Tolnai Népújság, 2003. február (14. évfolyam, 27-50. szám)

2003-02-03 / 28. szám

10. OLDAL SPORT 2003. Február 3., Hétfő A DVSC a bajnok Teremfoci A házigazda Debrecen nyerte a teremlabdarúgó-bajnokságot, mi­után a sorozat fináléjában kétgó­los győzelmet aratott az MTK Hungária ellen. A döntő azt hoz­ta, amit a szurkolók és a szakem­berek is vártak: szoros, nagy küz­delmet, amelyben a hazaiak két fiatal játékosuk góljának köszön­hetően megérdemelten nyerték meg a 6 millió forinttal járó első | díjat. A vesztes fővárosiak 4 milli- | óval vigasztalódhattak. Eredmények, A-csoport: ZTE-REAC 2-0, MTK-REAC 3-1, ZTE-MTK 4-2. A végeredmény: J 1. ZTE 6, 2. MTK 3, 3. REAC 0 ponttal. B-csoport: Debrecen- Haladás 1-1, Ferencváros-Haladás 1-0, Ferencváros-Debrecen 1-1. A végeredmény: 1. FTC 4,2. DVSC 2,3. Haladás 1 ponttal. Az elődöntőben: Debrecen- Zalaegerszeg 2-1. MTK-Ferenc- város 2-1. A döntőben: Debrecen-MTK Hungária 2-0. G: Kolbe, Andor- ka. A döntő különdíjasai (fejen­ként 250 ezer forint): a legjobb kapus (Zsiborás Gábor-díj): Szűcs Lajos (Ferencváros), gólki­rály (Deák Ferenc-díj): Kolbe Ádám (Debrecen) 3 találattal, a legjobb mezőnyjátékos (Fodor Imre-díj): Zavadszky Gábor (MTK Hungária), a leglelkesebb futballista (Simon Tibor-díj): Kövesfalvi István (REAC). ■ Vk-negyedik a kardcsapat Gödöllő A 4. helyen végzett a magyar vá­logatott a gödöllői férfi kardvívó Világkupaversenyen. A győzel­met az oroszok szerezték meg. A Ferjancsik Domonkos, Lengyel Balázs, Nemesik Zsolt, illetve a kisebb lábsérüléssel bajlódó Fo­dor Kendét helyettesítő Decsi Ta­más alkotta együttes az első for­dulóban nem lépett pástra. A nyolc között azután a franciák ellen Nemesik a megszokottnál kissé visszafogottabban vívott, Ferjancsik és Lengyel viszont magabiztos volt, így végül is a magyarok kerültek az elődöntő­be. Ott viszont meglepetésre ve­reséget szenvedtek a kiegyensú­lyozottabb teljesítményt nyújtó ukránoktól. Ezúttal csak Lengyel zárt pozitív mutatóval (plusz 2), Ferjancsik viszont közepesen J (mínusz 1), Nemesik pedig rósz- I szül (mínusz 9) vívott. Utóbbi helyére így az olaszok elleni bronzcsatára Decsi került a csa­patba, de ő sem jelentett erősí­tést (mínusz 9). Lengyel plusz 1 - gyei, Ferjancsik plusz 2-vel fejez­te be szereplését. Eredmények. A 3. helyért: Olaszország-Magyarország 45-39. A döntőben: Oroszor- szág-Ukrajna 45-33. _________a A hajrában ment el a „hajó” Az ex-dombóvári Lee adta meg a kegyelemdöfést a Vasútnak Mindkét Tolna megyei gárda vereséggel zárta idei első fellé­pését az A-csoportos férfi bajnokságban úgy, hogy mind a Dombóvár, mind a bajnok Atomerőmű SE még vezetett a záró tíz percben. Kosárlabda Dombóvári VMSE- Debreceni Vadkakasok 88-94 (22-27, 25-22, 25-21, 16-24). Dombóvár, 700 néző. V: Forrai, Vígh. DVMSE: SPIVEY (22/6), Halimics (17/15), MÉSZÁROS R. (12/3), Csaplár-Nagy (-), SZMILJAN1CS (20/12). Cse­re: Vavra (12), Bódi (5/3), Panta (-). Edző: Dinnyés Attila. Debrecen: FODOR M. (16/6), LEE (24/9), GREEN (21), GÉ­MES (16), Helbich (7/3). Csere: Boldizsár (3), Tóth (3/3), Ádám (4). Edző: Ráthonyi Tamás. Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-15, 7. p.: 15-15,15. p.: 37-45, 26. p.: 65-60,28. p.: 72-68, 32. p.: 76-70, 35. p.: 78-81. Kipontozódott: Spivey a 40. percben. Megilletődötten kezdett a hazai csapat, s ezt nagyszerűen kihasználták az esélye­sebb hajdúságiak. A dombóváriak a frissen igazolt Szmiljanics triplájával az 5. percben iratkoztak fel először a táblára. A vasutasok hallatlan lelkesedését dicséri, hogy sikerült tetemes hátrányukat ledolgozni, ám az első negyedet mégis a Vadkakasok zárta előny­nyel. A második negyed elején előbb fel­váltva estek a kosarak, aztán a 13. percben Spivey hármasával ismét beérte ellenfelét a DVMSE. A folytatásban a tavaly még Dombóvárott pattogtató Lee hét pontjával újfent meglépett a Debrecen. Hazai időké­rés után előbb visszakapaszkodott a Vasút, majd a vezetést is átvették Dinnyés Attila tanítványai, ám Fodornak a dudaszó pillanatában a saját térfeléről elengedett triplájával mégis a vendégek fordultak előnnyel. A nagyszünet után Halimics kapta el a fonalat: a bosnyák zsinórban bevágott négy hármast. A hazaiak átvették a vezetést, s előnyükből két pon­tot a harmadik negyed végéig meg is őriztek. A záró tíz perc elején tovább tartott a dombóváriak lendülete, Szmiljanics kosarával a 34. percben már hattal ment a DVMSE. Elég volt azonban egy másfél perces kihagyás, s a Vadkakasok egy 9-0- ás rohammal fordított. Az időkérés ismét segített a vasutasoknak, hiszen Szmiljanics triplájával, majd Spivey kosarával egy perccel a vége előtt 85-84-re megint a DVMSE vezetett. A hajrában azonban jött Lee, ám a dombóvári szurkolók ez­úttal nem tudtak örülni zsinórban dobott hét pontjának, amivel eldöntötte a mérkőzést. Dinnyés Attila: - Gyengén kezdtünk, de volt tartása a csapatnak, és csak egy percen múlott, hogy elmaradt a bravúr. Ráthonyi Tamás: - Az utolsó öt percben ag­resszív védekezéssel fordítottuk a magunk javára a mérkőzést. ioaáli Marc-Körmend- Atomerőmű SE 91-80 (22-23, 21-20, 20-20, 28-17). Körmend, zárt kapuk mögött. V: Harsányi, Földházi. Kör­mend: Toroman (13/3), GREBENÁR (16), HAINJE (16/6), MUJANOVICS (18/6), Toya (11). Csere: TRÜMMER (17/9). Edző: Zsebe Fe­renc. ASE: Mészáros (3), DÁVIS (23/3), FODOR G. (15/6), Jurgilas (10), Czigler (14). Csere: Ér­sek (6/6), POJBICS (9/9). Edző: Fodor Péter. Az eredmény alakulása: 5. perc: 13-11,15. p.: 32-31, 25. p.: 48-51, 35. p.: 72-71. Kipontozódott: Fodor G. a 38., Jurgilas a 40. percben. A vasiak legutóbbi balhéja mi­att a közönség kirekesztésével megrendezett összecsapáson a paksiak nélkülözték a sérült Sitkut és Rajkót, de játékenge­dély hiányában a kanadai Smith sem léphetett pá­lyára. Ott volt viszont a körmendiek az új igazolá­sa, Hainje, s az amerikai öt pontjával, valamint Grebenár találatával már 10 egységgel vezetett a vendéglátó (11-1). Fodor Péter időkérése után összekapta magát a bajnok, Fodor G. két hárma­sa, valamint Czigler és Davis kosarai révén beérte ellenfelét az ASE. A folytatásban felváltva estek a kosarak: a hazaiaknál Mujanovics, a paksiaknál Hiába bizonyult Terrence Davis (a labdával) a mezőny legeredménye­sebb kosárszerzőjének, a mérkőzés végén a vasiak örülhettek Jurgilas talált a gyűrűbe. A második negyed ele­jén újra csak a Hainje-Grebenár duó pontjaival igyekezett meglépni a Marc, ám Fodor és Davis kosaraival tartotta a lépést az Atom, sőt a csere­ként pályára lépő Érsek két hármasával már a paksiak tartottak előbbre. Az ugyancsak a pádról játékba lendülő Trümmer sem akart lemaradni, ő is beszórt két triplát. Két másodperccel a nagy­szünet előtt Davis még betalált, így újra „ikszre” állt a derbi. A fordulást követően Czigler duplája és Davis triplája után öttel megugrott az ASE, de a vasiak kiegyenlítettek a három percig gólképtelen paksi­ak ellen. A hazaiaknál is bekövetkezett egy kisebb rövidzárlat, ezt Davis révén ki is használta a Paks. A negyedik hibája miatt pihenő Fodor helyére cse­reként beállt Pojbics két hármasával öt ponttal megléptek a vendégek, de a jól játszó Hainje és Trümmer találataival a harmadik negyed végére megint egyformán álltak a felek (63-63). Az utol­só negyed elején Toroman a körmendieket juttat­ta előnyhöz, de Czigler és Jurgilas kosaraival for­dított az Atom. A rutinos Mujanovics vette vállára csapatát, két triplájára Davis és Fodor postázta a választ. Újra egyenlő volt. A fordulópontot Fodor kipontozódása jelentette, mely „megfogta” a ven­dégeket, és feldobta a Körmendet. A vasiak Toroman és Hainje vezérletével az utolsó három percben tíz pontot vertek a bajnokra. Zsebe Ferenc: - Mielőbbi gyógyulást kívánok Sitku Ernőnek, de nem sajnáljuk, hogy ma nem játszott. Fodor Péter: - Nehéz szituációban három ne­gyeden át győzelmi esélyeink voltak, az utolsó percek rontásait azonban a Körmend kíméletle­nül kihasználta. ischmidti További eredmények: Kecskemét-Szeged 83-77, Szolnok-Falco KC 81-79, Albacomp- Kaposvár 76-85, Sopron-ZTE KK 90-95. ______■ A KSC nem bírt a túlerővel Formalitásnak tűnik a pénteki, fővárosi visszavágó Kosárlabda A női Magyar Kupa negyed­döntő első mérkőzésén a tar­talékos Atomerőmű-KSC Szekszárd gárdája egy negye­den át tudta feltartóztatni a nagy magassági fölényben játszó vendég BSE csapatát. Atomerőmű-KSC Szekszárd-BSE 52-76 (17-14, 9-21, 13-29, 13-12). Szekszárd, 500 néző. V: Hege­dűs, Benczúr T. Szekszárd: Darida (10/3), Hofmann (11/3), Csontos (9), Tóth Zs. (4), Bel- lovai (13). Csere: Fuzaro (5/3). Edző: Patkós Zoltán. BSE: Pop (10), Kosjár (13/3), Hagara (7), Dzsuver (9), KALMÁR-NAGY (12). Csere: KAROLEVA (16), Sárik (6), Horváth A. (1), Sárdi (-), Bagi (2). Edző: Újvári Mik­lós. Az eredmény alakulása: 5. perc: 6-4. 15. p.: 23-25. 25. p.: 29-52. 35. p.: 43-73. Sokáig úgy tűnt, Patkós Zoltán taktikája működik. Az atomosok ugyanis az első negyedben még zömmel sikerrel harcoltak meg a lepattanókért saját palánkjuk alatt a bántó magassági fölény­ben kosárlabdázó városmajoriak ellen, és jó védekezéssel közép­távoli dobásokra késztették a lá­togatókat, ami bizony nem na­gyon ízlett Kosjáréknak. Kalmár- Nagy és Dzsuver nem villogott, s mert Újvári Miklós edző megte­hette, helyükre a frissen igazolt, ugyancsak 190 feletti Karolevát, valamint Sarikot küldte pályára. Ezzel együtt vezetett a KSC, miu­tán a kisemberek, Csontos és Darida egyéni akciók végén több­ször is eredményesek voltak. A 9. percben már héttel ment a Szek- ' szárd (17-10), elég volt azonban egy rövidzárlat, s a nyitónegyed végéig közelebb lopakodott a BSE. A rövid szünetben a főváro­siak korábban a tolnai megye- székhelyen is dolgozó trénere megfedte lányait, s ez használt is, miután a vendégcsapat Kalmár- Nagy vezérletével rálelt a megfe­lelő harcmodorra. A 15. percig még válaszolgattak a hazaiak (23-25), ám a túlerővel szembeni védekezés lassan-lassan fel­emésztette az atomosok energiáit - az összpontosítás is alább ha­gyott -, s ezt kihasználva a szü­netig megléptek a piros-fehérek. A fordulást követően tovább tartott a budapestiek lendülete, Karoleva, és a magára találó Kosjár vezérletével 17-3-ra nyer; ték a harmadik negyed első felét az egyre inkább tanácstalanná váló szekszárdiak ellen, akik Hofmann triplájával a szünet után először a 25. percben jelez­ték, ők is a pályán vannak. A kü­lönbség húsz pont fölé kúszott, s innen már nem volt visszaút. A statisztika ezúttal is árulko­dó. A vendégek hússzal több (15-35) lepattanót gyűjtöttek, en­nek egy harmadát a KSC palánk- ja alatt. Ami pedig a cseresort il­leti: nos, míg Patkós Zoltán egye­dül Fuzarót küld (hét) te pályára - az atomosoknál pillanatnyilag hat felnőtt játékos hadra fogható -, addig Újvári edző cseréi össze­sen 25 pontot szorgoskodtak ösz- sze. Ez eggyel több a 40 perc után kialakult különbségnél. A KSC csak egy negyeden át tudta felvenni a versenyt a nagy magassági fölényben kosárlabdá­zó és hosszabb cserepaddal ren­delkező fővárosiakkal. A jövő pénteki budapesti visszavágó ezek után formalitásnak tűnik. Patkós Zoltán: - Jól kezdtünk, de a második negyedtől a BSE jól használta ki magassági fölényét. Mi elbizonytalanodtunk, és már nem tudtunk újítani. Újvári Miklós: - Nehezen in­dult a mérkőzés, de egy időkérés után helyreállt a rend a csapaton belül. (FEKETE) További eredmények: Szol- nok-Soproni Postás 62-57, MiZo- Pécsi VSK-Csata DSE 109-50. •■••,•■ Y.v.-.y.y.y ■ ...u,v,vv.,.v,v^ Hofmann Petra (a labdával), Darida Csilla (7) és társaik csak 15 percen át tudták feltartóztatni Hagaráékat (12) fotó: bakó jenő REPÜLŐRAJT. A szkeleton Világkupa altenbergi (Németország) dön­tőjében. Férfiak: 1. Cavoret (francia) 1:59.22 perc. A Vk végeredménye: 1. Soule (amerikai) 238 pont, 2. Pain (kanadai) 234, 3. Kosi 194. Nők: 1. Sartor (német, képünkön) 2:02.22 perc. A Vk végeredménye: 1. Kel- ly 184 pont, 2. Álcock (kanadai) 182,3. Gale (amerikai) 142. fotó: epa Ezúttal Tálas Zoltán triplázott Szombaton második edzőmeccsét is lejátszotta a Szekszárdi UFC-Hyundai gárdája, s mint ahogy hétközben a Boly ellen, úgy ezúttal is öt gólig jutottak Dienes Pál tanítványai. Nincs szerencséjük viszont a felkészülési találkozókkal a dom­bóváriaknak: a DFC a Dunántúli Napló-kupában újfent egy góllal maradt alul. Labdarúgás Szekszárdi UFC-Hyundai-Decsi KSE 5-3 (1-1). Szekszárd, 30 né­ző. V: Lubastyik. UFC: Horváth B. (Szabó M.)- Kiss Cs., Fehér, Barics (Pulcz)- Czékmány (Ko­vács B.), Szentjobbi, Mosonyi, Mészáros L, Vizdár- Kiss T., Bo- zsér (Benics, Tálas). Edző: Dienes Pál. Decs: Cziráki- Sztehló, Bojás, Kalmár, Nagyfalusi- Hegedűs A., Tóth V. (Nagy S.), Kárpáti, Beré- nyi- Csende, Ruff. Játékos-edző: Kalmár Ferenc. A havas pályán UFC a második játékrészben már 5-1-re is vezetett, a decsiek az utolsó tíz percben tették „elfogad­hatóvá” a végeredményt. G: Tálas 3, Kiss T., Kovács B„ illetve Csende 2, Ruff. Dunántúli Napló-kupa, A-cso- port, 2. forduló: Komló- Dombó­vári FC-Rutin 1-0 (0-0). Komló, 100 néző. V: Ursprung. DFC: Szabados- Hopp, Várai, Tóth T. (Banai), Szabadi- Farkas, Nagy N. (Kőhalmi), Sallai, Szabotin (Bán)- Pest R. (Kása), Varga T. Játékos­edző: Horváth Árpád. Jól előké­szített pályán a DFC csak egy meg nem adott gólig jutott. A dombó­Tálas Zoltánt (balról, fehér sapkában) nem zavarta a hó, az UFC lábadozó irányító ja háromszor is betalált a decsiek kapujába fotó: bakó jenc váriak a Baja elleni (0-1) hazai ményei: Nagyárpád-Kozármis vereség után újfent egy góllal ma- lény 0-2, Mohács-Baja 1-3. radtak alul. G: Varga Zs. A Paksi SE-Bonyhád és a Báta Az A-csoport további ered- szék-UFC ifi találkozó elmaradt. ■