Tolnai Népújság, 2003. november (14. évfolyam, 255-278. szám)

2003-11-20 / 270. szám

SPORT 13. OLDAL 2003. November 20., csütörtök NB 11-ES FÉRFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG Férfi kosárlabda NB I; „csíptek” a Debreceni Vapkakasok Mai sportműsor FKSE: triplaeső a móriakra A Marley FKSE Szekszárd gárdája a vártnál szorosabb küzdelemben, de legyőzte a móriakat, így hosszabb szü­net után ismét győzelemnek örülhettek a Murvai-tanítvá­nyok. Marley FKSE Szekszárd-AFL Hungary Mór 89-82 (22-23, 24-10, 18-28, 25-23). Szek­szárd, 40 néző. V: Kapitány, Du­dás. Szekszárd: Dorogi (11/6), Tunczinger (29/21), Éberling (3), Somodi (25/9), Juhász (4). Csere: Kaveczki (6), Lacza (-), Kovács G. (11/9). Edző: Murvai Árpád. Tunczinger triplájával in­dult a pontgyártás, ám a rutinos Mikula-testvérek révén a móriak fordítottak. Murvai edző időkérés­sel igyekezett rendezni a sorokat, de csak részben járt sikerrel, így a nyitó negyed végén meglepetésre a Fejér megyeiek vezettek. A rövid szünet jót tett a hazaiaknak, a Marley védekezése összeállt, s miután Dorogi és Kovács is be­szállt a pontgyártásba, a nagyszü­netre megnyugtató előnyt gyűjtöt­tek a szekszárdiak. A második félidő első öt percé­ben mintha az öltözőben maradt volna az FKSE. Ezt kihasználva a Mór egy 12-0-ás rohammal egyet­len pontra felzárkózott (46-45), sőt a 28. percben egy rövid időre a vezetést is átvette (53-54). Ötpon­tos hazai előnnyel indult az utolsó negyed, melyben Somodi három perc alatt tíz ponttal „fejelte” meg addigi teljesítményét. Már-már el­dőlni látszott a mérkőzés, ám a móriak egy 15-2-es sorozattal nyílttá tudták tenni a hajrát. A szekszárdiaknál Kaveczki kipon­tozódott, de Éberling és Dorogi is négy személyinél járt, szerencsére a hazaiak 15 triplájából kettő a végjátékra is maradt, így a vártnál ugyan nehezebben, de begyűjtötte a két pontot az FKSE. Kitűnt: Tunczinger, Somodi, Kovács. (SÓLYOMVÁRI) A Tamási KSE-Tata mérkőzés a vendégek késése miatt elma­radt, a találkozó két pontját 20-0- lal a vétlen hazaiak kapták meg. ■ Asztalitenisz megyei ifi TOP 12 bajnokság Czebe és Éberhardt nyert Szekszárdi és tolnai siker szü­letett az ifjúsági korú asztalite­niszezők megyei Top 12 baj­nokságán. A lányok Szekszár- don lebonyolított megméreté­sét Czebe Lívia nyerte, míg a fi­úk nagymányoki vetélkedésé­ből Éberhardt Erik került ki győztesen. A lányok vetélkedését különösen nagy várakozás előzte meg, a címvédő Guld Katalin és Czebe Lívia ugyanis alig egy hónapja az Extraliga megyei rangadóján már összecsapott, s akkor a tolnai pingpongos legyőzte ellenfelét, egyúttal győzelemhez segítette csapa­tát. A SZAC fiatal tehetsége, Czebe ezúttal alaposan visz- szavágott a vereségért, s megszerezte az ifibajnoki cí­met. A dobogó harmadik fo­kára Straubinger Szilvia állha­tott fel, miután nyert Fenyvesi Csilla ellen. A fiúk vetélkedésének kér­dése az volt: sikerül-e megvé­denie címét Éberhardt Erik­nek. A végső siker egy ideig veszélyben is volt, az elődön­tőben ugyanis csak nagy csa­tában (3:2) tudta legyőzni klub­társát, Wittinger Pétert. A döntő­ben már biztos 3:0 arányú győzel­met aratott a jól játszó Szőts Ta­más ellen. A harmadik helyért Szőts a vártnál sokkal simábban, 3:0-ra verte Wittingert. Eredmények, fiúk: 1. Éber­hardt Erik (Fastron AC Tolna), 2. Szőts Tamás, 3. Szőts Patrik (mind­kettő Nagymányok), 4. Bálint Pé­ter (Fastron AC Tolna), 5. Túri Dá­niel (Dombóvári VMSC), 6. Miha- lik Zsolt, 7. Teleki Bence (mindket­tő Nagymányok), 8. Steinbaclr Máté (Fastron AC Tolna), 9. Lo­vász Tamás, 10. Bodony Bálint, 11. Meszlényi János (mindhárman Nagymányok). Lányok: 1. Czebe Lívia (Szek­szárd AC), 2. Guld Katalin (Fast­ron AC Tolna), 3. Straubinger Szil­via (Szekszárd AC), 4. Fenyvesi Csilla (Fastron AC Tolna), 5. Nyé­ki Bettina, 6. Németh Ágnes (mindkettő Szekszárd AC), 7. Nagyváradi Mercédesz (Fastron AC Tolna), 8. Steiner Zsófia, 9. Pongrácz Ildikó, 10. Tóth Erzsé­bet, 11. Márton Katalin (mind Szekszárd AC). _________ ■ Cz ebe Lívia törlesztett Guldnak a megyei ran­gadón elszenvedett vereségért ASE: a „kisemberek” nagy napja Elsősorban mezőnyemberei remek teljesítmé­nyének köszönhetően közepes játékkal is fö­lényes győzelmet aratott a listavezető Atom­erőmű SE a Szolnok ellen. A dombóváriak nem tudtak meglepetést okozni Debrecenben, miután az egyik bajnokaspiráns Vadkakasok gárdája már a nagyszünetig döntésre vitte a dolgot. Atomerőmű SE- Mol Szolnok 90-58 (22-20, 25-16, 21-9, 22-13). Paks, 1000 néző. V: dr. Páli, Kiss. ASE: MÉSZÁROS (15/15), DA­VIS (16), SMITH (14/3), Ridl (8/3), Czigler (6). Csere: Kiss Zs. (10/3), Érsek (5/3), Csaplár-Nagy A. (2), CSESZLAI (14/6), Lőrincz (-). Edző: Zsoldos András. Szol­nok: Takács (4), Vaisvila (8/3), KOBALE (23/12), OROSZ (12), Masiulis (8). Csere: Cziczás (3), Mérész Cs. (-), Rusznák (-), Varga (-). Edző: Rezák László. Az eredmény alakulása: 2. perc: 4-7, 3. p.: 10-7, 12. p.: 25-25, 17. p.: 38-33, 23. p.: 56-39, 26. p.: 61-39, 32. p.: 70-45, 37. p.: 79-56. Kipontozódott: Masiulis a 32., Orosz a 33. percben. Kicsit kényelmesen kezdett az ASE, így két perc elteltével vezettek is a szolnokiak. Mielőtt azonban a vendégek hozzá­szokhattak volna az előnyhöz, előbb Ridl, majd Smith dobott triplát, s úgy tűnt, ez felrázza a paksiakat. Nem sokáig tartott mindez, mert újabb két perc után ismét a Tisza-partiaknál volt az előny. Cziglerék sokat hibáztak, továbbra is tompán, különösebb tűz nélkül kosár­labdáztak. Miután a másik olda­lon is sok volt a rontás, így az­tán egy gyengécske tíz perc után minimális előnnyel zárt az ASE. A folytatásban sem repeshettek a hazai drukkerek, hiába cserélt gyalonn Zsoldos And­rás, csapata játékából továbbra is hiányzott az öt­letesség, a lendület, a folyamatosság. A Szolnok­nál Kobale és Orosz felelt a pontokért, ezzel együtt is felváltva vezettek a felek. Aztán ha las­san is, de összekapta magát az ASE - főként Mé­száros távoli találatai révén -, a félidő utolsó per­ceiben pontról pontra növelte előnyét, s a nagy­szünetben 47-36-os paksi vezetéssel térhettek pi­henőre a csapatok. A fordulást követően gyorsan megpezsdült az atomosok játéka, s mindez elsősorban Mészáros érdeme volt: a válogatott irányító gyors egymás­utánban újabb két triplát hintett - az egyiket a tá­madóidő lejártának pillanatában, szinte a felező­vonalról. Öt hárompontos kosár állt ekkor a pak­si kapitány neve mellett. Mindeközben húsz pontra hízott az ASE előnye, s mint az később ki­derült, ekkor dőlt el a mérkőzés sorsa. Különö­sen úgy, hogy a szolnokiak jó négy percen át nem találtak a gyűrűbe. A vendéglátóknál egyre több lehetőséget kaptak a cserejátékosok, de a negyed így is jelentős, 21-9-es paksi sikerrel zá­rult. A záró periódus ezt követően már csak for­maság volt. A hazaiak megerőltetés nélkül őriz­ték megnyugtató előnyüket, Rezák edző fiai pe­dig láthatóan belenyugodtak a megváltoztatha- tatlanba, hogy sima vereséggel távoznak Paksról. Zsoldos András: - Nem úgy kezdtünk, mint a legutóbbi mérkőzéseken. Az első félidőben a vé­dekezésünkkel is akadtak problémáink, s ké­sőbb sem volt igazán folyamatos a játékunk. Bár a számszerű eredmény jó, nem voltam elégedett a mai teljesítményünkkel. Rezák László: - Sajnos, csak 17 percen át álltuk a sarat az esélyesebb paksiak otthonában. MEDGYESY FERENC Debreceni Vadkakasok- Gunaras KC-Dombóvár 101-73 (24-13, 27-14, 22-19, 28-27). Debrecen, 2000 néző. V: Kékesi, Benczúr. Debrecen: Fodor M. (4), LEE (33/6), GREEN (23), Gémes (3), Sitku (6). Csere: BUKVA (16), Simon (3), Lakatos (4), Boldizsár (-), Tóth (9/3). Edző: Ráthonyi Tamás. Dombóvár: Krasznai T. (4), LEGRANGE (18/9), Halimics (14/6), Fülöp (4), FISHER (17). Csere: Panta (4), Deák (10/6), Ba­logh (2). Edző: Földi Sándor. Az eredmény alakulása: 5. p.: 10-4, 8. p.: 19-4, 15. p.: 35-15, 18. p.: 47-20, 26. p.: 63-36, 35. p.: 89-55. Kipontozódott: Fülöp a 30. percben. Villámrajtot vett a debreceni csapat. A hazaiak a dombóváriak eladott labdáiból könnyű kosara­kat szerezve gyorsan elhúztak. A vendégegyüt­tes védekezése elmaradt a várttól, így a nagyszü­netig a lényegi dolgok eldőltek. Jót tett a pihenő a dombóváriaknak, Földi Sándor tanítványai a harmadik és negyedik periódusban már egyen­rangú ellenfelei voltak a Vadkakasoknak. A dom­bóváriak játéka pontosabbá vált, a távoli dobá­sok is bejöttek, így végül harminc ponton belül maradtak. Ráthonyi Tamás: - Hoztuk a kötelezőt. Földi Sándor: - Nagyon gyengén játszottunk, megérdemelten győzött a Debrecen. . További eredmények: Falco KC-Marc- Körmend 85-96, Kaposvári KK-Nyíregyháza 101-76, MAFC:PVSK-Panthers 84-82, Alba- comp-Soproni Ászok-SMAFC 119-82, ZTE KK- Univer KSE 92-81. ■ Asztalitenisz: Városi asztalite­nisz kupa a mözsi művelődési házban, 14. Kézilabda: Női NB I/B, Nyu­gati csoport: Tolna KC-Győri ETO KC II18. Teremfoci: XVIII. Alta Ripa torna a tolnai városi sportcsar­nokban, 1. osztály (Bitoma-Dy- namic, Tolnabau-Fritt) 19.30. ■ Csak röviden ASZTALITENISZ. A Tolna mözsi I. István Általános Iskola csütörtökön 14 órától városi aSz- talitenisz-bajnokságot rendez. A város iskoláiból (Széchenyi, Wosinsky, Sztárai, Szent Mór, I. István) jelentkező alsós és felsős leány és fiú tanulók közül min­denki elindulhat a versenyen, aki nincs leigazolva egyetlen klubhoz sem. A versenyt kor­osztályonként (alsósok, 5-6. osz­tályosok, 7-8. osztályosok) bo­nyolítják le. Az első négy helye­zett érmet kap, a legjobb iskola pedig serleget vihet haza. TEREMFOCI. Sárköz-kupa né­ven nemzetközi teremtornát rendeznek szombaton Decsen, az általános iskola tornacsarno­kában. A viadalon a vendéglátó decsiek mellett a nagyközség délvidéki testvértelepülése, Csó­ka, valamint Őcsény és Vár­domb csapatai mérik össze tp- dásukat. A 9 órakor kezdődő vi­adalon előbb a fiatalok mérkőz­nek, majd délután a települések önkormányzatainak, illetve öregfiúk csapatainak összecsa- pásait láthatja a közönség. ■ Remeklő pulaiak Teke A Magyar Technikai Tömegspor­tok Szövetsége hatodszor rendez­te meg Budapesten az amatőrök országos bajnokságának döiftő- jét, az ország legjobb 48 gárdája - köztük a dombóvári Gyógygolyó és a kapospulai Völgyesi Kft. - részvételével. A fővárosi BKV-pályán lebo­nyolított megmérettetésen a dr. Iván Gyulával, Szabó Attilával, Szabó Vincével, Radó Sándorjai, Varga Anitával és Bán Brigittával felálló dombóváriak a középme­zőnyben végeztek. A kapospulaiak viszont kitűnő eredményeket értek el, egyéni­ben Polecsák Brigitta 4., Boda Gá­bor 6„ Stefán Antal pedig 7. he­lyen végzett. A Foki Lászlóval, Varga Istvánnal és Völgyesi Istvánnéval kiegészült együttes a csapatversenyben 3. lett, a falusi gárdáknál pedig a legjobbnak bizonyult. Az eddigi valamennyi kiírásban fináléba jutott Völgye­si Kft. egyszer - 2000-ben - íjiár megszerezte az országos bajno­ki címet és a mostam teljdsít- ménye is elismerésre méltó. ■ NB-S SAKK-CSAPATBAJNOKSÁGOK, 3. FORDULÓ; ALSÓHÁZI RANGADÓT NYERT A TAMÁSI Az újonc decsiek először győztek az NB I/B-ben Váltakozó sikerrel szerepeltek megyénk csapatai az országos csapatbajnokságok 3. fordulójában. Az NB I/B-ben először győzött az újonc decsi együttes, az ASE II viszont kikapott Győrben. Az NB II-ben egy győzelem és egy döntetlen megyénk csapatainak mérlege. NB I/B, Charousek- csoport Decs 1990 SE-Vízügy SC 7:5. Amolyan most vagy soha hangu­latban készülődtek a decsiek a se­reghajtó elleni összecsapásra. A hazaiak esélyeit rontotta, hogy hi­ányzott egyik legjobb tavalyi pontszerzőjük, Kopasz Róbert FIDE-mester, az pedig elgondol­kodtató, hogy a nyáron nagy re­ményekkel leigazolt két szerb ide­genlégiós eddig egyetlen alkalom­mal sem állt a csapat rendelkezé­sére... A találkozó mindezek elle­nére a sárköziek fölényében telt, ami némileg ellentmond a papír­formának, hisz a rutinos fővárosi gárda az értékszámok alapján szinte minden táblánál erősebb sakkozót vonultatott fel. Nagy küzdelemben nyert Taskovits, könnyebben az immár a harma­dik táblán bizonyító Pap Gyula, valamint Horváth Gábor és Veszprémi András. A remiket Ándzics, Rudolf A., Papp T., Papp Cs„ Hölczl és Rudolf L. neve mel­lé írták be. (DR. SZABÓ) Győri Elektromos-Atomerő­mű SE II. 8:4. A hosszú bajnoki szünet, a hosszú utazás, vagy ta­lán a tavalyi siker okozta túlzott magabiztosság - ezek a kérdések merültek fel a paksiakban az elve­szített mérkőzés után. Pedig a leg­erősebb összeállításban asztalhoz ülő atomosok voltak az esélyeseb­bek az értékszámok és a tavalyi erednaények alapján, így a veresé­gért csak önmagukat okolhatják. A vendégek négy táblán nyerőesé­lyes vagy előnyösebb állásban kö­vettek el végzetes hibákat. A csa­patból Szabó Krisztián és Tóth Lili dicsérhető: előbbi kiegyensúlyo­zott, magabiztos játéka, utóbbi pe­dig töretlen küzdőszelleme miatt. Paksi pontszerzők: Szabó K. és Tóth L. győzelem, Siklósi Z„ ifj. Fodor T„ Berta T. és Simon Zs. döntetlen. ibertai A bajnokság állása: 1. Szenna- Pack Kaposvár 23, 2. Keszthely 22, 3. Hüsi SC 20.5, 4. Postás-Matáv 20.5, 5. Győr 18, 6. BEAC II 16, 7. Decs 16,8. Tapolca 16,9. Csuti SK II 16 (12), 10. Tata 13, 11. Vízügy SC 12,12. ASE II11 (12) ponttal. NB II, Asztalos-csoport Szekszárdi Gépelem SE-Komlói Bányász 6:6. Igen rossz előjelekkel készült a szekszárdi gárda a Komló elleni összecsapásra, hisz különbö­ző okokból öt stabil játékosát volt kénytelen nélkülözni. A bányász­csapat ugyanakkor jó képességű, pécsi sakkozókkal megerősödve önbizalommal érkezett Szekszárd­ra. A találkozó végig nagy küzdel­met hozott, amelyben a hazai játé­kosok néhány kellemes meglepe­tést szereztek: győzött például a két ifi, míg az éltáblákon háromból 2.5 pontot gyűjtöttek a Gépeleme­sek. A játszmák képe alapján a döntetlen reális eredménynek mondható. Szekszárdi pontszer­zők: Balázs I., Hovorka, ifj: Fáth, Fábián és Horváth győzelem, Andi és Heilig döntetlen. Tamási KSE-Kólya Kft-Kapos- vári SE 7:5. A hazaiak a győzelem reményében ültek asztalhoz az al­sóházi rangadón, s ennek megfele­lően hamar kétpontos vezetésre tet­tek szert, miután Filótás remijét kö- vetően Halpert és Lódi is győztesen állhatták fel a tábla mellől. A folyta­tásban Buczkó és Molnár teljes pontja mellett dr. Csávássy és Sze­mes 0.5-0.5 egységet jegyzett. Az utolsó két játszma befejezése ejőtt egy pontra olvadt a tamásiak Elő­nye, ám az izgalmas végjátékból a hazai gárda jött ki jobban. Előbb Kalányos fordította meg már veszni látszó partiját, majd a közel hat órát küzdő Kiss könyvelhetett el döntet­lent fordulatos játszmában, így a Koppány-partiak 7 pontot szerezve megnyerték a meccset. ilódii A bajnokság állása: 1. Pan- nonPower 26.5, 2. Székesfehérvár 26.5,3. Baja 21,4. Dunaújváros 21, 5. Nagyatád 21, 6. Szekszárd 17, 7. OK Travel 16.5, 8. Kaposvár SE 15.5,9. Tamási 14,10. Szenna-Pack Kaposvár II 13.5, 11. Komló 12.5, 12. Kármin SE 12 ponttal.