Tolnai Népújság, 2003. december (14. évfolyam, 279-303. szám)

2003-12-08 / 285. szám

10. OLDAL SPORT 2003. December 8., hétfő Teremfoci: Zuka-kupa, Bonyhád NŐI KÉZILABDA NB l/B, 12. FORDULÓ: ÚJABB TOLNAI VERESÉG Mai sportműsor A Let's Go Bonyhád sikere A sötét mezes Let’s Go Bonyhád veretlenül nyerte a Zuka-kupát fotó, gottvald A Let's Go Bonyhád csapata nyerte a bonyhádi sportcsar­nokban szombaton harmadik alkalommal megrendezett Zuka-kupa szenior tornát, amely a három esztendeje el­hunyt remek sportembernek, Eisenzehr Ferencnek állít em­léket. Az öregfiúk csapatok körében igencsak népszerű viadalon nyolc csapat, két csoportban ve­télkedett a helyezésekért. Az A- jelű négyesben a Let's Go Bony­hád, a Pécsi Cro-Line, valamint a pécsváradi és nagymányoki sze­niorok, míg a B-ben a Gemenc Volán Bonyhád, a visszalépő DD Gáz Pécs helyére beugró Hétfő SC Bonyhád, az Öregfiúk 73 FK, és a kozármislenyi öregfiúk csa­pata kapott besorolást. Izgalmas csaták után az A-csoportból a Let's Go, és a Pécsvárad gárdája, míg a utóbbiból a Kozármisleny és a Gemenc Volán csapata lépett tovább. Meglepetésre a tavalyi győztes Pécsi Cro-Line, és az első kiírást megnyerő Öregfiúk 73 FK is búcsúzni kényszerült. A to­vábbjutók egy újabb négyesben mérték össze erejüket, melyben a legtöbb pontot a Let's Go Bony­hád csapata gyűjtötte, így elhódí­totta az emlékserleget. A csoportok végeredményei, A-csoport: 1. Let's Go Bonyhád 7, 2. Pécsvárad 6, 3. Pécsi Cro- Line 4,4. Nagymányok 0 ponttal. B-csoport: 1. Kozármisleny 5, 2. Gemenc Volán Bonyhád 5, 3. Hétfő SC 4, 4. Öregfiúk* 73 FK Bonyhád 1 ponttal. A négyes döntő eredményei: Let's Go-Pécsvárad 2-1, Kozár- misleny-Gemenc Volán 2-2, Let's Go-Gemenc Volán 1-1, Kozármis- leny-Pécsvárad 3-3, Let's Go-Ko- zármisleny 6-4, Gemenc Vo- lán-Pécsvárad 4-3. A torna végeredménye: 1. Let's Go Bonyhád 7, 2. Gemenc Volán 5, 3. Kozármisleny 2, 4. Pécsvárad 1 ponttal. A viadal legjobb mezőnyjátéko­sának Bús Attilát (Let's Go Bony­hád), legjobb kapusának Székely Miklóst (Kozármisleny) választot­ták a szervezők, míg a gólkirályi címet Miovics Zoltán (Kozármis­leny) szerezte meg 8 góllal. A tor­na legsportszerűbb csapata a Hét­fő SC lett. HUNYADI ISTVÁN A hajrát nem bírta a Tamási Nagyatád-Fino-Tamási KC 25-23 (16-11). Nagy­atád, 500 néző. V: Ács, Báder. Tamási: Nagy- Var­ga B. 4, Vágvölgyi 6, Szabó Bakos 3, Pavelekné 4, Varga N. 7 (2), Filótás. Csere: Siklósi (kapus), Kondor V. 2, Hingyi, Agócs, Siklós, Boda, Grú- ber. Edző: Varga László. Hétméteresek: 4/4, ill. 5/2. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Nemcsak a csapatok készültek nagy gonddal a találkozóra, de a tamási sárga ultrák és az általuk Mókus-őrsnek titulált atádi B-közép is. Fantaszti­kus hangulatban kezdődött az összecsapás, ami nem igazán ragadt át a játékosokra. A két klasszis, Bőzsöny és Karsai lőtték menetrendszerűen az idén gyengélkedő Nagyatád góljait, míg a látogatók­nál Varga Nikoletta és Vágvölgyi volt elemében. Sok hibával, kapkodva játszott mindkét gárda (14. perc: 5-5). A következő nyolc perc a hazaiaknak a mennyország, míg a másik oldalnak maga volt a pokol. Bőzsöny megoldhatatlan feladat elé állította Varga Nikoletta (balról) hét gólja is kevés volt hozzá, hogy a tamásiak pontot szerezzenek Nagyatádon fotó. gottvald a vendégek védőfalát, vezérletével, és góljaival a 23. percben 13-6-ra elhúztak az atádiak. A nagy kü­lönbségű vezetéstől aztán kissé elkényelmesedtek, a Fino pedig minden-mindegy alapon játszva a szünetig közelebb került vendéglátójához. A néző­téren a tamási híveket kivéve senki sem gondolta, hogy akár szoros is lehet a találkozó. A vendégek mestere, Varga László merész húzásra szánta el magát, az első félidőben összesen 14 gólt szerző Bőzsönyt és Kársait kísérő emberfogással próbálta meg kikapcsolni a játékból - sikerrel. Szenvedett a Nagyatád, szárnyalt a Fino. Varga Nikoletta átlövé- sekből, Vágvölgyi betörésekből, Pavelekné beálló­ból, Varga B. szélről volt eredményes, s ennek ered­ményeként a 48. percben már vezetett is Varga László csapata (22-23). Sőt, az 54. percben már 24-26 volt az állás. A meccslabda a tamási lányok kezében volt, egy indulás után a háló helyett a ka­pusba lőtték a ziccert. Az utolsó öt percben a haza­iak 4 gólt lőttek, míg a vendégek mindent kihagy­tak. Az idegek csatáját a végjátékban a hazaiak bír­ták jobban. A vendég együttest így is dicséret illeti küzdeni tudásáért és akarásáért. Jók: Varga N., Var­ga B., Szabó Bakos. horváth zsolt Óbudai Goldberger-Tolna KC 27-21 (15-11). Budapest, 80 néző. V: Székely, dr. Vattai. Tolna: Gödrei- Oláh 1, Újvári, Takács 2, Sowunmi 6, Szokodi 2, Szalai 4. Csere: Sulyok (kapus), Si­mon 5 (2), Dienes 1. Edző: Dravecz Károly. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2. Kiállítások: 10, ill. 16 perc + végleges. Villámrajtot vett a Goldberger (4. perc: 3-0), a tolnaiak Simon hetesgóljával az ötödik percben ta­láltak be először. Aztán a 9. percig újabb gólszünet következett a vendégeknél, s ezt kihasználva ellé­pett a Goli (6-1). A Tolna első akciógólja a 10. perc­ben esett, s bár 6-4-re is feljöttek a vendégek, a 21. percben már 13-5 volt az állás. Dravecz edző ekkor kapuscserével igyekezett felrázni csapatát, s Sulyok védéseivel fel is hozta a vendégeket. A szünet ut'án megint a Goli kezdett jobban, a Tolna ekkor is az 5. percben lőtte első gólját. A ki­állításoktól sújtott vendégek a 40. percben még fel­jöttek 19-16-ra, de a 48. percre megint kilátástalan­nak tűnt a helyzet (25-17). A hajrát szinte végig emberfórbaü játszotta a Goldberger, ennek ellenére az 56. percre 25-20-ra még visszakapaszkodott a Tolna, de többre már nem maradt energiája. Jók: Sowunmi, Sulyok, Újvári.____________________■ Teremfoci: XVIII. Alta Ripa torna a tolnai városi sport­csarnokban, 19. ■ Kozmann: arannyá nemesedett vb-ezüst Kajak-kenu Immár bizo­nyos, hogy a magyar kajak­kenu váloga­tott Gaines- ville-ben érte el minden idők legjobb világbajnoki szereplését. Miután az orosz Szergej Uljegin doppingtesztje és a vizsgálat B-próbája is pozi­tívnak bizonyult, így a magyar csapat neve mellett egy-egy arany- és bronzéremmel többet jegyeznek, vagyis 10 arany-, 1 ezüst- és 3 bronzéremmel végez­tek az éremtáblázat élén. A paksi Atomerőmű SE kivá­lósága, Kozmann György páros partnere, Kolonics György, vala­mint Malomsoki Sándor és Vasali László társaságában a második helyen zárt a kenu né­gyesek 200 méteres döntőjében, ám az orosz egység kizárása mi­att most a legfényesebb éremre, aranyra cserélheti a gainesvillei ezüstöt. Kolonics György így 13. világbajnoki címét szerezte meg, miáltal ismét őt tisztelhet­jük minden idők legeredménye­sebb lapátforgatójaként. „Én a pályán szeretek nyerni, ám örülök ennek az éremnek is, elvégre csak az érdemli ki a dia­dalt, aki becsületesen küzd” - nyi­latkozta Kolonics. Ugyancsak Uljegin doppingvétsége miatt a Pulai, Novák, Hüttner, Fürdők öt­százas kenu kvartett negyedik po­zíciója 3. hellyé nemesedett. Labdarúgó NB I: téli pihenőn a mezőny Lelátóra száműzött edzők NŐI KÉZILABDA VILÁGBAJNOKSÁG, HORVÁTORSZÁG Szombaton befejeződtek az NB I őszi küzdelmei. A 11. for­dulóból elmaradt mérkőzésen a Sopron és a Békéscsaba megosztozott a pontokon. A telet a Siófok tölti a tabella élén. Sopron-Békéscsaba 2-2 (1-1). Sopron, 2000 néző. V.: Szabó Zs. Sopron: Milinte- Bagoly, Lambu- lic, Pető (Horváth A., 25. p.)- Grósz, Lazic, Sifter, Pintér (Cse- ke, 55. p.), Hanák- Sira (Baum­gartner, 46. p.), Tóth M. Edző: Pintér Attila. Békéscsaba: Fekete - Schindler, Vilotic, Grujic (Fe­hér Zs., 25. p.), Szeverényi- Ko­vács N. (Hoffmann, 50. p.), Ko­vács B., Simon, Vincze Z.- Javru- jan (Tóth Gy., 84. p.), Miculescu. Vezetőedző: Supka Attila. Sárga lap: Horváth A. (58. p.), Bagoly (75. p.), ill. Kovács B. (48. p.), Javrujan (69. p.), Vin­cze (77. p.). 13. p.: Tompos Zoltán magá­hoz hívta Szabó Zsolt játékveze­tőt, aki rövid konzultálás után a lelátóra küldte a soproniak szak­vezetőjét, Pintér Attilát, aki való­színűleg megsértette az asszisz­tenst. Pintér a mérkőzés után azt állította, csak egy vérző játékosra akarta felhívni az asszisztens fi­gyelmét. 18. p.: Tóth M. a 16-osnál ügye­sen tolta a labdát az érkező Sifter elé, aki 18 m-ről kilőtte a hosszú alsó sarkot (1-0). 23. p.: Egy beívelést követően Grujic és Pető összefejelt, a bé­késcsabaiak vé­dőjét a mentő vitte el, de a sop­roni csapatkapi­tányt is le kellett cserélni. 46. p.: Egy előrelőtt labdát Javrujan úgy vett át a soproni 16-oson belül, hogy egy átemelős csellel becsap­ta Horváthot, ezt követően 8 m- ről a bal alsó sarokba lőtt (1-1). 68. p.: Javrujan csapta be a bal oldalon Grószt, bevezette a lab­dát a soproni 16-os előterébe, majd Kovács Bélához passzolt, aki 8 m-ről a jobb alsó sarokba helyezett (1-2). 73. p.: Sifter és Tóth kényszerí­tőzött a békéscsabai 16-os előte­rében, a visszakapott labdát a kö­zéppályás 17 m-ről, jobb belsővel a bal alsó sarokba rúgta (2-2). Orkánszerű szélben és havas­esőben kezdődött a mérkőzés és az irreális körülmények nagy­ban befolyásolták a játékot. A Sopron viszonylag korán szer­zett vezetést, majd Pető és Grujic ütközése után hosszú ideig állt a játék. A félidő hajrájában aztán Javrujan remek megoldásával egyenlített a vendégcsapat. Nyo­masztó hazai mezőnyfölénnyel kezdődött a 2. játékrész, de a csúszós talaj nem kedvezett a tá­madó csapatnak. Negyedóra elteltével Javrujan kétszer is remekül helyzetbe hozta ma­gát, majd adott egy gólpasszt Kovácsnak. A csabaiak vezető gólja után sorra dolgozta ki helyzeteit a Matáv és gyorsan egyenlített. A hajrában szinte felbillent a pálya, nagy fölény­ben játszott a soproni gárda, de a győztes gólt már nem tudta megszerezni, ráadásul nem sok­kal a lefújás előtt a másodedző­jüket, Farkas Józsefet is elküldte a kispadról Zsabó Zsolt. Nem csoda, ha levonuláskor műanyag poharakkal, öngyújtókkal dobál­ták meg Tompos partjelzőt, ahogy azt már Sopronban női ko­sármeccseken megszokhattuk. Ennek az eredménynek nagy po­zitívuma, hogy a pécsiek ötödik helyen várhatják a tavaszt. AZ ŐSZI VÉGEREDMÉNY 1. Balaton FC 16 10 2 4 19-7 32 2. MTK 16 7 6 3 25-15 27 3. Debrecen 16 8 3 5 24-14 27 4. Ferencváros 16 9 5 2 23-15 26 5. PMFC 16 6 5 5 17-16 23 6. Sopron 16 6 4 6 21-22 22 7. Videoton 16 5 6 5 22-22 21 8. Újpest 16 4 8 4 20-19 20 9. Győr 16 4 4 8 17-21 16 10. Szombathely 16 3 7 6 11-26 16 11. Békéscsaba 16 3 5 8 15-23 14 12. Zalaegerszeg 16 3 1 12 18-32 10 Már csak az aláírás hiányzik Sir Alex Ferguson, a Manchester United labdarúgócsapatának ve­zetőedzője kijelentette, hogy min­denben megállapodott a klubbal szerződésének meghosszabbítá­sáról, így már csak az aláírások hi­ányoznak a kontraktusról. - Az új megállapodás már az ügyvédem­nél van, s ha mindent rendben ta­lál, akkor hamarosan az ünnepé­lyes aláírásra is sor kerül - mond­ta a skót szakember, akinek 2005 nyarán járna le mostani szerződé­se. A 61 éves skót szakember 1986. november 6-a óta vezeti a szigetországi sztárcsapatot, amely irányításával nyolc bajnoki címet szerzett, 1999-ben Bajnokok Ligá- ja-győztes volt. Ezen kívül KEK- diadal (1991), négy FA Kupa-, egy- egy Európai Szuper Kupa-, Klub Világkupa- és angol Liga Kupa-si­ker fűződik a Ferguson-korszak- hoz. ■ Ledöntöttük a Kínai Nagy Falat A középdöntőbe jutás szempontjából fontos mérkőzésen a magyar női kézilabda-válogatott legyőzte Kína együttesét a horvátországi olimpiai kvalifikációs világbajnokság Csáktor­nyái csoportjában. Magyarország-Kína 34-30 (14-14) D-csoport, 4. forduló. 1700 néző. Magyarország: Pálinger- Lovász 6, Pigniczki 3, Radulovics 8/2, Ferling 7, Siti 2, Kirsner 3. Cs.: Sugár (kapus), Bohus 1, Görbicz 1, Kulcsár 3. Szövetségi kapi­tány: Mocsai Lajos. Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. A keményen harcoló együtte­sek találkozóját a kritikus pillana­Sportvilág tokban kevesebb hibával játszó magyarok megérdemelten nyer­ték. A Mocsai-csapat lapzártánk után véget ért mérkőzésén az Európa-bajnok dánok ellen elég volt egy pont is a továbbjutáshoz. * * * Vasárnapi eredmények: D- csoport (Csáktornya), 5. fordu­ló: Szlovénia-Németország 29-28 (13-13), Kína-Elefántcsontpart 31-26 (11-13). ■ BUDAPEST. A Magyar Olimpiai Bizottság szom­bati közgyűlésén elfogadták az athéni játékokra kapott meghívást, kitüntetéseket adtak át, meg­hallgatták Schmitt Pál elnöki beszámolóját és Gyurcsány Ferenc sportminiszter tájékoztatóját, tárgyaltak az athéni előkészületekről, továbbá el­fogadták a testület jövő évi, 2,34 milliárd forintos költségvetését. A határozatképességet a jelenlévő 115 tag biztosította. Két kitűnő, többszörös olim­piai bajnok sportember, Keleti Ágnes és Jeney László is átvehette a Magyár Olimpiai Bizottság Érdemérmét. SZÉKESFEHÉRVÁR. Interliga-mérkőzésen a hosszabbításban esett góllal 4-3-ra kikapott az Al­ba Volán-FeVita jégkorongcsapata a lengyel Pod- hale Nowy Targ otthonában. A magyar együttes vezetői azonban megóvják a találkozót, mivel a rá­adásban kettős emberhátrányban, három az öt el­len játszották le az utolsó fél percet - ekkor esett a mérkőzést eldöntő gól -, márpedig a szabályok szerint erre nem kerülhetett volna sor. A hosszab­bításban ugyanis a vétkes csapat csak egy játékos­sal kerülhet hátrányba, két kiállítás esetén így a vétlen csapatból is le kell korcsolyáznia valakinek. BUDAPEST. A férfi vízilabda Euroliga B-jelű kvartettjében szereplő Vasas javítani tudott az 1. fordulóban elszenvedett barcelonai vereség után: a szerb-montenegrói Partizán Beograd otthonában ugyanis az angyalföldiek nyertek 8-5-re. A D-jelű négyesben szereplő Domino-BHSE ugyanakkor második csoportmérkőzését is elveszítette: a ma­gyar bajnoki címvédő a szintén szerb-montenegrói Jadran Herceg-Novi vendégeként szenvedett 6-5­ös vereséget. A Jégcsillag-FTC jutott be a magyar párharcból a vízilabda LEN-kupa negyeddöntőjé­be, mivel idegenben 10-6-ra legyőzte a Szeged- Beton VE együttesét és ezzel ledolgozta a hazai környezetben „összeszedett” háromgólos hátrá­nyát. BUDAPEST. Közép-európai idő szerint szomba­ton 15 órakor célba ért a djuice az Atlantic Rally for Cruisers (ARC) vitorlásversenyen. A Fa Nándor irányította tízfős magyar csapat 13 nap 1 óra 20 perc 15 másodperc alatt tette meg a mintegy 2700 tengeri mérföldes (5000 km) távot, s a harmadik helyen végzett a 235 hajót felvonultató mezőny­ben. Az együttes érdemeit növeli, hogy csak két egyértelműen gyorsabb versenyhajó, a Volvo 60-as Spirit és a Vernon előzte meg. BUDAPEST. A Statisztika női asztalitenisz-csapa­ta kettős győzelemmel jutott a BEK elődöntőjébe, miután a Marcibányi téren rendezett visszavágón is simán, 3-0-ra legyőzte lengyel ellenfelét. SPLIT. Egy harminc-negyven főből álló társaság szombat este Split közelében az országúton leállí­totta a Hajdúk Split-Dinamo Zagreb (3-1) horvát labdarúgó bajnoki rangadóról hazafelé tartó zágrábi szurkolók egyik személygépkocsiját, majd vereke­dést tört ki és eközben a splitiek felgyújtották a jár­művet. Az őszi idény utolsó fordulójában lejátszott mérkőzésen a rendőrség rendbontásért 21 sze­mélyt, köztük 5 zágrábit áhított elő. Tizennyolc fő ellen indult szabálysértési eljárás ittasság, illetve pi­rotechnikai eszközök használata miatt. Három sze- mélyt kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe. ■