Tolnai Népújság, 2004. március (15. évfolyam, 51-76. szám)

2004-03-29 / 74. szám

11. OLDAL 2004. Március 29., hétfő SPORT Labdarúgó NB Ili, Dráva-csoport: tíz emberrel >s helytállt beremenden a bonyhád Labdarúgó NB II, Hummel csoport Megtört a Dombóvári sújtó átok A bajnokság hétvégi fordulójában megszakadt a dombóváriak rossz sorozata: a Hor­váth Árpád trenírozta Rutin két év után legyőzte a Harkány csapatát. Nem sikerült viszont nyernie a Szekszárdi UFC-nek, amely hiába játszott bő húsz percen át em­berelőnyben, ném tudta bevenni a tavaly még a tolnai megyeszékhelyen védő Kurucsai Kornél kapuját. Kikapott a Bonyhád VLC is, igaz a völgységiek Horváth Péter korai kiállítása ellenére tíz emberrel is nyerhettek volna Beremenden. Beremend-Bonyhád Völgység LC 1-0 (0-0) Beremend, 100 néző. V: Nagy. Beremend: Viszt- Bábli, Macsi, Halász (Valkai), Ju­hász- Borsos, Vida, Horváth T. (Kapronczai), Telek (Ónodi)- Polgári, Tamás. Edző: ' Kislőrincz István. Bonyhád: Kovács- László Pál, Máté, Biliczki Zs. (Dani)- Horváth P., Hegedűs L., Köllő, Till (Töttős)- Bíró N., Gergely (György). Játékos-edző: Kiss János. A 25. percben Horváth Pétert második sárga lapja után a játékvezető kiállította, így tíz em­berre fogyatkozott a völgységi gárda. A szü­net után, a 65. percben egy bal oldalról élesen belőtt szögletet követően Polgári a védőket megelőzve védhetetlenül fejelte a kapuba a labdát (1-0). Az első félidő közepétől emberhátrány­ban játszó Bonyhád rászolgált volna az egyik pontra. Jók: Telek, Polgári, Macsi, Vida, illetve Kovács, Máté, Pál, Gergely. Kiss János: - A korai kiállítás befolyásolta a mérkőzés alakulását, játékáért gratulálok a csapatnak. varga tibor Dombóvári FC-Rutin- Harkány3-1 (1-1) Dombóvár, 200 néző. V: Kárász. DFC: Szabados- Hopp, Lassú, Várai- Nagy N., Steiger (Farkas)- Németh, Pest R., Szabotin (Kőhalmi)- Varga T. (Kása), Jéger. Játékos­edző: Horváth Árpád. Harkány: Herczog- Pintér, Gellén, Dragi- csevics, Éllő- Jorda- nov, Hauser, Nagy A., Burgert (Oláh)- Bé­res, Ádvicevic. Edző: Óbert Béla. A 18. perc­ben Jéger bal Oldali be­adását Varga a 16-os vonaláról visszapasz- szolta Steiger elé, és a hazaiak középpályása 25 méterről a kapu bal oldalába zúdította a labdát (1-0). A 44. percben Ádvicevic tar­totta meg a labdát a ha­zai 16-oson belül, Nagy A. elé játszott, a harkányi középpályás pedig 17 méterről a jobb felső sarokba lőtt (1-1). A 47. percben Jégért buktatták a vé­dők a kaputól 18 mé­terre, a megítélt sza­badrúgást Steiger a ka­pu jobb oldalába lőtte (2-1). Az 52. percben Németh húzta meg a jobb szélt, beadását Pest R. 20 méterről lőtte a kapu bal alsó sarkába (3-1). A DFC végig rá tudta erőltetni akaratát ellenfelére, s bár az első félidőben kihagyta helyzeteit, a másodikban már gólokra vál­totta azokat, így megszakította a baranyai gárdával szemben tartó két éves nyeretlen­ségi sorozatát. Jók: Steiger, Németh, Pest R., illetve Jordanov, Gellén, Nagy A. Horváth Árpád: - Az első félidőt követően azt hittem, nem szűnik meg az átok, de a fiúk tettek róla, hogy ez ne így legyen. Gratulálok a csapatomnak a sikerhez! nyári Róbert Szekszárdi UFC- Kozármisleny 0-2 (0-1) Szekszárd, 100 néző. V: Ferencz N. Szek­szárdi Csonka- Galambos G. (Csontos), Tóth A., Mosonyi P. (Calka), Torma- Zsók, Péter, Domonkos, Ruff- Máté Cs., Benics (Molnár Zs.). Játékos-edző: Máté Csaba. Kozármisleny: Kurucsai- Both, Bodor, Papp, Kanizsai- Bánfai, Nagy R., Farkas, Tóth Z.- Hergenröder (Béda), Lauer (Fü- löp). Edző: Tihanyvári László. A 24. percben Hergenröder az UFC térfelének közepéről in­dulva több védőt is befűzött, majd 15 méterről a kapu jobb alsó sarkába gurította a labdát (0-1). A szünet után, a 47. percben Hergen­röder négy védővel a nyakán az alapvonalig cselezett, középre gurítását Lauer egy lépésről passzolta az üres kapuba (0-2). A 67. percben Nagy R. és Máté vitáját dupla sárgalappal zár­ta le a játékvezető, ám miután a vendégek kö­zéppályásának ez már a második ilyen színű lapja volt, tíz főre fogyatkozott a látogató. A csúszós, mély talajhoz jobban alkal­mazkodó vendégek két gyors támadójuk révén többször is zavarba hozták az UFC védelmét, s két góljuk mellett több helyze­tet is kihagytak. A 67. perctől emberelőny­ben játszó szekszárdiak becsülettel küzdöt­tek, de ezúttal nem volt átütőerő játékuk­ban. Jók: Torma, illetve Hergenröder, Lau­er, Tóth Z. Máté Csaba: - A jobb egyéni képességek döntötték el a mérkőzést. irónaii További eredmények: PVSK-Nagyatád 1- 0, Zamárdi-Hidas 1-0, Marcali-Szentlőrinc 0-1, Mohács-Baja 0-0, Bóly-Balatonboglár 2- 0. ■ Benics István (balról) végig kemény harcot folytatott a mislenyi védőkkel, ám ez fel is őrölte erejét, a góllövésre már nem maradt energiája fotó: gottvald károly Igazságtalan játék a futball A hajrában mentett pontot a Paksi SE Barcson, Klement Istvánban mégis maradt hi­ányérzet a találkozó lefújását követően. A PSE trénere nem hiába volt mérges, hiszen a hazaiak ajándékbüntetőből szerzett góljukon kívül alig jelentettek veszélyt a kapura, miközben Osztermájerék számtalan jobbnál jobb hely­zetet puskáztak el. Barcsi SC-Paksi SE 1-1 (1-0) Barcs, 300 néző. V: Takács (Deutsch, Szalai). Barcs: Ková- csevics (Varga, 46)- Koleszár, Matus, Pókos- Fónai, Kolesánsz- ky, Sági, Dávid (Miskovics, 60.), Horváth- Goják, Szabó Zs. (Somogyi, 75.). Edző: Dárdai Pál. Paks: Sipos G.- Wolf (Tóth 4-, 70.), Abonyi, Hosnyánszki, Rózsi- Osztermájer, Mészáros L, Tóth P., Búzás- Szili (Rom- pos, 75.), Varga L. Edző: Kle­ment István. A 37. percben Szili visszafejelt labdáját Búzás 14 mé­terről, kapásból lőtte a kapu fölé. A 40. percben Abonyi kezezett a 16-oson belül, a megítélt 11-est Matus a kapu bal oldalába lőtte (1-0). A szünet után, az 51. perc­ben Búzás szögletét Hosnyánsz­ki 6 méterről a kapus kezébe fe­jelte. Az 54. percben Vargát buk­tatták a 16-os vonalán, Oszter­májer szabadrúgását a hazai ka­pus kiütötte, az érkező Szili 3 méterről a kapu fölé lőtt. A 89. percben Abonyi labdáját Varga fejelte Rompos elé, aki két védőt kicselezve 6 méterről lőtt a kapu bal oldalába (1-1). A 91. percben Rózsi beadását Varga ezúttal Tóth J. elé fejelte, aki 8 méterről az oldalhálóba lőtt. A 92. perc­ben Osztermájer hibázott meccs­labdát, majd az ellentámadásból Goják lőtt a kapu fölé. Paksi támadások vezették be a mérkőzést, a hazaiak az első negyedóra végén tették tisztele­tüket Sipos kapuja előtt, mind­járt meleg helyzetet teremtve. Az állandósuló vendégfölény ellenére a félidő hajrájában hi­degzuhanyként hatott a jóindu­lattal megítélt 11-esből szerzett hazai vezetés. A fordulás után újabb helyzetek adódtak a ven­dégek előtt - eredmény nélkül. A hazaiak apró szabálytalansá­gokkal tördelték a játékot, betö­mörültek saját kapujuk elé. A mérkőzés hajrájában a kínál­kozó lehetőségekből csak Rom­pos tudott eredményes lenni. A helyzetek alapján az eredmény a hazaiakra nézve hízelgő. Jók: Varga, Matus, Fónai, Goják, il­letve Osztermájer, Mészáros L, Hosnyánszki, Szili, Rompos, Abonyi. Klement István: - Remélem, hogy egyszer mi is kapunk ilyen büntetőt, gratulálok a fiúknak a lelkes, kitartó játékért. KARSZT JÓZSEF További eredmények: ESMTK- Mosonmagyaróvár 1-4, Sárvár- Komló 0-0, Celldömölk-Pénz- ügyőr 2-1, Balatonlelle-Kapos- völgye 1-2, Mezőfalva-Veszprém 1-1. A Szigetszentmiklós-Buda- fok és a Tata-Budakalász mérkő­zések elmaradtak. Labdarúgó NB I/B A 21. forduló eredményei: Bodajk- Diósgyőr 3-1, Vasas-Balassagyar- mat 1-1, Szeged-Szolnok 1-0, REAC-BKV Előre 1-0, Vác-Kecs- kemét 1-1, Hévíz-Tatabánya 1-3, Dabas-Kaposvár 0-1, Nyíregyhá- za-Dunaújváros FC 1-1. Pénte­ken: Honvéd-Pápa 3-0. A bajnokság élcsoportja: 1. Budapest Honvéd 43 (19 mérkő­zés), 2. Nyíregyháza 36 (21) 3. Vasas 35 (20), 4. BKV Előre 35 (21), 5. Diósgyőr 34 (20), 6. Bodajk32 (19) ponttal. ______■ ______Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 19. forduló; Csak a hajrában tudta leküzdeni a jól játszó Tevelt a Bátaszék gárdája______ Ka kasdon sem botlott az éllovas Tamási Kakasdon sem szakadt meg az éllovas Tamási veretlenségi sorozata, amely immáron 18 mérkőzést számlál. A dobogósok közül a Dunaföldvár és a Bátaszék egyaránt nagy csatában szerezte meg a három bajnoki pontot. Az alsóházi rangadón a Kajdacs 1-0-ra legyőzte a Kétyet. Novák Attila (jobbról), Kara Zoltán, Kovács Béla és Rikkers Péter riadalma felesleges, Molnár László már csak a vonalon túl éri utol a labdát. Nem úgy a 83. percben, amikor a tamásiak játékos-edzője egy remek beadással eldöntötte a három bajnoki pont sorsát (Kakasd-Tamási 1 -2) fotó, gottvald károly Bátaszék-Tevel 2-1 (1-1). Bátaszék, 200 néző. V: Álló T. Bátaszék: Tenczlin- ger- Hauwasser, Vecsei, Kovás L. (Or­sós), Szabados- Sárközi, Hosszú (Pé­ter), Rupa, Berényi (Kovács Cs.)- Pankovics, Kollár. Edző: Fiáth Tamás. Tevel: Bogos- Nagyfalusi, Szolomájer, Ferencz (Ambrus), Macsuka- Bátyi (Kovács G.), Nagy B., Illés Cs., Dézsi- Szőcs, Pfeifer. Edző: Szabó Dénes. Az utolsó húsz percben nyújtott játéka alap­ján, ha nehezen is, de nyert a hazai együttes a jól játszó, lelkes vendégcsapat ellen. G: Kollár, Berényi, illetve Dézsi. Ki­állítva: Vecsei a 80. percben. Jók: Pankovics, Sárközi, Kollár, Berényi, illet­ve Szolomájer, Macsuka. sági istván Tolna-Bölcske 3-1 (2-0). Tolna, 120 néző. V: Rákosi T. Tolna: Becze- Feke­te, Klein M., Kiss Cs., Pálinkás (Schaf­fer)- Wéber (Kiss A.), Kiss G., Horváth E., Tarjáni Gy.- Juhász V., Izsák (Sza­bó). Edző: Mausz Antal. Bölcske: Reic­hert (Süvöltős)- Tamási, Szili, Lednecz- ki, Somogyi- Tóth Gy., Rácz, Szauer G., Bodonyi (Sulák)- Szauer Zs. (Ujcz), Búzás. Edző: Blatt Pál. Szezoneleji játé­kot mutatott mindkét csapat. G: Juhász V. 2, Horváth E., illetve Rácz. Jók: Kiss Cs., Kiss G„ Tarjáni, Klein, Juhász V., il­letve Szili, Tamási, Rácz, Somogyi. TARJÁNI GYULA Dunaföldvár FC-Dunakömlőd 2-1 (1-0). Dunaföldvár, 300 néző. V: Weit- ner Á. Dunaföldvár: Molnár- Jakab, Fodor, Lesnyik, Antal- Alberczki Cs. (Lukács), Lacza L, AlberczkiG. (Nagy), Tárnái (Mihályi)- Farsang, Berényi (Schulteisz A.). Játékos-edző: Kindl Ist­ván. Dunakömlőd: Vesza- Frast, Prant- ner, Borsi, Taba- Büttl, Fritz, Kiss (Fü­redi), Tóth (Szél)- Szabadi, Kajári. Edző: Kolarics Zsolt. A győzelemért so­kat dolgozó hazaiak sok helyzetet kiala­kítva egy jó csapatot győztek le. G: Beré­nyi, Fodor (11-esből), illetve Szabadi. Jók: Tárnái, Alberczki Cs., Berényi, illet­ve Prantner, Borsi, Szabadi, kindl istván Dunaszentgyörgy-Őcsény 6-0 (2-0). Dunaszentgyörgy, 200 néző. V: Rácz G. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka (Oláh)- Aradi, Horváth J. (Gödör), Horváth G., Somogyi (Tóth Z.)- Nagy Zs., Magyar (Tancsa), Krepsz, Mizser- Horváth L. (Bese), Kovács L. Edző: Dienes Pál. Ócsény: Palkovics (Kertész)- Juhász, Takács, Lubastyik, Janó- Szunyogh, Molnár (Sárközi), Babanics, Puskás P.- Turbuk, Somorjai (Tóth T.). Edző: Laki Zoltán. Gyászszünettel kezdődött a mér­kőzés, pénteken elhunyt Dächert Imre a dunaszentgyörgyi sportegyesület labda­rúgó szakosztályának vezetője. A hazai fiúk a 6-0-ás győzelemmel rá emlékez­tek. G: Krepsz 3 (egyet 11-esből), Nagy Zs., Horváth L, Kovács L. Jók: Krepsz, Horváth G., Nagy Zs., Aradi, illetve Ta­kács. DÖMÖTÖR ENDRE Kajdacs-Kéty 1-0 (1-0). Kajdacs, 150 néző. V: Bese. Kajdacs: Cziráki- Ko­vács L., Kapás (Szőke), Lengyel M., Lengyel J.- Milák (Orsós), Kovács Z., Bierer (Kasza), Farkas (Márkus) - Hencz, Mészáros (Varga). Edző: Király Tamás. Kéty: Faragó- Márton R. (Fábi­án), Fazekas, Dani, Horgos (Nagyvára­di)- Kalmár L. (Zengai), Kalmár F., Orosz, Beda- Szedlák, Forrai (Tompái). Játékos-edző: Márton Emil. Igazi alsó­házi rangadó, nagy küzdelem, megérde­melt hazai siker. G: Hencz. Jók: Cziráki, Hencz, Kovács Z„ Lengyel J., illetve Kal­már F„ Szedlák, Beda. DEÁK JÓZSEF Ozora-Bogyiszló 3-1 (0-0). Ozora, 250 néző. V: Bauer. Ozora: Rajna- Mol­nár (Túrós Sz.), Miklós, Bebesi (Sarudi), Viszti- Kapinya, Dobos J., Nádasdi, Szép (Pokorny)- Tolmácsi, Kovács. Edző: Végh István. Bogyiszló: Márton- Györgye, Kristály, Tamaskó, Bajusz- Szántó, Málinger, Kovács, Bárdos- Zsolnai (Csurgói), Paksi (Lé­pő). Játékos-edző: Bárdos László. Küz­delmes mérkőzésen nehezen szerezte meg a győzelmet a hazai csapat. G: Ko­vács 2, Túrós Sz., illetve Györgye. Jók: Nádasdi, Miklós, Kovács, illetve Bárdos, Tamaskó. ID. cziráki JÓZSEF Nagymányok-Simontornya 2-1 (1-1). Nagymányok, 100 néző. V: Al­bert. Nagymányok: Antal (Ziener)- Borbély S., Somogyvári, Oláh, Ecker (Bordács)- Óber, Lakatos (Szabó F.), Guzorán, Borbély Cs.- Szabó P. (Csor­dás), Kecskeméti (Hofmann). Edző: Mucska Gyula. Simontornya: Tóth A.- Ihász, Győré, Takács N. (Szőke), Pordán- Rabóczki, Németh (Pekli), Borbás, Tóth L. (Szabó)- Kovács, Mol­nár L. Edző: Csepregi György. Küzdel­mes mérkőzésen sok kihagyott helyzet után nyert a hazai csapat. G: Borbély Cs., Kecskeméti, illetve Rabóczki. Jók: Bor­bély S., Guzorán, Szabó, illetve Tóth A., Pordán, Rabóczki. borbély Sándor Ifjúsági mérkőzések: Ozora-Bogyisz- ló 12-0, Kajdacs-Kéty 5-1, Dunaszentgyörgy- Őcsény 3-1, Tolna-Bölcske 1-1, Báta­szék-Tevel 4-2, Nagymányok-Simon­tornya 9-0, Dunaföldvár FC-Dunaköm­lőd 12-1. A Kakasd-Tamási mérkőzés el­maradt. ■ A forduló mérkőzése Kakasd-Tamási 1-2 (1-0). Kakasd, 300 néző. V: Tinnyei. Kakasd: Se­bestyén A.- Novák, Kara, Gaál- Tóth L. (Eisensehr), Sztehló, Kovács B. (Sebestyén F.), Rikkers- Nagy G., Szabó G., Tóth A. (Sebestyén P.). Edző: Kniesz Mátyás. Tamási: Bogyay- Kovács Z., Filótás, Juhász I., Márkus- Molnár L., Juhász G., Illés (Szabó L), Magócs- Tóth T. Schell (Pájer). Játékos-edző: Molnár László. Az 5. percben mintaszerű támadás végén Nagy G. beadását Szabó az ötösről passzolta a kapu jobb oldalába (1-0). A 20. percben Nagy G. egyedül vitte a kapusra a labdát, de óriási helyzetben melléguritott. A szünét után, a 60. percben Juhász I. a balösszekötő helyéről, mintegy 14 méterről a hosszú sa­rokba rúgta a labdát (1-1). A 83. percben Molnár baloldali beívelését az ötös hosszú sarkáról Pájer fejelte a kapuba (1-2). A helyzetek, és a játék képe alapján legalább döntetlent érdemelt vol­na a kakasdi csapat. Jók: Novák, Sebestyén A., Sztehló, illetve Juhász G., Magócs, Schell. Kniesz Mátyás: - Gratulálok a csapatomnak, sajnos nem csak rajtunk múlt a vereségünk. Molnár László: - A jobb helyzetkihasználás döntött a javunkra. László József