Tolnai Népújság, 2002. november (13. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-04 / 256. szám

2002. November 4., Hétfő SP 0 R T 11. OLDAL Bajnoki tabellák NB I 1. MTK 13 10 1 2 30-13 31 2. FTC 12 8 2 2 24- 9 26 3. Győr 13 7 3 3 25-15 24 4. Debrecen 13 6 5 2 30-23 23 5. Újpest 13 7 1 ’5 28-20 22 6. Siófok 13 6 3 4 20-18 21 7. ZTE 13 5 3 5 24-23 18 8. Sopron 13 3 4 6 16-21 13 9. Dunaferr 13 3 4 6 20-26 13 10. Videoton 13 2 5 6 12-22 11 11. Kispest 12 1 3 8 15-32 6 12. Békéscsaba 13 2­11 18-40 6 NB II Nyugati csoport NB III Dráva-csoport 1. Szentlőrinc 13 9 2 2 28-10 29 2. Barcs 13 9 2 2 31-14 29 3. Bóly 13 7 4 2 27-19 25 4. Beremend 13 7 2 4 22-19 23 . 5. Keszthely 13 7 1 5 25-19 22 6. Dombóvár 13 6 4 3 20-15 22 7. Kozármisleny 13 6 3 4 33-22 21 8. Nagyatád 13 5 6 2 29-22 21 9. Harkány 12 6 2 4 16-13 20 10. Decs 13 5 2 6 26-21 17 11. Letenye 12 3 5 4 26-26 14 12. Mohács 13 4 2 7 17-19 14 13. Zamárdi 13 4 2 7 14-20 14 14. Baja 13 3 2 8 22-31 11 15. Bonyhád 13­3 10 16-43 3 16. Balatonfűred 13­2 11 8-47 2 Megyei I. osztály Felnőttek 1. Bölcske 13 11 1 i 47-13 34 2. Tolna 13 11­2 43- 9 33 3. D.szentgyörg 4. Dunaföldvár y 13 10 1 2 49- 9 31 13 10 1 2 51-26 31 5. Bátaszék 13 8 4 1 27-14 28 6. Kakasd 13 7 2 4 35-14 23 7. Tamási 13 6 2 5 30-20 20 8. őcsény 13 6 2 5 27-27 20 9. Tevel 13 6 1 6 29-25 19 10. Dunakömlőd 13 5 2 6 39-28 17 11. Simontomya 13 4 2 7 26-37 14 12. Nagymányok 13 4 2 7 19-31 14 13. Ozora 13 3 1 9 19-32 10 14. Kéty 13 1 1 11 15-53 4 15. Nagydorog 16. Kajdacs 13 1 13 ­­12 13 15-73 6-66 3 Ifjúságiak 1. Dunaföldvár 13 12 _ 1 97- 11 36 2. Tolna 13 11 1 1 91- 16 34 3. Bölcske 12 10 1 1 52- 20 31 4. Ozora 13 9 _ 4 57- 30 27 5. őcsény 13 8 2 3 55- 21 26 6. Bátaszék 13 8 1 4 65- 25 25 7. Tamási 13 6 4 3 70- 24 22 8. Dszt.györgy 13 6 4 3 53- 26 22 9. Simontomya 13 5­8 36- 32 15 10. Nagymányok 13 4 3 6 19- 47 15 11. Kéty 13 3 3 7 17- 58 12 ÍZ Kakasd 13 3 2 8 27- 40 11 13. Dunakömlőd 13 3 2 8 26- 67 11 14. Tevel 13 3- 10 20- 73 9 15. Nagydorog 16. Kajaacs 12 ­1 11 16- 89 1 13 ­- 13 5-127­1. Sárvár 14 7 4 3 39-19 25 2. Marcali 14 7 4 3 17- 8 25 3. Komló 14 8 1 5 25-20 25 4. Szekszárd 14 7 3 4 22-10 24 5. Veszprém 14 6 6 2 18-13 24 6. Tata 14 7 3 4 25-22 24 7. Bodajk 14 5 5 4 25-22 20 8. Balatonlelle 14 6 2 6 23-24 20 9. M.maeyaróvár 14 5 4 5 23-17 19 10. Petőháza 14 5 4 5 16-15 19 11. Kaposvölgye 14 1 3 10 13-35 6 12. PVSK 14­1 13 6-47 1 PSE-siker, régen látott jó játékkal Sorozatban harmadik összecsapásán kapott öt gólt a Bonyhád A Paksi SE nyerte az NB III Duna-csoportjának vasárnapi ran­gadóját. Klement István gárdája Varga és Galambos találatai­val idegenben győzte le a Felcsút csapatát. Labdarúgás Duna-csoport Felcsút-Paksi SE 0-2 (0-0). Felcsút, 500 néző. V: Markó. Felcsút: Hegedűs- Varga G., Diczkó, Gá­los, Béres- Nitti (Fórizs), Zimmermann, Dómján (Király), Kovács- Orbán F., Hollik. Edző: Szíj- jártó István. Paks: Antal- Wolf, Jenei, Debreceni, Papes- Abonyi, Benedeczki (Berengyán), Ma- gócs, Vesztergombi- Szili, Galambos (Varga L). Edző: Klement István. A több mint száz szurkoló­ja által támogatott paksi csapat támadásai vezették be a találkozót, ám az első helyzet az első helyzet - a 15. percben Kovács 27 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant - a hazaiak előtt adódott. A 40. percben egy kapu előtti kavarodás után Debreceni alig emelt a hosszú sarok mellé. A szünet után, a 47. percben Papes beadása után Galambos óriási ziccerben lyukat rúgott. A 48. percben Abonyi jobb oldali beadását Galambos az ötösről vágta a kapus­ba. A 62. percben Veszter-gombi emelt a csereként beállt Varga elé, aki 10 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 0-1. A gól után nagy erőkkel támadott a Felcsút, ám a pak­si kontrák végig veszélyesebbek voltak. A 82. percben egy ellentámadás végén aztán el is dőlt a találkozó: Papes kitűnő labdájá­val Vesztergombi lépett ki a védők közül, majd a kimozduló kapus mellett 8 méter­ről a hosszú sarokba emelt. 0-2. A nagy érdeklődéssel kísért rangadón régen látott kitűnő játékkal rukkolt ki a Pács, és helyzetei alapján akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. Jók: Diczkó, Zimmermann, Kovács, illetve Vesztergombi vezérletével az egész ven­dégcsapat. KARSZT JÓZSEF Dráva-csoport Bonyhád Völgység LC-Bajai LSE 3-5 (0-3). Bonyhád, 50 néző. V: Ursprung. Bonyhád: Kovács- Tóth A., Biliczki Zs., Máté, Minker- Hencz, Biliczki R. (Csor­dás), Till (Ömböli)- Domonkos, Gergely Cs., Horváth P. (Varga Á.). Játékos-edző: László An­tal. Baja: Mikolás- Viszmeg Z., Papp, Viszmeg B. (Pil-csuk), Nagy Á.- Dervadedics, Czifra (Haász), Teket (Tettinger), Milassin- Koch T., Nagy E. Edző: dr. Koch Róbert. Kovács kapus ko­rai - némiképp szigorú - kiállítása után a bajaiak kedvükre alakították ki a helyzeteket a völgységiek kapuja előtt, s már 5-0-ra is vezettek. A völgységi­ek lelkesedését dicséri, hogy nem adták fel, és tíz emberrel is szépítem tudtak a vereségen. G: Hencz 2, Máté, illetve Koch 3, Nagy 2. Kiállítva: Kovács a 32. percben. Jók: a vendégcsapatból Koch és Nagy dicsérhető. ivt) Dees KSE-Beremend 0-2 (0-1). Decs, 250 né­ző. V: Tóth I. Decs: Prantner- Sztehló, Pilisi, Bojás- Hegedűs L., Pozsár, Berényi, Boros, Ruff (Kiss J.)- Bíró, Csende. Játékos­edző: Kiss János. Beremend: Viszt- Bábli, Kislőrincz, Macsi, Halász- Horváth, Németh, Csiz­madia (Fürdős), Valkai (Farkas)- Kutyán- csányin, Polgári (Papp). Edző: Héhl János. A 3. percben Polgári ment el a jobb oldalon, majd a 16- os sarkáról hatalmas lövést eresztett meg Prantner kapujára, és labdája a bal felső sarokba vágódott. 0-1. A szünet után, a 80. percben Kutyáncsányin ment el a jobb oldalon, becselezte magát az ötös sarkáig, majd Prantner mellett biztosan lőtt a kapu hosszú sarkába. 0-2. Közepes színvonalú mérkőzésen a sok kiha­gyott hazai helyzettel szemben a vendégek három lehetőségükből kettőt értékesítették, így teljesen- megérdemelten vitték el a három pontot. Jók: Sztehló, illetve Kislőrincz, Polgári, Viszt. MERK JÁNOS Dombóvári FC-Rutin-Harkányl-1 (1-0). Dombóvár, 300 néző. V: dr. Borbély. Dombóvár: Bontovics- Hopp, Horváth Á., Vincze- Nagy, Szabadi- Tóth, Várai, Szabotin- Kovács R., Varga T. (Bán). Játékos-edző: Horváth Árpád. Har­kány: Herczog- Király, Vida, Gellén- Molnár, Érvényesült a papírforma Könnyed orosházi siker az elhalasztott meccsen A kép csalóka: meleg pillanatok inkább a világos mezes bonyhádiak kapuja előtt adódtak (Bonyhád-Baja 3-5) fotó> bakó jenő Borsos- Nagy (Purgert), Juhász (Dragicsevics), Farkas- Szabó, Makai. Edző: Óbert Béla. A 44. percben hazai kontratámadás végén Kovács Tóth elé tálalt, ám a középpályást a lövés pillanatában a vendégvédők buktatták. A megítélt 11-est a sértett biztosan értékesítette. 1-0. A szünet után, a 75. percben Makai lépett ki a dombóvári védők közül, Szabadi szerelését azon­ban a játékvezető szabálytalannak ítélte. A megítélt büntetőt Vida váltotta gólra. Mindkét kapu előtt ke­vés lehetőség adódott, így reális eredmény szüle­tett. Jók: Hopp, Szabadi, Tóth, Vincze, illetve Vida, Szabó, Király. nyári RÓBERT * * * További eredmények: Mohács-Nagyatád 0-0, Keszthely-Bóly 1-2, Balatonfüred-Barcs 1-5, Lete- nye-Zamárdi 2-3, Szentlőrinc-Kozármisleny 1-0, ■ Asztalitenisz Súlyos vereséget szenvedett Orosházán a Fastron AC Tol­na a női NB I harmadik fordu­lójának szombatra halasztott összecsapásán. Éberhardt Já­nos együtteséből csak Wittin- ger és Ackermann tudott mér­kőzést nyerni. Orosházi MTK- Fastron AC Tolna 16:2 Az alapszakasz elsőségre is jó eséllyel pályázó hazaiak számí­tottak a találkozó favoritjának, s az erős kerettel - az alföldiek olyan játékosokat „jegeltek”, mint a kínai származású Li Bin, vagy az egykori Európa-bajnok román Cojocaru - rendelkező OMTK érvényesítette is a papír­formát. A tolnaiaknál Wittinger, és Majzik is kisebb sérüléssel bajlódva vállalta a játékot, ám a jelenlegi Orosházát egy „egészsé­ges” Fastron sem tudta volna megszorongatni. Győztesek: Szvitán 4, Borza 4, Karádi 3, Kacsándi 3, valamint a Szvitán, Borza és a Karádi, Ka­csándi pár, illetve Ackermann, Wittinger.__________________■ Békéscsabai feltámadás Keresztúri három gólt lőtt a címvédő ZTE-nek Labdarúgás Meglepetésre a sereghajtó Bé­késcsaba Keresztúri mester- hármasával legyőzte a bajno­ki címvédő ZTE együttesét az NB I 13. fordulójában. A kör rangadóján az MTK soványka sikert ara­tott az Újpest ellen. MTK Hungária-Újpest 1-0 (0-0). Hidegkúti- stadion, 3000 néző. V: Juhos. MTK: Hajdú- Molnár (Andronic, 46.), Komlósi, Szmil- janics, Elek- Czvitko- vics (Madar, 88.), Zavadszky, Jezdimirovic, Rednic- Juhász (Ferenczi, 46.), Illés. Edző: Eger­vári Sándor. Újpest: Vlaszák- Szélesi, Korolovszky, Tamási, Juhár- Simek (Németh, 60.), Kunzo, Rósa H. (Farkas, 69.), Tchur- Kovács, Horváth (Slon- cik, 76.). Edző: Szabó András. Jó iramú, lendületes mérkőzést lát­hatott a közönség. Az éllovas MTK a hajrában ellenfele fölé ke­rekedett, így megérdemelten győ­zött. G: Ferenczi a 85. percben. Dunaferr-Debrecen 2-2 (0-1). Dunaújváros, 1000 néző. V: Ábra­hám. G: Kiss Gy. az 54., Búzás a 82., illetve Kiss Z. a 42., Máté a 94. percben. Változatos küzdelmet hozott a két győzelemre törő csa­pat mérkőzése. A Dunaferr töb­bet támadott, s a Debrecen korai gólja után előbb egyenlített, majd egy pazar szabadrúgásgóllal a ve- zetést is megszerezte. A kitámadó DVSC a ráadás utolsó percében mentett pontot. Békéscsaba-Zalaegerszeg 3-1 (1-0). Békéscsaba, 2500 néző. V: Saskőy. G: Keresztúri a 38., az 59., és a 82. percben (a másodikat 11- esből), illetve Egressy az 50. perc­ben. A kiegyenlített első félidő után előbb a zala­egerszegiek, majd a ha­zaiak kerültek fölénybe. A Békéscsaba jobban használta ki helyzeteit. Sopron-Győri ETO 0-0. Sopron, 3000 néző. V: Arany. Nehéz talajú pályán, küzdelmes mér­kőzésen a vendégek több nagy helyzetet is kidolgoz­tak, ám a soproni kapus, Farkas Balázs szenzációs napot fogott ki. Pénteken: Videoton-Siófok 2-4 (1-2). Székesfehérvár, 1500 néző. V: Dubraviczky. G: Dvéri a 30., Tóth N. a 49., illetve Fülöp a 25. és a 91., Schultz a 34., Filipovic a 64. percben. Kiállítva: Tímár a 62. percben. A Kispest-Ferencváros mérkő­zést december 6-ra halasztották. Labdarúgó NB I/B A15. forduló eredményei: Balas- sagyarmat-PMFC 0-0, Szolnok- Monor 3-0, Kecskemét-Bük 0-3, Diósgyőr-Fót 2-1, Haladás-De- mecser 4-1, Pápa-Celldömölk 0-1, Százhalombatta-Tatabánya 2-1, REAC-Hévíz 3-2, BKV-Ka- posvár 2-0, Vasas-Nyírség 1-1. A bajnokság élmezőnye: 1. PMFC 32, 2. Bük 30, 3. Diósgyőr 29 ponttal. ______ ■ Ba jnokverés Tolnán, élre állt a Bölcske A Tamási megszakította a bátaszékiek veretlenségi sorozatát, mezőnyjátékossal a kapujában nyert a Nagy dörög A Serleg Szakbolt megyei I. osztályú bajnokság hétvégi fordu­lójának rangadóján a címvédő Dunaszentgyörgy vereséget szenvedett Tolnán, így az Őcsényt legyőző Bölcske átvette a vezetést Duna-partikatól a bajnoki tabellán. Labdarúgás Tolna-Dunaszentgyörgy 1-0 (0-0). Tolna, 250 néző. V: György. Tolna: Mausz- Fekete, Wiesner, Klein M. (Horváth E.), Fauszt- Schaffer (Guth), Zörényi (Tarjáni), Nagy L, Kiss G. (Izsák)- Juhász (Szabó), Ben- cze. Edző: Kvanduk János. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka- Ács, Mosonyi, Horváth J., Hor­váth G.- Somogyi, Aradi, Krepsz, Hajpál (Andi)- Horváth L., Mizser. Játékos-edző: Horváth József. Hosszú idő után jó játékkal győzte le a Tolna a jól játszó Dunaszentgyörgyöt. G: Juhász. Jók: Nagy I., Fauszt, Fekete, Ju­hász, Bencze, illetve Horváth J., Horváth L., Aradi. tarjáni gyula Bölcske-Őcsény 3-2 (1-1). Bölcske, 300 néző. V: Kiss Z. Bölcske: Müller- Ledneczki, Szi­li, Somogyi- Tamási (Besenczi), Szauer G., Szauer Zs. (Pokorni)- Rácz, Pummerschein (Tóth Gy.)- Fejes, Szabadi. Edző: Blatt Pál. Őcsény: Győrfi- Kőkúti, Juhász (Mózes), Kapás, Kovács- Kulcsár (Bartos), Horváth, Demkó, Letenyei- Takács, Puskás. Edző: Horváth Péter. A két kapufa kö­zött sok gólhelyzetet kihagyó Bölcske nehezen nyert a jól játszó Őcsény ellen. G: Fejes 2, Szabadi, illetve Letenyei 2. Jók: Ledneczki, Fejes, Pokorni, Szabadi, illetve Letenyei, Kovács, Kulcsár, Kapás. SULÁK ANDRÁS Nagydorog-Nagymányok 5-2 (0-2). Nagydorog, 50 néző. V: Fa­zekas G. Nagydorog: Kirchner- Portikhegyi, Fancsali, Mészáros, Lázár (Bíró Z.)- Jenei, Mókus, Tancsa, Egei- Juhász (Tóth), Bó­ka. Játékos-edző: Bóka Gábor. Nagymányok: Töpfner T.- Bíró Sz., Lovász, Hopp, Fritsi- Miklós, Papp (Borbély Cs.), Antal (Töpfner M.), Szabó- Kecskemé­ti, Szőnyi. Edző: Köő László. Má­sodik félidei sziporkázó játékával megérdemelten nyert a vészka­pussal felálló hazai csapat. G: Bó­ka, Tancsa, Egei, Lázár, Kirchner (11-esből), illetve Kecskeméti, Lo­vász. Jók': Kirchner vezérletével az egész hazai csapat, illetve Lovász, Kecskeméti. miklós jánosné Bátaszék-Tamási 0-2 (0-1). Bátaszék, 200 néző. V: Bíró R. Bátaszék: Grill- Kovács L., Ve- csei, Zágonyi, Hauwasser (Már­ton)- Sárközi, Péter, Pusztai (Lieszkovszky), Szabados- Pan- kovics (Kiss), Kollár. Edző: Fiáth Tamás. Tamási: Pék- Kovács Z. (Páczelt), Árvái, Illés, Kovács R.- Filótás, Herr, Márkus (Stircz), Kovács P.- Szakács, Molnár. Játé­kos-edző: Molnár László. A jól játszó vendégek élni tudtak lehető­ségeikkel, így megérdemelten nyertek, és szakították meg a bátaszékiek veretlenségi soroza­tát. G: Filótás, Herr. Jók: Vecsei, il­letve Kovács P., Filotás, Szakács. SÁGI ISTVÁN Dunaföldvár-Kajdacs 6-0 (4-0). Dunaföldvár, 100 néző. V: Rácz. Dunaföldvár: Molnár- Jakab, Antal, Princz, Pajor- (Alberczki G.), Alberczki Cs., Nagy L„ Fodor (Futó), Tárnái- Schulteisz, Bé- nyei. Játékos-edző: Kindl István. Kajdacs: Weisz- Kasza, Lengyel, Farkas, Régi- Váncsodi, Borbély (Pató), Gazdag, Varga- Bierer (Deák), Kovács (Virág). Edző: Lacza József. A hetek óta sok hi­ányzóval felálló hazai csapat a múlt heti sokk után hozta a kötele­ző győzelmet. G: Schuletisz 2, Alberczki Cs., Tárnái, Nagy L., Fo­dor. Jók: Schulteisz, Tárnái, Princz, Futó, illetve Weisz, Lengyel, Régi. KINDL ISTVÁN Kéty-Kakasd 0-3 (0-1). Kéty, 200 néző. V: Somogyi. Kéty: Kohn- Márton K„ Márton R. (Erős Sz.), Búzás R. (Sebestyén M.)- Stölkler R„ Dani, Misóczki (Sebestyén N.), Horgos, Kalmár (Pál G.)- Szedlák, Szabó T. (Raduj). Edző: Márton Emil. Kakasd: Csonka- Galambos G., Eisensehr (Farkas B.), Kvanduk J., Kara (Ettig L.)- Nagy Z„ Taba (Rikkers P.), Szabó G. (Sebestyén F.), Nagy G.-Tóth A., Balogh A. Edző: Kniesz Mátyás. Küzdel­mes, jóiramú mérkőzésen megér­demelten nyert a vendégcsapat. G: Nagy G„ Szabó, Sebestyén F. Jók: Dani, Márton K„ Stölkler, Erős, il­letve galambos, Nagy G., Szabó. GÖDREI ZOLTÁN Tevel-Ozora 2-1 (1-0). Tevel, 200 néző. V: Horváth G. Tevel: Bogos-Szolomájer, Borbandi, Nagyfalusi T., Ferenc- Gergely (Ambrus), Dézsi, Macsuka (Szőts), Nagyfalusi I. - György (Jakab), Pfeifer (Illés Cs.). Edző: Szabó Dénes. Ozora: Rajna- Szücs (Dölles), Miklós, Surányi, Bebesi, Nádasdi- Kardos (Tú­rós), Szép, Tolmácsi- Kovács, Papp. Edző: Végh István. Nagy iramú mérkőzésen nehezen győz­tek a hazaiak az igen lelkes fiatal vendégek ellen. G: György, Amb­rus (11-esből), illetve Tólmácsi. Jók: Bogos, Borbandi, Nagyfalusi I., Pfeifer, illetve Rajna, Bebesi, Tolmácsi, Kovács. zwick jakab Dunakömlőd-Simontornya 8-1 (5-1). Dunakömlőd, 200 né­ző. V: Schéfer. Dunakömlőd: Bérdi- Lisztmájer (Szél), Kovács B„ Majsai, Frast- Pesti, Kovács Z. (Kolarics), Fritz, Taba- Vamyú, Büttl. Játékos-edző: Kolarics Zsolt. Simontomya: Tóth A.- Borbás I. (Molnár T.), Molnár J. (Bozsányi), Pekli, Kovács- Kapi- nya (Németh), Molnár L. (Herc- zeg), Borbás B., Tóth L- Csontos, Molnár B. Edző: Csepregi György. Magabiztos játékkal nyert a hazai csapat. G: Kovács D. 3, Pesti 2, Büttl, Vamyú, Fritz, illetve Tóth A. (11-esből). Jók: Kovács D. vezérle­tével az egész hazai csapat, illetve Borbás, Kovács. kolarics zsolt Ifjúsági eredmények: Báta­szék-Tamási 4-2, Nagydorog- Nagymányok 3-4, Dunaföldvár- Kajdacs 16-0, Kéty-Kakasd 1-1, Tevel-Ozora 1-5, Dunakömlőd- Simontornya 0-6, Tolna-Duna- szentgyörgy 7-0, Bölcske- Őcsény 6-3. ■ Rajna kapusnak kétszer is maga mögé kellett nyúlnia Tevelen fotó, bakó