Tolnai Népújság, 2003. október (14. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-20 / 245. szám

2003. Október 20., Hétfő S P 0 R T 11. OLDAL Megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság, 10. forduló Megvan az első bölcskei siker A Mészáros Zsolt (8) dirigálta világos mezes kakasdiak az utolsó percben szerzett góllal vitték el a három pontot a Nagy- mányok otthonából (Nagymányok-Kakasd 1 -2) fotó: bakó jenö A megyei I. osztályú bajnokság 10. fordulójában megszerezte idei első győzelmét a Bölcske. Blatt Pál együttese a három gólt vágó Fejes Zoltán vezérletével a Dunakömlőd csapatát győzte le. A hétvége rangadóját a szerencsésebb Tamási nyerte, míg a pénteken edzőváltáson átesett Tolna - Kvanduk Jánost Wies- ner József váltotta a kispadon - a Dunaszentgyörgy ellen nyert. A hétközben a zöld asztalnál három ponthoz jutó Őcsény a zöld gyepen is örülhetett, miután döntetlent játszott a Bogyiszlóval, s ezzel az utolsó helyre taszította riválisát. Labdarúgó NB III, Dráva-csoport, 10. forduló; Fekete hétvége Hálátlan volt a Kiss-tanítvány Egyetlen sovány pontocskára futotta a Tolna megyei csapatok erejéből a Dráva-csoport hétvégi, 10. fordulójában. A döntet­lent a DFC-Rutin csapata érte el a sereghajtó PVSK otthonában úgy, hogy kétgólos hátrányból állt talpra. A Bonyhád Hidason, a Szekszárd Mohácson kapott ki, előbbi helyszínen az a Csende Imre szerezte a hazaiak találatát, aki hosszú ideig ját­szott Kiss János keze alatt a Decs gárdájában. Őcsény-Bogyiszló 1-1 (0-1). Őcsény, 80 néző. V: Rácz G. Őcsény: Lizák- Klézli, Bartos, Sütő, Szunyogh- Molnár (Ja­nó), Babanics, Juhász, Puskás Z.- Puskás P. (Jaksa P.), Somor- jai (Sárközi). Edző: Laki Zoltán. Bogyiszló: Berka- Tóbi, Györ­gye Zs., Tamaskó, Bajusz- Szán­tó, Györgye M., Lépő, Póta- Ra­kó, Paksi. Mb. edző: Györgye Miklós. Alacsony színvonal, igazságos pontosztozkodás. G: Puskás Z., illetve Rakó. Kiállítva: Györgye M. a 78. percben. Jók: Juhász, Sütő, illetve Györgye Zs„ Rakó. FIGLER JÓZSEF Nagymányok-Kakasd 1-2 (1-1). Nagymányok, 150 néző. V: Álló T. Nagymányok: Ziener- Guzorán, Hofmann, Stanglicz- ky, Borbély S.- Ecker, Óber, Sza­bó P., Borbély Cs. (Müller)- Il­lés Cs. (Herger), Kecskeméti. Edző: Mucska Gyula. Rakasd: Prantner- Sztehló, Kara, Kvan­duk J., Novák- Nagy Z., Szabó G. (Tóth A.), Kvanduk G., Mé­száros Zs.- Nagy G. (Sebestyén F.), Rikkers. Edző: Kniesz Má­tyás. Az utolsó percben szerezte meg a győztes gólt a kakasdi csa­pat, a Nagymányok a Tolna elleni meccs után ismét a végén veszí­tett ponto(ka)t. G: Stangliczky (11-esből), illetve Rikkers, Kvan­duk G. Jók: Guzorán, illetve Kvanduk J., Kvanduk G., Nagy Z. BORBÉLY SÁNDOR Tolna-Dunaszentgyörgy 2-1 (2-1). Tolna, 200 néző. V: Ancz- ló. Tolna: Májik- Fekete, Wies- ner (Juhász V., Bárdos), Klein M. (Fazekas G.), Pálinkás- Schäffer, Kiss G. (Fauszt), Faze­kas D„ Tarjáni- Volár, Horváth E. Játékos-edző:. Wiesner József. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka- Aradi, Horváth J„ Ács, Somo­gyi- Horváth G., Bese (Tancsa), Mizser (Gyöngyösi), Nagy Zs.- Krepsz, Horváth L. Edző: Die­nes Pál. Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai csa­pat. G: Horváth E. 2, illetve Hor­váth G. Jók: Schäffer, Horváth E., Pálinkás, Volár, illetve Horváth G., Nagy Zs., Szlanyinka. TARJÁNI GYULA Kajdacs-Ozora 1-0 (1-0). Kaj- dacs, 200 néző. V: Rácz Z. Kajdacs: Cziráki- Régi, Kapás, Kárpáti, Lengyel J.- Kovács (Farkas), Orsós (Bierer), Váncso- di (Deák)- Lengyel M., Hencz, Milák. Edző: Király Tamás. Ozora: Rajna- Szűcs (Pfeifer), Miklós, Viszti, Bebesi- Papp (Bodnár), Túrós, Nádasdi, Pokorny- Szép, Kovács. Edző: Végh István. A rendkívül tisztát- lanul játszó Ozora ellen nagyon nehéz, de megérdemelt győzel­met aratott a kajdacsi együttes. G: Hencz. Jók: Lengyel M. vezetésé­vel az egész hazai csapat, illetve Pokorny, Túrós, Nádasdi, Miklós. DEÁK JÓZSEF Kéty-Dunaföldvár 0-4 (0-2). Kéty, 100 néző. V: Kiss. Kéty: Faragó- Dani (Pál), Márton R., Tompái (Arena Alessandro), Kalmár L.- Turbuk Zs., Fábián (Németh), Szedlák, Kalmár F.- Walter (Pásztor), Márton I. Já­tékos-edző: Márton Emil. Dunaföldvár: Molnár- Jakab, Fodor, Kindl- Alberczki Cs., Nagy L. (Berényi), Antal, Les- nyik, Schulteisz A. (Alberczki G.)- Tárnái, Farsang (Mihályi). Játékos-edző: Kindl István. Megérdemelten nyertek a vendé­gek a lelkesen küzdő hazaiak el­len. G: Jakab, Tárnái, Nagy L. Alberczki Cs. Jók: Kalmár L„ Kal­már F„ Márton R., Faragó, illetve Jakab, Lesnyik, Tárnái, Nagy L. GÖDREI ZOLTÁN Bölcske-Dunakömlőd 3-1 (1-0). Bölcske, 150 néző. V: Kre- kó. Bölcske: Süvöltős- Lednecz- ki, Szili, Tamási- Bodonyi, Szauer Zs., Bodahelyi, Rácz, Tóth Gy.- Búzás (Ignácz), Fejes. Edző: Blatt Pál. Dunakömlőd: Katona- Frast, Prantner, Szabó, Kiss- Máyer, Taba (Tóth), Szél, Kovács D., (Róth)- Fritz, Pesti. Edző: Kolarics Zsolt. A győzele­mért csúsznia-másznia kellett a hazai csapatnak, hogy végre örö­met szerzzen kitartó nézőinek. G: Fejes 3, illetve Prantner (11-es- ből). Jók: Fejes, Szauer Zs., Ta­mási, illetve Prantner, Frast. SULÁK ANDRÁS Simontornya-Tevel2-l (1-1). Simontornya, 150 néző. V: Szendrei. Simotnornya: Tóth A. - Ihász, Győré, Kovács, Por- dán- Rabóczki, Borbás B„ Né­meth, Tóth L.- Csontos, Molnár B. Edző: Csepregi György. Tevel: Bogos- Kovács, Szolomájer, Nagyfalusi, Kerekes- Dézsi (Ja­kab), Fodor (Gábor), Ambrus (Ferenc), Macsuka- Szőcs, Pfei­fer. Edző: Szabó Dénes. Kitűnő játékvezetés mellett a nagy aka­rással játszó hazaiak több gól­helyzetet kidolgoztak, melyből kettőt értékesítettek, így megér­demelten győztek. G: Rabóczki, Molnár B., illetve Szőcs. Jók: Rabóczki, Csontos, Németh, illet­ve SZŐCS. VARGA LÁSZLÓ Ifjúsági mérkőzések: Tamási- Bátaszék 0-6, Nagymányok-Ka­kasd 1-3, Kéty-Dunaföldvár 0-10, Tolna-Dunaszentgyörgy 7-1, Kaj- dacs-Ozora 2-7, Bölcske-Duna­kömlőd 3-4, Simontornya-Tevel 1-0, Őcsény-Bogyiszló 12-0. Őcsényi győzelem a zöld asztalnál A TMLSZ Fegyelmi Bizottsága döntött a bajnokság 8. fordulójá­ban félbeszakadt Ocsény-Duna- kömlőd mérkőzés ügyében. Mint ismert, a két kiállítást hozó talál­kozót azt követően fújta le a já­tékvezető, hogy egyik ítéletét vi­tatva a kömlődi Kajári János ki­vette a kezéből a piros kártyát, miközben a kiállított, és a pályá­ról éppen levonuló Varnyú Elem­ér partjelzője zászlaját dobta el. A találkozó három pontját az FB 3-0-ás gólkülönbséggel a vétlen őcsényi csapat javára igazolta. A kömlődi kiállítottak közül Kajári 8, Varnyú 7 mérkőzéses eltiltást kapott. Mohács-Szekszárdi UFC 1-0 (1-0). Mohács, 200 néző. V: He­gyi. Mohács: Ádám- Dárdai, Knézics, Scheppi (Kresz)- Stang (Trapp), Nagy E., Csiba, Schwarczkopf, Peterke- Somo- di, Männer (Schipp). Játékos­edző: Nagy Ervin. Szekszárd: Csonka- Galambos G., Tóth A., Mosonyi P., Torma- Calka (Bíró A.), Pulcz, Zsók, Ruff- Szent- jobbi, Benics (Csontos). Játé­kos-edző: Máté Csaba. A 16. percben Somodi bal oldalról el­végzett 16 méteres szabadrúgása a jobb oldali kapufán csattant. A 40. percben Schwarczkopf ballá­bas jobb oldali szögletét a ven­dégvédőket megelőző jó ütemben felugró Dárdai öt méterről csúsz­tatta a jobb alsó sarokba (1-0). Az 59. percben Benics ugratta ki Szentjobbit, aki elvitte a kifutó kapus mellett a labdát, de lövése a bal kapufán csattant. Az első félidőben a hazaiak birtokolták többet a labdát, és egy jól elvégzett pontrúgás eredmé­nyeként igen értékes győzelmet szereztek a második játékrészben nyomasztó fölényben játszó, de legjobb helyzeteiket is elpuskázó vendégek ellen. Jók: Ádám, Dár­dai, Scheppi, Csiba, Somodi, illet­ve Csonka, Pulcz, Mosonyi P. Máté Csaba: - Az első félidőt átaludtuk, a másodikban kihagy­tuk helyzeteinket, így csak vere­ség lehetett a vége. isallah Hidas-Bonyhád Völgység LC 1-0 (1-0). Hidas, 400 néző. V: Nemes. Hidas: Ömböli- Székely (Szászfái), Pilisi, Kővári, Dara­dics- Máté Z., Miklós, Tálas, Má­té P.- Csende (Seemayer), Laka­tos. Játékos-edző: Pilisi József. Bonyhád: Szabó- László (Dani), Berengyán, Köllő, Biliczki Zs.- Varga, György, Hegedűs (TU1), Letenyei- Gergely Cs. (MátéN.), Bíró. Játékos-edző: Kiss János. A 35. percben egy kapu előtti kavaro­dásnál a Tálastól visszakapott lab­dát Csende közelről helyezte a ka­puba (1-0). Rendkívül sportszerű mérkőzé­sen az egy nagy helyzetét kihasz­náló Hidas megérdemelten tartotta otthon a három bajnoki pontot. Jók: Ömböli, Máté R, Székely, Tá­las, Pilisi, illetve Köllő, Szabó. Kiss János: - Az idény leggyen­gébb játékát nyújtottuk, akarat nél­kül nem lehet nyerni. ivargai Pécsi VSK-Dombóvári FC- Rutin 2-2 (2-0). Pécs, 100 néző. V: Hosszú. PVSK: Vukmann- Dé­nes, Bella, Laki- Fekete, Halla, Sztévics, Demeter, Petricsevics (Bősz) - Németh, Godván (Papp). Edző: Lőrincz Sándor. Dombó­vár: Szabados- Banai, Horváth Á., Várai- Nagy, Steiger (Farkas)- Kovács, Pest R., Szabotin- Jéger, Galambos (Varga T.). Játékos­edző: Horváth Árpád. Az 5. perc­ben Kovács röviden szabadított fel, a labda Németh elé pattant, a csatár pedig 15 méterről a jobb sa­rokba lőtt (1—0). A 16. percben jobb oldali hazai kontra végén Fe­kete passzolt Németh'elé, aki ez­úttal 16 méterről lőtte ki a jobb al­só sarkot (2-0). Szünet után, a 75. percben Hor­váth Á. baloldali szögletét Banai kapásból lőtte a hosszú sarok irá­nyába, a labdát Varga T. közelről pofozta a hálóba (2-1). A 85. perc­ben a Jéger buktatásáért megítélt 11-est Pest R. értékesítette (2-2). Két ellentétes félidőt hozó mér­kőzésen a vendégcsapat mind­össze 25 percet futballozott, s ez pedig csak a döntetlenre volt elég. Jók: Németh, Halla, Laki, illetve Jéger, Pest R., Varga, Horváth Á. Horváth Árpád: - A meccs nagy részében motiválatlanul ját­szottunk. Csak amikor éreztük a bajt, akkor pörögtünk fel, ez pe­dig kevés volt a sikerhez, inyárd További eredmények: Zamár- di-Marcali 0-1, Szentlőrinc- Bere- mend 3-1, Nagyatád-Bóly 1-0, Baja-Balatonboglár 5-2, Kozár- misleny-Harkány 2-0. A forduló mérkőzése Tamási-Bátaszék 1-0 (O-O). Tamási, 200 néző. V: Kiss Z. Tamási: Bogyay- Kovács Z., Kovács R., Juhász I., Márkus (Pájer)- Kovács P., Juhász G., Szakács, Magóes- Tóth T. (Béres), Herr. Játékos-edző: Molnár László. Bátaszék: Tenczlinger- Hauwasser (Sárközi), Vecsei, Kovács L, Pankovics- Hosszú, Péter, Pusztai (Orsós), Berényi- Hegedűs A., Kollár. Edző: Fiáth Tamás. A 82. percben Juhász I. futott el a bal oldalon, beadását Magóes közvetlen közelről lőtte a kapu közepébe (1 -O). Küzdelmes mérkőzésen a helyzetek és a játék képe alapján nagy szerencsével nyert a hazai csapat. A döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Kovács P., Magóes, Kovács R., Herr, illetve Péter, Pankovics, Hauwasser. Molnár László: - Küzdelmes mérkőzésen egy jól felkészített csapat ellen a jobb helyzetki­használásunknak köszönhetően megérdemelten tartottuk itthon a három pontot. Fiáth Tamás: - Méltatlan körülmények ellenére sem érdemeltünk vereséget, sági istván A bonyhádiak kapusa, Szabó ezúttal kiöklözi a labdát, ám a szemfüles Csende Imre (középen, a játékvezető jobbján) egy alka- lommal bevette a völgységiek kapuját, győzelemhez segítve ezzel együttesét (Hidas-Bonyhád 1 -0) fotó, bakó jenö ____________Labdarúgó NB II, Hummel-csoport, 10. forduló_______ Ki maradtak a paksi ziccerek Az NB II Hummel-csoportjának szombati játéknapján a csoport egyik legjobbja nem bírt a sereghajtóval: vagyis a helyzeteit kihagyó Paksi SE döntetlenre végzett a Budafokkal. Paksi SE-Budafok 1-1 (1-0) Paks, 500 néző. V: Kovács G. (Nagy L, Berki). Paks: Horváth B.- Abonyi, Benedeczki, Hos- nyánszki, Tóth P- Wolf (Radies, 58.), Oszter- májer, Mészáros L, Búzás (Böde, 84.)- Varga (Bán, 70), Szili. Edző: Klement István. Budafok: Balázs- Szabó V., Bozsik, Ács- Mihályi, Kiss, Győrfi, Németh, Bősze (Liszkai, 84.)- Palákovics, Szabó G. (Magosi, 75.). Edző: Takács László. A 13. percben Varga remek labdával ugratta ki Osztermájert a jobb oldalon, a középpályás fel­gyorsított, de 16 méterről leadott lövését Balázs szögletre tenyerelte. A 16. percben Búzás ugratta ki Vargát, a csatár átemelt a kifutó kapuson, aki visszanyúlva elütötte a paksi támadót. A 11-est Búzás biztosan lőtte a bal alsó sarokba (1-0). A 25. percben Varga került nagy helyzetbe, el akarta húzni a labdát a kapus mellett, de Balázs gyors vetődéssel hárított. Fordulás után, az 58. percben Győrfi beadását Palákovics közelről Horváth mellett a kapuba fejelte (1-1). A 65. percben Varga vezette fel a lab­dát, majd 30 méterről lövésre vállalkozott, a labdát Balázs a léc alól tolta szögletre. A mérkőzés előtt a játékosok és a nézők egyper­ces gyászszünettel adóztak Karszt József, a PSE technikai vezetőjének szombaton elhunyt éde­sanyja emléke előtt. Hazai támadások vezették be a találkozót, s a nagy nyomás a 16. percben góllá érett. A foly­tatásban Varga növelhette volna kétszer is a paksiak előnyét, ám mindkét esetben hárított a budafoki portás. Aztán Szili futotta le a vendégek védelmét, de 10 méterről mellé durrantott. A szünetben Deák Ferenc születésének 200. évfordulója alkalmából, a jeles államférfi nevét viselő paksi iskola szervezésében öt megyei általános iskola diákjai versengtek 4x400 méteres váltófutásban. A fordulás után megjött a közönség hangj. ezzel együtt mégis a vendégek támadtak fel, s egy szerencsés góllal ki is egyenlítettek. Ezután ismét a paksiak ragadták magukhoz a kezde­ményezést, de csak helyzetekig jutottak, lehetőségeiket elpuskázó hazaiak győzelm érdemeltek volna. Jók: Hosnyánszki, Benedecz­ki, Abonyi, Osztermájer, illetve Balázs, Németh, Szabó V., Palákovics. Klement István: - A játékot illetően erre számí­tottam, de azért a győzelemben bíztam. Ilyen gólra azonban egy edző sem számít... zerzajózsef További eredmények: Mezőfalva-Tata 3-2, Celldömölk-Barcs 1-6, Balatonlelle-Szigetszent- miklós 0-0, Kaposvölgye-ESMTK 1-0, Budakalász- Komló 0-0, Pénzügyőr-Mosonmagyaróvár 0-1, Veszprém-Sárvár 1-1. ■