Tolnai Népújság, 2002. október (13. évfolyam, 229-254. szám)

2002-10-07 / 234. szám

HHH 2002. Október 7., Hétfő SPORT 11. OLDAL Bajnoki Tabellák NBI 1. MTK FC 10 8 _ 2 24-12 24 Z FTC 10 6 2 2 17- 9 20 3. Siófok 10 5 3 2 16-11 18 4. Debrecen 10 5 3 2 19-17 18 5. Győri ETO 10 5 2 3 17-12 17 6; Újpest 10 5 1 4 23-18 16 7. Dunaferr 10 3 3 4 16-17 12 8. Sopron 10 3 2 5 13-15 11 9. Videoton 10 2 4 4 10-15 10 10. ZTE 9 2 3 4 16-18 9 11. Kispest 10 1 3 6 14-27 6 12. Békéscsaba 9 1­8 10-24 3 NB II Nyugati csoport 1. Szekszárd 10 7 3­20- 4 24 Z Marcali 10 6 3 1 13- 4 21 3. Veszprém 10 5 4 1 13- 8 19 4. Sárvár 10 5 3 2 29- 9 18 5. Balatonlelle 10 5 2 3 19-14 17 6. Bodaik 10 3 4 3 14-15 13 7. Komló 10 4 1 5 12-16 13 8. MTE-Motim 10 3 3 4 13-10 12 9. Petőháza 10 2 3 5 9-13 9 10. Tata 9 2 3 4 8-17 9 11. Kaposvölgye 10 1 2 7 10-27 5 12. PVSK 9­1 8 2-25 1 NB III Dráva-csoport 1. Barcs 9 7 1 1 23- 9 22 2. Keszthely 8 6 1 1 20- 9 19 3. Harkány 9 6 1 2 12- 6 19 4. Bóly 9 5 3 1 18-12 18 5. Dombóvár 9 5 2 2 14- 9 17 6. Kozármisleny 9 4 2 3 28-18 14 7. Szentlőrinc 8 4 2 2 15- 7 14 8. Nagyatád 9 3 5 1 18-14 14 9. Beremend 9 3 2 4 13-17 11 10. Decs 9 3 1 5 16-16 10 11. Zamárdi 9 3 1 5 9-12 10 ÍZ Letenye 8 2 3 3 17-21 9 13. Mohács 9 2 1 6 9-17 7 14. Baja 9 2­7 12-20 6 15. Bonyhád 8­3 5 8-23 3 16. Balatonfured 9­2 7 5-27 2 Megyei I. osztály Felnőttek 1. D.szentgyörgy 9 8 1­34- 4 25 Z Tolna 9 8­1 34- 5 24 3. Dunaföldvár 9 7 1 1 33-13 22 4. őcsény 9 6 2 1 22-13 20 5. Bölcske 8 6 1 1 28-10 19 6. Bátaszék 9 5 4­20- 8 19 7. Rakasd 9 4 2 3 22- 9 14 8. Tevel 9 4 1 4 20-19 13 9. Dunakömlőd 9 4­5 28-18 12 10. Nagymányok 9 3 2 4 9-12 11 11. Tamási 9 3 1 5 17-18 10 ÍZ Simontornya 9 3 1 5 14-22 10 13. Ozora 8 1­7 8-23 3 14. Kéty 9 1­8 10-38 3 15. Kajdacs 9­­9 5-46­16. Nagydorog 9­­9 9-55­Ifjúságiak 1. Dunaföldvár 9 8­1 69-11 24 Z Tolna 9 7 1 1 52-11 22 3. őcsény 9 7 1 1 45- 8 22 4. Bátaszék 9 6­3 48-18 18 5. D.szentgyörgy 9 5 2 2 35-14 17 6. Bölcske 7 5 1 1 29-16 16 7. Ozora 8 5­3 33-20 15 8. Tamási 9 3 4 2 27-19 13 9. Nagymányok 9 3 2 4 14-29 11 10. Kakasd 9 3 1 5 22-23 10 11. Simontornya 9 3­6 23-25 9 ÍZ Tevel 9 3­6 18-48 9 13. Dunakömlőd 9 2 2 5 20-38 8 14. Kéty 9 2 1 6 12-49 7 15. Nagydorog 8­1 7 8-55 1 16. Kajdacs 9­­9 5-76­Most a Decs hozott vészt Mohácsra Pontot mentett az éllovas Barcs Dombóvárott, értékes döntetlent játszott a Bonyhád Egy győzelem, és három döntetlen volt hétvégi mérlegük az NB Ill-ban szereplő Tolna megyei együtteseknek. Az egyetlen sikert a Dráva-csoportban szereplő decsiek jegyezték: Kiss János együttese Mohácsról hozta el a három bajnoki pontot. Labdarúgás DRÁVA-CSOPORT Mohács-Decsi KSE 1-2 (0-0) Mohács, 200 néző. V: Tóth I. Mohács. Kocsics- Vajta, Dárdai, Domonkos, Jakab (Balogh) - Knézics, Peterke, Nagy E„ Bódis- Sima, Bogos (Somodi). Játékos-edző: Nagy Ervin. Decs: Prantner- Bojás, Pozsár, Kal­már, Nagyfalusi (Hegedűs L.)- Hegedűs A., Pilisi, Boros, Berényi- Kiss J., Bíró (Csende). Játékos-edző: Kiss János. A 60. percben Knézics 6 méteres fejese a felső lécről a gólvonalra pattant, Tóth játékvezető asszisz­tense beintésére gólt ítélt. 1-0. Egy perccel ké­sőbb Borost buktatták a hazai védők a 16- oson belül. A megítélt büntetőt Kiss J. bizto­san lőtte a kapu bal sarkába. 1-1. A 70. perc­ben Berényi egy lövőcsel után 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1-2. Az első félidőben több helyzetet dolgozott ki a vendégcsapat, ám a mohácsiak kapuját nem tudta bevenni. A fordulás után változa­tos, kemény küzdelem folyt a pályán, a játék összképe alapján a decsiek megérdemelten nyertek. Jók: Knézics, Nagy E., Peterke, illet­ve Prantner vezérletével az egész decsi csa­pat. MERK JÁNOS Bonyhád Völgység LC- Nagyatád 1-1 (0-0) Bonyhád, 200 néző. V: Sebestyén. Bony­hád: Kovács L.- Tóth L. (Horváth G.), Máté, Biliczki Zs., Minker- Forrai, Biliczki R. (Varga Á.), Till- Hencz (Papp), Domonkos, Gergely. Játékos-edző: László Antal. Nagya­tád: Poór- Prucsi, Pék, Jtíss, Horváth J.- Szabó Á., Pókos (Agics), Brezovszky, Gyaraki- Szabó S. (Drávecz), Pam-mer. Edző: Horváth Lajos. A szünet után, a 69. percben Gergely adott középre a bal oldalról, és a berobbanó Forrai 8 méterről a kapu bal felső sarkába fejelte a labdát. 1-0. A 77. percben Kulcsár végzett el szabadrúgás a jobb oldalról, a kaputól mint­egy 22 méterre, labdája Kovács kapus előtt fel­pattant, és érintés nélkül került a kapu jobb felső sarkába. A kapufánál álló Forrai hiába igyekezett, nem tudta kifejelni a játékszert. 1-1. Mindkét gárda a támadójátékra fektette a hangsúlyt, a középpályát gyorsan átjátszva igyekezett helyzetet kialakítani. A kapuk ugyan kevésszer forogtak veszélyben, ennek ellenére, élvezetes, lüktető volt a játék. Biliczki Róbert sérülése - a hazaiak irányítóját egy ütközés után a 35. percben hordágyon kellett levinni a pályáról, mint később kide­rült, a játékosnak kifordult a térde -, egy kis időre zavart okozott a hazaiak soraiban, ám a vendégek nem tudták kihasználni a néhány perces rövidzárlatot. A fordulás után össze­kapta magát a Nagyatád, ám hiába szorította be percekre ellenfelét, egy kontra végén Forrai szép fejessel vezetést szerzett a völgy- ségieknek. A hazaiak vezető gólja után to­vább fokozták az iramot a vendégek, ám egyenlíteniük így is csak egy szerencsés góllal sikerült. A bonyhádiak közel álltak hozzá, hogy hat hónap után végre győzelmet ünne­pelhessenek, ám a játék képe alapján az egy pont is jó eredmény a tavalyi bronzérmes el­len. Jók: Biliczki Zs„ Kovács L, Máté, illetve Kulcsár, Drávecz. (rónád , v 5Br * fe ________________________ Hiá ba voltak meg a lehetőségeik a bonyhádi támadóknak, sem Varga (balról) sem Domonkos (a labdával), sem Gergely nem tudott a nagyatádiak kapujába találni (Bonyhád VLC-Nagyatád 1 -1) fotó! bakó jenő Dombóvári FC-Rutin-Barcs 0-0 Dombóvár, 300 néző. V: Ursprung. Dom­bóvár: Bontovics- Hopp, Horváth Á., Sza­badi (Steiger), Vincze- Tóth T. (Farkas), Nagy, Sallai, Szabotin- Kovács, Bán. Játé­kos-edző: Horváth Árpád. Barcs: Ková- csevics- Pancsó, Matus, Miskovics (Dani), Somogyi- Kolesánszky, Gálffy (Horváth), Puskás, Varga (Cservölgyi)- Sági, Zeller. Edző: Dárdai Pál. A 18. percben Sallai bal oldali szögletét a hosszú oldalról Szabadi 8 méterről fejelte kapura, Kovacsevics bravúr­ral hárított. Szünet után, az 52. percben a barcsi vé­dőkről kipattanó labdát Tóth 20 méterről, kapásból lőtte kapura, a játékszer centikkel kerülte el a jobb felső sarkot. A 70. percben Szabotin bal oldali beadását Kovács 6 méter­ről csúsztatta kapura, a labda azonban ke­véssel a felső léc fölött hagyta el a játékteret. A 80. percben Steiger jobb oldali, 25 méteres szabadrúgását Kovacsevics bravúrral hárí­totta. A jól játszó hazai csapat nem tudta gólra váltani mezőnyfölényét, így a döntetlen igazságosnak mondható. Jók: Vincze, Nagy, Bán, illetve Matus, Miskovics, Somogyi, PUSkáS. NYÁRI RÓBERT További eredmények: Zamárdi-Harkány 1-0, Kozármisleny-Baja 4-3, Keszthely-Ba- latonfüred 4-1, Szentlőrinc-Bóly 0-1, Lete- nye-Beremend 4-4. DUNA-CSOPORT Paksi SE-Gázművek 1-1 (1-1) Paks, 300 néző. V: Kovács. Paks: Antal- Wolf, Jenei, Berengyán, Debreceni- Abo- nyi, Magócs, Osztermájer, Veszter-gombi- Galambos (Szili), Varga L. Edző: Klement István. Gázművek: Erdélyi- Szakállos, Króner, Wallenstein, Nagy- Piroska, Kis­teleki B., Galaschek- Lázár (Pásztor), Zacsovics (Lódi), Mohácsi. Edző: Kistele­ki István. A találkozó elején inkább a két tizenhatos között folyt a játék, a 30. percben a vendégek némiképp váratlanul szerezték meg a vezetést: Piroska ugratta ki jó ütem­ben Zacsovicsot, s a csatár 13 méterről a bal felső sarokba bombázott. 0-1. A 44. percben egy előre vágott labdát Abonyi középre ívelt, és a jól helyezkedő Varga L. 5 méterről a hálóba fejelt. 1-1. Szünet után, a 60. percben Mohácsi buk­tatta a kapura törő Vargát a 16-oson belül. A büntetőt a sértett a kapu fölé vágta. Ellentétes félidők után a sokkal több helyzetet kidolgozó hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Jenei, Abonyi, Veszter- gombi, Varga, illetve Szakállos, Króner, Lázár. ZERZA JÓZSEF Siófoki pontmentés az utolsó percben Labdarúgás A labdarúgó NB I, 10. fordulójá­nak Balaton-parti rangadóján hi­ába irányított végig a Siófok, a hazaiak csak az utolsó percben tudtak pontot menteni a Győr el­len. Siófok-Győri ETO 1-1 (0-0). Siófok, 2000 néző. V: Kassai. Siófok: Csernyánszki- Soós, Panties, Kuttor, Koller- Grósz (Sipeki 67.), Schwarcz, Schultz, Erős (Filipovic 83.)- Usvat (Sza­bó Cs. 62.), Fülöp. Edző: Csank János. Győr: Sebők- Regedei (Baranyai 70.), Karabatic, Huci- ka- Peric, Jovanovic, Szanyó, Németh N.- Herczeg (Kartelo 85.), Nicsenko, Nagy T. (Baum­gartner 55.). Edző: Tamási Zsolt. A végig mezőnyfölényben játszó hazaiak - akik a vendégek gólja után fél óráig nagyszerűen futballoztak - helyzeteik alapján győzelmet érdemeltek volna. G: Filipovic a 90., illetve Hucika a 60. percben. Békéscsaba-Újpest FC 1-3 (1-2). Békéscsaba, 5000 néző. V: Hajdó. Nem volt egy súlycso­portban a két csapat, a tudato­sabban, harcosabban játszó új­pestiek megérdemelten nyertek. G: Keresztúri a 15., illetve Hor­váth F. a 10. és a 33., Poljakovic az 55. percben. Sopron-MTK 3-2 (1-2). Sopron, 2000 néző. V: Szarka. A jó iramú, változatos összecsapá­son az első félidőben egy nagy egyéni hiba után egyenlített az MTK, majd a vezetést is átvette. A szünet után azonban a lelke­sen és helyenként igen jól játszó Sopron fordított. G: Pintér a 6., Tóth M. az 59., Horváth a 69., il­letve Ferenczi a 8. és a 27. perc­ben. Dunaferr-Videoton 0-0. Du­naújváros, 2000 néző. V: Solymosi. Mindkét csapat győz­ni akart, a kapu előtt azonban határozatlanok és pontatlanok voltak a játékosok. A második félidőben a Videoton beszorítot­ta ellenfelét, a hazai együttes a gyors kontrákban reményke­dett. A látottak alapján a döntet­len igazságos. Pénteken játszották: Kis- pest-Debrecen 1-3 (1-1). Lapzártakor. Ferencváros- Zalaegerszeg 3-2 (1-0). ______■ Fa rsang négyese az „évszázad mérkőzésén Öt mérkőzés óta érintetlen a szentgyörgyiek kapuja, az idén remeklő tolnaiak ezúttal a Nagymányokot ütötték ki A megyei I. osztályú bajnokság kilencedik fordulójában a kakasdiaknak sem sikerült bevenniük Szlanyinka Pál hálóját, így a címvédő szentgyörgyiek kapuvédőjének immáron 450 perce nem kellett maga mögé nyúlnia. Labdarúgás Dunaföldvár-Ozora 6-3 (2-1). Dunaföldvár, 300 néző. V: Faze­kas. Dunaföldvár: Molnár- An­tal, Szilasi, Pajor, Kindl- Alberczki Cs. (Jakab), Nagy L., Fodor (Tárnái), Alberczki G. (Bényei)- Schulteisz, Farsang. Játékos-edző: Kindl István. Ozora: Rajna- Tóth, Miklós, Surányi, Bebesi, Nádasdi- Ko­vács, Túrós- Tolmácsi, Dölles, Papp. Edző: Végh István. Korrekt játékvezetés mellett a mérkőzés végén könnyelműsködő hazai csapat magabiztos győzelmet ara­tott a kulturáltan futballozó ven­dégcsapat ellen. G: Farsang 4, Nagy L., Bényei, illetve Tolmácsi, Dölles, Papp. Jók: Farsang, Alberczki G., Schuletisz, Nagy L., illetve Rajna, Kovács, Papp, Mik­lós. KINDL ISTVÁN Dunaszentgyörgy-Kakasd 1-0 (1-0). Dunaszentgyörgy, 300 néző. V: Száraz. Dunaszent­györgy: Szlanyinka- Mosonyi, Horváth J., Somogyi, Ács- Nagy Zs., Horváth G., Krepsz, Mizser (Hajpál)- Horváth L„ Weisz (Andi). Játékos-edző: Horváth József. Rakasd: Csonka- Tóth, Kvanduk J., Galambos, Kara- Taba (Paróczai), Nagy G., Kvanduk G. (Eisensher), Szabó (Sebestyén)- Rikkers, Balogh (Ettig). Edző: Kniesz Mátyás. A 12. percben Mizser hatalmas gólját - mjután a labda a belső hálótartó vasról pattánt vissza - a játékveze­tő nem adta meg, s ezzel önmaga számára tette nehézzé a mérkő­zést. Ennek ellenére Szlanyinka kapus hálója már 450 perce érintet­len. G: Horváth L. Kiállítva: Nagy Zs. a 36., illetve Kara a 71. percben. Jók: Krepsz vezérletével az egész hazai csapat, illetve Kvanduk J., Nagy G. Dömötör endre (A Dunaszentgyörgy-Kakasd találkozó játékvezetője, Száraz Fe­renc másként látta az ominózus esetet. A sípmester szerint Mizser lövését követően a labda Csonka kapus lábáról a felső lécre, onnan a bal oldali kapufára, majd a me­zőnybe pattant. Száraz Ferenc döntése előtt konzultált asszisz­tensével, és a „vonalban álló” Niki József megerősítette kollégája íté­letét). Tolna-Nagymányok 5-0 (3-0). Tolna, 150 néző. V: Éreth. Tolna: Mausz- Fekete, Wiesner, Pálin­kás, Zörényi (Szabó)- Nagy L, Schaffer, Horváth (Izsák), Kiss G. (Klein M.)- Bencze (Fauszt), Tarjáni (Guth). Edző: Kvanduk János. Nagymányok: Töpfner T.- Bíró (Szabó), Antal, Hopp, Guzorán (Studer)- Fritz, Óber, Miklós Cs., Szőnyi (Nagy)- Bor­bély, Kecskeméti. Edző: Köő László. Megérdemelt hazai siker. G: Tarjáni 2, Zörényi, Schaffer, Nagy I. Jók: Tarjáni, Nagy I., Schäffer, Bencze, illetve Miidós. TARJÁNI GYULA Bátaszék-Dunakömlőd 3-2 (2-0). Bátaszék, 200 néző. V: Nagy Z. Bátaszék: Grill- Hau- wasser, Vecsei, Zágonyi, Szaba­dos- Sárközi, Péter (Kiss), Pusz­tai, Pankovics- Orsós (Lieszkov- szky), Kollár. Edző: Fiáth Ta­más. Dunakömlőd: Bérdi (Ve- sza)- Taba, Fritz (Pesti), Kovács D., Frast- Tóth, Búzás, Kovács Z., Büttl- Kajári (Orova), Varnyú. Játékos-edző: Kolarics Zsolt. Nagyon nehezen született meg a hazaiak győzelme a máso­dik félidőre alaposan feljavult vendégek ellen. G: Pankovics, Kollár, Sárközi, illetve Kovács D. (11-esből), Búzás. Kiállítva: Frast a 37. pecben. Jók: Szabados, Pankovics, Kollár, illetve az egész vendégcsapat. sági istván Kéty-Tamási 1-4 (0-1). Kéty, 150 néző. V: Kiss I. Kéty: Kohn- Horgos, Sebestyén, Pál, Misócz- ki- Erős (Búzás), Szedlák, Kal­már, Márton R. (Pásztor)- Faze­kas R., Márton K. Edző: Márton Emil. Tamási: Pék- Kovács Z., Filótás, Herr (Kovács P.), Már­kus (Stircz)- Árvái M. (Szabó), Kovács R., Molnár, Páczelt (Szakács)- Béres, Árvái K. Játé­kos-edző: Molnár László. A ha­zai csapat a 80. percig partiban volt a jó erőkből álló vendégcsa­pattal, ám az utolsó tíz percben háromszor is kapitulált. G: Szed­lák, illetve Molnár 2, Márkus, Stircz. Jók: Fazekas, illetve Ko­vács R., Pék, Molnár, gödrei zoltán Bölcske-Simontornya 2-0 (2-0). Bölcske, 200 néző. V: Lubastyik. Bölcske: Müller- Ledneczki, Szili, Tamási- Besenczi (Blatt), Szauer G., Szauer Zs,. (Pummerschein), Rácz (Pokorni), Tóth- Szabadi, Fejes. Játékos-edző: Blatt Pál. Simontornya: Tóth A.- Borbás L, Molnár J„ Kovács, Vaczula- Németh (Herczeg), Kapinya, Pekli (Bozsányi), Borbás B.- (Csontos), Molnár B„ Tóth L. Edző: Csepregi György. Elfogad­ható első félidő után felejthető második. G: Szauer G., Fejes. Jók: Szauer G„ Fejes, Szili, Ledneczki, illetve Tóth L., Molnár J„ Vaczula, TÓth A. SULÁK ANDRÁS Márkus Krisztián (fent) bombagóljával szerzett vezetest a Tamasi Ketyen f, bakó Nagydorog-Tevel 1-3 (0-3). Nagydorog, 100 néző. V: György. Nagydorog: Wiszberger- Fan­csali, Vámosi, Lázár (Varga), Juhász- Mókus, Kirchner, Kiss, Tancsa- Bóka (Sárközi), Holló- si. Játékos-edző: Bóka Gábor. Tevel: Bogos (Illés Zs.)- Szolo- mayer, Borbandi, Ferenc, Nagy­falusi- Szőcs, Gergely, Nagy B. (Fazekas), Dézsi (Pfeiffer)- György, Illés Cs. Edző: Szabó Dénes. Küzdelmes mérkőzésen megérdemelt vendéggyőzelem. G: Tancsa, illetve Ferenc 2, Szőcs. Jók: Wiszberger, illeve Borbandi, Ferenc, Gergely. miklós jánosné Őcsény-Kajdacs 5-1 (1-0). Őcsény, 100 néző. V: Horváth. Őcsény: Győrfi- Kőkúti, Mózes, Kapás, Kovács- Babanics (Ta­kács), Demkó, Horváth J., Szunyogh (Kulcsár)- Puskás (Erdei), Letenyei. Edző: Horváth Péter. Kajdacs: Weisz- Kovács, Varga, Lengyel J., Milák (Ki­rály)- Farkas (Deák), Bierer, Régi, Kasza- Borbély, Gazdag. Edző: Lacza József. A Kajdacs 70 percig oroszlánként küzdött, majd elfáradt, s a végén kijött a tudásbeli különbség. G: Letenyei 2, Demkó, Horváth, Takács, illetve Deák. Jók: Letenyei, Dem­kó, Kovács, Horváth, illetve Weisz, Lengyel, Borbély, Régi. HORVÁTH ISTVÁN *** Ifjúsági eredmények: Nagydo­rog-Tevel 2-3, Bátaszék-Duna­kömlőd 8-2, Kéty-Tamási 1-1, Dunaföldvár-Ozora 7-0, Őcsény- Kajdacs 14-0, Tolna-Nagymá­nyok 7-0, Bölcske-Simontornya 8-2, Dunaszentgyörgy-Kakasd 1-0. ■