Tolnai Népújság, 2002. november (13. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-11 / 262. szám

10. OLDAL SPORT 2002. November 11., hétfő HUB Félszáz pont alatt tartotta ellenfelét a KSC Csak a találkozó első és utolsó öt percében csillogott Fehérvárott az Atomerőmű SE A balul sikerült szolnoki kirándulás után hazai pályán megra­gadta utolsó lehetőségét a felzárkózásra az Atomerőmű-KSC Szekszárd A-csoportos női gárdája, és jó védekezéssel, fegyelme­zett játékkal legyőzte a szegedieket. Nem sikerült viszont a bra­vúr az Atomerőmű SE férfi csapatának: a paksiak ezúttal csak mezőnyben tudták felvenni a versenyt a fehérváriakkal, s ez ke­vés volt a győzelemhez. Kosárlabda Atomerőmű-KSC Szekszárd- Szeviép-Szeged 64-48 (21-17, 15-10, 9-9, 19-12). Női NB I. Szek­szárd, 700 néző. V: dr. Páli, Vétek. Szek­szárd: DARIDA (9/3), VASS (14/6), ANI- TICS (14/9), EMEAGI (13), Nieuwveen (8). Csere: Fuzaro (2), Csontos (4), Bellovai (-), Tóth (-). Edző: Király Sándor, Patkós Zol­tán. Szeged: Lukic (5), Mandache (5/3), Mészáros (6/3), Varda (6), KAJDACSI (11). Csere: FŰRÉSZ (13/9), Lódi (2), Roczkov (-), Jex (-), Rajnai (-). Edző: Újhelyi Gábor. Az eredmény alakulása: 5. perc: 6-8,15. p.: 26-25, 25. p.: 42-34, 35. p.: 57^4. Kipontozódott: Kajdacsi a 25. percben. Győzelmi kényszer. Ronda kifejezés, de szemléletes. A szekszárdiak jelenlegi helyze­tében mindenképpen. A KSC mérlege ugyan­is a meccs előtt negatív volt, s ezen éppen a hasonló mutatókkal bíró szegediek ellen ja­víthattak Király mester tanítványai. Ennek ellenére az első öt percben csak futott az eredmény után a Szekszárd (5. perc: 6-8), aztán Emeagi és Anitics középtávoli­jaival fordított az Atom, s miután jól lepat­tanóztak a hazaiak, Újhelyi mester időt kért (7. perc: 12-8). A folytatásban is lendületben maradtak a Darida mozgatta Atomosok, és Vass 5 pontjával növelték előnyüket. A szege­diek a negyed utolsó percében Kajdacsi két duplájával faragtak hátrányukból. A második periódus elején előbb felváltva estek a kosa­rak, majd az addig pontosan célzó Vass két­szer is tiszta helyzetben rontott. Megtorpant a KSC, Király Sándor magához is rendelte ta­nítványait (14. perc: 26-23). Az időkérés után idén először a brazil Fuzaro is pályára lépett, s hibátlan tempójával gyorsan be is lopta ma­gát a szekszárdi publikum szívébe. A folyta­tásban az ausztrál Emeagi bolondította meg a szegedieket, s miközben a vendégek legered­ményesebbje, Kajdacsi begyűjtötte 4. hibáját is, ellépett az Atom (18. perc: 34-25). Remek rajtot vett a KSC a nagyszünet után, Vass és Darida duplájával már 13 ponttal tar­tott előbbre a Szekszárd. (22. p.: 40-26). Mé­száros sokadik triplakísérlete végre célba ta­lált, ám Újhelyi Gábor nagy kockázatot vál­lalt, amikor pályán tartotta Kajdacsit, mert a válogatott center 24 percnyi játék után kipon­tozódott. A szegedi center kiválása azonban mintha az atomosokat zavarta volna meg, a hazaiak hosszú-hosszú percekig nem találtak a gyűrűbe. Aztán a negyed utolsó má­sodperceiben Da­rida bevágott egy triplát, ám a 10 perc alatt dobott kilenc pont még így is nagyon ke­vés. Igaz, a szegediek sem jutottak messzebb­re. Az utolsó felvo­násban Fűrész zsi­nórban dobott két triplájával kapasz­kodott a Szeviép. Mielőtt azonban nagyobb gond lett volna, jött Anitics, és mintha mi sem lenne természete­sebb, gyors egy­másutánban be­szórt három hár­mast. Csontos ko­sarai után 18 pont­ra hízott a különb­ség, eldőlt a mér­kőzés. A hajrában ugyan újra több hi­ba csúszott a haza­iak játékába, ám Darida révén így is a szekszárdiaké volt az utolsó „szó”. Király Sándor:- Visszatértem régi keménységemhez, úgy látszik, női csapatoknál csak ez használ. Védekezésünknek és fegyelmezett játékunk­nak köszönhetjük biztos sikerünket, amelyet közönségünk meghálált. Újhelyi Gábor: - A kosárlabda megcsúfo­lása volt a mai teljesítményünk, függetlenül attól, hogy a fél csapat sérülten vállalta a játé­kot. (FEKETE) További eredmények: GYSEV-Diósgyőr 103-42, Soproni Postás-Szolnok 98-78, PVSK-BSE 70-47. Albacomp-Atomerőmű SE 87-77 (18-16, 19-15, 25-18, 25-28). Férfi NB I. Székesfehérvár, 2800 néző. V: dr. Vígh, Bognár. Albacomp: Matus (10/8), HART (13/3), MOSELEY (25/12), BENCZE (12), LAPOV (14/3). Csere: Halm (5), Theisz (6/3), Góbi (2). Edző: Sterbenz László. ASE: MÉSZÁROS (14/12), DAVIS (21), FODOR G. (18/6), Sitku (11), Czigler (10). Csere: Jurgilas (-), McMahan (3). Edző: Fodor Pé­ter. Az eredmény alakulása: 5. perc: 8-10,15. p.: 29-24, 25. p.: 49-43, 35. p.: 76-56. Kipontozódott: Matus a 39., Czigler a 39., Mészáros a 39. percben. Emeagi (fehérben) nagy csatát vívott Kajdacsival, amíg a szegedi 13-as ki nem pontozódott fotó: gottvald Sitku két duplájával a paksiak kezdtek job­ban, s miközben a hazaiaknál Bencze csak egyik büntetőjét értékesítette, Davis kosarai­val tovább nőtt az ASE előnye (1-8). Az ato­mos vezetés egészen a nyitó negyed hajrájáig tartott, amikor is előbb a Moseley-Hart duó találataival fordított az Albacomp. A folytatás­ban a csereként beállt Halm dupláival meg­lépni látszott az Alba, a különbséget Fodor G. két kosarával csökken­tette az Atom. A paksiak elsősorban a mezőny­emberek, Fodor és Mé­száros találataival ott li­hegtek a vendéglátók nyakán. A második ne­gyed végén azonban a fehérváriak Moseley és az első akciókosarát szerző center, Lapov ré­vén hatpontos előnnyel térhettek pihenőre. Da­vis ugyan az utolsó pilla­natban a félpályáról még betalált, ám a játékveze­tők szerint az amerikai már csak a dudaszó után engedte útjára a labdát. A nagyszünet után a fiatal center, Bencze nyi­totta a kosarak sorát, er­re azonban Mészáros egy triplával válaszolt. Hogy a hazaiak is ponto­san céloznak távolról, arról Matus és Moseley győzte meg a közönséget, így tovább nőtt az Albacomp előnye. Az atomosok támadásban pontatlanná váltak, a fehérváriak Moseley ve­zérletével tíz pont fölé hizlalták a különbsé­get. Az utolsó negyedet ismét Bencze találata vezette be, a vendégeknél pedig ismét csak a mezőnyemberek jeleskedtek: Fodor és Mé­száros is a hárompontos vonalon túlról talált a hazaiak gyűrűjébe. Kétperces rövidzárlat állt be ekkor a paksiak játékában, Lapovék ezt remekül kihasználva a 35. percre húsz pontra növelték előnyüket. A jelentős kü­lönbség tudatában mindkét csapat felszaba­dultabban kezdett kosárlabdázni, s ez igen él­vezetessé, látványossá tette az utolsó négy percet. A paksiaknál Davis és Fodor jeleske­dett a pontgyártásban, így a lefújásig felére csökkentette hátrányát az Atom. Fodor Péter: - Két pozitív szakasza volt a mérkőzésnek. Az első negyed első-, illetve a végjáték percei. Vereségünket a köztes idő­szak történései okozták. (schmidti További eredmények: Debrecen-Szolnok 100-88, Szeged-Soproni Ászok 72-73, Kecskemét-ZTE KK 89-88, Kaposvár-Kör- mend 72-69. A Falco KC-Dombóvári VMSE mérkőzést február 12-én játsszák. ________■ Ez üstérmes a férfi csapat Ács Péter veretlenül zárta a sakkolimpiát Bled A magyar férfi válogatott a második helyen végzett a szlo­véniai sakkolimpián, így 22 év után szerzett ismét érmet. A legrangosabb nemzetek közöt­ti viadalt egypontos előnnyel a címvédő oroszok nyerték.- A csapat 2-2.5 ponttal túltelje­sítette az előzetes elvárásokat, az 56 parti közül mindössze egyet veszítettünk el, húszszor nyer­tünk, ami kiváló teljesítménynek számít - nyilatkozta Kállai Gábor, az együttes kapitánya. Az utolsó fordulóban a férfiak Kínát verték 3:l-re, Almási Zoltán és Gyimesi Zoltán szerezte meg a teljes pon­tot a harmadik és negyedik táb­lán, Lékó Péter sötéttel, Polgár Ju­dit pedig világossal remizett. A negyedik táblán a paksi Atomerőmű SE junior-világbaj­nok nagymestere, Ács Péter ko­rábban nyolc partit játszott, s eze­ken veretlenül 6.5 pontot gyűjtött. Az ugyancsak paksi Dembo Jelenát soraiban tudó nők 3:0-ra verték Moldovát, és 25.5 ponttal a legjobb nyolc kö-zött zártak. ■ Két magabiztos győzelem Asztalitenisz Mindkét csapatunk könnyed győzelmet aratott a női NB I szombati fordulójában: a Szekszárd a gyengécske Kecs­kemétet győzte le, a Fastron AC Tolna pedig a jó erőkből ál­ló Budaörs otthonában nyert. Budaörs-Fastron AC Tolna 6:12 A párosokat követően még 1:1 állt az eredményjelzőn, ám az egyéni mérkőzéseken gyorsan elhúzott a Tolna, s két kör után már 8:2-re vezetett. Az első körben a vendé­gek közül csak Guld botlott, a má­sodikban már hibátlanok marad­tak az Éberhardt-tanítványok. Biz­tos előnye birtokában a hátralévő két kört „ikszre” adhatta a Fastron, bár ha az addig remeklő Majzik hátfájdalmai miatt nem lép vissza Hajduska ellen, akár fö­lényesebb is lehetett volna a tolnai siker. Győztesek: Hajduska 3, Né­meth Á„ Pauer, valamint a Hajduska-Németh pár, illetve Ackermann 4, Majzik Zs. 3, Wittinger 3, Guld, valamint az Ackermann-Guld pár. Szekszárd AC- Kecskemét 16:2 A SZAC számított a találkozó ab­szolút favoritjának, s ennek meg­felelően a hazaiak villámgyorsan begyűjtötték a két párost, a két egyes kör után pedig már 9:l-re vezetett. A remek adottságokkal megáldott 17 esztendős Czebe Lí­via bemutatkozása is kitűnően si­került, hisz két győzelem is került neve mellé. A kecskemétiek két si­kerét a korosztályos válogatott Kunszt Orsolya, és a „rutinos”, 19 éves Mátyus szerezte. Győztesek: Marcekova 4, Herczig G. 4, Lass 4/ Czebe 2, a Marcekova-Lass, és a Herczig-Pata pár, illetve Kunszt, Mátyus. Herczig Gabriella hibátlan maradt a Kecskemét elleni találkozón fotó: gottvald Máté: trónfosztás új uszodacsúccsal Rajtol a férfi 100 m mell döntő futama, elöl a későbbi győztes Máté fotó: g. k. Tizennyolc klub több, mint kétszáz versenyzője állt rajt­kőre Szekszárdon a XXIII. Sipos Márton nemzetközi em­lékversenyen. Úszás _____________ A városi uszo­dában a legje­lentősebb vidé­ki szakosztály­ok mellett elin­dultak a szlová­kiai Trnava, a jugoszláviai Zenta és Zren- janin, a horvátországi Eszék és a bosnyák Tuzla úszói is, s termé­szetesen vízbe szálltak az érme­kért a rendező Vízmű SE Szek­szárd, a Dombóvári Sí, valamint a Bonyhádi ÚSE versenyzői is. A 100 m mellen 1922-ben világre­kordot úszó Sipos Márton emlé­kére rendezett számot a szentesi Máté Hunor 1:03.91-es új uszoda­csúccsal nyerte a korábbi kétsze­res győztes, ifi Európa-bajnok pé­csi Bodor előtt. A szekszárdiak a 100 m háton taroltak - Gál Attila győzött Klein Miklós előtt -, de a Gál, Klein, Bertók, Madaras ösz- szetételű gyorsváltónak sem akadt párja a mezőnyben. A nők­nél a dunaújvárosiak vitték a prí­met, míg a fiúknál - egy szám ki­vételével - csak dombóvári úszó állhatott a dobogó legfelső fokára. Sajnos, a Tolna megyei hölgyek ezúttal nem jeleskedtek, a legelő­kelőbb helyen a lányoknál 100 m pillangón hetedik Jakab Aliz zárt. A jobb Tolna megyei eredmé­nyei^. Férfiak, 100 m gyors: 2. Gál Attila 54.87, 3. Klein Miklós (mindkettő Vízmű SE Szekszárd) 55.01. 100 m hát: 1. Gál 1:01.31, 2. Klein 1:01.69. 100 m pillangó: 3. Gál 1:02.31, 4. Klein 1:03.20. 200 m gyors: 2. Klein 1:59.04, ...4. Gál 2:02.24. 4x100 m gyors­váltó: 1. Vízmű SE Szekszárd A 3:52.26,'...5. Vízmű SE B 4:15.28, 6. Dombóvári Sí 4:48.41. Fiúk, 100 m gyors: 1. Lukács Gergely (Dombóvári Sí) 1:02.69, ...5. László Márk (DSI) 1:05.86. 100 m mell: 3. Lukács 1:20.18. 100 m hát: 1. László 1:12.27, ?..3. Kollár Marcell (DSI) 1:15.77, ...5. Lukács 1:17.35. 100 m pillangó: 1. Lukács 1:09.69, ...5. Kollár 1:16.44, 6. László 1:16.45. 133 m vegyes: 1.'Bakonyi Bence (Dom­bóvári Sí) 1:55:16. Egyéni összetett győztesek, férfiak: Takács Krisztián (Duna- ferr). Nők: Papp Renáta (Duna- ferr). Fiúk: Lukács Gergely (Dombóvári Sí). Lányok: Vétek Zsófia (Pécsi TÁSI). A legjobb Tolna megyei, férfiak: Gál Attila (Vízmű SE). Fiúk: Lukács Ger­gely. ____ ______■ Is mét „egyfélidős” volt a Tamási Harmincegy gólos vereséget szenvedett Győrött a Tolna KC A női NB I/B Nyugati csoportjának hétvégi fordulójában mindkét csapatunk idegenben szenvedett vereséget, ám míg a Tamási csak néggyel maradt alul Szombathelyen, addig a tolnaiak súlyos, 31 (!) gólos vereséget szenvedtek a Győri ETO KC második csapatától. Kézilabda Győri ETO KC II- Tolna KC 41-10 (23-3) Győr, 200 néző. V: Székely, dr. Vattály. Tolna: Újvári- Pirgi 1, Simon K. 4 (1), Taksonyi 2, Nagy A. 3, Németh J., Fauszt. Csere: Gödrei (kapus), Oravecz A., Reisch, H. Szabó. Mb. edző: Schell Ferencné. Kiállítások: 2, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 3/1. Horváth Szimonetta bokasérü­lés, Takács húzódás miatt nem állhatott Schell Ferencné edzőnő rendelkezésére, Taksonyi pedig sérülten vállalta a játékot. A Tolna mindössze öt percig (3-1) tartotta magát, a folytatásban azonban a korosztályos' válogatottak egész sorát felvonultató győriek szó szerint szétfutották megszeppent ellenfelüket. A tolnaiak rengeteg labdát adtak el, ziccereket hibáz­tak, a hazaiak pedig kíméletlenül kihasználták megingásaikat. A fordulás után a teljesen megtört - komoly alapozás nélkül (!) erőn­létileg is padlón lévő - tolnaiak ugyan már többször találtak a ka­puba, ám ez csak arra volt elég, hogy legalább elérjék a tízes ha­tárt. A vendégcsapat szinte sem­miféle ellenállást nem tanúsított. A játékos-keret erőssége alapján többre hivatott fiatal tolnai csa­patnak mind erőnlétileg, mind mentálisan óriási változáson kell átesnie, ha meg akar kapaszkod­ni a második vonalban. Szombathelyi FSE-Fino- Tamási KC 26-22 (12-13) Szombathely, 150 néző. V: Pordán, Rákóczi. Tamási: Nagy- Filótás 2, Varga 3, Hingyi 3, Pavelekné 3 (2), Vágvölgyi 5, Kondor V. 3. Csere: Siklósi (ka­pus), Szabó Bakos 3 (1), Grú- ber, Jurasits, Agócs, Siklós, Schmidt. Edző: Varga László. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3. A 10. percig fej-fej mellett halad­tak a csapatok (4-4), aztán a ked­venceit a vasi megyeszékhelyre is elkísérő Sárga Ultrák buzdítása mellett a Vágvölgyi és Hingyi ve­zérelte Tamási összekapta magát védekezésben, és két góllal ellé­pett ellenfelétől (18. perc: 8-10). Gyors egymásutánban kétszer is emberhátrányba került a Fino, de Kondor V. így is betalált a vasiak hálójába (22. p.: 10-11). Nagyon jó védekezéssel és a Hingyi- Vágvölgyi duó eredményes táma­dójátékával az utolsó percben is­mét két gólra nőtt a különbség (11-13). A játékrészből már csak 33 másodperc volt hátra, amikor kettős emberelőnybe kerültek a főiskolások, s ezt ki is használták. A második játékrészt is négy me­zőnyjátékossal kezdték a vendé­gek, ám a fordulópontot a 36. perc jelentette. Óriási tempót dik­tált a szombathelyiek, s a nagy rohanásban négyszer is betalál­tak, míg a tamásiaknál harmadik kétpercese után Hingyi „kiponto­zódott” (16-14). A folytatásban mindkét csapat sok hibával ját­szott, a különbség pedig állandó­sulni látszott (45. p.: 20-18). A hajrára teljesen elfáradt a Tamási, s ezt a vasi gárda gólokkal büntet­te (57. p.: 25-20). A végjátékban ugyan két gólt lőttek zsinórban a vendégek, de ez csak a szépítésre volt elég. Az idei bajnokságban negyedik olyan találkozóján nem szerzett pontot a Tamási, ame­lyen 40 percen át jól és eredmé­nyesen kézilabdázott. A sikerhez egy félidő nem elég. Jó: Vágvöl­gyi. HORVÁTH ZSOL1 í