7 3 6 32-29 24 8. Ozora 16 6 3 7 19-18 21 9. Tevel 16 6 3 7 32-34 21 10. Kajdács 16 5 1 10 23-33 16 11. Simontornya 16 4 4 8 22-39 16 12; Bölcské 16 3 5 8 25-30 14 13. 'Nagymányok 16 3 4 9 19-43 13 14. Kéty 16 3 4 9 16-41 13 15. Őcsény 16 3 2 11 14-52 11 16. Bogyiszló 16­5 11 18-53 5 Ifjúságiak 1. D.földvár 16 15 _ 1 121- 13 45 2. Bátaszék 16 14 1 1 126- 11 43 3. Tolna 16 13 1 2 94- 8 40 4. Bölcske 16 11 2 3 74- 27 35 5. Ozora • 16 8 2 6 63- 45 26 6. Kakasd 16 8 1 7 59- 63 25 7. N.mányok 16 8 — 8 41- 46 24 8. D.kömlőd 16 7 1 8 66- 62 22 9. Tamási 16 6 3 7 46- 42 21 10. őcsény 16 7­9 50- 77 21 11. Dsztgyörgy 16 6 2 8 52- 59 20 12. S.tomya 16 6 1 9 43- 51 19 13. Tevel 16 6 _ 10 36- 61 18 14. Kajdacs 16 4­12 44- 93 12 15. Kéty 16 3 — 13 19- 82 6 16. Bogyiszló 16­­16 4-192­Totóeredmények 1. Chievo-Empoli 0-0 x 2. Ancona-Reggina 1-1 x 3. Udinese-Perugia 1-1 x 4. Dortmund-Stuttgart 0-2 2 5. Hertha-Bochum 1-1 x 6. K’lautern-Frankfurt 1-0 1 7. Leverkusen-Bayern M. 1-3 2 8. Rostock-Hamburg 3-0 1 9. 1860 M.-Bremen 0-2 2 10. Modena-Parma 2-2 x 11. Brescia-Juventus 2-3 2 12. Lecce-Siena 0-0 x 13. Milan-Sampdoria 3-11 Pluszmérkőzés: 14. Roma-Inter lapzárta után m Bolyban parádézott a Dombóvár Mindkét Tolna megyei együttes magabiztos győzelemmel kezdte az NB III Drá- va-csoportja tavaszi idényét. A Dombóvár Bolyban parádézott, míg a Bonyhád saját közönsége előtt múlta felül a Zamárdi gárdáját. Sikerével - és a Marcali vereségével - a DFC a második helyre jött fel a tabellán, míg a völgységiek őr­zik ötödik helyüket. Bóly-Dombóvári FC-Rutin 0-4 (0-3) Bóly, 100 néző. V: Rácz. Boly: Antal- Tóth T., Tóth B., Vessző, Kemer- Nagy Cs. (Jaksa), Morvái, Csizmadia, Kész (Schnell B.)- Szabó, Szíjas. Edző: Nagy Gábor. Dombóvár: Szabados- Hopp, Las­sú, Várai- Nagy, Steiger (Farkas)- Né­meth, Pest R., Szabotin (Kőhalmi)- Jéger, Varga T. Játékos-edző: Horváth Árpád. A 8. percben Jéger ugratta ki Vargát, aki 12 méterről gurított a jobb alsó sarokba (0-1). A 42. percben Steiger bal oldali szöglete után még tisztázni tudtak a bólyi védők, de a kipattanó labda Szabotin elé került, és a középpályás 30 méterről hatal­mas erővel a bal felső sarokba bombázott (0-2). A 44. percben Pest játszotta magát tisztára a bal oldalon, beadását Jéger öt méterről fejelte a kapu jobb felső sarkába (0-3). Az 57. percben Steiger ugratta ki Jé­gért, és a támadó egyéni akció végén a ka­pust is kicselezve 5 méterről a kapu köze­pébe lőtt (0-4). A végig jól játszó Dombóvár már az el­ső félidőben eldöntötte a mérkőzést. A különbség a látottak alapján egyáltalán nem túlzó. Jók: Tóth T., illetve Pest R., Jéger, Hopp, Lassú, Kőhalmi. Horváth Árpád: - Gratulálok csapatom­nak a nagyszerű játékhoz. nyári Róbert Bonyhád Völgység LC- Zamárdi 3-1 (1-0) Bonyhád, 150 néző. V: Kozári. Bonyhád: Szabó- László, Pál, Máté, Biliczki Zs.- Horváth P., Hegedűs L. (Dávid), Köllő, Till (Töttös)- Bíró N., György (Letenyei). Játékos-edző: Kiss János. Zamárdi: Kresz- Szigetváry, Szabadi, Élő, Kecs­kés- Dűli, Lichtenberger (Takács), Szajcz,'Horváth T.- Vájna, Horváth Gy. Edző: Szilágyi Csaba. A 24. percben Bíró ívelte a védők mögé a labdát, a jobb oldalon remekül érkező Köllő pedig éles szögből, hét méterről egy­ből hatalmas gólt ragasztott a vendégek ka­pujába (1-0). A szünet után, az 54. perc­ben Köllő végezhetett el szabadrúgást a vendégtérfél közepéről, ívelést Horváth P. okosan a kiugró Györgyhöz fejelte, és a ha­zaiak támadója úgy lőtt a kapuba, hogy előbb Kreszbe vágta a labdát, majd a ka­pusról továbbcsorgó játékszert a léc alá bombázta (2-0). A 70. percben a frissen beállt Letenyei jobb oldali lapos beadását Bíró a 11-es pont tájékán lekezelte, lefor­dult Kecskésről, és „pimasz” megoldással pöccintette be a harmadik völgységi talála­tot (3-0). A 88. percben Dűli bal oldali be­adását Szabó Máté hátára bokszolta, a lab­da a bonyhádi játékosról pattant a kapuba (3-1). A Bonyhád a találkozó elején magá­hoz ragadta a kezdeményezést, ennek ellenére a Balaton-partiak előtt adódtak nagyobb ziccerek. Ä félidő derekán elért Köllő-gól megnyugtatta a hazaiakat, to­vábbra is fölényben játszottak, de a lab­dák a rossz passzok miatt elakadtak a középpályán. A második félidő elején jobbára a vendégek térfelén folyt a játék, s nem is maradtak el az újabb hazai talá­latok. A több kapufát rúgó zamárdiak- nak a véghajrában sikerült a szépítés, de összességében a Bonyhád sikerét nem fenyegette veszély. Még úgy sem, hogy a helyzetek alapján a vendégek is betalál­hattak volna néhányszor. Jók: Horváth P., Letenyei, Köllő, illetve Dűli, Szabadi, Lichtenberger. hunyadi istván Horváth Péter (a labdával) gólpasszal járult hozzá a bonyhádiak Zamárdi elleni sikeréhez fotó, bakó Kiss János: - A mai mérkőzésen csupán További eredmények: Marcali-Bere- a három pontnak örülhetünk. mend 0-2, Harkány-Mohács 0-2, Kozár­A Balatonboglár-Szekszárdi UFC talál- misleny-PVSK 1-1, Hidas-Szentlőrinc 0-5, kozót elhalasztották. Baja-Nagyatád 1-4. Bajnoki helyett edzőmeccs Az NB II Hummel-csoportjában szereplő Paksi SE pályája rossz állapota miatt későbbi időpontra halasztotta a Balatonlelle elleni szombati bajnokiját, helyette a Fejér megyei I. osztályú Baraccsal vívott felkészülési mérkőzést (természetesen az edzőpályán) Klement István gárdája. Eredmény: Paksi SE-Baracs 4-0 (2-0). Paks, 50 néző. V: Makai. Paks: Sipos G.- Wolf (Abonyi), Benedeczki (Rein), Hosnyánszki (Rózsi), Herger- Tóth J. (Araczki), Mészáros I. (Osztermájer), Búzás (Tóth P ), Bán (Horváth Balázs)- Galambos (Szili), Rompos (Varga L). Edző: Klement István. G: Rompos 2, Osztermájer, Szili. * * * A Hummel-csöportban egyetlen találkozót játszottak le a hét végén, ezen a Pénzügyőr 1 -0-ra legyőzte a Kaposvölgye-Nagyberki csapatát. A bajnokság élcsoportja: 1. Komló 35, Mosonmagyaróvár 32, Paks 30 pont. Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság; hatig jutott a Tevel és a Tolna, a dünaszentgyörgy nyerte a duna-parti rangadót Gólzáporral köszöntött be a tavasz Vasárnap megkezdődtek a 2003/2004-es megyei I. osztályú bajnokság tavaszi idényének küzdelmei. A nyitány gólzáporral köszöntött a szurkolókra, a nyolc pályán 26 találatot láthattak a napsütéses hidegben meccsnézés mellett döntő nézők. A legtöbb gólt a Tevel és a Tolna hozta össze: előbbi a Nagymányok, utóbbi a Bogyiszló hálóját terhelte meg egy hatossal. A Duna-partit Kömlődön a Szentgyörgy nyerte, míg a kiesési derbin a Bölcske nagy csatában felülmúlta a Kétyet. A kakasdi Sztehló Gábor széttárt karja jelzi, nem történt szabálytalanság, így hiába került a földre Berényi Szilveszter (a bal oldalon), nem kapott 11-est a bátaszéki csapat. Nem úgy a hajrában a hazaiak, ám Szabó büntetőjét Tenczlinger, a vendégek kapusa megfogta. fotó, bakó jenő Dunakömlőd-Dunaszentgyörgy 1-3 (0-1). Dunakömlőd, 200 néző. V: Anczló. Dunakömlőd: Vesza- Frast (Füredi), Prantner, Borsi, Taba- Pesti, Kiss (Tóth), Mayer (Szabó), Fritz- Büttl, Szabadi. Edző: Kolarics Zsolt. Dünaszentgyörgy: Szlanyinka- Aradi, Horváth J„ Somogyi, Horváth G.- Nagy Zs., Mizser, Bese (Tóth), Krepsz- Hor­váth L. (Magyar), Kovács L. Edző: Dienes Pál. Jó iramú mérkőzésen a pontrúgásait jobban kihasználó vendég­csapat megérdemelten nyert. G: Pesti, il­letve Krepsz, Horváth L., Magyar. Jók: Szabadi, Fritz, Büttl, Vesza, illetve az egész vendégcsapat. kolarics zsolt Bogyiszló-Tolna 0-6 (0-2). Bogyisz­ló, 160 néző. V: Molnár I. Bogyiszló: Berka- Málinger, Bajusz, Kristály­Csurgai, Szántó (Gáncs), Lépő, Zsol­nai- Paksi (Kutasi), Kocsis, Bárdos L. Játékos-edző: Bárdos László. Tolna: Becze- Fekete, Fauszt, Kiss Cs., Pálin­kás- Wéber (Kiss G.), Fazekas D., Hor­váth E. (Mátyás), Tarjáni Gy. (Schaf­fer)- Volár, Juhász. Edző: Mausz Antal. A mély talaj és az éremesélyes tolnai csa­pat együtt leküzdhetetlen ellenfél volt a hazaiak számára. G: Volár 2, Horváth E. 2, Juhász, Fazekas D. Jók: Berka, illetve Fauszt, Horváth E., Fazekas D„ Volár, KiSS CS. SÓS FERENC Tevel-Nagymányok 6-1 (2-0). Tevel, 150 néző. V: Kiss I. Tevel: Bogos (Illés Zs.)- Nagyfalusi I., Szolomájer, Ferenc (Ambrus), Nagyfalusi T. (Kerekes)- Dézsi (Jakab), Illés Cs., Nagy B., Macsuka- Szőcs, Pfeifer. Edző: Szabó Dénes. Nagymányok: Antal- Borbély, Hofmann, Amrein, Guzorán- Óber, Szabó F., Ecker (Lakatos), Szabó P.- Fá­bián (Oláh), Rupa (Steinhäuser). Edző: Mucska Gyula. Idény eleji, közepes színvonalú mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat. G: Macsuka, Illés Cs., Szőcs, Pfeifer, Ambrus, Jakab, illetve Óber. Jók: Nagyfalusi T„ Ferenc, Illés Cs., illetve Szabó F. zwick jakab Őcsény-Kajdacs 1-1 (0-1). Őcsény, 100 néző. V: György J. Ocsény: Palko- vics- Rovacsek B., Szunyogh, Baba- nics, Kőkúti- Turbuk, Somorjai (Ja­nó), Puskás P„ Lubastyik (Klézli)- Ju­hász, Takács (Molnár). Edző: Laki Zol­tán. Kajdacs: Cziráki- Varga, Lengyel J„ Kapás (Szőke), Kovács Z.- Lengyel M., Kovács L., Kárpáti, Bierer- Mészá­ros, Hencz. Edző: Király Tamás. Ragyo­gó idő, szezon eleji forma, a hazaiak a mezőnyfölényüket nem tudták gólra vál­tani. G: Puskás P., illetve Mészáros. Jók: Juhász, Rovacsek, Puskás P., illetve Cziráki, Lengyel J. figler József Simontornya-Tamási 1-2 (1-0). Simontornya, 200 néző. V: Bányai Gy. Simontornya: Tóth A.- Pekli, Győré, Takács, Pordán- Rabóczki, Németh (Szabó), Borbás B., Tóth L.- Kovács (ihász), Szőke. Edző: Csepregi György. Tamási: Bogyay- Kovács Z. (Kovács P.), Juhász G., Filótás, Tóth T.- Magócs, Kovács R. (Illés), Szakács, Schell- Herr (Pájer), Márkus. Játékos-edző: Molnár László. Egy kis szerencsével a 60. percig vezető hazai csapat otthon tarthatott vol­na egy pontot. G: Szőke, illetve Tóth T„ Márkus. Jók: Pekli, Győré, Borbás, Sző­ke, illetve Márkus, Schell, Filótás. VARGA LÁSZLÓ Dunaföldvár-Ozora 1-0 (1-0). Duna- földvár, 200 néző. V: Rácz Z. Duna- földvár: Molnár- Jakab, Antal, Les- nyik, Princz- Alberczki Cs., Lacza L, Alberczki G. (Nagy L.), Schulteisz A.- Farsang, Berényi (Tárnái). Játékos­edző: Kindl István. Ozora: Rajna- Viszti, Surányi, Miklós (Dobos), Bebesi (Pokorny)- Kardos (Papp), Kapinya, Nádasdi (Pfeifer), Szép (Túrós Sz.)- Kovács, Tolmácsi. Edző: Végh István. Színvonalas, jó iramú, küzdelmes mér­kőzésen a jól felkészített vendégcsapat ellen jobb helyzetkihasználásával a hazai csapat kerekedett felül. G: Alberczki G. Jók: Molnár, Jakab, Lesnyik, Alberczki Cs., Lacza, illetve Rajna, Kapinya, Viszti, Tolmácsi. KINDL ISTVÁN Bölcske-Kéty 2-1 (1-1). Bölcske, 100 néző. V: Vörös. Bölcske: Reichert Bodahelyi (Sulák), Tamási, Szili Besenczi- Ledneczki, Somogyi, Rácz Tóth Gy. (Bodonyi)- Szauer G., Buzá (Ujcz). Edző: Blatt Pál. Kéty: Faragó Dani, Kalmár F., Fazekas, Kalmár (Márton) - Beda, Fábián, Zengai (Nagy váradi T.), Márton R.- Szedlák, Oros Játékos-edző: Márton Emil. Küzdelme remek iramú mérkőzésen rendkívül fon­tos három pontot szerzett, a 11-est is hi­bázó Bölcske. G: Rácz, Besenczi, illetve Márton R. Jók: Besenczi, Szauer G., Rácz, Tamási, illetve Faragó, Kalmár F., Beda. sulák andrás Ifjúsági mérkőzések: Bogyiszló- Tolna 0-7, Tevel-Nagymányok 0-3, Duna- földvár-Ozora 8-0, Őcsény-Kajdacs 4-1, Kakasd-Bátaszék 1-11, Dunakömlőd- Dunaszentgyörgy 4-3, Bölcske-Kéty 8-0, Simontornya-Tamási 2-0. ___________■ A forduló mérkőzése Kakasd-Bátaszék 0-0. Kakasd, 250 néző. V: Vincze I. Kakasd: Sebestyén A.- Novák, Kvanduk J., Gaál- Tóth L., Sztehló, Nagy Z., Kovács B. (Nagy G.), Szabó G. (Eisensehr)- Sebestyén M. (Sebestyén F.), Tóth A. (Kara). Edző: Kniesz Mátyás. Bátaszék: Tenczlinger- Sárközi, Hauwasser, Kovács L., Szabados- Berényi, Hosszú, Rupa, Pankovics- Hegedűs A., Kollár. Edző: Fiáth Tamás. Nem indult valami jól a találkozó a kakasdiak számára, hiszen Gaál Attila a 22. percben megkapta második sárga lapját, így több mint egy órán át emberhátrányban volt kényte­len játszani a hazai csapat. A bátaszékiek ennek ellenére nem tudták gólra váltani fórjukat, az első játékrészben jobbára szabadrúgások után veszé­lyeztették a kakasdi kaput. A szünet után mindkét fél előtt adódtak lehetőségek, a legnagyobbat Szabó Gábor hibázta el, aki a 80. percben 11- esből sem tudta bevenni Tenczlinger hálóját. A látottak alapján a döntetlen reális. Jók: Sebestyén A., Novák, Tóth L, Sztehló, illetve Tenczlinger, Berényi, Rupa. Kniesz Mátyás: - Annak fényében, hogy majd 70 percen át tíz emberrel ját­szottunk, jó eredménynek tartom a döntetlent, de a kihagyott büntető miatt maradt bennem hiányérzet. ti Tamás: - A látottak alapján igazságos döntetlen született. László József