Tolnai Népújság, 2002. június (13. évfolyam, 126-150. szám)

2002-06-03 / 127. szám

. g| 2002. Június 3., Hétfő SPORT 13. OLDAL Bajnoki Tabellák NB II Nyugati csoport 1. Bodajk 24 14 8 2 41-14 50 2. Tata 24 13 6 5 39-24 45 3. Petőháza 24 10 9 5 35-17 39 4. Kaposvölgye 24 11 6 7 29-32 39 5. Sárvár 24 10 8 6 36-25 38 6. Balatonlelle 24 9 9 6 31-25 36 7. MTE-Motim 24 9 7 8 50-36 34 8. Veszprém 24 7 8 9 25-27 29 9. PVSK 24 6 7 11 36-37 25 10. Komló 24 7 4 13 22-37 25 11. Balatonfüred 24 4 12 8 24-39 24 12. Ajka 24 4 9 11 29-42 21 13. Bonyhád 24 4 3 17 20-62 15 NB III Dráva-csoport 1. Szekszárd 26 21 5 _ 66-14 68 2. Szentlőrinc 26 17 7 2 67-19 58 3. Nagyatád 4. Harkány 26 14 6 6 49-32 48 26 11 11 4 40-27 44 5. Barcs 26 12 4 10 42-32 40 6. Decs 26 11 6 9 49-43 39 7. Paksi SE 26 10 4 12 35-42 34 8. Dombóvár 26 8 8 10 39-33 32 9. Beremend 26 7 10 8 37-40 31 10. Letenye 26 8 7 11 33-43 31 11. Bóly 12. Mohács 26 7 7 12 42-58 28 26 6 7 13 27-43 25 13. Keszthely 26 4 6 16 22-56 18 14. Lenti 26 1 2 23 20-85 5 Megyei I. osztály Felnőttek 1. Dsztgyörgy 26 22 1 3 102- 33 67 2. Bölcske 26 19 2 5 113- 36 59 3. Dunaföldvár 26 18 4 4 74- 35 58 4. Tamási 26 16 4 6' 81- 29 52 5. Kakasd 27 15 5 7 78- 32 50 6. Tevel 26 12 6 8 60- 41 42 7. Bátaszék 26 11 5 10 47- 37 38 8. Tolna 27 11 5 11 36- 32 38 9. Nagymányok 26 11 4 11 56- 50 37 10. Dunakömlőd 26 9 5 12 52- 62 32 11. őcsény 26 8 6 12 49- 54 30 12. Kajdacs 26 9 2 15 42- 76 29 13. Simontomya 26 3 5 18 31- 80 14 14. Kéty 26 2 2 22 24-107 8 15. Nagydorog 26 1 2 23 15-156 5 Ifjúságiak 1. Tolna 27 25 1 1 150- 30 76 2. Bátaszék 25 19 3 3 138- 43 60 3. Dsztgyörgy 4. Tamási 26 19 26 17 2 5 3 6 129- 50 114- 47 59 54 5. Dunaföldvár 25 17 1 7 107- 35 52 6. Bölcske 26 14 2 10 108- 84 44 7. Kakasd 27 11 3 13 86- 91 36 8. Simontomya 26 12 1 13 90- 74 34 9. Dunakömlőd 26 11 1 14 85- 89 34 10. Tevel 25 11- 14 68-104 33 11. Kéty 26 7 2 17 66-101 23 12. Kajdacs 26 6 4 16 58-145 22 13. Nagydorog 26 5 2 19 49-180 17 14. Nagymányok 25 3 5 17 38-105 14 15. őcsény 26 2- 24 27-135 6 Totóeredmények A totó 22. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Paraguay-Dél-Afrika 2-2 x 2. Anglia-Svédország 1-1 x 3. Spanyolo.-Szlovénia 3-11 4. Bari-Ternana 2-1 1 5. Cagliari-Vicenza 2-2 x 6. Cittadella-Pistoiese 2-1 1 7. Crotone-Messina 1-2 2 8. Empoli-Cosenza 1-2 2 9. Modena-Salemitana 5-2 1 10. Napoli-Como 1-2 2 11. Palermo-Ancona 2-3 2 12. Reggina-Genoa 2-2 x 13. Sampdoria-Siena 0-1 2 Pluszmérkőzés: 14. Argentína-Nigéria 1-0 1 Harminc év után bajnokcsapat Szekszárdon A három találatot jegyző, gólpasszokat adó Bíró Norbert vezérletével kiütéses győzelmet aratott a Decs Labdarúgás Utoljára az 1971/72-es idényben ünnepelt bajnokcsapatot a megyeszékhely. Akkor a Freppán, Kalász, Török trió fémje­lezte Szekszárdi Dózsa végzett az NB II Nyugati csoportjának élén. Harminc évvel a lila-fehér aranycsapat sikere után a Dienes Pál irányította UFC-Hyundai gárdáját - amely veretle­nül nyerte az NB III Dráva-csoportjának küzdelmeit - kö­szöntette vastapssal a szekszárdi publikum. közepébe emelte. 2-0. A 77. perc­ben szabadrúgáshoz jutott a ven­dégcsapat a jobb oldalon a 16-os magasságában. A letett labdát Lilinger ballal a rövid sarok irányá­ba lőtte, a berobbanó Debreczeni megzavarta Szabó kapust, s a lab­da a szekszárdi hálóőr kezét érint­ve a léc alá vágódott. 2-1. A 85. percben Czapkó buktatta sárga kártyát érően Mátét, ám ennek jo­gosságát a paksi középpályás vitat­ta, a játékvezető pedig kiállította Czapkót. Jó iramú, küzdelmes mérkőzé­sen zömmel a szekszárdiak akara­ta érvényesült. A bajnokcsapat a szünet után már nem csak fölény­Szekszárdi UFC-Hyundai- Paksi SE 2-1 (0-0) Szekszárd, 500 néző. V: dr. Bor­bély. Szekszárd: Szabó M.- Gaál, Fehér, Mosonyi, Tóth P.- Vesz- tergombi (Kiss Cs.), Mészáros L, Tolnai (Takács), Torma- Máté, Galambos. Edző: Dienes Pál. Paks: Vesza- Wolf, Benedeczki, Jenei, Prantner- Hencz (Hoffer), Debreczeni, Czapkó, Barkóczi (Szabó B.)- Lilinger, Szili. Edző: Klement István. A meddő szekszárdi mezőnyfö­lény jegyében eltelt első játékrészt A csapatkapitány Bozsér György emeli magasba a bajnoki serleget FOTÓI BAKÓ követően repülőrajtot vett a hazai csapat. A 48. percben Máté pörge­tett a vonalban helyezkedő paksi védők mögé, Galambos startolt a labdára, az átvétellel egyben be­csapta a kimozduló Veszát, majd négy lépésről az üres kapuba gurí­tott. 1-0. A 65. percben Galambos jobb oldali beadását a hosszú olda­lon érkező Tolnai középre fejelte, Máté mellel maga elé tette a labdát, ám a lövés pillanatában fennakadt a paksi védőkön. Dr. Borbély játék­vezető határozottan a 11-es pontra mutatott, s a büntetőt a sértett - amúgy Panenka módra - a kapu ben, de eredményesen is futballo­zott, így megérdei ken nyerte a megyei rangadót. Jók: Tóth P., Má­té, Mosonyi, Galambos, illetve Debreczeni, Lilinger. (fekete) Barcs-Dombóvári FC- Rutin 3-2 (2-0) Barcs, 200 néző. V: Deák. Barcs: Varga Z.- Pancsó, Matus, Kole- szár, Sági- Dani (Cservölgyi Sz.), Kolesánszky, Zeller, Puskás- Kolarics (Horváth), Csonka (Cservölgyi R.). Edző: Dárdai Pál. Dombóvár: Bontovics- Hopp, Horváth Á., Vincze- Nagy, Várai­Steiger (Kőhalmi), Tóth, Szabotin (Bán)- Kása, Varga T. Játékos-edző: Horváth Árpád. A 3. percben egy előreívelést Bon­tovics elvétett, és Kolesánszky öt mé­terről az üres kapu­ba gurított. 1-0. A 45. percben röviden szabadítottak fel a dombóváriak, Kolarics lecsapott a labdára, majd a jó helyzetben lévő Zellerhez passzolt. A bólyi középpá­lyás 12 méterről le­adott lövését Bon­tovics még kiütötte, ám a kipattanó lab­dát Csonka 8 méter­ről a kapu közepébe vágta. 2-0. A szünet után, az 55. percben Nagy 20 méterről a jó ütemben a kilépő Varga Tamás elé tálalt, és a dombóvári támadó 10 mé­terről a kifutó kapus mellett a kapu közepébe lőtt. 2-1. A 60. percben egy gyors barcsi kont­ra futott a pályán: a bal oldalon robogó Koleszár okosan pasz- szolt Puskáshoz, s a korábban a Pécsi MFC-ben is megfordult jugoszláv légiós 8 méterről a kapu bal felső sarkába bólin­tott. 3-1. A 65. percben Hor­váth Árpád jobb oldali szabad­rúgását a berobbanó Varga öt méterről lőtte a barcsi kapuba, ám a partjelző téves jelzésére a játékvezető les címén érvény­telenítette a dombóváriak szé­pítő gólját. A 75. percben az­tán már a bíró sem tehetett semmit: Kása öt méteres feje­sét Varga Zoltán középre ütötte, és a berobbanó Varga Tamás öt mé­terről a hálóba lőtt. 3-2. Színvonalas mérkőzésen a sze­rencsésebb barcsiak szerezték meg a három pontot. Játékuk alapján a dombóváriak rászolgáltak volna a döntetlenre. Jók: Kolesánszky, Puskás, Csonka, Sági, illetve Varga T„ Vincze, Hopp, Tóth. NYÁRI RÓBERT Decs-Keszthely 7-1 (3-1) Decs, 300 néző. V: Kasz a. Decs: Cziráki- Sztehló, Pilisi, Szabácsi, Nagyfalusi (Ruff)- Hegedűs A. Galambos János szerzett vezetést a szekszárdiaknak (Csende), Hegedűs L„ Boros, Berényi (Bojás)- Bíró, Kiss J. Já­tékos-edző: Kiss János. Keszt­hely: Joó- Major, Berta, Papp, Sipos- Pintér, Koczor, Szabó (Ko­vács), Varjas- Horváth, Török. Edző: Fejérvári Ferenc. A 18. percben Török ugratta ki Koczort, aki a kimozduló Cziráki mellett 10 méterről a bal alsó sarok­ba lőtt. 0-1. A 35. percben Sztehló a jobb oldalról ívelt szabadrúgást a kapu elé, és az elalvó védők mellett Bíró úgy lőtt 8 méterről a kapuba, hogy lövése a felső lécről pattant a gólvonal mögé. 1-1. A 39. percben Kiss indította Bírót, s a decsi táma­dó 10 méterről a hálóba emelt. 2-1. A 43. percben Hegedűs László lö­vését Joó kapus Hegedűs Attila elé ütötte, s a hazaiak középpályása 12 méterről nem hibázott. 3-1. A szünet után, az 55. percben Hegedűs A. beadását Bíró 12 mé­terről gurította a kapu bal alsó sar­kába. 4-1. A 60. percben Bíró tálalt Kiss elé, s a decsiek játékos-edzője 12 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 5-1. A 65. percben Bíró gurított Hegedűs A. elé, a középpályás 8 méterről leadott lövése után már a hatodik decsi találatot jegyezhet­tük fel. 6-1. Két perccel később Jbó kapus öklözte ki a labdát a 16-os vonalánál, s Kiss 25 méterről az üresen maradt kapuba emelte a ha­zaiak hetedik gólját. 7-1. A decsi csapat közönségszóra­koztató játékkal, szép gólokkal kö­szönte meg szurkolóinak és szpon­zorainak az egész éves támogatást. Jók: Bíró vezérletével az egész ha­zai csapat, illetve Koczor, Berta. MERK JÁNOS További eredmények: Bóly- Harkány 1-2, Mohács-Beremend 1-1, Szentlőrinc-Lenti 14-2, Le- tenye-Nagyatád 1-1. Bajnokcsapat, bajnokcsapat! Az UFC-PSE megyei derbi előtt a vendégcsapat játékosai, ve­zetői virággal köszöntötték a szekszárdi bajnokcsapra tagjait. A lefújást követően aztán hivatalos ünnepségre is sor került: a Dráva-csoport szervező bizottsága nevében Szinger Ferenc, a Tolna Megyei Labdarúgó Szövetség elnöke, és Dárdai Ferenc főtitkár adta át az aranyérmeket a játékosoknak, a szakvezető­nek és az elnöknek, majd a kapitány, Bozsér György a magas­ba emelte a győztesnek járó díszes serleget is. A veretlenül bajnokságot nyerő szekszárdiak közül 18 találatával Máté Csa­ba bizonyult a legeredményesebbnek, a Dráva-csoport gólkirá­lyi címét azonban a zárófordulóban ötöt vállaló szentlörinci La­katos László szerezte meg 19 találattal. Pezsgőfürdős szentgyörgyi örömünnep A Bölcske és a Dunaföldvár együttese az utolsó fordulókban dönt a dobogós helyek sorsáról A Jako Sport megyei I. osztály 28. fordulójában bajnokot avat­tak: újabb győzelmének köszönhetően ugyanis a Dunaszentgyörgy behozhatatlan előnyre tett szert, vagyis a hátralévő két játéknap eredményeitől függetlenül megvédte címét. A dobogóra aspiráló csapatok közül a Bölcske otthoná­ban, míg a Dunaföldvár és a Tamási idegenben gyűjtött há­rom pontot. Labdarúgás A sötét mezes kakasdiak egy félidő alatt eldöntötték az Őcsény elleni találkozójukat fotói bakó Dunaszentgyörgy-Dunakömlőd 4-1 (1-1). Dunaszentgyörgy, 400 néző. V: Éreth. Duna­szentgyörgy: Szlanyinka (Oláh) - Mosonyi, Horváth J., Horváth G., Ács (Pál)- Aradi, Andi, Radics, Horváth L.- Gyöngyösi (Domon­kos), Krepsz. Játékos-edző: Hor­váth József. Dunakömlőd: Bérdi- Barta, Kovács D. (Széli), Kiss T., Majsai, Büttl- Taba (Kolarics), Vörös, Fritz- Kajári, Varnyú. Já­tékos-edző: Kolarics Zsolt. Biztos győzelemmel, és pezsgőfürdővel ünnepelte sorrendben második bajnoki címét a dunaszentgyörgyi együttes. G: Gyöngyösi, Domon­kos, Andi, Radics, illetve Kajári. Jók: az egész hazai csapat, illetve Varnyú, Kajári, Barta. DÖMÖTÖR ENDRE Tevel-Kéty 4-1 (2-1). Tevel, 350 néző. V: Csobot L. Tevel: Bogos- Szolomájer, Borbandi, Nagyfalusi, Ferenc (Ambrus)- Nagy B., Gergely (Fazekas A.), Macsuka, Bátyi- Illés, György (Dézsi). Edző: Szabó Dénes. Kéty: Kohn- Fazekas, Pál, Sebes­tyén, Stölkler- Erős, Kalmár, Misóczki, Márton- Szedlák, Forrai. Edző: Gödrei Zoltán. A helyzetek alapján a hazai csapat biztosan hozta a kötelező győzel­met. G: Nagy, György, Illés, Amb­rus, illetve Szedlák. Jók: Ambrus, illetve Kohn, Erős, Márton. ZWICK JAKAB Nagydorog-Bátaszék 0-5 (0-3). Nagydorog, 100 néző. V: Ráthgéber. Nagydorog: Máté- Egei, Kirchner, Lázár, Mókus- Bí­ró (Andrási), Tóth, Galambos, Portikhegyi- Tancsa (Varga I.), Kiss M. (Virág). Játékos-edző: Máté László. Bátaszék: Grill— Kismődi (Takács), Varga F., Makk, Szabados- Sárközi, Kiss, Pusztai, Diriczi (Puskás)- Már­ton, Orsós (Lieszkovzsky). Edző: Botos Árpád. Megérdemelt ven­déggyőzelem született. G: Márton 2, Orsós, Kiss, Pusztai. Jók: Máté, Galambos, Tancsa, illetve Makk, Pusztai, Márton. miklós jánosné Bölcske-Kajdacs 3-0 (0-0). Bölcske, 300 néző. V: György. Bölcske: Müller- Ledneczki (So­mogyi), Törjék, Pokorni- Besenczi (Lacza), Szili L, Szauer, Rácz, Tóth- Fejes, Szabadi (Pummerschein). Edző: Blatt Pál. Kajdacs: Weisz- Szili, Peti (Far­kas), Varga, Lengyel J.- Kovács L., Régi, Lengyel M., Márkus- Böde, Király (Katona). Játékos­edző: Orosz József. A szívósan küzdő Kajdacs védelmét a második félidőben feltörte, és hozta a kötele­ző győzelmet a Bölcske. G: Szauer, Szabadi, Rácz. Jók: Szili L„ Besenczi, Pokomi, Szauer, illetve Weisz, Szili, Varga, Lengyel J. SULÁK ANDRÁS Tolna-Dunaföldvár 0-1 (0-0). Tolna, 100 néző. V: Horváth Z. Tolna: Mausz- Fekete, Wiesner, Pálinkás (Klein), Fauszt- Szegle­ti (Zörényi), Horváth E., Nagy, Kiss G.- Izsák (Fazekas), Tarjáni (Schaffer). Edző: Kvanduk János. Dunaföldvár: Molnár- Antal, Szilasi, Jakab, Nagy L.- Farsang, Alberczki Cs., Pajor (Princz), Kindl- Schulteisz (Alberczki G.), Tárnái. Edző: Kindl István. Szeren­csés góllal nyert a ven­dégcsapat a több hely­zetet kidolgozó hazaiak ellen. G: Schulteisz. Jók: Fauszt, Kiss G., Szegleti, Tarjáni, illetve Molnár (a mezőny leg­jobbja), Szilasi, Kindl. TARJÁNI GYULA Nagymányok-Ta- mási 1-3 (0-0). Nagymányok, 150 néző. V: Tóth. Nagymányok: Töpfner T - Óber, Lovász, Stangliczky, Szabó- Mik­lós Cs., Bíró, Guzorán (Pfeifer), Palkó- Kecskeméti, Töpfner M. (Lakatos). Edző: Fláding János. Tamási: Száka- Kovács R. (Pin­tér), Kovács P., Illés, Berengyán- Ferencz, Gyenei (Béres), Gulyás, Molnár (Stircz)- Szakács, Árvái K. Játékos-edző: Molnár László. A második félidőben az erőnléti különbség az eredményben is megmutatkozott. G: Kecskeméti, il­letve Szakács, Béres, Lovász (ön­gól). Jók: Miklós, Palkó, Stangliczky, illetve Árvái K., Sza­kács, GyeneL ibsi Kakasd-Őcsény 4-0 (3-0). Rakasd, 300 néző. V: Bíró R. Rakasd: Csonka- Farkas, Kvan­duk J., Kara- Tóth (Ettig), Kvanduk G., Horváth, Szabó G. (Sebestyén)- Nagy (Paróczai), Balogh, Rikkers (Takács Gábor). Edző: Kniesz Mátyás. Őcsény: Győrfi- Bíró, Szabó L., Kapás, Jaksa (Demkó)- Somorjai, Kul­csár, Bartos, Takács Gergely- Kollár, Deák. Edző: Horváth Pé­ter. Egy "félidőnyi jó játék is elég volt a kakasdiak sikeréhez. G: Ba­logh 3, Kvanduk G. Jók: Kvanduk G., Balogh, Kara, illetve Szabó L, Kapás, Takács G. László József Ifjúsági mérkőzések: Nagydo- rog-Bátaszék 1-12, Tevel-Kéty 4-2, Kakasd-Őcsény 15-2, Duna­szentgyörgy-Dunakömlőd 9-3, Bölcske-Kajdacs 3-0, Tolna-Duna­földvár 3-2, Nagymányok-Tamási 1-10. ■ 1 }