Tolnai Népújság, 2002. szeptember (13. évfolyam, 204-228. szám)

2002-09-30 / 228. szám

SP 0 R T 11. OLDAL EMI 2002. Szeptember 30., hétfő Bajnoki Táblázatok NB I 1. MTKFC 9 8­1 22- 9 24 2. FTC 9 5 2 2 14- 7 17 3. Siófok 9 5 2 2 15-10 17 4. Győri ETO 9 5 1 3 16-11 16 5. Debrecen 9 4 3 2 16-16 15 6. Újpest 9 4 1 4 20-17 13 7. Dunaferr 9 3 2 4 16-17 11 8. ZTE 8 2 3 3 14-15 9 9. Videoton 9 2 3 4 10-15 9 10. Sopron 9 2 2 5 10-13 8 11. Kispest 9 1 3 5 13-24 6 12. Békéscsaba 8 1­7 9-21 3 NB II Nyugati csoport 1. Szekszárd 9 7 2 _ 19- 3 Z3 2. Marcali 9 6 3 _ 13- 3 21 3. Veszprém 9 4 4 1 12- 8 16 4. Sárvár 9 4 3 2 26- 9 IS 5. Balatonlelle 9 4 2 3 16-13 14 6. Komló 9 4 1 4 11-13 13 7. Bodajk 9 3 3 3 13-14 12 8. MTE-Motim 9 3 2 4 13-10 11 9. Petőháza 9 2 3 4 9-10 9 10. Tata 8 2 2 4 8-17 8 11. Kaposvölgye 9­2 7 7-26 2 12. PVSK 8­1 7 1-22 1 NB III Dráva-csoport 1. Barcs 8 7 _ 1 23- 9 21 2. Harkány 8 6 1 1 12- 5 19 3. Keszthely 7 5 1 1 16- 8 16 4. Dombóvár 8 5 1 2 14- 9 16 5. Boly 8 4 3 1 17-12 15 6. Szentlőrinc 7 4 2 1 15- 6 14 7. Nagyatád 8 3 4 1 17-13 13 8. Kozármisleny 8 3 2 3 24-15 11 9. Beremend 8 3 1 4 9-13 10 10. Letenye 7 2 2 3 13-17 8 11. Decs 8 2 1 5 14-15 7 12. Zamárdi 8 2 1 5 8-12 7 13. Mohács 8 2 1 5 8-15 7 14. Baja 8 2­6 9-16 6 15. Bonyhád 7­2 5 7-22 2 16. Balatonfüred 8­2 6 4-23 • 2 Megyei I. osztály Felnőttek 1. D.szentgyörgy 8 7 1­33- 4 22 2. Tolna 8 7­1 29- 5 21 3. Dunaföldvár 8 6 1 1 27-10 19 4. őcsény 8 5 2 1 17-12 17 5. Bölcske 7 5 1 1 26-10 16 6. Bátaszék 8 4 4­17- 6 16 7. Kakasd 8 4 2 2 22- 8 14 8. Dunakömlőd 8 4 _ 4 26-15 12 9. Nagymányok 8 3 2 3 9- 7 11 10. Tevel 8 3 1 4 17-18 10 11. Simontornya 8 3 1 4 14-20 10 12. Tamási 8 2 1 5 13-17 7 13. Ozora 7 1­6 5-17 3 14. Kéty 8 1­7 9-34 3 15. Kajdacs 8­­8 4-41­16. Nagydorog 8­­8 8-52­ifi úságiak 1. Dunaföldvár 8 7 _ 1 62-11 21 2. Tolna 8 6 1 1 45-11 19 3. őcsény 8 6 1 1 31- 8 19 4. Bátaszék 8 5­3 40-16 15 5. Ozora 7 5­2 33-13 15 6. D.szentgyörgy 8 4 2 2 34-14 14 7. Bölcske 6 4 1 1 21-14 13 8. Tamási 8 3 3 2 26-18 12 9. Nagymányok 10. Kakasd 8 3 2 3 14-22 11 8 3 1 4 22-22 lü 11. Simontornya 8 3­5 21-17 9 12. Dunakömlőd 8 2 2 4 18-30 8 13. Tevel 8 2­6 15-46 6 14. Kéty 8 2­6 11-48 6 15. Nagydorog 7­1 6 6-52 1 16. Kajdacs 8­­8 5-62­Zárt kapuk, 9 gól Labdarúgás Sajnálhatják a szurkolók, hogy sem Fehérvárott, sem Újpesten nem lehettek jelen az NB I 9. fordulójában, hisz a két zártkapus meccsen nem kevesebb, mint 9 gólt láthattak volna. A 9. forduló eredményei: Győr-Ferencváros 1-2 (0-0). G: Szanyó, illetve Gera, Szili. Videoton-ZTE 2-1 (1-0). G: Dvéri, Pomper, illetve Kenesei. MTK-Békéscsaba 3-0 (2-0). G: Zavadszky 2, Ferenczi. Dunaferr-Sopron 1-0 (0-0). G: Lengyel. Debrecen-Siófok 1-1 (0-0). G: Selymes, illetve Schultz. Újpest-Kispest 4-2 (2-0). G: Juhár, Tokody, Kovács Z., Simek, illetve Borgulya, Piroska. Totóeredmények A totó 39. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Videoton-ZTE 2-1 1 2. Újpest-Kispest 4-2 1 3. Bielefeld-Schalke 04 2-1 1 4. Cottbus-Wolfsburg 0-12 5. Hamburg-Stuttgart 3-2 1 6. Leverkusen-B. Münch. 2-11 7.1860 München-Hertha 1-01 8. Bochum-Bremen 1-4 2 9. Juventus-Parma 2-2 x 10. Lazio-Milan 1-1 x 11. Brescia-Roma 2-3 2 12. Modena-Torino 2-11 13. Udinese-Atalanta 1-0 1 Pluszmérkőzés: 14. Debrecen-Siófok 1-1 x Varga tripla, paksi siker Értékes DFC-pont Nagyatádról, ismét a hajrában vesztett a Decs Továbbra is őrzi veretlenségét az NB III Duna-csoportjában szereplő Paksi SE együttese. Klement István gárdája Varga László triplájával ezúttal a Nagyigmánd otthonában nyert, s őrzi dobogós pozícióját. Vendégként ért el döntetlent a Dráva-csoportban szereplő DFC és Bonyhád. A „Rutin” Na­gyatádról, míg a völgységiek Balatonfüredről hoztak el egy pontot. Labdarúgás Duna-csoport Nagyigmánd-Paksi SE 1-3 (0-1). Komárom, 100 néző. V: Szabó G. Nagyigmánd: Nyári- Vendég, Musitz, Schmidt- Holbik, Deák, Bercsi (Venczel), Lengyel (Egri), Szabó- Trestyánszky (Molnár), Pásztor. Játékos-edző: Schmidt István. Paks: Antal- Debreceni, Jenei, Berengyán, Prantner- Magócs, Benedeczki (Mayer), Osztermájer, Radics (Abonyi)- Varga L., Szili (Galambos). Edző: Klement István. Támadólag lépett fel a paksi csapat: a 7. percben Szili, három perccel később Debreceni lövését mentették a gólvonalról a védők. A PSE-rohamok a 20. percben ér­tek góllá, amikor is egy előreívelt labdát Musitz kézzel vett le a 16- oson belül, és a játékvezető bün­tetőt ítélt a vendégek javára. A11- esből Varga a kapu bal alsó sarká­ba lőtte a labdát. 0-1. A szünet után, az 54. percben egy paksi szögletvariáció után Szilit buktatták a védők a bünte­tőterületen belül, és a játékveze­tő újfent 11-est ítélt a Paks javára. A változatosság kedvéért ismét Varga állt a labda mögé, ám ezút­tal a jobb alsó sarokba lőtte a lab­dát. 0-2. A 65. percben Antal húzott le egy be­adást, miközben egy hazai játékost is „maga alá temetett”. A játékvezető nagy meglepetésre har­madszor is a büntetőpontra mutatott, Deák pedig köszönte az ajándékot, és szépített. 1-2. A 75. percben Abonyi labdájával Osztermájer ment el a bal oldalon, beadást Varga közelről emelte a háló­ba. 1-3. A 77. percben Schmidt a félpályánál fel­rúgta Benedeczkit, amiért megkapta második sár­gáját, így mehetett is zuhanyozni. A mérkőzést végig irányító Paks magabiztosan nyert. Jók: Nyári, Musitz, illetve Varga (a mezőny leg­jobbja), Osztermájer, Berengyán, Benedeczki. ikji Dráva-csoport Nagyatád-Dombóvári FC-Rutin 0-0. Nagyatád, 300 néző. V: Halász. Nagyatád: Poór- Papp Á., Prucsi, Agics, Papp Z. (Szabó) - Brunczvig, Pókos, Brezovszky, Gyaraki (Drávecz)- Emyes (Kulcsár), Pammer. Edző: Horváth Lajos. Dombóvár: Bontovics- Hopp, Horváth Á., Steiger, Vincze- Vá­rai (Tóth), Nagy, Sallai, Szabotin (Farkas)- Bán, Kovács R. (Szabados). Játékos-edző: Horváth Ár­pád. Jó iramú mérkőzésen a stabilan védekező ven­dégcsapat megérdemelten szerzett rendkívül fontos pontot egyik riválisa otthonában. Jók: Prucsi, Brunczvig, Pammer, illetve Vinc­ze, Hopp, Bán, Kovács R. inyárii Balatonfüred-Bonyhád Völgység LC 0-0. Balatonfüred, 100 néző. V: Nemes. Balatonfü­red: Tóth L.- Soós Z. (Póczik), Bendes, Kamondi, Koppány- Soós L, Görög (Stenger), Hor­váth (Fogarasi), Szigeti- Varga N., Szőke. Edző: Steierlein István. Bonyhád: Kovács L.- Tóth L., Máté, Köllő, Minker- Forrai (Tóth A.), Biliczki R., Domonkos Cs., Till (Varga Á.)- Horváth P. (Gergely), Hencz. Edző: László Antal. Nagy küz­delem, a helyzetek alapján a bonyhádi csapat könnyedén győzhetett volna. Kiállítva: Köllő a 75. percben. Jók: Szőke, Tóth L, Varga N„ illetve Ko­vács, Máté, Biliczki R. (varga) Decsi KSE-Keszthely 2-3 (1—1). Decs, 250 néző. V: Czakó. Decs: Cziráki- Bojás (Pilisi), Pozsár, Kalmár, Nagyfalusi- Hegedűs A., Kiss János játékos-edző (jobbról) karja a magasban, Kalmár fejese után a labda már „megjárta” a vendégek kapuját (Decs-Keszthely 2-3) fotó: gottvald károly Sztehló, Boros (Hegedűs L.), Berényi (Ruff)- Kiss J., Bíró. Játékos-edző: Kiss János. Keszt­hely: Kovács Z.- Molnár, Tresó, Magyar, Papp- Fodor, Sipos, Galántai, Purt- Varsányi (Kovács Gy.), Koczor. Edző: Fejérvári Ferenc. A 2. perc­ben Sipos 17 méterről leadott lövése egy védőn irányt változtatva jutott a bal alsó sarokba. 0-1. A 20. percben Berényi jobb oldali szögletét Kalmár 8 méterről fejelte a léc alá. 1-1. A 40. percben Bí­ró 6 méterről a felső lécet találta telibe. A szünet után, az 50. percben Hegedűs Attilát buktatták a 16-oson belül, és a játékvezető bünte­tőt ítélt a decsiek javára. Bíró üzenegyesét Kovács még kiütötte, ám a jókor érkező Kiss öt méterről a hálóba lőtte. 2-1. A 75. percben Cziráki buktatta Purtot a büntetőterületen belül, és a játékvezető ismét a 11-es pontra mutatott. A sértett a jobb al­só sarokba lőtte a labdát. 2-2. A 90. percben Sipos 18 méteres szabadrúgása a sorfalon irányt változ­tatva került Cziráki kapujába. 2-3. Változatos, küzdelmes mérkőzésen a szeren­csésebb csapat nyert. Jók: Kalmár, illetve Varsá­nyi, Fodor, Galántai, Tresó. <merki További eredmények: Baja-Zamárdi 0-1, Bóly-Kozármisleny 1-1, Beremend-Szentlőrinc 1-0, Harkány-Mohács 2-0, Barcs-Letenye 3-1. ■ UFC: jöhet az ötvenedik! Csak helyzetkihagyásban jeleskedtek a felek Labdarúgás Zsinórban 49. tétmérkőzésén is megőrizte veretlenségét az NB II Hummel-csoportjában szereplő Szekszárdi UFC- Hyundai. Dienes Pál együtte­se a forduló rangadóján Mar­caliból hozott el egy igen érté­kes pontot, így a Bodajk elle­ni, szombati találkozóján, immáron félszázadik hibát­lan találkozóján lehet túl a sárga-fekete legénység. Marcali-Szekszárdi UFC-Hyundai 0-0 Marcali, 500 néző. V: Erdős (Má­té, Bóna). Marcali: Kirí- Mak- rickij (Bakó, 72.), Makszimics, Pozder, Nokta- Mogyoródi, Var­ga E, Deme, Dűli- Truczka, Czonev (Balogh, 87.). Edző: Menczeles Iván. Szekszárd: Ku- rucsai- Kiss Cs., Fehér, Mosonyi, Gaál- Szentjobbi (Czékmány, 62.), Mészáros I., Tálas (Bozsér, 72.), Torma- Máté, Kiss T. Edző: Dienes Pál. Sárga lap: Truczka (buktatá­sért) a 23., Fehér (buktatásért) a 45., Makszimics (kezezésért) a 85. percben. Kiállítva: Deme (a játékvezető megsértéséért) a 30., Gaál (buk­tatásért) a 80. percben. Szögletarány: 5:2 (2:1). A 26. percben Mosonyi 30 mé­teres, jobb felső sarokra tartó bombáját, Kiri a mezőnybe ütöt­te. A 27. percben Mogyoródi fu­tott el a jobb oldalon, beadását Szenjobbi az utolsó pillanatban mentette a lesipuskás Dűli elől. A 33. percben egy gyors hazai el­lentámadás végén Truczka várat­lanul 25 méterről kapura lőtt, léc alá tartó lövését Kurucsai a me­zőnybe öklözte. A 40. percben Mészáros szerzett labdát a hazai­ak térfelének közepén, lövésre szánta el magát, de lövését Kirí védte. A 45. percben egy hazai szögletrúgást követően a 16-oson belüli kavarodás után csak a sze­rencse mentette meg a góltól a vendégek kapuját. Az 50. perc­ben Máté középről Szent- jobbihoz játszott, aki kapásból, elhamarkodottan a kapu mellé lőtt. Az 53. percben Mosonyi ha­talmas bal oldali partdobását a felfutó Gaál a jobb oldali kapufá­ra lőtte. Az 57. percben Kiss Cs. indította Mátét, akit a kaputól 22 méterre buktattak a védők. Tála szabadrúgása a sorfalban halt el A 69. percben Máté passzolt Tá las elé, aki nagyszerűen indított, a jobb oldalon felfutó Czékmányt. A cserejátékos futtá bői leadott lövése a bal oldali ka­pufa mellett suhant el. A 82. percben egy hazai támadásnál Gaál buktatta az előretörő Dulit, a játékvezető némi meglepetésre piros lappal jutalmazta a szek­szárdi bekk megmozdulását. A 88. percben Dűli húzott el a bal oldalon, élesen belőtt labdáját a vendégvédők kétségbeesetten mentették szögletre. A 91. perc­ben Truczka kapott remek indí­tást, Mosonyi mellett elvitte a labdát, de az örökmozgó Mészá­ros I. a legjobbkor érkezve szög­letre mentett. Nagy iramban kezdtek a csa­patok, mindkét oldalon egy-egy kihagyott helyzet vezette be a találkozót, majd a vendégek ke­rültek mezőnyfölénybe. Deme korai kiállítása a lendületben lévő vendégeket zavarta meg jobban, így a tíz emberre fo­gyatkozó Marcali óriási elánnal játszva az első felvonás finisé­ben, kis szerencsével akár a ve­zetést is megszerezhette volna. A második játékrészben a ven­dégek átvették a játék irányítá­sát, de óriási mezőnyfölényü­ket és emberelőnyüket nem tudták gólra váltani, mert tá­madás-befejezéseikbe rendre hiba csúszott, vagy a hősiesen védekező hazaiak mentettek. Gaál elhamarkodott kiállítása után a végjátékban a hazaiak veszélyes támadásait a vendég­védelem jól hatástalanította. A játék színvonala ugyan elma­radja várakozástól, de a presz­tízsrangadó - a kialakított hely­zetek alapján - igazságos dön­tetlent hozott. Jók: Kiri, Makrickij, Makszimics, Dűli, illetve Kurucsai, Mészáros I., Kiss T. Dienes Pál: - Hosszú időn ke­resztül emberelőnyben játszot­tunk, amit sajnos nem tudtunk gólra váltani, de a látottak alap­ján a döntetlent is jó eredmény­nek tartom. (sallaii További eredmények: Kom- ló-Veszprém 2-2, Bodajk-Sárvár 0-0, PVSK-Balatonlelle 0-4, Kaposvölgye-Mosonmagyaróvár 0-3, Petőháza-Tata 4-2. Születésnapi hatos Kniesz edzőnek Nagymányokon vesztett pontot az éllovas Dunaszentgyörgy, tíz gólt lőttek a kömlődiek Parádés győzelemmel köszöntötte születésnapját ünneplő edzőjét a kakasdi csapat a megyei I. osztályú bajnokság hétvégi fordulójában. Kniesz Mátyás tanítványai a forduló rangadóján az eddig veretlen Őcsény ellen rendeztek gólzá­port. Labdarúgás Kakasd-Őcsény 6-0 (2-0). Kakasd, 300 néző. V: Éreth. Kakasd: Csonka- Farkas (Ettig), Kvanduk J., Galambos, Kara- Tóth, Nagy G., Kvanduk G. (Paróczai), Szabó- Rikkers, Ba­logh (Sebestyén). Edző: Kniesz Mátyás. Őcsény: Győrfi- Kovács, Kókai, Somorjai (Kulcsár), Ka­pás (Erdei)- Mózes, Babanics (Kasza), Szunyogh, Letenyei- Takács G. (Puskás), Horváth J. Edző: Hováth Péter. Az eddig ve­retlen Őcsény ellen aratott szép győzelemmel köszöntötte 44. születésnapját szombaton ünnep­lő mesterét a kakasdi csapat. G: Tóth A. 2, Szabó 2, Balogh, Sebes­tyén. Jók: Kara vezérletével az egész kakasdi csapat, illetve Ko­vács. LÁSZLÓ JÓZSEF Dunakömlőd-Nagydorog 10-1 (5-0). Dunakömlőd, 250 néző. V: Horváth G. Duna-köm- lőd: Bérdi- Lisztmájer (Széli), Kovács D., Majsai, Tóth R. (Búzás)- Büttl, Kovács Z. (Pes­ti), Fritz, Taba- Varnyú, Kajári (Órova). Játékos-edző: Kolarics Zsolt. Nagydorog: Wiszberger- Pleck (Juhász), Fancsali, Jenei, Mészáros- Tóth I., Mókus, Kirchner, Kiss- Tancsa, Bóka. Játékos-edző: Bóka Gábor. Ma­gabiztos, jó játékkal ilyen arány­ban is megérdemelten nyert a ha­zai csapat. G: Büttl 3, Kovács Z. 2, Búzás,-Kovács D., Varnyú, Taba, Pleck (öngól) illetve Tancsa. Kiál­lítva: Tóth az 55., Mészáros a 80. percben. Jók: Büttl vezérletével az egész hazai csapat, illetve Wiszberger, Mókus, Bóka. KOLARICS ZSOLT Nagymányok-Dunaszentgyö rgy 0-0. Nagymányok, 150 néző. V: Scheffer. Nagymányok: Töpf- ner- Bíró, Antal, Hopp, Guzorán (Szabó)- Fritsi, Óber, Miklós Cs., Kecskeméti (Nagy)- Szőnyi (Barabás), Borbély (Papp). Edző: Köő László. Duna-szent­györgy: Szlanyinka- Ács, Mo­sonyi, Horváth J., Horváth G.- Somogyi, Mizser (Andi), Krepsz, Nagy Zs.- Horváth L., Weisz. Játékos-edző: Horváth József. Korrekt játékvezetés mel­lett remek ellenféltől szerzett pontot a lelkes hazai csapat. Jók: Antal vezérletével az egész hazai csapat, illetve Szlanyinka, Krepsz. ibsi Tevel-Kéty 2-0 (1-0). Tevel, 250 néző. V: Ráthgéber. Tevel: Bogos- Szolomájer, Borbandi, Nagyfalusi, Ambrus- Dézsi (Fa­zekas), Gergely (Pfeifer), Nagy, Szőcs- György, Illés. Edző: Sza­bó Dénes. Kéty: Kohn- Fazekas, Pál K., Misóczki (Pásztor), Stölkler- Kalmár, Szedlák, Már­ton K., Dani- Erős, Márton R. Edző: Márton Emil. A sok hely­zetből a hazaiak csak kettőt tud­tak értékesíteni a lelkes vendégek ellen. G: Szőcs 2. Jók: Bogos, Borbandi, Szőcs, illetve Kohn, Pál K., Márton R. ZWICK JAKAB Simontornya-Tolna 2-3 (1-0). Simontornya, 200 néző. V: Forray. Simontornya: Tóth A.- Borbás I., Molnár T. (Bo- zsányi), Kovács, Pekli- Rabócz­ki, Macula, Németh (Herczeg)- Borbás B„ Molnár B., Csontos (Tóth L.). Edző: Csepregi György. Tolna: Mausz- Fekete, Wiesner, Pálinkás, Zörényi- Horváth E., Nagy I., Fauszt (Izsák), Tarjáni- Juhász V., Bencze. Edző: Kvanduk János. Változatos, jó iramú mérkőzésen a 85. percben lőtt 11-es góllal nyert a Tolna. G: Tóth A. (11-es- ből), Molnár B., illetve Zörényi 2 (egyet 11-esből), Juhász V. Jók: Tóth, Kovács, Borbás B., illetve Juhász, Fauszt, Wiesner, Fekete. VARGA LÁSZLÓ Kajdacs-Bátaszék 1-3 (0-3). Kajdacs, 150 néző. V: Száraz. Kajdacs: Weisz- Régi, Varga, Lengyel J., Milák- Farkas (De­ák), Kovács, Kasza (Szőke), Bor­bély (Katona)- Bierer, Gazdag. Edző. Lacza József. Bátaszék: Grill (Tenczlinger)- Hauwasser, Vecsei, Szabados, Zágonyi- Sár­közi (Kiss), Péter, Pankovics (Kertai), Orsós- Pusztai (Nagy), Kollár (Diriczi). Edző: Fiáth Ta­más. Húsz perc alatt döntött a Bátaszék, a második félidőt vi­szont megnyerte a Kajdacs. G: Ko­vács, illetve Kollár, Orsós, Sárkö­zi. Jók: Lengyel J., Varga, Weisz, Milák, illetve Vecsei, Pusztai, Zágonyi, Pankovics. deák József Tamási-Dunaföldvár 2-3 (2-2). Tamási, 250 néző. V: Bá­nyai. Tamási: Pék- Kovács Z., Szabó (Páczelt), Árvái K., Ko­vács P.- Filótás, Béres, Árvái M. (Kovács R.), Herr- Szakács, Márkus. Játékos-edző: Molnár László. Dunaföldvár: Molnár- Antal, Szilasi, Sudár, Nagy L.- Alberczki Cs., Fodor, Kindl, Alberczki G. (Futó)- Farsang, Schulteisz (Bényei). Játékos­edző: Kindl István. Szegény em­bert az ág is húzza, nem előny a hazai pálya. G: Márkus, Kovács Z., illetve Alberczki Cs., Kindl, Antal. Jók: Herr, Márkus, Béres, illetve Szilasi, Antal, Alberczki CS. HORVÁTH ZSOLT A Bölcske-Ozora találkozót ok­tóber 23-ra halasztották. * * * Ifjúsági mérkőzések: Duna­kömlőd-Nagydorog 2-2, Tevel- Kéty 1-2, Simontornya-Tolna 1-3, Kakasd-Őcsény 2-2, Kaj­dacs-Bátaszék 0-8, Nagymá- nyok-Dunaszentgyörgy 2-2, Ta­mási-Dunaföldvár 1-7.