Tolnai Népújság, 2002. október (13. évfolyam, 229-254. szám)

2002-10-10 / 237. szám

2002. Október 10., Csütörtök SPORT 7. OLDAL Nagy hal az STC hálójában Nagyszerű simontomyai diadal a Kupában Kézilabda Újabb bravúrt hajtott végre a Simontomyai TC NB Il-es fér­fi együttese, amikor a Magyar Kupa 2. fordulójában az NB I/B éllovasát búcsúztatta. Simontomyai TC-Szigetvár 31-28 (17-13). Simontornya, 150 néző. V: Pordán, Rákóczi. Simontornya: Pech- Baranyi 2, Halasi 7, Teimel L„ 4, Teimel J. 3, Varga* L. 6., Papp 4. Csere: Varga A. 5, Kiss, Pásztor, Ba­logh, Nacsa. Játékos-edző: Teimel Lajos. Halasi-Szigetvár 4-2. Akár így is jellemezhettük volna az első hét percet, ugyanis az STC első négy gólját a kirob­banó erőben kézilabdázó átlövő szerezte. A határozottan, jól vé­dekező hazaiak Pech kapus bra­vúrjaival a 17. percben már négy góllal vezettek (10-6). A vendég­látók kisebb holtpontját kihasz­nálva a Szigetvár a 24. percben 10-9-re felzárkózott. A félidő haj­rájában elsősorban Varga Attila fineszes lövéseivel ismét négy gólra duzzadt az STC előnye. A második játékrészben a csapatu­kat kereső vendégek sokáig futót-, tak az eredmény után - állandó­sult az egy-két gólos hazai veze­tés -, aztán az 54. percben a szi­getváriak átvették a vezetést (25-26). Ekkor Pech büntetőt há­rított, az ellentámadásból pedig Varga László betalált, majd Baranyi volt kétszer is eredmé­nyes. A hajrá egyértelműen a simontornyaiaké volt, akik Teimel Lajos és Papp góljaival biztosították be győzelmüket. Az STC nagy fegyvertényt hajtott végre: higgadt, okos játékkal fek­tette kétvállra a továbbjutásért mindent elkövető Szigetvárt. Jók: Halasi, Varga A., Papp. ivarba) Teljes szekszárdi siker Véget ért a tíz fordulós Pécsi-kupa sorozat Kerékpársport A Bicsérd-Zók Nagydíjjal vé­get ért az idei Pécsi kupa ver­senysorozat, amely tíz fordu­lón keresztül szólította nye­regbe a bringásokat. Az utolsó szakaszon 35 induló vett részt, a táv 63 km volt. A Tol­na megyei kerekesek közül az if­júsági fiúk között Műnk Tamás (Szekszárdi KE) győzött, míg a nők versenyét Tóth Brigitta (Szekszárdi SZKE) nyerte. Az elit mezőnyben a Postás-Matáv szí­neiben versenyző szekszárdi Steig Gábor bizonyult a legjobb­nak, aki sikerével az összetett versenyben is elsőként zárt. Az ifjúságiak pontversenyét Haiszer Ákos nyerte, a hölgyek között Tóth gyűjtötte a legtöbb pontot, s az amatőrök között is szekszárdi siker született Balázs Tibor ré­vén. Az összetett egyéni verseny végeredménye. Nők: 1. Tóth Bri­gitta 28, 2. Gálosiné (Fitt Boys Pécs) 11, 3. Kocsis Anita (Kop­pány SE Tamási) 9 ponttal. Férfiak, ifjúságiak: 1. Haiszer Ákos 48, 2. Szilágyi Döme 29, 3. Liska Gergely (mindhárom Szek- szárd SZKE) 27 ponttal. Elit: 1. Steig Gábor 95,2. Ottó (mindket­tő Postás-Matáv SE) 86, 3. Vörös (Pécs) 42 ponttal. Amatőrök: 1. Balázs Tibor (Szekszárdi SZKE) 22, 2. Wirth (NVSE) 20, 3. Schneider Gábor (Szekszárdi SZKE) 18 ponttal.____________■ „Kiszámolták” az ASE legjobbjait Tíz kijevi tripla a jégveremben, egy negyedet nyertek a paksiak Szoros csatában veszített a DVMSE Asztalitenisz Második Európai Bajnokok Kupája-mérkőzésén is vereségét szenvedett az Atomerőmű SE. A magyar bajnok ezúttal az uk­rán fővárosban maradt alul a szenzációsan kosárlabdázó Lebedev vezérelte BC Kijev gárdájával szemben. Kosárlabda BK Kijev (ukrán) - Atomerőmű SE 98-80 (28-22,21-14,28-18,21-26). Kijev, 1000 néző. V: Jarotski (fehérorosz), Lukes (cseh). BC Kijev: Valejko (8/6), LEBEDEV (31/12), JEVSTRA- TENKO (14/6), MAUS (10), BALASOV (15). Cse­re: ZURÁVLOV (14/6), Saltovec (4), Tkacsenko (2). Edző: Igors Miglinieks. Atomerőmű SE: Mé­száros Z. (6/6), FODOR G. (13/3), DAVIS (14), Sitku (11/3), CZIGLER (20). Csere: Rajkó (3/3), Érsek (2), Pojbics (6/6), Lőrincz (5/3). Edző: Fo­dor Péter. Az eredmény alakulása: 2. perc: 6-2, 8. p.: 23-15,12. p.: 30-24,18. p.: 44-36,22. p.: 53-43,28. p.: 66-50, 32. p.: 79-56, 38. p.: 94-72. Kipontozódott: Mészáros Z. a 23. p„ Rajkó a 30. p„ Fodor G. a 32. p„ Balasov a 40. percben. Az első fordulóban a lengyel Polonia ellen bra­vúros győzelemmel kezdő és a hazai pontvadászat eddigi sorozatában is mindössze egy vereséget be­gyűjtő kijeviek villámrajtot vettek, hiszen alig öt perc elteltével máris tízpontos hazai előnyt muta­tott az eredményjelző a jégveremhez hasonlító csarnokban. Nem sokkal később, 25-15-nél időt kért Fodor Péter, aminek némiképp meg is lett az eredménye, hiszen Mészáros hárompontosa után 28-22-vel zárult az első tíz perc. Jól indult a máso­dik negyed, Rajkó triplájával ugyanis 30-27-re jöt­tek fel a paksiak. Figyelmeztető lehetett viszont a számunkra, hogy 12 perc elteltével Mészáros és Fo­dor Gergely is három-három személyi hibát gyűj­tött be. Sajnos Jevstratenko, Zsuravlov és Balasov is hárompontos kosarat szerzett, a másik oldalon Sitku viszont még büntetőkből se talált a gyűrűbe. Ezek után nem is volt meglepetés, hogy a második negyedet 21-14-re nyerték a kijeviek. Magyar szempontból nem kezdődött jól a har­madik negyed sem, Lebedev ugyanis fél percen be­lül kétszer is látványosan és eredményesen játszot­ta el, hogy Mészáros támadóhibát vétett ellene, így aztán a paksiak irányítója már 23 perc után kipon­tozódott. Rajkó vette át a szerepét, de nem túl sike­resen tette a dolgát, mint ahogy a magyar bajnok sem tudott újítani, hiszen a har­madik negyedet az eddigi legna­gyobb különbséggel, tíz ponttal nyerték a hazaiak. Miután az utol­só tíz percben a kipontozódott Mészáros és Rajkó nélkül, valamint 23 pontos hát­ránnyal kezdték a mieink, így a házigazdák lett tré­nere, Miglinieks nyugodt szívvel adhatott játékle­hetőséget szinte az egész cseresorának. Mínusz harminc pontnál a vendégek kezdő ötösének har­madik embere, Fodor Gergely is kipontozódott, a hátralévő időben pedig már csak a tekintélyes hát­rány csökkentésére volt lehetőség. A 98-80-as vég­eredmény Pojbics hárompontosával alakult ki. Saltovec ezúttal meglépett Czigler László mellől Fodor Péter: - Úgy gondolom, ha minden úgy alakult volna, ahogy terveztük, vagyis nem vétet­tünk volna hibákat, és teljesen korrektek a körül­mények, akkor közel kerülhettünk volna a győze­lemhez. A mezőnyjátékosaink közül két meghatá­rozó emberünket gyorsan kifújták a játékvezetők, és Rajkó sem lehetett végig a pályán. így pedig ke­vés esélyünk maradt a kiváló ukránok ellen. További eredmények: BC Kalev (lett)-Rytas Lietuvos (litván) 52-76, BC Himki (orosz)-Polonia Warbud (lengyel) 80-89.____________________■ Férfi NB I/B. Dombóvári VMSE-Tata 7:11. A végig izgal­mas, fordulatos egyéni összecsa­pásokon nagyszerűen helyt állt a dombóvári együttes a jóval na­gyobb játékerőt képviselő vendé­gek ellen. Győztesek: Kudlik 2, Tóth 2, Szokodi, Szuhanyik, vala­mint a Tóth-Szuhanyik pár. Női NB II. Fastron AC Tolna II-Nagykanizsa II 17:1. A sze­rény képességű vendégek ellen fölényes győzelmet arattak a tol­nai fiatalok. Győztesek: Báli 4, Máté 4, Majzik J. 4, Fenyvesi 3, valamint a Bali-Máté és a Majzik J.-Fenyvesi pár. Nagykanizsa I-Szekszárd AC II 14:4. A tartalékos szekszárdiak nem tudták megszorítani a ruti­nos kanizsaiakat. Győztesek: Stra- ubinger 2, Németh Á„ Márton. ■ Labdarúgó hírek FUTSAL. Az élvonalbeli bajnok­ság 4. fordulójában a SZUFC- Siófok nagy csatában, 3-2-re ki­kapott a válogatottakkal felálló In Time Aramis csapatától. A Bala- ton-parti gárdában a Szekszárdi UFC-Hyundai két játékosa, Máté Csaba és Szentjobbi István - utóbbi gólt is szerzett -, valamint Újvári Balázs, a csapat elnöke ka­pott helyet. NŐI NB II. Völgységi NSE-Iris Budapest FC 1-4 (0-2). Bony- hád: Kató- Szűcs, Laki, Horváth R., Incze (Bernhardt Barbara)- Szeilerné, Horváth E., Gáspár, Papp- Szabó, Bernhardt Berna­dett. Játékos-edző: Forrai Tünde. A mozgékonyabb bonyhádi höl­gyek a második félidőben több gólhelyzetet is kidolgoztak, de csak egyet tudtak értékesíteni. G: Horváth E. Jók: Kató, Laki, Hor­váth E. ■ Fiatalok a küzdőtéren Diáksport Labdarúgás A Szabad Föld című országos hetilap szerkesztősége és ki­adója immár ötödik alkalom­mal rendezte meg a kétezres lé- lekszámnál kisebb települések iskolái számára a Szabad Föld­kupa gyermek labdarúgó-tor­nát. Az idén Fonyódligeten ta­lálkozott az ország legjobb nyolc, 34. osztályos diákokból álló csapata, köztük Tolna me­gye képviseletében Ozora együttese. Schranz István test­nevelő és Dölles Ferenc után­pótlás-edző gárdája a csoport­jában legyőzte a Mezőnagy- mihály (3-2) és Gyékényes (3-0) csapatát, s a későbbi győztes Piricse ellen maradt alul (1-5). A harmadik helyért rendezett mérkő­zésen az ozoraiak a rendes játék­időben 5-5-re álltak, a büntetőrú­gásokban azonban a Fertőendréd együttese bizonyult jobbnak. A ne­gyedik helyen végzett gárda vezér- egyéniségét, a 8 gólig jutó Szűcs Roland Gábort a torna legjobb me­zőnyjátékosának választották. A bonyhádi Széchenyi iskola bronzérmes röplabda-csapata Labdarúgás Tizedik alkalommal rendezte meg a bonyhádi Széchenyi István Álta­lános Iskola a Széchenyi-kupát, melyen a három bonyhádi iskola mellett a szekszárdi Ötös, a nagymányoki és az őcsényi iskola labdarúgói mérték össze tudásu­kat. Az A-csoportból a bonyhádi Arany, a B-jelű trióból a rendezők A Szabad Föld-kupán negyedik helyen végzett ozorai csapat csapata emelkedett ki. A döntőben az Arany János iskola magabizto­san, 5-0-ra verte a házigazdákat. Végeredmény: 1. Arany J. Álta­lános Iskola, Bonyhád, 2. Széche­nyi Iskola, Bonyhád, 3. V. sz. Ált. Iskola Szekszárd, 4. Nagymányok, 5. Őcsény, 6. Vörösmarty Ált. Isk., Bonyhád. Röplabda A Széchenyi István Általános Isko­la mini leány csapata az előkelő harmadik helyezést érte el Veszp­rémben a Báthory-tomán. A 11-12 éveseknek rendezett meghívásos versenyen tizennégy együttes mér­kőzött egymással. A bonyhádi röp- labdások edzői - Gulyás Péter és Puha Jenő - remek eredménynek tartják a dobogós helyezést, miu­tán a széchenyis diákok több ne­ves csapatot utasítottak maguk mögé, s csak a BSE és a KASI előz­te meg őket. (A bonyhádiak a Running sportbolt, a Sporttal a Családért Röplabda Klub, a Pince Söröző Ét­terem támogatásával versenyez­tek). „A magunk játékát kell játszani! 55 Labdarúgás A magyar válogatott szombaton, a svédek elleni mérkőzéssel megkezdi Európa-bajnoki selejtező sorozatát. harmadik vagy a ne­gyedik számú kapus is kiemelkedőnek szá­mít. Nekünk minden helyzetre maximálisan fel kell készülnünk, döntő tényező, hogy a saját játékunkat tudjuk játszani.- Mit érthetünk je­lenleg a magyar csapat „saját játéka" alatt?- Leginkább talán az Izland ellen muta- tottakat, ahol a helyze­tek kidolgozásával már nem volt gondunk, s valami felvil­lant a játéktudásból is. Nagy sze­A keret tagjai kedden és szerdán Tatán gyakoroltak, a társaság csü­törtökön indul a mérkőzés hely­színére. Nem kétséges: papíron a házigazdák az esélyesek, a ma­gyaroktól már a döntetlen is bra­vúr lenne. A kilencven perc során vélhetően ismét meghatározó sze­rep jut tehát Király Gábornak, a válogatott kapusának.- A hírek szerint a svédek éppen a kapusposzton küzdenek gondo­kkal...- Én is úgy tudom, az első és a második számú kapusuk is sérült - kezdte Király. - Ez persze nem je­lent semmit, egy ilyen országban a Király Gábor rep juthat ezúttal az idősebb játé­kosoknak, nekik kell majd irányí­taniuk a csapatot.- Reálisan mit várhatunk a so­rozat nyitányától?-Ha az UEFA lis­táját nézzük, akkor tisztán látszik, mennyivel van elő­rébb a svéd csapat. Ez a különbség azonban nem biz­tos, hogy ezen a meccsen is érvé­nyesül. Az biztos: nem fogunk feltar­tott kézzel a pályá­ra lépni. A svédek ráadásul gyengén rajtoltak, otthon is játszanak, tehát a nagyobb nyo­más rajtuk van... de legyen mind- ez az ő bajuk! ____________io.b.i A M iniszterelnöki Hivatal Nemzeti Területfejlesztési Hivatala nevében ezennel tisztelettel és szeretettel meghívok minden kedves érdeklődőt „A kistérségek helyzete, szerepe és jövője a regionális területfejlesztésben" című konferenciára. A konferencián Juhász Ferenc honvédelmi miniszter előadást tart a Nemzeti Fejlesztési Terv kormányzati programjáról. Időpont: 2002. október 12. 10 óra Helyszín: Kereskedelmi és Iparkamara Konferenciaterme 7625 Pécs, Majorossy u. 36. Buczkó Ferenc a Dél-Dunántúli Régió koordinátora