Tolnai Népújság, 2002. október (13. évfolyam, 229-254. szám)

2002-10-09 / 236. szám

2002. Október 9., szerda SPORT 11. OLDAL Rangadót nyert az STC Félidőnyi dombóvári jó játék kevés volt a sikerhez Kézilabda KSC: hidegzuhany Egerszegen Második kupameccsén is vereséget szenvedett az Atomerőmű SE Vereséggel kezdte bajnoki szereplését az Atomerőmű-KSC Szekszárd élvonalbeli női együttese. Király Sándor gárdája 10 ponttal kapott ki a Zala Volán otthonában a 64. női bajnokság idénynyitóján. Kosárlabda __ Za la Volán-Atomerőmű- KSC Szekszárd 73-63 23-23, 14-7, 15-14, 21-19). Zalaegerszeg, 50 néző. V: Téczely, dr. Hollósi. Zala Volán: PESO- VICS (22/12), Horváth (11), Vajda (8), Zsovár (5), LICHNEROVA (17). Csere: Varga (2), Szent- királyi (8), Surán (-). Edző: Székely Norbert. KSC: Bulatova (5/3), Tóth (8), ANITICS (15/9), EMEAGI (20), Nieuwveen (3). Csere: Vass (6), Csontos (6), Darida (-). Edző: Király Sándor, Patkós Zoltán. Az eredmény alakulása: 5. perc: 10-10, 15. p.: 25-27, 25. p.: 44-32, 35. p.: 60-54. Kipontozódott: Emeagi a 40. percben. Repülőrajtot vettek a hazaiak, a 4. percben 10-4-re vezettek. Ezután Anitics és Emeagi per­cei következtek, s három perccel később már a Atomos vereség Kijevben Második mérkőzésén is vereséget szenvedett az Atomerőmű a férfi kosárlabda Bajnokok Kupájában, a paksi csapat Kijevben kapott ki 18 ponttal. Férfi Bajnokok Kupája, Északi Konferencia, D-csoport, 2. for­duló: BC Kijev (ukrán)-Atomerőmű SE 98-80 (28-22, 21-14, 28-18, 21-26). Kijev, 950 néző. Ld: Czigler(20), Davis (14), Fo- dor (13), Sitku (11). Jól kezdett az ukrán csapat, de ekkor méga paksiaknak sikerült tartaniuk a lépést a hazaiakkal. A folytatásban azonban egyre jobban elhúzott a Kijev, az utolsó negyed elején már 30 ponttal is vezettek a hazaiak. Az utolsó tíz percet ugyan megnyer­ték Cziglerék, de ez már csak a szépítéshez volt elég. Fodor Péter, az Atomerőmű SE edzője szerint a csapatnak sokkal higgadtabb tel­jesítményt kellett volna nyújtania.- Sokan már a mérkőzés derekán kipontozódtak, pedig ezen a talál­kozón csak akkor nyerhettünk volna, ha a csapat végig a legjobb tu­dása szerint játszik. A paksiak október 15-én az orosz BC Himki együttesét fogadják. vendégeknél volt az előny (14-16). Az utolsó két percben a csapatok csak büntetőkből sze­reztek kosarat. A negyed vége előtt két másodperccel Nieuw­veen és Zsovár ütközött, a szekszárdi centert mentők agyrázkódás-gyanúval kórházba szállí­tották. A sérülés mindkét csapatot megzavarta, így kosár legközelebb csak a második negyed 3. percében esett. Vass és Emeagi talált a gyűrűbe, ám mint utóbb kiderült, ekkor utoljára a Szek­szárd (23-27). Elfogyott a vendégek lendülete, a következő hét percben csak Anitics tudott egyet­len hármast szerezni, míg a hazaiak többször is pontosan céloztak, s ezzel elhúztak. A fordulást követően a KSC csak futott az ered­mény után, a zalaiak pedig mindent megtettek annak érdekében - például együttes személyi -, hogy Emeagi a kipontozódás szélére sodródjon. A szekszár­diak ausztrál középjátékosa be­gyűjtötte negyedik hibáját, így védekezése nem lehetett elég hatékony. Az utolsó játékrész végén még egyszer fellángoltak az atomosok, és sikerült nyolc pontra megközelíte­niük a hazaiakat (66-58). Az utolsó percek kapko­dása azonban a zalaiak malmára hajtotta a vizet, s így már nem tudott köze­lebb kerülni a Szekszárd. Király Sándor: - Ma a vírus erősebb volt a csapa­tunknál. Sajnálom, hogy így kezdtük az idényt, re­mélem, a folytatás ennél sokkal jobb lesz. Fiatal edzőkollégámnak gratulá­lok a sikeres bajnoki de­bütáláshoz. (FÖLDESI) (A mérkőzést a Szek­szárdi televízió ma 17 órá­tól felvételről közvetíti.) Kettős győzelem az idénynyitón A Bonyhádi a páratlan negyedekben, az ASE szünet után remekelt Az NB Il-es bajnokság hétvégi, nyitó fordulójában a bonyhádi férfiak hazai környezetben, míg a paksi hölgyek Komlón dia­dalmaskodtak. A NB II Délnyugati csoportjá­ban saját közönsége előtt nyert rangadót a Simontornya férfi együttese, míg a hölgyek­nél az UKSE Szekszárd a ko­rábbiaknál nehezebben, de ismét győztesen hagyhatta el a pályát. Simontornyai TC- Segesd 27-22 (14-9) Férfiak. Simontornya, 200 néző. V: Dobovai, Schmidt. Si-mon- tornya: Pech- Baranyi 2, Halasi 5, Varga A. 7, Teimel J. 3, Varga L. 3, Papp 5. Csere: Farkas (ka­pus), Teimel L. 2, Cserháti, Pásztor, Balogh. Játékos-edző: Teimel Lajos. A 17 éves Papp ej­téseivel a 4. percig kétszer is mat­tolta a vendégek magasabb osz­tályt is megjárt, rutinos kapusát. A csapatok alaposan felkészültek egymásból, nagy taktikai csata folyt. Varga A. jól kapcsolta ki a játékból a korábbi többszörös vá­logatott játékost, a Fotex csapatá­ból érkezett Gulyás Istvánt (15. perc: 7-4). A Segesd a folytatás­ban fokozatosan felzárkózott, s a 18. percben 8-8-nál utolérte a ha­zaiakat. Időkérés után nagy haj­rát vágtak ki Teimelék, védekezé­sük feljavult, s szünetig öt gólos előnyt csikartak ki. A második já­tékrészben a jó játékerőt képvise­lő vendégek egy pillanatra sem adták fel, s az 50. percben két gól­ra megközelítették az simon- tornyaiakat (21-19). Újabb rejtett energiák kerültek elő ezután a ha­zaiaknál, a bombaformában ját­szó Varga Attila két okos találatá­val, Halasi hatalmas erejű lövésé­vel, és Varga László büntetőjével három perc alatt hat gólra nőtt a különbség (53. perc: 25-19). Jól védekeztek, higgadtan támadtak, végig uralták a játékot, s magabiz­tosan győztek a rangadón a simontornyaiak, s kiérdemelték szép számú közönségük vastap­sát. Jók: Varga A. (a mezőny leg­jobbja), Pech, Farkas, Papp, Teimel L. ivargai Dombóvári KSK- Pécsi EAC 25-27 (14-15) Férfiak. Dombóvár, 50 néző. V: Bóna, Miskei. Dombóvári KSK: Megyeri- Pulai, Guszinger 6, Babulják 3, Bán 5, Szili 3, Mayer. Csere: Csengeri (ka­pus), Eigenbrót 3, Sörös 2, Bóvári 2, Embersits 1, Rohr, Horváth. Játékos-edző: • Eigen­brót László. A mérkőzés első fél­idejében felváltva voltak eredmé­nyesek a csapatok, így komo­lyabb előnyt egyik gárda sem tu­dott kicsikarni. A fiatal dombóvá­riak megilletődöttség nélkül ját­szottak - a közönség jó néhány ötletes támadást láthatott tőlük -, a pécsiek viszont nem tudták ér­vényesíteni rutinjukat. A szüne­tet követően a baranyai megye­székhelyről érkezett együttes gyorsan „ellépett” három góllal, amit a találkozó 50. percében már ötre növelt. A DKSK csereka­pusa, Csengeri ezután hatalmas bravúrokat mutatott be, s miután az átlövők is jól céloztak a hazai­ak „faragtak” jókora hátrányuk­ból, ám ellenfelüket b,eérni már nem tudták. iglaubi Ifik: Dombóvár-PEAC 55-24. Varga Trans-Fer UKSE Szekszárd-Bácska 20-19 (12-12) Nők. Palánk, 50 néző. V: Fónagy, Miksó. UKSE: Varga R.- Dienes 1, Weitner N. 9 (7), Szilágyi 4, Bősz, Weitner A. 1, Uzorás 4. Csere: Nagy I. (kapus), Eszter- bauer 1, Németh, Völgyi. Edző: Varga Jenő. A korábbi fordulók eredményei alapján a két győze­lemmel rajtoló hazaiak tűntek a találkozó favoritjának, ám erről a Bács-Kiskun megyei bajnok egy­szerűen nem akart tudomást venni. A hercegszántóiak megle­petésre végig vezettek, 7-10-es ál­lásig az UKSE csak büntetőből tudta bevenni a vendégek kapu­ját. Az első félidő hajrájában ren­dezte sorait a Szekszárd, s a szü­netig beérte ellenfelét. A fordulás után feljavult a hazaiak védeke­zése és a kapusteljesítmény, így Varga Jenő tanítványai gyorsan átvették a vezetést. Az utolsó tíz percben már négy góllal is men­tek a vendéglátók (19-15), ám ki­hagyott hetesek és ziccerek miatt a vége mégis szoros lett. Jók: Weitner N., U2orás. Cece-Simontornya KC- Ercsi 21-30 (10-19) Nők, Déli csoport. Simontor­nya, 100 néző. V: Hegedűs, Tóth. Ce-Si: Pásztor- Cseh, Bas- ki 10, Tibor D. 2, Mérei 2, Hin- gyi Z. 6, Tibor É. Csere: Takács (kapus), Koncz 1, Nagy, Dolo- | vai, Szabó. Edző: Varga Gábor. Álmosan, erőtlenül kezdett a Ce- Si, Varga Gábor edző már a 8. percben magához rendelte tanít­ványait (1-5). Az időkérés sem sokat segített, a hazaiak nem tud­ták felvenni a ritmust, nem tud­ták tartani a Dunaferr kettős já­ték-engedéllyel Ercsiben is játszó balkezes átlövőjét, Szokodi Csil­lát, aki a mérkőzésen 9 találatig jutott. A szünetig tekintélyesre nőtt a vendégelőny, s bár a máso­dik félidő kiegyenlítettebb küz­delmet hozott, a különbség a le­fújásig nem csökkent. Egy félidő­nyi előnyt adott a Ce-Si a Duna- parti együttesnek, így veresége törvényszerű. Jók: Pásztor, Baski, Hingyi Z. * * * OSB: Gyönk-Simontornya-Har- gita KC 34-8 (20-4). Magabiz­tos, helyenként kitűnő játékkal ilyen arányban is megérdemelten győztek Farkas Attila tanítványai. G: Balogh 13, Nacsa, Wilhelm 6- 6, Nagy 5, Teimel 4. ______ ■ Kos árlabda Férfiak Bonyhádi KSE-PEAC 70-65 (25-12, 14-17, 20-16, 11-20). Bonyhád, 1000 néző. V: Maár, Szabó G. Bonyhád: Puha (9/3), Márton (-), Lőrincz (6), Vadker­ti (12), Lukács (19/3). Csere: Szili (9/3), Somodi (3/3), Vörös (12/3), Szabó (-). Edző: Mészá­ros András. A bonyhádiak jól kezdtek a régi vetélytárs ellen, el­sősorban Puha és Lukács kosarai­val már az első negyedben 10 pont fölé kúszott a hazai előny. A folytatásban kiegyenlítettebb lett a játék, felváltva estek a kosarak, de a tíz pontos differencia így is megmaradt a két csapat között. A szünetet követően, 45-36-os bonyhádi előnynél megtorpantak Lukácsék, ezt azonnal kihasznál­ták az egyetemisták, és két pontra felzárkóztak. A hazaiak négy percnyi kosárszünetet követően mozdultak el holtpontról, 48-45- nél viszont a vendégek ragadtak le, és Vörösék egy 17-0-ás(!) ro­hammal állva hagyták ellenfelü­ket (65-45). A 35. percben 70-51- es bonyhádi előnynél Vadker­tiéknek már „véget ért” a mérkő­zés. A bonyhádiak nem találtak az ellenfél kosarába, míg a pécsi­ek percről percre szorosabbá tet­ték a mérkőzést, az egyenlítésre azonban már nem futotta erejük­ből. Az idény eleji formában ko­sárlabdázó Bonyhádnak a biztos siker helyett meg kellett elégednie egy szorosabb eredménnyel. Jók: Puha, Lukács, Márton, ikiszler) Nők Komló-Atomerőmű SE 59-84 (22-16, 23-21, 2-23, 12-24). Komló, 50 néző. V: Kapitány, Gelencsér. ASE: Szabó (20), Szabadi (-), Cseh (16/6), Kubinszky (12), Király (-). Cse­re: Hambrik-Csorvásy (24/3), Berkics (4), Hirth (4), Simon (4), Boros (-). Edző: Daróczi Eszter. Idei első bajnoki mérkőzésü­kön nehezen melegedtek be a paksi hölgyek, s ezt kihasználva a baranyai gárda két negyed után még 8 ponttal vezetett. A szünet jót tett az atomosoknak, Daróczi edzőnek sikerült rendezni a soro­kat. A vendégek egy szenzációs, 23-2-es(!) harmadik negyedet produkálva állva hagyták ellenfe­lüket, s végül magabiztosan nyer­ték a szezonnyitót. Kitűnt: Szabó, Hambrik-Csorvásy, Hirth. ___________________________________(SZABADI) Harmadik helyen a bonyhádi öregfiúk Labdarúgás A Baranya megyei szenior baj­nokság harmadik fordulójában egy pontot szerzett Szentlőrincen a bonyhádi öregfiúk együttese. Szentlőrinc-Öregfiúk '73 FK Bonyhád 1-1 (1-1). Bonyhád: Szabó- Szegedi, Hüber, Genczler, Keresztúri- Juhász, dr. Sebestyén (Denkinger), Komáromi (Czin- kon, Sántha)- Bonyai, Szőts, Beke F. Csapatvezető: Borsódi Ist­ván. G: Hüber. Rossz talajú, kis méretű edzőpályán lejátszott mérkőzésen a vendégeknek az egy pontért is keményen meg kel­lett küzdeniük a korábbi váloga­tott Mészáros Ferenc irányította lőrinciekkel. A bajnokságban 18 forduló után a Pécsi Öregfiúk és a DD Gáz Pécs együttesei mögött a Bonyhád a harmadik helyen áll. A völgységiek szombaton 16 órá- tól Kozármislenyt fogadják. ■ Csak röviden FOGATHAJTÁS. A pónilova- sok országos bajnokságának zárófordulóját a hétvégén Kecelen bonyolították le, ahol remekül szerepelt Gyenis Gyula két paripájával. A Vihar és Nó- tás vontatta kocsival a Tolna megyei versenyző a három számból álló összetett megmé­rettetésben a második helyet szerezte meg. TEKE. A Somogy megyei Nagyberkiben rendezték meg a dél-dunántúli NB Ill-as ifjúsági tekézők bajnokságát, ahol a Dombóvári Spartacus verseny­zői közül Illés József a harma­dik helyet érdemelte ki, Faluvé­gi Géza pedig a negyedik lett. VERSENYTÁNC A Budapes ten lebonyolított Delfin Kupán a dombóvári Valcer SE tehetséges versenyzői közül Gelencsér Pé­ter párjával, Lehőcz Szabinával a C-osztályos felnőttek mező­nyében bronzérmet szerzett a standard táncokban, latin-ame­rikai bemutatójukkal pedig a negyedik helyen végeztek. ■ Totótippek Tippjeink a totó 41. heti szelvé­nyén szereplő mérkőzésekre: 1. Svédország-Magyarország 1 2. Lengyelország-Lettország 1 3. Franciaország-Szlovénia 1 4. Románia-Norvégia x 5. Moldova-Csehország x 6. Fehéroroszo.-Ausztria 1 7. Izland-Skócia x 8. Ukrajna-Görögország 1 9. Szlovákia-Anglia x 10. Macedónia-Törökország 2 11. Albánia-Svájc x 12. Grúzia-Oroszország 2 13. Bulgária-Horvátország x Pluszmérkőzés: 14. Olaszország-Jugoszlávia 1 Csak röviden SZABADIDŐSPORT. Az egészséges életmódot hirdető Vi­lág Gyalogló Napot többtucatnyi országban rendezik meg egy időben. A programhoz a magyar városok közül Paks is csaüako- zott. Az ASE Természetjáró Szakosztálya felhívására vasár­nap reggel huszonnégyen indul­tak gyalogoltak el Cseresznyés­pusztáig, majd vissza. A résztve­vők többsége azért teljesítette a távot, mert egyetért az akció által közvetített gondolatokkal. TWIRLING. Első alkalommal rendeztek nemzetközi bajnoksá­got Szlovéniában. Az Európában még gyerekcipőben járó sportág- ’ ban a paksi Báb-Mazsorett Egye­sület twirling csoportjának tagjai a csoportok között elsőként zár­tak, de Prokob Józsefné tanítvá­nyai párosban és egyéniben is több érmet szereztek. ■ Megvédte bajnoki címét a Spys Paintball Harmadik alkalommal is a Spys (Kémek) csa­pata nyerte a városi baj­nokságot Pakson. A Balogh-család üzemeltet­te pályán, a Paks melletti Cseresznyéspusztán a kö­zelmúltban rendezték a harmadik városi viadalt, melyre hét gárda nevezett. A körmérkőzések során az előző két év bajnoka, a Spys bizonyult a legjobb­nak, így a Kémek ismét el­nyerték a vándorkupát, me­lyet most már végleg magu­kénak tudhatnak. A győztes csapatban Plézer Mátyás (csapatkapitány), Plézer Norbert, Farmosi István, Kiss Gá­bor és Rácz Tamás „durrogtatta” a FTC-VfB az UEFA Kupában Labdarúgás Az UEFA Kupa keddi sorsolá­sán kiderült, hogy a Ferenc­város a német VfB Stuttgart csapatával találkozik a 2. for­dulóban. A német klub a Bundesligában nyolc forduló után két győzelem­mel, négy döntetlennel és két ve­reséggel a 11. helyen áll, de csak három pont a hátránya az 5. he­lyen álló Hansa Rostock mögött. Lisztes Krisztián egykori együtte­sének legismertebb játékosa a bol­gár Krasszimir Balakov, a dél-afri­kai származású, de német állam­polgárságú, a válogatottban is sze­replő csatár, Sean Dundee, vala­mint a román loan Viorel Ganea. A csapat legjobb formában lévő tá­madója jelenleg a 20 éves brazil Kevin Kuranyi, aki hat találatával a Bayem München légiósa, Elber mögött holtversenyben a második helyen áll a góllövőlistán. A stutt­gartiak az UEFA Kupa-részvételt az Intertotó Kupában rajtolva har­colták ki: a belga Lokeren, az olasz Perugia, a horvát Slaven Belupo és a francia Lille búcsúztatásával ju­tottak be az UEFA Kupa első fordu­lójába, ahol a .lett Ventspils ellen léptek tovább két 4-1-es sikerrel. A Fradi az UEFA Kupa első körében a török Kocaelisport gárdáját bú­csúztatta (4-0, 0-1). Garami Jó­zsef, a Ferencváros vezetőedzője egyrészt örül, hogy csapata nem az Európa élvonalába tartozó olasz Laziót kapta ellenfélül, más­részt viszont bosszantónak tartja, hogy - csakúgy mint a selejtező­ben és az első körben - hazai pá­lyán kezdenek a Stuttgarttal. A já­téknapok: október 29. vagy 31., U- letve november 12. vagy 14. ■ Tökéletes fejlövés után: ennek a játéknak vége festékgolyókat. A bajnokság máso­dik helyén a Paksi Partizánok, míg a harmadikon a Timur és csapata fantázianevű alakulat végzett, -vt-