Tolnai Népújság, 2003. augusztus (14. évfolyam, 178-202. szám)

2003-08-11 / 186. szám

10. OLDAL SPORT 2003. Augusztus 11., hétfő Holtversenyek Sakk Újabb két körön jutott túl a 12. Pintér István emlékverseny me­zőnye Tamásiban. A FIDE-cso- portban a mindössze 11 éves Veszprémi folytatta diadalme­netét, előbb egy újabb mester- jelölt skalpját gyűjtötte be, majd az esélyesebb Szarvas ellen si­került döntetlent elérnie. A B- csoportban egyelőre az esélye­sek szerepelnek sikeresen, hár­mas holtversenyben a mezőny három legmagasabb értékszá­mú sakkozója áll az élen. Érdekesebb eredmények: A- csoport, 3. forduló: Szarvas Zol­tán (PannonPower SE Pécs)- Magony Tamás (Kalocsai SE) 1:0, Veszprémi András (Decs KSE)- Gyugyi Péter (Nagyatád VSK) 1:0, Pap Gyula (Dees KSE)-Berta Tibor (Paksi ASE) 1:0. 4. forduló: Veszprémi-Szar­vas döntetlen, Magony-Pap Gy. döntetlen, Nagy Lajos (Paksi ASE)-Maráczi Ernő (Gödöllői SE) 0:1. Az élmezőnyök állása, A- csoport: 1-2. Szarvas, Veszpré­mi 3.5, 3-4. Pap Gy„ Maráczi 3, 5-6. Magony, Gyugyi 2.5 pont­tal. B-csoport: 1-3. Papp Csaba (Decs KSE), Lódi László (Tamá­si KSE-Kólya Kft.), Ruszin Tibor (Tungsram SK Nagykanizsa), 3.5, 4-5. Koncz Gábor (Kóka KSK), Dömös Kálmán (Görcsö- nyi SK) 3 ponttal. _________■ Bü ntetők döntöttek Labdarúgás A bajnok Manchester United nyerte az angol Szuperkupának megfelelő labdarúgó Commu­nity (tavaly előttig Charity) Shieldet, miután - büntetőkkel - legyőzte a kupagyőztes és cím­védő Arsenalt. Eredmény: Manchester Uni­ted-Arsenal 1-1 (1-1). Bünte­tőkkel: 4-3. Cardiff, 59 293 né­ző. Gól: Silvestre (15.), illetve Henry (20.) A Premier League rajtját hat nappal megelőző szezonnyitót 1908 óta, rendezik meg. A mér­kőzést az utóbbi időben az érin­tett csapatok jórészt a felkészü­lés utolsó állomásának tekintet­ték. Ebben az évben viszont kü­lön tétje volt az összecsapásnak: a Community Shield eddigi tör­ténetében az Arsenal és a Man­chester United is 10-10 alkalom­mal diadalmaskodott, vasárnapi sikerével viszont már az M.U. a legeredményesebb klub. * * * A PSV Eindhovené lett a holland labdarúgó Szuperkupa: a leg­utóbbi bajnok 3-1-re nyert a ku­pagyőztes Utrecht ellen. Eredmény: PSV Eindhoven- Utrecht 3-1 (1-1). Gól: Robben (14.), van Bommel (47.), Kezs- man (88.), illetve van der Haar (21.) I Mutu a kiszemelt Labdarúgás Úgy tűnik, nincs határa a Chelsea költekezésének: az an­gol labdarúgó Premier League- ben szereplő csapat ezúttal Adrian Mutura, a Parma román csatárára vetette ki a hálóját. A nyugat-londoni és az olasz egye­sület közös üzletének anyagi részleteit nem hozták nyilvános­ságra, a brit sajtó azonban tudni véli: a 24 éves támadó ára 12 millió font. Az új tulajdonos, az orosz milliárdos Roman Abra- movics „uralkodása” alatt eddig az argentin Juan Sebas-tian Verónt (15 millióért a Manches­ter Unitedtől), Joe Cole-t (6,6, West Ham United), az ír Damien Duffot (17, Blackburn Rovers), Glen Johnsont (6, West Ham United), a kameruni Geremit (6,9, Real Madrid) és Wayne Bridge-t (7, Southampton) sze- rezte meg a klub. __________■ Ke vés a gól Hat találkozón mind­össze kilencszer rez- dült meg a háló. Ez bi­zony soványka másfe­les gólátlag a magyar foci legmagasabb osztá­lyában. Nagyon hiányzott a gól a harmadik fordulóban, a 12 csapatból hét nem ta­lált a kapuba. Bár egy 0-0- ás meccs is lehet hallatla­nul izgalmas (kettő ilyen is akadt szombaton), azért a játék sava-borsa mégiscsak a gól. Örömteli viszont, hogy Békéscsabán összesen 12 ezer szurkoló ment ki a stadionba, ez pedig vall­juk be, manapság magyar mérkőzésen meglehető­sen szokatlanul magas né­zőszámnak számít. Szabados (jobbra) határozottan takarított fff Békéscsaba - FTC 0-0 mm Békéscsaba: Simunic - Schindler, Vilotic, Udvari, Bujáki - Kovács N., Bánföl­di, Kovács B. (Valentényi, 79. p.), Vincze Z. - Faragó • (Tóth Gy., 67. p.), Javrujan (Miculescu, 77. p.). Vezetőedző: Supka Attila. FTC: Szűcs L. - Bognár Zs., Dragóner, Kiss Gy. - Kris- ton, Zováth, Lipcsei, Leand­ro (Somorjai, 46. p.) - Rósa D., Gera, Penksa (Sasu, 66. p.). Szakmai igazgató: Garami József. Békéscsaba. Nézőszám: 12 000 néző. Játékvezető: Juhos Attila (****). Kiállítva: Bujáki (91. p.). Sárga lap: Vilotic (44. p.), Valentényi (82. p.),ill. KissGy. (61. p.), BognárZs. (63: p.), Dragóner (73. p.), Rósa D. (84. p.). ^ MTK-PMFC MTK: Szántai - Molnár (Halmai, 46. p.), Komlósi, Pandur, Szabó - Czvitko- vics (Silva, 66. p.), Zabos, Pisont (Illés, 46. p.), Red- nic - Torghelle, Lengyel. Vezetőedző: Egervári Sándor. Budapest. Nézőszám: 2500 néző. Játékvezető: Fábián Mihály ( ***). Gólok: 1-0 Szabó (9. p.), 1-1 Pest K. (56. p.) 1-2 Pest K. (70. p.j Sárga lap: Torghelle (76. p.j, Pandur (78; p.J, Szabó (82. p.), ill. Berdó (14. p.). 1-2 (i-o) '^0 PMFC: Németh G. - Sipos, Bajusz, Dienes, Szabados - Berdó (Jokisics, 60. p.), Pavicsevics, Horváth S. (Márton, 46. p.), Mihalecz P. (Szekeres, 75. p.) - Pest K., Horváth Gy. Vezetőedző: Nagy Tamás. Balaton - Haladás 2-0 (1-0) j jí Qj Újpest -ZTE 2-0 (1-0) Balaton FC: Csernyánszki - Radics, Hegedűs, Kuttor, László (Körösi, 76. p.) - Gyűrök (Mészáros, 69. p.), Kovács P, Vörös, Us- vat - Sitku (Filipovic, 66. p.), Csordás. Vezetőedző: Csertői Aurél. Lombard FC Haladás: Ba­logh T. - Farkas A., Lő- rincz, Farkas V. - Kaj (Ko­vács A., 46. p.), Horváth R. (Zöld, 61. p.}, Dubecz (Czeglédi, 46. p.), Szabó - Kincses, Tüske, Tóth P. Vezetőedző: Détári Lajos. Újpest: Vlaszák - Szélesi, Tamási, Juhár, Nagy G. - Simek (Bükszegi, 73. p.J, Farkas, Erős K. (Cseri, 63. p.), Polonkai (Tokody, 58. p.) - Kovács Z„ Szanyó. Szakmai igazgató: dr. Mezey György. Zalaegerszeg: Bárdi - Ko- csárdi, Csóka, Kral, Sza­mosi - Babati (Nagy L., 58. p.J, Molnár B., Balog, Vincze O. (Szíjártó, 91. p.) - Kenesei, Gyánó (Józsi, 77. p.). Vezetőedző: Bozsik Péter. Siófok. Nézőszám: 3000 néző. Játékvezető: Világi Balázs (****). Gólok: 1-0 Győrök. (16. p. 11-esből), 2-0 Filipovic (88. p.J. Kiállítva: Czeglédi (62. p.J Sárga lap: Győrök (43. p.J Lász­ló (65. p.j, Csordás (91. p.J ill. Lőrincz (15. p.J, Horváth R. (19. p.j Czeglédi (55. p., 62. p.j Budapest. Nézőszám: 3000 néző. Játékvezető: Hajdó Attila (***). Gólojk: 1-0, Kov|cs.£, (15. p.j 2-0 Kovács Z. (82. p.j, Kiállítva: Molnár B, (61. p.j Sárga lap: Erős K. (23. p.j, ill. Molnár B. (14. p., 61. p.j, Ba­log (51. p.j Szamosi (57. p.j, Kenesei (57. p.j. DVSC - Sopron 0*0 Debreceni VSC-MegaForce: Törnie - Dombi, Éger, Szekeres - Vincze. Habi - Böőr, Sándor, Halmosi (Madar, 58. p.) - Bajzát (Kiss, 58. p.j Sumudica (Csehi, 71. p.j Vezetőedző: Szentes Lázár. Debrecen. Nézőszám: 6500 néző. Játékvezető: Erdős József (****). Sárga lap: Sándor (45. p.J, Vincze (54. p.) (33. p.j Bagoly (62. p.), Pető (85. p.j MTK - PMFC Ha más nem, az indokolja, hogy ez a meccs lett a kivá­lasztott, hogy a forduló hat ta­lálkozója közül ezen esett a legtöbb találat. Kevés hibával játszottak a futballisták, ráadá­sul akinek volt érzéke ehhez, v érdekes taktikai variációkat lát­hatott. Pest Krisztián élmény- f számba menő góljáról a forduló játékosa rovat­ban is ejtettünk szót, de a találkozó egyéb­ként is lüktető, változatos, él­vezetes volt. j tímár w Matáv-Sopron: Milinte - Bagoly, Lambulic, Pető - Grósz, Pintér, Lazic, Hanák, Baumgartner (Hegyi, 81. p.) - Tóth M. (Bausz, 90. p.j, Tiber (Sira, 46. p.j Edző: Pintér Attila. Videoton - Győr 2-0 (M) f= ill. Tóth M. Videoton: Tudor - Schwarcz, Vochin, Koller - TereánsZki- Tóth, Tóth B„ Szabó T„ Voicu - Savu (Magasföldi, 63. p.j Medved (Földes, 88. p.), Hercegfalvi (Horváth G., 83. p.j. Vezetőedző: Csank János. Székesfehérvár. Nézőszám: 3500 néző. Játékvezető: Bede Ferenc (***). Gólok: 1-0 Schwarcz (65. p.j, 2-0 Tóth B. (75. p.j Sárga lap: Tereánszki-Tóth (44. p.j Tóth B. (48. p.j, Savu 58.), Szabó T. (71. p.j Magasíöldi (79. p.j ill. Jancetic (33. p.j Kalina (57. p.j Herczeg (85. p.j Horváth R. (86. p.j T: Győr: Sebők - Regedei, Kartelo, Nyilas, Geri - Jancetic (Nagy T., 76. p.) Jaki, Kalina (Horváth R., 83. p.), Varga Z. (Oross, 81. p.j Németh N. - Herczeg. Szakmai igazgató: Varga Zoltán. IS Bandi ZTE tipp Schwarcz Dienes Videoton PMFC Tereánszki- Farkas B. Tóth Újpest Videoton Kovács Z. Újpest Pető Z. Szabó O. Sopron MTK Vörös Balaton PestK. PMFC FTC - MTK 1-1 Balaton FC - DVSC 1-2 Haladás - Videoton 1-3 Győr - Békéscsaba 4-1 ZTE - Sopron 2-0 PMFC - Újpest 1-1 PMFC ■Hl A FORDULÓ játékvezetője: Világi Balázs (****) Balaton FC - Haladás Ezúttal a több rossz teljesítményből kellett . kiválasztani a legkevésbé rosszat, és ez még akkor is Világi volt. ha tevékenysége Détári Lajosnak nem tetszett. Név Gólok száma Kovács Zoltán (Újpest) Pest KrtszUái (FtvIFC) Horváti Gyula (PMFC) tea Dénes (FTC) «leltet Sllva (MTK) Barbs Summára (DVSC) Szaké Ötté (MTK) Eres Gábor (PMFC) és még 25 játékos szerzett etiygéB. 1. PMFC 3 2 1 0 8-2 7 Pest Krisztián (PMFC) 2. MTK 3 2 0 1 6-4 6 A pécsiek támadó középpályása már csak azért is megérdemli, ÚJPEST 3 2 0 1 6-4 6 4. Videoton 3 1 2 0 5-3 5 hogy ebben a rovatban szerepel­5. Balaton FC 3 1 2 0 3-1 5 jen, mert a meglehetősen gólsze­6. Debrecen 3 1 1 1 4-3 4 gény fordulóban ő kétszer is be­Sopron 3 1 1 1 4-3 4 talált, ráadásul másotfk gólja biz­Békéscsaba 3 1 1 1 3-4 4 ton pályázhat forduló, de kőny­9. Szombathely 3 1 0 2 2-5 3 nyen tehet hogy az ősz góljára 10. Gyűr 3 0 1 2 0-4 1 is. A védekezésben is alaposan kivette a részét, és a társait is re­mek passzokkal látta el. 11. Zalaegerszeg 3 0 0 3 2-8 0 12. Ferencváros 3 0 3 0 3-3-3 Labdarúgó NB H, Hummel-csoport Későn ébredt a Paksi SE Vereséggel kezdte az NB II Hummel-csoportja 2003/2004- es idényének küzdelmeit a Paksi SE labdarúgó-csapata. Klement István együttese már húsz perc elteltével kétgólos hátrányban volt Balatonlellén, s hiába került fölénybe a foly­tatásban, nem tudta bevenni a hazai csapat hálóját. Balatonlelle-Paksi SE 2-0 (2-0) Balatonlelle, 300 néző. V: Tö­rök. Balatonlelle: Gyenes- Syl- la, Kenéz, Kolovics, Vidáko- vics- Takács, Deme (Buzsáki, 58.), Hosszú (Herczeg, 62.), Tulák- Földes I., Galgóczi. Edző: Készéi Ferenc. Paks: Hor­váth B.- Wolf, Jenei, Tóth P., Debreceni- Abonyi (Veszter- gombi, 80.), Hosnyánszki, Bú­zás, Tóth J. (Radics, 66.)- Osztermájer, Varga L. Edző: Klement István. Sárga lap: Búzás (reklamálá­sért) a 25. percben. A 10. percben Debreceni mel­lől Hosszú lépett el, és 10 méter­ről a kapu közepébe emelte a lab­dát (1-0). A 20. percben Hosszú 20 méteres szabadrúgása után a labda a szétugró sorfal között a jobb alsó sarokban kötött ki I (2-0). A 31. percben egy kapu előtti kavarodás után Debreceni fejesét Kolovics a gólvonalról mentette. A 38. percben Búzás lé­pett ki a balösszekötő helyén, de óriási helyzetben lövés helyett 8 méterről passzolni akart, így oda­lett a lehetőség. A szünet után, a 49. percben Búzás 25 méteres szabadrúgását Gyenes másodjára hárította. A 71. percben Hos­nyánszki felívelését Varga mellel átvette, majd a lehulló labdát óri­ási erővel a jobb kapufára lőtte. A kipattanót Osztermájer emelti vissza, de Varga ismétlése a gól vonalon álló Kenézről kipattant A 77. percben Földes jobb oldal ról visszaemelt labdáját Buzsák alig pörgette a kapu fölé. A 80 percben Búzás 20 méteres sza badrúgását Gyenes óriási bravúr ral védte. Rekkenő hőségben meddl hazai fölényben teltek az elsl percek, s az első paksi védelm megingást rögvest ki is hasz nálta a hazai csapat. A megille tődött vendégek a második be kapott gól után ébredtek, és át vették a játék irányítását Szemre is tetszetős támadáso kát vezetett a Paks - főleg í jobb oldalon voltak aktívak - de a kínálkozó lehetőségekké nem tudtak élni a vendégjáté kosok. A szünet után továbbr, is a PSE maradt támadásban, di nagy helyzeteik valamint igére tes pontrúgásaik után is érin tetlen maradt a jól védő Gyene: kapuja. Az első húsz percet le számítva a mezőnyben jól ját szó vendégek csak maguka okolhatják a vereségért. Jójk Gyenes, Hosszú, Földes I., Ta kács, illetve Wolf, Abonyi Osztermájer, Varga L. Klement István: - Egy-két em bérünknek még szoknia kell x NB II ritmusát. Hiába játszottunl fölényben a második félidőben,. Lelle egy egyéni hibánk és eg) pontrúgás után betalált, s ezze nyerni tudott. ikarszi ,i (További eredmények: Sziget szentmiklós-ÉSMTK 0-1, Kapos völgye-Pénzügyőr 3-0 (Tolna József két gólt lőtt a hazai csapat ban), Barcs-Mosonmagyaróvá 1- 0, Celldömölk-Budafok 2-1 Budakalász-Veszprém 1-1, Mező falva-Sárvár 1-0, Komló-Tat. 2- 0. i Felkészülési labdarúgó mérkőzések Bíró Adrián (balról) és Kiss Csaba küzdelme az UFC-Tolna edzőmeccsen fotós gottval Ismételtek a mórágyiak Szekszárdi UFC-Tolna 3-1 (2-0). Szekszárd, 100 néző. V: Horváth G. Szekszárd: Csonka- Balázs (Kovács B.), Tóth A., Pé­ter, Galambos G.- Mosonyi P. (Táczi), Domonkos, Zsók, Tor­ma- Máté, Bíró Adrián (Benics). Játékos-edző: Máté Csaba. Jobb helyzetkihasználásának köszön­hetően nyert a szekszárdi csapat. G: Balázs, Bíró Adrián, Domon­kos, illetve Klein M. Kisdorog-Bonyhád Völgység LC 2-5 (0-1). Kisdorog, 450 né­ző. V: Wirth. Bonyhád: Szabó M.- László (Biliczki Zs.), Pál (Köllő), Berengyán, Máté- Hor­váth R, Hegedűs L„ Dani, Till (Töttös)- Bíró (Kiss J.), Gergely Cs. (Letenyei). Játékos-edző: Kiss János. A búcsúi mérkőzésen j hét gólt láthattak a kisdorogi né- | zők. G: Stölkler Á. 2, illetve Dani, [ Töttös, Gergely Cs., Máté, Kiss J. Mórágy-Cikó 10-2 (7-1). j Mórágy, 200 néző. V: Csapó. Az [ első húsz percben már 4-0-ra ve­zetett a hazai csapat, megismét­lődött a cikói eredmény. G: Már­ton K. 3, Szentmártoni 2, Kovács, Kiss L„ Lieszkovszky, Kiss M., Sztojka, illetve Kaposvári 2. Szombaton játszották: Báta- szék-Dombóvári FC-Rutin 4-5 (2-2). Bátaszék, 100 néző. V Lubastyik. Bátaszék: Tenczlin ger (Grill)- Hauwasser, Vecse (Kovács L.), Zágonyi, Szabados Sárközi, Diriczi (Orsós), Pétéi Berényi- Hegedűs A., Kollái Edző: Fiáth Tamás. Dombóvár Bontovics (Szabados)- Hopp Horváth Á., Várai- Nagy, Lassi (Fehér)- Kovács R. (Farkas), Jé ger (Zrínyi), Szabotin- Kása (Vai ga), Galambos. Játékos-edzc Horváth Árpád. Két ellentétes fél időt követően a játék összképe és a helyzetek alapján a haze együttes legalább a döntetlenr rászolgált volna. G: Kollár 2, Pé tér, Hegedűs A., illetve Varga 2 Galambos, Jéger, Nagy. Izsák-Dunaföldvár FC 7-, (2-0). Izsák, 100 néző. V: Tóti Dunaföldvár: Molnár- Lesnyil Fodor, Antal, Kindl- Schulteis A., Fehér (Alberczki G.), Nagy L Mihályi (Lindinger)- Tárná; Berényi (Tóth). Játékos-edzc Kindl István. Akaratgyenge, lé lektelen játék eredménye a nag> arányú földvári vereség. G Alberczki G., Schulteisz A. Tolna-Kéty 6-1 (3-1). Tolni 200 néző. V: Zörényi. G: Kiss A 2, Horváth E., Rebényi, Szegfű Klein, illetve Szedlák. i