Tolnai Népújság, 2002. április (13. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-15 / 87. szám

10. OLDAL SPORT 2002. Április 15., hé SZAC-BSE: a visszavágó dönt Bravúros döntetlent ért el a Szekszárd AC a vendég BSE ellen a női NB I legjobb négy csapata közé jutásáért rendezett pá­ros mérkőzés első felvonásán, míg a Fastron AC Tolna az orosháziakkal szemben már az első találkozón eljátszotta to­vábbjutási esélyeit. Fastron AC Tolna- Orosházi MTK 3:10 1 Asztalitenisz Szekszárd AC-BSE 9:9 Hiába Ígért a papírforma biztos vendéggyőzelmet, a szekszárdiak egyáltalán nem ijedtek meg neves ellenfelüktől. A fővárosiak csak a második egyes kör végére tudtak előnyt szerezni (4:6), bár ehhez kellett Marcekova is, aki Iszajeva ellen egy olyan ta­lálkozót veszített el, melyet máskor tízből kilencszer hozni szokott. Joggal mér­gelődött az elszalasztott le­hetőség miatt Sáth Sándor szakmai igazgató, hiszen a harmadik egyes körben Pa­ta óriási csatában legyőzte a korábban a Bundesli- gában profiskodó Vasst, Karádi pedig Ackermannt nullázta le, s ezzel beérte ellenfelét a Szekszárd (7:7). A kronológiához tartozik, hogy korábban Marcekova kis híján legyőzte Braunt, ám hiába vezetett három szettben is 9:5-re a SZAC szlovák légiósa, a BSE „nagyasszonya” mindig a legjobbkor vitte be a döntő poént. A záró kör ele­jén a Vasst, Ackermannt és Iszajevát is könnyedén legyőző Simon nem bírt Braunnal, Marcekova Vass és Pata Ackermann elleni diadalával azonban már a hazaiaknál volt az előny. Az utolsó mérkőzésen azonban Karádi kikapott Iszajevától, így a vissza­vágóra maradt a döntés. A három óra, negyven perces csata végén a szekszárdiakban maradt hi­ányérzet... Eredmények, páros: Karádi, Pata-Braun, Iszajeva 1:3, Simon, Marcekova-Vass, Kókai 3:1. Egyéni: Simon-Vass 3:2; Marcekova-Ackermann 3:0; Pata-Iszajeva 0:3; Karádi-Braun 1:3; Simon- Ackermann 3:0; Marcekova-Iszajeva 0:3; Pata-Bra- un 0:3; Karádi-Vass 1:3; Simon-Iszajeva 3:1; Mar- cekova-Braun 2:3; Pata-Vass 3:2; Karádi-Acker- mann 3:0; Simon- Braun 0:3; Marcekova-Vass 3:1; Pata-Ackermann 3:1; Karádi-Iszajeva 1:3. Nem indult jól a mérkőzés a tol­naiak szempontjából, hiszen a párosokat követően gyorsan 2-0- ás előnyhöz jutottak az orosháziak. A rossz soro­zat azonban ezzel még nem ért véget, az első egyes körben ugyanis egyedül a Demetert „lenullázó” Wittinger Judit tudott meccset fogni, a többiek megszorítani sem tudták ellenfelüket (1:5). Miután a második egyéni fordulóban is csak egy tolnai si­kert - Májzik Zsuzsa nyert fordulatos találkozón Simon Nóra volt a legjobb szekszárdi, csak Braunnal nem bírt fotó: gottvald károly Hajduska ellen - jegyezhettünk fel, a viharsarkiak­tól karnyújtásnyira került a végső siker (2:8). Wittinger ekkor még kellemes meglepetésre le­győzte Lovast, miután azonban dr. Bolvári ezen a napon győzelem nélkül maradt - Hajduska és Dmeter ellen a ritmust nem találta, Szvitán ellen pedig a 4. játszmában nyolc(!) mérkőzéslabdát rontott a tolnaiak kapitánya -, végül a papírformá­nak megfelelően biztosan nyert az alföldi gárda. Eredmények, páros: dr. Bolvári, Majzik-Lovas, Szvitán 1:3, Wittinger, Lippai-Hajduska, Demeter 0:3. Egyéni: dr. Bolvári- Hajduska 0:3; Wittinger- Demeter 3:0; Lippai-Szvitán 1:3; Majzik-Lovas 0:3; dr Bolvári-Demeter 1:3; Wittinger-Szvitán 1:3; Lippai-Lovas 0:3; Majzik-Hajduska 3:2; dr. Bolvári- Szvitán 2:3; Wittinger-Lovas 3:1; Lippai-Hajduska 0:3. (RÓNAI-FEKETE) (A visszavágókat szombaton 11 ómkor rende­zik.) ■ Állkapocscsonttörő Nagy János A Felix-Promotion három bunyósa is gyors kiütéssel nyert Profi ökölvívás „Megszámoltam, körülbelül het­ven helyen nem ültek, én pedig maximalista vagyok, így csak nyolcvan százalékban vagyok elé­gedett. Az elszámolások után ki­derült, hogy több mint ezer néző volt a helyszínen, így várom a folytatást, annál is inkább, mert a Pólus Center vezérkara már terve­zi a következő rendezvényünket” - értékelte a péntek esti, Pólus Centerben megtartott rendezvényt Rácz Félbe, a Felix-Promotion első embere. A menedzser joggal lehet elége­dett, hiszen néhány bokszolója egészen jó teljesítménnyel rukkolt elő. Az élre mindenképpen Nagy János kívánkozik, amatőr Európa- bajnoki bronzérmesünk az első menetben óriási verést mért a ro­mán Nicolae Dómra, akit végül egy hatalmas balhoroggal „végzett ki”. Dom a kórházban töltötte az éjszakát, mivel állkapocscsonttö­rést szenvedett. Nagy mellett az összeszedetten bokszoló Milan Mirkovicot érdemes megemlíteni, aki az első menetben padlóra küldte Smetlanát, és könnyedén begyűjtötte a hetedik profisikerét. Az est főmérkőzése két rutinos, sokszoros bajnok öklöző nagy csatáját hozta, melynek végén az olimpiai bronzérmes Isaszegi Ró­bert egyhangú pontozással nyert az amatőrként világbajnoki ezüst­érmes cseh Várhegyi ellen. Eredmények, harmatsúly: Isa­szegi Róbert (magyar)-Várhegyi (cseh) p. gy. 6 m-ben; kispehely: Szakállas Tamás (magyar)-Buko- vy (cseh) T. K. O. gy. a 3. m-ben; kiskönnyű: Nagy János (mag- yar)-Doru (román) K. O. gy. az 1. m-ben; kisváltós: Nilsson (svéd)- Rafael (szlovák) p. v. 8 m-ben; vál­tó: Mirkovic (svéd)-Smetlana (cseh) K. O. gy. az 1. m-ben; nagy­váltó: Balogh Zoltán (magyar)- Vanczkó Csaba (magyar) p. gy. 4 m-ben; közép: Takács Zoltán (magyar)-Szabó Balázs (magyar) T. K. O. gy. a 3. m-ben; nehéz: Ru­bin Olivér (magyar)-Ocolisan (ro­mán) T. K. O. gy. az 1. m-ben. (Elöl a Felix-Promotion bunyósai.) Alapszakasz-negyedik a KSC A Debrecen ellen újra régi önmagát idézte az Atomerőmű SE A női NB I szombati játéknapján a szekszárdi hölgyek szege­di sikerükkel bebiztosították alapszakaszbeli negyedik he­lyüket. A férfi élvonal felsőházában a paksiak néha már régi önmagukat idéző játékkal verték a Debrecent, míg a Dombó­vár az első negyedben veszített Körmenden. Kosárlabda Szeged-Atomerőmű- KSC Szekszárd 63-68 (19-17, 12-17, 19-22, 13-12). Női NB I. Szeged, 100 néző. V: Kékesi, Balogh. Szeged: MADA­RAS (15), Donkó (12), Jex (3), Szopkó (9), VARDA (14). Csere: Mirkov (8), Pungor (2). Edző: Antal András. Szekszárd: Bula­tova (4/3), Darida (3), Szemeré- di (15/3), Kajdacsi (11), VUKO- VICS (19). Csere: Sztojkovics (4), Tóth (-), SZÉLESY (12/6). Edző: Újhelyi Gábor. Az eredmény alakulása: 4. perc: 10-2, 8. p.: 14-12, 15. p.: 20-23,24. p.: 37-37,26. p.: 40-47, 33. p.: 54-56, 37. p.: 58-66. Otthon érezhették magukat a szegedi sportcsarnokban az ato­mosok, mert az addig üresen ásí- tozó, a kézilabda mérkőzéseken 3000 nézőhöz szokott falakat megtöltötték élettel a kezdésre | megérkező szekszárdi B-közép tagjai. A meccs azonban rosszul indult a vendégek számára, a sze­gediek ugyanis alaposan felké­szültek Vukovicsból - a hazaiak rásegítőkkel kihúzták a KSC egyik „méregfogát” -, így Donkó és Madaras tempóival az első ne­gyed derekán már 10 ponttal ment a Szeviép. A szekszárdiak játéka akadozott, ám a kritikus pillanatokban mindig akadt vala­ki, aki mentette a helyzetet. A be- dobók csődjének Szélesy vállal­kozó kedve és eredményessége vetett véget, no meg az atomosok keményebb, agresszívebb véde­kezése. A megszerzett labdákból aztán leindított a Szekszárd, és a félidő végére a vezetést is átvette. A KSC támadójátéka ugyan a fordulást követően sem volt gör­dülékeny, ám a harmadik negyed közepétől kezdett összeállni a Vukovics-Kajdacsi tengely, s így őrizte előnyét a Szekszárd. Á betlijei után visszatérő Szemerédi az utolsó tíz percben néha már régi önmagára emlékeztetett, s amikor a Szeged Donkó, Varda és Madaras kosaraival 58-54-re fel­zárkózott a szőke bedobó fontos duplákkal biztosított. Az atomo­sok kellő rutinnal, a kritikus peri­ódusokban mutatott koncentrált­sággal hozták a negyedik helyhez szükség győzelmet, így már csak formalitásnak számít a Szegeden elvérzett Diósgyőr elleni idegen­beli találkozó. Antal András: - Az újabb meg­lepetés elmaradásának a közeli do­bások pontatlansága volt az oka. Újhelyi Gábor: - A kötelező győzelem mindig a legnehezebb, de végül ezt is begyűjtöttük. Sike­rünkkel bebiztosítottuk az alap­szakasz negyedik helyét, amire korábban nem volt példa a szek­szárdi női kosárlabdázásban. An­nak ellenére, hogy a mai meccs nem úgy sikerült, ahogy tervez­tük, felemelő érzés, hogy csapa­tunk idén extra teljesítményre volt képes. (Bálinti További eredmények: Diós- győr-Zala Volán 102-55. (A BSE- GYSEV találkozót kedden, a Sop­roni Postás-MiZo-PVSK mérkő­zést szombaton rendezik.) Atomerőmű SE- Debreceni Vadkakasok 89-66 (28-11,21-15,27-14,12-26). Fér­fi NB 1. Paks, 600 néző. V: Hartyányi, Vétek. ASE: MÉSZÁ­ROS (14), Davis (16/3), Fodor G. (8/3), SITKU (20/3), Czigler (13). Csere: FODOR M. (7/3), Érsek (3/3), Rajkó (6/3), Somodi (2). Edző: Fodor Péter, Hirth Attila. Debrecen: McDaniel (9), Halm (2), Tóth (-), Gémes (2), Rucker (11). Csere: Csaplár-Nagy (3), ÁDÁM (14/9), LAKATOS (14/6), Bacsa (5/3), Boldizsár (6/3). Edző: Sterbenz Tamás. Az eredmény alakulása: 3. perc: 10-4,8. p.: 26-8,14. p.: 38-19, 18. p.: 45-21,23. p.: 58-28,28. p.: 66-40, 32. p.: 76-48, 37. p.: 83-57. Lendületes támadásokkal kez­dett az utóbbi időben négy vere­séget begyűjtő, szárnyaszegetten játszó Atomerőmű. Mészáros és Davis vezérletével pillanatok alatt dobóhelyzetekig jutottak a hazai­ak, s ezeket könyörtelenül értéke­sítették is. A Vadkakasok hézagos védekezését Sterbenz edző csak négy percig nézte tétlenül, ám a vendégek számára a folytatás sem hozz áttörést, s miután az atomosok továbbra is jól játszot­tak, elhúzott a Paks. Semmi sem fenyegette a biztos hazai vezetést - ebben az időszakban Sitku volt a legponterősebb -, s talán ennek is volt betudható, hogy a második negyedben több cserét is bevetett Fodor edző, a különbség így is 20 pont fölé nőtt. Némi zavar támadt a szünet után, mivel Hiába álltak fel a csa­patok a kezdéshez, a legfonto­sabb kellék, a labda hiányzott. Hartyányi játékvezető sietett érte vissza az öltözőbe. A harmadik negyed első öt perce aztán újra a régi Atomot idézte: látványos, gyors támadásokat vezettek a ha­zaiak, s egy 17-6-os rohammal végképp állva hagyták ellenfelü­ket. Ebben az időszakban Czigler is szárnyakat kapott, a szünetig gyűjtött négy egységet gyorsan megtoldotta nyolccal, így már 34 ponttal mentek a paksiak (66-32). A szárnyalást megtorpanás követ­te. A vendégek cserejátékosai nem csak lelkesen, de eredmé­nyesen is küzdöttek, s nyolc pon­tot faragtak hátrányukból. A pak­si kosárcsendet Rajkó büntetője törte meg, majd lassan visszaállt a 30 pont feletti atomos vezetést. Újra szebbik arcukat mutatták a hazaiak, s ennek csattanójaként a negyed végén Davis zsákolt látvá­nyosan. A végső tíz percet ismét csak a debreceniek kezdték job­ban, s bár Ádám és Lakatos ve­zérletével ezt a játékrészt meg is nyerték a vendégek, ám a paksiak önbizalom-növelő győzelmét már nem fenyegette veszély. Fodor Péter: - Örülök annak, hogy újra rátaláltunk arra a játék­ra, amely a nézők számára élve­zetessé tette mérkőzéseinket. In­nen szeretnénk folytatni. Sterbenz Tamás: - Sokáig a szívünk vitt, amikor gondolkodni kellett volna, és okoskodtunk, amikor harcolni kellett volna. (MEDGYESY) Marc-Körmend- Dombóvári VMSE 86-74 (27-16, 17-17, 24-21, 18-20). Férfi NB I. Körmend, 2400 néző. V: Harsányi, Katona. Körmend: NÉMETH (18/6), MADISON (21), Zsebe (7/3), Mujanovics (12/3), EDMONSON (26). Csere: Grebenár (2), Trümmer (-), Ke­resztes (-), Szlávik M. (-). Edző: Patonay Imre. Dombóvár: Pus­kás (13/3), LEE (16), Bódi (6/6), Panta (2), Riley (13/3). Csere: Balogh L. (4/3), VAVRA A. (20), Krasznai (-), Trupp (-). Edző: Déri Csaba. Az eredmény alakulása: 5. perc: 12-11, 14. p.: 33-22, 23. p.: 60-48,33. p.: 71-59,38. p.: 82-71. Zsebének az első negyed végét jelző dudaszó pillanatában szórt triplája már tíz pont feletti előnyt eredményezett a hazaiak javára, ami leginkább a két együttes tá­madójátéka közötti különbséget tükrözte. A folytatásra visszaesett az iram, a mérkőzés képe azon­ban semmit sem változott: a ha­zaiak irányították a játékot és mindvégig magabiztosan vezet­tek. Az, hogy a végjátékban nem alakult ki nagyobb differencia, a dombóváriak küzdeni tudásának, valamint a több kisebb-nagyobb sérültet is a soraikban tudó piros: feketék „félgőzös” játékának volt köszönhető. Patonay Imre: - Fáradtak vol­tunk, sőt többen sérültek is, de hoztuk a kötelező győzelmet. Déri Csaba: - Őrülök, hogy ilyen sok szurkoló elkísért minket Körmendre, a jövő héten minden dombóvárit szeretettel várunk a Paks és az Albacomp elleni talál­kozónkra. További eredmények: Szol- nok-Albacomp 91-74, Kaposvár- Falco KC 103-76. ■ Csapataink sikerélmény nélküli hétvégéje A Szekszárdnak most sem volt előny a hazai pálya, 34 tolnai gól sem ért pontot A női NB I/B hétvégi forduló­ját mindkét csapatunk vere­séggel zárta. Az utolsó öt ha­zai mérkőzését elbukó Szek­szárd a Goldberger ellen, a Tolna Győr otthonában ma­radt alul. Kézilabda Ferropatent-Szekszárd SE-Óbu- dai Goldberger 19-22 (10-10). Szekszárd, 70 néző. V: Kiss, Papp. Szekszárd: Gödrei- Sajó 1 (1), Weigel 3(1), Nagy A. 1, Hor­váth Sz. 3, Miklós 2, Tamás 1. Csere: Újvári (kapus), Vaszari 6 (3), Dienes 1, Taksonyi 1. Edző: Elena Sklar. Szakmai igazgató: Pánczél Barabás. Kiállítások: 14, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 8/6. Bőkezűen pazarolta lehetősé­geit a Ferro, így nehezen meg­szerzett három gólos előnyét (5-2) a 19. percre leadta a hazai együttes. Sőt, a szekszárdiak fegyverével, a gyors indításokkal élő vendégek rövid időre a veze­tést is átvették. Ami nem ment hat-hat ellen, az sikerült ember- hátrányból: Vaszariék kétszer is betaláltak, így a Ferropatent tar­tott előbbre (24. p.: 9-7). A hazai­ak védekezése azonban csak nem akart összeállni, így az első félidő hajrájában már a vendéglátó egyenlített. A fordulás után rendre a Szek­szárd vezetett, ám a fővárosiak­nak minden hazai találatra volt válaszuk, ráadásul gyakran ját­szottak emberfórban, s kísérletez­hettek a hétméteres vonalról. A Ferro támadásaiból hiányzott a lendület, a passzívvá vált játék miatti szükség megoldások pedig nem vezettek eredményre. Nyolc perccel a vége előtt a hézagos szekszárdi védekezést kihasznál­va két gólos előnyt szerzett a Goldberger, a hazaiak akarása pe­dig görcsösséget szült, így a hul­lámvasútra emlékeztető mérkő­zésen Ferropatentnek már nem volt újra felfelé... Jók: Gödrei, Vaszari. ifeketei Győri ETO KC II-Tolna KC 36-34 (16-14). Győr, 150 néző. V: Székely, dr. Vatai. Tolna: Schell- Tamás 4, Pavelekné 11 (3), Smetec 8, Hingyi 5, Oravecz 3, Sípos Á. 3.Csere: Pirgi 6. Játé­kos-edző: Oravecz Erika. Két gyors hazai góllal kezdő­dött a találkozó, majd a tolnaiak percei következtek (8. perc: 3-5). A Győr a tizedik percben gyújtot­ta be a rakétákat, s míg a Tolna hat percig nem talált a kapuba, addig a Rába-partiak junior-válo­gatottjai vezérletével elléptek (16. p.: 9-5). A fordulás után ismét a hazaiak kezdtek jobban, s hét percelteltével már öt góllal vezet­tek (22-18). A hajrában megrázta magát a Pavelekné vezette tolnai csapat (58. p.: 35-32), s bár egyenlítenie nem sikerült, fara­gott tetemes hátrányból. Jók: Smetec, Pavelekné, Hingyi. •k k k Női Bajnokok Ligája elődöntő, 1. mérkőzés: FTC-Podgorica (ju­goszláv 32-32 (18-14). EHF-kupa elődöntő, 1. mér­kőzés: Bákkelagets (norvég)- Győri ETO 27-22 (13-13). j FERRARI-FÖLÉNY IMOLÁBAN. Az olasz Ferrari istálló kettős si­kerével zárult tegnap Imolában a Forma-l-es San Marinó-i Nagydíj. A világbajnokság idei negyedik futamát - rajt-cél győzelmet aratva - a címvédő német Michael Schumacher nyerte csapattársa, a brazil Rubens Barrichello, valamint öccse, Ralf (BMW-Williams) előtt. A következő versenyt, a Spanyol Nagydíjat április 28-án Barcelonában rendezik. Képünkön Michael Schumacher (jobbról) és Rubens Barri­chello nevet felszabadultan a futamot követően. ■ k