Tolnai Népújság, 2003. május (14. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-05 / 103. szám

2003. Május 5., hétfő SPORT 11. OLDAL Labdarúgó NB II, Hummel-csoport Kiss Tamás gólja döntött Mészáros István (jobbról) megszokott, harcos játékát nyújtotta Sárváron Egy remek egyéni csatártelje­sítménynek köszönhetően Sár­váron is nyerni tudott a Szek­szárdi UFC a felsőház 5. fordu­lójában, s miután az ifiváloga­tott Európa-bajnoki selejtezői miatt a Bodajk- Balatonlelle összecsapást elhalasztották, újra átvette a vezetést. Sárvár-Szekszárdi UFC 0-1 (0-1) Sárvár, 350 néző. V: Gergely. Sár­vár: Antal- Pancsics, Sipos, Subicz, Hopp- Takács (Pok- mecz, 63.), Vajda, Palkovics, Heiczinger- Szabó L., Beke. Játé­kos-edző: Fodor Tibor. Szek­szárdi Horváth B.- Tóth P., Fe­hér, Mosonyi, Gaál- Szentjobbi, Mészáros I., Tálas, Torma- Czékmány (Barics, 85.), Kiss T. Edző: Dienes Pál. A csapatok a meleg idő ellenére nagy iramban kezdtek. Mindkét oldalon akadtak kidolgozott hely­zetek, de vagy a csatárok nem tud­ták az i-re feltenni a pontot, vagy a kapusok hárítottak. Az első játék­rész utolsó negyedében a Szek- szárd játszott fölényben, sorra gör­dültek támadásai, és a 44. percben a szemfüles Kiss Tamás révén meg is szerezte a vezetést. A gól­erős támadó a hazai térfél köze­pén szerzett labdát, majd két védő között elvitte a játékszert, és a ki­futó kapus fölött jobbal 12 méter­ről a jobb felső sarokba emelt (0-1). Parádés csatárteljesítmény! A második félidőben a hazaiak léptek fel támadólag, sorra alakí­tották ki helyzeteiket, de a reme­kül záró vendégvédelem Horváth kapussal az élen jól hárította az erőtlen támadásokat. A 48. perc­ben Palkovics 25 méteres, jobb lá­bas bombája alig szállt a jobb felső sarok fölé. Az 55. percben Beke 18 méteres bombaerős szabadrúgá­sát Horváth bravúrral védte a jobb felső sarok előtt. A 62. percben egy ellentámadásnál Tálas 27 méteres bal oldali szabadrúgását Fehér alig fejelte a léc fölé. Az UFC remek csapatteljesít­ménnyel, nagy küzdelemben egy jól játszó Sárvár otthonából hozta el a három bajnoki pontot. Jók: Antal, Heizinger, Sipos, Vaj­da, illetve Horváth B., Tóth P., Mészáros I., Tálas, Czékmány. Dienes Pál: - Nagy küzdelem­ben győzelmünk mindenképpen megérdemelt. isajói További eredmény: Komló- Tata 2-0. Hummel csoport, felsőház 1. Szekszárd 2. Bodajk 3. Balatonlelle 4. Komló 5. Tata 6. Sárvár 27 14 7 26 12 10 26 13 7 27 12 6 27 11 7 27 9 11 48- 26 49 49- 28 46 43-33 46 38- 33 42 39- 33 40 55-32 38 _________NB lll-AS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁGOK; A HAJRÁBAN ÖSSZEOMLOTT A DOMBÓVÁR _____________ Zs inórban negyedszer nyert a PSE Zsinórban negyedik győzelmét aratta a Duna-csoportban szereplő Paksi SE együttese a bajnokság hétvégi for­dulójában, s miután a kör rangadóján az Ikarus vendégként is győzni tudott az éllovas,ellen, Klement István tanítványai egyetlen győzelemre megközelítették a télen még befoghatat- lannak tűnő előnnyel vezető Mezőfalvát. Nem volt részük vis­zont hasonló sikerélményben a Dráva-csoportban érdekelt Dombóvárnak és Bonyhádnak. Horváth Árpád együttese 75 percig ugyan jól tartotta magát Barcson, ám a hajrában a baranyaiak háromszor is beköszöntek Bontovics kapusnak, míg a bonyhádiak csak az utolsó húsz percben kezdtek el focizni, de akkor már késő volt. DRAVA-CSOPORT Barcs-Dombóvári FC-Rutin 3-0 (0-0). Barcs, 300 néző. V: Tatai. Barcs: Ková-cse- vics- Pancsó, Koleszár, Matus, Somogyi- Gálffy, Fónai, Puskas, Gyaraki (Kolesánsz- ky)- Szabó (Cservölgyi), Varga J. (Horváth P.). Edző: Dárdai Pál. Dombóvár: Bonto­vics- Hopp, Horváth Á., Szabadi- Nagy, Steiger- Bakó, Sallai, Szabotin (Bán)- Ko­vács (Kőhalmi), Kása (Farkas). Játékos­edző: Horváth Árpád. Az első félidőben ki­egyenlített mezőnyjáték folyt a pályán, az egyetlen helyzet Steiger nevéhez fűződött, aki 25 méterről célozta meg a hazai kaput, de lö­vését Kovácsevics bravúrral mentette a jobb alsó sarok elől. A szünet után, az 55. percben Nagy továbbított Sallaihoz, a DFC irányítója tíz méterről a jobb felső sarkot célozta meg, de Kovácsevics ismét bravúrral mentett. A 75. percben Gálffy távoli lövését Bontovics rövi­den ütötte ki, és a középre ívelt labdát Kolesánszky 3 méterről a kapuba fej eite (1 -0). A 77. percben egy jobb oldali szöglet Horvát Árpád fején megcsúszott, és az érkező Matus öt méterről a kapu közepébe lőtt (2-0). A 86. percben Fónai vezette a hazai kontrát a jobb oldalon, beadását Horváth Péter tíz méterről lőtte a kapu jobb oldalába (3-0). A vendégcsapat 75 percig partnere volt az éllovasnak, de a végjátékban a barcsiak feltörték a vendégek védelmét és megérde­melten nyertek. Jók: Matus, Koleszár, Gálffy, Horváth P., illetve Bakó, Hopp, Steiger. (nyári) Nagyatád-Bonyhád Völgység LC 3-2 (1-0). Nagyatád, 100 néző. V: Kozári. Nagya­tád: Patak- Prucsi, Papp Á., Horváth J„ Papp Z.- Szabó, Pókos, Brezovszky, Pam- mer (Szabó)- Ernyes, Drávecz (Kulcsár). Edző: Horváth Lajos. Bonyhád: Kovács­Sztehló, Pál, Min- ker- Horváth G. (For- rai), Biliczki Zs.- Varga Á. (Domon­kos), Biliczki R., Till (Köllő) — Bíró N., Ger­gely Cs. Játékos-edző: Kiss János. A 28. perc­ben egy gyors indítás után a hibázó bonyhádi védők között Brezovszky talált be a vendégek kapujába (1-0). A szünet után, az 51. percben Drávecz a többször eléje visszapattanó labdát közelről laposan helyezte a bal alsó sarokba (2-0). A 67. percben egy újabb védelmi rövid­zárlat után Szabó a jobb oldalról kilőtte a bal alsó sarkot (3-0). A 70. percben Biliczki Ró­bert szép egyéni alakítás után okos gólt lőtt (3-2). A 90. percben egy bonyhádi kontratá­madás után a bal oldalról Bíró talált be (3-2). Két gyenge napot kifogó csapat küzdel­méből a szerencsésebb Nagyatád megérde­melten került ki győztesen. Jók: Horváth J., Brezovsz­ky, Prucsi, illetve Biliczki R. (VARGA) További eredmények: Balatonfüred-Keszthely 0-1, Harkány-Zamárdi 2-0, Bóly- Szentlőrinc 0-2, Baja-Kozár- misleny 1-0, Beremend-Le- tenye 3-2. A paksi Osztermájer Gábor (a labdával) pazar gólt lőtt a hajrában Dráva-c söpört 1. Barcs 2. Szentlőrinc 3. Nagyatád 4. Keszthely 5. Dombóvár 6. Bóly 7. Beremend 8. Harkány 22 9. Kozármisleny 22 10. Baja 23 11. Mohács 22 12. Zamárdi 22 13. Balatonfüred 23 14. Letenye 22 15. Bonyhád 22 A Decs visszalépett 23 17 22 16 23 12 22 13 22 10 23 9 DUNA-CSOPORT Gázművek-Paksi SE 2-3 (0-1). Budapest, 100 néző. V: Kassai. Gázművek: Erdélyi- Króner, Wallenstein, Nagy A., Nagy P - Láz­ár, Piroska, Pásztor (Teodora), Lódi- Kiste­leki (Zacsovics), Víg (Selmeczi). Edző: Kis­teleki István. Paksi SE: Antal- Debreceni, Jenei, Benedeczki, Papes- Abonyi, Radics, Osztermájer (Wolf), Vesztergombi (Varga)- Araczki, Szili. Edző: Klement István. A12. percben Erdélyi kapust Araczki meg­támadta, a megszerzett labdát Osztermájer passzolta középre, Szili pedig 10 méterről a kapu közepébe lőtt (0-1). A szünet után, a 49. percben Varga indítot­ta a jobb oldalon felfutó Abonyit, a középpá­lyás beadását Szili az ötösről a bal felső sarok­ba fejelte (0-2). A 60. percben a korábban a Szekszárdi Dózsában is futballozó Selmeczi baloldali beadását Nagy P. fejelte a kapu bal oldalába (1-2). A 70. percben Selmeczi 22 méteres szabadrúgása a kapufáról Zacsovics elé vágódott, s a cserecsatár közelről a hálóba bombázott (2-2). Hét perccel később Varga ívelt a 16-os baloldali sarkára, Osztermájer egy állítás után pazar mozdulattal csavart a hosszú fel­ső sarokba (2-3). Jól kezdtek a vendégek, s a középpályások által támogatott tizenéves csatáraik nyomás alatt tartották a hazai kaput. A második félidő elején esett gyors vendéggól után eldőlni látszott a mérkőzés, de a Kiste­leki-csapat a rutinos Selmeczi, Teodora kettős vezérletével két pontrúgást követő­en egyenlített. A hajrában a vendégek Oszter májer klasszis alakítása után meg­érdemelten harcolták ki a győzelmet a rit­kán láthatóan nagy iramú, színvonalas mérkőzésen. Jók: Kroner, Nagy P., Selmeczi, Piroska, illetve Szili, Araczki, Osztermájer, Abonyi, Radics. _________________________________________________________(KARSZTI 6 6 6 8 5 9 3 10 5 9 3 12 3 12 3 13 4 14 9 11 5 14 55-20 53 42-16 51 48- 25 45 42-26 41 33-27 36 44- 38 33 36-35 32 25-29 30 49- 38 29 45- 51 27 30-35 24 22- 45 21 23- 65 19 .31-49 15 32-58 14 ________________________________Megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság, 24. forduló; idegenben parádéztak az élcsapatok________________________________ Id ei első sikerét ünnepelhette a Kajdacs Ami nem sikerült 22 fordulón keresztül, az hétvégén össze­jött a kajdacsiaknak. A sereghajtó lelkes játékkal legyőzte a tavasszal még veretlen Őcsényt, s ezzel első sikerét aratta a 2002/2003-as bajnoki pontvadászatban. A forduló egyébként az élcsapatok remeklését hozta: a Dunaföldvár négy, a Bátaszék és a Bölcske hat, míg a címvédő Dunaszentgyörgy nyolc góllal terhelte meg ellenfele kapuját. Bárdos László (9) és Horváth Ervin (a háttérben) lendületes játéka is kellett a tol­naiak biztos nagymányoki sikeréhez (Nagymányok-Tolna 1 -3) fotó: gottvald Kajdacs-Őcsény 1-0 (1-0). Kaj­dacs, 200 néző. V: Horváth Z. Kajdacs: Deák- Kovács L., Varga, Lengyel J. (Milák), Farkas- Gaz­dag, Márkus (Bierer), Lengyel M., Régi- Borbély, Sáfrány (Szalai). Edző: Zámbó János. Őcsény: Cziráki- Kőkúti, Kovács Z., Szunyogh, Nagyfalusi L.- Hegedüs L, Hegedűs B. (Puskás Z., Gillich), Ruff, Horváth J.- Letenyei (Puskás P.), Somorjai. Edző: Horváth Péter. A határtalan lelkesedéssel játszó hazai csapat felülmúlta a jobb játékosokkal ren­delkező Őcsényt. G: Lengyel M. Kiállítva: Horváth J. a 70. percben. Jók: Lengyel M. vezetésével az egész hazai csapat, illetve Nagy­falusi L., KOVáCS Z. DEÁK JÓZSEF Kakasd-Dunaszentgyörgy 0-8 (0-4). Kakasd, 300 néző. V: Álló. Kakasd: Prantner (Csonka)- Eisensehr (Ettig), Kvanduk, Galambos- Taba (Sebestyén M.), Nagy Z., Rikkers (Kara), Szabó G.- Takács (Sebestyén F.), Nagy G., Tóth A. Edző: Kniesz Mátyás. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka- Ács, Péter, Horváth J. (Horváth L.), Horváth G.- Somogyi, Aradi, Nagy Zs. (Hajpál), Mizser- Weisz (Pál), Krepsz. Játékos­edző: Horváth József. Megérde­melten nyert a jól játszó Duna­szentgyörgy az enerváltan focizó kakasdiak ellen. G: Weisz 2, Krepsz 2, Nagy Zs., Aradi, Horváth L„ Horváth G. Jók: az .egész ven­dégcsapat dicséretet érdemel. LÁSZLÓ JÓZSEF Dunakömlőd-Bátaszék 2-6 (1-0). Dunakömlőd, 100 néző. V: Weitner. Dunakömlőd: Vesza- Frast, Pokorni, Szabó, Vincze- Majsai, Fritz, Tóth (Lisztmájer)- Büttl (Kajári), Kovács Z., Búzás (Varnyú). Játékos-edző: Kolarics Zsolt. Bátaszék: Grill- Hauwas- ser, Pankovics, Zágonyi, Szaba­dos- Hegedűs A., Péter (Kiss), Pusztai (Lieszkovszky), Beré- nyi- Márton (Orsós), Kollár. Edző: Fiáth Tamás. A második fél­idei játékával a vendégcsapat meg­érdemelten nyerte meg a mérkő­zést. G: Búzás, Kovács Z„ illetve Kollár 3, Hegedűs A., Berényi, Pusztai. Jók: Szabó, Vincze, Ko­vács Z„ illetve az egész vendégcsa­pat. KOLARICS ZSOLT Simontomya-Bölcske 1-6 (0-3). Simontornya, 200 néző. V: Rácz Z. Simontornya: Tóth A - Ihász (Borbás L), Molnár J„ Kovács, Pekli- Kapinya (Németh), Borbás B., Nádasdi (Rabóczki), Pordán (Takács)- Csontos, Farnadi. Edző: Csepregi György. Bölcske: Müller- Szili, Lednecz- ki, Tamási, Besenczi- Somogyi, Rácz, Pummerschein (Süvöltős), Szauer Zs.- Szabadi, Taba. Edző: Blatt Pál. A korai kiállítás megpe­csételte a hazai csapat sorsát, a jobb erőkből álló vendégek biztosan győztek. G: Takács, illetve Szabadi 3, Besenczi, Rácz, Pekli (öngól). Ki­állítva: Csontos a 18. percben. Jók: Tóth A. (a mezőny legjobbja), Ta­kács, illetve Szabadi, Szauer Zs., Ledneczki. varga László Tevel-Nagydorog 3-0 (2-0). Tevel, 200 néző. V: Botos M. Tevel: Illés- Szolomájer, Nagyfa­lusi I. (Ferenc), Nagyfalusi T. (Bogos), Ambrus- Dézsi, Kapás, Nagy B. (Domokos), Macsuka- Szőcs, Bátyi. Edző: Szabó Dénes. Nagydorog: Márton- Csorján A., Balogh, Csorján Cs., Galambos- Portikhegyi, Juhász, Mészáros, Kiss- Mókus, Varga. Játékos­edző: Bóka Gábor. Alacsony szín­vonalú és iramú mérkőzésen meg­érdemelten nyertek a teveliek a lel­kes vendégek ellen. G: Dézsi 2, Ambrus. Jók: Szolomájer, Dézsi, Macsuka, illetve Márton (a me­zőny legjobbja), Csorján A., Por- tikhegyi. zwick jakab Tamási-Kéty 7-2 (3-0). Tamá­si, 150 néző. V: Bányai. Tamási: Lukács- Kovács Z., Szabó M„ Ko­vács R., Filótás- Juhász, Márkus, Frank, Molnár L.- Kovács P., Sza­kács. Játékos-edző: Molnár Lász­ló. Kéty: Faragó- Fazekas, Dani, Horgos, Tompái- Kalmár L„ Márton E., Szedlák, Kalmár F.- Gangloff, Márton R. Játékos­edző: Márton Emil. A szurkolók csak az eredménnyel lehettek elé­gedettek. G: Márkus 3, Filótás 2, Szakács, Molnár, illetve Kalmár L„ Szedlák. Jók: Márkus, Szakács, Ju­hász I., illetve Kalmár L., Márton, Horgos. HORVÁTH ZSOLT Ozora-Dunaföldvár 1-4 (0-3). Ozora, 300 néző. V: Bauer. Ozora: Rajna- Sarudi (Tóth), Surányi, Szűcs, Bebesi- Kardos, Siklósi (Illés), Szép, Túrós Sz. (Pokomy)- Kovács P. (Csömör), Papp. Edző: Végh István. Duna­földvár: Molnár- Jakab, Fodor, Kindl- Alberczki Cs., Princz, Nagy L„ Antal (Pajor), Alberczki G. (Mihályi)- Farsang, Schul- teisz. Játékos-edző: Kindl István. A tartalékos ozoraiak ellen bizto­san nyertek a vendégek. G: Papp, illetve Farsang 2, Schulteisz, Nagy L. Jók: Rajna, Papp, Bebesi, Surá­nyi, illetve Alberczki Cs., Farsang, Schulteisz, Nagy L. ID. cziráki JÓZSEF Nagymányok-Tolna 1-3 (1-2). Nagymányok, 150 néző. V: György J. Nagymányok: Töpfner T - Bíró, Lovász, Guzorán (Her­ger), Töpfner M- Fritsi, Óber (Szőnyi), Antal, Borbély Cs.- Il­lés Cs., Kecskeméti (Szabó). Játé­kos-edző: Töpfner Tibor. Tolna: Mausz- Fekete, Klein M., Faze­kas D., Fauszt (Pálinkás)- Bár­dos, Horváth E. (Guth), Kiss G., Pesti (Zörényi)- Izsák (Juhász), Tarjánk Edzq: Kvanduk János. Gyenge erőnléttel jobb eredményt nem lehet elérni. G: Antal, illetve Fazekas D., Klein M., Tarjánk Jók: Lovász, Antal, illetve Mausz, Faze­kas D., Tarjánk BORBÉLY SÁNDOR * * * Ifjúsági mérkőzések: Duna­kömlőd-Bátaszék 2-5, Ozora- Dunaföldvár 3-2, Tamási-Kéty 6-0, Tevel-Nagydorog 2-3, Kajdacs- Őcsény 0-11, Kakasd-Dunaszent­györgy 3-2, Nagymányok-Tolna 1-3, Simontornya-Bölcske 1-4. Felnőttek 1. Dunaföldvár 23 19 2 2 76- 34 59 2. Bátaszék 23 16 5 2 57- 20 53 3. Dsztgyörgy 23 17 1 5 83- 22 52 4. Bölcske 23 15 3 5 68- 26 48 5. Tolna 23 13 5 5 56- 21 44 6. Tamási 23 12 4 7 56- 32 40 7. őcsény 23 12 4 7 48- 36 40 8. Dunakömlőd 23 11 •3 9 59- 44 36 9. Kakasd 23 11 2 10 54- 32 35 10. Tevel 23 9 2 12 41- 43 29 11. Simontornya 23 7 5 11 38- 55 26 12. Ozora 23 7 3 13 32- 52 24 13. Nagymányok 23 4 4 15 24- 56 16 14. Kéty 23 4 2 17 29- 80 14 15. Nagydorog 23 2 1 20 22-112 7 16. Kajdacs 23 1 2 20 11- 89 5 Ifjúságiak 1. D.földvár 23 21 - 2 150- 15 63 2. Bölcske 23 18 2 3 105- 34 56 3. Tolna 23 18 1 4 119- 25 55 4. Ozora 23 17 - 6 89- 48 51 5. Őcsény 23 16 2 5 102- 33 50 6. Bátaszék 23 15 1 7 113- 47 46 7. S.tomya 23 12 - 11 75- 46 36 8. Tamási 23 10 5 8 90- 50 35 9. Dsztgyörgy 23 9 5 9 76- 53 32 10. Kakasd 23 8 2 13 71- 73 26 11. N.mányok 23 7 3 13 44- 74 24 12. D.kömtőd 23 7 2 14 58-108 23 13. Kéty 23 4 4 15 27-112 16 14. Tevel 23 5 - 18 30-123 15 15. Nagydorog 23 1 3 19 34-157 6 16. Kajdacs 23 - 2 21 16-201 2 A góllövőlista élmezőnye 29 gólos: Fejes Zoltán (Bölcske). 24 gólos: Farsang János (Dunaföldvár). 22 gólos: Weisz József (Dunaszentgyörgy). 15 gólos: Szabadi Adrián (Bölcske), Letenyei Gábor (Őcsény). 14 gólos: Molnár László (Tamási), Horváth László (Dunaszentgyörgy), Schulteisz Attila (Dunaföldvár). 13 gólos: Krepsz Krisztián (Dunaszentgyörgy), Büttl János (Dunakömlőd). 12 gólos: Szedlák László (Kéty), Márton Krisztián, Kollár Sándor (mindkettő Bátaszék).