Tolnai Népújság, 2003. április (14. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-28 / 98. szám

2003. Április 28., Hétfő S P ŐRT 11. OLDAL NB lll-AS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁGOK: HAT GÓLIG JUTOTTAK A PAKSIAK A SEREGHAJTÓ ELLEN ________ LABDARÚGÓ NB II, HUMMEL-CSOPORT Bí ró Norbert triplázott Bonyhádon Bíró Norbert három góljával kiesési rangadót nyert a Bony- hád együttese a tavasszal még veretlen Balatonfüred ellen, s ezzel továbbra is életben tartotta bentmaradási reményeit. A másik Dráva-csoportban szereplő együttesünk a Dombóvár két gólos vezetésről szenvedett vereséget a Nagyatádtól, igaz Horváth Árpád tanítványai a huszadik perctől emberhátrány­ban játszottak. Hat gólt rúgtak viszont a Duna-csoportban szereplő paksiak a sereghajtó ellen, s ezzel némiképp kien­gesztelték szurkolóikat a tavaszi gyengébb produkciójukért. DRAVA-CSOPORT Bonyhád Völgység LC-Balatonfüred 3-2 (2-2). Bonyhád, 250 néző. V: Kasza. Bonyhád: Kovács- Sztehló, Pál, Minker- Köllő (Horváth P.), Biliczki Zs.- György, Biliczki R., Till- Bíró N. (Kiss J.), Gergely Cs. (Domonkos). Játékos-edző: Kiss János. Balatonfüred: Németi- Koppány, Szalai, Kamondi, Lukács- Karsai P., Pap T., Horváth A., Fazekas (Póczik)- Májer (Bíró L), Szőke. Edző: Steierlein István. Az 2. percben Kamondi buktatta Bilczki Róbertét a kaputól 18 méterre. A letett labdát Köllő átlépte, Bíró pedig jobbal tanári módon tekert a bal felső sarokba (1-0). A 32. percben Bíró kapott labdát két védő között, jó csellel tisztára játszotta magát, majd 15 méterről a bal sarokba lőtt (2-0). A 38. per­cben jobb oldali partdobás után Majer átívelt a hosszú oldalra, és a fedezetlenül álló Fazekas öt méterről a kapuba fejelt (2-1). A 40. percben Horváth Attila kapott indítást a bal szélen, és Sztehlót megelőzve futtából, 14 méterről úgy lőtt a kapuba, hogy a labda a keresztléc alsó lapjáról vágódott a hálóba (2-2). A szünet után, az 57. percben a hazaiak jutottak szabadrúgás­hoz a kaputól 25 méterre. Ezúttal is Bíró futott a labdának, és úgy csavart a hosszú sarokba, hogy Gergely mozgásával még meg is zavarta a hálóőrt (3-2). A 63. percben Bíró 18 méteres szabadrúgása után a jobb oldali kapufa mentett. A végig jól, és ötletesen játszó bonyhádiak egy két perces kihagyástól eltekintve uralták a találkozót, és megérdemelten szerezték meg a három pontot, megszakítva egyben a fürediek tavaszi veret-lenségi sorozatát. Jók: Bíró, 21 15 20 14 21 11 20 10 20 11 1. Barcs 2. Szentlőrinc 3. Nagyatád 4. Dombóvár 5. Keszthely 6. Bóly zi y 7. Beremend 21 8 8. Harkány 21 8 9. Kozármisleny 20 7 10. Baja 21 7 11. Mohács 21 6 12. Zamárdi 20 6 13. Balatonfüred 21 4 14. Letenye 20 2 15. Bonyhád 20 3 A Decs visszalépett 5 7 5 8 3 10 5 8 3 11 3 12 3 11 4 13 9 9 5 12 Biliczki R., Min-ker, amikor egy védő fejen rúgta. A játékvezető sípja illetve Karsai P„ néma maradt, így nyert a Nagyatád. Horváth A., Kamondi, A huszadik perctől tíz emberrel játszó Lukács. (hunyadi) Dombóvár a végére elfáradt, és a nagyatádiak kihasználták lehetőségeiket. Jók: Kovács, Sza­botál, Bontovics, Pest R., illetve Brezovszky, Szabó S., Kiss, Ernyes. (nyári) További eredmények: Zamárdi-Baja 0-7, Letenye-Barcs 0-0, Szentlőrinc-Beremend 3-2, Mohács-Harkány 0-1, Kozármisleny- Bóly 6-4. DUNA-CSOPORT Paksi SE-Nagyigmánd 6-2 (2-1). Paks, 200 néző. V: Vida. Paks: Antal- Wolf (Debreceni), Jenei, Benedeczki, Papes- Abonyi (Radics), Osztermájer, Magócs, Vesztergombi- Varga L, Szili (Galambos). Edző: Klement István. Nagyigmánd: Bencsik- Rózsahegyi, Vendég, Musitz, Bercsi- Vörös (Major), Egri (Lengyel), Tresnyánszki (Petőcz), Molnár- Holbik, Bánsági. Játékos-edző: Schmidt István. A 26. percben egy jobb oldali támadás végén Abonyi középre lőtt labdáját Osztermájer 16 méterről küldte a hálóba (1-0). A 31. percben Papes húzott el a bal oldalon, remek beadásából Osztermájer 8 méterről újabb gólt szerzett. 2-0. a 37 percben a kitörő Tresnyánszkit Papes buk­tatta a 16-oson belül. A büntetőt Musitz biz­tosan lőtte a bal alsó sarokba (2-1). Fordulás után, a 46. percben Vesztergombi lefutotta a védőket, beadását a csereként beállt Galambos 5 méterről lőtte a hálóba (3-1). A 68. percben Wolf adott el egy labdát, Holbik kapura tört vele, 20 méterről váratlanul lőtt, és a későn eszmélő Antal már csak a kapuban érte el a láb­bá, úgy, hogy dát (3-2). A 70. percben Vesztergombi bal a labda a bá oldali szögletét Benedeczki öt méterről fejelte a kapugát is hálóba (4-2). A 74. percben szabadrúgáshoz súrolta (2-3). jutottak a hazaiak, a vendégkaputól 22 méterre. A 88. percben A letett labdát Benedeczki a bal felső sarokba Pest Roland lőtte (5-2). A 88. percben Osztermájer szöglete fejjel akarta lepattant a védőkről, és a szemfüles Galambos 3 megjátszani a méterről beállította a végeredményt (6-2). labdát a ven- Sportszerű mérkőzésen biztosan nyert a dégek 16- Paks. Jók: Benedeczki, Osztermájer, Veszter- osán belül, gombi, Papes, illetve Musitz, Holbik. izerza) Dombóvári FC- Rutin-Nagyatád 2-3 (1-0). Dombóvár, 300 néző. V: Sebestyén. DFC: Bontovics- Bakó, Horváth Á., Szabadi- Nagy N„ Steiger (Várai)- Kovács R. (Farkas), Sallai, Szabotin (Bán)- Varga T., Pest R. Játékos-edző: Horváth Árpád. Nagyatád: Patak- Prucsi, Papp Á., Kiss, Horváth J- Szabó Á. (Szabó S.), Savanyó, Pókos (Laki), Brezovszky- Pammer (Drávecz), Ernyes. Edző: Horváth Lajos. A 7. percben Sallai ívelt be szögletet a bal oldalról, a hosszú oldalról Pest visszagurított, és Varga Tamás 3 méterről a kapuba lőtt (1-0). A 20. percben a gólszerzőt szándékos szabályta­lanságért a játékvezető kiállította, így tíz főre fogyatkozott a haza csapat. A szünet után, az 55. percben Kovács vezette fel a labdát a jobb oldalon, pontosan adott középre, és a jól érkező Sallai 8 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (2-0). A 60. percben egy bedobást követően Ernyes fordult be a 16-os vonalánál, majd miután tisztára játszotta magát, 8 méterről higgadtan lőtt a kapu bal oldalába (2-1). A 70. percben egy jobb oldali beadás után a labda Bakó lábáról saját kapuja közepébe pattant (2—2). A 80. percben egy remek bal oldali beadást követően Drávecz hat méterről fejelte a háló­NB III Dráva-csoport 47-18 38-16 44- 22 33-22 36-25 43-35 31-28 23-29 45- 37 42-47 27-35 21-38 19-62 29- 43 30- 51 ___________Megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság, 23. forduló; újabb bölcskei kisiklás___________ Mo st a Bátaszék üldözi a Dunaföldvárt Az Ozora otthonában immáron harmadik vereségét szenved­te el a Bölcske gárdája a megyei első osztály tavaszi idényé­ben, így a Blatt Pál dirigálta együttes harmadik helyre csú­szott vissza a tabellán. A Tamási ellen rangadót nyerő, lista­vezető földváriak elsőszámú üldözője a Bátaszék gárdája lett, amely nyolc gólt lőve tette emlékezetessé Lubastyik István já­tékvezető első osztálytól való búcsúját. Dunaföldvár-Tamási 1-0 (1-0). Dunaföldvár, 300 néző. V: Bíró R. Dunaföldvár: Molnár- Jakab, Antal, Kindl- Alberczki Cs., Pa­jor (Tárnái), Nagy L., Princz, Alberczki G.- Farsang, Schul- teisz (Szellák). Játékos-edző: Kőkúti Sz., Juhász B., Babanics- Kovács Z., Hegedűs L. (Puskás P.), Ruff, Kárpáti- Puskás Z. (Somorjai), Letenyei (Szu- nyogh). Edző: Horváth Péter. Kakasd: Prantner- Eisensehr, Kvanduk, Galambos, Tóth L.­Minl azt képünk is mutatja, az őcsényiek fölényben futballoztak, és biztosan tartották otthon a három pontot a Kakasd ellen (Őcsény-Kakasd 2-0) fotó: bakó jenő Kindl István. Tamási: Lukács- Kovács Z., Juhász G., Szabó, Ko­vács R.- Ötvös (Páczelt), Kovács P., Szakács, Béres- Molnár L., Márkus. Játékos-edző: Molnár László. A vendégcsapat igazolta eddigi jó hírét, és alaposan megne­hezítette a második félidőben már jól is játszó Dunaföldvár dolgát. G: Farsang. Jók: Princz, Alberczki G., Tárnái, Jakab, illetve Lukács, Ju­hász G., KOVáCS R. KINDL ISTVÁN Őcsény-Kakasd 2-0 (0-0). Őcsény, 200 néző. V: Kiss Z. Őcsény: Cziráki- Nagyfalusi L, Taba, Nagy Z., Nagy G., Sebes­tyén F. (Tóth A.)- Szabó G., Ta­kács (Ettig). Edző: Kniesz Má­tyás. Korrekt játékvezető mellett a több helyzetet kidolgozó hazaiak megérdemelten nyertek. G: Pus­kás Z„ Ruff. Jók: Babanics, Puskás Z„ .Nagyfalusi L, Kőkúti, illetve Galambos, Nagy G. figler József Kéty-Tevel 2-1 (0-1). Kéty, 200 néző. V: Horváth G. Kéty: Faragó- Fazekas, Dani, Márton E., Horgos- Kalmár F., Kalmár L„ Márton R., Mester T. (Sebes­tyén M.)- Szedlák, Tompái. Játé­kos-edző: Márton Emil. Tevel: Bogos- Szolomájer, Nagyfalusi T. (Szabó), Ambrus, Nagy B.- Bátyi, Kapás, Dézsi, Macsuka- Szőts, Pfeifer. Edző: Szabó Dé­nes. Ellentétes félidők után nyert a remekül hajrázó kétyi együttes. G: Szedlák, Kalmár F., illetve Pfeifer. Jók: Kalmár F. vezérletével az egész hazai csapat, illetve Nagyfalusi T. gödrei zoltán Bátaszék-Kajdacs 8-1 (4-0). Bátaszék, 150 néző. V: Lubas­tyik. Bátaszék: Grill (Tenczlin- ger)- Hauwasser, Vecsei, Zágo- nyi (Kiss), Szabados- Berényi, Péter, Pusztai, Pankovics (Lieszkovszky)- Kollár (Hege­dűs A.), Márton K. (Orsós). Edző: Fiáth Tamás. Kajdacs: Deák- Régi, Farkas, Lengyel J., Gazdag- Szalai (Milák), Márkus, Varga, Lengyel M.- Kovács (Kasza), Borbély (Sáf­rány). Edző: Zámbó János. A megyei I. osztálytól búcsúzó Lubastyik Istvánt magabiztos játékkal ilyen arányban is meg­érdemelten nyertek a bátaszékiek. A hazaiak a na­pokban elhunyt egykori kiváló játékos, Makk Jószef emléké­nek ajánlották sikerüket. G: Márton 2 (egyet 11-esből) Orsós 2, Panko-vics, Pusztai, Hegedűs A., Liesz-kovszky, illetve Már­kus. Jók: Márton, Orsós, Péter, illetve Lengyel J. sági istván Tolna-Simontornya 0-0. Tolna, 150 néző. V: Horváth T. Tolna: Mausz- Fekete, Wiesner, Fazekas D. (Izsák), Fauszt- Pesti (Zörényi), Horváth E. (Kiss G.), Nagy L, Klein M. (Bárdos L.)- Ju­hász (Schaffer), Tarjáni. Edző: Kvanduk János. Simontornya: Tóth A.- Ihász, Kapinya, Pekli, Nádasdi- Tóth L. (Németh), Mol­nár B. (Csontos), Borbás I., Kovács- Molnár J., Borbás B. Edző: Csepregi György. A bünte­tőt is hibázó Tolna otthonából nagy szerencsével rabolt pontot a jól védekező Simontornya. Jók: Fauszt, Tarjáni, Pesti, Nagy I., illet­ve Tóth A., Kovács, Molnár J„ Borbás B. tarjáni gyula Ozora-Bölcske 1-0 (0-0). Ozora, 300 néző. V: Haraszin. Ozora: Rajna- Sarudi, Miklós (Tóth), Viszti, Bebesi- Kardos, Surányi, Túrós Sz., Siklósi (Pokorny)- Kovács, Papp. Edző: Végh István. Bölcske: Müller- Ledneczki, Szili, Tamási, Be- senczi- Szauer G., Szauer Zs. (Somogyi), Rácz, Taba (Pum- merschein)- Szabadi, Fejes. Edző: Blatt Pál. Küzdelmes, jó mérkőzésen megérdemelt ozorai győzelem. G: Túrós Sz. Jók: Rajna és Viszti vezérletével az egész ha­zai csapat, illetve Tamási, Szauer G., Müller. ID. cziráki JÓZSEF Nagydorog-Dunakömlőd 2-4 (0-2). Nagydorog, 50 néző. V: Forrai. Nagydorog: Márton- Ga­lambos, Mészáros, Juhász, Csorján A.- Kiss (Bóka, Csorján Cs.), Portikhegyi, Balogh, Mó­kus- Éberdt, Tancsa. Játékos­edző: Boka Gábor. Dunakömlőd: Vesza- Tóth R., Pokorni, Majsai, Szabó B - Vincze, Kovács Z., Kolarics (Katona), Fritz- Büttl, Búzás. Játékos-edző: Kolarics Zsolt. A vendégcsapat megérde­melten vitte el a három pontot. G: Mészáros, Tancsa, illetve Büttl 2, Kolarics, Fritz. Kiállítva Tancsa a 60. percben. Jók: Mészáros, Portikhegyi, Balogh, illetve Szabó B., Kovács Z., Fritz, miklós jánosné A Dunaszentgyörgy-Nagymá- nyok felnőtt és ifjúsági találkozót nem játszották le, mivel a ven­dégek nem tudtak kiállni. A szö­vetség döntése értelmében a három bajnoki pontot 3-0-ás gólkülönb­séggel a vétlen szentgyörgyiek kap­ták. •k k * Ifjúsági mérkőzések: Bátaszék- Kajdacs 11-0, Őcsény-Kakasd 4-2, Kéty-Tevel 0-1, Tolna-Simontor­nya 0-2, Ozora-Bölcske 1-2, Du­naföldvár-Tamási 3-0, Nagydo- rog-Dunakömlőd 3-6. _________■ Ha rmadszorra sem sikerült Czékmány Tamás (balról) találatával már a negyedik percben vezetett az DFC, a végén mégis meg kellett elégednie az egyik ponttal fotó: bakó jenő Harmadik nekifutásra sem si­került legyőznie a Szekszárdi UFC-nek a Bodajk együttesét, így továbbra is Fejér megyei gárda a Hummel csoport egyetlen csapata, amely ellen még nem örülhettek sikernek Dienes Pál tanítványai. A szekszárdiak talán ezúttal álltak a legközelebb a győze­lemhez, ám nemcsak rajtuk múlt, hogy végül egyetlen ponttal gazdagodtak. Szekszárdi UFC-Bodajk 1-1 (1-1) Szekszárd, 500 néző. V: Filus (L. Tóth, Iványi). Szekszárd: Hor­váth B.- Tóth P„ Fehér, Mosonyi, Gaál- Czékmány (Szentjobbi, 74.), Bozsér, Mészáros I., Tor­ma- Tálas (Barics, 77), Kiss T. Edző: Dienes Pál. Bodajk: Ko­vács- Miklósvári, Roden-büch- er, Balogh, Horváth G.- Bori, Salacz J., Kanta J., Kanta Sz. (André Luis, 68.)- Urbán, Pálfi (Imre, 74.). Edző: Teodoru Vaszilisz, Hartyáni Gábor. A 4. percben Czékmány a tört be a büntetőterületre a jobb olda­lon, három védőn is áthámozta magát, majd hat méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtte a labdát. (1-0). A 21. percben Kanta József végzett el szögletet a jobb oldal­ról, labdáját Bori továbbcsúsztat­ta, és a hosszú oldalon álló Pálfi akrobatikus mozdulattal közelről a kapuba emelt. (1-1). Az első helyezett a második ellen, azaz „látatlanban” is re­mek szombat esti szórakozást ígért a két bajnokjelölt szek­szárdi összecsapása. A mintegy 500 kilátogató nézőnek nem is kellett csalatkoznia, hisz remek színvonalú, fordulatos, jó ira­mú mérkőzést láthatott, me­lyen mindkét csapat győzelem­re játszott, s akár az UFC, akár a Bodajk is begyűjthette volna a három pontot. Hogy végül még­is pontosztozkodás lett a vége, abban nem kis szerepe volt az indiszponáltan működő játék­vezetői hármasnak, akik igen­csak elrontották a nézők szóra­kozását. A sokat tévedő „sípo­son” a szekszárdiak egy jogos 11-est kérnek számon Mosonyit az utolsó percben fe­jelés közbe tisztán láthatóan ki­lökték a labda alól -, nem meg­lepő tehát, hogy Dienes mester nem volt boldog a lefújás után. A siralmas helyzetben lévő szekszárdiak újfent - immáron sokadszor - bizonyították, hogy lenne jövője az ilyen szin­tű szekszárdi focinak. Jók: Kiss T., Mosonyi, Czékmány, Mészá­ros L, Bozsér, illetve Kanta Sz., Kanta J., Rodenbücher, Pálfi. Dienes Pál: - Nagyon jó iramú mérkőzést játszottunk, amit a bí­rók sajnos elrontottak. (rónád További eredmények: Tata- Sárvár 1-1, Bálátonlelle-Komló 1-1. NB II Nyugati csoport 1. Bodajk 26 12 10 4 49-28 46 2. Szekszárd 26 13 7 6 47-26 46 3. Balatonlelle 26 13 7 6 43-33 46 4. Tata 26 11 7 8 39-31 40 5. Komló 26 11 6 9 36-33 39 6. Sárvár 26 9 11 6 55-31 38 Megyei I. osztályú bajnoki tabellák Felnőttek Ifjúságiak 1. 2. Dunaföldvár Bátaszék 21 21 18 14 1 5 2 2 71- 32 47- 17 55 47 1. 2. D.földvár Bölcske 21 21 20 17 2 1 2 147- 12 99- 30 60 53 3. Dsztgyörgy 21 15 1 5 71- 22 46 3. Tolna 21 17 1 3 116- 23 52 4. Bölcske 21 14 3 4 61- 21 45 4. Ozora 21 16 5 85- 41 48 5. Tolna 21 12 4 5 52- 19 40 5. őcsény 21 14 2 5 84- 32 44 6. őcsény 21 11 4 6 44- 35 37 6. Bátaszék 21 13 1 7 105- 43 40 7. Kakasd 21 11 2 8 53- 22 35 7. Simontornva 21 11 10 69- 41 33 8. Tamási 21 10 4 7 45- 29 34 8. Tamási 21 8 5 8 81- 50 29 9. Dunakömlőd 21 10 3 8 54- 37 33 9. Dsztgyörgy N.mányok 21 8 5 8 67- 50 29 10. Simontornya 21 7 5 9 36- 47 26 10. 21 7 3 11 43- 68 24 11. Tevel 21 7 2 12 36- 42 23 11. Kakasd 21 6 2 13 61- 67 20 12. Ozora 21 6 3 12 29- 47 21 12. D.kömlőd 21 6 2 13 43-101 20 13. Nagymányok 21 4 4 13 22- 49 16 13.»Kétv 21 4 4 13 27- 99 16 14. Kéty 21 4 2 15 27- 69 14 14. Tevel 21 5 — ; 16 24-113 15 15. 16. Nagydorog Kajdacs 21 21 2 1 2 18 19 22-105 9- 86 7 2 15. 16. Nagydorog Kajdacs 21 21 : 3 2 18 19 30-148 14-177 3 2 Az Axel Springer Magyarország Kft. Tolna megyei Irodája, mint a Tolnai Népújság kiadója, PAKS ÉS TÉRSÉGE lapterjesztési feladatai ellátására TERÜLETI VEZETŐT keres. A vezető feladatai:- a Tolnai Népújság terjesztésének Paks térségi koordinálása- a kézbesítők és éjszakai szállítók munkájának irányítása, a hálózat működtetése,- az előfizetői pénzügyi elszámolások szervezése- marketing feladatok ellátása, az előfizetői állomány növelésé Mit várunk?- min. középfokú végzettség, számítógépes ismeret- jó kommunikációs készség, vezetői tapasztalat, helyismeret- határozott egyéniség, erkölcsi feddhetetlenség- Paks térségi lakhely, telefon, saját gépjármű- a feladat csak vállalkozási jogviszony keretében végezhető Mit nyújtunk?- Versenyképes, teljesítményarányos jövedelmet, •- bővülő üzleti lehetőséget, biztos vállalati hátteret Pályázati határidő: 2003. május 5., 16 óra Axel Springer Magyarország Kft. Tolna megyei Irodája z? Szekszárd, Liszt Ferenc tér 3. „TERÜLETI VEZETŐ PAKS”