Tolnai Népújság, 2003. április (14. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-01 / 76. szám

SPORT pimmi 2003. Április 1., kedd 13. OLDAL Csak a hajlandóság kevés Máté Csaba ügyvezetőként a Szekszárdi UFC élén Labdarúgás Március elején kerekasztal beszélgetésre hívta a város nagyvállalkozóit a Szekszár­di UFC vezetése. A megjelen­tek ugyan nem zárkóztak el a nehéz anyagi helyzetbe ke­rült klub támogatásától, ám ennél több egyelőre nem tör­tént, csak a hajlandóság pe­dig már kevés. A hétvégi, 5-0-ás UFC-sikerrel zá­rult Petőháza elleni mérkőzés után a klub mögött álló szponzo­ri kör vezetője bejelentette távo­zását. Kálmán Gyula döntését in­dokolva elmondta, miután sport és politika keveredik, nem akar­ja, hogy személye - és jobb olda­li beállítottsága miatt - az egyesü­let szenvedjen kárt. A klubot ren­dezett viszonyokkal, köztartozás nélkül és már csak aláírásra váró szerződésekkel adja át az „utó­doknak”. Az UFC dolgait ügyvezetőként az eddigi utánpótlás-igazgató, Máté Csaba viszi tovább. A műtét után lábadozó labdarúgó-sport­vezető egyébként a három héttel ezelőtti állapotoknál pesszimis­tábban látja a jövőt. „Két héten belül dönteni kell, hogy szükség van-e a megye- székhelyen labdarúgásra, s ha igen milyen szinten. A cégek, a vállalkozók mind az önkormány­zattól várják az első lépés megté­telét, addig azonban vészesen fogy a pénz, s vele együtt az idő. Az UFC-ben futballozó 170 gye­rek sorsát pedig nem szabad a felnőtt csapattól függővé tenni” - mondja Máté Csaba. ______■ Má sodszor is jobbak voltak A Bonyhád otthonában is legyőzte az Oroszlányt Kosárlabda Az NB Il-es férfi bajnokságá­nak rájátszásában a Bonyhá­di KSE hazai pályán is legyőz­te a rivális Oroszlány együtte­sét, s így nagy lépést tett a bajnoki cím felé. Bonyhádi KSE-Oroszlányi SE 80-72 ■ (23-16, 12-16, 20-18, 25-22). Bonyhád, 150 néző. V: Domokos, Maár. Bonyhád: Luk­ács (18/9), Vörös (4), Trupp (15/9), Somodi (14/6), Martin­csek (5/3). Csere: Vadkerti (9), Lőrincz (11), Szili (4/3), Balogh (-), Puha (-). Edző: dr. Ábra­hám János. Egy héten belül másodszor ta­lálkozott a két csapat a bajnoki cím elnyerésé­ért vívott fontos pár­harcban. A vendégeket ezúttal is népes szurko­lótábor kísérte el abban a reményben, hogy a múlt vasárnapi hazai fi­askót ezúttal idegen­ben sikerül feledtetni. A Bonyhád célja a ve­zető hely megerősítése volt, ennek megfelelő­en Luká-csék kezdték jobban a mérkőzést. Jó játékkal a negyed haj­rájában már 10 pont fö­lé is nőtt az előnyük. A folytatásban nagyot változott a játék képe. Rövidzárlat a Bonyhád- pál - hat perc alatt mindössze két pont - s máris 28-25 a vendé­geknek. Trupp törte meg a hosszúra nyúlt völgységi kosárcsen­det, s elsősorban neki köszönhető, hogy ha­zai előnnyel tértek pi­henőre a csapatok. Martincsek (8) öt pontig jutott fotó: bakó jenő A fordulás után egyenlített ugyan az Oroszlány, de ekkor a magára találó Lukács irányításá­val ismét a bonyhádiak kapták el a fonalat. Kétségbe esetten ka­paszkodtak a vendégek, kétszer is egy pontra felzárkóztak, egyenlíteniük azonban már nem sikerült. A záró tíz perc óriási csatát hozott. Trupp és Lukács triplái a legjobbkor jöttek, így két perccel a befejezés előtt 8 ponttal ellépett a Bonyhád. A végjáték­ban aztán az oroszlányi mérkő­zéshez hasonlóan taktikusan őrizték előnyüket, s megérde­melten győztek a hazaiak. Sikeré­vel óriási lépést tett a bajnoki cím elnyeréséért a Bonyhád. Kitűnt: Trupp, Somodi, Lukács, ikiszleri Cikón botlott a listavezető Döntetlen a rangadón, ötöt rúgtak a madocsaiak Nagy meglepetésre vereséget szenvedett Cikón az éllovas Domsa F. (Zengai), Palásti, Pusztahencse a megyei II. osztályú bajnokság második tava- Taba, Kiss- Domsa D., Kovács. szí fordulójában, ám az üldöző Sióagárd nem tudta kihasz- Játékos-edző: Cyenis Mihály, nálni a botlást, miután otthonában döntetlenezett a Majossal. Döbrököz: Nagy- Erdős, Eigen­brot, Varga, Szűcs I (Szabó)­A kép tanúsága szerint nem mindig értették meg egymást az éllovas Pusztahen- csét legyőző cikói csapat játékosai fotó: bakó jenő Labdarúgás Cikó-Pusztahencse 3-2 (2-0). Cikó, 120 néző. V: Farkas Zs. Cikó: Kiszler- János T., Nagy T. (Balázs), Lubastyik, Rova- csek- Bartos L, Stumpf, Mol­nár, Bíró D. (Török)- Varga (Kaposvári), Turbuk (Kasza L.). Edző: Laki Zoltán. Puszta­hencse: Májik- Fancsali (Bor­za), Erdélyi, Kepics, Kiss- Krausz, Ötvös, Varga, Ascher- mann- Lamm, Gödör (Porga L). Játékos-edző: Porga István. A már 3-0-ra is vezető hazai csa­pat küzdelmes, jóiramú mérkő­zésen teljesen megérdemelt győ­zelmet aratott az első félidőt át- alvó listavezető ellen. G: Turbuk (2), Varga, illetve Aschermann, Varga. Jók: Turbuk, Rovacsek, Bíró D., Stumpf, János T„ illetve Varga, Kiss. Ifi: 6-1. NIKLOSZ VILMOS Sióagárd-Majos 1-1 (0-0). Sióagárd, 180 né­ző. V: Lubastyik. Sióagárd: Szegedi- Simon, Mannhalt, Domokos, Dombi- Kelemen, Szabó, Acsádi (Dér), Lambert- Horváth (Sörös), Kész. Játékos-edző: Szabó Tibor. Majos: Schanczen- bacher- Sántha (Kelemen), Németh, Kővári, Kajtár- Szőts, Bernáth, Hadikfalvi, Vita- Dá­vid, Babai L. Játékos-edző: ifj. Lőrincz Antal. Jóiramú, kemény mérkőzésen a majosiak megér­demelten szereztek pontot a több gólhelyzetet és 11-est is hibázó agárdiak otthonában. G: Horváth, illetve Bernáth. Jók: Domokos, Simon, Szabó, Kész, illetve Schanczenbacher, Németh, Vita, Hadikfalvi. Ifi: 8-2. finta mihály Aparhant-Mucsfa 5-0 (0-0). Aparhant, 400 néző. V: Stefik. Aparhant: Bagoly- Juhász Zs., Palkó J., Palkó Cs. (Millei), Heidecker- Juhász Sz. (Tamás), Tóth, Kiesz, Lovász- Miklóssy, Farkas (Szököcs). Játékos-edző: Farkas Zsolt. Mucsfa: Katona- Farkas, Dávid Cs., Szász, Böröcz- Kőszegi, Radványi (Herbert), Fodor (Dávid Zs.), Lovász- Horeczky, Varga. Edző: Komáromi Tibor. A vendégek kapusának ritkán látható bravúros teljesítménye akadályozta meg a nagyon jól és a második félidőben már a fölényét gólra váltó hazaiak kétszámjegyű győzelmét. G: Miklóssy (2), Szököcs (2), Lovász (11-esből). Jók: az egész hazai csapat, illetve Katona (a me­zőny legjobbja). Ifi: 6-0. Lászlóferenc Tengelic-Bogyiszló 3-0 (0-0). Tengelic, 100 néző. V: Biszak. Tengelic: Mészáros- Séta, Váli, Szabó (Nyúl), Molnár Sz.- Budavári, Károly, Blazsek, Róth (Dombi)- Vida (Molnár Cs.), Parrag T. Játékos-edző: Lakatos János. Bogyiszló: Kékesi- Vass, Györgye Zs., Tamas- kó, Kristály - Bajusz (Szántó), Györgye M., Paksi- Rakó, Lépő, Kutasi. Edző: Török Bálint. Kiegyenlített első félidő után a hazaiak két gyors góllal kezdtek, és a hajrában to­vább növelték előnyüket a 60. percben büntetőt hibázó vendé­gek ellen. G: Vida (2), Blazsek. Kiállítva: Györgye Zs. a 86. perc­ben. Jók: Blazsek, Károly, Buda­vári, Vida, illetve Vass, Tamaskó. Ifi: 2-0. KÁSZPÁRI GYÖRGY Gerjen-Döbrököz 3-1 (1-0). Gerjen, 150 néző. V: Krekó. Gerjen: Mező- Nyúl, Gyenis, Bíró- Vajda S. (Szebényi), Illés, Havanecz, Szűcs II, Góvnik I- Simon (Góvnik II), László. Edző: Olasz János. A sok helyzetet kidolgozó hazaiak megérdemelten győztek a lelkes vendégek ellen. G: Kovács (2), Domsa D„ illetve Szűcs II. Jók: Kiss (a mezőny legjobbja), Kovács, illetve Eigenbrot, Szűcs II, Il­lés. Ifi: 10-0. NYÚL ZOLTÁN Kisdorog-Hőgyész 4-0 (1-0). Kisdorog, 250 néző. V: Lehel. Kisdorog: Stölkler K.- Kovács, Pálinkás, Brunner, Forai N.- Fazekas (Schiller), Bordi (Kiss M.), Pechli, Süveges (Farkas)- Mik­lós, Miszler. Edző: Kerekes Ágoston. Hőgyész: Nándor- Varga B., Bősz J., Bősz R., Máté (Barta)- Királyházi, Rill, Nagy- Banai (Illés)— Erdős Z. (Száraz), Draskóczi (Erdős A.) Játé­kos-edző: Bősz József. A második félidőben ösz- szeroppant a Hőgyész. G: Miszler (2), Miklós, Brunner (11-esből). Kiállítva: Bősz J. a (d0. perc­ben. Jók: Miszler, Pálinkás, Bordi, Stölkler K., il­letve Varga B. Ifi: 3-1. bittner levente Magyarkeszi-Bátaapáti 2-4 (1-2). Magyar- keszi, 50 néző. V: Nagy. Magyarkeszi: Pintér- Takács, Hitscher, Sávoli (Tóth T.)- Gyánó, Rádi, Pete (Papp), Schneider, Krasnyánszki- Franke, Soós (Tóth J.). Edző: Kiss Sándor. Bátaaptái: Siklósi- Kőkúti, Molnár, Acsádi, Ömböli- Végh, Koleszár, Ádám (Málinger), Novincs (Bagyom)- Kisfalvi (Mester), Sörös (Puskás). Edző: Simon Ferenc. Alacsony színvonalú, sportszerű mérkő­zésen megérdemelt vendégsiker. G: Hitscher, Ta­kács, illetve Puskás (2), Sörös, Ömböli. Jók: Schneider, Takács, Franke L, illetve Siklósi, Ádám, Kisfalvi, Ömböli. Ifi: 1-5. orosz miklós Váralja-Madocsa 1-5 (1-2). Váralja, 200 néző. V: Haraszin. Váralja: Páli- Dittrich, Amrein, Csordás, Szigeü- Galla, Erős, Sebestyén (Ma­gyar), Varga (Daradics)- Gál, Lakatos (Kovács). Edző: Bíró Gáspár. Madocsa: Araczki- Kovács, Bujdos, Sudár, Szili- Vörös, Szintai, Somogyi, Besenczi- Bertók (Baksa), Böde. Játékos-edző: Árki István. A második félidőre elfáradó hazaiak ellen több gólt is szerezhettek volna a madocsaiak. G: Amrein, illetve Böde (2), Besenczi, Sudár, Somogyi. Jók: Dittrich, Amrein, illetve Böde, Sudár, Besenczi, Szi­li. Ifi: 6-3. LÉNÁRT GYULA A 18. fordulóból a hazaiak né­hány játékosának hiányzó sport­orvosi igazolása miatt elmaradt Bátaapáti-Cikó mérkőzés 3 pontját 3-0-ás gólkülönbséggel a vétlen cikóiak kapták. ________■ A bajnokság állása 1. Pusztahencse 17 14 1 2 56-14 43 2. Sióagárd 17 11 4 2 44-15 37 3. Madocsa 17 11 1 5 52-33 34 4. Tengelic 17 7 6 4 29-27 27 5. Bátaapáti 17 6 7 4 32-30 25 6. Gerjen 17 8 1 8 40-39 25 7. Majos 17 6 7 4 27-26 25 8. Bogyiszló 9. Cikó 17 6 7 4 29-29 25 17 7 3 7 32-25 24 10. Döbrököz 17 6 5 6 31-32 23 11. Hőgyész 12. Kisdorog 17 6 3 8 27-32 21 17 4 5 8 33-36 17 13. Mucsfa 17 3 8 6 22-46 17 14. Aparhant 17 4 2 11 30-38 14 15. Magyarkeszi 16. Váralja 17 3 4 10 29-44 13 17 1 2 14 25-69 5 Még lehet nevezni Labdarúgás A Tolna Megyei Labdarúgó Szövetség ma délután két óráig még elfogad jelentkezéseket a Magyar Kupa megyei selejtező tornájára. A tavalyi lebonyolítási rendhez hasonlóan a csapatokat négyes és ötös csoportokba sorolják, a csoportokból az első két helyezett jut az egyenes kieséses rendszerbe. Hétfőig 43 együttes adta le nevezését. A jelentkezéseket a TMLSZ irodá­ja fogadja a 74/412-857-es és az 511-513-as telefonon. ■ A második kudarc Labdarúgás Hazai pályán szenvedett 1-0-ás vereséget az NB II Duna-csoport szombati fordulójában a Paksi SE együttese a Dömsöd gárdájától, s váratlan kisiklása miatt a har­madik helyre csúszott le az osztá­ly tabelláján. Klement István tanítványainak ezúttal nem volt szerencséjük, hisz kétszer is a kapufát találták telibe, a vendégek 11-esből szerezték a győzelmet jelentő góljukat. A paksiak második vereségüket szenyedték el az idényben, s érdekesség, hogy az Ikarus ellen is hazai pályán (0-1) maradtak alul. További eredmények: Nagy- igmánd-Oroszlány 2-2, Eszter- gom-Ercsi 0-3, Zsámbék-Rojik 2-1, RAFC-Örkény 0-3, Ika- rus-Taksony 2-1, Felcsút-Láng SK 1-0, Gázművek-Mezőfalva 0-0. Dana-csoport 1. Mezőfalva 18 14 2 2 42-15 44 2. Ikarus 18 13 _ 5 39-19 39 3. Paksi SE 18 11 5 2 36-16 38 4. Felcsút 18 10 2 6 27-15 32 5. Gázművek 18 8 5 5 27-24 29 6. Dömsöd 18 7 7 4 35-21 28 7. Zsámbék 18 8 1 9 19-36 25 8. Ercsi 18 6 5 7 19-16 13 9. RAFC 18 6 5 7 16-21 23 10. Rojik 18 6 5 7 22-28 23 11. Láng SK 18 5 4 9 24-30 19 12. Esztergom 18 5 4 9 11-22 19 13. Örkény 18 5 3 10 32-41 18 14. Oroszlány 18 4 5 9 21-31 17 15. Taksony 18 3 7 8 22-29 16 16. Nagyigraánd 18 2 2 14 22-50 8 Totónyeremények A Szerencsejáték Rt. közlése szerint a 13. heti iotónyeremé- nyek a következők: 13 plusz egy találatos szel­vény nem volt. 13 találatos szel­vény nem volt. 12 találatos szel­vény 125 darab, nyereményük egyenként 22.840 forint. 11 ta­lálatos szelvény 1828 darab, nyereményük egyenként 1562 forint. 10 találatos szelvény 13.346 darab, nyereményük egyenként 357 forint. Góltotó: 6 találatos szelvény 1 darab, nyereménye 11.604.026 forint. 5 találatos szelvény 38 darab, nyereményük egyenként 7300 forint. 4 találatos szelvény 544 darab, nyereményük egyen­ként 765 forint. A helyes tippsor: x, 2, x, 1,1, 1, x, 2, 1, 1, 1, 2, 1, 1. ■ A mórágyiak bejelentkeztek az aranyért A megyei III. osztály Keleti csoportjában az éllovas Szedres to­vább növelte előnyét, miután a rangadón a Szálka és a Kölesd megosztozott a pontokon. Nyugaton egyedüliként a listavezető Kocsola élt a hazai pálya előnyével, az üldöző Gyönk meglepe­tésre kikapott Izménytől. A negyedik vonalban a Závod újabb sikerével már-már lefutottnak tűnik a bajnokság. Labdarúgás Keleti csoport Szedres-Zomba 4-0 (1-0). Szed­res, 150 néző. V: Besenczi. Maga­biztos, jó játékkal gyűjtötte be a három pontot a hazai csapat. G: Karip I. (2), Bíró Adrián, Bíró Atti­la. Jók: Válóczi, Nagy, Karip, Sza­bó, ületve Misóczki B., Márton K., Varga A. Ifi: 1-1. Györköny-Báta 3-1 (2-1). Györköny, 100 néző. V: Haszeg. A serdülők bölcskei győzelme meg­hozta a többiek étvágyát is. G: Bo­gáncs, Galambos, Száraz, illetve Ko­vácska, Jók: Peti, Vaschel, Kondor, ill. Horváth R., Schaffer. Ifi: 6-0. Dunaföldvár STE-Németkér 4-1 (1-0). Dunaföldvár, 100 néző. V. Rákosi. Jóiramú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem. G: Berényi (2), Süvöltős (2), illetve Licker. Jók: Ujj T„ Berényi P., Sü­völtős J., ületve Licker. Ifi: 7-0. Szálka-Kölesd 3-3 (2-1). Szál­ka, 100 néző. V: Palkó. A hazaiak másodi félidei tíz perces rövidzár­latát kihasználva pontot raboltak a lelkes vendégek. G: Schweitzer, Orbán, Sólyomvári, illetve Szalai (2), Lestár. Jók: Orbán, Dunai, ül. az egész vendégcsapat. Ifi: 2-2. Mórágy-Fadd 5-0 (1-0). Mór­ágy, 150 néző. V: Vígh. A sportsze­rű vendégek a saját maguk diktálta iramtól elfáradt^, így a második félidőben a két csapat közötti kü­lönbség már gólokban is megmu­tatkozott. G: Dér (2), Szentmár- toni, Bojás, Kovács. Jók: Bojás, Varga, Morvái, Kiss L, Dér, illetve Orsós, Papp. Ifi: 0-2. A Pálfa szabadnapos volt. Nyugati csoport Kocsola-Iregszemcse 6-2 (1-0). Kocsola, 200 néző. V: Fá-bos. Sportszerű ellenfél ellen könnyű hazai győzelem. G: Reizinger A. (2), Reizinger K. (2), Czeglédi, Po­zsonyi, ületve Végh Gy. (2). Jók: az egész hazai csapat, illetve Kiss, Bogdán, Végh. Ifi: 1-2. Nak-Dalmand 2-3 (2-2). Nak, 100 néző. V: Varga L. Küzdelmes mérkőzésen szerencsés találattal nyert a vendégcsapat. G: Túri I., Buda I., illetve Nagy L, Schiffer R„ Horváth Á. Jók: Mikolics, Tapasz­tó, Ács, iü. az egész vendégcsapat. Szakály-Kurd 1-2 (1-1). Sza- kály, 150 néző. V: Fábián. Küzdel­mes, változatos mérkőzés vendég- győzelemmel. G: Läufer, illetve Szőts (2, egyik 11-esből). Jók: Bérdi, Horváth Z„ Simon, illetve Dávid, Szőts, Vígh. Ifi: 2-2. Gyönk-Izmény 1-2 (0-1). Gyönk, 50 néző. V: Ledneczki. Fe­ledhető mérkőzésen a több gólt szerző együttes nyert. G: Pajcsics, illetve Götz (2). Jók: Götz vezérle­tével az egész vendégcsapat di­csérhető. Ifi: 6-0. Csikóstőttős-Kaposszekcső- Felsőnyék 2-2 (1-0). Csikóstőt­tős, 200 néző. V: Sajgó. Az utolsó percben szerzett góllal mentettek pontot a vendégek. G: Papp, Lép, ü- letve Mayer, Molnár. Jók: Lódri, ül. Molnár, Mayer, Varga. Ifi: 1-2. Megyei IV. osztály Závod-Bonyhádvarasd 2-0 (0-0). Závod, 100 néző. V: Palkó. Jó já­tékvezetés, biztos hazai siker. G: Gábor, Borbandi. Jók: Spiel, Jordá- ki, László, ill. Kiss, Bogos, Berta. Bonyhádbörzsöny-Szakcs 1-0 (1-0). Bonyhádbörzsöny, 40 néző. V: Orosvári. Megérdemelt hazai győzelem. G: Schuüer. Jók: a hazai csapatból Nagy, Csobot T., és Lórencz dicsérhető. Harc-Alsónána 0-1 (0-0). Harc, 50 néző. V: Vágner. Megér­demelt vendégsiker. G: Batáno- vics. Jók: Kovács, Farkas, ül. Tarr, Kauder, Nyíregyházi, Batánovics. Megyei III. osztály Keleti csoport 1. Szedres 16 12 1 3 42-17 37 2. Mórágy 16 11 1 4 48-24 34 3. Szálka 17 10 3 4 52-27 33 4. Kölesd 16 9 5 2 35-25 32 5. Dunaföldvár 17 9 2 6 57-31 29 6. Zomba 17 6 2 9 33-37 20 7. Fadd 16 6 1 9 36-27 19 8. Németkér 16 6 1 9 36-47 19 9. Báta 17 5 2 10 37-48 17 10. Györköny 16 5 1 10 25-60 16 11. Pálfa 16 1 1 14 17-75 4 Nyugati csoport 1. Kocsola 16 11 3 2 50-22 36 2. Dalmand 16 11 1 4 58-25 34 3. Kurd 16 11 1 4 47-32 34 4. Gyönk 16 10 2 4 39-26 .32 5. Nak 16 8 2 6 43-36 26 6. Umény 16 7 2 7 41-38 23 7. Csikóstőttős 16 4 5 7 25-32 17 8. Felsőnyék 16 3 3 10 19-45 12 9. Iregszemcse 16 3 1 12 21-47 10 10. Szakály 16 1 2 13 14-54 5 Megyei IV. osztály 1. Závod 16 13 1 2 48-21 40 2. B.börzsöny 16 9 4 3 48-19 31 3. Tolnanémedi 15 8 4 3 59-25 28 4. Alsónána 16 7 2 7 4549 23 5. Harc 16 6 3 7 26-32 21 6. Mőcsény 15 4 3 8 17-37 15 7. B.varasd 16 3 2 11 19-53 11 8. Szakcs 16 3 1 12 27-55 10 A Tolnanémedi-Mőcsény talál­kozó elmaradt, mivel a vendégek nem utaztak el a mérkőzésre, b