Tolnai Népújság, 2002. május (13. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-02 / 101. szám

S P 0 R T 11. OLDAL 2002. Május 2., Csütörtök Hidasi és bonyhádi siker Bátaszéki győzelem az előrehozott bajnokin Labdarúgás Szerdán leját­szották a Bony- hád Városi Lab­darúgó Szövetség rendezésében zajló V. Frey- Baucenter-kupa, és III. Bogaras Frideric emlék­torna döntőit. A fehér mezes hidasiak kiütötték a mányokiakat V. Frey-Baucenter- kupa: Hidas-Nagy- mányok 7-0 (3-0). Bonyhád, 100 néző. V: Éreth. Nagymányok: Töpfner T - Óber (Lakatos), Lo­vász, Szabó, Stangliczky, Palkó (Borbély)- Miklós, Pfeifer (Bíró), Rézműves- Töpfner M., (Studer), Kecskeméti. Edző: Fláding János. G: Tobak 6, Székely. A kupa legjobb góllövőjének járó különdíjat a 11 gólos Tobak László vehette át. III. Bogaras Frideric emlék­torna: Bonyhád Völgység LC- Szászvár 5-0 (2-0). Bonyhád, 200 néző. V: György. Bonyhád: Kovács- Tóth A. (László), Máté N. (Taba), Köllő, Weisz (Bilicz- ki)- Varga Á. (Tóth L.), Magócs, Nagy Zs„ Till- Tálas, Gergely. Edző: Incze Zoltán. G: Gergely 3, Tálas 2. A sorozat legeredményesebb góllövője a bonyhádi Gergely Csaba lett 12 találatával. Jako Sport megyei I. osztály: A 26. fordulóból előrehozott talál­kozón: Bátaszék-Kéty 4-1 (2-0). Bátaszék, 150 néző. V: Horváth Z. Bátaszék: Tenczlin- ger- Kismődi, Varga F., Zá- gonyi, Kovács (Takács) - Sárkö­zi (Puskás), Makk, Kiss, Diriczi- Márton K. (Orsós), Pusztai. Edző: Botos Árpád. Kéty: Faragó- Sebestyén N. (Walter), Pál, Erős, Fazekas R.- Forrai, Sebestyén N. (Márton 1. ), Kalmár, Márton A.- Szed- lák, Márton R. Edző: Gödrei Zoltán. A mérkőzés összképe és a helyzetek alapján megérdemelt hazai győzelem született. G: Kiss 2, Márton K., Kismődi, illetve Forrai (11-esből). Jók: Kismődi, Kiss, Makk, illetve Pál, Erős. SÁGI ISTVÁN Ifjúságiak: Bátaszék-Kéty 10-0. ■ Aranyközeiben a tamásiak Bravúros döntetlent ért el az UKSE Pécsett Kézilabda A női NB II délnyugati csoport­jának őszről elhalasztott rang­adóján a Tamási négy góllal le­győzte a Nagykanizsát, s ezzel nagy lépést tett a bajnoki cím felé. Tamási KC-Nagykanizsa 23-19 (14-10). Tamási, 500 néző. V: Da­rázsi, Szucsánszki. Tamási: Siklósi- Agócs Adrienn 5, Kondor V. 4, Pech 3, Varga N. 8, Filótás, Agócs Anett. Csere: Keller (ka­pus), Siklós 3, Kondor B., Grúber, Varga Noémi, Jurasits, Schmidt. Edző: Dravecz Károly. A bajnok­ság végső kimenetelét eldöntő talál­kozón a vendégek kezdtek jobban, a közönség fergeteges buzdítása kö­zepette a tamásiak a 6. percben ve­zettek először (4-3). Hét perc múl- újfent a Kanizsánál volt az előny (5-7), ám Dravecz edző időkérése után megrázta magát a hazai csa­pat, s a 27. percben már négy góllal ment (13-9). A fordulás után to­vább robogott a „tamási gyors”, és a 40. percben 7 gól volt közte (18-11). A nagy előny kissé elaltatta a hazai­akat, de a vendégek négy gólnál kö­zelebb nem tudtak kerülni ellenfe­lükhöz (54. p.: 21-17). A hajrában örömjátékot mutattak be a tamási­ak, akik remek sikerükkel nagy lé­pest tettek a bajnoki cím elnyerése felé. A hazai csapat valamennyi já­tékosa dicséretet érdemel. Térni Pécs-Varga Trans-Fer UKSE Szekszárd 24-24 (12-11). Pécs, 50 néző. V: Doszpod, Ko­vács. UKSE: Varga R.- Lázár, Weitner A. 4, Kovács V. 3, Oláh G. 4, Bősz 2, Szilágyi 4. Csere: Bállá (kapus), Varga V. 1, Uzorás 1, Weitner N. 4, Német, Völgyi 1, Ba­ki. Edző: Varga Jenő. Szekszárdi csapatnak korábban még soha sem sikerült pontot szereznie Pécsett, így a győzelemmel felérő döntetlen különösen nagy eredmény a fiatal UKSE-től. Jók: az UKSE valamennyi játékosa dicséretet érdemel. Tamási KC-Pécsvárad 29-26 (14-14). Tamási, 350 néző. V: Balaskó, Jüngling. Tamási: Siklósi- Agócs Adrienn 5, Kondor V. 6, Vágvölgyi 2, Varga Nikolett 11, Nagy 1, Kondor B. 1. Csere: Keller (kapus), Grúber 2, Filótás 1, Jurasits, Agócs Anett, Siklós, Schmidt. Edző: Dravecz Károly. A fordulás után a remek napot kifogó hazai átlövők gyorsan eldöntötték a mérkőzés sorsát. Varga vezérletével az egész hazai csapat dicséretet ér­demel. Ifjúságiak: Tamási-Nagykanizsa 32-18, Tamási-Pécsvárad 45-33. ■ KSC-DKSK csata az elődöntőért A két gárda egymás elleni mérlege a szekszárdiak felé billen _________________Kosárlabda____________ To vább tart-e a szekszárdiak lendülete? Ez az elő­döntőbe jutásért rendezett páros mérkőzés leg­főbb kérdése. Az atomos hölgyek ugyanis az alap­szakaszban erőn felül teljesítve - a klub történeté­nek legjobb eredményét produkálva - a negyedik helyen zártak, s ezzel kivívták, hogy hazai pályán kezdhessék a negyeddöntőt. A KSC idén annyival volt „több” korábbi önmagánál, hogy a riválisok elleni hazai rangadókat hozta, a negyedik hely­hez szükséges pluszt pedig a BSE ellen a Város­majorban aratott győzelem jelentette. Az immár valóban tíz fős együttest ugyan az idén sem kerül­te el a sérüléshullám - Tóth Zsuzsa, Szélesy Judit, Lódi Eszter és Nyíró Beáta is több találkozót volt kénytelen a kispadról követni -, ennek elle­nére a remek bajnoki sorozat mellett a gárda bezsebelte a Ma­gyar Kupa-bronzot is. A harmadik helyért rendezett találkozón a szekszárdiak éppen azt a Diósgyőrt gyűrték le nem mindennapi izgalmak közepette, amellyel a bajnoki negyeddöntőben is szembe kerültek. A két gárda idén háromszor találkozott egymással: az imént említett kupameccs mellett Szekszárdon az atomosok, míg legutóbb Miskolcon, az alap­szakasz utolsó összecsapásán a DKSK nyert. Az egymás elleni mérleg tehát a KSC számára pozi­tív, s amennyiben ez a párosmérkőzések (május 3., Szekszárd; május 5., Miskolc; május 8., Szek­szárdi után is így maradna, akkor az atomosok már a fináléba jutásért mérkőzhetnének - valószí­nűleg az alapszakasz-győztes GYSEV-Ringa gár­dájáVal. _____________________________________ (FEKETE) Ha elindul a vonat... A szekszárdi visszavágó dönt az ötödik hely sorsáról Némi közjátékkal fűszerezett közel négyórás drámai csatá­ban 9:9-es döntetlenben egye­zett ki a Fastron AC Tolna és a Szekszárd AC gárdája a női NB I 5. helyéért rendezett pá­ros mérkőzés keddi első felvo­násán. Asztalitenisz Nagyot tévedett, aki azt gondolta, képtelenség felülmúlni a két csa­pat ll:7-es szekszárdi sikert hozó őszi bajnokiját. Drámai fordula­tokban most sem volt hiány, azonban ezúttal nemcsak az asz­taloknál zajló csaták miatt marad emlékezetes az ütközet. A talál­kozó fővárosi játékvezetője ugya­nis - mit sem törődve az izgal­makkal - 7:5-ös tolnai vezetésnél, a Majzik-Marcekova találkozó el­ső játszmája után egyszerűen fel­állt az asztaltól, és kisétált a te­remből. Kiderült: vonattal érke­zett, s vonattal is szeretett volna hazautazni. A találkozó köze­pén... A két mester szerencsére ura volt a helyzetnek, s meg­győzte a bíró „sporit”, hogy még­is csak illendő végigülnie a talál­kozót. Az öt perces kényszerpi­henő Marcekovának tett jót. Hiá­ba nyerte meg ugyanis Majzik az első játszmát ll:8-ra, a 20. szüle­tésnapját csütörtökön ünneplő szlovák légiós fordított, így 8:5-ös tolnai vezetés helyed visszaka­paszkodott a SZAC (7:6). Kevesen mertek volna fogadni a teremben minderre akkor, ami­kor a párosokat követően 2:0-ra ellépett a Szekszárd. A találkozó elején nagyon úgy tűnt, hogy sú­lyos vereséget szenvdtl a Tolna, s így a jövő heti visszavágó csupán formalitás lesz. Wittinger és Si­mon azonban átírta a forgató- könyvet. A hazaiak reménysége - a két csapata legutóbbi bajnokijá­hoz hasonlóan - ezúttal is négy győzelmet jegyzett, miközben a SZAC ping-pongosa nagy megle­petésre leragadt egynél. Nem vé­letlenül volt mérges Sáth Sándor szakmai igazgató, Simon ugyanis előbb Majzik - a tolnai játékos ll:l-re(!) nyerte a döntő szettet -, majd dr. Bolvári ellen is egy már megnyert találkozót veszített el, s ha Marcekova nem fordítja meg Majzik elleni ominózus mérkőzé­sét, bizony nagy bajba kerülhetett volna a Szekszárd. Az ünnepelt azonban nem hagyta cserben mesterét, s mivel Lippai ezúttal is „hozta magát” Pata ellen, az utol­só körnek 7:7-tel vágtak neki a csapatok. Simon korábbi produk­cióit is alulmúlva a negyedik kör elején úgy kapott ki Wittingertől 3:0-ra, hogy arckifejezéséből tisz­tán kivehető volt: ebben a pilla­natban abbahagyná az asztalite­niszt. Marcekovának viszont meg sem fordultak ilyen gondolatok a fejében, s hidegvérére bizony szükség is volt dr. Bolvári legyő­zéséhez. Miután az utolsó két mérkőzésen Majzik Pata, Karádi pedig Lippai ellen hozta a papír­formát, 224 perces csata végén úgy állhatták fel a mesterek szé­kükről, mintha mi sem történt volna az elmúlt négy órában. Fastron AC Tolna- Szekszárd AC 9:9 Eredmények, páros: Wittin ger, Lippai-Karádi, Pata 2:3 (5, -4, 10, -1, - 9); dr. Bolvári, Majzik-Mar­cekova, Simon 0:3 (-7, -3, -9). Egyéni: Wittinger-Marcekova 3:1 (8, 11, -6, 8); dr. Bolvári-Pata 3:0 (13, 7,11), Majzik-Karádi 1:3 (-11, 5, -5, -7); Lippai-Simon 0:3 (-2, -4, -5); Wittinger-Pata 3:0 (7, 6, 5), dr. Bolvári-Karádi 3:2 (7, 6, -4, -9,8); Lippai-Marcekova 0:3 (- 10, -3, -10), Majzik-Simon 3:2 (-9, 10, -5, 8, 1), Wittinger-Karádi 3:0 (5,11,7), dr. Bolvári-Simon 3:2 (­7, -2, 2, 9, 9); Majzik-Marcekova 2:3 (-8, 9, -7, 5, -13); Lippai-Pata 2:3 (-2, 4, 8, -5, -2); Wittinger- Simon 3:0 (12, 7, 9); dr. Bolvári- Marcekova 2:3 (5, -6, 8, -7, -8); Majzik-Pata 3:2 (-15, 5, 7, -9, 7); Lippai-Karádi 0:3 (-8, -2, -11). (RÓNAI) Nagy Ernő számit Kovácsra és Braunra Cselgáncs Ha az elnökség egyetért a szövet­ségi kapitányok javaslatával, ak­kor tíz magyar cselgáncsozó - köztük az Atomerőmű SE két ki­tűnősége, az olimpiai és világbaj­nok Kovács Antal (100 kg) és Bra­un Ákos (73 kg) - vesz részt a má­jus 16-án kezdődő maribori Euró- pa-bajnokságon. A férfiak szakve­zetője, Nagy Ernő elégedett volt a tatai edzőtáborban látottakkal, ahol hét ország - Ausztria, Szlová­kia, Románia, Csehország, Bulgá­ria, Bosznia-Hercegovina és Cip­rus - 150 versenyzőjével együtt készültek a magyarok. A szakve­zető a következő csapatot állította össze: Ungvári (66 kg), Braun (73 kg), Gera (81 kg), Hadfi (90 kg), Kovács (100 kg), Szilágyi (+100 kg) és Kosztolánczy (abszolút ka­tegória). Az elnöksége csütörtöki ülésén foglal állást a válogatást il­letően. ■ Tolnai fölény Kajak-kenu A hétvégén a tolnai Duna-holt- ágon rendezték a Ricsó Üzlet- ház-kupa idénynyitó versenyt, melyen kitűnően szerepeltek a hazai és a paksi kajak-kenu­sok is. Még nem közölt Tolna me­gyei eredmények: Kölyök: K-l, leány: 2. Buchmüller J„ 3. Szé­les K. (mindkettő Tolna). Fiú: 3. Halász G. (Tolna), MK-1, leány: 1. Járfás T. (Atom), 2. Fehérvári L. (Tolna). Fiú: 1. Pinczés J„ 2. Bor A. (Atom), 3. Pirgi L. (Tol­na). C-l: 1. Dejcző B. (Atom). K-2, leány: 1. Szőke E.-Kiss A. (Tolna). Fiú: 1. Bitter L.-Mátyás K. (Tolna). Gyermek: MK-1, leány (1990): 1. Bucher I. (Tolna), 2. Pupp E. (Atom). Leány (91): 1. Pincés S., 2. Prantner A., 3. BlazsekZs. (mindhárom Atom). Fiú (90): 3. Reich R. (Atom). Fiú (91-92): 2. Bucher B. (Tolna), 3. Szlanyinka R. (Atom). PC-2: 1. Dejcző B.-Sohonyi Z. (Atom). MK-2, fiú (90): 2. Kalamár L. -Katz J. (Tolna). Fiú (91-92): I. Hepsommer Gy.-Oláh G., 2. Schrenk T.-Schrenk D., 3. Tengölics Á.-Zomi D. (mindany- nyian Tolna). Serdülők, K-l, fiú (87): 1. Szajki B. (Tolna). Fiú (86): 1. Felki Balázs, 2. Felki Bálint (mindkettő Tolna), 3. Prantner J. (Atom). C-l: 4. Lihosyt R. (Atom). K-2, fiú: 1. Jankó B.-Mátyás F., 3. Bitter J.-Bitter A. (mindkettő Tolna). Ifjúságiak: K-l, fiú: 1. Boros G. (Atom). K-2, fiú: 1. Kovács K. -Kovacsóczy A. (Tolna). C-l: 3. KirschnerZ. (Atom). Csapatverseny: 1. Tolnatext KKSC 248, 2. Dunaferr 194, 3. Atom 179 ponttal N. Mórágyi pontvesztésével hátrányban a Pálfa „Nyugaton a helyzet változatlan”: tovább tart a Döbrököz-Nak versenyfutás az aranyért A megyei III. osztályú bajnokság Keleti csoportjában az aranyért zajló versenyfutásban mórágyi segédlettel „egérutat nyert” a Gerjen, míg Nyugaton továbbra is fej-fej mellett halad a Nak és a Döbrököz. Labdarúgás Keleti csoport Felsőház. Mórágy-Pálfa 3-3 (2-1). Mórágy, 250 néző. V: Dunai. Erőn felül teljesített a tartalékos ha­zai csapat a bajnoki címre még esé­lyes pálfaiak ellen. G: Horváth, Acsádi, Kovács, illetve Tóth 2, Bóka G. Jók: Lieszkovszky, Acsádi, Hor­váth, Kiss, illetve Mészáros, Tóth, Bóka, Salamon. Báta-Gerjen 0-4 (0-1). Báta, 120 néző. V: Palkó. A mélyen tudá­sa alatt játszó hazai csapat ellen megérdemelt a bajnokesélyes győ­zelme. G: Domsa F. 2, Mizser, Taba. A vendégcsapat minden játékosa di­csérhető. Alsóház. Szedres-Fadd 3-1 (2-0). Szedres, 150 néző. V: Nagy I. A hazaiak akár nagyobb különbség­gel is nyerhettek volna. G: Kispál Sz„ Bíró Adrián, Dallos, ill. Pesti. Jók: Farkas L, Bíró Attila, Bíró Adri­án, Kispál Sz„ ill. Doszpod, Szabó. Németkér-Szálka 3-3 (0-0). Németkér, 100 néző. V: Szabó G. Egyenlő erők küzdelmében igazsá­gos pontosztozkodás. G: Staub, Dá­niel, Szabó A., illetve Mózsik, Palkovics, Schweitzer. Jók: Staub, Szabó A., ill. Schweitzer, Kadosa.' Nyugati csoport Felsőház. Nak-Dalmand 6-2 (2-1). Nak, 150 néző. V: Nagy J. A lelkes hazai csapat második félidei jó játékával megérdemelten nyert. G: Túri 3, Németh 2, Buda, ill.Nagy Á., Schiffer. Jók: az egész hazai csa­pat, illetve Balaskó, Schiffer, Tóth. Döbrököz-Kölesd 5-0 (3-0). Döbrököz, 200 néző. V: Fábián. A gólratörően játszó hazaiak ilyen arányban is megérdemelten nyer­tek. G: Kovács 3, Góvnik, Varga. Jók: az egész hazai csapat, illetve Bíró Sz., Lesták, György. Alsóház. Iregszemcse-Izmény 0-4 (0-3). Iregszemcse, 150 néző. V: Ledneczki. A vendégcsapat meg­érdemelt győzelmet aratott a tarta­lékosán és sérültekkel felálló hazai­ak ellen. G: Sebestyén Cs. 3, Szil­ágyi Z. Jók: Bájer, Szepesi, Rádi, il­letve az egész vendégcsapat. Felsőnyék-Zomba 5-1 (2-1). Felsőnyék, 80 néző. V: Fraczkó. Re­mek csapatjátékkal taroltak a haza­iak. G: Maksa 2, Viszti, Hanák, Ke­serű illetve Trick. Jók: az egész ha­zai csapat, ill. Moszbauer, Kresz. Megyei IV. osztály Szakcs-Tolnanémedi 1-5 (0-3). Szakcs, 50 néző. V: Szűcs. Megér­demelt vendéggyőzelem. G: Braun, illetve Bujáki 2, Győré J., Szabó J„ Kökény. Jók: Braun, illetve az egész vendégcsapat. Kurd-Závod 2-1 (1-0). Kurd, 150 néző. V: Takács. Színvonalas mérkőzésen megérdemelt hazai si­ker született. G: Ihász, Szabó, illetve Spiel. Jók: az egész hazai csapat, il­letve Sebestyén, Jordáki, Spiel. Kocsola-Mőcsény 6-0 (2-0). Ko-csola, 80 néző. V: Fábos. A jól játszó hazaiak magabiztosan nyer­tek. G: Müller 2, Reizinger 2, Lajos 2. Jók: Bálint vezérletével az egész hazai csapat, illetve Kiszler B„ Csányi B., Sántha. Bonyhádbörzsöny-Harc 1-1 (0-1). Bonyhádbörzsöny, 80 néző. V: Wágner. A gyenge napot kifogó hazaiak ellen rászolgált a döntetlen­re a Harc. G: Csoboth T„ illetve Simcsik. Jók: Csoboth T., Vértes, il­letve az egész vendégcsapat. Pincehely-Bonyhádvarasd 3-0 (1-0). Pincehely, 80 néző. V: Haszeg. A fiatal hazai csapat mérsé­kelt teljesítménnyel is biztosan nyert. G: Császár I, Pajcsics, Túrós. Megyei III. osztály Keleti csoport, felsőház 1. Gerjen 20 16 1 3 70-28 49 Z Pálfa 20 14 2 4 62-31 44 3. Mórágy 19 12 3 4 58-37 39 4. Báta 20 8 4 8 45-44 28 5. Dunaföldvár 19 7 3 9 43-29 24 Alsóház 6. Szálka 20 8 4 8 57-46 28 7. Fadd 20 8 2 10 36-45 26 8. Szedres 19 6 4 9 32-55 22 9. Németkér 20 4 3 13 32-74 15 10. Alsónána 19 1 2 16 19-65 5 Nyugati csoport, felsőház 1. Döbrököz 18 11 5 2 61-25 38 2. Nak 18 12 2 4 63-32 38 3. Kölesd 19 9 5 5 36-32 32 4. Dalmand 19 8 5 6 42-29 29 5. Csikóstőttős 18 7 6 5 31-21 27 Alsóház 6. Izmény 19 7 5 7 38-35 26 7. Zomba 19 5 3 11 22-44 18 8. Iregszemcse 19 4 4 11 29-56 16 9. Felsőnyék 19 2 3 14 16-61 9 Megyei IV. osztály 1. Kocsola 15 13 _ 2 50-14 39 2. B.börzsöny 17 12 2 3 50-25 38 3. Kurd 16 11 1 4 45-24 34 4. Tolnanémedi 16 9 3 4 54-37 30 5. Závod 16 9 2 5 38-28 29 6. Harc 16 6 3 7 37-38 21 7. Pincehely 17 6 2 9 38-41 20 8. Lengyel Szakcs 16 4 5 7 21-31 17 9. 17 3 2 12. 23-59 11 10. Mőcsény 16 2 2 12 19-45 8 11. B.varasd 16 2 2 12 19-52 8 A női NB I alapszakaszát negyedikként záró Atomerőmű-KSC Szekszárd gárdája saját közönsége előtt lép pályára péntek este (19 óra) a két győzelemig tartó negyeddöntő első felvoná­sán. Újhelyi Gábor együttesének ellenfele a Diósgyőri KSK csapata. Majzik (balról) kettő, míg dr. Bojvári három egyéni sikert jegyzett fotó: gottvald