Tolnai Népújság, 2004. február (15. évfolyam, 27-50. szám)

2004-02-09 / 33. szám

EletMód Tolnai Népújság 9. OLDAL A hídról a Dunába Az öcsényi fiatalember a szekszárdi hídról esett a Du­nába. 11. oldal Szigorúan piszkos ügyek Tippek a tél ellen Nem kifejezetten szériafilm, hanem jól felépített krimi. 12. oldal SPORT Ne hagyja, hogy kedvét szegje a borongós téli világ! 13. oldal Cselgáncs: Szuper A-kategóriás Világkupa-verseny, Párizs Braun Ákos: bronz az olimpiáért Braun Ákos hatalmas lépést tett Athén felé: a paksi Atomerő­mű SE 73 kilós dzsúdósa felállhatott a párizsi Szuper A-kategó­riás Világkupa-verseny dobogójára! Braun a szupermezőnyben erő­nyerőként kezdett, a második for­dulóban pedig ipponnal intézte el az algériai Yagourit. A következő kanyarban a kanadai Marceau le­győzése nem jelentett gondot, ám az elődöntőbe jutásért a sportág egyik nagyágyúja, a legutóbbi vi­lágbajnokság bronzérmese, a francia Daniel Fernandez tornyo­sult Braun előtt - mindhiába, Hangyási László tanítványa a ha­zai pályán küzdő riválist is felül­múlta. Az elődöntőben a grúz Kekisvili következett, s ő volt az egyetlen ezen a napon, aki megta­lálta a remekül küzdő magyar gyengébb pontjait - mindez azon­ban nem vette el Braun Ákos ked­vét, az ukrán Szavinov ellenében megnyerte a bronzéremért zajló csatát, s így 40 ranglistaponthoz jutott. Mindez azt jelenti, hogy az olimpiai kvalifikációt jelentő euró­pai rangsorban Ungvári Miklós (66 kg) és klubtársa, Kovács Antal (100 kg) mellett immár ő is kvótát érő pozícióban található! ins) Braun Ákos (felül) remek versenyzéssel dobogóra állhatott Párizsban Férfi kosárlabda NB I: egy légióssal is helytállt Nyíregyházán a Dombóvár Kis híján másodszor is nyert az ASE Az A-csoportos férfi bajnokság hétvégi fordulójában ismét egymásnak feszült az Atomerőmű SE és az Albacomp. Az ősz­szel Pakson Zsoldos András együttese diadalmaskodott, s Mészárosék ezúttal is nagyon közel álltak hozzá, hogy le­győzzék az éllovas fehérváriakat. Nem sikerült a bravúr a tar­talékos dombóváriaknak sem, akik a sérült Fisher és a hét közben Szolnokra távozott Halimics hiányában Nyíregyhá­zán szenvedtek vereséget. Albacomp-Atomerőmű SE 80-77 (17-21, 22-16,14-17,27-23). Székesfehér­vár, 2800 néző. V: dr. Valovics, Bognár. Albacomp: SPIVEY (26/9), BOROS (11), FODOR G. (15), Walker (7/3), Lapov (4). Csere: Bencze (5), Góbi (10), Nyilas (2). Edző: Farkas Sándor. ASE: MÉSZÁROS Z. (12/3), Davis (15/3), SMITH (21/9), RIDL (16), Czigler (6). Csere: Cseszlai (-), Érsek (-), Csaplár-Nagy A. (7), Kiss Zs. (-), Lu­kács (-). Edző: Zsoldos András. Az erecftnény alakulása: 5. p.: 11-12,15. p.: 22-29, 25. p.: 41-48, 35. p.: 61-64. Kipontozódott: Walker a 38., Davis a 40., Czigler a 40., Smith a 40. percben. Úgy tűnt, jó rajtot vesz az Albacomp, ám az ASE masszív védekezése nagyon megne­hezítette a fehérváriak dolgát, hiszen a foly­tatásban nagy nehezen kialakított dobó­helyzeteiket is többnyire elrontották. Spivey viszont valahogy mindig megtalálta a gyűrű felé vezető utat, és 17-17-ig társai helyett is tartotta a frontot. Aztán a paksiak válogatott irányítója, Mészáros villant, s mi­vel ezekre nem érkezett válasz, a második negyed elején már nyolc ponttal vezettek a vendégek. A helyzet akkor változott meg, amikor Czigler megkapta harmadik szemé­lyi hibáját, Zsoldos András pedig a későbbi­ekre gondolva lecserélte centerét. Ettől kezdve, ha kicsit döcögősen is, de hazai ol­dalon is beindult a pontgyártás. Az atomo­sok mestere cserélt, a tartalékok ellen vi­szont korábbi nyolcpontos hátrányából négypontos előnyt ko­vácsolt a felpörgő Albacomp. Vendégtalálatokkal kezdődött a második félidő, aztán a harma­dik negyed második percében Czigler ne­gyedik hibáját is be­gyűjtötte. Ezúttal azonban nem esett szét az ÁSE védekezése, amit fényesen bizonyít, hogy majdnem három és fél percet kellett várni az első fehérvári pontra. Közben Ridl és Davis kosaraival ismét szökött a Paks, amely apránként egész tekintélyes előnyt gyűjtött. Aztán ismét jött Spivey, pillanatok alatt bevarázsolt egy duplát és egy triplát, s máris megint szorossá vált a rangadó. Egy­pontos ASE-vezetéssel gyürkőztek neki a felek az elképesztő izgalmakat tartogató utolsó tíz percnek. Mindkét gárda óriási energiákat mozgósított a győzelem érdeké­ben, s előbb a vendégek távolodtak el két­szer is hárommal, majd a hajrában a haza­iak öttel. Ekkor már az utolsó percben jár­tunk, vagyis biztosnak tűnt Fodorék diada­la. Smith azonban másként gondolta, két támadásból dobott két bravúros hármasá­val egy pontra felhozta csapatát. Röviddel később azonban kipontozódott - ekkorra már Czigler és Davis is kiszállt -, s mivel már csupán egyetlen Mészáros-pont ma­radt a vendégek tarsolyában, a házigazdák értékesítve büntetőiket megnyerték az ösz- szecsapást. Az atomosok annak ellenére ve­reséget szenvedtek, hogy mind a mezőny­ből, mind a büntetővonalról pontosabban céloztak, s a lepattanókból is többet gyűj­töttek ellenfelüknél. Zsoldos András: - Óriási csata volt, mindkét csapat dicséretet érdemel. Büszke vagyok a játékosaimra, hiszen ezzel a telje­sítménnyel akár nyerhettünk volna. Aprósá­gok döntöttek. Marso-Nyíregyházi KK- Gunaras KC Dombóvár 97-83 (29-20, 19-26, 24-19, 25-18). Nyíregyhá­za, 800 néző. V: Ádám, Balogh. Nyíregy­háza: Puskás (5), Jovanovics (18/6), PAVLOVICS (26/12), KRIVACSEVICS (12), Riley (12). Csere: Boczkó (-), TOYA (24). Edző: Horváth Imre. Dombóvár: Krasznai T. (6), LEGRANGE (32/9), Deák (8/6), BÓDI (21), PANTA I. (16). Csere: Krasznai M. (-), Balogh L. (-). Edző: Földi Sándor. Áz eredmény alakulása: 5. perc: 16-7, 14. p.: 36-30,17. p.: 42-36, 26. p.: 57-61, 37. p.: 83-74. Az első negyedben a precizitás, a másodikban a káosz jellemezte a haza­iak támadójátékát, így az­tán tízpontos előnyét per­cek alatt hategységnyi hátrányra „cserélte” a nyíregyházi csapat. Az ezer sebből vérző, Hali­mics távozása és Fisher sérülése miatt mindössze egy légióssal érke­ző dombóváriak vérszemet kaptak, és LeGrange sziporkáival tartották a lépést a házigazdával, sőt újból négypontos előny­höz jutottak. Rendezte védekezését a Nyír­egyháza, s miután visszavette a vezetést, már megállíthatatlanul robogott a győzelem felé. A végig feszült mérkőzésen a tartalékos dombóváriak - amíg erővel bírták - nagy­szerűen állták a sarat. Földi Sándor: - Köszönöm a fiúknak a hozzáállást, küzdeni tudásból jelesre vizs­gáztak. Megmutatták, hogy a hiányzók nél­kül is képesek küzdeni. Három negyeden át elégedett voltam a játékkal, sajnos a végjá­tékban elfogyott az erőnk. További eredmények: MAFC-Szolnok 70-66, Körmend-Sopron 104-81, PVSK- Kecskemét 70-92, Kaposvár-Falco 104-64. ■ NŐI KOSÁRLABDA NB I: GYORSAN ELDŐLT KSC: megvan a második Az A-csoportos női bajnokság alsóházi rangadóján a remek első félidőt produkáló szek­szárdiak magabiztos győze­lemmel vágtak vissza a BEAC otthonában ősszel elszenve­dett vereségért. • Atomerőmű-KSC Szekszárd-BEAC 67-45 (21-9, 21-15, 15-8, 10-13). Szekszárd, 200 néző. V: Király, Vétek. KSC: HOFMANN (15), Hersics (5), FARKAS (13), NÉ­METH (14/6), Antolovics (8). Csere: Tóth Zs. (7), Tamás (5), Nyíró (-). Edző: Vertetics Ist­ván. BEAC: Dömötör (2), Bujdo­só (5), KOVÁCS (17), Bartha (6), Nagy V. (10). Csere: Somogyi (-), Kiss (-), Koncz (2), Selme- czi (3), Muszbek (-). Edző: Sterbenz Tamás. Az eredmény alakulása: 5. perc: 7-4, 15. p.: 31-16, 25. p.: 52-27, 35. p.: 60-38. Az alsóházi rangadó sok hibá­val, és rengeteg pontatlan do­básássál tarkított első negyedé­ben sokáig fej-fej mellett haladt a két gárda, aztán előbb Hofmann kígyózott át a fővárosiakon két­szer is, majd Farkas váltott kosár­ra két remek átadást, így a 7. percben már 8 ponttal mentek a hazaiak (12-4). Kovács találatai­val kapaszkodott a BEAC, ám Né­meth fél perc alatt berámolt hét pontot - közte egy triplát - s ez is­mét visszavetette a látogatókat. A fővárosi oldalon tartós­nak bizonyult a hullám­völgy, Bujdosó kosara a második negyed derekán közel hat perces csendet tört meg (14. p: 27-14). A hazaiaknál a csereként szóhoz jutó Tamás és Tóth is feliratkozott a pontszerzők közé így ál­landósult a 15 egységnyi különbség. Sterbenz mester időt kért, sűrűn cserélt is - a 16. percben már minden játékosát a pályára küldte legalább egyszer -, de ez sem segí­tette. Az amúgy nyugodt mederben csordogáló mérkőzésbe csak a játék­vezetők ítéletei hoztak némi „színt”, mindeköz­ben a KSC ráduplázott ri­válisára (19. p: 40-20). A fordulás után Farkas percei következtek: a KSC nyolcasa begyűjtött négy lepattanót, és be­szórt két duplát is, még mélyebb „válságba” ta­szítva ezzel a vendége­ket. A BEAC sehogy sem találta a ritmust, Hofmannék vi­szont helyenként igazán jól „pö­rögtek”, s az atomosok csak azért nem tudták padlóra küldeni el­lenfelüket, mert több ziccert is hibáztak. A fővárosiak agresszív védekezéssel, a hazaiak viszont sok hibával és hosszú kosár- csenddel kezdték a záró játék­részt (34. p.: 57-38). Antolovics „fújt ébresztőt”, ám a KSC játéko­sai egyre fáradtabban mozogtak - betegség és sérülés miatt a csa­pat egész héten foghíjasán tré­ningezett -, s bizony a nyolc perc alatt szerzett három pontocska igen kevés. Vertetics edző meg is unta tanítványai szenvedését, pontatlanságát, és időt kért. A mérkőzés hajrája aztán ismét az atomosoké volt, ennek ellenére az utolsó negyedet elveszítette a szekszárdi gárda. A 32 IBM-pont- tal a mezőny leghasznosabb játé­kosának bizonyuló Hofmann Petra, valamint a duplát-duplát (13 pont, 15 lepattanó) elért Far­kas Andrea vezérletével második győzelmét aratta a KSC. Vertetics István: - Nem szá­mítottam rá, hogy ilyen „zakla­tott” edzésmunkával síkéiül öt­ven pont alatt tartanunk riváli­sunkat, s hogy gyors kontrákból könnyű kosarakat elérve ilyen különbséggel nyerünk, (fekete) További eredmények: Foton- Sopron-BSE-ESMA 61-63, MiZo- Pécsi VSK-Szolnok 67-60, Euro- leasing-Orsi Sopron-Diósgyőri KSK 69-76. A sérüléssel bajlódó Farkas Andrea 13 ponttal és 15 lepattanóval vette ki részét a KSC sikeréből ■ Svéd-rali, a világbajnokság 2. futama: A Bénik, Doromby kettős a 29. helyen ért célba Loeb történelmi győzelme SVÉD SIKER AUSZTRÁLIÁBAN, a tenisz Davis Kupa Világcso­portjában a negyeddöntőbe jutásért rendezett mérkőzésen a skandi­návok Jonas Björkman és Thomas Enqvist (képünkön) vezérletével 4-1-re nyertek Adelaide-ben a címvédő auszik ellen. A svédek mel­lett a román fővárosban diadalmaskodó svájciak, a hazai pályán az osztrákokat verő amerikaiak, és Argentína biztosította már helyét a legjobb négy között. ___________ _____________fotó: epa Az i dénynyitó monte-carlói versenyen is győztes francia Sébatien Loeb nyerte a Karl­stad környékén rendezett Svéd-ralit, a világbajnokság második futamát. A Ford Focus WRC-vel induló Bénik Balázs, Doromby Zoltán duó a 29. helyen zárt. A Citroen Xsara WRC-vel ver­senyző Loeb történelmi tettet haj­tott végre, hiszen ő az első nem skandináv, aki diadalmaskodni tudott ezen a viadalon, a vb-soro- zat egyetlen, valódi téli körülmé­nyek között sorra kerülő állomá­sán. A második naphoz képest nem változott az élmezőny állása: a második helyen a Svéd-rali ko­rábbi háromszoros győztese (2000, 2002, 2003), a finn Mar­cus Grönholm végzett, megelőz­ve a címvédő norvég Petter Sol­berget. A viadal egyetlen magyar indulója, a Bénik, Doromby duó szinte végig műszaki problémák­Loeb szenzációsan, két győzelemmel kezdte az idényt kai küszködött, így 29. helye jó­nak mondható. Végeredmény (19 gyorsasági, 394.80 km): 1. Loeb, Elena (fran­cia-monacói) 3:26:17.7 óra, 2. Grönholm, Rautiainen (finn, Peu­geot 307 WRC) 46.4 mp hátrány, 3. P. Solberg, Mills (norvég-brit, Subaru Impreza WRC) 1:21.5 p h„ 4. Tuohino, Aho (finn, Ford Focus WRC) 1:42.1 p h„ 5. Sainz, Marti (spanyol, Citroen Xsara WRC) 2:17.0 p h„ 6. H. Solberg, Menkerud (norvég, Peugeot 206 WRC) 4:17.6 p h„ ...29. Bénik Ba­lázs, Doromby Zoltán (Ford Focus WRC) 29:43.0 ph. A vb állása: 1. Loeb 20 pont, 2. Grönholm 13, 3. Mártin (észt, Ford) 10, 4. Solberg 8, 5. Duval (belga, Ford) 6, 6. Tuohino 5. ■