Tolnai Népújság, 2002. november (13. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-07 / 259. szám

2002. November 7., csütörtök SPORT 9. OLDAL Egy félidőnyi ellenállás Tolnán „megköszönték” Kőszegi edző munkáját ____ Kézilabda ' A nyitófordulóban Zalakaro- son diadalmaskodó Tolna KC a második körben elbúcsú­zott a Magyar Kupa küzdel­meitől, miután gyenge máso­dik félidei játékával vereséget szenvedett a Marcalitól. Tolna KC-Marcali 30-41 (17-20) Tolna, 150 néző. V: Gólya, Mol­nár. Tolna: Gödrei- Pirgi 1, Si­mon 4, Nagy A. 6, Taksonyi 3 (2), Németh 5 (1), Fauszt 1. Csere: Sulyok (kapus), Újvári, Horváth Sz. 5, Oravecz 3, Reisch 2. Mb. edző: Schell Ferencné. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 5/2. A hétvégi, Tököl elleni hazai pontvesztéssel egyre messzebb kerül az NB I/B élmezőnyétől a Tolna KC, s ezt már a klubvezetés sem néz (hét) te tétlenül - szerző­dést bontott Kőszegi Istvánnal. A pécsi tréner helyét az idény végé­ig csapatnál kapusedzőként dol­gozó Schell Ferencné vette át, aki debütáló mérkőzésén nem szá­míthatott a rutinos Takácsra, de Horváth és Taksonyi is sérülten vállalta a játékot. Mindezek elle­nére jól kezdtek házigazdák, a tolnai találatokon a két átlövő, Németh és Simon osztozott test­vériesen (7. perc: 4-2). A somo­gyiak tíz perc elteltével „ébred­tek”, és gyors indításokból lőtt gó­lokkal hétnél beérték ellenfelüket (11. p.: 7-7). A játékrész közepén Horváth és Taksonyi találataival újra előnyt szerzett a vendéglátó, ám hézagos védekezése miatt ezt nem csak hogy megőrizni nem tudta, de a szünetben három gó­los somogyi előnnyel vonulhatta k pihenőre a csapatok. A második félidőben a Tolna három és fél percen át még hetes­ből sem talált a kapuba, így meg­lépett a Marcali. Sok hibával, kap­kodva kézilabdáztak a hazaiak, miközben a vendégek lerohaná- sok után rendre eredményesek voltak, s tulajdonképpen el is döntötték a meccset (38. p.: 19-28). A tolnaiak teljesen szétes­tek, az első félidei játéknak nyo­ma sem volt. A nagy előny túlsá­gosan is kényelmessé tette a ven­dégeket, így a házigazda egy íz­ben még nyolc gólra visszaka­paszkodott, ennél közelebb azon­ban nem tudott kerülni ellenfelé­hez. A tolnaiak elfáradtak - ez kü­lönösen a védekezésen volt érez­hető -, a somogyiak pedig min­den hibát kíméletlenül büntettek. _________________________(FEKETE) Em elt fővel búcsúzott a Szekszárd ■ A mezőnyben egyenrangú ellenfél volt az UFC, ám a helyzetkihasználással ezúttal is gondok akadtak Remekeltek a dombóváriak Egy arany- és két ezüstérmet szereztek a diákok A dombóvári bajnokcsapat (balról): Tarsoly Tímea Bernadett, Horváth Brigitta, Pal- kovics Mária Cecília, Tösmagi Anett Kötélugrás Az Egyesült Államokból mint­egy két évtizeddel ezelőtt in­dult világhódító útjára az a sportág, melynek legjobb ha­zai „művelői” a Szombathe­lyen megrendezett „Speidel Kupa” kétkötetes csapatverse­nyen mérték össze tudásukat. A vasi megyeszékhelyen a ven­déglátó szombathelyi, pécsi, győ­ri, makiári, kőszegi, valamint za­laegerszegi együttes mellett a ko­rábban sok szép eredményt elért dombóvári fiatalok is nagy siker­rel mutatták be a gyorsasági- és szabadon választott gyakorlatai­kat. A látványos elemeket magas pontszámokkal jutalmazta a zsű­ri, aminek köszönhetően a Tolna megyei város két egyesületének három gárdája egy arany- és két ezüstérmet szerzett. Eredmények, IV. korcsoport: 1. Diák Kötélugró Sportklub (Hor­váth Brigitta, Palkovics Mária Ce­cília, Tarsoly Tímea Bernadett, Tösmagi Anett). II. kcs.: 2. József Attila Általános Iskola (Vajay Bar­bara, Nagy Klaudia, Bauer Ákos). I. kcs.: 2. József Attila Általános Iskola (Antal Gabriella, Gyugyi Alexandra, Tikász Ernesztina, Garai Kitti). iglaubi Hiába volt mezőnyben egyenrangú part­ner, hiába alakított ki számtalan gólhely­zetet a Szekszárdi UFC gárdája az elsőosztályú Videoton ellen a legjobb 16 közé jutásról döntő szerdai Magyar Kupa összecsapáson, a rutinosabb fehérváriak kihasználták a védelem két megingását, s összességében megérdemelten jutottak a sorozat nyolcaddöntőjébe. Labdarúgás Szekszárdi UFC-Hyundai- Videoton FCF 1-2 (1-1) Szekszárd, 1800 néző. V: Szarka Z. (Kovács Z., Szabó P.). Szekszárd: Kurucsai- Tóth P., Fehér, Mosonyi, Gaál- Szentjobbi (Torma, 27.), Bozsér, Mészáros I., Barics- Kiss T. (Máté, 62.), Tolnai. Edző: Dienes Pál. Vide­oton: Milinte- Tímár, Pomper, Vilotics, Vasas- Némedi, Tóth B. (Magasföldi, 86.), Tóth N.- Dvéri- Sorato, Térjék (Csató, 69.). Edző: Várhidi Péter. Sárga lap: Tóth P. a-13., Pomper a 37., Tol­nai az 59., Tóth N. a 88., Vilotics a 91. percben. Szögletarány: 3:7 (1:3). (A kezdőrúgást megvásárló Mut-Bau Kft. képviseletében az UFC U-ll-es csapatának já­tékosa, Fejes Péter indította útjára a labdát). A 6. percben Bozsér szöglete után Mosonyi 8 méterről a bal felső sarok fölé lőtt. A 9. perc­ben a Térjék buktatásáért megítélt, 22 méteres szabadrúgást Tóth Norbert alig lőtte a bal sa­rok mellé. A13. percben Pomper kísérletezhe­tett 20 méterről, a középre tartó bombát Kuru­csai a mezőnybe rúgta. A17. percben megsze­rezte a vezetést a Videoton: Vasas adott közép­re balról, és a magányosan felugró Sorato 8 méterről a kapu jobb oldalába fejelt. 0-1. A 20. percben Tóth N. szöglete után Dvéri elé került a labda, a fehérváriak játékmestere tolt egyet a játékszeren, amikor Szentjobbi a 16-os vonalá­nál buktatta. Szarka játékvezető gondolkodás nélkül a 11-es pontra mutatott, s csak később kérte ki asszisztense véleményét. A sors aztán igazságot szolgáltatott: Sorato bal alsó sarokra tartó lövését Kurucsai gyors vetődéssel szög­letre tenyerelte. A 28. percben Mo-sonyi 18 méteres szabadrúgása a vetődő Mi-lintéről ki­pattant, és a berobbanó Tolnai négy méterről a léc alá vágta a labdát. 1-1. A 37. percben Pomper utolsó emberként buktatta Kiss Ta­mást, Szarka azonban megkegyelmezett a Vi­deoton védőjének. Mosonyi szabad-rúgása után a labda alig szállt a jobb felső sarok fölé. A 41. percben Dvéri indításával Ter-jék lépett ki a szekszárdi védők között, 12 méterről el­pörgetett a kifutó Kurucsai mellett, ám labdája a bal kapufa tövéről a mezőnybe pattant. A 28. percben a Milintéről kipattanó labdát Tolnai József lőtte a kapuba. Szünet után, az 50. percben Tolnai „bő- rözte be” Vasast a jobb oldalon, a labda Kiss Tamáshoz került, a szekszárdi támadó azonban ígéretes hely­zetben elcselezte ma­gát. Pillanatokkal ké­sőbb újfent Kiss Ta­más csapott le Milinte rossz kirúgására, beve­zette a labdát a bünte­tőterületre, a lövés pil­lanatában azonban a labda egy fűcsomón felpattant, így odalett a helyzet. A 61. percben Térjék a félpályától egészen a kapuig ve­zette a labdát a bal oldalon, éles szögből le­adott lövése után a játékszer Kurucsairól Sorato elé pattant, s a brazil közvetlen közel­ről nem hibázott. 1-2. A 79. percben Bozsér adott forintos labdát Máténak, a csereként be­állt kapitány 15 méteres lövése azonban cen­tikkel elkerülte a bal felső sarkot. A hosszabbí­tás perceiben Mosonyi egy percen belül két szabadrúgást is elvégezhetett, a mintegy 26 méterről leadott, bombaerős második kísérle­te után Milinte ölelte magához a kapu közepé­be tartó labdát. Meglepetést szimatolt az a közel kétezer hazai drukker, aki a hideg idő ellenére kilá­togatott a szekszárdi stadionba, s ott végig kitartott kedvencei mellett. Pedig az UFC- nek nem megy mostanában. A korábban öt­ven tétmérkőzésen át veretlen Dienes-le- génység az utóbbi négy bajnoki fordulóban egyaránt vesztesen hagyta el a játékteret. A szekszárdiak ugyan az elmúlt hetekben sem felejtettek el futballozni - Petőházán, Mo­sonmagyaróváron, Sárváron és idehaza a Tata ellen is mezőnyfölényben játszottak -, csak hát a gólok hiányoztak. Dienes Pál Kiss Tamás mellett a sárga-feketék ügyeletes gól­felelősét, Tolnai Józsefet jelölte a kezdőbe, míg kollégája, Várhidi Péter meglepetéssel szolgált. Az utolsó pillanatban helyet szorí­tott a támadósorban az eddig mellőzött bra­zil Soratonak. Mint utóbb kiderült, ez csa­tát eldöntő húzásnak bizonyult... „Csak nehogy megbosszulják magukat a kihagyott helyzetek” - jegyezte meg az egyik hazai szurkoló, pedig ekkor még csak a 10. percben jártunk. S valóban, a szek­szárdiak Kiss T. és Mosonyi Áron révén tűz alatt tartották Milinte kapuját. A Vidi Tóth N. és Pomper szabadrúgásaival veszélyez­tetett, aztán egy ártalmatlannak tűnő be­adásból Sorato a ven­dégeknek szerzett ve­zetést. Négy perccel később növelhette volna előnyét a fehér­vári gárda, ám a Dvéri buktatásáért kissé ta­lán túl szigorúan meg­ítélt büntetőt a szek­szárdiak biztos pont­ja, Kurucsai Kornél hárította. A kapus­bravúr új erőt adott a társaknak is, Bozsé- rék tovább űzték-haj- tották élvonalbeli ri­válisukat, s nem egé­szen fél óra elteltével Tolnai szemfülessé­... aztán persze kijárt a köszöntés az egyenlítő gól szerzőjének fotók, gottvald gének köszönhetően ki is egyenlítettek. Az UFC mezőnyben egyenrangú partnere volt magasabb osztályú ellenfelének, ám a fe­hérvári kontrák mindig veszélyt jelentet­tek. Egy ilyen akció végén a villámléptű Térjék hagyta faképnél védőit, ám a hazai­ak szerencséjére a vendégek 11-ese nagy helyzetben a kapufát találta telibe. Á második félidő eleje kísértetiesen ha­sonlított az első játékrész hasonló szakaszá­ra: Kiss T. két kihagyott lehetősége után bő negyed óra elteltével ismét a Videotonon és Soratón volt a sor. A brazünak ezúttal még könnyebb dolga volt mint az első találatát megelőzően, ezúttal egy lépésről kotomta a hálóba Térjék labdáját. Újra vezetett a Vidi, ám ez sem fogta meg a csupaszív szekszár­diakat. Mészáros Istvánék nem ismertek el­veszett labdát - bár a fáradtság miatt egyre több volt a pontatlanság -, s méterekről ve­tették magukat a bőrgolyó után. A második játékrész derekától azonban egyre inkább a vendégek akarata érvényesült. A hazai kö­zéppályások erejét lekötötte a Dvéri, Tóth N., Tóth B. trió semlegesítése, így a szek­szárdi csatárok nagyon magukra maradtak. A kékmezesek a két szélen többször is az UFC-védelem mögé kerültek, belőtt labdáik állandó veszélyt jelentettek a továbbra is re­mekül védő Kurucsai kapujára. Tíz perccel a vége előtt a csereként beállt Máté nagy lö­vése kerülte el centíkkel a fehérvári kaput, a lefújás előtti pillanatokban pedig Mosonyi szabadrúgását ölelte magához Milinte. A helyzeteit jobban kihasználó, rutinos ven­dégcsapat összességében megérdemelten jutott tovább. Jók: Kurucsai, Mosonyi, Tol­nai, Bozsér, Mészáros I., illetve Térjék, Dvéri, Tóth N., Sorato. irónai-feketei Mestermérleg Dienes Pál: - Nagyszerű mérkőzést játszottunk, úgy gondolom, végig partiban voltunk a Videotonnal. A győzelem, és a továbbjutás lehetősége is benne volt a játékban. Várhidi Péter: - Valódi ku­pameccsét vívtunk. A Szek­szárd becsületesen küzdött, ennek ellenére a helyzetek alapján korábban is eldönt- hettük volna a továbbjutást. Gratulálok a szekszárdiak­nak, Dienes kollégámnak remek csapata van. Kiesett a címvédő Labdarúgás A Szekszárd-Videoton mérkőzés mellett további kilenc összecsa­pást rendeztek szerdán a Magyar Kupa harmadik fordulójában. Meglepetésre kiesett a címvédő Újpest. Eredmények: Tápiószecső (NB III)-Újpest 1-0, Fót (NB I/B)- Sopron 1-2, Marcali (NB II)- Dunaferr 0-4, Bodajk (NB II)- Debrecen 0-3, Balatonlelle (NB II)-Győr 2-3, Szolnok (NB I/B}- Nyíregyháza (NB 1/B) 2—1, Oros­háza (NB II)-BKV Előre (NB I/B) 0-1, Sümeg (NB III)-Haladás (NB I/B) 1-2, Sárvár (NB II)-ZTE 1-2 (hosszabbítás után). Kedden játszották: Pápa-FTC 2-3, Diósgyőr-Siófok 0-1. Korábban rendezték: PMFC- Békéscsaba 1-2, Bőcs-MTK 1-2, Szentes (NB III)-Kispest 2-3, Ma­kó (NB II)-Kaposvár (NB I/B) Űzi ___________________. ■ Sz uhanyik nyerte a megyei Top 12-t A tavalyi győztes Tóth Gábor csak a dobogó harmadik fokára állhatott fel A bajnoki év egyik legjelentő­sebb eseményére került sor a hétvégén a nagymányoki sportcsarnokban, ahol a me­gye legjobb férfi ping-pongosai áíltak asztalhoz, hogy eldönt­sék: 2002-ben kit illet a megyei Top 12 döntőjének aranyérme. Asztalitenisz A két selejtező csoportban számos kiemelkedő teljesítményt láthat­tunk, s néhány meglepetés is szü­letett. A még újonc korú tolnai Éberhardt Erik ezúttal is igazolta kivételes tehetségét, és két felnőtt versenyzőt is maga mögé utasított csoportjában. A másik hatos nagy meglepetése volt, hogy a végső győzelemre is jó eséllyel pályázó Tóth Gábor vereséget szenvedett klubtársától, Szuhanyik Józseftől, és Kelemen Zsolt biztos elődöntő­be jutása sem számított papírfor­ma eredménynek. Az elődöntő­ben aztán Tóth újabb negatív szenzációval szolgált, klubtársa, Szokodi Attila ugyanis könnye­dén búcsúztatta (3:1), míg a má­sik elődöntőben Szuhanyik ugyancsak biztos 3:l-es győzel­met aratott a kitűnő napot kifogó, és nem mellékesen a közönség szimpátiáját is elvező Kelemen Zsolt ellen. A döntő nagy csatát, és a lehető legszorosabb ered­ményt hozta. Szuhanyik volt ez­úttal is a meglepetés okozója, 3:2 arányban bizonyult jobbnak Szokodi Attilával szemben, és bi­zony nem kis meglepetésre meg­nyerte a megyebajnoki címet. A harmadik helyért zajló mérkőzé­sen Tóth Gábor ezúttal már nem borította a papírformát: Kelemen elleni biztos 3:l-es sikerével a ta­valyi elsősége után a dobogó har­madik fokára állhatott fel a viadal legnagyobb esélyese. Megyei férfi top 12 bajnokság végeredménye: 1. Szuhanyik Jó­zsef, 2, Szokodi Attila, 3 Tóth Gá­bor (mindhárom Dombóvári VMSE), 4. Kelemen Zsolt, 5-6. Te­leki Zsolt (mindkettő Nagy­mányoki SE), 5-6. Varga László (Dombóvári VMSE), 7-8. Éber­hardt Erik (Fastron AC Tolna), 7-8. Varga Péter, 9-10. Teleki Attila, 9- 10. Kizakisz Georgiosz (mindhá­rom Nagymányoki SE), 11-12. Fenyvesi Mihály (Fastron AC Tol­na), 11-12. Papp Endre (Dombóvá­ri VMSE). ___________________________________________(LINK) A „Jó jel a Joker” jelmondatú akcióban kisorsolt 20 db gépkocsi Mis­kolcon. a színes műsorral tarkított Szerencseparty rendezvény keretében került átadásra. (Képünkön: a Tolna megyei nyertes kislányával átveszi a nyeremény autót.) Érdemes továbbra is játszani, hiszen a telitalálat az ötös!Ottón ezen a héten 1 milliárd 510 millió forinttal kecsegtet, a „Kenu invázió” elnevezésű re­gionális akcióban pedig most egy Peugeot 206típusú gépkocsi és összesen 1,5 millió forint pénznyeremény vár gazdára. . . SZERENCSI JÁTÉK RT.