Tolnai Népújság, 2003. november (14. évfolyam, 255-278. szám)

2003-11-26 / 275. szám

2003. November 26., szerda SPORT 13. OLDAL Kosárlabda; Férfi Magyar Kupa, 3. forduló Dombóvári ujjgyakorlat NB II-es kézilabda-bajnokságok: legjobb játékával vesztett az UKSE Sikerélmény nélküli hétvége Utánpótlás labdarúgó-bajnokságok Nem kegyelmezett az UFC-ifi Ahogy Molnár Zsolt (13) Bán Csabát, úgy vitte a földre a Szekszárdi UFC csapata a Paksi SE együttesét fotó: gottvald károly A férfi Magyar Kupa harma­dik fordulójában már A-cso- portos együttesek is bekap­csolódtak a küzdelmekbe. A Gunaras KC-Dombóvár csapa­ta légiósai nélkül is fölénye­sen, hetven ponttal nyert az NB II-es PEAC otthonában. PEAC-Mischl Autóház-Gunaras KC Dombóvár 52-122 (14-33, 14-25, 13-38, 11-26). Pécs, Egyetemi-csarnok, 200 néző. V: Reisz, Domokos. Dombóvár: KRASZNAI T. (20/12), Balogh (11/3), DEÁK (26/15), BÓDI (29/9), Fülöp (10). Csere: Krasznai M. (5/3), Panta (11/3), Szilágyi (6/3), Veréb (2), Ács (2). Edző: Földi Sándor. A PEAC legjobb dobói: Balassa (17), Matus (9/3). Az eredmény alakulása: 5. perc: 5-16, 14. p.: 16-42, 28. p.: A csoport rangadóján a még hibátlan Bonyhádi KSE az ott­honában veretlen Fehérvár KC-t múlta felül. Sajnos, a szekszárdiak sem tudtak élni a hazai pálya előnyével, a Ta­tabánya a nagyszünet után végig vezetve nyert. Fehérvár KC-Bonyhád KSE 89-98 (19-25, 26-17, 14-30, 30-26). Székesfehérvár, 150 né­ző. V: Hajdú B., Dávid S. Bony­hádi Lukács (23/15), Vörös (25/6), Lőrindlz (24/9), Trupp (5), Vadkerti (18). Csere: Puha (3), Márton (-), Gálos (-). Edző: Mészáros András. Sérülések mi­att három játékosát is nélkülözte a Bonyhád, így nehéz mérkőzés elé nézett a hazai pályán még ve­retlen Fehérvár KC otthonában. Mindezt igazolta az első félidő, hiszen bár jó kezdés után a nyitó negyedben hatpontos előnyt gyűjtöttek a völgységiek, ezt a második tíz percben nem csak le­dolgozta a Fejér megyei gárda, de a nagyszünetben már a hazaiak vezettek. A fordulást követően a bonyhádiak fizikális fölénye a dobóteljesítményben is megmu­tatkozott: Lukácsék ponterős já­tékkal a harmadik negyedben el­döntötték a mérkőzést. Helyen­ként alattomos, durva mérkőzé­sen, korrekt játékvezetés mellett megérdemelten nyert a még ve­retlen bonyhádi csapat, melyben ezúttal több remek egyéni telje­sítmény akadt. Kitűnt: Lukács, Lőrincz, Vörös, Vadkerti. Marley FKSE Szekszárd-Ta- tabánya 80-87 (24-23, 20-22, 14-23,22-19). Szekszárd, 70 né­ző. V: Major, Maár. Szekszárd: Tunczinger (28/12), Kaveczki A vendégek néhány perc alatt tudatosították, hogy légiósaik nélkül is (az MK-kiírás értelmé­ben a magasabb osztályú gárda nem szerepeltetheti külföldi játé­kosait - A szerk.) jóval erősebbek az egyetemistáknál, az első ne­gyedben 33 pontot, közte öt trip­lát dobtak. A folytatásban sem tudtak nagyobb ellenállást tanú­sítani a hazaiak, így a különbség folyamatosan nőtt, a nagyszüne­tig elérte a harminc egységet (28-58). A találkozó gyorsan el­dőlt, így a vendégek mestere a fi­atal Szilágyinak, Verébnek és Ácsnak is játéklehetőséget adha­tott. A dombóváriak 100. pontját a sérüléséből felépülő Bódi Fe­renc, a mezőny legeredménye­sebb kosárszerzője dobta. Földi Sándor: - Jobban véde­keztünk és könnyű kosarakat dobtunk az iskolázott kosárlab- dát játszó hazaiak ellen. kma (4), Somodi (20/18), Dorogi (14/3), Éberling (8). Csere: Ko­vács G. (4), Juhász (2), Lacza (-). Edző: Murvai Árpád. Kosár­gazdag nyitó negyedet láthattak a szurkolók, melyben felváltva ve­zettek a csapatok. Az időkérések azonban azt jelezték, hogy egyik edző sem volt igazán elégedett já­tékosai teljesítményével. Hazai szempontból katasztrofálisan in­dult a második periódus, s az ötperces hazai gólínség csak azért nem bizonyult sorsdöntőnek, mert a Tatabánya is csak 7 pontig jutott ez idő alatt (15. p.: 24-31). Időkérés után Somodi és Tun­czinger triplaesőt zúdított a ven­dégekre, melynek köszönhetően átmenetileg visszavette a vezetést a Marley, ám a nagyszünetben egy ponttal így is a vendégek tar­tottak előbbre. A fordulást követően úgy tűnt, az FKSE az „öltözőben maradt”, mert szűk négy perc alatt a tata­bányaiak 12-0-ás rohammal állva hagyták a házigazdát. A sok sze­mélyi miatt a palánk alatt az ala­csony hazai játékosok tétlenül nézték az ellenfél centereit (26. p.: 49-66). Behozhatatlannak tűnt a hátrány, a szekszárdiak azonban nem adták fel, s ami kö­zelről nem ment, bejött távolról. Az egyre idegesebbé váló, sport­szerűden hibát és technikait is begyűjtő vendégek ellen a 39. percre egyetlen duplányira csök­kentette hátrányát a Marley, pe­dig ekkor már Dorogi és Kav­eczki is kipontozódott (80-82). Sajnos, a hajrá a vendégeknek si­került jobban. A hazai kísérletek kifelé perdültek a gyűrűből, s mi­után Éberling is kivált, elúszott a meccs. (SÓLYOMVÁRI) A szekszárdi fiatalok 4-0-ás győzelmével ért véget az NB II- NB Ill-as utánpótlás-bajnok­ság korábbi fordulójából elha­lasztott UFC-PSErangadó. Szekszárdi UFC-Paksi SE 4-0 (1-0). Szekszárd, 200 néző. V: Szommer. UFC: Klézli (Nyakas)- Pál Z„ Tóth A. (Benics), Lugos, Löfli (Lauer)- Csontos, Pulcz (Stumpf), Zsók, Hosnyánszki T. (Kovács B.)- Molnár Zs. (Dömö­tör), Lizák (János B.). Edző: Kniesz Mátyás. Paks: Knap- Kepli (Horváth L), Rein, Horváth Bálint, Ledneczki- Laszlóczki, Tóth J. (Horváth Balázs), Bán (Csemer T.), Fodor T.- Böde D., Tóth Á. Edző: Lacza József. Szín­vonalas mérkőzésen az UFC több helyzetet dolgozott ki, s megérde­melten nyerte meg az összecsa­pást. Mindkét csapatban több fel­nőtt bajnokságban edződő játé­kos kapott helyet. Gól: János B. 2, Benics, Pulcz. Kiállítva: Horváth Balázs a 78. percben. Jók: János B., Pulcz, Zsók, Pál Z„ illetve Rein, Ledneczki, Horváth Bálint. Az őszi végeredmény: 1. Baja 34,2. Szekszárdi UFC 32,3. Dom­bóvár 25, ...5. Paksi SE 22, ...11. Bonyhád 13 ponttal. Serdülők (U-16): Szekszárd- Paks 1-1 (0-1). G: Kovács S„ illet­ve Majoros G. Az őszi végeredmény: 1. Kom­ló 34, ...3. Szekszárdi UFC 29, ...5. Bonyhád 24, 6. Paksi SE 23, ...10. Dombóvár 14 ponttal. NB I, U-15: Kaposvár-Atom- erőmű SE 6-3. U-13: Kaposvár- ASE 6-0. A Szekszárdi UFC csapa­ta szabadnapos volt. NB I/B, U-19: Nagykanizsa- ASE 2-0. U-17: Nagykanizsa-ASE 2-0. ■ Kilencedszer a Garamvölgyi-kupáért Teremfoci A Csapó Dániel Mezőgazdasági Szakképző Intézet november) 27-én, csütörtökön immár ki­lencedik alkalommal rendez te­remlabdarúgó tornát az 1990- ben elhunyt testnevelő tanár, Gararmvölgyi László emlékére. A viadalra hagyományosan á megyeszékhely és a környék középiskoláinak, valamint vis­szatérő vendégként a jánoshal- maiak fiú csapatai kaptak meg­hívót. A torna résztvevőit - a bonyhádi Petőfi Sándor Evangé­likus Gimnázium, a paksi Vak Bottyán Gimnázium, a tolnai Sztárai Mihály Gimnázium, a jánoshalmai Mezőgazdasági Szakközépiskola, valamint a szekszárdi Ady Endre KözépisJ kola, a Hunyadi Mátyás Közép­iskola és a házigazda Csapó Dán niel Mezőgazdasági Szakképző Intézet két együttese - két néi gyes csoportba sorsolják, a mér­kőzések 8 órakor kezdődnek a palánki sportcsarnokban. A cso­portküzdelmek után 16.15-kor kezdődik a bronzmeccs, a finá­léra várhatóan 16.55-től, azj eredményhirdetésre a döntő le^ fújását követően kerül sor. ■ Csak röviden CSELGÁNCS. A paksi Atom­erőmű SE sportolója, Kiszli András aranyérmet szerzett a Kecskeméten megrendezett junior „B” országos bajnoksá­gon. Ugyanitt Csoknyai László egy harmadik hellyel zárt. TERMÉSZETJÁRÁS. A Tolna Megyei Természetbarát Szövetség és a Bonyhádi Völgység Turista Egyesület az idén december 6-án rendezi hagyományos téli Mikulás­túráját. A csoportok részvételi szándékukat, várható létszá­mukat és tervezett érkezésüket a mányoki kulcsosházhoz Mányo-ki László főrendezőnél jelezhetik 74/458-284-es vagy az esti órákban a 30/9465-222- es telefonon. A túrával kapcso­latban további információk is itt kérhetők. TRIATLON. A pécsi Proform TK színeiben versenyző, dom­bóvári Varga Szabolcsnak a vi­lágranglistán elfoglalt előkelő helyezése alapján jó esélye van arra, hogy résztvevője legyen a jövő évi athéni olimpiának. Az ötkarikás játékokra készülő sportolót szülővárosa önkor- 4 mányzata 80 ezer, Szabó Lo- ránd polgármester személyes keretéből 120 ezer, a PÉT Hungária Production Kft. pedig további 100 ezer forinttal támo­gatja. Az erről szóló megál­lapodást a sportoló, a képvi­selő-testület vezetői és a cég képviselője hétfőn írták alá. ■ 36-86, 34. p.: 47-102. NB II-ES FÉRFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG Veretlent vert a veretlen ________XVill. ALTA RiPA TEREMLABDARÚGÓ-TORNA, TOLNA; A BÉR-TAR ÉS AZ ARANYNÁD ŐRZI HIBÁTLAN MÉRLEGÉT__________ A Be ncze Balázs sínre tette a Bitomát Bencze Balázs sínre tette a Bitoma csapatát. A hullámvölgyben lévő cím­védő a tavalyi ezüstcipős három góljá­val nyert a Dynamic ellen (4-2) a tol­nai sportcsarnokban zajló XVIII. Alta Ripa torna 4. fordulójában, és sikeré­vel feljött a tabella harmadik helyére. Négy forduló után mindhárom osztály­ban körvonalazódni látszanak az erővi­szonyok a megye legnépszerűbb terem­tornáján. A 30 csapatot felvonultató me­zőnyben két gárda őrzi makulátlanságát: az elitben a Ber-Tar, míg a második vo­nalban az Aranynád gyűjtötte be eddig a maximális pontot. Előbbi ezúttal az elmúlt évi ezüstérmes Két Kovács ellen nyert (2-0), utóbbi pedig az Atomix gár­dáját verte gólgazdag meccsen (9-6). E találkozón egy valódi gólpárbajt is láthat­tak a nézők: Fejes Zoltán négy góljára a vesz-tes fél valamennyi találatát magára vállaló Süvöltős József hattal válaszolt. Elfogyni látszik az idény meglepetés-csa­pata, az első osztály küzdelmeit két for­duló után még vezető Dinamo Allah len­dülete. Az eddig pontveszteség nélkül ál­ló gárda súlyos vereséget (2-6) szenve­dett az Ép-Fém csapatától. Idénybeli első győzelmét ünnepelhette az elitben az elmúlt idényben bronzérmet szerző K.O. és a másodosztályú Alimentál ‘91 gárdá­ja. A vendéglátósok második helyezett Solio elleni bravúrgyőzelméből (5-0) a remeklő Vida Tamás négy góllal vette ki a részét. Eredmények, I. osztály: K.O-Brillian- ce 5-3, Ber-Tar-Két Kovács 2-0, Tolnabau- Fritt Kft. 5-5, Bitoma-Dynamic 4-2, Ép- Fém-Dinamo Allah 6-2. Az állás: 1. Ber-Tar 12,2. Dinamo Allah 9,3. Bitoma 6,4. Ép-Fém 6, 5. Két Kovács 6,6. Brilliance 6,7. Fritt Kft. 4,8. Tolnabau 4,9. K.O. 3,10. Dynamic 3 ponttal. A góllövőlista élmezőnye, 10 gólos: Bíró Adrián (Fritt Kft.), 9 gólos: Krepsz Krisztián (Tolnabau), 8 gólos: Lovász Barna (Dinamo Allah), 6 gólos: Pintér At­tila (Dynamic). II. osztály: Gemenc Bau-Fadd SE 4-1, Aranynád-Atomix 9-6, Golden Boys-Tol- na VFC ifi 3-1, Vörösker Madocsa- Tolnatej 2-2, Alimentál ‘91-Solio 5-0. Az állás: 1. Aranynád 12,2. Solio 9, 3. Vörösker Madocsa 8,4. Gemenc Bau 7,5. Golden Boys 4, 6. Tolnatej 4, 7. Tolna VFC ifi 4,8. Alimentál '91 3, 9. Atomix 3, 10. Fadd 2 ponttal. A góllövőlista élcsoportja, 14 gólos: Süvöltős József (Atomix), 11 gólos: Herczig Gábor (Gemenc Bau), 9 gólos: Fejes Zoltán (Aranynád), 8 gólos: Nagy Sándor (Solio). III. osztály: 1. FC TWT-Cerbona 3-3, Mözsi FC-Sördögök 1-1, Viliár Pí-Tolna- text 3-0, Misó FC-Favorit 4-3, Club '77-Rózsaszín Párduc Söröző 4-3. Az állás: 1. Club 77 9, 2. 1. FC TWT 8, 3. Mözsi FC 8, 4. Favorit 7, 5. Misó FC 7, 6. Viliár Pi 6, 7. Sördögök 5, 8. Tolna- text 4, 9. Cerbona 1, 10. Rózsaszín Pár­duc Söröző 0 ponttal. A góllövőlista élmezőnye, 5 gólos: Kvanduk Ernő (Misó FC), Domokos Ist­ván (1. FC TWT). Szeniorok: Fadd szenior-Ber-Tar 12-6, Öreg Lövészek-Dunaszentgyörgy 3-0, Gerjen-Anonymus 2-1. Áz állás: 1. Öreg Lövészek 9, 2. Gerjen 7, 3. Fadd szenior 4, 4. Dunaszentgyörgy 4,5. Anonymus 1,6. Ber-Tar 0 ponttal. A góllövőlista élmezőnye, 7 gólos: Vörös József (Fadd), 4 gólos: Palásti La­jos (Gerjen), id. Tarjáni Gyula (Ber-Tar). Bencze Balázs először lépett pályára idén az Alta Ripa tornán, s rögtön három góllal kedzett ■ Pont nélkül maradtak a Tolna megyei csapa tok az NB H-es bajnokság hétvégi fordulójá ban. Női csapataink idegenben szenvedtek ve reséget, míg a Simontornya tartalékos fért együttes hazai pályán a listavezető Segesi gárdájával szemben kapitulált. NŐK Nagykanizsa-Varga Trans-Fer UKSE Szék szárd 30-28 (17-13). Nagykanizsa, 200 néző V: Tasnádi, Zörgő. Szekszárdi Nagy T.- Völgy 4, Weitner 3, Szabó V., Eszterbauer 2, Szilágy 11 (6), Uzorás 1. Csere: Varga R. (kapus) Tischler 4, Bálint 2, Kubatovics 1, Szabó E Edző: Tabajdi Ferenc. A tabellát veretlenül vezető Nagykanizsa ott honába látogatott az UKSE, melynek játékosan az első tíz percben érződött a megilletődöttség. / szekszárdiak rontásait, technikai hibáit kihasz nálva 7-2-re meglépett a Kanizsa. Tabajdi edzc kettős cserét határozott el, Tischlert és Bálinto küldte pályára, és a vendégcsapat hatalmas üldö ző-versenybe kezdett. A szekszárdi fiatalok jó já tékkal, nagy akarással többször is egy gólra fel zárkóztak, ám beérniük nem sikerült ellenfelü két. A látogatók még a játékvezetők nyomását i: elviselték, és két perccel a vége előtt ismét mini málisra csökkentették hátrányukat (29-28). Ek kor kétszer is lehetőségük adódott az egyenlítés re, ám rutintalanságuk miatt két ziccert hibáz tak, illetve az egykori válogatott kanizsai kapu: hárított bravúrral. A szekszárdiak az idény eddi gi legjobb játékával nem érdemeltek vereséget Jók: Szilágyi, Weitner, Tischler, Völgyi, Bálint Eszterbauer, Kubatovics. Ifi: 5-44. Taksony-Cece-Simontornya 36-23 (19-9) Tököl, 50 néző. V: Ónódiné, Páldi. Ce-Si: Végh- Dolovai 1, Kapinya 2, Nagy 3, Cseh, Baski 10 Szeip 7. Csere: Géringer. Edző: Zámbó Tibor. / felnőtt mérkőzésen a Ce-Si fiatal csapatával lépet paiyara egy mar megnyert ujusagi taiaiKozot Kö­vetően. A vendégek érthetően fáradtan mozog­tak, ennek ellenére negyedórán át jól tartották magukat (7-4), a szünetig aztán a frissebb tak- sonyi csapat eldöntötte a mérkőzést. Zsinórban lőtt három-négy góljukra a látogatók csak egy-egy találattal tudtak válaszolni. A második játékrész már kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, ekkor jobban tartotta magát a Ce-Si, így elkerülte a ki­ütéses vereséget. Jók: Végh, Kapinya. Ifi: 12-27. FÉRFIAK Simontornyai TC-Segesd 26-28 (12-19.). Simontornya, 300 néző. V: Bóna, Miskei. Simontornya: Pech- Baranyi 2, Orosz 5, Ányos 5, Teimel J. 4, Takács 4, Nacsa 3'. Csere: , Reichert (kapus), Teimel L. 2, Balogh 1, Pász­tor, Wilhelm, Simigh 3. Edző: Teimel Lajos. Váltott vezetéssel haladtak a csapatok a 11. per­cig, ekkor egy góllal vezetett a listavezető Segesd * (7-8). Ezután az egykori válogatott Horváth Atti­la elkapta a fonalat, büntetőivel és átlövéseivel szűk negyedóra alatt megléptek a vendégek (25. perc: 8-17). A második játékrészben taktikát vál­toztatott a hazai gárda. Kettős emberfogással őrizték a két volt válogatott játékost, Horváthot és Gulyást. A taktika eredményesnek bizonyult, a Teimel-legénység fokozatosan felzárkózott, Pech többször is bravúrosan hárított - az STC há­lóőre 22 perc alatt mindössze négy gólt kapott -, míg támadásban Ányos és Takács rendre ered­ményesnek bizonyult (52. p.: 23-23). Az izgal­masan induló hajrában a játékvezetők váltak fő­szereplőkké, miután ítéleteikkel rendre a hazaia­kat sújtották. Jó iramú, színvonalas mérkőzésen két ellentétes félidőt követően a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének. A két kezdőjáté­kosát, Varga Lászlót és Varga Attilát nélkülöző STC jól küzdött, az már azonban örök talány ma­rad, hogy velük mire lett volna képes a hazai gár­da... Jók: Pech, Orosz, Ánvos. Ifi: 27-24. ivaroai